|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Veganski vrtec
26.8.2009 12:03:40   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31


Moj 4-letnik je zadnjič šele dojel, da če je meso, poje dejansko žival, in mu je zdaj to še bolj všeč. user posted image



Naši tudi...sploh se ji fajn zdi, ko je račko ali zajčka

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: Veganski vrtec
26.8.2009 12:06:20   
lala.
mika, še enkrat - govorim o vrtcih. V vrtcu forsirajo suhe salame in podobne zadeve. Ribji namaz, v katerem je več margarine kot rib. Meso vsak dan, dvakrat na dan, v tristotih (nezdravih) oblikah. Vegetarijanska prehrana je prepovedana, razen s podpisom pediatra, da je otrok alergičen na meso. To sem mislila s "forsirajo". Dobesedno.

Zato pa moramo starši iskati vegetarijanske in veganske vrtce, saj bi drugače otrok ostal s pire krompirjem na krožniku, celo vrtčevsko skupino, ki bi ga zbadala in vzgojiteljice iz kamene dobe. Eni imamo pač tak luksuz, da živimo blizu mesta in lahko otroka vpišemo v vegetarijanski vrtec.

In če katera misli, da je to kratenje otrokovih pravic - itak se gre 6 leti v šolo, kjer bi lahko poskusil meso, če bi hotel.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: Veganski vrtec
26.8.2009 12:08:57   
Najaa
lala., to ni forsiranje, če imajo v vrtcu za zajtrk ribji namaz. Prav tako jim ga ponudijo kot doma ponujamo različne vrste hrane. Otroku ni treba jest, če noče in nihče ga ne sili, da je.
Po drugi strani pa se meni zdi,da so vegetarijanci pa skoz samo sojo natepavajo. user posted image Kaj je pol boljše imet vsak dan sam sojo na krožniku? Tudi jaz govorim za vrtčevsko prehrano.

< Sporočilo je popravil Najaa -- 26.8.2009 12:10:46 >

(odgovor članu lala.)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: Veganski vrtec
26.8.2009 12:10:09   
higuys
IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: Naja31


Moj 4-letnik je zadnjič šele dojel, da če je meso, poje dejansko žival, in mu je zdaj to še bolj všeč. user posted image



Naši tudi...sploh se ji fajn zdi, ko je račko ali zajčka


user posted image  ajd čav tej otroci...Imam nečakinjo, ki je za rojstni dan dobila zajčka ovnača, ker so bili takrat moderni pokemoni , mu je dala ime Čarmender . Ta Čarmender je živel z zajčki njenega nonota ,le da je bil še posebej rejen, ker ga je nečakinja še dodatno futrala...no in en dan pride mala v zajčnik in potehta Čarmija in izjavi : uff si že lepo zalit, je čas, da te nona naredi na golaž user posted image  .  Konec zgodbe: ovnača so skrivaj podarili naprej in mali naredili drugega zajca ..

o temi na sploh: misli, da je čas , da pridejo moderatorji iz dopusta user posted image

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: Veganski vrtec
26.8.2009 12:11:50   
lala.
IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

to ni forsiranje, če imajo v vrtcu za zajtrk ribji namaz. Prav tako jim ga ponudijo kot doma ponujamo različne vrste hrane. Otroku ni treba jest, če noče in nihče ga ne sili, da je.



Pojej ali ostani lačen cel dan? To zate ni forsiranje user posted image


(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: Veganski vrtec
26.8.2009 12:12:31   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: lala.

mika, še enkrat - govorim o vrtcih. V vrtcu forsirajo suhe salame in podobne zadeve. Ribji namaz, v katerem je več margarine kot rib. Meso vsak dan, dvakrat na dan, v tristotih (nezdravih) oblikah. Vegetarijanska prehrana je prepovedana, razen s podpisom pediatra, da je otrok alergičen na meso. To sem mislila s "forsirajo". Dobesedno.

Zato pa moramo starši iskati vegetarijanske in veganske vrtce, saj bi drugače otrok ostal s pire krompirjem na krožniku, celo vrtčevsko skupino, ki bi ga zbadala in vzgojiteljice iz kamene dobe. Eni imamo pač tak luksuz, da živimo blizu mesta in lahko otroka vpišemo v vegetarijanski vrtec.

In če katera misli, da je to kratenje otrokovih pravic - itak se gre 6 leti v šolo, kjer bi lahko poskusil meso, če bi hotel.



Sem prepričana, da noben otrok ne bo jedel suhe salame, ker so preveč začinjene, poleg tega so pa predrage za vrtec. Da je masla več kot rib, ne moreš vedet, razen če ga ti delašuser posted image . jaz masla sploh ne uporabljam v ribjem namazu, niti nisem vedela, da se tako dela.

