|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  9 10 [11] 12 13   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Včerajšnja oddaja preverjeno-vzgoja otrok...
12.10.2009 13:16:19   
rija
ulla, dane pa ti bo zmanjkalo časa za par urno razlaganje, opozarjanje, vzgajanje.....razen nas uporabnikov RRauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 251
   RE: Včerajšnja oddaja preverjeno-vzgoja otrok...
12.10.2009 13:19:39   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

hope kaj pa je s tabouser posted image a si vredu, tko drgačuser posted image
k ne razumem, sploh prvega posta neuser posted image



Vprašaj se kontra, če je s tabo vse okuser posted image . Pa to če sem jaz vredu ali ne, še najbrž ne vpliva na tvojo inteligenco oz razumevanjeuser posted image

Če ne razumeš, ti povem bolj enostavno. Sama si napisala kolk otrokoma tupiš cele dneve, kaj ne smeta (pobrskaj malo nazaj, meni se ne da)in da te vseeno ne ubogata, torej mi odgovori kaj je tu uspešnega, če tvoja otroka ne reagirata na tvoje lepe besede.
O živalih pa smo že dovolj povedali, se mi tudi ne da. Mam končno prosti čas, ker dete spi in je brezveze razpravljat stabo, ko obračaš zgodbice, kokr veter pihne

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 12.10.2009 13:22:03 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 252
   RE: Včerajšnja oddaja preverjeno-vzgoja otrok...
12.10.2009 13:24:33   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

hope kaj pa je s tabouser posted image a si vredu, tko drgačuser posted image
k ne razumem, sploh prvega posta neuser posted image




user posted image user posted image  zmagovalna.

Ula, veš kako pravijo " ko voziš po avtocesti in ti pripelje nekdo po tvojem pasu, tako, da se mu komaj izogneš, se zahvali višji sili. Ko pripelje še drugi, ga steraj v tri pi.čke , butla neprevidnega. Ko pa ti pripelje tretji pa se TI VPRAŠAJ , če mogoče voziš po napačnem pasu.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 253
   RE: Včerajšnja oddaja preverjeno-vzgoja otrok...
12.10.2009 13:30:48   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2


IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

hope kaj pa je s tabouser posted image a si vredu, tko drgačuser posted image
k ne razumem, sploh prvega posta neuser posted image



Vprašaj se kontra, če je s tabo vse okuser posted image

Če ne razumeš, ti povem bolj enostavno. Sama si napisala kolk otrokoma tupiš cele dneve, kaj ne smeta (pobrskaj malo nazaj, meni se ne da)in da te vseeno ne ubogata, torej mi odgovori kaj je tu uspešnega, če tvoja otroka ne reagirata na tvoje lepe besede.
O živalih pa smo že dovolj povedali, se mi tudi ne da. Mam končno prosti čas, ker dete spi in je brezveze razpravljat stabo, ko obračaš zgodbice, kokr veter pihne


a pes se je pa zbudiluser posted image

če se to nanaša na tisto, da ji morm nonstop tupit, da ne sme bratca porivat itd....jah kaj čmo, tko je to...otrok na žalost ni tko narjen, da mu pri prvem letu naložiš en softver z osnovnimi pravili kaj lahko in kaj ne in kaj je sprejemljivo, potem se pa enkrat mesečno, oz. po potrebi sam apdejta na novejše podatke, zahteve, prepovedi, itd....user posted image
moja vzgoja zaenkrat gre v smeri, kot sem si zadala. zaenkrat, pravimuser posted image in seveda so vsak dan pred nami novi izzivi, ki jih je treba obdelat. obdelali in osvojili smo pa že veliko stvari pri tavečji pupi, zelo uspešno. pri tamalem smo še na začetku, bomo vidli kako bo šlo. nam pa tavečja vsak dan kaj naumi, pa iz vrtca prine grizenje in praskanje, to smo obdelali, zdaj je mir. ima pa zdej eno tako fazo, k je vse njeno, igrače so njene, pa postla, pa mizica, ma vse je njeno. in tamal recimo vsrane ob njeni postli in ga ona porine bejž to je moja postlauser posted image in pol ga porine še od mize, in mu vzem vse igrače, k jih on prime. in je spet treba kar naprej ji razlagat in govorit, ja valjda. kva pa nej, jo nažgemuser posted image pol je pa še tamal čist nor nanjo in skoz za njo lazi in kr vriska ko jo vid, anej jih zdej fizično čist ločim, da do takih stvari ne bo prhajalouser posted image ja ne, ji bom že dopovedal. sej gre, sam počasi....ko ji bom pa to dopovedal, bo že kej novga na programu.....zato pa je fajn, če maš malo izdelano, kaj tisto k je res pomembno in tist je strogo ne itd., kaj pa ni tko zlo, pa da stvari k se da, preprečeiš, odstraniš itd. ker drugače pa res lohk cele ljube dneve sam neki sikaš nad otrokom in težiš in res pol rataš en tečen, zatežen starš, k te otrok tko ne šljivi.
pri nas je tko, da stvari k smo jih osvojili, uboga na prvo, maksimalno drugo besedo, ve da se nehecam in da če neki rečem, resno mislim, ve tud za posledice. so pa stvari ki jih še osvajamouser posted image samo take stvari bojo pa skoz, razn če kdo un softver razvije, se priporočamuser posted image

