|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Mlekomati po Sloveniji
11.12.2009 21:43:46   
honey
Eko vila RR, daj na seznam še Logatec in Vrhniko, prosim. Pri nas je plastenka 0,30 EUR, steklenica 0,50 EUR, mleko pa je 1 EUR. Ja, je dražje, kot tisto v trgovini, ampak je definitivno domače. Mi smo zelo zadovoljni z njim in ga hodim redno kupovat. Mi je všeč, ker ni obveza, ker če hodiš direktno h kmetu (kjer je cenejše), ga moraš hodit vsak dan iskat. Tako pa grem, ko mi ga zmanjka.

_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

(odgovor članu sunny24)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Mlekomati po Sloveniji
13.12.2009 14:54:32   
enea

IZVIRNO SPOROČILO: sunny24

V Novi Gorici na tržnici je mlekomat. flaša 20 centov, liter mleka pa 80 centov. 



Sem iz NG, mleko je super, je pa mlekomat tudi v Ajdovščini, na tržnici, cena in dobavitelj sta istauser posted image

(odgovor članu sunny24)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Mlekomati po Sloveniji
13.12.2009 15:01:31   
Sibil_
V Kopru je na tržnici in pri trgovini Tuš. Mleko je res super, mi smo res zadovoljni!user posted image

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu enea)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Mlekomati po Sloveniji
13.12.2009 15:01:32   
smuki
Tudi v Brežicah je mlekomat in sicer pred Intermarketom. Liter mleka stane 1€, za embalažo se pa ne spomnim več, ker smo mi v začetku kupili nekaj njihovih steklenic in jih sedaj uporabljamo že kar nekaj časa.
Gre pa pri nas najbolj v promet surovo mleko in je vedno kakšen liter v hladilniku. user posted image

(odgovor članu enea)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Mlekomati po Sloveniji
13.12.2009 15:03:28   
Blueberry
Tudi v Slovenski Bistrici je mlekomat. Na Zgornji Bistrici pri Sparu. :) Pa nekje sem zasledila da je tudi v Mariboru v Leclercu.

< Sporočilo je popravil Blueberry -- 13.12.2009 15:04:03 >


_____________________________

¤ Nikoli ni tako hudo, da ne bi moglo biti še hujše. ¤

(odgovor članu smuki)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Mlekomati po Sloveniji
13.12.2009 15:49:01   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: honey

Mi je všeč, ker ni obveza, ker če hodiš direktno h kmetu (kjer je cenejše), ga moraš hodit vsak dan iskat. Tako pa grem, ko mi ga zmanjka.


ne razumem zakaj ga MORAŠ vsak dan iskat user posted image  a to ste abonenti al kako? user posted image

(odgovor članu honey)
  Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Mlekomati po Sloveniji
17.12.2009 11:15:42   
ELMA
Tržnica Trbovlje ...user posted image

_____________________________

Vse, kar je res-ne rabimo povedat, ampak vse, kar povemo mora- biti res.

(odgovor članu sunny24)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Mlekomati po Sloveniji
17.12.2009 23:09:36   
Eko Vila
Dodajam user posted image



* tržnica Šiška
* Medvode
* tržnica Ljubljana
* Ljubljana - Leclerc
* Novo mesto
* Maribor - tržnica
* Ruše
* Domžale
* Vir pri Domžalah
* Velenje
* Celje
* Črnuce
* Lesce
* Radovljica
* Bled
* Grosuplje
* Postojna
* Murska Sobota
* Žalec
* Litija
* Šenčur
* Planina v Kranju (eden pri piceriji Silvester in eden pri cvetličarni pri šoli Matija Čop)
* Škofja Loka (pri Mercatorju v Podlubniku)
* PTUJ-ptujska tržnica
* Ljubljana na Brodu, pri cvetličarni oz. nasproti novih blokov, drugi pa mal naprej v Tacnu pri sadju & zelenjavi
* Moravče
* tržnica Ljutomer
* tržnica Moste - Ljubljana
* Kamnik (bivša trgovina Dan in noč in nasproti trg centra Mercator)
* Logatec in Vrhnika
* Nova Gorica
* Ajdovščina tržnica
* Koper tržnica in nakupovalni center Tuš
* Brežice pred Intermarketom
* Slovenska Bistrica pri Sparu. 
* Maribor v Leclercu
* Tržnica Trbovlje


_____________________________

Srečni trenutki štejejo!

