|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Odgovor na temo Vegetarijanske mamice
7.9.2009 15:25:48   
Njuškalo
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

Zato pa velikokrat pride do vnetja vimena, kar predstavljaj si, da skoz intenzivno dojiš, naprimer.


do vnetja vimena ( mastitisa) pride, če se kravo slabo, se pravi ne do konca, pomolze. isto kt ženska faše  mastitis.jst intenzivnooooo dojim že bl kot dve leti, pa je z mojimi vimeni vse tipi topiuser posted image

pa zmajaz ma prou.



No, ja...dobro, če dojiš intenzivno dve leti- fajn, da nimaš vnetja. Samo krave dojijo kar malo dalj po moje. Govorim seveda o kmetih, ki grdo ravnajo s kravami, ne o tistih, ki jih spuščajo ven, skrbijo zanje lepo itd... Če pravite, da je takih zelo malo oziroma nič, pa fajn a ne, kaj naj rečem.

_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Odgovor na temo Vegetarijanske mamice
7.9.2009 15:26:57   
Njuškalo
IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: Njuškalo
Drugače pa je itak tako- krava daje mleko, ko ima telička, če ga nima, mleka ne daje. Tako, da ali mora skoz imeti telička, vsako leto, ali pa se to umetno podaljšuje. Ne enega ne drugega ne podpiram, ker mislim, da si mora tudi telo krave malo odpočiti od tega konstantnega dajanja mleka.


Krava ne rabi vsako leto imeti telička, da ima mleko - mleko ima pač vse dokler se jo doji. Tudi pri človeku je tako - ene mamice dojijo samo nekaj mesecev in imajo mleko pač samo tako dolgo, druge pa dojijo tudi po več let in vse dokler dojijo, se mleko tvori. Preden ima krava naslednjega telička se pa itak mora "presušiti" (da ji mleko usahne in ima potem mlezivo (kolostrum) za novega telička).


iN kadar ima krava telička, je mleko samo zanj in ne za druge. Vsaj tako je moja babica delala.



Drugi delajo tudi drugače, to sem že večkrat videla.

_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Odgovor na temo Vegetarijanske mamice
7.9.2009 15:29:49   
Njuškalo
O tem govorim:
http://www.milksucks.com/index2.asp


Tega je veliko po svetu, ne le kakšen primer. Mogoče je v Sloveniji boljše kar se tega tiče, lepo bi bilo.

_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Odgovor na temo Vegetarijanske mamice
7.9.2009 16:46:00   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: Njuškalo

Ne vem zakaj se mesojedke sploh oglašate na tej temi. No, to mislim za tiste, ki ste prišle samo provucirat.
ProvOcirat.user posted image

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Njuškalo)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Odgovor na temo Vegetarijanske mamice
7.9.2009 18:27:56   
Njuškalo
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: Njuškalo

Ne vem zakaj se mesojedke sploh oglašate na tej temi. No, to mislim za tiste, ki ste prišle samo provucirat.
ProvOcirat.user posted image



jaja..sej vem- provokacija, torej provociratiuser posted image  Sem napisala bolj na hitro, tako pogovorno. Ti tudi nehaj provuuuuuciratuser posted image

_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Odgovor na temo Vegetarijanske mamice
7.9.2009 21:12:42   
Anonimen
Samo krave dojijo kar malo dalj po moje.


vsako leto se jih presuši, na novo osemeni, ko povržejo, se jih molze itd. tud v naravi bi blo tko, oz. bi verjetno mele po dva teleta na leto. vsaka živalska samica ima vsako leto potomce.

drgač pa ja, itak se grdo dela tud z njimi, sam ne povsod, to pa res ne.



(odgovor članu Njuškalo)
  Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Odgovor na temo Vegetarijanske mamice
7.9.2009 21:34:14   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Njuškalo
O tem govorim:
http://www.milksucks.com/index2.asp
Tega je veliko po svetu, ne le kakšen primer. Mogoče je v Sloveniji boljše kar se tega tiče, lepo bi bilo.