upam da sem zdej kej bolj razumljivo napisala.

a ti maš sam enga otroka? in psa sevedauser posted image no vidiš, kot je pri vas med otrokom psom, tko približno je pri nas med otrokoma....približno pravimuser posted image ampak bo boljše....

(odgovor članu Hope2)
  Neposredna povezava do sporočila: 254
   RE: Včerajšnja oddaja preverjeno-vzgoja otrok...
12.10.2009 13:33:20   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

hope kaj pa je s tabouser posted image a si vredu, tko drgačuser posted image
k ne razumem, sploh prvega posta neuser posted image




user posted image user posted image  zmagovalna.

Ula, veš kako pravijo " ko voziš po avtocesti in ti pripelje nekdo po tvojem pasu, tako, da se mu komaj izogneš, se zahvali višji sili. Ko pripelje še drugi, ga steraj v tri pi.čke , butla neprevidnega. Ko pa ti pripelje tretji pa se TI VPRAŠAJ , če mogoče voziš po napačnem pasu.


ti uškauser posted image

jst sem razumela da se  njen komentar navezuje na post, pod katerega je napisala, pa nekak nisem vidla smisla v vsem skup....no, zdej mi je bolj jasno kaj je hotlauser posted image

in ja, zato ker sem edina, k sem proti fizičnemu kaznovanju, vozim po napačnm pasu user posted image OMG kam smo pršli, zato je pa tko, ko taka logika velja med staršiuser posted image

no, jst se ne pustimuser posted image

(odgovor članu uškinamama)
  Neposredna povezava do sporočila: 255
   RE: Včerajšnja oddaja preverjeno-vzgoja otrok...
12.10.2009 13:35:22   
pety78
anej jih zdej fizično čist ločim, da do takih stvari ne bo prhajalouser posted image ja ne, ji bom že dopovedal. sej gre, sam počasi....ko ji bom pa to dopovedal, bo že kej novga na programu.....


Aaaaaaa, zdej mi je pa čist jasno....Ulla ma luleka....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image





P.S.: Sorry, Kalbo! user posted image


_____________________________



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 256
   RE: Včerajšnja oddaja preverjeno-vzgoja otrok...
12.10.2009 13:37:10   
miapia

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

in ja, zato ker sem edina, k sem proti fizičnemu kaznovanju, vozim po napačnm pasu


Da ne boš mislila, da si edina samcata na svetu, ki je proti fizičnemu kaznovanju. Verjetno smo tukaj vsi, ki smo proti, ne delamo pa se svetnice tako kot ti in priznamo, da nam včasih roka le uide na otrokovo rit. No, meni še ni ušla, ker imam dojenčka, ki pa res še ne ve, zakaj se na tem svetu gre. Sem pa že psa zašamarila in glej ga zlomka, tako vzgojenega in pametnega psa ni daleč naokoli.user posted image