(odgovor članu Eko Vila)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Mlekomati po Sloveniji
7.1.2010 10:31:53   
kjava

IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop

IZVIRNO SPOROČILO: honey

Mi je všeč, ker ni obveza, ker če hodiš direktno h kmetu (kjer je cenejše), ga moraš hodit vsak dan iskat. Tako pa grem, ko mi ga zmanjka.


ne razumem zakaj ga MORAŠ vsak dan iskat user posted image  a to ste abonenti al kako? user posted image


Ponavadi se s kmetom zmeniš, kako boš hodil-vsak dan, vsak drugi dan, samo ob torkih in četrtkih itd. Pol pa , saj veš kako, včasih ti ga že prej zmanjka, včasih ostaja. To je v zagovor honey, ki očitno ni vidla vprašanja user posted image mi ga mamo drugač itak doma in vem, da ne moreš pridet lih kadar se ti sprdne, ker tiste dneve, ko ni tok strank, ga dobijo teleta.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Mlekomati po Sloveniji
7.1.2010 10:36:49   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Eko Vila RR

Dodajam user posted image



* tržnica Šiška
* Medvode
* tržnica Ljubljana
* Ljubljana - Leclerc
* Novo mesto
* Maribor - tržnica
* Ruše
* Domžale
* Vir pri Domžalah
* Velenje
* Celje
* Črnuce
* Lesce
* Radovljica
* Bled
* Grosuplje
* Postojna
* Murska Sobota
* Žalec
* Litija
* Šenčur
* Planina v Kranju (eden pri piceriji Silvester in eden pri cvetličarni pri šoli Matija Čop)
* Škofja Loka (pri Mercatorju v Podlubniku)
* PTUJ-ptujska tržnica
* Ljubljana na Brodu, pri cvetličarni oz. nasproti novih blokov, drugi pa mal naprej v Tacnu pri sadju & zelenjavi
* Moravče
* tržnica Ljutomer
* tržnica Moste - Ljubljana
* Kamnik (bivša trgovina Dan in noč in nasproti trg centra Mercator)
* Logatec in Vrhnika
* Nova Gorica
* Ajdovščina tržnica
* Koper tržnica in nakupovalni center Tuš
* Brežice pred Intermarketom
* Slovenska Bistrica pri Sparu. 
* Maribor v Leclercu
* Tržnica Trbovlje


Dodajte še Zagorje - tržnica (Pod uro) - 2 mlekomata.

(odgovor članu Eko Vila)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Mlekomati po Sloveniji
7.1.2010 10:38:05   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: kjava


IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop

IZVIRNO SPOROČILO: honey

Mi je všeč, ker ni obveza, ker če hodiš direktno h kmetu (kjer je cenejše), ga moraš hodit vsak dan iskat. Tako pa grem, ko mi ga zmanjka.


ne razumem zakaj ga MORAŠ vsak dan iskat user posted image  a to ste abonenti al kako? user posted image


Ponavadi se s kmetom zmeniš, kako boš hodil-vsak dan, vsak drugi dan, samo ob torkih in četrtkih itd. Pol pa , saj veš kako, včasih ti ga že prej zmanjka, včasih ostaja. To je v zagovor honey, ki očitno ni vidla vprašanja user posted image mi ga mamo drugač itak doma in vem, da ne moreš pridet lih kadar se ti sprdne, ker tiste dneve, ko ni tok strank, ga dobijo teleta.


