|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
28.8.2009 23:48:13   
powerwoman
IZVIRNO SPOROČILO: kleopatra28

nadya,se strinjam s tvojim razmisljanjem.Tudi jaz ne zastopim teh zensk...


Lahko samo rečem, da ne boš nikoli zastopila to. Kajti niti jaz ne zastopim sama sebe.

Res pa je, da se nočem še soočiti s tem. Počasi morda nekoč............


IZVIRNO SPOROČILO: nadya

da še vedno obiskuješ svoje starše in po temu sklepam, da sta še vedno skupaj? Jaz kot mama bi svojega moža v tistem trenutku čez vrata zabrisala, samo da bi kaj zaslutila. Pa če bi ga samo ven zabrisala bi jo še v redu odnesu, ker po vsej verjetnosti bi se mi utrgal....


Ja krivec sem, ker še vedno obiskujem svoje starše. Konec koncev je mama mama, in jo po eni strani razumem, ker vem, da ji je oče duha ubil. Tudi jaz sem jo spraševala zakaj ni kaj potem ukrenila in tak dalje. Pa sve se pogovorili.

Konec koncev, ona je moja mama in jo rada imam. Si pa ne zasluži, da zaradi kretena je še ona ob življenje.


Konec koncev, lahko me (glede na to, da večinoma ne morete verjeti, kako lahko še vedno obiskujem starše) imate za kakršnokoli osebo. Jaz vem da sem dobra mati svojih otrok in ljubeča in dobra mama.



Moram še to dopisati:
Morda res ni logično da obiskujem starše, z otroci sploh, ampak jaz vem, da niso v nevarnosti. Glede starej sina se je to zgodilo IN NIKOLI VEČ, da ga je spodaj prijel.
Otroci niso nikoli sami pri starih starših. Vedno sem ali jaz z njimi ali pa vsi štirje z možekom.

Obsojate me lahko, se zgražate nad mano in mojimi dejanji, morda sem zafurala v nekaterih pogledih ali v vseh pogledih v napačno smer, vem pa DA SEM ODLIČNA MAMA. In tega mi ne bo nihče odvzel.


Glede literature glede zlorab. Nobena literatura ti ne more pomagati, dokler si sam sebi ne oprostiš, kar se ti je zgodilo. Vem. Sem brala literaturo. Dala mi je marsikaj za misliti, toda,......... ko bom pripravljena, si bom že našla osebo, strokovno, in se pogovorila.

Na vseh področjih sem se že pobrala (mislim tista področja vse, kjer me je zloraba zatolkla), samo še na sampspoštovanju moram delati. Le tu je hakelc še. Toda tudi tu bom postala boljša in bolj samozavestna. Ko pa bom imela zadosti poguma, takrat pa bom naredila tudi korak dlje.



Čisto iskreno povedano ŽAL MI JE, DA SEM POVEDALA ZGODBO.


Aja pa še to. Človek pravi da naj pove zgodbo in si sčisti dušo. Kako, ko pa če nekomu poveš, se zgraža nad dejanjem posiljevalcem, nad dejanjem žrtve , ko pa poveš, pa si ti krivec, ki si uradno žrtev, krivec oz. posiljevalec pa....... ah bz.


Bodite močni in polni ljubezni. Najboljše smo, kljub našim bremenom.

LP


_____________________________

Bodite v cvetju in mir z vami.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
28.8.2009 23:56:23   
powerwoman


Odsek iz knjige

-odpuščanje (bistvo je, da odpustiš sebi) Odpuščati pomeni, da prenehaš čutiti zamero do človeka ki te je prizadel, oz. s tem se odrečeš zahtevi po povračilu ali plačilu škode. Prvi element je, da se odrečeš svoji jezi in nehaš kriviti storilca, se pravi da mu oprostiš za to kar ti je storil. Drugi element pa je, da ne poskušaš več dobiti nobene povračila od njega.  Bistvenega pomena od vsega pa je da odpustite sebi.

No Nadya in Kleopatra28 ko pravite da ne razumete žensk, ki imajo stike
To je iz knjige, ki ti pomaga h ozdravitvi





_____________________________

Bodite v cvetju in mir z vami.

(odgovor članu powerwoman)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
29.8.2009 6:22:58   
christiana21
IZVIRNO SPOROČILO: powerwoman



Čisto iskreno povedano ŽAL MI JE, DA SEM POVEDALA ZGODBO.


