|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
4.9.2009 20:08:28   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: marta82

Christiana user posted image user posted image user posted image .


user posted image

(odgovor članu marta82)
  Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
4.9.2009 20:22:54   
ljupka
Christiana ,user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image !

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
4.9.2009 20:28:18   
powerwoman
Christiana21 alias C21user posted image user posted image user posted image   user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


IZVIRNO SPOROČILO: christiana21

Pa zakaj zdaj to tu pišem, to sploh ni za v to temo, ampak mogla sem se nekako izpovedat.

Pa jajčniki me tok bolijo


Ej bejbika, veš kaj, ti kar zli svoja čustva. Ne drži jih v sebi. Pa kje piše, da se moraš striktno pogovarjati tu samo o zlorabi. Nikjer. Izpovedale smo se. Včasih bomo še kaj dopisale, včasih kaj vprašale.

Je pa prav in lepo, da si dala si duška, in povedala kaj te tišči.

Če te nobena ne bo hotela brati (kar dvomim, al pa si bo mislila, zakaj to piše tu gor, naj se gre solit) vedi da boš imela tu eno virtualno PRIJATELJICO vedno na razpolago.

Pa saj sem se jaz s kleopatro danes tu gori pogovarjala o knjigi. Kar tudi ni tema za tu gori, pa vseeno.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image . Nam vsaj dolgčas ni, pa čvekamo malo.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Itak, pa če bomo šli kaj na vaš konec, in če se boš želela dobiti na pijački, sem takoj za. Morda bomo šli na tvoj konec jutri in bomo tam do torka, ne vemo še, tako da, .... if you want,.....user posted image user posted image user posted image user posted image


IZVIRNO SPOROČILO: christiana21

Fotr se mi kur.. s sosedo, to traja že kar nekaj časa, moja mami je pa mrtva šele leto dni (umrla je v nesreči na morju - padec s terase na Pagu lani). Jezna sem, ker je mojega očeta ta soseda klicala naj pride k njej na kavico, ko je bila moja mami še živa. Jojjj punce, tolk jo pogrešam, vse prhaja za mano. Žal bi svojo mamico pri 22. letih krvavo potrebovala.



Žal mi je za tvojo mamo in zate, ker si jo izgubila na tako tragičen način. Toda vedi, da je mama zgorajuser posted image , in da te ščiti in opazuje zgoraj in da je user posted image tebi, tvoji princeski in tvojemu partnerju.


Kar pa se tiče sosede pa NO COMMENT.user posted image

Za tvojo malo princes pa user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .


MEJTE SE RADI.



LP PW


_____________________________

Bodite v cvetju in mir z vami.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
4.9.2009 20:35:22   
ljupka
IZVIRNO SPOROČILO: powerwoman

Christiana21 alias C21user posted image user posted image user posted image   user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


IZVIRNO SPOROČILO: christiana21

Pa zakaj zdaj to tu pišem, to sploh ni za v to temo, ampak mogla sem se nekako izpovedat.

Pa jajčniki me tok bolijo


Ej bejbika, veš kaj, ti kar zli svoja čustva. Ne drži jih v sebi. Pa kje piše, da se moraš striktno pogovarjati tu samo o zlorabi. Nikjer. Izpovedale smo se. Včasih bomo še kaj dopisale, včasih kaj vprašale.

Je pa prav in lepo, da si dala si duška, in povedala kaj te tišči.


Se strinjam z PW lahko napišeš vse kaj ti leži na duši,vedno bomo tle in ti po svojih močeh pomagale!user posted image user posted image user posted image
Če te nobena ne bo hotela brati (kar dvomim, al pa si bo mislila, zakaj to piše tu gor, naj se gre solit) vedi da boš imela tu eno virtualno PRIJATELJICO vedno na razpolago.

Pa saj sem se jaz s kleopatro danes tu gori pogovarjala o knjigi. Kar tudi ni tema za tu gori, pa vseeno.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image . Nam vsaj dolgčas ni, pa čvekamo malo.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Itak, pa če bomo šli kaj na vaš konec, in če se boš želela dobiti na pijački, sem takoj za. Morda bomo šli na tvoj konec jutri in bomo tam do torka, ne vemo še, tako da, .... if you want,.....user posted image user posted image user posted image user posted image


IZVIRNO SPOROČILO: christiana21

Fotr se mi kur.. s sosedo, to traja že kar nekaj časa, moja mami je pa mrtva šele leto dni (umrla je v nesreči na morju - padec s terase na Pagu lani). Jezna sem, ker je mojega očeta ta soseda klicala naj pride k njej na kavico, ko je bila moja mami še živa. Jojjj punce, tolk jo pogrešam, vse prhaja za mano. Žal bi svojo mamico pri 22. letih krvavo potrebovala.



Žal mi je za tvojo mamo in zate, ker si jo izgubila na tako tragičen način. Toda vedi, da je mama zgorajuser posted image , in da te ščiti in opazuje zgoraj in da je user posted image tebi, tvoji princeski in tvojemu partnerju.


Kar pa se tiče sosede pa NO COMMENT.user posted image

Za tvojo malo princes pa user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .


MEJTE SE RADI.



LP PW


(odgovor članu powerwoman)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
4.9.2009 20:37:52   
powerwoman
OOOOO Ljupka

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


A ti post ni uspel ali si mislila isto kot jaz?????user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Bodite v cvetju in mir z vami.

(odgovor članu ljupka)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
4.9.2009 20:38:47   
ljupka
IZVIRNO SPOROČILO: ljupka

IZVIRNO SPOROČILO: powerwoman

Christiana21 alias C21user posted image user posted image user posted image   user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


IZVIRNO SPOROČILO: christiana21

Pa zakaj zdaj to tu pišem, to sploh ni za v to temo, ampak mogla sem se nekako izpovedat.

Pa jajčniki me tok bolijo


Ej bejbika, veš kaj, ti kar zli svoja čustva. Ne drži jih v sebi. Pa kje piše, da se moraš striktno pogovarjati tu samo o zlorabi. Nikjer. Izpovedale smo se. Včasih bomo še kaj dopisale, včasih kaj vprašale.

Je pa prav in lepo, da si dala si duška, in povedala kaj te tišči.



Če te nobena ne bo hotela brati (kar dvomim, al pa si bo mislila, zakaj to piše tu gor, naj se gre solit) vedi da boš imela tu eno virtualno PRIJATELJICO vedno na razpolago.

