|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
27.8.2009 10:10:59   
MLADAMAMICA
powerwoman user posted image  upam, da boš čim manj razmišljala o tem in da se boš lahko soočala z očetom kljub njegovi podlosti. te pa povsem razumem, da se bojiš za svojega otroka, ko te berem, čutim, da bi imela tudi sama tak strah. Mislim, da je normalno, da mu ne boš nikoli zaupala, ne da si sama z njim, ne da bi otroka ne zlorabil. Če je lahko tebe, še lažji stori to tvojemu otroku. Upam, da do tega ne bo prišlo. Tudi, če bi se tvoje sanje uresničile in bi morala zbirati ti ali otrok, si dovolj zrela in dobro veš, kaj storiti. Definitivno se mu ne prepusti več... v tem primeru bi ga potem jaz resnično skenslala za vse čase... Bodi pozorna in srečno... user posted image

(odgovor članu powerwoman)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
27.8.2009 10:26:02   
Šaki
o joj no powerwoman in ostale.kaj vse ste ,morale prestati,nouser posted image
želim vam da boste našle mir.user posted image

_____________________________

♥ moja dva zaklada ♥

(odgovor članu sneguljčica)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
27.8.2009 11:28:48   
Anonimen
jaz se še zdaj po 15 letih nisem otresla občutka krivde in 'čudne domišljije'....verjetno te zadeve res pustijo globoko brazgotino v nas. tako, da powerwoman nisi edina, ki ji rojijo čudne stvari po glavi. jaz o tem ne želim govoriti niti s svojim partnerjem.

pa še to sem pozabila v o prejšnjem postu napisati, da sem bila takrat ko me je tisti nagnusnež v avtu posilil še nedolžna. in tudi včasih v družbi pride do pogovora o tem, kje in s kom je kdo izgubil nedolžnost....a se tej temi jaz izogibam ali pa si zmislim nekaj tretjega.

(odgovor članu Šaki)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
27.8.2009 12:13:24   
Anonimen
ojej, powergirl, to je pa zelo žalostna zgodba :(.
Pa dobro se boriš! Se mi zdi, da se jasno zavedaš vseh posledic, ki so ti jih grozodejstva pustila. Jaz bi se edino bala za moja otroka, da jima ne bi isto storil? Kaj, če tudi ti ne opaziš, da se kaj dogaja, tako kot tvoja mama ni tebe videla? Mene bi to noro žrlo.
Glede orgazmov med posilstvi-saj vidiš, menda ni tako poredko.
Glede tega, da misliš na očeta, ko seksaš z dragim-to sigurno ni nekaj normalnega in gotovo posledica vsega skupaj. Poišči si pomoč, upam, da naletiš na koga dobrega, ki ti bo res znal pomagati.
srečno!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
27.8.2009 13:36:35   
christiana21
Powerwoman, mislim, da sanjaš to, da te zlorablja je popolnoma normalno, tudi meni se je že to zgodilo, še večkrat se mi pa dogaja, da imam flash-backe. Naenkrat mi pred oči pride kakšen odsek od posilstev, pa se ne spomnim kam točno paše, kdaj se je to zgodilo,... Nezavestno sem nekatere dele enostavno izbrisala iz glave, ostale pa so mi v podzavesti, na takšenm način se včasih spomnim stvari, ki bi jih raje pozabila.
Dogaja pa se mi tudi, da se ustrašim dotikov partnerja in me marsikdaj strese, ko se me dotakne, včasih pa me strese kar tako, med spanjem. 
Kar se tiče spolnosti z tvojim možem in misli, da je na tebi oče...meni se to zgodi, če me med odnosom zaboli ali pa, če me kaj med odnosom (npr enak gib, kot med posilstvi) spomni na posilstva, takrat se obrnem stran, začnem jokati in ne morem nadaljevati.
Pomoč zdravnice...menim, da si naletela na nesramno zdravnico, ki ni vredna naziva zdravnik. Nihče, ampak res NIHČE si ni za zlorabo kriv sam. 

_____________________________

Čez petdeset let ne bo več pomembno, kakšen avto ste vozili, v kakšni hiši ste živeli, koliko ste imeli na bančnem računu in kako ste se oblačili. A svet bo morda za odtenek boljši, ker ste bili pomembni v življenju nekega otroka.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
27.8.2009 14:53:45   
powerwoman
Ojla.

Najprej moram na to odgovoriti.

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Jaz bi se edino bala za moja otroka, da jima ne bi isto storil? Kaj, če tudi ti ne opaziš, da se kaj dogaja, tako kot tvoja mama ni tebe videla?


Mislim, da ni mogoče. Ker naj oče več ne bi mogel imeti spolnih odnos. Sem se z mamo pogovarjala, da me je strah in groza pustiti otroka pri njih, da se ne bi kaj še njemu zgodilol. Pa prvič, otrok ne gre nikamor z njim sam, drugič in pomoje najpomembneje je to, da je mama rekla, da oče ni v spolnem življenju več. Da mu ne funkcionira že par let nič spodaj.

Nikoli, ampak res nikoli ni sam z otrokoma.


IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Glede tega, da misliš na očeta, ko seksaš z dragim-to sigurno ni nekaj normalnega in gotovo posledica vsega skupaj. Poišči si pomoč, upam, da naletiš na koga dobrega, ki ti bo res znal pomagati.
srečno!