Aja pa še to. Človek pravi da naj pove zgodbo in si sčisti dušo. Kako, ko pa če nekomu poveš, se zgraža nad dejanjem posiljevalcem, nad dejanjem žrtve , ko pa poveš, pa si ti krivec, ki si uradno žrtev, krivec oz. posiljevalec pa....... ah bz.


Bodite močni in polni ljubezni. Najboljše smo, kljub našim bremenom.

LP


 
PW,zakaj ti je žal, da si povedala? Kje pa piše, ta de morajo vsi razumeti? Nekateri te pač ne, ne pričakuj razumevanja na vsakem koraku, ker ga ne boš dobila.
Jaz imam kolegico, ki naj bi bila posiljena, ko sem ji povedala, da ima ta, ki me je posiljeval, malega otroka in, da si tega ne zasluži, kaj če otroku kaj narediti. Pa je rekla kao zakaj si ga ne zasluži in kaj bi mu naredil, ta človek je kao vredu in, da malemu ne bi nič.

_____________________________

Čez petdeset let ne bo več pomembno, kakšen avto ste vozili, v kakšni hiši ste živeli, koliko ste imeli na bančnem računu in kako ste se oblačili. A svet bo morda za odtenek boljši, ker ste bili pomembni v življenju nekega otroka.

(odgovor članu powerwoman)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
29.8.2009 6:26:33   
Anonimen
powerwomen, nihče te ne želi obsojati! vsaj jaz ne! jaz samo vem za sebe, da bi težko nekomu taka dejanja toliko oprostila, da bi še imela stike z njim! ne obsojamo te ničesar, meni se zdiš zelo močna, da si premagala največji odpor in mu toliko oprostila!

naj ti ne bo žal, da si napisala tu gor svojo zgodbo! ker je edino prav, da se govori o tem, sem sigurno, da si mnogim ženskam pomagala s svojo zgodbo, s svojim razmišljanjem pa tudi kot v opozorilo vsem, da naj bomo pri svojih hčerkah, sinovih bolj previdni, da bi znali opaziti, če bi nam slučajno kaj takega hoteli sporočiti, pa ne bi bili mi kot starši dovolj pozorni.

(odgovor članu powerwoman)
  Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
29.8.2009 8:14:38   
powerwoman
Dobro jutro vsako jutro.


Jah, včeraj malo imela trenutek slabostiuser posted image user posted image user posted image . Saj jih je malo, ampak pridejo tudi. Bo treba bolj delati na sebi.


Vem da me večina ne bo razmela. Niti tega ne pričakujem, ker tudi sama sebe včasih ne razumem.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Ampak bo že.



lp


_____________________________

Bodite v cvetju in mir z vami.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
29.8.2009 8:17:50   
christiana21
Pw, a si ti oprostila sebi, da si se sama žrtvovala, da oče ne bi prizadel tvoje mame?

_____________________________

Čez petdeset let ne bo več pomembno, kakšen avto ste vozili, v kakšni hiši ste živeli, koliko ste imeli na bančnem računu in kako ste se oblačili. A svet bo morda za odtenek boljši, ker ste bili pomembni v življenju nekega otroka.

(odgovor članu powerwoman)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
29.8.2009 8:59:27   
powerwoman
Ojla.

Ne vem, če razumem vprašanje.

Ma ni poanta ali sem se žrtvovala ali ne. Nisem se žrtvovala.  Ne nisem se žrtvovala samo zato, da bi mamo pustil pri miru, meni pa naj dela kar hoče. Če pa želiš, da bi vedela, ali me je z mamo prisilil, je odgovor ne. To je le izgovor. Prvič je verbalno in telesno grozil in tepel. Toda nikoli v obraz ampak v trebuh. No pri naslednjih posilstvih je pa bila PIŠTOLA krivec za vdajo.

Vedno ko jo je pokazal, se mi je film celotnega življenja zavrtel. Saj pri spolnih zlorabah, kot sem opisala nisem imela telesne izkušnje ampak izventelesno. Saj sem napisala, da sem imela občutke, kot da to le opazujem in ne doživljam.


Lej, žrtvovala sem mogoče edino odnos do zlorabe.