Pa saj sem se jaz s kleopatro danes tu gori pogovarjala o knjigi. Kar tudi ni tema za tu gori, pa vseeno.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image . Nam vsaj dolgčas ni, pa čvekamo malo.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Itak, pa če bomo šli kaj na vaš konec, in če se boš želela dobiti na pijački, sem takoj za. Morda bomo šli na tvoj konec jutri in bomo tam do torka, ne vemo še, tako da, .... if you want,.....user posted image user posted image user posted image user posted image


IZVIRNO SPOROČILO: christiana21

Fotr se mi kur.. s sosedo, to traja že kar nekaj časa, moja mami je pa mrtva šele leto dni (umrla je v nesreči na morju - padec s terase na Pagu lani). Jezna sem, ker je mojega očeta ta soseda klicala naj pride k njej na kavico, ko je bila moja mami še živa. Jojjj punce, tolk jo pogrešam, vse prhaja za mano. Žal bi svojo mamico pri 22. letih krvavo potrebovala.



Žal mi je za tvojo mamo in zate, ker si jo izgubila na tako tragičen način. Toda vedi, da je mama zgorajuser posted image , in da te ščiti in opazuje zgoraj in da je user posted image tebi, tvoji princeski in tvojemu partnerju.


Kar pa se tiče sosede pa NO COMMENT.user posted image

Za tvojo malo princes pa user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .


MEJTE SE RADI.



LP PW








Se strinjam z PW lahko napišeš vse kar ti leži na duši,vedno ti bomo pomagale in stale ob strani koliko bomo lahko,drži se punca!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ljupka)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
4.9.2009 20:39:51   
ljupka
Mal sem se zaštrikala oprosti!

(odgovor članu ljupka)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
4.9.2009 20:46:29   
powerwoman
IZVIRNO SPOROČILO: ljupka

Mal sem se zaštrikala oprosti!


Ah daj no, ne se opravičevati.

Men je bilo smešno, ker se meni to miljonkrat zgodi.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Nisem mislila zlonamerno.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Punce brez zamere, sam moram napisat ta vic. Mal čudnega humorja, glede na to, v kateri temi pišem.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


do you speak English? - Yes! - Name? - Abdul al-Rhazib. - Sex? - Three to five times a week. - No, no...I mean male or female? - Yes, male, female, sometimes camel. - Holy cow! - Yes, cow, sheep, animals in general. - But isn't that hostile? - H...orse style, doggy style, free style, any style! - Oh dear! - No, no! Deer run too fast...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Bodite v cvetju in mir z vami.

(odgovor članu ljupka)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
4.9.2009 20:55:32   
lala.
Powerwoman, kar si preživela je grozno. Pa vendar, zdi se mi, da sebe mučiš s temi obiski očeta. Mama lahko tebe pride obiskat na tvoj dom in tako otroci ne bodo ostali brez babice. Tvoj oče je pedofil, zato mislim, da ga ti ne privlačiš več. Jaz osebno ne bi mogla svojih otrok dati v naročje pedofila, pa naj bo moj oče, moja mama, kdorkoli. In pišeš, da obožuje svoje vnuke? I wonder why user posted image
Pa kaj, če se mu ne dvigne - tudi ženske so lahko frigidne in še vedno rade pogledajo lepga tipa, isto je lahko ta starec impotenten in še vedno gleda otroke poželjivo. Meni se zdi, da je že pogled lahko dovolj, da se počutiš zlorabljeno. 

(odgovor članu powerwoman)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
4.9.2009 21:19:19   
ljupka
Vem ,da si se hecala,se pa tudi rada opravičujem!user posted image user posted image user posted image

Vica pa ne razumem,user posted image ker nisem glih učen človek,vse kar imam je 15 let delavne dobe pri 30 letih!user posted image

Pa ne sekiraj se zaradi tistega nad menoj!


< Sporočilo je popravil ljupka -- 4.9.2009 21:20:11 >

(odgovor članu lala.)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
4.9.2009 21:34:50   
powerwoman
IZVIRNO SPOROČILO: lala.

Powerwoman, kar si preživela je grozno. Pa vendar, zdi se mi, da sebe mučiš s temi obiski očeta. Mama lahko tebe pride obiskat na tvoj dom in tako otroci ne bodo ostali brez babice. Tvoj oče je pedofil, zato mislim, da ga ti ne privlačiš več. Jaz osebno ne bi mogla svojih otrok dati v naročje pedofila, pa naj bo moj oče, moja mama, kdorkoli. In pišeš, da obožuje svoje vnuke? I wonder why user posted image
Pa kaj, če se mu ne dvigne - tudi ženske so lahko frigidne in še vedno rade pogledajo lepga tipa, isto je lahko ta starec impotenten in še vedno gleda otroke poželjivo. Meni se zdi, da je že pogled lahko dovolj, da se počutiš zlorabljeno. 


Sto ljudi, sto čudi. Ne poznaš me. Ne poznaš celotne zgodbe. Ne moreš me obsojati (obsojaš me s tem, da ti ne bi mogla, jaz pa lahko). Pa saj jih nima več v naročju.

To kar je zdaj napisano, je mišljeno oz. bi moralo biti na koncu, ko sem post še enkrat prebrala. Pa sem ga zato kar sem napisala, ker se tiče na citat.  Pa zakaj se moram komu opravičevati in razlagati. Povedala sem svojo zgodbo, in to je to. Tu pišem z razlogom, da se lahko malo zluftam, ko me kaj tišči, al pa kako rečem, da dam mal humorčka. Ker tudi ne potrebujem obsojanj, čudnih pogledov in mišljenj, ker to vpliva močno name. In se počutim krivo, tako, kot bi se moral počutiti moj oče.

Jaz pa želim, da se neham počutiti krivo. In delam na tem. Ker ko bom prišla do dna svoje duše, in tam malo pospravila, spucala, in popredalčkala, bom lahko naredila korak dalje, in razmišljala o tem, kar se VAM ZDI TAKOOOOOOOOOOOOO GROZNO. Obsoja in kritizira me lahko le tisti, ki nima niti kanček kakršnega koli greha na sebi. In sami veste kdo je to. Konec odstavka.




Kot mi je povedala ena svetovalka, ko sem vprašala, zakaj nimam moči, da bi pretrgala odnose, in zakaj mu jaz lahko pogledam v oči, je rekla, da določene osebe tako prebolevajo zlorabo.

Kar se pa tiče otrok, mene in zlorabe.

Najverjetneje je bil oz. sem bila spolno napadena zato, ker je ''hotel uživati v radosti, ki jih je on spočel, oz. si je vzel pravico, da mi on odvzame nedolžnost in me pripravi na resnični svet''. Ker naj bi bil ljubosumen, da bi se me kateri drugi moški prej dotaknil.

