|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: moj otrok se redi, pa ne vem od česa...
9.9.2009 9:02:23   
abi
IZVIRNO SPOROČILO: hruška debeluška


IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: UmpaLumpa

nya 82 cm, 12600 g


A to je debel user posted image

Bejba je imela ca 10.5 kg pri 75 cm pri enem letu; to je zadnja priblizna referenca, ki se je spomnim.


moja ima 78cm in 10.600 pa ji eni pravijo kolk je debelkasta drugi pa kak suhec je...mislim vsake oči imajo svojega malarja...za moje pojme mora imet otrok zalogo, za primer bolezni...kaj bo pa suhec kuril, ko mu niti juhce ne boš poturil dol po grlu...

umpa ne sekiraj se in presliši komentarje, ker je Lukec prav luškah fant in ni nič kaj debel...je pač večji od vrstnikov in deluje močnejši...daleč od debelega!!!


Kaj naj pa jaz rečem za mojega 8 mesečnika ki ima 76 cm in 11 kg.  Ni suh, ampak debel pa tudi ne zgleda. Rodil se je skoraj z 5 kilami in je že v porodn. zgledal kot 3 mes. dojenček. 

Se pa strinjam z hruško debeluško.

_____________________________

Vse dobro,
* a b i *

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: moj otrok se redi, pa ne vem od česa...
9.9.2009 9:35:30   
petja
Moja je imela pri 6 mesecih skoraj 10 kg (dojena), zdaj bo pa stara 4 leta in ima 15 kg. Ko se potegnejo in začnejo šibati okrog, se vsee spremeni! Kot dojenček oz. skoraj dodveh let je bila ful neješča, jaz sem skoraj diplomirala zaradi hrane.

Do 2. leta je bila bolj konkretna, meni sta starša velikokrat komentirala, da naj pazim, kaj ji dajem za jesti, da ne debela. Potem smo šli pa skupaj na smučanje in sta videla, da sploh ne je veliko, pač taka je. Veliko je odvisno tudi od prebave - moja ima že od nekdaj bolj slabo, zdaj gre na veliko potreba 1x na dan, ali pa 1x na 2 dni.

Npr. moja nečakinja je leto mlajša od moje in poje nenormalne količine hrane, je še enkrat bolj suha od moje lumpe, sam gre pa na veliko potrebo 3-4x na dan.

Ne sekiraj se, moja je zdaj prav suhica ratala, ob rojstvu je bila pa prav mišelinko (skoraj 4 kg).

_____________________________

Lp, petja

(odgovor članu abi)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: moj otrok se redi, pa ne vem od česa...
9.9.2009 9:57:28   
_andreja_
ko otrok shodi teža v nobenm primeru ne gre dol, se samo ustavi, in zelo počasi potem napreduje.... jaz mislim, da poje ogromno preveč mleka; sej je star 14 m  in pol litra mleka je preveč za tako malega, zvečer mu raje namesto mleka da v flaško magar malinovec z vodo, sok ki se naredi z vodo.... drugače pa seveda ne mara nič drugega, ker se nasiti od mleka

_____________________________

Kadar človek stori dobro delo, ne da bi mu bilo treba, se Bog ozre navzdol in pravi: ŽE SAMO ZA TA TRENUTEK JE BILO VREDNO USTVARITI SVET.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: moj otrok se redi, pa ne vem od česa...
9.9.2009 10:02:20   
_andreja_
IZVIRNO SPOROČILO: UmpaLumpa

nya 82 cm, 12600 g
oh joj to pa res ni debel otrok...