Ja - zagotovo se dogaja marsikaj, ampak tale članek je pa zihr prenapihnjen. Recimo, da je v mleku ful antibiotikov, hormonov ipd. - pa no way, mleko od krave, ki dobiva antibiotik se zavrže - vsako jutro, ko pride cisterna iz mlekarne po mleko, pred črpanjem mleka vzame vzorec, ki ga nato pregledajo v mlekarni, in če slučajno zasledijo v njem antibiotike, hormone, umazanijo oziroma karkoli, kar ne sodi v mleko, je kmet kaznovan, pokriti mora vse stroške, ki nastanejo zaradi tega, in le-ti niso majhni, saj je potem cela cisterna mleka okužena in se jo zavrže, pa še ceno za liter mleka mu še za naprej fuuul zbijejo, kajti kmetje ne dobijo mleka plačanega vsi enako, ampak različno - glede na kakovost (čistost) mleka. Tako da se jim niti slučajno ne splača igrati s tem, da bi oddajali neprimerno mleko.

(odgovor članu Njuškalo)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Odgovor na temo Vegetarijanske mamice
7.9.2009 21:37:43   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: Njuškalo
O tem govorim:
http://www.milksucks.com/index2.asp
Tega je veliko po svetu, ne le kakšen primer. Mogoče je v Sloveniji boljše kar se tega tiče, lepo bi bilo.


Ja - zagotovo se dogaja marsikaj, ampak tale članek je pa zihr prenapihnjen. Recimo, da je v mleku ful antibiotikov, hormonov ipd. - pa no way, mleko od krave, ki dobiva antibiotik se zavrže - vsako jutro, ko pride cisterna iz mlekarne po mleko, pred črpanjem mleka vzame vzorec, ki ga nato pregledajo v mlekarni, in če slučajno zasledijo v njem antibiotike, hormone, umazanijo oziroma karkoli, kar ne sodi v mleko, je kmet kaznovan, pokriti mora vse stroške, ki nastanejo zaradi tega, in le-ti niso majhni, saj je potem cela cisterna mleka okužena in se jo zavrže, pa še ceno za liter mleka mu še za naprej fuuul zbijejo, kajti kmetje ne dobijo mleka plačanega vsi enako, ampak različno - glede na kakovost (čistost) mleka. Tako da se jim niti slučajno ne splača igrati s tem, da bi oddajali neprimerno mleko.


podpišem.
pri sosedu so enkrat odkrili neko čistilo al kva, ni dobr spral soda verjetno, plačal je celo cisterno mleka in pokasiral celomesečno prepoved oddajanja mleka....pri 20 molznicah je to hud udarec.

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Odgovor na temo Vegetarijanske mamice
7.9.2009 21:42:02   
Anonimen
pri nas ni blo tko, da bi vsako jutro preverjali mleko, pač pa naključno - nikol nisi vedel kdaj bo pršla, bla je pa ziher enkrat do dvakrat tedensko...plus še vmes, če so slučajno v cisterni kaj našli...pa enkrt se je zgodilo, da je brat nekaj čaral in ni iz soda odklopil molznga aparata in je zalaufal čiščenje in je una voda še kr v sod tekla.....in smo takrat cel sod mleka stran zlili, pa čeprov je bla sam voda, sam lohk bi pa že čistilo tud potegnlo notuser posted image sam je blo cenej stran zlit, kt pa reskirat da kaj najdejo.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Odgovor na temo Vegetarijanske mamice
7.9.2009 22:04:20   
zmajaz
Tudi pri mojem stricu je bilo včasih tako, da so hodili preverjat naključno - ko je pa nabavil svojo cisterno in ima toliko mleka, da pride prav cisterna vsako jutro k njemu domov ponj in ga ne vozi v zbiralnico, so mu pa začeli vsako jutro jemat. Ker če voziš mleko v zbiralnico, potem se vzorec vsako jutro jemlje pač od zbranega mleka v zbiralnici in ne od posameznih kmetov, ki mleko tja vozijo. V glavnem šofer, ki vozi mleko, mora vzeti vzorec od vsakega mleka, ki ga pobere (vem, ker poznam tudi 2 šoferja, ki to delata).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Odgovor na temo Vegetarijanske mamice
7.9.2009 22:12:45   
mateyka
Recimo, da je v mleku ful antibiotikov, hormonov ipd. - pa no way, mleko od krave, ki dobiva antibiotik se zavrže -