OK, razumem, in si ne zatiskam oči, sam zakaj mislite, da bi moja dva otroka zlorabil. Res je, da obstaja možnost. Vendar npr. mojega brata ni zlorabil. Le mene. Zakaj bi potem zlorabil moja dva fantka??????

Ker če bi bil pedofil na obe smeri usmerjen, bi tudi mojega brata pa ni. Pa tudi bratu je delal to, kar je enkrat naredil mojemu sinu. IN NIKOLI VEČ. Nisem kot moja mama, ki bi to dovolila. Ga imam vedno na očeh.


Hvala bogu, da imam zdaj, od včeraj kolegico svetovalko (ki sem jo spoznala od naj prijateljice), da sva se pogovarjali dolgo dolgo dolgo. In vem, da ne delam nič narobe. Je sama zlorabljena bila ta svetovalka, in je prebolela in še vedno preboleva zlorabo očeta. Zato pa se je tudi odločila da se bo izobraževala, in pomagala drugim sotrpinkam.


Lala. lahko je govoriti. težko pa je to doživljati in biti v moji koži. Vidiš, ti si povedala svoje mnenje. Moja napaka pa je, ker se čutim napadeno (to je en stranski učinek zlorabe). In čutim, kot da delam velikansko napako. Kot da delam nekaj gnusnega. Ni res. Ker če bi obstajal dvom pri meni (seveda bi tudi moj partner rekel ali pa me opozoril, če jaz ne bi opazila), bi bilo vse drugače.

Lahko kdorkoli karkoli reče, vem, da sem NAJBOLJŠA MAMA, kar sem lahko, in nikoli ne bi ogrozila življenje tako ali drugače sebi, svojim otrokom in družini.

Imam podporo ljudi, ki mi nekaj pomenijo, jih imam rada, zdaj na novo še osebno svetovalkouser posted image user posted image user posted image user posted image , tako da, se z naše strani zaenkrat, poudarek zaenkrat, ni potrebno spreminjati ničesar.

Le na sebi moram delati. In delam počasi.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image zameeeeeeeeeeeeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Moram se še malo sama sebe pohvaliti.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


LP


_____________________________

Bodite v cvetju in mir z vami.

(odgovor članu lala.)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
4.9.2009 21:37:43   
powerwoman
IZVIRNO SPOROČILO: ljupka

Vem ,da si se hecala,se pa tudi rada opravičujem!user posted image user posted image user posted image

Vica pa ne razumem,user posted image ker nisem glih učen človek,vse kar imam je 15 let delavne dobe pri 30 letih!user posted image

Pa ne sekiraj se zaradi tistega nad menoj!



Ej sem glih kar prebrala, ko sem post že oddala. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image . Upam da sva na isti valovni dolžini.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


A to se tudi rada opravičuješ?????? Ej, jaz se nenormalno. Ampak delam na tem. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


V vicu pa je fora v tem, da je pisano čisto drugačna beseda, izgovori pa se skoraj enako, in prihaja do nesporazuma. če pa boš želela ti ga bom pa prevedla, ker je res škoda, ker je fulll dober vic user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


LP


_____________________________

Bodite v cvetju in mir z vami.

(odgovor članu ljupka)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
4.9.2009 21:41:57   
blaža
sama nisem na srečo imela takih grdih izkušenj. Sem vas pa vseeno prebrala in vidim, da ste kljub vsemu zelo močne ženske, vredne občudovanja. Sploh, pa če storilcem zmorete oprostiti. Za to je res potrebna notranja moč. Vsaj jaz na to tako gledam.

To se ne bi smelo nikomur zgoditi. jaz vseeno krivim starše za te zadeve. To se ne bi smelo nikomur zgoditi. Res je žalostno. Preveč.user posted image

Upam, da to prebrodite in zaživite eno lepo življenje z svojimi partnerji, ki vas imajo radi, pa z svojimi otročki.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu powerwoman)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
4.9.2009 22:11:06   
ljupka
IZVIRNO SPOROČILO: powerwoman

IZVIRNO SPOROČILO: ljupka

Vem ,da si se hecala,se pa tudi rada opravičujem!user posted image user posted image user posted image

Vica pa ne razumem,user posted image ker nisem glih učen človek,vse kar imam je 15 let delavne dobe pri 30 letih!user posted image

Pa ne sekiraj se zaradi tistega nad menoj!



Ej sem glih kar prebrala, ko sem post že oddala. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image . Upam da sva na isti valovni dolžini.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


A to se tudi rada opravičuješ?????? Ej, jaz se nenormalno. Ampak delam na tem. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


V vicu pa je fora v tem, da je pisano čisto drugačna beseda, izgovori pa se skoraj enako, in prihaja do nesporazuma. če pa boš želela ti ga bom pa prevedla, ker je res škoda, ker je fulll dober vic user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


LP




Ja na isti valovni sva ne se sekirat!user posted image

A mi lahko razložiš vic prosim!

(odgovor članu powerwoman)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
4.9.2009 23:17:03   
powerwoman
evo kao prevod
najprej fora piši kao i što govoriš nato še slo prevod


do you speak English?
du ju spik ingliš
ali govoriš angleško

- Yes!
Jes
da

- Name?
nejm
ime????

- Abdul al-Rhazib.

- Sex?
seks
(vprašitelj je mislil spol, ta abdul pa na seks)

- Three to five times a week.
Fri to fajf tajms a vik
Trikrat do petkrat na teden

- No, no...I mean male or female?
No no aj min mejl or femejl
Ne ne ... mislim moški ali ženski

- Yes, male, female, sometimes camel.
Jes, mejl, fimejl, somtajms kamel
Ja moške, ženske, včasih kamelo

- Holy cow!
Holj kov.
Sveta krava (angleži rečejo za to kao u madona. upam da razumeš kaj mislim rečt)

- Yes, cow, sheep, animals in general.
jes kov, šip, enimals in đeneral
ja, krave, ovce, živali na splošno

- But isn't that hostile?
bat isnt dat hostajl
ali ni to sovražno

- H...orse style, doggy style, free style, any style!
hors stajl, dogi stajl, fri stajl, enj stajl
konjski način, pasji način, prosti način, kakršnikoli način

- Oh dear!
oh dir
o madona ali o moj bog

- No, no! Deer run too fast..
no, no, dir ran tu fast
ne, ne, jelen teče prehitro...


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


vidiš, napiše se drugače, izgovori skoraj isto zato je prišlo do pomote kao

lp


_____________________________

Bodite v cvetju in mir z vami.

(odgovor članu ljupka)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
4.9.2009 23:52:28   
ljupka
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Hvala!

Je že cajt da grem spat!

Lahko noč!

(odgovor članu powerwoman)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
5.9.2009 0:12:34   
powerwoman
Nočka Ljupka.