Kako pa je nezdravo pripravljeno meso?


(odgovor članu lala.)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: Veganski vrtec
26.8.2009 12:13:25   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: lala.

mika, še enkrat - govorim o vrtcih. V vrtcu forsirajo suhe salame in podobne zadeve. Ribji namaz, v katerem je več margarine kot rib. Meso vsak dan, dvakrat na dan, v tristotih (nezdravih) oblikah. Vegetarijanska prehrana je prepovedana, razen s podpisom pediatra, da je otrok alergičen na meso. To sem mislila s "forsirajo". Dobesedno.

Zato pa moramo starši iskati vegetarijanske in veganske vrtce, saj bi drugače otrok ostal s pire krompirjem na krožniku, celo vrtčevsko skupino, ki bi ga zbadala in vzgojiteljice iz kamene dobe. Eni imamo pač tak luksuz, da živimo blizu mesta in lahko otroka vpišemo v vegetarijanski vrtec.

In če katera misli, da je to kratenje otrokovih pravic - itak se gre 6 leti v šolo, kjer bi lahko poskusil meso, če bi hotel.



Kaj ima pa to veze? Saj šole imajo tudi vegetarijanski jedilnik.

(odgovor članu lala.)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: Veganski vrtec
26.8.2009 12:14:12   
lala.
Ne, nimajo. Žal.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: Veganski vrtec
26.8.2009 12:15:08   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: lala.

Ne, nimajo. Žal.


pri nas imajo.

pa saj ni panike, bo meso odrinil in pojedel samo krompir in solat, bo pa doma potem mama poskrbela, da bo dobil uravnote\en obrok y nadomestki mesa, to pa s ni panike.

(odgovor članu lala.)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: Veganski vrtec
26.8.2009 12:15:36   
Anonimen
mika, še enkrat - govorim o vrtcih. V vrtcu forsirajo suhe salame in podobne zadeve. Ribji namaz, v katerem je več margarine kot rib. Meso vsak dan, dvakrat na dan, v tristotih (nezdravih) oblikah. Vegetarijanska prehrana je prepovedana, razen s podpisom pediatra, da je otrok alergičen na meso. To sem mislila s "forsirajo". Dobesedno.


ma dej no. v našem vrtcu nimajo nikol suhe salame, majo pa posebno. meso nimajo vsak dan, ob petkih majo ribe al pa sojine polpete. z margarino ni nič narobe, otrok nujno potrebuje maščobe za normalen razvoj možganov in za tvorbo hormonov itd.

pa še zmeri, v  vrtcu vseen ni bohvekaka kvalitetna prehrana. žal. in tud jaz, če bi mal možnost za otroka izbrat vegetarjanske menije, bi jih izbrala. v primeru, da bi otrok dobil kakovosten obrok, ne da bi mu samo odvzeli meso in ga šopali s sojouser posted image

in zakaj? ker jaz doma še zmeri otroku ponudim kvaliten mesni obrok, kot ga potrebuje in nebi blo nebene škode, če v vrtcu nebi jedel mesa, ki ziher ni tolk kakovostno, kot tisto doma. a mu ga ti ponudiš?

vidiš v tem je razlika. moj otrok ima izbiro, tvoj je pa nima. daj otroku doma meso, če ga želi jest in išči vegatarjanski vrtec, pa ti ne bom žal besede rekla. govorim pa seveda o vegetarjanstvu, ne o veganstvu.

pa še zmeri nis povedla, a si otroka dojila al neuser posted image

(odgovor članu lala.)
  Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: Veganski vrtec
26.8.2009 12:19:45   
lala.
Moj otrok ne želi jesti mesa. In zato nimam razloga, da bi mu ga ponudila.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: Veganski vrtec
26.8.2009 12:20:05   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: lala.

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

to ni forsiranje, če imajo v vrtcu za zajtrk ribji namaz. Prav tako jim ga ponudijo kot doma ponujamo različne vrste hrane. Otroku ni treba jest, če noče in nihče ga ne sili, da je.



Pojej ali ostani lačen cel dan? To zate ni forsiranje user posted image




Ma daj no, kaj pa sojo pa lahko vsak dan jejo al kaj? Saj vegetarijanci nimajo 2 ali več ponudb v menuju al si to iskala? Tega pa nikjer ne boš našla. Tako navadno kot vegi kosilo pride na mizo in če otrok poje poje, če ne pa ne. In mislim, da tistih ogabnih vegi paštet na zajtrk tud ena četrtina otrok ne poje... Pač pustijo in pojejo samo kruh, tako kot drugi pustijo ribji namaz in pojejo samo kruh.
In kaj ni jasno tukaj? Kot so druge rekle, mu pa doma daš kvalitetno hrano, če ti vrtčevska ni všeč...