ti zmajaz, a veš da lahko. veš kje? v ameriki. tam je to dovoljeno in zato je tudi prepoved uvažanja tega mesa v evropo (zaenkrat). samo lobirajo da bi spustili prepoved izvoza tega mesa v evropo, smotani amerigosi..



< Sporočilo je popravil mateyka -- 7.9.2009 22:17:26 >

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Odgovor na temo Vegetarijanske mamice
7.9.2009 22:16:56   
Anonimen
V glavnem šofer, ki vozi mleko, mora vzeti vzorec od vsakega mleka, ki ga pobere


sej je menda res tkouser posted image a veš da se ne spomnem točno, sam menda je res šofer pobiral vzorce, sam ne vem pa, če jih je testiral tam v mlekarni...ona ženska, k je pa naključno hodla, pa lohk da je bla od kake inšpekcije....sem že pozabla...sam dejstvo je, da so kr strogi kriteriji res...

kar se pa antibiotikov tiče, je pa tak tri dni mogu bit čist vzorec, da si lohk oddajal mleko spet...pa k je ena krava mela rano na nogi in je dobila ono antibiotično pršilo, smo mogli njeno mleko stran metat itd.

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Odgovor na temo Vegetarijanske mamice
7.9.2009 22:28:51   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
Recimo, da je v mleku ful antibiotikov, hormonov ipd. - pa no way, mleko od krave, ki dobiva antibiotik se zavrže -


ti zmajaz, a veš da lahko. veš kje? v ameriki. tam je to dovoljeno in zato je tudi prepoved uvažanja tega mesa v evropo (zaenkrat). samo lobirajo da bi spustili prepoved izvoza tega mesa v evropo, smotani amerigosi..


Ja sej bi verjela - v Ameriki je itak vse možno. No ampak pri nas so pa kriteriji res zelo zelo strogi, zato tu praktično ni strahu, da bi naleteli na kaj takega.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Odgovor na temo Vegetarijanske mamice
8.9.2009 19:31:42   
Njuškalo
Link, ki sem ga dala je samo iztočnica. Če si katera želi pogledati kaj več, je že na tej strani od Pete ful posnetkov in drugega materiala, da vidite stanje kar se tiče krav mlekaric. Seveda pa Peta ni edina taka organizacija, tudi na slovenskih straneh za pravice živali najdemo take posnetke. Ne dogaja se to le v Ameriki, temveč tudi v Evropi. Ne si zatiskat oči v stilu, ah sej to se pri nas ne dogaja, potem pa ni tako grozno... s tem nikomur ne delate dobro, še najmanj pa živalim, ki trpijo.
V redu, dopuščam možnost, da je v Sloveniji to bolje urejeno, vendar, ker sem seznanjena s tem, koliko tega grdega ravnanja je, tudi v Sloveniji ne bi mogla mirne duše uživati mlečnih izdelkov. Ker nisem ziher. No, edino, ko grem za tamalega po mleko, direktno h kmetu, za katerega vem, da ima krave na paši, da ima v redu kar se tiče higiene itd.
Nekatere pišete, kako ste imeli doma urejeno in lahko si le želim, da bi bilo takih kmetij več. Res cenim kmete, ki delajo z živalmi s spoštovanjem, kot z živimi bitji. Čeprav taka žival po verjetnosti na koncu konča v klavnici, je imela vsaj za časa življenja lepo življenje. Žal ni povsod tako.
Me pa zanima, zakaj se nobena vegetarijanka sedaj ne oglasi, ko sem začela debato vegansto- vegetarijanstvo? Lahko bi tukaj tudi kakšna vegetarijanka kaj povedala, kako razmišlja, saj se mi zdi, da je debata kar na nivoju..ampak vse tiho je bilo...user posted image

