|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kako otroku razložiti, da bo ostal edinec?
25.8.2009 14:16:32   
barni
Ne vem odgovora, ker tudi jaz ne vem kaj bom rekla, ko bo prislo do tega...

Moja deklica ima starejso sestrico, ki pa je zal umrla, se preden se je ona rodila. 

Se enkrat skozi nosecnost in morebitne tezave po rojstvu - ne hvala.

Jaz bom morala se razloziti, da v bistvu ima sestrico, samo je ni tukaj. Ni mi jasno, kako bom to naredila in kdaj bo primeren cas. Verjetno se bo to ze samo pokazalo.

(odgovor članu nena m)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   [Brisano sporočilo]
25.8.2009 14:45:02   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Kako otroku razložiti, da bo ostal edinec?
25.8.2009 15:29:10   
ronja
Razložila bi mu po pravici, torej na tvojem mestu nekako tako:
"lej, ljubi moj rijček, eni ljudje dobijo otroke zelo lahko, mami in oči se imata rada in mami zanosi. Pri drugih je pa to malo težje in samo to, da se imata rada, ni dovolj. Tako pač je, kot eni lahko tečejo hitreje kot drugi. Tebe sva si res zelooooooo močno želela in mi/nama ni bil problem se potrudit, da sva te dobila, ampak še enkrat it čez vse to pri mojih letih si pa ne predstavljam. Pa tudi po porodu sem imela probleme, ki si jih ne želim it še enkrat skozi. Zdaj nisem več tako mlada in polna energije kot takrat, predvsem pa si tudi ne želim še enega otroka tako kot sem si želela tebe. Poleg tega pa nama je z očijem zdaj zelo všeč, ker se s tabo da res že vse počet, z malim dojenčkom pa bi bila spet precej bolj omejena. Če bi otroček prišel, bi ga seveda imela (to poveš, če je to res, seveda), vendar pa ni prav dosti možnosti, da bi se to kar samo od sebe zgodilo, kakšnih posebnih zadev pa jaz zdaj ne bi delala."

Potem pa odgovarjaš na morebitna vprašanja. PO moje je najbolj fer povedat po resnici, saj jo bo slejkoprej izvedel. Pa mislim, da ga s tem ne boš prizadela - otroci marsikaj razumejo, če jim razložimo... (celo "ne da se mi" razumejouser posted image ). Po moje mu bo lažje, če bo vedel, da imaš neke razloge za svojo odločitev in da ni to kar tako, čisto brezveze, ker se ti pač ne da mu naredit tega veseljauser posted image .

No, vsaj tega problema mi ne bomo imeli: sestrico že imata, vsaka enouser posted image , pa dokler puščava možnosti odprte, bova pač rekla, da zaenkrat ne, čez **** časa pa (zdaj pa itak še ne govorita kaj dosti). No, naju bosta potem verjetno spraševali, zakaj sva si omislila še kakšnegauser posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Kako otroku razložiti, da bo ostal edinec?
25.8.2009 16:55:32   
zinkazi
Povej mu, da nekateri otroci imajo bratca ali sestrico, drugi pa ne. Da včasih to ni mogoče, da sta se morala vidva močno potrudit, da imata njega. Mogoče bo zadovoljen s tem odgovorom, če pa ne, bodi čim bolj iskrena.

_____________________________


Otroško srce je zaklad


(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Kako otroku razložiti, da bo ostal edinec?
25.8.2009 18:03:09   
Anonimen
Poves tako kot je.

Nasa bejba je tudi sprasevala, kdaj ji bom rodila dojencka, ko je bila noseca mama od prijateljice. Zdaj, ko je dojencek prisel, ne sprasuje vec user posted image .

Sem ji pa dala par odgovorov, od tega, da sem rodila njo, pa da naj prvo zgoraj omenjenega dojencka pocaka, da bo njega crkljala, do tega, da sem pac rodila samo njo; da imajo ene mame vec otrok in druge manj, ampak, da jih bo ona lahko imela, kolikor bo zelela. Takrat je rekla, da stiri, par dni nazaj pa pet user posted image . Sprasuje pa ne vec.

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Kako otroku razložiti, da bo ostal edinec?
25.8.2009 18:37:22   
miapia
IZVIRNO SPOROČILO: zinkazi

Povej mu, da nekateri otroci imajo bratca ali sestrico, drugi pa ne. Da včasih to ni mogoče, da sta se morala vidva močno potrudit, da imata njega. Mogoče bo zadovoljen s tem odgovorom, če pa ne, bodi čim bolj iskrena.

Tale odgovor je več kot dober. Nekateri imajo to, drugi nimajo. Ne razumem pa, zakaj je v današnjih časih problem, če je otrok edinec?