No tukaj sem prebrala in dobila občutek, da si me narobe razumel/a. Ne mislim na njega. Ne časovno dolgo. Spomnim se na njega. Tako kot je C21 napisala en napačen gib in bum je že tu.

Problem je v tem, ker si tega res ne želim. OK naj se pojavi v sanjah, ampak daj da bi imela vsaj normalen spolni odnos s svojim možen, ne pa da moram prekiniti ljubljenje zaradi kretena.

Saj ne vem, če me razumete. Ve ki tega niste doživele, nas ne boste nikoli mogle razumeti.

Pa še to, da bi si poiskala pomoč. Trenutno se še uspešno borim proti temu, mislim na psihičnem področju. In trenutno zmagujem. Seveda kdaj pa kdaj v letu pride tudi slab dan. Tako mi pride tudi slab dan glede posilstva. Ampak sem dovolj močna, da potem pošlihtam pri sebi.
Res pa je DA BRAZGOTINE SO IN BODO OSTALE DO KONCA ŽIVLJENJA, in to nobena strokovna pomoč ne more preprečiti oz. ozdraviti.



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
27.8.2009 14:57:26   
powerwoman
IZVIRNO SPOROČILO: christiana21

Powerwoman, mislim, da sanjaš to, da te zlorablja je popolnoma normalno, tudi meni se je že to zgodilo, še večkrat se mi pa dogaja, da imam flash-backe. Naenkrat mi pred oči pride kakšen odsek od posilstev, pa se ne spomnim kam točno paše, kdaj se je to zgodilo,... Nezavestno sem nekatere dele enostavno izbrisala iz glave, ostale pa so mi v podzavesti, na takšenm način se včasih spomnim stvari, ki bi jih raje pozabila.
Dogaja pa se mi tudi, da se ustrašim dotikov partnerja in me marsikdaj strese, ko se me dotakne, včasih pa me strese kar tako, med spanjem. 
Kar se tiče spolnosti z tvojim možem in misli, da je na tebi oče...meni se to zgodi, če me med odnosom zaboli ali pa, če me kaj med odnosom (npr enak gib, kot med posilstvi) spomni na posilstva, takrat se obrnem stran, začnem jokati in ne morem nadaljevati.
Pomoč zdravnice...menim, da si naletela na nesramno zdravnico, ki ni vredna naziva zdravnik. Nihče, ampak res NIHČE si ni za zlorabo kriv sam. 


Hvala na teh besedah. Veš nisem si niti upala to napisati, pa sem rekla ah naj ga hudič pocitra in sem napisala o tem. Sem mislila, da je kaj hudo narobe z mano, ker sanjam ali pomislim nanj. Sem mislila, da sem že na koncu oz. da se mi že meša, da ne spoznam kaj je prav in kaj ne. Ker če bi vedela kaj je prav, ne bi ga sanjala.

Vidim, da to podzavest sama dela. Hvala, ker sedaj vem, da ni to moja reakcija.

Bodite v cvetju in mir z vami.

LP PW

P.S. christiana21 = c21   upam da ne zameriš, toda jaz rada uporabljam okrajšavo

(odgovor članu christiana21)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
27.8.2009 15:15:39   
christiana21
Powerwoman, napisala sm ti svoj mail naslov na z.s.

_____________________________

Čez petdeset let ne bo več pomembno, kakšen avto ste vozili, v kakšni hiši ste živeli, koliko ste imeli na bančnem računu in kako ste se oblačili. A svet bo morda za odtenek boljši, ker ste bili pomembni v življenju nekega otroka.

(odgovor članu powerwoman)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
27.8.2009 15:27:50   
kasso
Pred par leti sem bila na enem predavanju psihoterapevta Boruta Pogačnika, kjer nam je predstavil tudi dve vaji sproščanja oz. kako premagati najbolj grozne dogodke iz našega življnja, da ne bo več tako boleče. Med nami je bila tudi že starejša gospa, ki je bila v otroštvu spolno zlorabljena. Pomaga si s treningi oz. raznimi vajami. Sicer jaz nisem strokovnjak na teh področjih, a verjamem, da se da z raznimi vajami, meditiranji tudi take zelo hude življenske strese premagat.

Pw srce se mi trže user posted image , upam, da čimprej zaživiš srečno brez grdih spominov.

(odgovor članu christiana21)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
27.8.2009 15:45:47   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: powerwoman

Ojla.

Najprej moram na to odgovoriti.

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Jaz bi se edino bala za moja otroka, da jima ne bi isto storil? Kaj, če tudi ti ne opaziš, da se kaj dogaja, tako kot tvoja mama ni tebe videla?


Mislim, da ni mogoče. Ker naj oče več ne bi mogel imeti spolnih odnos. Sem se z mamo pogovarjala, da me je strah in groza pustiti otroka pri njih, da se ne bi kaj še njemu zgodilol. Pa prvič, otrok ne gre nikamor z njim sam, drugič in pomoje najpomembneje je to, da je mama rekla, da oče ni v spolnem življenju več. Da mu ne funkcionira že par let nič spodaj.

Nikoli, ampak res nikoli ni sam z otrokoma.


IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Glede tega, da misliš na očeta, ko seksaš z dragim-to sigurno ni nekaj normalnega in gotovo posledica vsega skupaj. Poišči si pomoč, upam, da naletiš na koga dobrega, ki ti bo res znal pomagati.
srečno!