(odgovor članu lala.)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: Veganski vrtec
26.8.2009 12:20:46   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: lala.

Moj otrok ne želi jesti mesa. In zato nimam razloga, da bi mu ga ponudila.


Se pravi, da si mu ga ponudila, pa ga ni jedel? Mu pač ni bil dober? Potem je to tako O.K., če ga ne mara oz. če ga ima priliko jest, pa ga ne mara.

(odgovor članu lala.)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: Veganski vrtec
26.8.2009 12:22:08   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: lala.

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

to ni forsiranje, če imajo v vrtcu za zajtrk ribji namaz. Prav tako jim ga ponudijo kot doma ponujamo različne vrste hrane. Otroku ni treba jest, če noče in nihče ga ne sili, da je.



Pojej ali ostani lačen cel dan? To zate ni forsiranje user posted image




če boš ti otroku zjutraj pripravla kvaliteten zajtrk, je vseeno, ča ga v vrtcu ne poje, ker ne bo lačen. bo pač pojedel pol kako jabolko, breskvo, karkoli. če u v vrtcu kaj za kosilo ne bo všeč, pač ne bo pojedel, kaj pa pol, pri nas majo vsak dan kako juho, vsaj tisto poje, pa kak riž vedno poje, sploh je vedno kaj takega, da poje, tako da lačna ziher ni. doma pa je pol kosilo.

moja skrb je, da je otrok nafotran. jaz pač tko to gledam in se na vrtec ne zanašam preveč. in smo tud dogovorjeni, da mi je noben ne sili s hrano, če noče. pač dobi jabolko, dva, kosilala bo pa doma.

če pa se teb ne ljubi zjutri otroku zajtrka prištimat, ker je treba 10 minut prej vstat, pa če se ti ne da kosila skuhat, ker otrok itak ga ima v vrtcu ( sej ga plačuješ, a ne, nej še poje pol),  pol se pa res ne moreš usajat nad  vrčevsko prehrano.

(odgovor članu lala.)
  Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: Veganski vrtec
26.8.2009 12:23:17   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: lala.

Moj otrok ne želi jesti mesa. In zato nimam razloga, da bi mu ga ponudila.


ja kok veš da ga ne želi, če mu ga ne ponudišuser posted image

men je tud brezveze na karibihuser posted image

(odgovor članu lala.)
  Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: Veganski vrtec
26.8.2009 12:25:36   
lala.
Dej ulla, sploh se mi ne da več s tabo, na podlagi mojga nicknama si ti prišla do veleumnih zaključkov, da se men zjutri otroku ne da dat jabolka. Ja to bo to. :)
Če VEM, da bo otrok lačen cel dan, zakaj bi ga vpisovala v navadni vrtec, če je pa lahko sit v vegetarijanskem? Ne razumem. A bi ve to želele za svojega otroka? Da pride ob petih popoldne sestradan domov? Vem, da ne bi in da bi isto poiskale vegetarijanski vrtec na mojem mestu ;)


Volga - ponudila mu ga je babica in ga ni jedel.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: Veganski vrtec
26.8.2009 12:28:20   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: lala.

Dej ulla, sploh se mi ne da več s tabo, na podlagi mojga nicknama si ti prišla do veleumnih zaključkov, da se men zjutri otroku ne da dat jabolka. Ja to bo to. :)
Če VEM, da bo otrok lačen cel dan, zakaj bi ga vpisovala v navadni vrtec, če je pa lahko sit v vegetarijanskem? Ne razumem. A bi ve to želele za svojega otroka? Da pride ob petih popoldne sestradan domov? Vem, da ne bi in da bi isto poiskale vegetarijanski vrtec na mojem mestu ;)


Volga - ponudila mu ga je babica in ga ni jedel.



Sam še eno vprašanje, pol pa končam. Kako pa veš, da bo v veg. vrtcu sit? Kaj ga bodo forsirali s hrano al kaj? Al mu bodo toliko časa ponujali različno hrano, dokler ne bo rekel, ja tole pa bom? user posted image Ne, resno me zanima. Ne vem, kaj misliš, da je tako drugače v veg. vrtcu? Sem delala v vrctu, kjer imejo veg. oddelke, pa nisem vidla nobene razlike razen druge hrane. In če otrok ni jedel, pač ni jedel. Ne vem, kaj bi ti želela?

(odgovor članu lala.)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: Veganski vrtec
26.8.2009 12:31:28   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: lala.