_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Odgovor na temo Vegetarijanske mamice
8.9.2009 20:30:36   
mateyka
Link, ki sem ga dala je samo iztočnica. Če si katera želi pogledati kaj več, je že na tej strani od Pete ful posnetkov in drugega materiala, da vidite stanje kar se tiče krav mlekaric.


joj, samo ne mi o Peti, so taki čudaki, da jih ne morem jemat za kaj drugega..
ime jim je People for the Ethical Treatment of Animals, slogan jim je "animals are not ours to eat, wear, experiment on, or use for entertainment." pa izvajajo evtanazije živali, ki jih "rešijo" in jih ne morejo oddat. halo? kakšen ethical treatment of animals je pa to? user posted image

poleg tega PETA:
... rejects speciesism, and the idea that animals may be regarded as property. It therefore opposes the use of animals in any form: in animal testing, as food, entertainment, clothing, furniture, decoration,[5] companionship for people, seeing eye dogs for the blind, or as working in any form such as shepherding sheep.[6] PETA would like for all animals to be completely free from dependency on humans to survive.[7]
http://en.wikipedia.org/wiki/People_for_the_Ethical_Treatment_of_Animals

torej, nič psov az slepe, golobov pismonoš, konjev za pomoč na kmetiji, jahanje, reševalnih psov, in pač ljubljenčov of any kind, v glavnem nič udomačenih živali za kakršnokoli stvar. vse mora bit divje.

(odgovor članu Njuškalo)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Odgovor na temo Vegetarijanske mamice
8.9.2009 21:34:58   
Anonimen
Čeprav taka žival po verjetnosti na koncu konča v klavnici, je imela vsaj za časa življenja lepo življenje. Žal ni povsod tako.


to je bil eden od razlogov, da smo opustili vse skp....krave sta šle sam dve v klavnico...in smo rekl nikol večuser posted image neki smo prodal pol, kar je blo pa za zakol, smo pa doma, na črno sicer, ker se ne smeuser posted image user posted image sam v klavnco jih nismo mogl vlečt, pa itak smo zaključli s kmetovanjem in smo pač reskirali kazen, če bi pač blo tko....

(odgovor članu Njuškalo)
  Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Odgovor na temo Vegetarijanske mamice
8.9.2009 22:14:35   
khurde
IZVIRNO SPOROČILO: Njuškalo

Me pa zanima, zakaj se nobena vegetarijanka sedaj ne oglasi, ko sem začela debato vegansto- vegetarijanstvo? Lahko bi tukaj tudi kakšna vegetarijanka kaj povedala, kako razmišlja, saj se mi zdi, da je debata kar na nivoju..ampak vse tiho je bilo...user posted image


Jaz sem že prej razložila svoj pogled na to in tudi, da se strinjam z enim tvojih prejšnjih postov, kjer si začela debato o mleku in mlečnih izdelkih. In meni se zdi možno, da bom šla postopoma korak proti veganstvu, ker mi tudi mleko in mlečni izdelki vedno manj ustrezajo, ampak bomo videli... kot mi bo organizem sporočal. Samo glede medu pa meni ni čisto jasno, zakaj ga vegani ne uporabljate? Ker moj star ata je bil čebelar, sedaj ga na pol nadomešča moj oče in ko sem gledala ata in njegov odnos do čebel... ne vem, včasih si dobil občutek, da se z njimi bolje razume kot z ljudmi. user posted image In pri tem odnosu je šlo za res globoko spoštovanje čebel, ni šans, da bi se kakšno ubilo ali pa celo pustilo ležati v snegu, prav tako smo se vsi "prilagajali" njim (ko so bile tečne, otroci nismo hodili na vikend, prav tako ne, če smo si dan prej umili lase, da jih ne bi razdražili, ata je z njimi delal samo, ko so bile razpoložene itd.).