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu zinkazi)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   [Brisano sporočilo]
26.8.2009 9:04:00   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu miapia)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Kako otroku razložiti, da bo ostal edinec?
26.8.2009 10:32:29   
miapia
IZVIRNO SPOROČILO: Nalin

IZVIRNO SPOROČILO: miapia

Ne razumem pa, zakaj je v današnjih časih problem, če je otrok edinec?


kdo pa tukaj pravi da je to problem?


Ker se dela otroka na otroka in je to danes standard. Zato. Zato ker je biti edinec v današnjih časih nekaj manj. In ker nekateri tukaj razlagajo, kot da bi bila njihova krivda, ker bo otrok edinec. Tako pač je in tako mora biti tudi razloženo otroku. Zato ker ... sva se odločila samo za enega, ker ne moreva imeti več otrok, ker je mami bila preveč bolna itd. Ne vem, zakaj nekaj olepševati in se opravičevati otroku? Poveš tako kot je in s tem se bo moral sprijazniti.


_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   [Brisano sporočilo]
26.8.2009 10:37:19   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu miapia)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Kako otroku razložiti, da bo ostal edinec?
26.8.2009 10:37:20   
rija
a misliš, da bo moj 3,5 letnik v resnici dojel, kaj pomeni, da je mati cela razmrčkana?



meni je samo problem, ker ga vidim, kaj dela....včeraj se peljemo v avtu pa pravi: ne, ne smeš....ne, ne dam ti...

pa ga vprašava komu to pravi, pa pravi da bratcuuser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   [Brisano sporočilo]
26.8.2009 10:39:00   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Kako otroku razložiti, da bo ostal edinec?
26.8.2009 14:12:23   
zinkazi
Dovoli mu tega fantazijskega bratca, ne obremanjuj se, se pa pogovarjaj, ne spuščaj se preveč v podrobnosti. Včasih ga pelji tja, kjer bo imel družbo, zlasti če imaš kakšno dobro prijateljico ali sorodnika, ki ima otroke, potem vzemi kdaj koga z vama na igrišče ali drugam. Povej mu, da zato ker nima bratca, ima prijatelja, bratranca.

_____________________________


Otroško srce je zaklad


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Kako otroku razložiti, da bo ostal edinec?
26.8.2009 14:18:42   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: zinkazi
Dovoli mu tega fantazijskega bratca, ne obremanjuj se, se pa pogovarjaj, ne spuščaj se preveč v podrobnosti. Včasih ga pelji tja, kjer bo imel družbo, zlasti če imaš kakšno dobro prijateljico ali sorodnika, ki ima otroke, potem vzemi kdaj koga z vama na igrišče ali drugam. Povej mu, da zato ker nima bratca, ima prijatelja, bratranca.

Se strinjam, zelo fajn nasvet. Jst delam podobno.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu zinkazi)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Kako otroku razložiti, da bo ostal edinec?
26.8.2009 14:32:27   
Žaži
IZVIRNO SPOROČILO: rija

a misliš, da bo moj 3,5 letnik v resnici dojel, kaj pomeni, da je mati cela razmrčkana?



meni je samo problem, ker ga vidim, kaj dela....včeraj se peljemo v avtu pa pravi: ne, ne smeš....ne, ne dam ti...

pa ga vprašava komu to pravi, pa pravi da bratcuuser posted image


Veliko otrok ima namišljene prijatelje, tvoj si je pač bratca omislil, tako kot je prišlo bo tudi minilo.

Zakaj je edinec in bo to tudi ostal bi mu pa povedala po resnici. No, malce le letom primerno, sigurno mu ne boš o poporodni depresiji razlagalauser posted image , pač nekaj v stilu, da sta se tako vidva odločila in da vama je on čisto dovolj, da ga nebi želela deliti ali kaj v tem stilu. Vsekakor pa ne z zamenjavami, da bo psa dobil ali pa igračko, ker bo pol to finto, da bi bratca imel še prevelikokrat izkoristil, ker bo videl, da se tako da kaj doseči.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Kako otroku razložiti, da bo ostal edinec?
26.8.2009 14:36:21   
Billi
To, da otroku razložiš, da bo edinec je isto kot če razložiš, da ne bo edinec.  Gre za to, da je to čisto nekaj normalnega in tako mu tudi poveš. Eni otroci imajo bratce in sestrice, drugi pa ne. Eni imajo očka in mamico, drugi nimajo očka, nekateri pa nimajo mame,.... Vse je normalno.  Najprej moraš sam pri sebi to sprejeti in potem bo tudi otrok. 