Če VEM, da bo otrok lačen cel dan, zakaj bi ga vpisovala v navadni vrtec, če je pa lahko sit v vegetarijanskem? Ne razumem. A bi ve to želele za svojega otroka? Da pride ob petih popoldne sestradan domov? Vem, da ne bi in da bi isto poiskale vegetarijanski vrtec na mojem mestu ;)



Če je zelo živahen in normalno ješč otrok, bodi brez skrbi, da bo v vsakem primeru lačen prišel domovuser posted image

(odgovor članu lala.)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: Veganski vrtec
26.8.2009 12:31:48   
lala.
Ok, še zadnji odgovor. Men se tud ne da več :)

Pogledam jedilnik. Poznam svojega otroka in v našem vrtcu kuhajo take zadeve, ki jih tudi doma pripravljam in vem, da se ne bo nakremžil že ob omembi. Aja, pa vnaprej mu povem, kaj bodo jedli. Do zdaj še ni prišel lačen domov.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: Veganski vrtec
26.8.2009 12:32:46   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: lala.

Ok, še zadnji odgovor. Men se tud ne da več :)

Pogledam jedilnik. Poznam svojega otroka in v našem vrtcu kuhajo take zadeve, ki jih tudi doma pripravljam in vem, da se ne bo nakremžil že ob omembi. Aja, pa vnaprej mu povem, kaj bodo jedli. Do zdaj še ni prišel lačen domov.



Ok, pol pa super. V kateri vrtec pa hodi? Res me zanima, ker sem v enem takih delala... Lahko na zs, če se ti da. user posted image

(odgovor članu lala.)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: Veganski vrtec
26.8.2009 12:33:24   
Anonimen
Dej ulla, sploh se mi ne da več s tabo, na podlagi mojga nicknama si ti prišla do veleumnih zaključkov, da se men zjutri otroku ne da dat jabolka. Ja to bo to. :)


ravno tolk, kt si ti pršla do še bolj veleumnih, da je moj otrook forsiran s suhimi salamami in bo odvisen on mcnugetsovuser posted image

to da pa pri babici ni hotel mesa, pa ne pomeni nič. verjetno ga niti ni upaluser posted image ponudi mu ga ti, doma, naredi kosilo, daj mu na krožnik meso in mu povej ( ker mu do zdej verjetno še nisi), da je čist ok in nič narobe, če poje meso, da hb, naj ga je, če mu je všeč. sam to sploh ne upaš narest verjetnouser posted image

aja, pa še to - ne da se ti ne ljubi otroku zjutri dat jabolka. jabolko ni zajtrk. od tega ne bo sit. jabolko je malica.