Hm, kako razmišljam? V bistvu si zatiskam oči pred tem kako je lahko težko kravam, pa čeprav niso v klavnicah. Da jim je lahko še težje, v bistvu. In upam, da je prej opisanih dobrih praks čimveč...

_____________________________

If you're too open-minded, your brain will fall out.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Odgovor na temo Vegetarijanske mamice
9.9.2009 8:39:16   
Njuškalo

IZVIRNO SPOROČILO: khurde

IZVIRNO SPOROČILO: Njuškalo

Me pa zanima, zakaj se nobena vegetarijanka sedaj ne oglasi, ko sem začela debato vegansto- vegetarijanstvo? Lahko bi tukaj tudi kakšna vegetarijanka kaj povedala, kako razmišlja, saj se mi zdi, da je debata kar na nivoju..ampak vse tiho je bilo...user posted image


Jaz sem že prej razložila svoj pogled na to in tudi, da se strinjam z enim tvojih prejšnjih postov, kjer si začela debato o mleku in mlečnih izdelkih. In meni se zdi možno, da bom šla postopoma korak proti veganstvu, ker mi tudi mleko in mlečni izdelki vedno manj ustrezajo, ampak bomo videli... kot mi bo organizem sporočal. Samo glede medu pa meni ni čisto jasno, zakaj ga vegani ne uporabljate? Ker moj star ata je bil čebelar, sedaj ga na pol nadomešča moj oče in ko sem gledala ata in njegov odnos do čebel... ne vem, včasih si dobil občutek, da se z njimi bolje razume kot z ljudmi. user posted image In pri tem odnosu je šlo za res globoko spoštovanje čebel, ni šans, da bi se kakšno ubilo ali pa celo pustilo ležati v snegu, prav tako smo se vsi "prilagajali" njim (ko so bile tečne, otroci nismo hodili na vikend, prav tako ne, če smo si dan prej umili lase, da jih ne bi razdražili, ata je z njimi delal samo, ko so bile razpoložene itd.).

Hm, kako razmišljam? V bistvu si zatiskam oči pred tem kako je lahko težko kravam, pa čeprav niso v klavnicah. Da jim je lahko še težje, v bistvu. In upam, da je prej opisanih dobrih praks čimveč...



Ups, saj res...sem čisto pozabila, da ti si se pa oglasila, ja. Kar se tiče medu je tako: če se nekaj greš, se daj tako kot je treba. Načeloma se meni med niti ne zdi sporen, samo ga pač ne uporabljam, ker je to živalski proizvod. V bistvu, kjub temu, da sem po prepričanjih veganka, bi med mogoče kdaj še uporabila, če bi ga rabila. Ker za čebelarje vem, da s čebelami res lepo delajo. Sicer so verjetno tudi tukaj možne kakšne zlorabe, čeprav ne vem kakšne, ampak ok- to je vedno možno. Mogoče je toliko spoštovanja do čebel ravno zato, ker se znajo branituser posted image .
Čudno mi je, zakaj se Springy nič več ne oglasi.user posted image
Kar se tiče Pete, da so čudaki...to se večkrat naredi, ko človek vidi kakšne grdobije so sposobni ljudje, da greš v skrajnost. Ni vse čisto tako pri Peti, kot bi delala jaz, to je res, vendar pa je zaradi njih veliko problemov prišlo na dan, veliko ljudi je začelo drugače razmišljat in so naredili nasploh veliko dobrih sprememb v svetu. Ker smo kljub vsem dobrim namenom vsi še vedno samo ljudje, pa tudi pri nobeni organizaciji popolnosti ne moreš pričakovat.