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Kako otroku razložiti, da bo ostal edinec?
26.8.2009 14:38:51   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: zinkazi

Dovoli mu tega fantazijskega bratca, ne obremanjuj se, se pa pogovarjaj, ne spuščaj se preveč v podrobnosti. Včasih ga pelji tja, kjer bo imel družbo, zlasti če imaš kakšno dobro prijateljico ali sorodnika, ki ima otroke, potem vzemi kdaj koga z vama na igrišče ali drugam. Povej mu, da zato ker nima bratca, ima prijatelja, bratranca.


zinkazi, malči ima kar nekaj prijateljev, se res probamo čimveč družiti, tako, da mu družbe ne manjka. ampak vidi, da sta pač njegova najboljša prijatelja v "paru" in en spi zgoraj na postelji, drugi spodaj....user posted image  

saj je omenil, da če bo dobil sestrico z dolgimi laski, da ona ne bo spala pri meni, pač pa v njegovi sobiuser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu zinkazi)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   [Brisano sporočilo]
26.8.2009 18:40:26   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Kako otroku razložiti, da bo ostal edinec?
26.8.2009 19:53:27   
zinkazi
Tako, kot ti je napisala Nalin, poskušaj sprejeti. Vzemi včasih koga od otrok s seboj brez njegovih staršev. Tako bo nekoliko drugače.

_____________________________


Otroško srce je zaklad


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Kako otroku razložiti, da bo ostal edinec?
30.8.2009 16:45:31   
rija
samo da vam povem, da vaše metode ne palijouser posted image

danes vidiva eno družinico iz slame....pa se mali zopet spomni:

mami, jaz bi imel sestrico....

mu začnem razlagat o bolanem trebuhu....

pa pravi:

pa naj mi babi rodi sestrico....user posted image

pa pravim, da je babi že prestara....

pa pravi:

če pa ima didike....user posted image

in zopet začnem o bolanem trebuhu.....

pa pravi:

te bomo peljali k zdravniku, pa te bo pozdravil....user posted image

pa pravim, da ne bo šlo....ker je zdravnik rekel, da se ne da pozdraviti....

pa pravi:

kakšna škoda, da ne bom imel sestrice....user posted image  res škoda....

in si nadane najbolj žalosten obraz ever....user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu zinkazi)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   [Brisano sporočilo]
30.8.2009 16:47:32   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Kako otroku razložiti, da bo ostal edinec?
30.8.2009 18:19:00   
Gina
Po moje mu je res hudo. Spomnim se sebe, ko sem bila majhna, kako strašansko sem si želela sestrico ali bratca. Mami zaradi zdravstvenih težav ni smela zanosit. No, potem je vendarle kljub odsvetovanju zanosila in jaz sem bila najsrečnejši človek... čeprav se potem v otroštvu z bratom nisva nikdar nič igrala skupaj, niti imela česa skupnega, sem vendarle bila vedno vesela, da nisem glih čist edinka... fajn je, če imaš nekje nekoga, če to gre, a ne...če pa ne gre, pa pač ne gre. Ne moreš pomagat. Otroku poveš po resnici. Ne gre, čeprav si tudi jaz želim. Ne morem, ne smem, tako pač je. Tudi jaz sem žalostna, ampak pomagat pa ne morem.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Kako otroku razložiti, da bo ostal edinec?
31.8.2009 14:42:24   
Anonimen
Zanimiva debata. Jaz dodam samo to: sama sem edinka in ne spomnim se, da bi si kdajkoli želela bratca ali sestrico.

Kljub temu pa danes vem, da so edinci za veliko stvari prikrajšani. Jaz verjamem, da bi bila mnogo boljši (beri: radodarnejši, potrpežljivejši, manj egoističen...) človek, če bi imela v otroštvu še koga, s komer bi morala deliti. Tako sem bila v bistvu do svojega 25. leta, ko sem rodila, v bistvu ves čas center svojega in maminega sveta.

Ko me danes naša deklica ves čas žica, da bi rada še enega dojenčka, ji rečem, da žal ne gre. Da ne morem zaradi službe, zaradi prostora v hiši, pa tudi zaradi tega, ker z njo in bratcem zdaj lahko počnemo že toliko stvari, ki jih z dojenčkom spet ne bi mogli. Nič od tega ni tako močan razlog, kot je tvoj, rija, ampak hočem reči, da mu povej po pravici. Seveda, potegnil bo surlo in se kisal, ampak pri tem bo tudi ostalo, hujšega pa ne bo.

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Kako otroku razložiti, da bo ostal edinec?
31.8.2009 15:30:50   
misojka
Evo se podpišem pod Meto.
Tudi jaz nisem nikoli ničesar pogrešala, čeprav sem bila edinka. Sigurno pa sem zaradi tega drugačna kot bi bila, če bi imela brata ali sestro. Nisem se zaradi tega nikoli počutila prikrajšano, samo drugače sem odraščala. Biti edinec ni slabo, pridobiš si drugačne izkušnje, navajen si biti sam, ne potrebuješ vedno družbe, pa še kaj bi se našlo.
Rija morda ti nisem odgovorila direktno na vprašanje, želim pa si, da ti bo po branju tega posta lažje.

(odgovor članu nena m)
Neposredna povezava do sporočila: 48
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Otroke uspavam zgodaj
Moji otroci so vedno šli zgodaj spat. Zapadli smo v rutino, ko so smo se odrekli dnevnemu spancu, približno tretje ali č...
Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?