_____________________________

Kadar človek stori dobro delo, ne da bi mu bilo treba, se Bog ozre navzdol in pravi: ŽE SAMO ZA TA TRENUTEK JE BILO VREDNO USTVARITI SVET.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   [Brisano sporočilo]
9.9.2009 10:40:31   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 55
   [Brisano sporočilo]
9.9.2009 10:41:46   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu _andreja_)
  Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: moj otrok se redi, pa ne vem od česa...
9.9.2009 12:54:39   
Tinky

IZVIRNO SPOROČILO: _andreja_

ko otrok shodi teža v nobenm primeru ne gre dol, se samo ustavi, in zelo počasi potem napreduje.... jaz mislim, da poje ogromno preveč mleka; sej je star 14 m  in pol litra mleka je preveč za tako malega, zvečer mu raje namesto mleka da v flaško magar malinovec z vodo, sok ki se naredi z vodo.... drugače pa seveda ne mara nič drugega, ker se nasiti od mleka


Naša pediatrinja svetuje, da naj otrok vsaj do 1,5 leta pije adaptirano mleko in to cca pol litra na dan.
Pa ne razumem zakaj naj bi flašo mleka menjala za flašo malinovca? user posted image user posted image

Umpa, Luka sploh ni buckast fant, tko da ne sekiraj se!

_____________________________

Teo 10.7.2008
Maja 27.7.2010

(odgovor članu _andreja_)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: moj otrok se redi, pa ne vem od česa...
9.9.2009 13:23:41   
ZARA
U Lumpa, prav rada bi videla sliko tvojega pupsija, ker po merah, ki si jih napisala, se ne zdi tako pretirano buškast.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: moj otrok se redi, pa ne vem od česa...
9.9.2009 13:27:40   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: _andreja_

ko otrok shodi teža v nobenm primeru ne gre dol, se samo ustavi, in zelo počasi potem napreduje.... jaz mislim, da poje ogromno preveč mleka; sej je star 14 m  in pol litra mleka je preveč za tako malega, zvečer mu raje namesto mleka da v flaško magar malinovec z vodo, sok ki se naredi z vodo.... drugače pa seveda ne mara nič drugega, ker se nasiti od mleka


ljubi bog, jst res ne vem kje ene pobirate take neumnostiuser posted image
tak otrok še RABI mleko, pol litra mleka, sploh ob tem da nič kej drugega ne poje konkretno, ni nič preveč...pa malinovc namest mlekauser posted image user posted image user posted image ne morm nehat oči okol obračat, človeška neumnost je res brezmejnauser posted image

(odgovor članu _andreja_)
  Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: moj otrok se redi, pa ne vem od česa...
9.9.2009 13:35:28   
mateyka
pa tudi če bi pojedel več - zakaj je pol litra mleka na dan veliko? meni se ne zdi.. mislim, ena šalca zjutraj in zvečer. kaj je to preveč pa res ne vem.. a po dveh letih pa otroci ne pijejo več mleka al kak?

malinovec za večerjo pa - to pa raj sploh ne komentiram user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: moj otrok se redi, pa ne vem od česa...
9.9.2009 13:35:31   
pety78
zvečer mu raje namesto mleka da v flaško magar malinovec z vodo, sok ki se naredi z vodo....
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

A ti to resno?

Malinovc je pa ja sam cuker. A ni potem bolje samo voda? Ja, voda za večerjo, veš kak bo to fajn.user posted image Saj je tak lepo iti lačen spat....user posted image



_____________________________



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   [Brisano sporočilo]
9.9.2009 13:45:52   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu pety78)
  Neposredna povezava do sporočila: 62
   [Brisano sporočilo]
9.9.2009 13:51:24   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: moj otrok se redi, pa ne vem od česa...
9.9.2009 21:28:58   
birdy
Ok, še jst...
Moja dveletna bejba spije tud pol litra mleka dnevno, zjutri, še preden gre v vrtec.
Drugač pa je mela 13,5kil decembra, zdej jih ma pa 14. S tem da je bla decembra velka 82cm, zdej pa 92cm. Ko bo shodu, pa mislm, k bo res orenk shodu bo počas začela zaloga kopnet. Pa mal se bo še potegnu pa bo zelo hitr lahko celo zelo suh, ne pa debel.