Sedaj se niti ne čutim žrtev več. Res je, bila sem posiljena in to večkrat, toda nič več. Ker ne pustim, da bi me to psihično uničevalo. Ne vem, če me boš razumela. Nisem več žrtev, sem bila, in ostala zaznamovana.

Rada se včasih pogovarjam o tem, ali pa prebiram literaturo. Ne delam pa se, da sem žrtev. Ne več. Niti smiliti se ne želim nikomur.

Želela sem povedati, da najbolj gnusno dejanje zlorabe oče-hči (ki naj se to ne bi smelo dogajati, ker je sorodstveno razmerje) (vsaka zloraba je najbolj gnusna ali človeka poznaš ali ne) se dogaja lahko tudi pred vašimi očmi.

Želela sem povedati, da sem BILA žrtev spolnih napadov od lastnega očeta, (ki naj bi te branil v otroštvu in mladosti pred hudobnimi silami), in da mu jaz lahko pogledam v oči, ne glede na kaj mi je naredil. Ker se praktično nimam česa sramovati. Saj nisem jaz želela tega, in niti nisem se mogla ubraniti.

Samo pomisli, koliko poguma je potrebno za to.

Želela sem ga ubiti, želela sem mu odrezati spodnji del organa, da ne bi mogel nikomur več nič. Želela sem si, da bi mu marsikaj naredila. Včasih si še vedno želim, da bi zginil s tega sveta, toda ne zaradi tega, kar je meni naredil, ampak ker psihično in čustveno včasih uničuje mamo.

Zakaj hodim h mojim???? Hmmmmmm včasih se tudi jaz sprašujem.

Za vsako rit palca raste. Na koncu se mu bo že sodilo. Kdaj nevem. Če ne prej, pa pred uno višjo silo.
Ena varianta. Nihče ne bo razumel npr. Nataše (tiste k jo je mel un zaprto). Zakaj ga je branila??????? Tega je ne bi nihče razumel, niti jaz, k je skoraj podobno. Le da jaz očeta ne branim.

Ufffffffffff sem zabluzila. Pisanje mi glih ne gre, čeprav zelo hitro tipkam.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image . Toliko želim povedati, pa enostavno ni časa. Bolje bi bilo, če bi po alinejah pisalauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image . Želim vse povedati, na tako majhen papir (tak občutek imamuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ).


Svojo zgodbo o zlorabi sem obrnila ne vem če glih sebi v prid. Lahko pa povem, in to s ponosom, da sem POMAGALA VSAJ DVEMA OSEBAMA, da so pravilno storili in ukrepali.

Iz svojih napak se učiš.  In poskušaš iztržiti najboljše iz tega ven. Jaz sem potegnila to, kako ukrepati takoj, kam se obrniti. Kaj lahko narediš.

lp




_____________________________

Bodite v cvetju in mir z vami.

(odgovor članu christiana21)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
29.8.2009 9:08:53   
christiana21
Nihče ni rekel, da se delaš, da si žrtev...
ja, res je, veliko hočeš napisati naenkrat...user posted image , tudi meni se to dogaja, nič nenavadnega. Če želiš napisati post čez 4 strani, napiši čez 4 strani.
Opisuješ, da si posilstva gledala od zgoraj, to je pogosto pri žrtvah spolne zlorabe. V nekem trenutku se enostavno nismo več mogle soočati z bolečino in smo izstopile iz svojega telesa, ker je tako manj bolelo, če ni tam bila prisotna naša duša, ampak samo naše telo. Večinoma to obvladamo samo žrtve spolnih zlorab, jaz se še zdaj včasih med sexom odklopim in me sploh ni tam, ampak me hvala bogu moj dragi malo zdrma in spomni da naj pridem nazaj.

_____________________________

Čez petdeset let ne bo več pomembno, kakšen avto ste vozili, v kakšni hiši ste živeli, koliko ste imeli na bančnem računu in kako ste se oblačili. A svet bo morda za odtenek boljši, ker ste bili pomembni v življenju nekega otroka.

(odgovor članu powerwoman)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
29.8.2009 10:07:59   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: powerwoman



Odsek iz knjige

-odpuščanje (bistvo je, da odpustiš sebi) Odpuščati pomeni, da prenehaš čutiti zamero do človeka ki te je prizadel, oz. s tem se odrečeš zahtevi po povračilu ali plačilu škode. Prvi element je, da se odrečeš svoji jezi in nehaš kriviti storilca, se pravi da mu oprostiš za to kar ti je storil. Drugi element pa je, da ne poskušaš več dobiti nobene povračila od njega.  Bistvenega pomena od vsega pa je da odpustite sebi.