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 257
   RE: Včerajšnja oddaja preverjeno-vzgoja otrok...
12.10.2009 13:37:22   
Anonimen
ej rija nič batuser posted image bi mi pa res lahko malo olajšali zadevo in razumeli v prvo, ne pa da vam morm miljonkrat ponavljatuser posted image grem zdejle po tamalo v vrtec, pa bomo razlagali spet in vzgajali in učiliuser posted image

drgač pa morm povedat da v takih dnevih uporabljam always ultra, tko lohk počnem več stvari hkratiuser posted image zato sem dons vam kle težila, napisala dopis odvetniku, klicala na csd, klicala zdravnika (2x), klicala mojga (tud 2x) pospravla balkon, k mi je čuda vode gor nametalo, pomila in pospravla kuhno, k se mi zvečer ni ljublo, pospravla kupe cunj, k so se nabrale od vikenda, ko sem prala, sušila in likala, skuhala sm kosilo itd. sem dons družbeno zelo koriatnauser posted image user posted image



(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 258
   RE: Včerajšnja oddaja preverjeno-vzgoja otrok...
12.10.2009 13:38:24   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: pety78

anej jih zdej fizično čist ločim, da do takih stvari ne bo prhajalouser posted image ja ne, ji bom že dopovedal. sej gre, sam počasi....ko ji bom pa to dopovedal, bo že kej novga na programu.....


Aaaaaaa, zdej mi je pa čist jasno....Ulla ma luleka....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image





P.S.: Sorry, Kalbo! user posted image



ne, ula nima luleka, sam tipkovnico je s kavo polila in ma nekaj tip zalimanih in jih ne zagrabi vednouser posted image user posted image

(odgovor članu pety78)
  Neposredna povezava do sporočila: 259
   RE: Včerajšnja oddaja preverjeno-vzgoja otrok...
12.10.2009 13:38:38   
kalbo
Aha, pol to, da grize, tepe, mlati bratca, je po tvoje OK? Tvoja dolžnost je, da to preprečiš. Način si zbereš seveda sama, samo glede na tvoje pisanje ti s trenutnim načinom ne ratuje ravno najbolje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 260
   RE: Včerajšnja oddaja preverjeno-vzgoja otrok...
12.10.2009 13:40:36   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

hope kaj pa je s tabouser posted image a si vredu, tko drgačuser posted image
k ne razumem, sploh prvega posta neuser posted image




user posted image user posted image  zmagovalna.

Ula, veš kako pravijo " ko voziš po avtocesti in ti pripelje nekdo po tvojem pasu, tako, da se mu komaj izogneš, se zahvali višji sili. Ko pripelje še drugi, ga steraj v tri pi.čke , butla neprevidnega. Ko pa ti pripelje tretji pa se TI VPRAŠAJ , če mogoče voziš po napačnem pasu.


ti uškauser posted image

jst sem razumela da se  njen komentar navezuje na post, pod katerega je napisala, pa nekak nisem vidla smisla v vsem skup....no, zdej mi je bolj jasno kaj je hotlauser posted image

in ja, zato ker sem edina, k sem proti fizičnemu kaznovanju, vozim po napačnm pasu user posted image OMG kam smo pršli, zato je pa tko, ko taka logika velja med staršiuser posted image

no, jst se ne pustimuser posted image


Tiho, dilerka user posted image .

Zapletaš se, na to  leti moj post o vožnji v napačni smeri. To da si proti fizičnemu kaznovanju je pač tvoja stvar (in tvojih otrok).

Kot ta zadnji post , ko napišeš, da uboga na prvo /drugo besedo; da ve da resno misliš/ ve za posledice...potem pa ti malega pahne od mize, pojstle. Zato te vprašam še enkrat : se ne bojiš, da ti malega trajno poškoduje. 

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 261
   RE: Včerajšnja oddaja preverjeno-vzgoja otrok...
12.10.2009 13:43:33   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Aha, pol to, da grize, tepe, mlati bratca, je po tvoje OK? Tvoja dolžnost je, da to preprečiš. Način si zbereš seveda sama, samo glede na tvoje pisanje ti s trenutnim načinom ne ratuje ravno najbolje.


grizenje, je prinesal iz vrtca, sem napisala da smo ga porihtanje. to, da ga tepe, je tud že zelo zminimalizirano, se pa še zgodi, da ga kresne kdaj. najhuj je zdej to porivanje v stilu bejž, to je moje....in valjda da je moja dolžnost da to preprečim in tud preprečujem, kolkr se pač da, glede na to, da nonstop skup tičita. in počasi pač lezemo do rezultatov. tko da jst nebi rekla, da mi ne ratuje najbolje. ne gre pa to z dons na jutr, to ti je menda jasno, glede na to da imaš tri otroke, če se ne motimuser posted image
namiguješ pa na kaj? da naj jo čez rit, k pol ga bo pa pustila pr mir? al mogoč dopuščaš možnost, da se bo še bolj sovražno vedla do njega, ker bo čutla krivico, da sem jo jst zdej zarad njega udarla?

