|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  122 123 [124] 125 126   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: November2009 - 2. del
24.11.2009 14:22:09   
nogavicka80
Tudi jaz sem še tu na +7 oz. +1 (odvisno kateri rok kdo gleda). Jutri grem spet na CTG in pregled ter upam, da ne bo tako mesarski kot včeraj. Sicer pa sem naveličana le tega počivanja (včeraj me je res grdo zmesarila) in tega, da ne morem nič več delat. Ja, po naravi sem deloholik, ki se je sicer zelo umiril, ampak toliko počivanja je pa tudi meni TU MAČ!

spelap - kdaj pa ti imajo sicer namen sprožit? Naj bi se nekje po 10 dneh, ne?

A kdo ve kako je stanje trenutno v Postojni? LJ je baje nabito polna in te, če se le da, pošljejo domov....

in še ČESTITKE NOVIM DRUŽINICAM user posted image user posted image user posted image !!!

(odgovor članu spelap1)
Neposredna povezava do sporočila: 3076
   RE: November2009 - 2. del
24.11.2009 14:29:25   
spelap1
nogavicka80 v bolnici v soboto mi je g rekla da bi še kakšen teden počakali, ampak je tudi verjetno odvisno kater zdravnik bo takrat na smeni. tudi jaz imam tako datum da sem na +8 ali po drugem+3, ampak vsi gledajo prvi datum, zato se jaz z drugim nočem obremenjevat.

baje so v tem času vsepovsod nabite porodnišnice-najbolj vem za celjsko, so se sestre pogovarjale, ker je šla ena v soboto ko sem bila na ctgju rodit, malo panične da kje bodo našle sobo za njo na oddelku, tko da zgleda da je to leto res bilo zelo plodno in da je veliko otrok.

lep pozdrav

(odgovor članu nogavicka80)
Neposredna povezava do sporočila: 3077
   RE: November2009 - 2. del
24.11.2009 22:10:37   
Bety11
giotti....skozi čekiram, če si rodila....Želim ti sanjski porod, tako kot sanjaš....inpredvsem zdrvega korenjaka.....

Tudi vsem drugim želim hiter in neboleč porod pa zdrave otročičke....

(odgovor članu valerija77)
Neposredna povezava do sporočila: 3078
   RE: November2009 - 2. del
25.11.2009 5:14:20   
spelap1
dobro jutro vsem

no pri meni se je začelo dogajati, odluščil se mi je čep, ker sem imela krvave nitke v izcedku ki ga je pa tudi veliko, in imam popadke, sicer še ne redne ampak jih počasi štejem.
vem da še večina spite, no ali pa tudi ne. če se vam ne oglasim več potem sem odšla v rimuser posted image , drugače vam pa še kaj pišem

lep pozdrav

(odgovor članu Bety11)
Neposredna povezava do sporočila: 3079
   RE: November2009 - 2. del
25.11.2009 7:51:19   
endrina
U SUPER ŠPELAP1 - VIDIŠ, PA SI SE DOČAKALA.
samo lepo mirno - popadek predihavaj in si zraven pravi - sprosti se. tako bo se maternični vrat hitreje odpiral, če se boš probala med popadkom doli sprostiti. sliši se nemogoče, ampak se da.
uspešen in hiter porod bred zapletov ti želim, ppa javi namm kako je šlo.
jaaz sem zdaj že super en teden in pol po rojstvvu, nobenih težav s šivi, mali pridno papa, je dobil že kar malo lička okrogla.

(odgovor članu spelap1)
Neposredna povezava do sporočila: 3080
   RE: November2009 - 2. del
25.11.2009 8:57:01   
spelap1
dobro jutro še enkrat

imam popadke na nekje 8-10 minut in se počasi stopnjujejo, sem se zrihtala še glavo sem si oprala, ob 10ih pa imam ctg pri svoji ginekologinji in bom videla kaj bo povedala. ni mi da bi šla kr v bolnico ker popadki še niso redni mi bo pa ona povedla če naj grem-neda se mi da bom v bolnici v luft gledla če me noter obdržijo. če se vam ne oglasim sem proti bolnici, čene se pa slišimo

lep pozdrav

(odgovor članu endrina)
Neposredna povezava do sporočila: 3081
   RE: November2009 - 2. del
25.11.2009 8:58:28   
ursa1981
Samo, da se na hito javim. Sem še zmeraj v enem kosu in sicer naša bebica zamuja danes 3 dan user posted image - Mogoče bomo celo na koncu decembrke - še to se lahko zgodi, da se bo rodila na isti dan kot Anja, ki bo 1.12. dopolnila 2 leti user posted image -

No vam pa vsekakor javim, ko bo kaj novega.