No tukaj sem prebrala in dobila občutek, da si me narobe razumel/a. Ne mislim na njega. Ne časovno dolgo. Spomnim se na njega. Tako kot je C21 napisala en napačen gib in bum je že tu.

Problem je v tem, ker si tega res ne želim. OK naj se pojavi v sanjah, ampak daj da bi imela vsaj normalen spolni odnos s svojim možen, ne pa da moram prekiniti ljubljenje zaradi kretena.

Saj ne vem, če me razumete. Ve ki tega niste doživele, nas ne boste nikoli mogle razumeti.




okej, res sem te narobe razumela. ti žal ne znam pomagat, verjamem, da se to dogaja, da se spomniš teh dogodkov :(
na otroka pa res pazi, da ni nikoli sam z njima. saj če mu ne dela več spodaj, še ne pomeni, da si jih ne želi otipavat... brrr.... res si dobra, da si toliko močna, da še imaš stike z njim...

(odgovor članu powerwoman)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
27.8.2009 16:25:20   
christiana21
Mislim, da bi bila počasi jaz na vrsti, da vam zaupam svojo zgodbo.
Bila sem naivno 14. letno dekle, pravkar sem končevala osmi razred osnovne šole, bile so skoraj že počitnice in z sošolko sva se odpravili na izlet s kolesi v bližnjo vas, tam sem spoznala njega - starejšega od mene, z avtomobilom, v roki je imel cigareto, pred sabo pivo,...skratka frajer za neizkušeno dekle (tega fanta bom imenovala Sandi). Nekatere moje kolegice so že hodile na pijačke z fanti, pa sem si rekla, zakaj ne bi še jaz, ker mi je bil Sandi všeč, sem privolila, da se še kdaj vidiva, izmenjala sva si telefonske in odšli smo vsak na svojo stran. Nekaj dni kasneje sva se s Sandijem ponovno videla, takrat mi je še izgledal popolnoma normalen, edino kar sem vedela, je bilo, da se rad stepe (mislila sem, eh...pač fantovske finte, so se že kaj sporekli, malo popili, beseda da besedo in so se stepli). Iz zmenka na zmenek je Sandi hotel več od mene, najprej poljube, do sem je bilo zame sprejemljivo, nato pa me je začel že otipavati, jasno sem mu pokazala, da tega ne želim, ampak on se s tem očitno ni sprijaznil. Sprehajala sva se po parku, bil je 17 november 2001, zunaj je bila že tema, nikjer ni bilo žive duše, vsedla sva se na klopico in se začela poljubljati, nato me je začel otipavati, odrinila sem ga stran in mu rekla, da tega ne želim, da nisem pripravljena, Sandi je od nekod vzel nož, me porinil do roba naslonjala klopi, mi dal nož ob vrat in zahteval da se slečem ter dodal še, da vsi sexajo samo midva ne. Nisem se hotela sleči, nož mi je porinil še bolj ob vrat...nato se ne spomnim, kdo me je slekel, ali sem se sama, ali me je on. Spomnim se, da je končal, jaz sem jokala, objel me je in rekel, da je vesel, da sva to naredila.
Mesec dni po posilstvu (31.12.) - ravno za moj rojstni dan, sva se srečala v mojem rodnem mestu, na praznovanju Silvestrovega večera, jaz sem bila tam s prijatelji, ko sem šla lulat za neko hišo, sem pred seboj zagledala dve nogi, ozrla sem se navzgor, bil je on, z nožem v roki, grozil mi je, da mu ne bom pobegnila, zakaj sem tam s prijatelji in ne z njim, ter, da bo ubil mene in moje prijatelje, ker jaz pripadam njemu, in nikomur drugemu. Bala sem se, da bo to res storil in to je bila moja navečja napaka, takrat je pa lahko začel manipulirati z menoj, postala sem njegova sužnja, lutka, ki je naredila vse za življenje sebe in svojih prijateljev.
Drugo posilstvo se je zgodilo konec leta 2001 ali začetek leta 2002, ne vem datuma, bila sva pri njemu, tam me je spet posilil, bolelo me je v predelu trebuha in nožnice, rotila sem ga naj preneha, vendar ni dokler se ni potešil...rjuha na postelji je bila krvava, ko je končal je šel na cigaret in mene za klenil v sobo. Nekaj minut kasneje se je vrnil, odklenil vrata, me pobožal in dejal, da med tistimi okrvavljenimi rjuhami izgledam kot angel. Kako sem prišla domov, ne vem.
Ker sem se v srednjo šolo vpisala v MB (zoped, ker sem se bala zase in prijatelje), me je imel vedno na dosegu roke, saj se je on izobraževal prav v tem mestu, kadarkoli si me je zaželel, me je imel, na javnih WC-jih v trgovskih centrih me je prisiljeval, da ga oralno zadovoljim, v parku me je otipaval...nemo sem trpela, ker sem vedela, da njegova obvelja. Ker sem se bala kje ga bom srečala sem špricala šolo in na koncu prekinila šolanje, vendar me je našel.
V domačem kraju sem šla po šopek rož za mamico ob materinskem dnevu, ves čas mi je sledil, rekla sem naj gre stran, kričala sem, da če me kdo sliši naj mi pomaga, Sandi me je pretepel in me posilil v gozdu. 
Mislim, da je to bilo zadnje posilstvo.