Punce brala sem še enkrat komplet ta forum. Zdaj ko sem nepristranska.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Mislim grozno no. Ne morem verjet, da se nam to dogaja. C21 - ti si pa res močna ženska. Kaj vse si preživela, in še vedno preživljaš, od zlorabe, do vrnitve na pot, ki je očitno zdaj taprava, do tvoje takoooooooooo lepeeeeeeeeeeee princeskeeeeeeeeeeeeeee. Res prelepo hčerkico imaš.


Anonimna/e, žal vas ne morem komentirati tako podrobno, ker je isto, kot da bi hmmmmm zidu pisala....


Ljupka - tvoje otroštvo, tvoje življenje v preteklosti, življenje v sedanjosti, mislim, čisto te razumem in bravo za pogum. Ti moram povedati, da sem se zjokala, k sem brala tvoje poste. Nevem, vrnila sem se v svoje otroštvo.

Meni je oče vse hudo delal. Pretepal ( od otroštva mi je pretep in zloraba ostale v mislih nič več), zaničeval, zaj.ebaval oz. podje.baval (se opravičujem izrazom),......... Najhuje pa je to, da mi je govoril škart roba, ker sem kot dojenček bila deformirana.

So mislili da bom paralegleptik, pa nisem. So rekli, da ne bom zdrave pameti, pa sem zelo zdrave pameti (tudi malo bolj bistra od večine - sam kaj to pomaga, nič, vseeno sem bila zlorabljena). Edino imam prirojeno napako to, da sem imela kolk pod rebri oz. v rebrih. Ampak to je druga zgodba.


Res težko otroštvo sem imela, tako tudi ti očitno.



Aja ena kr tak. Kolegica me je spoznala z eno njeno kolegico od mame al kak že, itak nima veze od kje jo pozna, važn da jo jaz zdaj poznam.

Je tudi sama bila zlorabljena, tako da kao razume tvojo bolečino. Mi je pa pri marsikaterem vprašanju oz. načinu obnašanja razložila kaj in kako. Tako na grobo.

Se bovi pa še srečali. Sam zdaj 21 dni kao ne, ker gre končno na zaslužen dopust v nedeljo zvečer. Jutri popoldne oz. zvečer pa se dobive na pijački. Dobr je to, ker ti govori na tvojem primeru, ne pa da je kao nadudlana po knjigi. Govori res nenormalno lepo (mislim, razlaga tako lepo, da te ni čisto nič strah, ko je ona zdraven, nič te ni sram, pred njo bi vse lahko povedala). Dobra ženska je. Bomo videli kako in kaj. Res pa je, da sem spoznala to žensko bolj pod prisilo. Je kolegica tako zrihtala. Jah no, nisem bila še pripravljena na to, toda zdaj pa bomo videli kako in kaj.


No toliko na hitro.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image hitro jauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

LP pw


_____________________________

Bodite v cvetju in mir z vami.

(odgovor članu ljupka)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
5.9.2009 0:31:05   
powerwoman
Aja par vprašanj, pa me zanima če ima še katera kaj podobnega za pokomentirat. Morda bo vprašanje, morda samo alineja, ne vem kak bo, le vem, da moram to dat iz sebe, in me zanima, če je še pri kateri tako


- ali se kdaj čutite krive za to, kar se vam je zgodilo (kajti jaz se, včasih sr res, ker mislim, morda če bi bila bolj pogumna, bi se lahko rešila vsega tega. morda pa sem prehitro obupala se braniti. to si včasih najbolj zamerim)

- ali ste si oprostile, (to se veže na zgoraj. jaz se še vedno včasih čutim krivo, tako da včasih si delno oprostim, večinoma pa ne, če sem čisto iskrena)

- ali je imela še katera izventelesno izkušnjo (tako kot jaz, kjer se mi je zdelo, da opazujem vse od zgoraj navzdol proti svojemu mrtvemu telesu, brez bolečin, brez dotikov, ničesar nisem čutila, le videla)

- kako so vaši partnerji to sprejeli (moj je sprejel bolje kot sem pričakovala. toda pravi, da moram priti do dna tega, šele takrat se bom bolje počutila)

- ali si včasih sami delate probleme, ker brez tega se ne počutite žive (jaz se včasih ne počutim živo, če je vse tako kot mora biti. če ne, pa se želim vsaj skregati, če ne drugega, ker res, moje življenje mora biti v kaosu, ker če ni, se ne počutim dobro tam, ker sem imela celo življenje kaos, in tam se počutim varno. bojim se poti v neznano)

- pretirano opravičevanje (jaz se nenormalno opravičujem. mislim, da sem naredila kaj narobe. karkoli rečem, ali naredim, se moram opravičiti, ker se bojim, da je narobe. ali pa se opravičujem, ker ne želim osebe prizadeti. zato raje rečem oprosti, da druga oseba ne bi bila prizadeta. morda pa se opravičujem zato, ker ne želim nikomur, da bi bil prizadet čustveno, tako kot jaz, ko sem bila prizadeta in še vedno sem)

- nasilni oz. se čutiš napadeno in vračaš udarec (no taka sem jaz. še posebej, če je beseda okoli mojih otrok. takrat pa sem sposobna ubijati pomoje. evo en lep primer. napadat sem začela katerokoli osebo, ki je omenila moje otroke v zvezi s tem, zakaj kao hodim še vedno h mojim staršem)

- mislite, da vam vsi hočejo samo slabo (no to je tudi delno res. če mi je lastna kri naredila najhujše zlo, kako zlo je šele primoran tisti, ki ti ni nič)

- imate slabo mišljenje o sebi (ja jaz ga imam, ker sem grda, packa,......)

- ste se začeli bati stikov oz. dotike, ste začeli pretirano se dotikati (s tem mislim, eni bog ne daj seksat zaradi zlorabe, eni pa pretirano seksajo. jaz sem med temi, ki mora seksat velikokrat. res. nisem cenila svojega telesa, ničesar. zato sem se spuščala v avanture, saj sem itak obstajala samo zato. tako je bilo včasih)

- ne morem doživeti orgazma brez pomoči same sebe (imam psihološko zavoro glede orgazma. kot veste, sem med posilstvom doživela orgazen. to se ne bi smelo zgoditi. saj vem da strah, adrenalin, hitreje bitje srca je naredilo svoje, ampak vseeno. zdaj ga enostavno ne morem. si pomagam z roko, če ga želim doživeti. ali je še pri komu tako)

- ali bomo kdaj lahko zaživele čisto normalno, da bo desetletje minilo, ne da bi pomislile na zlorabo??????