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: moj otrok se redi, pa ne vem od česa...
9.9.2009 21:31:11   
birdy
IZVIRNO SPOROČILO: UmpaLumpa

nya 82 cm, 12600 g


A to je velik?
Ajme, kam gre ta svet... Najbolj da smo vsi k okostnjaki, to bi blo najbolj provuser posted image user posted image

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: moj otrok se redi, pa ne vem od česa...
9.9.2009 23:02:09   
sneguljčica
umpalumpa, mislim, da se preveč sekiraš. Verjetno si še bolj občutljiva, ker sta z možem močnejša.
Res je, da se otroci potegnejo, ko shodijo. Z gibanjem porabijo več kalorij, pa tudi postava se jim nekako zravna, vrat dvigne, podbradek izgine.... Tudi moja otroka sta bila do enega leta širša kot daljša, pa sta zdaj oba normalne postave, oz. pride obdobje, ko se potegneta, pa spet obdobje, ko zgledata bolj okrogla, po teži pa sta točno na povprečju.

Jaz bi ti svetovala, da pri otroku ne paziš preveč na dieto, raje skrbi, da dobi polnovredne obroke, tudi maščobe so zdaj zelo pomembne za razvoj. Če mu boš odrekala sladkarije ali tisto, kar ima rad, bo trojno nadoknadil, ko bo imel sam možnost, da pride do tiste hrane. Govorim iz lastnih izkušenj.
Meni je kar malo grozno, ko vidim svakinjo, ki malega dnevno hrani s tistimi belimi hrenovkami, ker so kao zdrave. In se še pohvali, da mali ve, kaj je zdravo, ker drugih ne mara (seveda, ker ga s temi pitata že od malega). Prav tako sta bila prepričana, da mali ne mara čokolade, razen tisto s 70% kakava, ker mu druge nista niti poskusila dati. Sedaj pa se kar trese ob navadni kinder čokoladi, odkar je namreč v vrtcu, je poskusil še kaj drugega, ne le mamino zdravo hrano. Pa je mali že tako pod povprečno težo.
Raje kot da se ukvarjate s hrano, ga čimprej navadite na redno športno aktivnost, pa se vam ni treba bati, da bo debel.

(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   [Brisano sporočilo]
9.9.2009 23:56:24   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: moj otrok se redi, pa ne vem od česa...
10.9.2009 11:19:45   
barni
Nasa je imela pri 20 mesecih 85 cm in 12,5 kg.
Pa se mi ne zdi debela sploh ne, ni pa suhica. Je cisto obicajna puncka.

Me pa malo skrbi, ker nasa pa poje taaakoooo ogromne kolicine hrane, da je joj.

Za zajtrk:
1 umesano jajce in kos kruha ali
kruh in smetanov namaz ali
kruh in zelenjavno pasteto

Malica:
navaden ali sadni jogurt ali skuto ali banano in kruh.

Kosilo:
1 kroznik zelenjavne juhe ali
dve zlici pire krompirja in eno manjso zajemalko spinace ali
skoraj 1 srednji kroznik makaronov z bolonjsko omako ali
polovico filane paprike s pire krompirjem

Malica:
breskev ali sladoled ali banana ali hruska ali lubenica

Vecerja:
tekoci jogurt z misliji ali z kornfleksi ali
cokolino ali
navaden gres

Pije vodo ali doma narejen bezgov sok (vcasih jabolcni sok razredcen z vodo). Po flaski ni nikoli pila, zato popije mleka le za vzorec.
Vecinoma kuhamo zdravo (ker ima tudi oci dieto - pa ne zaradi teze), olja ne segrevamo, ne uporabljam skoraj nobene mascobe v smislu margarine, masla, olja za kuhanje, solim malo, zacimbe v omejenih kolicinah, polnozrnat ali crn, ajdov, rzen kruh, samo goveje meso (nobene svinjine), nobenih salam, mesnih pastet, ocvrte hrane. Zelenjavo skuham na vodi in potem naknadno dodajam mascobo ce je potrebno, ne prazim nicesar tudi za golaz ne, uporabljam hladno stiskano olivno olje, ki ga dodajam v ohlajene jedi.

Ne vem kam to pelje, samo nasa pupa ima ful apetit in tudi zbircna ni. Je pa res, da je skos v pogonu in do sedaj ko ni bila v vrtcu je bila prakticno cel dan zunaj (tek, poganjalcek, kolo, tobogan, bazencek...).