< Sporočilo je popravil ulla80 -- 26.8.2009 12:36:12 >

(odgovor članu lala.)
  Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: Veganski vrtec
26.8.2009 12:42:49   
Anonimen
aja, še to, sej vem da se ti ne da več, samo me res zanima, kaj jedo v vašem vrtcu. če lohk nalepiš jedilnik za ene 14 dni vsaj, res me zanima. al pa ktera druga, k ma otroka v vegetarjanskem vrtcuuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: Veganski vrtec
26.8.2009 12:51:21   
Volga
pri nas na šoli je takole, tole sem še našla od zadnjih dveh tednov
OSNOVNA ŠOLA GRM
Trdinova ulica 7
8000 Novo mesto
J E D I L N I K
PONEDELJEK 15.6.2009
malica čokolešnik, banana
sadna malica jabolko, grozdje, jagode
malica P.B. ržena žemlja, jabolko
kosilo minjonska juha, čebulno meso, osvrtki s skuto, solata
veget. kosilo minjonska juha, sojino meso, osvrtki s skuto, solata
TOREK 16.6.2009
malica piščančje hrenovke, gorčica, črn kruh, čaj po domače
sadna malica hruška, lubenica, marelice
malica P.B. kajzerica, jabolčni sok
kosilo zelenjavna juha, pleskavica, pečen krompir, vanilijev puding, mešana solata
veget. kosilo zelenjavna juha, zelenjavna pleskavica, pečen krompir, vanilijev puding,
mešana solata
SREDA 17.6.2009
malica jagodni kefir, žemlja
sadna malica banana, grozdje, jabolko
malica P.B. črn kruh, marelična marmelada, voda
kosilo korenčkova juha s kus kusom, puranji zrezek na žaru z zelenjavo, dušen
riž, mešana solata
veget. kosilo korenčkova juha s kus kusom, zelenjava na žaru, dušen riž, mešana solata
ČETRTEK 18.6.2009
malica lešnikov namaz, mešan kruh, kakav, sadje
sadna malica jagode, jabolko, hruška
malica P.B. mlečni polžek, hruška
kosilo goveja juha z rezanci, dušena govedina z zelenjavo, vodni vlivanci, solata
veget. kosilo zelenjavna juha, zelenjavni polpeti, vodni vlivanci, solata
PETEK 19.6.2009
malica med, maslo, kisla smetana, kakav, črn kruh, jabolko
sadna malica banana, grozdje, jagode
malica P.B. žemlja, pomarančni sok
kosilo zelenjavna juha, ocvrt sir, tlačen krompir, tatarska omaka, solata
veget. kosilo zelenjavna juha, ocvrt sir, tlačen krompir, tatarska omaka, solata
V jedilnici je vedno na razpolago sadje, kruh, čaj in voda
D O B E R T E KOSNOVNA ŠOLA GRM
Trdinova ulica 7
8000 Novo mesto
J E D I L N I K
PONEDELJEK 22.6.2009
malica sadni ali navadni jogurt, koruzna bombetka
sadna malica banana, grozdje, jabolko
malica P.B. žemlja, jabolčni sok
kosilo goveja juha z zakuho, kuhana govedina, kremna špinača, pire krompir, kompot
veget. kosilo goveja juha z zakuho, kuhana jajce, kremna špinača, pire krompir, kompot
TOREK 23.6.2009
malica pusta šunka, kisle kumarice, žemlja, planinski čaj z limono
sadna malica hruška, melona, grozdje
malica P.B. pecivo biga, hruške
kosilo puranji dunajski zrezek, tlačen krompir, koleraba v omaki, mešana solata
veget. kosilo zelenjavni zrezek, tlačen krompir, koleraba v omaki, mešana solata
SREDA 24.6.2009
malica piščančja pašteta, mešan kruh, zeliščni čaj z limono, sadje
sadna malica banana, jagode, marelice
malica P.B. mini napolitanke, pomarančni sok
kosilo minjonska juha, makaronovo meso, mešana solata
veget. kosilo minjonska juha, polnozrnate testenine z zelenjavno omako, mešana solata
V jedilnici je vedno na razpolago sadje, kruh, čaj in voda

D O B E R T E K

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: Veganski vrtec
26.8.2009 12:59:12   
Anonimen
volga hvala za toleuser posted image

no, meni se nič ne zdi tko pretresljivo, sam govejo juho pa dobijo vseenuser posted image grozauser posted image

drgač pa nič bolj kvalitetno, kot navadna kosila, nobenega živila, k bi nadomestilo meso, razen če se komu pohan sir in sojini zrezki zdijo tko blazno fini. pa uni zelenjavni, k so navadno ogabni. in to je to. k se samo meso odvzame, nič kaj bolj kakovosten obrok nimajo. zato je vse skup brezveze.

in ko ostali jejo piščančjo pašteto, jejo vegetarjanci mini napolitankeuser posted image user posted image in to verjetno še od doma brez zajtrkauser posted image

no, mogoč če je izključno vegetarjanski vrtec, je tam mogoč kej boljš. zato me pa tist zanima. ker to so pač normalni jedilniki, z veg. obrokom. kako je pa tam, kjer se izključno vege kuha?

< Sporočilo je popravil ulla80 -- 26.8.2009 13:00:47 >

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: Veganski vrtec
26.8.2009 13:12:41   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

moja skrb je, da je otrok nafotran. jaz pač tko to gledam in se na vrtec ne zanašam preveč. in smo tud dogovorjeni, da mi je noben ne sili s hrano, če noče. pač dobi jabolko, dva, kosilala bo pa doma.



Sicer nisem brala cele debate, ampak tebi je to lahko rečt, ker si na porodniški in jo greš verjetno iskat kmalu. Moja mama je tud v vrtcu delala in ko je jedilnik pogledala, je že za cel teden vedela, kaj bom jedla in kaj ne bom jedla. In je tudi kolegicam, pri katerih sem bila v skupini, rekla, da naj me ne silijo, da bom pač jedla doma. Ja, ampak midve sva šli iz vrtca ob 14h in je bilo najkasneje ob 15h že kosilo. Jaz pa bom, ko bo šel mali v vrtec, delala do 16h (mož isto) in preden bom prišla domov in skuhala kosilo, bo otrok že sestradan, če ne bo v vrtcu jedel nič ali pa samo eno ali pa pet jabolk. Tako da v takem primeru, kot bo moj in s kakršnim se sooča večina staršev, ki niso na porodniški ali pa nimajo babice za vogalom, je problem, če otrok v vrtcu noče jesti oz. če mu hrana ne odgovarja. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?