- ali boste svojim otrokom povedali, da ste skoraj bile oziroma ste bile zlorabljene (tiste, ki so znanci oz. sorodniki, ali boste povedale kdo????)

- kdaj mislite, da bi bilo najbolje, da to poveste otroku (če bi mu bilo sploh dobro povedat)



Evo, tako na kratko. Imam še miljon stvari za vprašat, povedat, napisat, komentirat, ampak počasi, da ne bo preveč naenkrat.

Čeprav bi bilo bolje da je ena alineja en dan na dnevnem meniju.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Bodite v cvetju in mir z vami.

(odgovor članu powerwoman)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
5.9.2009 7:55:12   
christiana21



- ali se kdaj čutite krive za to, kar se vam je zgodilo. Jaz se čutim krivo samo zato, ker nisem ubogala staršev, predvsem mame, da ta fant ni zame, ker ima nekaj zahrbtnega v očeh.

- ali ste si oprostile, (to se veže na zgoraj. jaz se še vedno včasih čutim krivo, tako da včasih si delno oprostim, večinoma pa ne, če sem čisto iskrena) Oprostila, hmmm...ne vem, včasih se mi zdi, da sem, včasih, da nisem.

- ali je imela še katera izventelesno izkušnjo (tako kot jaz, kjer se mi je zdelo, da opazujem vse od zgoraj navzdol proti svojemu mrtvemu telesu, brez bolečin, brez dotikov, ničesar nisem čutila, le videla). Ja, sem že opisovala to v prejšnjih postih, ampak še vedno se mi to pojavlja pri sexu s partnerjem, redkeje kot se je,  ker resnično uživam v sexu, ampak pojavlja pa se. Naj povem še to, da sem z zdajšnjim partnerjem začela resnično uživati v spolnosti, prej mi je bil sex nekako obveza.

- kako so vaši partnerji to sprejeli Moj dragi je to sprejel fenomenalno, ne razume pa, da posilstvo ni stvar, ki jo lahko pozabiš/preboliš kar tako. Bilo je in pušča brazgotine in znamenja. 

- ali si včasih sami delate probleme, ker brez tega se ne počutite žive? Mene ravno gužva, preveč ljudi vrže s tira, takrat norim, dobesedno. Moti me tudi, če ni vse tako kot naj bi bilo. Folk za mojim hrbtom, grozzzaaaaaaa

- pretirano opravičevanje. Če se jaz in moj skregava, se vedno opravičim jaz. Vedno se jaz počutim krivo.
 
- nasilni oz. se čutiš napadeno in vračaš udarec (no taka sem jaz. še posebej, če je beseda okoli mojih otrok. takrat pa sem sposobna ubijati pomoje. evo en lep primer. napadat sem začela katerokoli osebo, ki je omenila moje otroke v zvezi s tem, zakaj kao hodim še vedno h mojim staršem) Pogosto pri meni, ja.

- mislite, da vam vsi hočejo samo slabo (no to je tudi delno res. če mi je lastna kri naredila najhujše zlo, kako zlo je šele primoran tisti, ki ti ni nič). Od moških pričakujem samo slabo ja.

- imate slabo mišljenje o sebi (ja jaz ga imam, ker sem grda, packa,......). Včasih

- ste se začeli bati stikov oz. dotike, ste začeli pretirano se dotikati
- ne morem doživeti orgazma brez pomoči same sebe - ali bomo kdaj lahko zaživele čisto normalno, da bo desetletje minilo, ne da bi pomislile na zlorabo??????Je pretirano dotikanje samozadovoljevanje vsak dan??

- ali boste svojim otrokom povedali, da ste skoraj bile oziroma ste bile zlorabljene (tiste, ki so znanci oz. sorodniki, ali boste povedale kdo????) Bom povedala, da se ona nauči nekaj iz moje zlorabe.

- kdaj mislite, da bi bilo najbolje, da to poveste otroku. Odvisno od mentalnega stanja in odraslosti otroka.

 
Tako, odgovorila sem, dodajam še eno vprašanje; ste sposobne reči NE, med zlorabo nam to ni bilo dovoljeno, ker tudi, če smo rekle ne, to ni bilo upoštevano. Znate reči, NE, ne dam ti, NE, ne bom sexala,....? S tem mislim na besedico ne, predvsem do moških...



_____________________________

Čez petdeset let ne bo več pomembno, kakšen avto ste vozili, v kakšni hiši ste živeli, koliko ste imeli na bančnem računu in kako ste se oblačili. A svet bo morda za odtenek boljši, ker ste bili pomembni v življenju nekega otroka.

(odgovor članu powerwoman)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
5.9.2009 8:49:03   
ljupka
IZVIRNO SPOROČILO: powerwoman

Aja par vprašanj, pa me zanima če ima še katera kaj podobnega za pokomentirat. Morda bo vprašanje, morda samo alineja, ne vem kak bo, le vem, da moram to dat iz sebe, in me zanima, če je še pri kateri tako


- ali se kdaj čutite krive za to, kar se vam je zgodilo (kajti jaz se, včasih sr res, ker mislim, morda če bi bila bolj pogumna, bi se lahko rešila vsega tega. morda pa sem prehitro obupala se braniti. to si včasih najbolj zamerim)Jaz sem bila še otrok,ko se mi je to dogajalo,7 let pa naprej,ja mogoče zaradi tega,ker sem vedno nasedala na fore pejd se pelat,ker sem mela daleč sem vedno šla in potem obžalovala!

- ali ste si oprostile, (to se veže na zgoraj. jaz se še vedno včasih čutim krivo, tako da včasih si delno oprostim, večinoma pa ne, če sem čisto iskrena)
Pri meni je drugače kakor pri vama,oprostila ne vem nisem o tem razmišljala,bolj se smilim sama sebi,edino si ne bom oprostila,ker sem dovolila mami,da nisem šla v SŠ ,ker mi ni pustila!
- ali je imela še katera izventelesno izkušnjo (tako kot jaz, kjer se mi je zdelo, da opazujem vse od zgoraj navzdol proti svojemu mrtvemu telesu, brez bolečin, brez dotikov, ničesar nisem čutila, le videla)Ne,imam pa včasih sanje ,ki se uresničijo,ali si pa kakšno stvar predvidim in se tud zgodi,ali pa opčutek,ko koga spoznam mi grejo kocine pokonci,če je slab človek in ponavadi uganem!