No Nadya in Kleopatra28 ko pravite da ne razumete žensk, ki imajo stike
To je iz knjige, ki ti pomaga h ozdravitvi






powerwoman,narobe si me razumela.Zdaj se pa jaz prav grozno pocutim.Jaz ne razumem zena,babic...teh izrodkov-drugace res ne morem rect,ker jih ne zapustijo,ali si zatiskajo oci.Nisem mislila,da ne razumem tebe in drugih zrtev.
Pa nikar se ne opravicuj in prav nihce te ne obsoja in naj ti ne bo zal,da si se izpovedala.
Glede sinov,ti sama ves kako je najbolj prav.Mislim nateuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu powerwoman)
  Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
29.8.2009 10:13:41   
powerwoman
Ena čisto izven konteksta.


WAUUUUUUUUUUUUUUUU KAKO PAŠE TA DEŽŽŽŽŽŽŽŽŽŽŽŽŽŽŽŽŽŽŽŽ user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



Malo ohladitve.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Kleopatra - ni panike bejbi.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image . Sorry če je prišlo do nesporazuma.



Aja opazila pa sem, da se vedno in povsod samo opravičujem. Hmmmmm bo potrebno delati na tem. Sam kako, ker ne želim NIKOGAR NIKAKOR prizadeti.


Razen takrat, če misli kdo kaj slabega glede mojih otrok.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image . Takrat pa sem user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .




Mal smajlijev gor prpopat, da ne bo vedno samo pisanje.

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ME SMO VSI ZMAGOVALCI NA POLNI ČRTI user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Bodite v cvetju in mir z vami.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
29.8.2009 10:24:18   
Anonimen
No jaz bom pa rekla malo kontra...vaaaaavvv,hb za sonce in nebo brez oblackauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .
Dezja imam za ta teden zadostuser posted image

(odgovor članu powerwoman)
  Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
29.8.2009 10:42:15   
powerwoman
Evo neurja konec, dežja konec.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Tako kratko ampak sladko. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Ja vsaj vrta ne bo treba zalivat in njiveuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .


Saj ta teden ni nič padal dež. Samo vročina je bila.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Bodite v cvetju in mir z vami.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
29.8.2009 11:55:26   
ljupka
Ko berem vaše zgodbe se mi zdi moja tako majhna in nepomembna!In si mislim mogoče je bilo vse normalno in nič posebnega kakor je rekla moja mama!

Jaz sem imela dve zlorabe spolne ampak hvala bogu bres posilstva in domačo od strani mame,čeprav teško priznam tudi očeta,ker me ni branil pred njo ,ampak vse mirno gledal!

Začelo se je pri mojih 7 letih ko me je od strica žena pustila z 15 letnim bratom ,da bi me pazil!Saj me je lepo pazil ,me je božal, poljubljal na vrat.Nisem mela pojma kaj se dogaja povedala nisem nobenemu,vrgla sem v podzavest,vem ko je pri 18 naredil samomor je meni zelo odleglo,bila sem vesela!

Ko sem bila stara 10 let sem se vpisala v plesni krožek v OŠ sam bil je ob sobotah!Doma smo bili revni brez avta,tako da sem vedno hodila peš,do šole sem imela 6 km !Ko sem šla nazaj domov me je nekje na začetku ustavil starejši stric okrok 60 let z belim folcvagenom,ne vem kako se napiše!
Usela sem se nič slabega sluteč vesela da ne rabim peš!Po par metrih je začel govort si že velika punca,bi lahko že kaj vedela o tem,lahko se ga dotakneš,poskusiš.Jaz sem debelo pogledala,ker nisem razumela kaj govori,kaj bi rad!Ko sem zagledala da ga ima zunaj in ga masera !
Ker smo bili na sredini ene vasi sem zahtevala naj takoj ustav,ker grem k prijateljici.Je rekel saj nisi tle doma,vem kje si doma!Sem rekla da grem k prijateljici!Da mi je vstavil in sem se vsa tresajoča peš primigala domov!Povedala nisem nobenmu,poznala ga tudi nisem!