LP

(odgovor članu endrina)
Neposredna povezava do sporočila: 3082
   RE: November2009 - 2. del
25.11.2009 9:49:27   
giotti
IZVIRNO SPOROČILO: Bety11

giotti....skozi čekiram, če si rodila....Želim ti sanjski porod, tako kot sanjaš....inpredvsem zdrvega korenjaka.....

Tudi vsem drugim želim hiter in neboleč porod pa zdrave otročičke....

He, he, Bety, ful hvala user posted image Kako lepo, da kdo misli name poleg mojih in njegovih staršev, ki neprestano kličejo user posted image Mojo mamo skrbi, ker sem čez rok, njegovo mamo pa skrbi gripa. Rok pa je ne skrbi, ker se je tudi moj dragi, torej njen sin, rodil celih 14 dni po roku. Mogoče so to geni. Važno pa je, da mene ne skrbi prav nič in sem totalno spokojna in potrpežljiva.

Je pa res postalo zelo pusto na tej temi, kot da je že zdavnaj konec novembra in kot da smo že vse novemberke rodile user posted image Meni je pa ravno zdaj postalo vse skupaj najbolj zanimivo user posted image Kakorkoli, Spela in vse ostale, želim vam super prijazno in strokovno ekipo na porodih ter kot so že ostale rekle, da bomo čim bolj sproščene. Vse ostalo naj naredi narava, mi ji samo pomagamo, s tem pa pomagamo sebi in našim otročičkom!

Srečno user posted image

< Sporočilo je popravil giotti -- 25.11.2009 9:51:07 >

(odgovor članu Bety11)
Neposredna povezava do sporočila: 3083
   RE: November2009 - 2. del
25.11.2009 9:50:11   
eva1
Špelap-super, upam, da bo ne bo prehudo!

Mi smo ok...jutri imem pregled, drugače pa imam danesa PDP po zadnji M, ki pa so mi ga potem po NS prestavili..dogaja se nič...mal sem že naveličana vsega, ampak sej bo...


(odgovor članu ursa1981)
Neposredna povezava do sporočila: 3084
   RE: November2009 - 2. del
25.11.2009 9:52:01   
iribiri
Pozdravljene Novemberke!
Čeprav nisem bila prisotna na forumu, sem pa vas vseeno veliko brala, tako da vam moram povedat veselo novičko.user posted image
V torek 17.11., smo povili štručko po imenu Evauser posted image , je prava korenjakinja težka 3390g in velika 51cm. Čeprav sem imela naročen CR, zaradi medenične vstave, mi prav nič ni žau, vse uredu potekalo, kar se intezivne tiče v Lj. porodnišnici nimam pritožb, vse pohvale, no potem ko so me pa odpeljali iz intezivne je pa druga zgodba, si samo še ena porodnica več ali pa včasih tudi odveč, no ja nimamo kaj, samo da je vse uredu, doma smo bili v soboto, tako da po CR, če je vse ok, si doma v 4h dneh, ker prvi dan je nulti dan, in potem še 4 dni.
Drugače pa vse ČESTITKE novopečenim mamicamuser posted image user posted image in pa seveda veliko sreče tistim ki še čakate vaš di day!!

Lepo se imejte, pa-pa!!


(odgovor članu ursa1981)
Neposredna povezava do sporočila: 3085
   RE: November2009 - 2. del
25.11.2009 12:52:44   
piška goriška
Hejla!!!user posted image

Sem bolj malo na računalniku, ker imam še zelo občutljive in malo rdeče oči (sploh naj ne bi po porodu brale ali pa računalničale, ker so vezi še vse raztegnjene...)  - pa se nisem mogla premagat, da ne prečekiram, kako je z mojimi so-nosečkami!