- kako so vaši partnerji to sprejeli (moj je sprejel bolje kot sem pričakovala. toda pravi, da moram priti do dna tega, šele takrat se bom bolje počutila)
Na začetku je jokal ob mojih zgodbah,sedaj pa pravi,da naj že enkrat pozabim,da je minilo in sedaj imam otroke in njega!Asame veste da se ne da!
- ali si včasih sami delate probleme, ker brez tega se ne počutite žive (jaz se včasih ne počutim živo, če je vse tako kot mora biti. če ne, pa se želim vsaj skregati, če ne drugega, ker res, moje življenje mora biti v kaosu, ker če ni, se ne počutim dobro tam, ker sem imela celo življenje kaos, in tam se počutim varno. bojim se poti v neznano)Jaz imam rada mir,če gdo kriči sem čist prestrašena in se počutum,kot nebogljena miš in začnem jokat,kr skoz jokam,mojmu gre to že na živce 8 let sva skupaj in verjamem,da ima dovolj,al jokata otroka ali pa jaz!

- pretirano opravičevanje (jaz se nenormalno opravičujem. mislim, da sem naredila kaj narobe. karkoli rečem, ali naredim, se moram opravičiti, ker se bojim, da je narobe. ali pa se opravičujem, ker ne želim osebe prizadeti. zato raje rečem oprosti, da druga oseba ne bi bila prizadeta. morda pa se opravičujem zato, ker ne želim nikomur, da bi bil prizadet čustveno, tako kot jaz, ko sem bila prizadeta in še vedno sem)Jaz se skoz opravičujem,ker sem od malega bila vsega kriva,tako me je mama prepričala!

- nasilni oz. se čutiš napadeno in vračaš udarec (no taka sem jaz. še posebej, če je beseda okoli mojih otrok. takrat pa sem sposobna ubijati pomoje. evo en lep primer. napadat sem začela katerokoli osebo, ki je omenila moje otroke v zvezi s tem, zakaj kao hodim še vedno h mojim staršem)
Vedno sem se branila z praskanjem ,mahanjet,brcanjem,znala sem kr fanj mahnt,enmu sem zob izbila,pol je reku,da sem zmežana,noben se me ni smel dotaknit je že palo po njem!

- mislite, da vam vsi hočejo samo slabo (no to je tudi delno res. če mi je lastna kri naredila najhujše zlo, kako zlo je šele primoran tisti, ki ti ni nič)
Več al man in noben me ne more imeti rad,in za otroke bi "ubijala!"
- imate slabo mišljenje o sebi (ja jaz ga imam, ker sem grda, packa,......)
Jaz sem postala poraščena,zredila sem se imam 100kg,ja ne marem se,zdim se sama sebi grda,saj je mama rekla da sem grda ,da me noben ne bo nikoli maral!Mal se je zmotila!
- ste se začeli bati stikov oz. dotike, ste začeli pretirano se dotikati (s tem mislim, eni bog ne daj seksat zaradi zlorabe, eni pa pretirano seksajo. jaz sem med temi, ki mora seksat velikokrat. res. nisem cenila svojega telesa, ničesar. zato sem se spuščala v avanture, saj sem itak obstajala samo zato. tako je bilo včasih)Branila sem svojo nedolžnost do konca bila sem stara 23 let ko sem jo zgubila z svojim možem,tudi on je bil neizkušen in čakal me je dokler nisem jaz hotela.ne seksava veliko vsaj sedaj ko so otroci in nam ne dajo mir noben od naju ni s tem obseden in nam ni to bistvo veze ampak je na stranskem tiru,imam dovolj,da me objame!Imam pa še vedno sanje,da sem še vedno nedolžna,hudo!

- ne morem doživeti orgazma brez pomoči same sebe (imam psihološko zavoro glede orgazma. kot veste, sem med posilstvom doživela orgazen. to se ne bi smelo zgoditi. saj vem da strah, adrenalin, hitreje bitje srca je naredilo svoje, ampak vseeno. zdaj ga enostavno ne morem. si pomagam z roko, če ga želim doživeti. ali je še pri komu tako)Želim si sexat z njim ampak ko ga komaj čakam da bo minilo,orgazem včasih je bil po porodih ne več,mislim ,da so porodi krivi!

- ali bomo kdaj lahko zaživele čisto normalno, da bo desetletje minilo, ne da bi pomislile na zlorabo??????Po mojem ne,če mine mesec je že velik!

- ali boste svojim otrokom povedali, da ste skoraj bile oziroma ste bile zlorabljene (tiste, ki so znanci oz. sorodniki, ali boste povedale kdo????)
Ne vem še!
- kdaj mislite, da bi bilo najbolje, da to poveste otroku (če bi mu bilo sploh dobro povedat)Le če  bom videla,da sta v kakšni takšni situaciji,da bi jih bilo dobro opozoriti!



Evo, tako na kratko. Imam še miljon stvari za vprašat, povedat, napisat, komentirat, ampak počasi, da ne bo preveč naenkrat.

Čeprav bi bilo bolje da je ena alineja en dan na dnevnem meniju.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image





To bi bilo to,bila je še ena stvar ki,me je zaznamovala,tiče se moje mame,enkrat ko bom sama in bom imela časa vam bom napisala,o tem mi je zelo teško govort,ampak bom,drugič,!

Lep pozdrav!

(odgovor članu powerwoman)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
5.9.2009 19:03:41   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: christiana21

Odločila sem se, da odprem to temo, ker se mi zdi, da so spolne zlorabe še vedno tabu, ljudje še vedno premalo govorijo o njih, žrtve se sramujemo povedati kaj smo doživele, kdo je to počel in kakšne pravzaprav so posledice, ker pogosto okolica ne razume občutkov. Mnogo ljudi meni, da na zmenku dekle/ženska ne more biti posiljena/zlorabljena, da mož ne more posiliti (ker je pač mož),...

Ljudje, ki so kot otroci ali mladostniki preživeli zlorabo, se kot odrasli spoprijemajo s silno velikimi problemi: vprašanje lastne vrednosti, občutek manjvrednosti, občutek, da jih ljudje odklanjajo, nesposobnost občutiti samega sebe, se zaznati; občutek krivde, motnje pri koncentraciji in mišljenju, migrene in druge bolezni, strahovi in napadi panike, problemi pri prehranjevanju, nespečnost, brezup, depresije, nuje, zasvojenosti, promiskuiteta, prostitucija, agresivnost, kriminaliteta, samouničevanje, poskusi samomora, problemi pri medsebojnih odnosih, pri zaznavanju vsega okrog sebe, psihoze, samomor ...