aja user posted image potem se pa opravičujem user posted image

(odgovor članu kjava)
  Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Mlekomati po Sloveniji
7.1.2010 10:43:57   
rozinca33
Še za seznam: Ljutomer - avtobusna postaja

Še nisem sprobala... nekako nisem ljubitelj mleka. Ko sem bla otrok, smo jemali mleko pri kmetu sosedu. Je veliko bolj gosto. Ko ga skuhaš, se na njem naredi debela smetana (meni ni všeč). Zelo rada pa imam domače kislo mleko in domačo kislo smetano, na debelo na kruh namazano user posted image
Mama je delala tudi domač "jogurt" - sadje z vrta (jagode, robide, maline,...) in kislo mleko zraven, pa sladkor po želji, če je blo komu prekislo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Mlekomati po Sloveniji
7.1.2010 10:54:14   
kjava

IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop


IZVIRNO SPOROČILO: kjava


IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop

IZVIRNO SPOROČILO: honey

Mi je všeč, ker ni obveza, ker če hodiš direktno h kmetu (kjer je cenejše), ga moraš hodit vsak dan iskat. Tako pa grem, ko mi ga zmanjka.


ne razumem zakaj ga MORAŠ vsak dan iskat user posted image  a to ste abonenti al kako? user posted image


Ponavadi se s kmetom zmeniš, kako boš hodil-vsak dan, vsak drugi dan, samo ob torkih in četrtkih itd. Pol pa , saj veš kako, včasih ti ga že prej zmanjka, včasih ostaja. To je v zagovor honey, ki očitno ni vidla vprašanja user posted image mi ga mamo drugač itak doma in vem, da ne moreš pridet lih kadar se ti sprdne, ker tiste dneve, ko ni tok strank, ga dobijo teleta.


aja user posted image potem se pa opravičujem user posted image


Ni problema user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Mlekomati po Sloveniji
11.1.2010 22:35:10   
Eko Vila
* tržnica Šiška
* Medvode
* tržnica Ljubljana
* Ljubljana - Leclerc
* Novo mesto
* Maribor - tržnica
* Ruše
* Domžale
* Vir pri Domžalah
* Velenje
* Celje
* Črnuce
* Lesce
* Radovljica
* Bled
* Grosuplje
* Postojna
* Murska Sobota
* Žalec
* Litija
* Šenčur
* Planina v Kranju (eden pri piceriji Silvester in eden pri cvetličarni pri šoli Matija Čop)
* Škofja Loka (pri Mercatorju v Podlubniku)
* PTUJ-ptujska tržnica
* Ljubljana na Brodu, pri cvetličarni oz. nasproti novih blokov, drugi pa mal naprej v Tacnu pri sadju & zelenjavi
* Moravče
* tržnica Ljutomer
* tržnica Moste - Ljubljana
* Kamnik (bivša trgovina Dan in noč in nasproti trg centra Mercator)
* Logatec in Vrhnika
* Nova Gorica
* Ajdovščina tržnica
* Koper tržnica in nakupovalni center Tuš
* Brežice pred Intermarketom
* Slovenska Bistrica pri Sparu.
* Maribor v Leclercu
* Tržnica Trbovlje 
* Zagorje - tržnica (Pod uro) - 2 mlekomata
* Ljutomer - avtobusna postaja


_____________________________

Srečni trenutki štejejo!

(odgovor članu kjava)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Mlekomati po Sloveniji
11.1.2010 22:37:47   
Eko Vila
V Lj pri Leclercu lahko kupite celo stekleno steklenico za mleko. Je sicer nekoliko dražja (0,50E), je pa za dolgo in bolj zdrava ali je še kje možnost izbire med plastično in stekleno embalažo?

Ali ste tole prebrale http://www.ringaraja.net/skodljivo-homogenizirano-mleko---pocasni-ubijalec_2287.html

_____________________________

Srečni trenutki štejejo!