Upam, da se ji ne bo zacelo nabirati :) Koliko pa pojedo vasi malcki?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: moj otrok se redi, pa ne vem od česa...
10.9.2009 16:55:32   
mateyka
Pa še ena "pametna" otroci v hrani posnemajo starše, predvsem radi posnemajo očeta. Torej, tako kot se bosta ti in mož prehranjevala, tako se bo mali.


ej, to pa res. naša noče skoraj nič kaj ji ponudim. če pa oči menzi, pa "mora" probat tud če smrdi, je bljak, bo splunila ven, vseeno bo še en griz user posted image user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 10.9.2009 16:56:12 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: moj otrok se redi, pa ne vem od česa...
10.9.2009 18:42:59   
lane31
Te popolnoma razumem in ti dam prav ,da začneš čim prej razmišljat o tem......jaz sem naredila paniko ko je v manj kot v 1m pridobila 600g iz 13kg- na 13700 pri 83cm....ravno tako kot ti nisem vedela od česa za vraga se redi,ko pa je dobila za zajterk flaško mleka z 1 merico linota in večerja isto.....pazi pa jo babica in 1x naletim (zjutraj je flaško pri babi jedla) ,da je bila tako gosta da te kap .....tisti dan sem vzela flaško, hb mala od tistega dne sploh ni vprašala za njo , uvedla zajterke - kruh z namazom, proseni kosmiči po žlici , jogurt .... prav tako večerje in čeravno je videti,da zdaj poje precej več kot je prej ji teža stoji ..... pri babici smo naredili kompromis,da če že ji mora dati kake prigriske ji naj da to izključno ko je čas z malico
Prej je njen jedilnik zgledal takole - flaša , na sprehodu žemljica,smoki,čoko banana pa še sok - to vse je moja mami nosila z sabo ven - pol pa vsakega en ali dva pajsa  ,kosilo ob 12h ,spanje ,po spanju takoj jogurt
No zdaj pa dobi zajterk ,karkoli pač - tudi nutello kdaj , na sprehod ne vzamemo nič razen vode , kosilo - popolnoma normalno kot mi , malica - sadje z navadnim jogurtom , in večerja
Seveda tudi mi gremo in na tortico in sladoled...... a to vse vem v naprej in ji takrat pač ne dam nič drugega za malico,poleg tega to ni vsak dan
Doma ima tudi bombone - rozine , brusnice in podobno
Čokolado......a le vsaj 56%
Sok......samo 100% ki se da fajn razrečit z vodo
Pa ni bilo nobenih težav z princesko ,poje pač to kar ji daš ......teža pa trkam
Je pa res,da sem sama imela celo življenje težave z debelostjo ,tudi v bolnici sem bila zaradi tega ,otroci so pa nesramni in žaljivi....tega svojemo otročku res nočem privoščiti


_____________________________

Ko te bom poljubila za lahko noč,
te bom še tesneje
in še malo dlje stiskala k sebi.
Takrat se bom zahvalila Bogu zate.
Ničesar drugega ga ne bom prosila,
kot le za še en dan s teboj...

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: moj otrok se redi, pa ne vem od česa...
10.9.2009 18:48:16   
lane31
Barni............količinsko poje naša čisto enako - mogoče filane paprike in čuftov več user posted image
Sem pa začela kuhat polnozrnat gris namesto navadnega  - v DM imajo full teh zamenjav ,čokolino- zamenjala za prosene kosmiče ali 7 žit pa ji dam malo kakava noter pa ji je dobro , pa pire ,ki bi ga moja jedla vsak dan ga kdaj zamenjam ( pa ne vedno) za cvetačin pire in spet vse poje....mam tudi srečo,da moja ni izbirčna ,recimo pride in reče bona bi - pa dobi 5 rozin in je ok



_____________________________

Ko te bom poljubila za lahko noč,
te bom še tesneje
in še malo dlje stiskala k sebi.
Takrat se bom zahvalila Bogu zate.
Ničesar drugega ga ne bom prosila,
kot le za še en dan s teboj...

(odgovor članu lane31)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: moj otrok se redi, pa ne vem od česa...
10.9.2009 20:39:24   
Paštetka
ok., mogoče se bo nesramno slišalo, ampak res nočem biti nesramna.