Vsaka spolna zloraba je huda izkušnja, najhuje pa je, ko je zlorabljen otrok, ali pa mladostnik, ki svet spolnosti še ni spoznal in ga z zlorabo spozna na najbolj umazan, gnusen in nizkoten način.
"Zloraba otrok je umazan, svonjski suknjič, ki ga ne moreš sleči, tako ga nekako prineseš v vsak svoj odnos in vsakokrat, ko se ob kaj podrgneš ali koga objameš ali zagledaš čiste rjuhe na na novo postlani postelji, veš, da bo suknjič pustil za sabo svinjski smrad in vse pokvaril. Po navadi je že tako. Lahko se zaneseš. In to je zelo žalostno, ker se noben nov odnos ne more postarati. Mlad umre in prej ali slej se konča kot solzne packe v kakšnem dnevniku." (C. West: Prva oseba množine)


Vse zlorabe so hude, tako spolne, fizične, psihične. Naj gre za otroka ali odraslo osebo. Za otroka toliko bolj, saj je še toliko bolj ranljivo bitje, ker se niti ni uspel vsaj malo utrditi v življenju, ga spoznati. So ljudje, ki tovrstne stvari izkoriščajo za dosego nekih ciljev in od tod tudi veliko nezaupanja do resničnosti izjav tistih, ki se jim je to res zgodilo. Sama menim, da bi bilo potrebno še tako malo gesto jemati resno ter prisluhniti, nuditi oporo. V vsakem primeru pa je potrebno s takim človekom delati, ampak, ker so to težke travme, načeloma ni dovolj samo sočlovek, temveč strokovna pomoč. Takemu človeku je nujno potrebno vcepit v podzavest, da ni nosilec krivde, temveč, da tisti, ki je izvajal zlorabo, nosi v sebi izkrivljeno samopodobo, kjer je bil po možnosti sam naučen, da je tako ravnanje edino pravilno. V drugi vrsti bi blo potrebno napotiti tudi tako osebo po strokovno pomoč. če ljudem nihče ne pokaže pravega vzorca, bodo menili in razumeli, da je takšno početje pravilno, saj so edinega kot takega poznali. Je pa težko, ker se načeloma takšni ljudje upirajo, saj so prepričani, da niso storili nič narobe. To so vzorci, ki jih je težko odpraviti. Ne glede, tisti, ki je žrtev zlorabe, je nujno, da se sooči s seboj in s posledicami. Če do tega ne pride, vseskozi nosi v sebi stvari, ki mu kvarijo življenje dan za dnem. Je res, da je takšna izkušnja dala pečat in zrušila neko idilo, predstavo življenja, ki je pripeljala do razdora, vendar se mora tak človek vprašati, ali želi živeti naprej ali bo stagniral in nazadoval, tonil. Že banalne stvari včasih zrušijo zupanje v ljudi, takšna izkušnja še toliko bolj. Za vsako stvar je potreben čas. In je prav, da se ne hiti in se dela na stopnički po stopnički navzgor. če želi človek uspeti pri izgonu svoje agonije, si mora to želeti. Tako ima tudi večje možnosti, ko razrešuje pri sebi, da ne privablja več v svoje življenje ljudi, ki bi bili morda sposobni ponoviti vajo. Ljudje imamo določeno energijo v sebi, s katero privabljamo ljudi v svoje življenje. Govorim splošno in so otroci izuzeti. Strah, ki ga človek čuti v sebi, se manifestira skozi energijo. In največkrat, tistega, ki se človek najbolj boji, ravno tisto ga tudi doseže. Zato je nujno, da se začne človek soočati s seboj in s posledicami, ki so nastale. Alkohol, droge, prostitucija ipd. ni rešitev, ker začne tak človek globoko toniti, kar mnogokrat prinese še bolj drastične posledice. Bistvena je podpora, zato, če se je slučajno zgodilo tebi, nikar ne toni, ker je življenje kljub drastičnim izkušnjam lepo. Nisem imela sicer tovrstne izkušnje, vendar ne govorim na pamet nekaj iz knjig, ki jih je zapisal nek teretik, ki od blizu ni doživel ničesar v življenju.

Bodi močna. Če pa ne gre zate, pa naj velja tistim, ki se jim je karkoli hudega zgodilo v življenju.

user posted image

(odgovor članu christiana21)
  Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
5.9.2009 19:19:25   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: powerwoman

Aja par vprašanj, pa me zanima če ima še katera kaj podobnega za pokomentirat. Morda bo vprašanje, morda samo alineja, ne vem kak bo, le vem, da moram to dat iz sebe, in me zanima, če je še pri kateri tako


- ali se kdaj čutite krive za to, kar se vam je zgodilo (kajti jaz se, včasih sr res, ker mislim, morda če bi bila bolj pogumna, bi se lahko rešila vsega tega. morda pa sem prehitro obupala se braniti. to si včasih najbolj zamerim)

- ali ste si oprostile, (to se veže na zgoraj. jaz se še vedno včasih čutim krivo, tako da včasih si delno oprostim, večinoma pa ne, če sem čisto iskrena)

- ali je imela še katera izventelesno izkušnjo (tako kot jaz, kjer se mi je zdelo, da opazujem vse od zgoraj navzdol proti svojemu mrtvemu telesu, brez bolečin, brez dotikov, ničesar nisem čutila, le videla)

- kako so vaši partnerji to sprejeli (moj je sprejel bolje kot sem pričakovala. toda pravi, da moram priti do dna tega, šele takrat se bom bolje počutila)

- ali si včasih sami delate probleme, ker brez tega se ne počutite žive (jaz se včasih ne počutim živo, če je vse tako kot mora biti. če ne, pa se želim vsaj skregati, če ne drugega, ker res, moje življenje mora biti v kaosu, ker če ni, se ne počutim dobro tam, ker sem imela celo življenje kaos, in tam se počutim varno. bojim se poti v neznano)

- pretirano opravičevanje (jaz se nenormalno opravičujem. mislim, da sem naredila kaj narobe. karkoli rečem, ali naredim, se moram opravičiti, ker se bojim, da je narobe. ali pa se opravičujem, ker ne želim osebe prizadeti. zato raje rečem oprosti, da druga oseba ne bi bila prizadeta. morda pa se opravičujem zato, ker ne želim nikomur, da bi bil prizadet čustveno, tako kot jaz, ko sem bila prizadeta in še vedno sem)

- nasilni oz. se čutiš napadeno in vračaš udarec (no taka sem jaz. še posebej, če je beseda okoli mojih otrok. takrat pa sem sposobna ubijati pomoje. evo en lep primer. napadat sem začela katerokoli osebo, ki je omenila moje otroke v zvezi s tem, zakaj kao hodim še vedno h mojim staršem)

- mislite, da vam vsi hočejo samo slabo (no to je tudi delno res. če mi je lastna kri naredila najhujše zlo, kako zlo je šele primoran tisti, ki ti ni nič)

- imate slabo mišljenje o sebi (ja jaz ga imam, ker sem grda, packa,......)