(odgovor članu Eko Vila)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Mlekomati po Sloveniji
11.1.2010 22:40:39   
dolenjka

IZVIRNO SPOROČILO: Eko Vila RR

V Lj pri Leclercu lahko kupite celo stekleno steklenico za mleko. Je sicer nekoliko dražja (0,50E), je pa za dolgo in bolj zdrava ali je še kje možnost izbire med plastično in stekleno embalažo?

Ali ste tole prebrale http://www.ringaraja.net/skodljivo-homogenizirano-mleko---pocasni-ubijalec_2287.html


Jaz sem zadnjič v Grosupljem videla steklenice user posted image Upam samo, da sem prav videla, ker sem se z avtom mimo peljala user posted image

_____________________________

24.2.2008 je pokukala na svet moja sreča, mala deklica Tara! 28.9.2009 se ji je pridružil še lepotec Maks in zdaj je moja sreča popolna!

(odgovor članu Eko Vila)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Mlekomati po Sloveniji
11.1.2010 22:43:05   
Felicita
Eko Vila RR, Vam priporočam v branje tale sestavek:

RESNICE IN ZMOTE O MLEKU

K pisanju tega sestavka me je vzpodbudil članek z naslovom »Homogenizirano mleko je počasni ubijalec«. Pravzaprav sta me k pisanju bolj kot članek vzpodbudili pismi bralk, ki v grozi pred nevarnim ubijalcem pozivata v akcijo kar vso slovensko javnost, vključno s predsednikom države. Res, da imamo Slovenci (pa ne samo Slovenci) radi senzacije, vendar prehrana ni področje, ki bi bilo primerno za takšne igrice.

Ljudje dobro vedo, da obstaja povezava med prehrano in zdravjem. Zastrašujoči stavki o škodljivosti mlečne maščobe v homogeniziranem mleku pod naslovi, ki imajo nadih »smrtne nevarnosti« jih zagotovo prestrašijo in odvrnejo od pitja te vrste mleka. Saj to je prav, boste rekli! Res je, to bi bilo prav, če bi sestavki temeljili na znanstveno dokazanih resnicah, potrjenih v raziskovalni in strokovni javnosti. Pretirano poenostavljanje znanstvenih odkritij o povezavi med prehrano in zdravjem lahko privede do povsem napačnih sklepanj oziroma zaključkov. Pazimo torej, kako »senzacionalno« pišemo o hrani in ne begajmo ljudi s »polresnicami«. Pomislimo, kaj vse je bilo že napisanega samo o škodljivosti in koristnosti masla in margarine, pa o sladkorju in umetnih sladilih, paradižniku in korenčkovem soku.

Če bi torej povprašali prave strokovnjake za prehrano bi vam ti, na osnovi vsega, kar je bilo do zdaj znanstveno ugotovljenega zatrdili, da je povsem nemogoče, da bi mlečna maščoba zaužita z mlekom direktno prehajala iz prebavnega trakta v ožilje.