Ker sem se precej ukvarjala z zdravo prehrano, hujšanjem... mi precej stvari ni jasnega.

1. če človek zdravo je, definitivno ne more biti debel! Ti praviš, da zdravo kuhate, v drugem stavku pa rečeš, da imate vsi prekomerno težo. Torej definitivno ne jeste zdravo. Razloži, kaj pomeni zate zdravo jesti, kaj je zate zdrav način priprave hrane.

2. od zraka in vode se nihče ne redi! Ali preveč poje, ali se ne prehranjuje pravilno. Torej, če nimate težav z zdravjem, se definitvno ne prehranjujete pravilno. Se opravičujem, če zveni ostro, ampak je realno.

3. če mu non stop tiščiš nekaj, jogurt, keks, smokije, čokolado... in vsakega malo poje imaš res občutek, da ničesar ne poje. Ampak vsakega malo je dosti.

4. tak otrok mora imeti: zajtrk, malico, kosilo, malico in večerjo in ničesar drugega. Nič hudega, če bo malo lačen vmes. Bo vsaj pojedel potem cel obrok uravnoteženega kosila ali večerje.

5. Zame mleko ni večerja. Definitivno je preveč mleka. Namesto mleka zvečer mu daj raje drug mlečen obrok. Ter namesto mlečen malice kakšno sadje. Če ne bo jedel jabolke, nič hudega. Torej ni lačen in definitivno mu potem ne tiskaj keksa v usta, ker potem bo takoj vedel, kako doseči svoje.

6. Kar nekaj krat sem že pisala na hujšanju in sem mi več ne ljubi. Vse je v biologiji, kemiji, fiziki. Primer: špageti bolognese. Lahko jih skuhaš al dente, lahko jih razkuhaš. Razlika je OGROMNA!!!!  Naj enostavno razložim... Pri razkuhanih špagetih boš hitro lačen, telo jih ne more tako hitro porabiti, kot se razgradijo in jih naloži na bedra, pas, rit... Pri al dente, pa se proces "razgradje" podaljša, za kar telo rabi več energije, dajejo daljši občutek sitosti in jih posledično telo porabi za funkcijo. Potem pa vzamimo še npr. omako. Prav tako so razne finte....  Iče vse skupaj na koncu sešteješ kalorije, lahko pri enih samih šagetih hodi lahko od 200-300 kalorij razlike. To je pa ogromno.

Veliko je tudi odvisno od prebave, kakšno jo ima, prebava je pa žal največ pogojena s prehrano in gibanjem.



Ne pravim, da je tvoj otrok debel, ker ga nisem videla. Se pa strinjam s predhodnicami, da imajo vsake oči svojega malarja. Eni so taki, da pač morajo nekaj ziniti, ko vidijo otroka.  Res, je tudi, da ko začnejo laufati, da se vtegnejo. res pa je tudi, da tisti, ki imajo manjšo težo oz. normalno, statistično gledano prej shodijo, ker so bolj gibčni in lažje premagujejo težo.

Če misliš, da je tvoj otrok debel, nekaj ukrenei, če misliš, da je kot ostali vrstniki, pa se ne sekiraj!

....

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 10.9.2009 20:47:36 >


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: moj otrok se redi, pa ne vem od česa...
10.9.2009 21:57:09   
Solero
Po merah sodeč ni debel.
Se mi pa zdi, da ima njegov jedilnik preveč mleka in premalo sadja.
Ne se uklanjat njegovemu okusu, seveda, njemu je mleko fino, pa še žvečit ni treba. Koliko ima pa zob?  
Ponujaj mu jabolčne krhlje, surov korenček, banano...

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: moj otrok se redi, pa ne vem od česa...
11.9.2009 9:30:17   
miškamaška
Da ne bom preveč pametovala, ti povem mojo izkušnjo in izkušnjo moje frendice, potem pa presodi sama.