- ste se začeli bati stikov oz. dotike, ste začeli pretirano se dotikati (s tem mislim, eni bog ne daj seksat zaradi zlorabe, eni pa pretirano seksajo. jaz sem med temi, ki mora seksat velikokrat. res. nisem cenila svojega telesa, ničesar. zato sem se spuščala v avanture, saj sem itak obstajala samo zato. tako je bilo včasih)

- ne morem doživeti orgazma brez pomoči same sebe (imam psihološko zavoro glede orgazma. kot veste, sem med posilstvom doživela orgazen. to se ne bi smelo zgoditi. saj vem da strah, adrenalin, hitreje bitje srca je naredilo svoje, ampak vseeno. zdaj ga enostavno ne morem. si pomagam z roko, če ga želim doživeti. ali je še pri komu tako)

- ali bomo kdaj lahko zaživele čisto normalno, da bo desetletje minilo, ne da bi pomislile na zlorabo??????

- ali boste svojim otrokom povedali, da ste skoraj bile oziroma ste bile zlorabljene (tiste, ki so znanci oz. sorodniki, ali boste povedale kdo????)

- kdaj mislite, da bi bilo najbolje, da to poveste otroku (če bi mu bilo sploh dobro povedat)



Evo, tako na kratko. Imam še miljon stvari za vprašat, povedat, napisat, komentirat, ampak počasi, da ne bo preveč naenkrat.

Čeprav bi bilo bolje da je ena alineja en dan na dnevnem meniju.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



1. Ne, ker se vse zgodi z razlogom, samo pogruntati ga moraš. Življenje nas uči tolk časa, dokler nas ne nauči neke lekcije. Vse je z namenom. Izkušnje so zato, da nas prebudijo.

2. Sama sebi nimam kaj oproščati, oproščam in odpuščam drugim.

3. Sama ima drugačne prebliske.

4. Če menim, da nekdo ne dosega te ravni razumevanja, se ne spuščam v debato.

5. Takrat, kadar stopam v neznano in ko se mi zdi, da stopam po brvi brez ograje.

6. Opravičim se takrat, ko vem, da sem ga usrala.

7. Kadar me kdo prizadane, sem težka do daske. user posted image

8. Veliko ljudi je zlobnih, niso pa vsi in se najdejo biseri. user posted image

9. O sebi imam zelo dobro mišljenje, nimam izkrivljene samopodobe.

10. Zaradi določenih odhodov, ja, se bojim navezovati na ljudi.

11. Dokler nisem odstranila ovir v svoji glavi, ker nisem zaupala, sem imela mal težav ja, sedaj doživim tri če češ, če je tok vzdržljiv user posted image user posted image user posted image

12. Normalno lahko živiš kljub temu, da obstaja zlo na svetu. To mora vsak sam pri sebi razčistit.

13./14. glede na to, da se življenje lahko zasuče v sekundi na glavo, se mi zdi na ta dva vprašanja brezpredmetno odgovarjati oz. govoriti na pamet. Ti bom sporočila, ko bo čas za to. user posted image

(odgovor članu powerwoman)
  Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
5.9.2009 19:23:21   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Ljudem, ki to počnejo, še posebno otrokom, privoščim res vse najslabše na tem svetu!!! Poznam fanta, ki je bil zlorabljen kot otrok. Veliko let o tem ni govoril, se je le zapiral vase....ko je spoznal žensko njegovega življenja in sta razmišljala o otrocih, so njegove travme prišle na dan. Prepričan je bil, da ne bo dober oče in mož. Partnerici je povedal kaj se mu je zgodilo. Kot otroka, ga je kar nekaj let skozi razne igrice, slačil in otipaval mamin prijatelj...Seveda z raznimi grožnjami, da če tega pa tega ne naredi, bo kaznovan.... Nekako se je to nadlegovanje ustavilo in po nekaj letih (cca 12 let je imel), je vse povedal mami. In kaj je ugotovil? Da je mama to vedela in ni ukrenila popolnoma niččččččč user posted image Zdej ko je sam odrasel moški, se je začel s tem soočati in se poskuša tega znebit. Ne vem kdo je tu večja pošast: mamin prijatelj ali mama user posted image


Potem nisi nič boljša kot tisti, ki je nekomu prizadejal bolečino. Življenje samo poskrbi za to, da so kaznovani za svoje grehe. Ne želi ljudem tistega, kar sama ne želiš, da se ti zgodi.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
5.9.2009 20:48:04   
Njuškalo
Groza, kakšne zgodbe. user posted image  Tudi sama bi lahko napisala kakšne svoje izkušnje, vendar nimam potrebe po tem. Vesela sem za vas, da ste kljub vsemu močne in se boriteuser posted image
Edino to, ko vozite /nekatere/ otroke k staršem, ki so vas zlorabljali. To se mi zdi, da je zaradi tega, ker se čutite dolžne, ali pa se nočete zamerit. V bistvu bi bilo edino logično, da svojega otroka pelješ čimdalj stran od takih ljudi, ne, da jim jih daješ v naročje. Pa ne to razumet kot obsojanje, ker vem, da je to občutljivo področje.
Samo tako...zanimivo je- zakaj zlorabljena oseba dopušča stik svojih otrok s tistim, ki jo je zlorabljal? Jaz vem, da ne bi mogla tako delovati, da bi se bala na obisku pri starih starših iti na wc, ker se v tem kratkem času lahko kaj zgodi...vedno to nadziranje...brezveze. V bistvu ima v takem primeru storilec še vedno moč nad vami.
Vsak reagira po svoje, vem...samo to mi je res težko razumeti. Ravno tako, kot mi je težko razumeti, zakaj nekatere mame dopuščajo to, da njihovi možje zlorabljajo njene otroke..ali nima vsaka mama tistega nagona, da bi ubijala, koje potrebno otroke zaščitit? To so teme o katerih bi se dalo veliko debatirat.
Jaz sem doživela precej neprijetnih stvari, samo sem potem tudi skenslala osebe, ki so imele kaj pri teh dogodkih. Res je pa trajalo velikoooo let, da sem sama pri sebi razčistila kako in kaj, pa da sem naredila par odločnih korakov v življenju.
Želim vam vse dobro, končno si to res zaslužite!user posted image

_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: Pogovori o spolnih zlorabah
5.9.2009 22:08:25   
Sonrisa
Punce, prebrala sem vaše zgodbe in žal mi je, da ste vse to pretrpele. Vas pa zelo občudujem, da poskušate opraviti s preteklostjo in zaživeti kolikor toliko normalno. user posted image

(odgovor članu Njuškalo)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?