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 262
   RE: Včerajšnja oddaja preverjeno-vzgoja otrok...
12.10.2009 13:46:08   
liliana
Zdaj ste pa vzgojo totalno zakomplicirali......

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 263
   RE: Včerajšnja oddaja preverjeno-vzgoja otrok...
12.10.2009 13:48:26   
ljupka
V eni od knjig ki govorijo o vzgoji,sem prebrala ,da med starši rashaja huda bolezen ki se imenuje blebetitis!Mislim,da si ti že kronično bolna s to boleznijo!

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 264
   RE: Včerajšnja oddaja preverjeno-vzgoja otrok...
12.10.2009 13:50:31   
pety78
IZVIRNO SPOROČILO: ljupka

V eni od knjig ki govorijo o vzgoji,sem prebrala ,da med starši rashaja huda bolezen ki se imenuje blebetitis!Mislim,da si ti že kronično bolna s to boleznijo!


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________



(odgovor članu ljupka)
Neposredna povezava do sporočila: 265
   RE: Včerajšnja oddaja preverjeno-vzgoja otrok...
12.10.2009 13:51:30   
Anonimen
Kot ta zadnji post , ko napišeš, da uboga na prvo /drugo besedo; da ve da resno misliš/ ve za posledice...potem pa ti malega pahne od mize, pojstle. Zato te vprašam še enkrat : se ne bojiš, da ti malega trajno poškoduje.


ja, na tem še delamo. rezultati so vidni, sam da ga pa čist nič nebi dirala, to pa ni. mislim da tzo nikjer ni, jst sem pripravljena na to, da se bosta nonstop nekaj suvala in ruvala in cufalauser posted image nekak si glih ne predstavljam, da bo0mo mel idilo, k se nikol ne bosta zravsala....a je kje tko, kjer maste pač več otrok...

in, ja vešda me skrbi, da bi res kej hujšga se zgodilo, samo vseeno vidim rešitev samo v tem, da pač probam čimveč preprečit ( včasih jo že vidim, kak se pripravi, pa jo še pravi čas opozorim, da nej ne naredi tega) in ji vztrajno dopovedovat...pa sem glih zanč rekla, da narava že ve kaj dela in je naredila tko, da je pupa že skoz bolj drobna in mejčkena, tamal je pa že zdej tak gavner, skor večji od njeuser posted image in zanč je nakak na njo zlezu in jo za lase cufal in kar cvilil od navdušenja, ona pa nič ni moglam sploh se ga ni mogla rešit....seveda sem pol tamalga vzela dol in ga kao kregala da tega pa ne sme počet ( bolj zarad nje, da neb mela občutka da samo njo kregam, ko mu kaj naredi, da on pa lahko, pa nič ne rečem), njej sem pa rekla a vidiš kok to ni nič fajn, zdej ti je pa vrnil, ko ga skoz nekaj porivaš in si nesramna do njega....se mi tud zdi da otroakrat je spet za en odtenek boljše....
zahtevam pa vedno od nje, da se mu opraviči, in mu da lubčka, ko mu kaj naredi, tudi jaz se ji vedno opravičim, čeprav jst njo recimo ponesreči ruknem, al pa zanč sem jo podrla na tla, k sem tak prišibala iz kuhnje ona pa iz sobe in je bla čist šokirana in se jdrla, da sem jo obrnla....in če me je že določla, da sem jo obrnla jaz in ne da se je ona v mene zaletela, sem se ji pač opravičla in ji povedla da nisem zanalašč. in tko. in vedno to tud od nje zahtevam, se mi zdi ful pomembno...k odrasli mamo dostkrt težave z rečt oprosti, vsaj jst priznam da jih mam...zdej se z otroci učimuser posted image

sej bo...