_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu khurde)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Odgovor na temo Vegetarijanske mamice
9.9.2009 9:10:26   
Anonimen
Kar se tiče medu je tako: če se nekaj greš, se daj tako kot je treba.


jaz bi se pa v tole vpiknila, ker tole mi je višek bedarijeuser posted image a ti se pač pol veganstvo greš in če se ga že greš, pač greš preko vsega, ne glede na to a je bedasto al niuser posted image

men se zdi, da vi vsi, k se odločte za takele skrajne oblike prehranjevanja ali biločesa, pol ratate čist zategnjeni in to predvsem zato, da sami sebe prepričujete kolk maste pravuser posted image ker tak način življenja zahteva kar nekaj napora in da vam pač ratuje, si daste gor plašnice ( te so tud živalskeuser posted image ) in sam gazite čez vse, ne vidite in ne slište nič, še sami sebe ne...samo teraj do konca...user posted image

pa nič osebnega kle, sam tko....k men je mal čudno, če se nekdo odloči za veganstvo, zato ker se mu živali smilijo in pač ne je ničesar živalskega, ker pač pri pridelavi tega živali trpijo, sam pol pa za neki, kar je pa čist moralno sprejemljivo in nesporno reče če se  nekaj greš, se pejt ornk....ma brezveze,,,

(odgovor članu Njuškalo)
  Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Odgovor na temo Vegetarijanske mamice
9.9.2009 9:17:41   
Njuškalo
Čisto preprosto je tako, kot sem napisala. Vegani ne konzumiramo nič, kar je živalskega, med kar spada tudi med. Taka so pravila ali kako naj rečem. Če si slučano spregledala (ehe..), sem pa tudi napisala, da se mi kljub temu med niti ne zdi sporen, pa da ga bom mogoče še kdaj uporabila- da nisem striktno proti. Jaz sem pač odgovorila na vprašanje, zakaj se medu ne uporablja, to pa ne pomeni, da se jaz tega točno tako držim, kar sem tudi napisala. Ampak se je fajn vtaknit v to, a ne..čeprav imaš točno napisano kako in kaj. Tudi, če je tebi glupo, da vegani ne uporabljajo nič živalskega (edini problem so usnjeni čevlji, ker praktično ni izbire- seveda se boš vtaknila še v to, pričakujem), pač tako je. Vegan je vegan, kar pomeni, da živalskih sestavin ne uporablja. Če ima zaradi tega plašnice gor, jih pač ima. Težko je kar nekaj posplošit, ker so tudi vegani pri svojih skrajnostih ali neskrajnostih zelo različni. Še vedno imam rajši ekstremnega vegana kot ekstremnega mesojedca.

_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Odgovor na temo Vegetarijanske mamice
9.9.2009 9:22:28   
Ajvy
nočem bit nesramna....ampak takole je mnenje moje buče : lahko doktorirate in se zmišljujete in na veliko razpredate o hrani....ampak gola resnica je...če bi vas lakota udarla oz. ko nas bo.....boste vsi se jedli, pa še zelo hvaležni boste zato.....

ps...bio in zdrave hrane že zdavnaj ni več.....


_____________________________

Beauty Comes With Dark Thoughts

(odgovor članu Njuškalo)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Odgovor na temo Vegetarijanske mamice
9.9.2009 9:23:46   
Anonimen
ja jst se pač morm vtaknituser posted image  user posted image pa tud napisala sem, da ni osebno, pač na splošno, kar se vseh veganov tiče, se mi zdi ta logika zgrešena...

kam bi pa mene pol uvrstila, k meso jem, pa ga nikoli ne kupujem v trgovinah, vedno od zasebnikov, jajce ma mami, k se kure na frej pasejo, no ajd, so ograjene, k drgač vse poserjejouser posted image ...edin mleko je problem, odkar nimamo več doma krav, ga pač v trgovini kupujemuser posted image ni v bližino nobenga kmeta, oz. eden je, sam ni šans da od njega jemljem mleko, ker so krave sam s krmili, silosom in kurjaki fotraneuser posted image
da se pa vsak dan 15 min nekam po mleko vozim, se mi pač ne shodi....žal...