3 leta po vseh teh dogodkih sem ga tožila, vendar je tožilka obtožbo zavrgla in celo pod sklep napisala, da je šlo za prostovoljne spolne odnose, ker sem le dva dni po prvem posilstvu šla k ginekologinji po tablete, da ne bi zanosila in, ker sem ga imela rada. 
Za posilstvo ginekologinji nisem povedala, rekla, sem, da imam odnose namen imeti v kratkem, zato me ni niti pregledala.  
Staršem sem za posilstvo povedala kmalu po tem, ko sem podala kazensko ovadbo proti Sandiju, bila sta šokirana in obupana, ker se je to dogajalo pred njunimi očmi, pa nista vedela. Žal mi je, da nikoli nisem ubogala mame, ki tega fanta nikoli ni marala, vedno, ko ga je videla z menoj je rekla, da je v njegovem pogledu nekaj grdega in potulenega, jaz pa sem bila zaljubljena trapa, ki sem ga imela rada, vendar je v trenutku, ko me je prvič posilil ljubezen prešla v sovraštvo, jaz pa sem bila ujeta v njegovih krempljih. 

_____________________________

Čez petdeset let ne bo več pomembno, kakšen avto ste vozili, v kakšni hiši ste živeli, koliko ste imeli na bančnem računu in kako ste se oblačili. A svet bo morda za odtenek boljši, ker ste bili pomembni v življenju nekega otroka.

(odgovor članu kasso)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
27.8.2009 17:19:48   
powerwoman
C21   user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Med branjem tvoje zgodbe sem se zjokala kot majhen otrok. Res groza in strah.

Nevem, res nevem kaj naj ti rečem razen da ti pošiljam objamčke.

Res brez besed sem ostala.

Gledam v ekran, in gledam objemčke ki sem ti jih pripopala na zaslon, in ti želim povedati kako dobro besedo, da bi se vsaj malo počutila TI bolje, pa ne morem.

Grozna grozna zgodba.


Brez besed. Groza in strah.

ufffffffffffffffffffffffffffffffffffff


Upam lahko le, da si več ali manj prebolela to izkušnjo, da ne bo preveč vplivala na današnje življenje.


Mislim pa da ovržejo ovadbo zato, ker naj bi bil obojestranska privolitev v odnos. Beseda ne pomeni NE IN PIKA. Tega sem se jaz bala. Že tako imaš občutek, da si nekaj naredila, da si sam kriv, da se ti je to zgodilo, potem pa še to da ONI rečejo, da si si želel biti posiljen.  ITAK JA.

Nesmiselno pišem, ker v meni trenutno prevladujejo žalost in groza, ki se ti je dogajala C21, in sem user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image jezna na naše pravosodje, ki naj bi ščitili nedolžne, krive pa kaznovali. Saj ni čudno, da je toliko posilstev. Še tiste, KI IMAJO POGUM tako kot ti C21, poteptajo ravno tam, kjer naj bi človek našel pravico.


Jojjjjjj kok bi se rada sedaj razpisala toda sinek me kliče. Se bom kasneje malo bolj razpisala.



ZA VSE PUNCE, KI STE BILE KAKRŠNEKOLI ŽRTVE in tudi tiste, ki berete user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image -

Bodite v cvetju in mir z vami.


LP PW

(odgovor članu christiana21)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
27.8.2009 17:26:16   
Anonimen
oh....joj, tudi ti si svojo mladostniško naivnost drago plačala tako kot jaz....ampak jaz nisem tega povedala svojim staršem, niti poguma nisem imela za kazensko ovadbo.

se mi pa zdi, da je to boleča zadeva, ko ti še tožilstvo ne verjame - le kako potem pričakujejo, da bi dekleta in ženske kaj takega sploh prijavljaleuser posted image

mislim, da je storilec v tem primeru bolj zaščiten kot pa žrtev.

christiana21 user posted image

(odgovor članu christiana21)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
27.8.2009 18:08:44   
christiana21
Ja, anonimna, tudi jaz sem svojo mladostniško naivnost drago plačala...nedolžnost je šla, dušo mi je zlomil, ampak nekoč se bom pobrala, popolnoma-no, vsaj upam. 