Pa pojdimo po vrsti! Glavnino mlečne maščobe (okoli 98 odstotkov) predstavljajo trigliceridi (triacilgliceroli), sestavljeni iz ene molekule glicerola in treh mulekul maščobnih kislin (lahko so enake ali različne). Maščoba se nahaja v mleku v maščobnih kroglicah (kapljicah), ki so porazdeljene v vodni fazi v obliki emulzije. Nastaja v celicah mlečne žleze. Ko maščoba izstopa iz celice mlečne žleze se obda z membrano, ki vsebuje veliko fosfolipidov in proteinov. Maščobne kroglice lahko po velikosti razvrstimo v tri skupine: majhne, s premerom do 1 mikron (m), srednje, s premerom med 3 in 5 mikroni in velike, s premerom med 8 in 10 mikroni. Kar 70 do 90 % maščobnih kroglic v kravjem pa tudi humanem mleku spada v prvo skupino, torej so manjše od 1 mikrona in so že same po sebi po velikosti takšne kot tiste, ki bodo nastale med homogenizacijo. Med homogenizacijo namreč večje kroglice s posebnim postopkom razbijejo na manjše. S tem se skupna površina kroglic (torej površina preko katere bodo lahko med prebavo delovali na maščobe encimi, ki maščobe razgrajujejo) poveča. Površino novo nastalih kroglic prekrijejo kazeinske micele in podmicele in v manjši meri serum proteini. Te snovi bi, kot trdi v vaši reviji objavljeni članek, dejansko zaščitile maščobne kroglice pred učinkovanjem t.i. lipolitičnih encimov, torej encimov, ki razgrajujejo maščobe, če ne bi kazeini, ki so občutljivi za kislino (nizke pH vrednosti), v okolju želodca izgubili električni naboj (tudi stabilnost). Zato so lažje dostopni prebavnim encimom ter zato lažje razgradljivi (ne pa težje !). Ko se razgradijo kazeini, ki »ščitijo« maščobne kapljice, tudi maščobna kapljica ni več zaščitena pred encimi, ki razgrajujejo maščobe. na osnovi teh ugotovitev strokovna literatura navaja, da je homogenizirana maščoba lažje prebavljiva kot nehomogenizirana.

Po tej poenostavljeni razlagi bom poskusila v nadaljevanju razložiti, zakaj maščobne kroglice, tudi če so zelo majhne, ne morejo »skakati« skozi črevesno steno in se nato lepiti po stenah ožilja.

Kadar želimo govoriti o vplivu hrane na zdravje moramo imeti vsaj osnovno znanja iz fiziologije prehrane, v našem primeru znanje o prebavi in absorbciji maščob. Proces prebave maščobe se začne v želodcu, kjer se s pomočjo želodčnih sokov in gibanja mišic želodca maščoba porazdeli po vsebini želodca v obliki emulzije. Mlečna maščoba, za razliko od drugih vrst maščob, v takšni obliki v želodec že pride. Prava razgradnja maščobe se začne v tankem črevesu (jejunum), kjer encim lipaza cepi maščobo do maščobnih kislin in glicerola ter majhno količino monogliceridov, encim fosfolipaza pa razgradi fosfolipide membran. Proteine (tudi kazeine) so že v želodcu začeli razgrajevati kislina in pepsin, njihova razgradnja s proteolitičnimi encimi pa se nadaljuje v tankem črevesu. Maščoba v vodni mešanici tankega črevesa ni topna. Manjše kroglice bi se hitro združile v večje kroglice. Za uspešno delovanje lipaz morajo zato posebni emulgatorji - žolčne kisline te kroglice obdržati čim manjše, v obliki fine emulzije! Ko so maščobe razgrajene do njihovih sestavin, te sestavine (glicerol in maščobne kisline) prehajajo (difundirajo) v obliki drobnih kompleksov, ki jih imenujemo micele, v črevesne celice (enterocite). Tam se začne ponovna sinteza maščob, ki pa so po sestavi različne od maščob, prisotnih v prebavljeni hrani. S povezavo (prekrivanjem) trigliceridov s fosfolipidi in apolipoproteini nastanejo hilomikroni, ki vsebujejo tudi druge produkte, nastale med prebavo maščobe, kot so holesterol in v maščobi topni vitamini. Hilomikroni prehajajo nato v limfni sistem in tako se začne njihovo potovanje po telesu. Hilomikroni pa so samo ena oblika lipoproteinov, ki prenašajo maščobe po telesu. To pa je že nova zapletena zgodba, s katero bi bilo ob upoštevanju količine in sestave zaužite maščobe mnogo natančneje razložiti povezavo med prehrano (maščobo) in obolenji srca in ožilja kot pa s poenostavljeno zgodbico, ki si je tokrat za dežurnega krivca izbrala homogenizirano mleko.