Giotti - jaz sem bila 12 dni čez rok! Malce sem bila že neučakana, potem so pa vsi spraševali če smo že, tako da sem kar ignorirala telefon, potem mi je bilo pa vseeno in sem se sprostila - in šla rodit.
So mi pa na koncu dali prostoglandine (tabletke v nožnico), da se je ustje zmehčalo in začelo hitreje odpirat. Prej so me parkrat amnioskopirali, da so videli kako je s plodovnico - torej, če si lahko privoščim čakat ali ne - pa je bila lepo mlečna in to kar dolgo. Kakorkoli - v končni fazi je bil porod naraven (so pa eno pikico prerezali presredek, ampak čisto malo.) in zelo sem hvaležna za to težko, ampak enkratno in neopisljivo ganljivo izkušnjo!
Mislim nate in ti želim, da se prepustiš, kolikor se le lahko! Jaz sem s tabo, držim pesti in mislim, da boš imela lep porod.user posted image user posted image user posted image
Aja - poglej si nazaj, kar sem napisala o dihanju - res pomaga!!!

Pozdravčke in objemčke vsem!!!user posted image user posted image



(odgovor članu iribiri)
Neposredna povezava do sporočila: 3086
   RE: November2009 - 2. del
25.11.2009 15:37:13   
nogavicka80
Jaz sem še vedno z vami.

spelap - držim pesti, da ti čimprej rata :)!!!!

Mi smo iz pregleda - danes smo imeli zelooo nežno in prijazno zdravnico. Res superca!!! Malenkost bolj odprta sem, ampak še vedno le malenkost in tudi dete se še ni usidralo. Nekako smo se spogajali, da vsaj še do ponedeljka počakamo, da se dete samo odloči :). No, v ponedeljek pa sledijomnova pogajanja ;)). Imam pa v petek seveda spet pregled in CTG in ... do takrat se bomo še malo pofotkali, pa malo cartali in tudi bodočo babico smo naročili za pomoč na domu, ker se bo mojemu dragemu dopust žal že iztekel...

Vsem, ki odhajate v Rim - SREČNO POT, ostalim pa veselo cartanje!!!!

(odgovor članu piška goriška)
Neposredna povezava do sporočila: 3087
   RE: November2009 - 2. del
25.11.2009 18:49:37   
mamka3
Evo, da se vam na hitro javim.
V ponedeljek, 16. novembra nas je razveselila sončica Eva, težka 4090 g in velika 55 cm.
Vsem družinicam čimmanj težav pri uvajanje v vsakodnevno življenje, tistim, ki pa na svoje sončke še čakate, pa srečno.

(odgovor članu nogavicka80)
Neposredna povezava do sporočila: 3088
   RE: November2009 - 2. del
25.11.2009 19:00:27   
december06
Hejla punce! Jaz sem tudi še tle na +6. Danes s pregleda in je G rekla, da je ctg super, plodovnice še dosti, tudi je user posted image še precej visoko, MV pa še čisto zaprt, tako da niti ni za mehčat! Groza, tako sem bla jezna. Sem skoz mislila, da bo prej ne pa kasnej in še nič ne kaže! Pa tako rada bi se že cartala!

Aja, tiste ki ste pile čaj iz malinovih listov, kako pogosto na dan se pije? Sem pozabla vprašat ko sem kupila in gor tudi nič ne piše.

Držte se!

(odgovor članu mamka3)
Neposredna povezava do sporočila: 3089
   RE: November2009 - 2. del
25.11.2009 19:40:16   
Nončika
nosečke, vse ki ste še 2v1 vso srečo in pa čimmanj bolečin ob porodu.

_____________________________

3 datumi v mojem življenju: 2.8.2005, 24.10.2009 in 22.5.2010.

(odgovor članu december06)
Neposredna povezava do sporočila: 3090
   RE: November2009 - 2. del
25.11.2009 20:22:22   
eva1
Hej!