(odgovor članu uškinamama)
  Neposredna povezava do sporočila: 266
   RE: Včerajšnja oddaja preverjeno-vzgoja otrok...
12.10.2009 13:55:02   
ljupka
Že med nosečnostjo bi morala otroku razložit,da bo dobila bratca ,ji pokazat slikce iz pregledov,jo vprašat kako se počutiš,pa bi preprečila,sedanje vedenje!
Moja dva sta nora en na drugega ,ko je v vrtcu prespav je jokala ker ga ni bilo,je komaj zaspala!Sinkota sem pa od prvega dne vključevala v nosečnost in od rojstva naprej v nego ni imel razloga za ljubosumlje ,ali na odrivanje,grizenje in ne vem še kaj!Učila sem ju,da se morata imet rada in se tudi imata!
To mi je zelo pomebno pri vzgoji!

(odgovor članu ljupka)
Neposredna povezava do sporočila: 267
   RE: Včerajšnja oddaja preverjeno-vzgoja otrok...
12.10.2009 13:56:56   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Aha, pol to, da grize, tepe, mlati bratca, je po tvoje OK? Tvoja dolžnost je, da to preprečiš. Način si zbereš seveda sama, samo glede na tvoje pisanje ti s trenutnim načinom ne ratuje ravno najbolje.


grizenje, je prinesal iz vrtca, sem napisala da smo ga porihtanje. to, da ga tepe, je tud že zelo zminimalizirano, se pa še zgodi, da ga kresne kdaj. najhuj je zdej to porivanje v stilu bejž, to je moje....in valjda da je moja dolžnost da to preprečim in tud preprečujem, kolkr se pač da, glede na to, da nonstop skup tičita. in počasi pač lezemo do rezultatov. tko da jst nebi rekla, da mi ne ratuje najbolje. ne gre pa to z dons na jutr, to ti je menda jasno, glede na to da imaš tri otroke, če se ne motimuser posted image
namiguješ pa na kaj? da naj jo čez rit, k pol ga bo pa pustila pr mir? al mogoč dopuščaš možnost, da se bo še bolj sovražno vedla do njega, ker bo čutla krivico, da sem jo jst zdej zarad njega udarla?



Mam tri otroke ja, pa si ne upam takole pametovat kot ti, ker nikoli ne veš, kje ga kiksneš. Ne namigujem, da jo daj čez rit, ampak da je tako obnašanje, vsaj pri nas doma nekaj zelo hudega, hujše je samo še laganje. Če dopovedovanje ne pomaga se moraš lotit kakega drugega vzgojnega ukrepa, ja neke vrste nasilje boš morala izvest in bit pri tem dosledna tudi v obratni smeri, se pravi kaznovat tud malega, če bo udaril, uščipnil, pocukal starejšo sestrico. Život je borba, vzgoja pa tud.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 268
   RE: Včerajšnja oddaja preverjeno-vzgoja otrok...
12.10.2009 14:00:01   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ljupka

Že med nosečnostjo bi morala otroku razložit,da bo dobila bratca ,ji pokazat slikce iz pregledov,jo vprašat kako se počutiš,pa bi preprečila,sedanje vedenje!
Moja dva sta nora en na drugega ,ko je v vrtcu prespav je jokala ker ga ni bilo,je komaj zaspala!Sinkota sem pa od prvega dne vključevala v nosečnost in od rojstva naprej v nego ni imel razloga za ljubosumlje ,ali na odrivanje,grizenje in ne vem še kaj!Učila sem ju,da se morata imet rada in se tudi imata!
To mi je zelo pomebno pri vzgoji!



ja ljubica zlata, kaj pa misliš da sem počela...sam med njima je 18m razlike in ko sem bla drugič noseča, kaj misliš kolk je tamala razumelauser posted image govorila sem ji in vse, pa je trebuščka božala pa vni da ni...sam ko sem ji pa razlagala da imam v trebuščku dojenčka, mi je kukala pod majco in govorila ni niuser posted image in pol en dan, kot da bi se me naveličala poslušat, kak mam dojenčka v trebuhu, ko je že ene trikrat pogledala pod majco in rekla ni ni, se je zasukala, šla v sobo in prinesla svojga dojenčka -lutko, mi ga dala v roke in rekla to je jencek user posted image user posted image user posted image ( vs smislu ej kaj bluziš, tole je dojenček, dej si oglej pa že nehi neumnosti govorituser posted image ) tko da ne govori na pamet...če je prvi otrok starejši, to gre, ga lahko pripraviš na nobvega člana, tako malega pa ne moreš, vsaj ne v smislu da bi dejansko razumel, kaj mu pravzaprav govoriš.