_____________________________

Čez petdeset let ne bo več pomembno, kakšen avto ste vozili, v kakšni hiši ste živeli, koliko ste imeli na bančnem računu in kako ste se oblačili. A svet bo morda za odtenek boljši, ker ste bili pomembni v življenju nekega otroka.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
27.8.2009 23:20:30   
Anonimen
Moja zgodba:
Bila sem srednješolka. Naivna, previdna, sveže zaljubljena. Bilo je sredi poletja in imela sem dovoljenje, da grem zvečer na zabavo.
Popoldan sva z očetom skočila v trgovino, ko sva se vrnila domov, smo imeli obisk. Mama in sestra sta bili na terasi z očetovim znancem. Bil je pijan, s seboj pa je pripeljal še enega pijanega kolega.
Sestra se je šla tuširat, oče je odšel v klet po pijačo. Ta znanec je izrazil željo, da si ogleda hišo.
Mama me je prosila, da ga pospremim, pa da pazim, da ne bo zašel v kopalnico  k sestri, ona je ta čas pazila na pijanega neznanca, ki je napol ležal na terasi in momljal.
Znanec si je precej na hitro ogledal hišo, ga je pa silno zanimalo kakšna je kopalnica. Komaj sem mu dopovedala, da nima vstopa.
Potem je stopil v očetov kabinet. Zdolgočaseno sem stopila za njim in upala, da bo kmalu zaključil ogled. Nenadoma je stopil mimo mene in se naslonil na vrata. Počasi si me je ogledal. Bilo mi je izjemno neprijetno.
Potem je stopil k meni in me prijel okoli pasu. Dotik je bil ogaben.
Počasi je z rokami lezel pod majico in potem navzgor. Smejal se mi je v obraz in godrnjal, da me samo objema, da ni nič hudega.
S svojimi rokami sem tiščala njegove navzdol. Kričat nisem upala. Spomnila sem se, da se do gostov lepo obnašamo.
Pojma nimama kaj je bilo takrat z mojimi možgani.
Naenkrat sem slišala korake na stopnicah. Mama naju je iskala. Ko je odprla vrata, je tip čepel na tleh in si z zanimanjem ogledoval očetovo zbirko mineralov.
Imel je najbolj nedolžen nasmešek kar sem jih kdaj videla. Mama ga je odpeljala k očetu.
Jaz sem si pod tušem poiskusila zgulit kožo s telesa. Vsaj tam okrog pasa, kjer se me je dotikal.
Dolgo nisem upala povedat nikomur. Vsako leto, ko je mama pisala novoletne čestitke, je bila vmes ena za tega znanca in njegovo družino. Vsakokrat sem se jezila nad podpisovanjem kartic. Par let po tem dogodku mi je mama razočarano oponesla, da lahko presnete kartice vsaj podpišem brez pritožb. Takrat sem jo odpeljala v spalnico in ji povedala kaj se je takrat zgodilo. Lahko podpišem na tisoče kartic, tudi napišem lahko vse sama, ne me več prosit, da naj želim srečno novo leto človeku, ki se mi gnusi in bi ga lahko razbila.

Nismo več pošiljali kartic. Mislim, da se tudi srečali niso že nekaj let. Jaz sem ga od tistega gnusnega dne videla samo enkrat. Je pa trajalo, da sem zbrisala občutek, da sem mogoče izzivala. Trajalo preden sem dojela, da tako prijazen pa z gosti ne rabiš bit. Pa precej kože sem zdrgnila do krvi preden sem sprala tisti umazan občutek okrog pasu.


(odgovor članu christiana21)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
27.8.2009 23:40:19   
powerwoman
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Dotik je bil ogaben.

Pojma nimama kaj je bilo takrat z mojimi možgani.



Glede prvega stavka. Poznamo to.


Glede drugega stavka. Nisi edina, ki ne ve, kaj se je takrat dogajalo z našimi možgani. Danes bi sigurno drugače delala in naredila, če bi takrat imela zdajšnjo pamet.


Tudi tebi en velik user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Bodite v cvetju in mir z vami.



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
28.8.2009 7:40:11   
roberta
IZVIRNO SPOROČILO: powerwoman

Sem tudi jaz bila v mladosti zlorabljena od LASTNEGA OČETA.


Sem pa zasledila, ene parkrat, da je prijel starej sina za lulčka in se zasmeju in mu reku kao KAJ IMAŠ TUKAJ SPODAJ. Ko smo prišli domov, sem sinu rekla, da če ga kdorkoli TUDI JAZ, kdaj primem spodaj, da naj primaže eno tako zaušnico oz. ŠAMARO, KOLIKOR LAHKO z vso močjo.Powerwoman



powerwoman... brez besed sem. kar slabo mi je bilo ko sem brala tvojo zgodbo, od zgorežnosti, da se take stvari lahko dogajajo. le upam lahko, da boš sčasoma vse bolje in bolje in da boš lahko živela svoje življenje naprej brez tega groznega bremena.

bi pa imela le en komentar na tvoja sina! nikoli, nikoli ju ne pusti samih s svojim očetom. če se le da ju tudi ne pelji več tja. kaj ne vidiš, da se vzorec spolne zlorabe ponavlja? zdaj zlorablja njiju. ne tako agresivno kot je tebe, ampak dotikanje spolovil otrok je spolna zloraba. in za božjo voljo, da ju ne bi kdaj poslal tja na počitnice.

če se še kdaj naredi tako, da bi ju kaj prijemal za lulčka, skoči tja, očetu primaži zadušnico, da bo videl vse zvezde in mu povej, da če samo 1x še vidiš kaj takega, ne bo videl nikoli več ne tebe, ne vnukov.

saj si ne želiš, da bi mogla tvoja sina dati čez to kar si ti, kajne? ti perverzneži se vedno spravljajo le na nemočne otroke. zato se je pri tebi tudi končalo, ko si odrasla. v bistvu niti ne razumem, zakaj še vedno hodiš tja. jaz bi samo mamo vabila na obisk k nam... očeta pa še pogledala ne bi. kot da ne živi.

vem pa, da ne razumem kompleksnosti odnosa. in da je lahko govoriti tako, na daljavo.

ampak resno: svoja sina čimdlje od njega oz. če že res ne gre drugače, vedno pod tvojim nadzorom. VEDNO! 