(odgovor članu Njuškalo)
  Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Odgovor na temo Vegetarijanske mamice
9.9.2009 9:25:35   
Anonimen
..ampak gola resnica je...če bi vas lakota udarla oz. ko nas bo.....boste vsi se jedli, pa še zelo hvaležni boste zato.....


ja sej...zato pa jst trdim, da mamo prepolno rit vsega in si sam zmišljujemo neki, kr ne vemo kaj bi....včas, k so natepaval krompir pa repo pa kislo mleko in enkrt na teden meso, ni nobenmu na pamet padlo, da bi se šel veganstvo...

(odgovor članu Ajvy)
  Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Odgovor na temo Vegetarijanske mamice
9.9.2009 9:38:14   
Njuškalo

IZVIRNO SPOROČILO: Ajvy

nočem bit nesramna....ampak takole je mnenje moje buče : lahko doktorirate in se zmišljujete in na veliko razpredate o hrani....ampak gola resnica je...če bi vas lakota udarla oz. ko nas bo.....boste vsi se jedli, pa še zelo hvaležni boste zato.....

ps...bio in zdrave hrane že zdavnaj ni več.....





Pri hrani se v bistvu zmišljujemo vsi, tudi ti. Jaz pač menim, da dokler imam izbiro, bom izbrala tisto, kar je po mojem prepričanju najboljše. In dokler bom imela izbiro bom tudi gledala, da bom izbrala hrano, zaradi katere živalim ne bo potreno umirat, pa tudi, da pri rastlinah, sadju itd ne bom pretiravala in jemala pohlepno vsega, kar mi pride pod roke. In ne vem, zakaj bi bilo to kaj narobe, ne vem- ali tebi osebno to kaj škoduje, da si napisala tako mnenje? In tvoje mnenje je nesramno, ker je podano na tak način, kot, da gledaš na nas, ki živimo drugače kot mogoče ti, zviška.
Glede na to, da nas bo lakota udarila, kot praviš, bi torej po tej logiki morali sedaj požreti vse kar pride mimo? Res ne štekam, kaj točno si mislila povedat, edino kar se je razbralo iz tvojega posta je nezadovoljstvo nad našim načinom prehranjevanja.
Če bi lakota udarila, bi najbolje prišel skoz kakšnen kmet, ki ima po možnosti tudi sadovnjak in velik vrt ali kar nasad zelenjave. Torej, če bi udarila lakota, ne bi bilo pomembno, ali si bil prej vegi ali mesojedec, najvažneje bi bilo, koliko si dejansko lahko sam pridelaš. In, če ne bi bilo na izbiro drugega, itak, da bi tudi vegi jedel meso, kaj pa naj. To so ekstremne okoliščine, kjer prepričanja niso na prvem mestu. Ampak zaradi tega, ker me nekoč to lahko doleti, pa sedaj ne bom začela jesti mesa.

_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu Ajvy)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Odgovor na temo Vegetarijanske mamice
9.9.2009 9:39:31   
Njuškalo

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

..ampak gola resnica je...če bi vas lakota udarla oz. ko nas bo.....boste vsi se jedli, pa še zelo hvaležni boste zato.....


ja sej...zato pa jst trdim, da mamo prepolno rit vsega in si sam zmišljujemo neki, kr ne vemo kaj bi....včas, k so natepaval krompir pa repo pa kislo mleko in enkrt na teden meso, ni nobenmu na pamet padlo, da bi se šel veganstvo...





Jaz tega ne vidim kot zmišljevanje. In tudi včasih je komu prišlo na misel veganstvo, nekateri so vegani že krepko čez 20 let, ki jih jaz poznam. Ni to nekaj novega...

_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
Očetje, častite žensko, ki vam je rodila o...
Dragi očetje, tole je za vas: pomembni razlogi, zakaj morate postaviti spomenik ženski, ki vam je rodila otroka oziroma ...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?