(odgovor članu ljupka)
  Neposredna povezava do sporočila: 269
   RE: Včerajšnja oddaja preverjeno-vzgoja otrok...
12.10.2009 14:02:54   
pety78
Naša dva sta stara starejši 4 leta, mlajša 15 mesecev, pa se nikoli še nista stepla. Trkam!
A si mogoče razmišljala, da je kriva vzgoja, da se tako obnašata?

Aja, pa pri nas sta oba v vrtcu, ki je velikokrat "krivec" za obnašanje, pa vseeno še ni bilo grizenja, ščipanja, praskanja, ...


_____________________________



(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 270
   RE: Včerajšnja oddaja preverjeno-vzgoja otrok...
12.10.2009 14:05:06   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Aha, pol to, da grize, tepe, mlati bratca, je po tvoje OK? Tvoja dolžnost je, da to preprečiš. Način si zbereš seveda sama, samo glede na tvoje pisanje ti s trenutnim načinom ne ratuje ravno najbolje.


grizenje, je prinesal iz vrtca, sem napisala da smo ga porihtanje. to, da ga tepe, je tud že zelo zminimalizirano, se pa še zgodi, da ga kresne kdaj. najhuj je zdej to porivanje v stilu bejž, to je moje....in valjda da je moja dolžnost da to preprečim in tud preprečujem, kolkr se pač da, glede na to, da nonstop skup tičita. in počasi pač lezemo do rezultatov. tko da jst nebi rekla, da mi ne ratuje najbolje. ne gre pa to z dons na jutr, to ti je menda jasno, glede na to da imaš tri otroke, če se ne motimuser posted image
namiguješ pa na kaj? da naj jo čez rit, k pol ga bo pa pustila pr mir? al mogoč dopuščaš možnost, da se bo še bolj sovražno vedla do njega, ker bo čutla krivico, da sem jo jst zdej zarad njega udarla?



Mam tri otroke ja, pa si ne upam takole pametovat kot ti, ker nikoli ne veš, kje ga kiksneš. Ne namigujem, da jo daj čez rit, ampak da je tako obnašanje, vsaj pri nas doma nekaj zelo hudega, hujše je samo še laganje. Če dopovedovanje ne pomaga se moraš lotit kakega drugega vzgojnega ukrepa, ja neke vrste nasilje boš morala izvest in bit pri tem dosledna tudi v obratni smeri, se pravi kaznovat tud malega, če bo udaril, uščipnil, pocukal starejšo sestrico. Život je borba, vzgoja pa tud.


no sej, se strinjam, sej sem tud napisala to. zame je tudi to ena hujših kršitev, samo recimo je pa res da ona nikoli tega ne počne zanalašč, oz. v smislu da bi ji jst rekla da naj ga ne tepe, ona bi pa še enkrat udarla, pa še enkrat itd. to se nikoli ne dogaja, ga pa tko, v tistem njenem afektu, ko se ji pač zazadi in ga sune....pa sem huda in ona točno ve in jo kregam, pa se mu opraviči pol in da lupča in se zelo lepo igra pol naprej z njim...sam čez nekaj časa se pa spet spozabi in mu že puli igračo ali že kaj. to, da pa tamelga isto treba kregat oz. kaznovat, se tudi strinjam, sem tudi gor opisala kako je bilo, pa čeprov men je blo totalno smešno, sem se komaj zadrževala da sem ostala resna in stroga in da sem zadevo speljala kot treba.

če bi ga po tem, ko ji jst rečem, še kr udarjala itd. prov tist iz kljubovalnosti, pol bi pa blo treba tud drugač ukrepat, še zmeri ne z eno čez rit, ker v to pač ne verjamem, pač pa neko primerno kazen, zadosti resno, nekaj bi pač blo treba poiskat, da bi zaleglo. ampak zaenkrat še ni tko, hb.