(odgovor članu powerwoman)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
28.8.2009 7:54:58   
christiana21
IZVIRNO SPOROČILO: powerwoman


IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Jaz bi se edino bala za moja otroka, da jima ne bi isto storil? Kaj, če tudi ti ne opaziš, da se kaj dogaja, tako kot tvoja mama ni tebe videla?


Mislim, da ni mogoče. Ker naj oče več ne bi mogel imeti spolnih odnos. Sem se z mamo pogovarjala, da me je strah in groza pustiti otroka pri njih, da se ne bi kaj še njemu zgodilol. Pa prvič, otrok ne gre nikamor z njim sam, drugič in pomoje najpomembneje je to, da je mama rekla, da oče ni v spolnem življenju več. Da mu ne funkcionira že par let nič spodaj.

Nikoli, ampak res nikoli ni sam z otrokoma.


IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Glede tega, da misliš na očeta, ko seksaš z dragim-to sigurno ni nekaj normalnega in gotovo posledica vsega skupaj. Poišči si pomoč, upam, da naletiš na koga dobrega, ki ti bo res znal pomagati.
srečno!






Powerwoman, Roberta ima prav. Nisi tudi ti pisala, da vaju je oče na začetku samo otipaval?
Če hoče zlorabljati, mu ne rabi stat nič spodaj. Zlorabljanje je tufdi slikanje golih otrok, otipavanje, božanje po neprimernih delih, prikazovanje pornografije, siljenje, da se otrok dotika svojih spolnih organov, ali organov storilca,...

_____________________________

Čez petdeset let ne bo več pomembno, kakšen avto ste vozili, v kakšni hiši ste živeli, koliko ste imeli na bančnem računu in kako ste se oblačili. A svet bo morda za odtenek boljši, ker ste bili pomembni v življenju nekega otroka.

(odgovor članu powerwoman)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
28.8.2009 9:36:20   
powerwoman
Jutro.

Nevem, zakaj sem dobila občutek, da sem grozna, morda zaradi tega , ker še vedno hodimo tja. Res je, zdrav razum bi govoril, NE in nikoli tja hodit.

Brez skrbi glede otipavanja otroka. Sem starejšemu sinu povedala kaj naj naredi, če bi ga slučajno prijel tam spodaj. SIGURNO PA NI SAM Z NJIM. IN TO NIKOLI ni sam z otrokom. Toliko zdrave pameti pa še vedno imam. Morda sem čustven in psihični kalops, zdravo pamet pa še imam, kar se tiče braniti otroka.

Nevem, zakaj imam občutek, da se vam opravičujem in ne le zgolj povem, ampak, res nikoli ni z nobenim otrokom sam. Vedno sva prisotna ali jaz ali moj mož. Niti pri mami ga ne bi upala pustiti. Ker ona je nemočna proti njemu.

Tudi jaz sem skrbela, ker je začel tako otipavati ga, in to pred nami. Od šoka takrat nisem nič rekla, le sinu, da naj vrže zaušnico oz. udari, če ga kdorkoli tam prime. In naj mi pove.



V glavnem otrok ve kaj mora narediti, če bi se kdorkoli želel kakorkoli dotakniti tam ali kaj drugače, mi ne pustimo otrok nikoli samih pri naših, pa tudi večinoma smo tam, ko njega ni. Včasih nas preseneti in pride prej domov, tako da se vidimo.

On pa še ni vstopil v naše gnezdece.



Želim vam čimlepši dan in miren. Meni se je očitno začel že zelo zelo slabo.

LP PW


_____________________________

Bodite v cvetju in mir z vami.

(odgovor članu christiana21)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
28.8.2009 9:45:25   
christiana21
1. Nisi grozna.
2. Nihče te ne obtožuje, zato se ne opravičuj. Me smo samo ugibale in pisale kaj se lahko zgodi, zraven pa nas ni bilo, da bi vedele kako in kaj, to sama ti najboljše veš.
Tudi meni se marsikdaj dogaja, da imam občutek, da me nekdo zaradi mojih določenih reakcij glede zlorabe obtožuje, ampak potem razmislilm in vidim, da ni tako.

Ne pusti, da, če se je dan začel slabo, da se tako tudi nadaljuje.

_____________________________

Čez petdeset let ne bo več pomembno, kakšen avto ste vozili, v kakšni hiši ste živeli, koliko ste imeli na bančnem računu in kako ste se oblačili. A svet bo morda za odtenek boljši, ker ste bili pomembni v življenju nekega otroka.

