|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: akvarij - na novo
4.9.2009 9:05:09   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: ursa30
glede vode se jaz ne strinjam, priporočljivo je, da stoji kakšen dan...



Vem da je in jaz to delam, ampak če pač ni izvedljivo, poskusiš na kak drug način in če vse štima, potem je to tudi v redu.

(odgovor članu ursa30)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: akvarij - na novo
4.9.2009 9:05:52   
ursa30
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: tassika

Ojla vidim da poteka dobra tema, ki se loteva tudi najinega akvarija. Sicer nimava težav z umiranjem rib, odar sva ga na novo naselila je stanje močno boljše. Imam pa težavo s pregrevanje, poleti je pri nama v stanovanju ful vroče in ima akvarij včasih tudi od 28-29 stopinj, jaz ga imam načeloma nastavljenega na 25-26 stopinj in so ribice prav živahne, zdaj pa se vidi da jim je vroče, so bolj lene in se stiskajo na tleh, poskusila sem z odprtim akvarijem, da se malo bolj hladi samo tega na dolgi rok tudi ne morem, ker lahko kakšna skoči vn. Pa niti niso toliko ribice problem, kot rastline, od vročine hitreje propadajo, sem kupila, novo lepo in ima že rjave liste.

Kako rešujte take probleme?



Mi s klimo ...


vodo najbolje ohladiš, da daš v akvarij plastenko z ledom. vendar pazi, da temperatura pada postopoma.
druga možnost je, da grelec zmanjšaš..jaz ga imam naštimanega na 22 stopin, voda ima temperaturo 26 stopin in je konstantna.

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: akvarij - na novo
4.9.2009 9:07:04   
ursa30
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: ursa30
glede vode se jaz ne strinjam, priporočljivo je, da stoji kakšen dan...



Vem da je in jaz to delam, ampak če pač ni izvedljivo, poskusiš na kak drug način in če vse štima, potem je to tudi v redu.


v primeru, da riba ni občutljiva je v redu..v nasprotnem primeru se pa lahko žalostno konča, ker je za ribo to prevelik šok user posted image

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: akvarij - na novo
4.9.2009 9:07:42   
water lily
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: ursa30
čisto enostavno, če imaš večji akvarij, vliješ vodo v kakšen večji sod ali pa imaš na zalogi več veder..


Ham ha, kam pa daš sod v malem stanovanju? In kako ga potem do akvarija preneseš? Pa kam daš več kangel?
No, jaz vem, kako to izgleda in nima niti pod razno tega kam dat. Imam pa 54-litrski akvarij, tako da imam 2 kangli po 10 l vode za zamenjavo dovolj. Hvala bogu, ker drugače pa res ne vem, kako bi to izvedla.

In mislim, da če je ... do sedaj delala tako, da je dajala vodo direktno iz pipe, pa takoj pripravke not, vodo ogrela, nato pa ribe vrnila v akvarij, pa je bilo vse v redu, potem je očitno O.K. Čimmanj komplicirat, pa je.


Večina ljudi, ki ima res ogromne akvarije imajo posebne filtre na pipah. Vsaj taki, ki jih jaz poznam in imajo čez 300l akvarije.
Jaz imam 200l in menjam vsak mesec 60l. Dva vedra.

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: akvarij - na novo
9.9.2009 13:58:07   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: water lily


Večina ljudi, ki ima res ogromne akvarije imajo posebne filtre na pipah. Vsaj taki, ki jih jaz poznam in imajo čez 300l akvarije.
Jaz imam 200l in menjam vsak mesec 60l. Dva vedra.



Kakšne filtre? A da ni treba vode potem 1 dan stati puščati ali kaj? In kako potem to vido v dveh sodih segreješ na primerno temperaturo?

To meni ni jasno. Če že voda stoji en dan (to pri meni stoji), kako jo pa potem segreješ?