Časovno več ne vem gdaj je sosed na finto ,da se je mojmu bratu nekaj zgodilo zvlekel v nedograjeno hišo,sam ker je bil tolk neumen da je šel noter mene pa pustil na zunanji strani!Začel se je slačit in od mene zahteval naj se še jaz,sem se pa samo obrnila in ušla!Izogibala sem se ga in ko sem mogla v vas zvečer po mleko sem vedno prosila sosedo ,naj gre zmenoj,ker sem se ga bala!

Pri trinajstih mi je ušel avtobus ,sem šla tudi peš domov mi je ustavil šofer avtobusa,sem ga poznala saj sem ga videla vsak dan,saj me je vozil v šolo,sem se šla pelat,ko me je začel otipavat,in šlatat,tokrat sem začela kričat ,otepat praskat sem ga orengi spraskala,da je otprl vrata in me porinil ven iz njega sem se fajn udarla sem bila pa navarnem!Začela sem se bat vseh moških,to mi je fajn udarlo na živce,ko smo se učili o spolovilih pri biologiji sem šla bruhat,čudno sem se obnašala,da sta dve sošolke tako dolgo vrtale vame,da sem jim povedala!One pa naprej in me je psihologinja silila da moram povedat gdo je bil,jaz sem se pa bala,saj so verjetno sami ugotovili ker ga ni bilo več!

Zgodile so se še manjše stvari do kazanja tiste stvari,ki je še vedno ne morem imenovat!

Pri 15 me je mama nagnala v službo ,da mi je 15 v mesecu čakala pred tovarno in mi pobrala plačo!V službi je pa tudi šef začel smukat okrok mene in me na vsak način hotel zvleči v avto in pelat domov,sam ni vedel kakšne izkušnje imam,tako da se nisem dala več na lepe besede!
Je pa počakal,da sem bila stara 18 let je pa postal bolj agresiven,da moram iti znjim!Ko mi je pa prekipelo sem mu pa rekla ,da naj mi da že mir,da ne hodim z mladimi fanti,kamor pa s takimi starimi jarci kot je on!
Nisem hotla fanta,mama me je zmerjala da sem lezbika,ona bi me poročila za bogataša že pri 15 samo da bi ona lagodni živela!ENKRAT SEM JI POVEDALA KAJ SE MI JE DOGAJALO PA JE REKLA DA KAJ JE TO TAKŠNEGA TO JE ČIST NARAVNA STVAR,KAJ MISLIŠ BIT NUNA!Ne kričim pozabila sem zmanjšat!Tako se ji je zdelo smešno!Saj ko sem bila otrok me je pretepala ,zaničevala,bila sem za deklo,v šoli mi ni šlo nisem imela knjig celo puščico mi je kr učiteljica kupila,ker je nisem imela!
Sem že predolga bilo je hudo,ne vem kaj je bilo huje mamina zloraba,zabola mi je tudi škarje v ramo!Ali vsa tista otipavanja!

Stara sem trideset let,spoznala sem moškega ,ki mu sex ni na prvem mestu kakor tudi meni ni in me je res čakal dokler nisem bila pripravljena,to je bilo pri 23 letih!Sva poročena in imava dva čudovita otroka,sedaj je tudi tretji na poti!
Moram vam pa povedat ko sem svojo nedolžnost branila vsa svoja otroška leta sanjam kako sem še nedolžna,in ko se zbudim sem kr žalostna ,ker nisem več!Je kr bolno mal!Če bi me gdo posilil nebi preživela!

Zato ste vsega spoštovanja vredne vse ki se s tem borite!

(odgovor članu powerwoman)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
29.8.2009 12:09:34   
Anonimen
ljupka,sploh ne vem kaj naj ti napisem..grozno,grozno otrostvo in zgodnjo mladost si imelauser posted image .Me pa mocno veseli,da si nasla pravega partnerja,imas cudovita otroka,ter da se ti je zivljenje obrnilo v lepso smeruser posted image user posted image

Ko tole berem,mi gre na bruhanje v kaksnem svetu zivim.Med posastmi.
Zalostno,da vecina otrok sami nosijo breme,ne povedo nikomur,ce ze,veckrat naletijo na gluha usesa.