Jaz še vedno tukaj-itak dogaja nčuser posted image

Jst sem tut mislila da bo kaj prej, pa očitno sem ma dete prav super v trebuhu..upam, da mi jutri po UZ ne bo rekel, da ima že 4500g, ker jih je pri 37 tednu imel kao 4kg...niti ne vem, me bo kej pregledal..bom vidla..mi pa danes skoz neki po kapljicah vn teče, pa ne vem, vrjetno je izcedek, kaj vem...sem videla danes na novicah da so v Lj porodnišnici prepovedali nosečkam, da pridejo na pregled če kašljajo in imajo prehladna obolenja...oz. morajo v posebno sobo..al kako..uglavnem čista panike glede te gripe...

Moj dec je tut že čisto nestrpen, pa vsi težijo s temi sms-i, pa s klici...so dosadniuser posted image

Nič tok zaenkrat..se javim jutri po pregledu še kaj...lepo nočko vsem!

(odgovor članu Nončika)
Neposredna povezava do sporočila: 3091
   RE: November2009 - 2. del
26.11.2009 2:32:00   
endrina
IZVIRNO SPOROČILO: iribiri

V torek 17.11., smo povili štručko po imenu Evauser posted image , je prava korenjakinja težka 3390g in velika 51cm.



user posted image user posted image user posted image user posted image   Č E S T I T A M    user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu iribiri)
Neposredna povezava do sporočila: 3092
   RE: November2009 - 2. del
26.11.2009 2:34:04   
endrina
IZVIRNO SPOROČILO: mamka3

V ponedeljek, 16. novembra nas je razveselila sončica Eva, težka 4090 g in velika 55 cm.



user posted image user posted image user posted image user posted image   Č E S T I T A M    user posted image user posted image user posted image user posted image
 
NAJINA OTROKA PA STA SI LEP DAN IZBRALA ZA ROJSTVO, TUDI JAZ SEM RODIL PREJŠNJI PONEDELJEK.

(odgovor članu mamka3)
Neposredna povezava do sporočila: 3093
   RE: November2009 - 2. del
26.11.2009 2:35:05   
endrina
IZVIRNO SPOROČILO: december06

Aja, tiste ki ste pile čaj iz malinovih listov, kako pogosto na dan se pije? Sem pozabla vprašat ko sem kupila in gor tudi nič ne piše.



MAX 2 SKODELICI NA DAN 

(odgovor članu december06)
Neposredna povezava do sporočila: 3094
   RE: November2009 - 2. del
26.11.2009 6:30:50   
valerija77
Jutro


Spelap1 očitno si že med mamikami, ker se nisi nič več oglasila. user posted image

No mi smo danes stari 1 teden. Mišek je zelo priden. Joka samo ko se previja in ko pokaže da je lačen. Z dojenjem sem imela v P kr težave, ker nisem imela dovolj mleka. Pa so mi dali tabletke in od takrat ga imam dovolj. HB, saj prvega sina nisem mogla dojit, ker ga nisem imela. Je pa ta pravi lenušček za papat, saj mi vedno spi zraven in ga moram kr budit. Prve dneve sva se dojila na vsake pol ure ali eno uro. No včeraj sva se dojila on 21.30 uri, nato ob 01.30 uri in potem šele danes ob 5.30 uri. Tako da se očitno sedaj le malo bolj naje. ponoči ga namreč dojim, čez dan pa si ga ostalo izčrpam takrat ko spi.
Krčkov pri nas ni. user posted image user posted image
Čeprav sem že jedla jabolko in tudi mandarino je rekla patronažna da lahko ker so sladke. Dva dni nazaj pa sem jedla ričet in pozabla da je notri fižol. Pa ga k sreči ni nič zvijalo.
Se pa hecava z atijem, da ni čudno da je kr naprej lačen, če ima ekspres prebavo.  user posted image Takoj ko se naje, se tudi že pokaka ali pa včasih celo vmes.
No tu je pa še ena slikca mojga lupčka... user posted image

user posted image

(odgovor članu endrina)
Neposredna povezava do sporočila: 3095
   RE: November2009 - 2. del
26.11.2009 8:23:32   
ursa1981
Pozdravljene vse mamice in vse, ki z mano vred še čakate na porod. Ja mi smo na +4. Danes imam še pregled pri svoji ginekologinji nato pa v ponedeljek v porodnišnici, če se do takrat nič ne bo zgodilo.