(odgovor članu water lily)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: akvarij - na novo
9.9.2009 14:33:26   
ursa30
hm...tudi jaz ne vem o kakšnih flitrih je govorila..mogoče o zunanjih user posted image user posted image

glede menjave in temperature vode je pa tako..jaz sem kupila še en grelec in tako ogrejem vodo, glede na to, da mi v vedru stoji cel dan..ja, spet dodaten strošek, ampak tako pač je..

na kakšen način pa ti potem segreješ vodo??user posted image

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: akvarij - na novo
9.9.2009 14:38:12   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: ursa30

hm...tudi jaz ne vem o kakšnih flitrih je govorila..mogoče o zunanjih user posted image user posted image

glede menjave in temperature vode je pa tako..jaz sem kupila še en grelec in tako ogrejem vodo, glede na to, da mi v vedru stoji cel dan..ja, spet dodaten strošek, ampak tako pač je..

na kakšen način pa ti potem segreješ vodo??user posted image


Je psploh ne, saj zato mi pa ni jasno. Jaz ima že tako dva akvarija in 2 grelca, tako da še tretjega in četrtega (imam 2 kangli) pa res ne bom kupovala. Tako da vode ne segrejem. Oziroma uno za v baby akvarij sem imela balkonu, d aje sonce najo sijalo in se je tam segrela. Zdaj, ko je mraz,  jo imam pa notri in je res malo hladnejša. Ampak so vse prežive zdaj 2 menjavi. Pa so mičkene. Pri tavelikih je pa itak že ves čas vse O.K.. Pa saj neke bistevne razlike pri meni ni. V akvariju imajo okrog 24, saj v stanovanju je pa tudi tam nekje, takod a je potem tudi voda tam nekje.

(odgovor članu ursa30)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: akvarij - na novo
9.9.2009 14:39:22   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: ursa30

hm...tudi jaz ne vem o kakšnih flitrih je govorila..mogoče o zunanjih user posted image user posted image

glede menjave in temperature vode je pa tako..jaz sem kupila še en grelec in tako ogrejem vodo, glede na to, da mi v vedru stoji cel dan..ja, spet dodaten strošek, ampak tako pač je..

na kakšen način pa ti potem segreješ vodo??user posted image


U, pa še nekaj sem se somnila.

Kos me jaz hotela kupit plastičen akvarij za baby ribice, mi je prodajalec rekel, da ni to dobro tudi zaradi grelca, da lahko stopi plastiko.

Ta je bila bosa, a ne? Saj potem bi s eribe scvrle, ki bi blizu grelca plavale?

(odgovor članu ursa30)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: akvarij - na novo
9.9.2009 14:45:51   
ursa30
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: ursa30

hm...tudi jaz ne vem o kakšnih flitrih je govorila..mogoče o zunanjih user posted image user posted image

glede menjave in temperature vode je pa tako..jaz sem kupila še en grelec in tako ogrejem vodo, glede na to, da mi v vedru stoji cel dan..ja, spet dodaten strošek, ampak tako pač je..

na kakšen način pa ti potem segreješ vodo??user posted image


Je psploh ne, saj zato mi pa ni jasno. Jaz ima že tako dva akvarija in 2 grelca, tako da še tretjega in četrtega (imam 2 kangli) pa res ne bom kupovala. Tako da vode ne segrejem. Oziroma uno za v baby akvarij sem imela balkonu, d aje sonce najo sijalo in se je tam segrela. Zdaj, ko je mraz,  jo imam pa notri in je res malo hladnejša. Ampak so vse prežive zdaj 2 menjavi. Pa so mičkene. Pri tavelikih je pa itak že ves čas vse O.K.. Pa saj neke bistevne razlike pri meni ni. V akvariju imajo okrog 24, saj v stanovanju je pa tudi tam nekje, takod a je potem tudi voda tam nekje.


aha, če imaš v vedu  temperaturo vode približno enako, potem ni problem. temperatura naj nej bi odstopala za več kot eno stopinjo, drugače bi bil to prevelik šok za ribe.