Naš je star leto in pol in še vedno pije adaptirano mleko in to zjutraj in zvečer. Zjutraj predvsem zato ker vstaja 6:15 in je še tako zaspan da spije mleko napol v snu po flaški (čez vikend ko spi dlje pije iz skodelice, pa zraven še npr.kruh in namaz) in ni šans da bi mu kaj drugega spravila v usta. Čisto na tešče pa ga tudi ne mislim vozit naokoli! Zvečer pa spije spet ene pol flaške mleka, pomoje predvsem zato da se malo pocarklja. Med tednom smo, namreč zaradi služb, skupaj samo par uric (2-3) na dan.

Pred pol leta je pojedel večje obroke kot zdaj. Zelo rad je zelenjavo in sadje ter govejo juhico. user posted image In kilce so mu šle gor. Ko je pa pri enem letu shodil, so se pa ustavile, večala pa se je njegova višina. V pol leta se je zredil za 1 kg, poje pa ogromno. Je 5 krat na dan brez prigrizkov, če se mi pa zdi da je lačen (zelo redko) pa dobi še kakšno sadje (npr. četrt jabolka).
V gibanju pa je nonstop.

Pa še izkušnja moje frendice: skoz je jamrala koliko je njen otrok velik (ljudje so ji govorili da je debel) pa da sinko zelo mal poje. Potem smo pa bili skupaj na morju in sem videla kako ga nonstop fila. Naj napišem samo en primer. Med tem ko smo bili okli 3 ure na plaži, je naš mali pojedel en jugurt in pol hruškice in spil kar precej vode. Njen mali pa je pojedel hruško, pol jabolka, pol koruze, ki jo prodajajo na plaži, ene 10 grisinov, nekaj piškotov in spil pol kozarca soka. Ko smo pa šli na kosilu je naš mali pojedel kar precej (skoraj tolko kot jaz) ribe in blitve s krompirjem, njen pa 4 žlice. In smo spet poslušali da skoraj nič ne je in kako je to možno da je tko močan. In ko sem ji probala razložit, da njen mali v enem obroku res ne poje veliko, ampak ima pa zato obroke vsake pol ure in da je verjetno zaradi tega tako močan, je bila pa užaljena.

Tako da jaz bi t predlagala tako kot že nekatere punce pred mano, da si dejansko piši en teden, kdaj kaj poje.
In počakaj da shodi, ker potem ko laufa naokrog porabi zelo veliko. V primeru, da pa boš ugotovila, da je dejansko malo, kg pa mu grejo gor, kljub temu da je skoz v pogonu, ga pa pelji k otroškemu zdravniku in vztrajaj na preiskavah.

(odgovor članu Solero)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: moj otrok se redi, pa ne vem od česa...
11.9.2009 12:45:04   
TiaSara
No jaz bi pa še iz druge perspektive rada nekaj dodala. Jaz imam doma dva drobna otroka in tudi sama sem drobna. Jaz sem prepričana, da je veliko odvisno tudi od genov. Tudi moja mama je k en zobotrebec. Imamo pač hitro prebavo.
Meni osebno so tudi malo bolj okrogli ljudje všeč. Saj ne rabimo biti vsi enaki. Poskusi sebe sprejeti tako kot si, pa boš tudi pri otroku lažje preslišala komentarje. Saj verjemi, da niso zlonamerni. Ljudje zelo redkokdaj rečejo v obraz kaj slabega (to slišiš bolj za hrbtom).
Kot so ti že druge napisale, če je otrok zdrav, ga nauči, da se bo zdravo prehranjeval ter naredi vse, da bo vzljubil gibanje in šport. Potem pa je vseeno koliko kil ima, ker se bo ob takem načinu življenja dobro počutil in ga tudi zbadanje okolice ne bo toliko motilo.
Če pa boš ti obremenjena s svojo težo in hkrati tudi z njegovo, bo pa že v štartu postal občutljiv in nesrečen zaradi svoje teže - da to ne pripelje nič dobrega, pa sama veš.


(odgovor članu miškamaška)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hval...
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hvala mama.
Ustvarite si velikonočno čarobnost kar doma
Pripravili smo nekaj idej, ki bodo zagotovo prinesle veliko veselja in čarobnosti v vaš praznični dom. Skupaj bomo spekl...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?