(odgovor članu powerwoman)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
28.8.2009 10:28:42   
Katy78
Jaz sem enkrat po vsej verjetnosti za las ušla...
Hodila sem v OŠ, stara sem bila kakšnih 10 let. Večkrat sem bila pri sošolki, ki je stanovala 5 min. peš stran od nas. Ko sem bila neko popoldne pri njej, mi je rekla (zraven je bila še ena sošolka), da pojdimo v klet oz. v kurilnico njihovega bloka, da je tam kurjač, h kateremu večkrat gre in ji on pripoveduje zgodbice. Seveda smo vse tri šle. Res je bilo kar zanimivo poslušat njegove zgodbice, malo se je hecal, da smo se smejale, potem pa je začel govorit, da je nekje zadaj skrit nek bavbav, ne spomnim se točno, kaj nam je rekel, da je, vem le, da smo se bale. rekel je, da naj se hitro vse tri usedemo v njegovo naročje. In smo se, valda, bilo nas je strah. Obe sošolki sta potem kmalu odšli, obe sta stanovali v tem bloku, meni pa je rekel da naj počakam, da me bo pospremil. Spomnim se le, da se je začel nekaj stiskat ob mene, jaz seveda nisem vedela, kaj to pomeni, vedela sem le, da mi je bilo neprijetno, poleg tega pa me je bilo tudi strah, da me bo mami kregala, saj mi je dovolila k sošolki le za eno uro. Sitnarila sem, da moram domov in končno me je res pospremil ven iz bloka in držal za roko. V tistem je šla naproti že moja mami, ki me je iskala, on pa me je anhitro spustil in šel stran od mene in ogovoril enega kolega. pomnim se, da me je mami zgrabila za roko in odvlekla domov in me vmes kregala, da če vem, kaj bi se mi lahko zgodilo. Takrat se tega še nisem zavedala, ko pa sem bila par let starejša, sem se zavedla, kaj bi se mi lahko zgodilo, če ne bi tako sitnarila domov. Takrat sem se potem začela tudi spraševati, kaj če se je to zgodilo moji sošolki, ki je k njemu dol veliko hodila.
tega človeka sem potem do preselitve v drug kraj srečala morda 2-3x, sem pa pred kakšnim letom šla v moj nekdanji domači kraj na obisk k nekdanji sošolki (ne k tej, ki sem jo omenjala) in sem ga ven iz avta videla. Kar zmrazilo me je. Ne vem, kakšno smolo sem imela. V ca. 10 letih od tistega dogodka pa do našega odhoda v drug kraj sem ga videla samo ene 3x, potem pa grem po toliko letih spet tja, pa ga srečam oz. vidim iz avta. user posted image  
K sreči se mi ni zgodilo nič, bom pa svojega sina na vse možne načine skušala obvarovati pred takimi pošastmi, saj je tega vsak dan več.

(odgovor članu christiana21)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
28.8.2009 11:13:23   
Anonimen
Pozdravljene.

Prav k razmisleku me je spravila ta tema.Nažalost sem bila tudi sama deležna nekaj takih poskusov, k sreči sem jim nekako ubežala.
Spomnim se kako sem enkrat pred televizijo ležala na postelji, zraven je bil očim. Stara sem bila okrog 10 let. In mi je vzel roko in si jo dal v spodnje hlače. Da naj potipam. Nagravžno.

Okoli 12 let sem bila stara in sem se z mestnim avtobusom peljala na nemščino. Na celem avtobusu sem bila samo jaz in en oduren strar dec. Sedela sem na sedežu, ki je sam, on pa je stal poleg in se držal za drog na stropu. Seveda se avtobus trese med vožnjo, in ta star kreten se je z mednožjem drgnil ob mojo ramo, posebej v ovinkih ki jih po Lj. ni malo. Čisto sem otrpla, nisem se niti premaknila, dokler nisem bila pred blokom. In sem tekla kot nora domov.

Pri 14 sem imela prijateljico, ne spomnim se več kaj sem počela pri njej doma. Bila je brez mame, z bratom in očetom. Njen oče se nama je pridružil za mizo. Prijateljica je kadila cigarete, njen foter pa cigaro, zraven je pil viski. Ponudil ga je tudi nama, ne vem če sva ga potem tudi pile. Naenkrat mi je začel najedat z nečim in spravil me je v jok. Hčerko je poslal ven iz kuhinje, mene pa začel kao tolažiti, objemati in naenkrat me je s tistim smrdljivim gobcem zalizal. Odurno, viski in cigare in strar slinast dec. Fuj. Ne vem kako se je vse zaključilo, vem da me ni pustil same domov. Na vsako silo me je hotel peljat in sta potem tudi me. Mimogrede ko me je izročil mami ji je izročil še flašo vina. Tej prijateljici sem se začela izogibat.

Pa še kaj bi se našlo, raje ne rezmišljam več.