Kaj pa ti sos telefoni?Ste kdaj poklicale,oz.ste sploh vedele da obstajauser posted image

(odgovor članu ljupka)
  Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
29.8.2009 12:29:51   
christiana21
To, kar bom zdaj napisala se bo verjetno malo čudno bralo (slišalo), ampak...žrtev zlorabe najbolje razume, nekdo, ki je bil tudi samo žrtev spolne zlorabe. Jaz sem klicala sos telefon, ampak...ni bilo to to.

_____________________________

Čez petdeset let ne bo več pomembno, kakšen avto ste vozili, v kakšni hiši ste živeli, koliko ste imeli na bančnem računu in kako ste se oblačili. A svet bo morda za odtenek boljši, ker ste bili pomembni v življenju nekega otroka.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
29.8.2009 14:06:24   
ljupka
Grmelo je pa sem izklopla računalnik!

Ja morala bi biti srečna in sedaj tudi nekako sem!

Ko sem spoznala svojega moža sem bila prestrašena in nezaupljiva!Zakaj bi mene imel negdo rad!Pa moram povedat da se mi je pri 18 letih sesipal mentabolizem!Hormoni so podivjali postala sem poraščena,začela sem se redit,rana na želodcu,postala sem pošast in imela sem mir pred moškimi!
Res ne vem zakaj sem bila svojemu všeč,sebi nisem bila!Imel je veliko dela da me je prepričal da me ima rad ,dodobro se je namučil z mano ,da me je spremenil.Končno imam nekaj na svetu zakaj se splača živet!
S svojimi starši se dobivamo in se delamo,da ni nikoli nič bilo!Edino ati se mi je enkrat opravičil,da mu je žal ker je mami dovolil da je tisto delala z menoj,čeprav moj mož ima velik otpor in ga moram večkrat vleč nazaj ,da jim kaj ne pove!Še vedno se bojim mame ,kot da bi bila čarovnica!

SOS telefona nisem klicala,ker nismo imeli telefona!

Vsak misli da je lahko preklopit in pozabit,kakor če obrneš list v knjigi!Še vedno ne maram da se me dotakne ker drug moški ki ni moj mož!

Najhujš je pa zaradi otrok v vsakem vidim potencialnega pedofila!Če je kater zraven mojih otrok še posebaj punčke,mam zmeraj pod kontrolo,kje ima roke, kako jo drži.Enkrat v toplicah sem opazila da jo dva gledata sem čist znorela,da kaj bo rada,sigurno so vsi mislili da sem zmešana!

Moj brat je imel iskušnje z župnikom,ki je končno za zapahi,dobil je 7 let ,sam vedo pa verjetno samo za 10%stvari ki jih je počel!
Samo to je bratova zgodba,ki jo pred mano skriva,vem,da je prišel k njemu v pojstlo ko so šli ministranti na izlet,več mi pa ni povedal!
Moji starši so sprejeli plačilo in moj brat je šel v ljubljano v šolo,v zameno za molk!To jim res najbolj zamerim!
Verjetno me imate dovolj,sedaj molčim o tem in probam gledat svet z lepše strani ker imam razlog,sam opčasno me preplavijo spomini,ki še tako bolijo!



(odgovor članu christiana21)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
29.8.2009 14:16:15   
Anonimen
ljupka,saj tvoja mama je carovnica,oce pa navadna reva,da ji je vse to dopustil.Poleg tega je bil izrabljen se brat,in starsasta v zameno za molk vzela denaruser posted image user posted image user posted image user posted image .
ljupka,saj si ne morem predstavljati biti v tvoji kozi,toda,kaj pa ce bi prekinila vse stike z starsema?Mislis,da ne bi bilo bolje zate?

(odgovor članu ljupka)
  Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
29.8.2009 14:18:12   
ljupka
Nevem še vedno so moji starši in jih imam rada,do njih čutim eno dolžnost!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
29.8.2009 14:30:55   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ljupka

Nevem še vedno so moji starši in jih imam rada,do njih čutim eno dolžnost!


Saj,morda je bolje tako,kot pa da bi gojila hudo sovrastvo do njih,bi te bolj ubijalo-razjedalo.Zase,ne verjamem,da bi bila lahko tako velikodusna.