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: akvarij - na novo
9.9.2009 14:48:40   
ursa30
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: ursa30

hm...tudi jaz ne vem o kakšnih flitrih je govorila..mogoče o zunanjih user posted image user posted image

glede menjave in temperature vode je pa tako..jaz sem kupila še en grelec in tako ogrejem vodo, glede na to, da mi v vedru stoji cel dan..ja, spet dodaten strošek, ampak tako pač je..

na kakšen način pa ti potem segreješ vodo??user posted image


U, pa še nekaj sem se somnila.

Kos me jaz hotela kupit plastičen akvarij za baby ribice, mi je prodajalec rekel, da ni to dobro tudi zaradi grelca, da lahko stopi plastiko.

Ta je bila bosa, a ne? Saj potem bi s eribe scvrle, ki bi blizu grelca plavale?


hmm...malo dvomim, da se se kar plastika scrla..ampak možno je vse..ne vem..

možno bi bilo edino, da bi se manjše ribe opekle..drugače pa..jaz imam grelec naštiman na 23 stopinj, v akvariju imam poleg ostalih ribic tudi pritlikave prisesnike (čistilno osebje) in so dostikrat pripopani na grelec, pa se še noben ni scrvu user posted image

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: akvarij - na novo
9.9.2009 16:04:50   
water lily
Filter, ki odstranjuje kamen in klor iz vode.
Drugače pa lahko vodo tudi prevreš, da klor ishlapi.

(odgovor članu ursa30)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: akvarij - na novo
9.9.2009 16:09:36   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: water lily

Filter, ki odstranjuje kamen in klor iz vode.
Drugače pa lahko vodo tudi prevreš, da klor ishlapi.



A 60 litrov? Ali pa jaz 20? Nemogoče.

(odgovor članu water lily)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: akvarij - na novo
9.9.2009 16:10:32   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: ursa30
možno bi bilo edino, da bi se manjše ribe opekle..drugače pa..jaz imam grelec naštiman na 23 stopinj, v akvariju imam poleg ostalih ribic tudi pritlikave prisesnike (čistilno osebje) in so dostikrat pripopani na grelec, pa se še noben ni scrvu user posted image



No, se mi je zdelo, da je tisto bila še ena bosa.

(odgovor članu ursa30)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: akvarij - na novo
9.9.2009 16:13:56   
water lily
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: water lily

Filter, ki odstranjuje kamen in klor iz vode.
Drugače pa lahko vodo tudi prevreš, da klor ishlapi.



A 60 litrov? Ali pa jaz 20? Nemogoče.


Ja v eni rundi res težkouser posted image

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: akvarij - na novo
22.9.2009 8:02:16   
loremi
IZVIRNO SPOROČILO: ursa30
glede polžev bi ti priporočala, da kupiš polžojedega polža, ki bo vse te nadležne polžke pomalcal user posted image , seveda, če je primeren za tvojo vodo, ki jo imaš v akvariju.
http://www.zootic.si/index.php?option=com_content&task=view&id=465&Itemid=495

Evo, jaz sem kupila tega polža, je pa majhen še, komi en centimeter, ampak ima pa že kar nekaj polžekov za pospravit user posted image , pa da vidmo, kolk mu bodo teknili. Hvala za nasvet user posted image .

(odgovor članu ursa30)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: akvarij - na novo
23.9.2009 10:36:23   
ursa30
IZVIRNO SPOROČILO: loremi

IZVIRNO SPOROČILO: ursa30
glede polžev bi ti priporočala, da kupiš polžojedega polža, ki bo vse te nadležne polžke pomalcal user posted image , seveda, če je primeren za tvojo vodo, ki jo imaš v akvariju.
http://www.zootic.si/index.php?option=com_content&task=view&id=465&Itemid=495

Evo, jaz sem kupila tega polža, je pa majhen še, komi en centimeter, ampak ima pa že kar nekaj polžekov za pospravit user posted image , pa da vidmo, kolk mu bodo teknili. Hvala za nasvet user posted image .


lepo pozdravi polžeka, pa zaželi mu dober tek user posted image user posted image

(odgovor članu loremi)
Neposredna povezava do sporočila: 41
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?