Prof. dr. Irena Rogelj
Biotehniška fakulteta, Katedra za mlekarstvo


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Eko Vila)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Mlekomati po Sloveniji
11.1.2010 23:15:45   
Eko Vila
Hvala za članek.

Vedno so argumenti za in proti odločitve pa so naše.

Še vedno navijam za staro, dobro kravje mleko, brez dodatkov. user posted image



_____________________________

Srečni trenutki štejejo!

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Mlekomati po Sloveniji
12.1.2010 6:38:23   
Dashenka

IZVIRNO SPOROČILO: Eko Vila RR

Hvala za članek.

Vedno so argumenti za in proti odločitve pa so naše.

Še vedno navijam za staro, dobro kravje mleko, brez dodatkov. user posted image




Vsa kravja mleka, homogenizirana, nehomogenizirana, nepasterizirana, pasterizirana in sterilizirana so brez dodatkov.

Dodatki mleku, kot so razni Q10, vitamini, minerali in nenazadnje tudi kakav, so vedno jasno navedeni.





(odgovor članu Eko Vila)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Mlekomati po Sloveniji
13.1.2010 22:29:33   
Jerneja_
Mi kupujemo mleko na mlekomatu, na žalost imajo samo plastične 1l steklenice, zato imamo eno litersko stekleno od soka, ker tiste klasične kangljice za mleko se bolj slabo zapirajo user posted image . Meni se zdi, da je vse, kar je mleku dodano en velik potrošniški na-te-g in da naše kosti ne rabijo nič dodanega iz mleka, še manj pa srce itd...lahko, pa da živim v zmoti user posted image .

Sicer pa nekaj o mleku piše tudi http://www.ringaraja.net/mleko-je-izjemno-bogato-naravno-hranilo_2103.html 

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Mlekomati po Sloveniji
13.1.2010 23:16:15   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: khurde

v kamniku sta dva, za katera jaz vem. en je tam, kjer je včas bila trgovina "noč in dan", drugi pa nasproti mercator centra, na pločniku blizu gasilnega doma.


Potem so pa v Kamniku trije, ker je eden pri gostilni Pri cesarju (Tam kjer se v Tunjice zavije).

Kje je pa mlekomat v Domžalah?

(odgovor članu khurde)
  Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Mlekomati po Sloveniji
14.1.2010 6:26:58   
Felicita
včeri sem vidla ga še v dravljah v lj, nasproti tavelikega mercatorja oz. čist blizu baby centra (in Kika in ostalih trgovin tm).

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Mlekomati po Sloveniji
21.1.2010 11:32:03   
pikecpokec
V Sevnici na tržnici. Imajo tudi steklene flaše, take lepe s črnimi lisami poslikane (kao krave). Ne vem pa kakšna je cena teh flaš. Verjetno pol evra, kot drugje.

_____________________________

Vsak igralec mora sprejeti karte, ki mu jih dodeli življenje.
Ko pa so v rokah, se mora sam odločiti, kako bo igral, da bo zmagal. (Voltaire)

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Mlekomati po Sloveniji
24.1.2010 19:13:02   
urška76

IZVIRNO SPOROČILO: Otika


Kje je pa mlekomat v Domžalah?



Na tržnici. Zraven Srčkovega kombija.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Mlekomati po Sloveniji
26.1.2010 16:52:33   
jelenčekniko
Pri nas v bližini ni mlekomata, je pa na srečo sosedova kravica krmljena z zdravo domačo krmo in nam daje mleko... Domače in zdravo... user posted image

(odgovor članu urška76)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kje so odločbe o otroškem dodatku?
Nekaterim staršem je potekla pravica do otroškega dodatka in so v letu 2012 že vložili novo vlogo, nove odločbe pa še ve...
Znižano plačilo vrtca
Stroški plačila vrtca so lahko zelo visoki in marsikateri starš si jih ne more privoščiti, zato je še kako dobrodošla po...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?