(odgovor članu ljupka)
  Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
29.8.2009 14:54:41   
marta82

IZVIRNO SPOROČILO: christiana21

To, kar bom zdaj napisala se bo verjetno malo čudno bralo (slišalo), ampak...žrtev zlorabe najbolje razume, nekdo, ki je bil tudi samo žrtev spolne zlorabe. Jaz sem klicala sos telefon, ampak...ni bilo to to.

Se strinjam. So pa ti telefoni odlični v primeru, ko žrtev nima nikogar s komer bi se lahko pogovorila, mu zaupala. Že to, da te nekdo posluša in te ne obsoja, ponižuje ipd. je VELIKO. Na SOS tel. lahko dobi tudi informacije kam se obrniti (npr. pravna pomoč če se odloči za tožbo) "ponuja" tudi zagovorništvo na institucijah, skupino za samopomoč (kjer se srečujejo ženske, ki so preživele nasilje), varno hišo. Vsekakor pa je še bolje, če se lahko pogovoriš z mamo, prijateljico,..., ki ti stoji ob strani. Vendar je veliko takšnih, ki nimajo nikogar in v tem primeru je tovrstna pomoč zelo dobrodošla.

(odgovor članu christiana21)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
29.8.2009 15:29:15   
powerwoman
IZVIRNO SPOROČILO: ljupka


Najhujš je pa zaradi otrok v vsakem vidim potencialnega pedofila!



Enako punca.

Jaz pa, vedno pogledam moškega v jajca, ker se bojim, da bi se mu dvignil.

Čisto vsakega, tako kot če mene gleda ali pa otrok. Katerikoli moški. Le pri svojemu tega ne delam.

Te čisto razumem, in mislim, da je to ena od obramb, ker ne želimo, da se zgodba kakorkoli ponovi.


_____________________________

Bodite v cvetju in mir z vami.

(odgovor članu ljupka)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
29.8.2009 15:30:21   
powerwoman
IZVIRNO SPOROČILO: kleopatra28

ljupka,saj si ne morem predstavljati biti v tvoji kozi,toda,kaj pa ce bi prekinila vse stike z starsema?Mislis,da ne bi bilo bolje zate?


Ljupka, vedi da te jaz razumem. Smo na istem, glede tega, da imamo vseeno stike s staršema.


_____________________________

Bodite v cvetju in mir z vami.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
29.8.2009 15:33:05   
powerwoman
Ljubka, tvoja zgodba  -  groza in strah.


Hvala bogu, smo se do sedaj javile vse punce, kjer smo vsaj sedaj srečne. Pač kolikor znamo biti in si dopustimo.


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ZA   NAS  user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Kar nas ne ubije, nas naredi še močnejše.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Čeprav je del mene umrl z zlorabo.



Ljupka - user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image upam da sprejmeš to darilo.

Drži se. Nisi sama. Nikoli in nikjer.


_____________________________

Bodite v cvetju in mir z vami.

(odgovor članu powerwoman)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
29.8.2009 15:57:34   
ljupka
powerwomen hvala in ti vračam user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image !
Čeprav se mi moja zgodba sploh ne zdi pomembna ob tvoji in ob christiane21!Ne vem kaj bi se zgodilo z mano če bi kateremu uspelo iti do konca!Opčudujem vas punce.Drugačne smo od drugih ,naše življenje ima drugačno filozofijo od drugih,spoštujemo drugačne vrednote kakor ostali, in zaradi tega nismo sprejemljive vsaj jaz v družbi ne znam se obnašat ,veselit,otopim in se zablokiram zato nimam prijateljic in ne hodim v družbo,tudi varstva nimam za otroka!A naj ju dam k moji mami v varstvo!Tko živi v drugi regiji!
Čeprav bi mi otklop gdaj prav prišel,včasih se že sebi zdim preresna,kakor kakšna stara mama,ki skoz samo joče,ni stvari zaradi katere se ne bi zjokala!
A je to v redu?

(odgovor članu powerwoman)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
29.8.2009 16:57:51   
christiana21
Ne ljupka, to ni normalno in ni dobro, ampak takšna pač si. tudi jaz sem melanholična jokicauser posted image

_____________________________

Čez petdeset let ne bo več pomembno, kakšen avto ste vozili, v kakšni hiši ste živeli, koliko ste imeli na bančnem računu in kako ste se oblačili. A svet bo morda za odtenek boljši, ker ste bili pomembni v življenju nekega otroka.

(odgovor članu ljupka)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?