(odgovor članu Katy78)
  Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
28.8.2009 16:46:06   
picola1
Ojla!
Enkrat je že bila podobna tema in smo ugotovile, da nas je kar veliko, ki smo bile spolno zlorabljene...Mene je spolno zlorabil dedek (ni prišlo do spolnega donosa, bilo je 'samo' otipavanje), ko sem bila stara 12 let.Babica je šla takrat ravno mimo in je rekla samo, da naj pospravi tiso stvar...
Celo življenje sem imela en kup enih težav sama s sabo, od bulemije, šibke samozavesti, odvisnosti od odnosov in še in še...Dokler nisem srečala današnjega partnerja, s katerim sem začela delat na sebi, svojih občutkih in problemih...
Šla sem najprej do gospe Katje Bašič na Združenje proti spolnemu zlorabljanju, kjer mi je ona ogromno pomagala. Takrat sem prišla do zaključka, da z dedkom prekinem vse stike (zakaj že bi jih morala imeti-ker sva v sorodstvu???), da se z njiim soočim in mu povem, da vem, kaj se je zgodilo, da sem povedala vsem, ki so mi blizu in da naj od tega trenutka dalje on nosi breme dalje...(takoj, ko sem vstopila v sobo in rekla, da bi rada nekaj povedala, se je začel tresti). Meni je takrat padel kamen od srca. Naredila sem ogromen korak naprej v zdravljenju svoje travme.
Še pred vsem tem sem povedala svojim staršem, mama jih je tudi poklicala in povedala, da prekinja stike z njima. Svojo mamo imam zelo zelo rada in se super razumemo, ampak takrat sem bila pripravljena prekinit stike tudi z njo in z vso družino, če ne bi oni tudi prekinili stikov z njima-ker to bi zame pomenilo, da nimajo nič proti temu, kar se je zgodilo. Mislim, da je spolna zloraba ena takšnih stvari, kjer nejasna reakcija daje tiho privolitev.
Prebrala sem en kup enih knjig na to temo (in podobne teme), zelo priporočam knjigo (ki jo je ena že omenila) Pogum za okrevanje... ogromno sem se pogovarjala o tem s partnerjem, ki mi je ogromno pomagal s tem, ko mi je stal ob strani, poslušal moje jokanje in moje smiljenje sami sebi (ko sem se spraševala, zakaj se je to moralo zgoditi meni, zakaj se tako gnilo počutim, zakaj ne morem bit normalna, itd.).
Potem sem stopila v kontakt s Petrom Topičem, ki vodi skupino za Zasvojene s spolnostjo. Tudi on mi je ogromno pomagala razčistit pojme o vsem skupaj...Ne gre tolk za zasvojenost s spolnostjo, kolikor gre za dejstvo, da je v njegovi skupini 80% ljudi, ki so bili spolno zlorabljeni (po vsej verjetnosti tudi on sam...ne vem točno)...Po moje lahko marsikatera najde pomoč tudi v takšni skupini. Priporočam knjigo Ne recite temu ljubezen.
Moji prijateljici pa je ful (ampak res FUL) pomagala Sanja Rozman, ki vodi skupino za Zasvojene z odnosi-in spolno zlorabljene ogromnokrat imamo takšne probleme.

Jaz sem sedaj po petletnem intenzivnem delu na sebi in svojih težavah prišla do stanja, ko se počutim dokaj samozavestno, dokaj umirjeno, ljubljeno, zmorem v dokaj dobri meri tudi vračati ljubezen, tudi svoji hčerki.
Mislim, da zmorem tudi jasno in odločno zaščitit hčer v primeru, da bi ji lahko grozila zloraba. To pa pomeni: nobenih stikov z dedkom (če imam sebe tako rada, da ne hosim več tja, potem imam jasno tudi svojo hčerko), nadzorovani stiki z mojim očetom (oče me je v otroštvu skos nekej spraševal kar se spolnih organov tiče pa občasno me ja kao nedolžno in za štos mal prijel), če bo oče samo enkrat rekel kaj podobnega mopji hčerki, kot je rekel meni, mu bom povedala, da se je to zgodilo prvič in zadnjič, ker v nasprotnem primeru ne bo več videl svoje vnukinje).
Zavedam se, da sem kar se tiče zaščite (glede zlorabe) svojega otroka kar precej agresivna in se zna zgodit, da bom kdaj odreagirala pretirano, vendar se s tem ne obremenjujem, ker mislim, da je v tem primeru bolje, da odreagiram preveč kot pa premalo. Itak pa vsi v družini vejo, kaj se je zgodilo meni in je vsem jasno, da imam krajšo vžigalno vrvico kot pa ostali, ki se jim to ni zgodilo.


Punce (in fantje), ki se vam je to zgodilo...držte se, poiščite si pomoč, ker vam bo lažje...Itak, da je težko govorit o tem, se soočit z vso bolečino, gnuisom, jezo in žalostjo...Ampak ta čustva morajo it ven. Rana se mora najprej očisti zato, da se lahko zaceli.
Res priporčam knjigo Pogum za okrevanje! V njej boste res našle pogum, da stopite na to pot! Se res izplača!


< Sporočilo je popravil picola1 -- 28.8.2009 16:48:08 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
28.8.2009 19:47:46   
nadya
Pozdravljene:)

Najprej vsem en user posted image

Tudi sama sem doživela nekaj neprijetnih trenutkov, sicer odnosa ni bilo, bilo pa je nadlegovanje in otipavanje. Ob priliki bom napaisala kaj več o tem.

Ko berem vaše izpovedi, se čudim predvsem ženskam (mamam, babicam...). Ne razumem teh ženskuser posted image  Powerwoman ti si napisala, da še vedno obiskuješ svoje starše in po temu sklepam, da sta še vedno skupaj? Jaz kot mama bi svojega moža v tistem trenutku čez vrata zabrisala, samo da bi kaj zaslutila. Pa če bi ga samo ven zabrisala bi jo še v redu odnesu, ker po vsej verjetnosti bi se mi utrgal....Picola1: tvoja babica je rekla dedku samo naj pospravi tisto stvar? Groza vseh groz. Res sem brez beseduser posted image . Sram je lahko tudi njih.

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
28.8.2009 23:05:59   
Anonimen
nadya,se strinjam s tvojim razmisljanjem.Tudi jaz ne zastopim teh zensk...se posebej se mi zdi grozno in zalostno,nepravicno...da vsi ti pedofili,iztirjenci, niso dobili nobene kazni.Zrtve so zaznamovane za vse zivljenje,oni pa...user posted image

(odgovor članu nadya)
  Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?