Drugače pa berem, da že govorite o krčkih in naj vam povem, da se krčki res pojavljajo ampak nekje tam od 3 tedna pa do 3 mesecev starosti. Tako, da verjetno dojenčki stari 1 teden tega še nimajo, je pa verjetnost, da jih dobijo, ali pa tudi ne. Mi smo jih pri prvi imeli in smo sprobali vse različne kapljice, čajčke,.... na koncu smo pa le odkrili prave kapljice, ki so pomagale in to so bile vetrovne kapljice iz Koroških lekarn. Samo poklicala sem in naročila, pa sem jih v roku 2 dni dobila po pošti na dom - s plačilom po povzetju. So zelo prijazni.

Upam, pa da boste imeli vsi skupaj teh krčkov čim manj, ker ni prav nič prijetno.

Se še tipkamo, če ne bom prej odšla v porodnišnico....

LP

(odgovor članu valerija77)
Neposredna povezava do sporočila: 3096
   RE: November2009 - 2. del
26.11.2009 9:47:18   
Nončika
IZVIRNO SPOROČILO: endrina

IZVIRNO SPOROČILO: december06

Aja, tiste ki ste pile čaj iz malinovih listov, kako pogosto na dan se pije? Sem pozabla vprašat ko sem kupila in gor tudi nič ne piše.



MAX 2 SKODELICI NA DAN 


jaz sem ga ruknila tudi do 4skodelice na dan.

_____________________________

3 datumi v mojem življenju: 2.8.2005, 24.10.2009 in 22.5.2010.

(odgovor članu endrina)
Neposredna povezava do sporočila: 3097
   RE: November2009 - 2. del
26.11.2009 9:53:46   
giotti
IZVIRNO SPOROČILO: piška goriška

Giotti - jaz sem bila 12 dni čez rok!


Piška, hvala!!! Sem ti ravno hotela pisati zasebno in malo povprašati, ker sem vedla, da si 12 dni čez rok rodila, pa si mi že odgovorila. Samo še to me zanima, a se ti je dejansko začelo spontano ali so sprožili s prostagladinom?
Želim ti dobro okrevanje učk in vsega ostalega, pa da se z dojenčico čim več cartate!

(odgovor članu piška goriška)
Neposredna povezava do sporočila: 3098
   RE: November2009 - 2. del
26.11.2009 9:53:54   
giotti
IZVIRNO SPOROČILO: december06

Aja, tiste ki ste pile čaj iz malinovih listov, kako pogosto na dan se pije? Sem pozabla vprašat ko sem kupila in gor tudi nič ne piše.


Jaz ga spijem tri do štiri šalce na dan. V bistvu pijem samo to user posted image Saj to so samo zelišča, ni panike, da bi bilo preveč.

(odgovor članu december06)
Neposredna povezava do sporočila: 3099
   RE: November2009 - 2. del
26.11.2009 10:01:00   
giotti
IZVIRNO SPOROČILO: eva1

Hej!

Jaz še vedno tukaj-itak dogaja nčuser posted image
...
Nič tok zaenkrat..se javim jutri po pregledu še kaj...


eva1, javi se... Me ful zanima, kaj se z vsako posebej dogaja po roku... Veš kaj pomeni, da smo po roku? Da se nasi otročički ne želijo kar tako podrediti in da imajo svojo voljo! Samo potrpežljivo še naprej ter s polno ljubezni do malega bitjeca. Dlje ko bomo čakale, bolj sladko bo srečanje s pikicami, jaz sem v to prepičana!! Torej, zaupajmo, da se bo vse zgodilo ob svojem času.

Vsem, ki čakamo, želim veliko strpnosti in sproščenosti in da se bo izteklo tako, da bo za vse nas najbolj ugodno! user posted image

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 3100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  122 123 [124] 125 126   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  122 123 [124] 125 126   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?