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 271
   RE: Včerajšnja oddaja preverjeno-vzgoja otrok...
12.10.2009 14:05:14   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

Kot ta zadnji post , ko napišeš, da uboga na prvo /drugo besedo; da ve da resno misliš/ ve za posledice...potem pa ti malega pahne od mize, pojstle. Zato te vprašam še enkrat : se ne bojiš, da ti malega trajno poškoduje.


ja, na tem še delamo. rezultati so vidni, sam da ga pa čist nič nebi dirala, to pa ni. mislim da tzo nikjer ni, jst sem pripravljena na to, da se bosta nonstop nekaj suvala in ruvala in cufalauser posted image nekak si glih ne predstavljam, da bo0mo mel idilo, k se nikol ne bosta zravsala....a je kje tko, kjer maste pač več otrok...

in, ja vešda me skrbi, da bi res kej hujšga se zgodilo, samo vseeno vidim rešitev samo v tem, da pač probam čimveč preprečit ( včasih jo že vidim, kak se pripravi, pa jo še pravi čas opozorim, da nej ne naredi tega) in ji vztrajno dopovedovat...pa sem glih zanč rekla, da narava že ve kaj dela in je naredila tko, da je pupa že skoz bolj drobna in mejčkena, tamal je pa že zdej tak gavner, skor večji od njeuser posted image in zanč je nakak na njo zlezu in jo za lase cufal in kar cvilil od navdušenja, ona pa nič ni moglam sploh se ga ni mogla rešit....seveda sem pol tamalga vzela dol in ga kao kregala da tega pa ne sme počet ( bolj zarad nje, da neb mela občutka da samo njo kregam, ko mu kaj naredi, da on pa lahko, pa nič ne rečem), njej sem pa rekla a vidiš kok to ni nič fajn, zdej ti je pa vrnil, ko ga skoz nekaj porivaš in si nesramna do njega....se mi tud zdi da otroakrat je spet za en odtenek boljše....
zahtevam pa vedno od nje, da se mu opraviči, in mu da lubčka, ko mu kaj naredi, tudi jaz se ji vedno opravičim, čeprav jst njo recimo ponesreči ruknem, al pa zanč sem jo podrla na tla, k sem tak prišibala iz kuhnje ona pa iz sobe in je bla čist šokirana in se jdrla, da sem jo obrnla....in če me je že določla, da sem jo obrnla jaz in ne da se je ona v mene zaletela, sem se ji pač opravičla in ji povedla da nisem zanalašč. in tko. in vedno to tud od nje zahtevam, se mi zdi ful pomembno...k odrasli mamo dostkrt težave z rečt oprosti, vsaj jst priznam da jih mam...zdej se z otroci učimuser posted image

sej bo...



Vse lepo in pohvalno. Imaš voljo, čas , živce....in jo prepričuješ, da se pač ne sme malega cufat. Samo veš kaj ne štekam (in se še s tem hvalim), da take stvari kot so varnost otroka (komot bi ji mačka staknila oko, pes obgrizel ali pa ona malega trajno poškodovala - trenutek je potreben , da mu ...) ne vzameš bolj resno v svoje roke.  Ker jaz razumem da se stokrat reče otroku : pozdravi, reči hvala, daj roko pred usta... Samo varnost enega otroka dati v roke dveletnici...ne vem no.
Aja, da ne boš mislila da jaz malega pretepam...v štirih letih sem ga 2 krat po riti. In ni mi žal.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 272
   RE: Včerajšnja oddaja preverjeno-vzgoja otrok...
12.10.2009 14:05:16   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

hope kaj pa je s tabouser posted image a si vredu, tko drgačuser posted image
k ne razumem, sploh prvega posta neuser posted image




user posted image user posted image  zmagovalna.

Ula, veš kako pravijo " ko voziš po avtocesti in ti pripelje nekdo po tvojem pasu, tako, da se mu komaj izogneš, se zahvali višji sili. Ko pripelje še drugi, ga steraj v tri pi.čke , butla neprevidnega. Ko pa ti pripelje tretji pa se TI VPRAŠAJ , če mogoče voziš po napačnem pasu.


Zakon !! user posted image

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 273
   RE: Včerajšnja oddaja preverjeno-vzgoja otrok...
12.10.2009 14:05:47   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: pety78

Naša dva sta stara starejši 4 leta, mlajša 15 mesecev, pa se nikoli še nista stepla. Trkam!
A si mogoče razmišljala, da je kriva vzgoja, da se tako obnašata?

Aja, pa pri nas sta oba v vrtcu, ki je velikokrat "krivec" za obnašanje, pa vseeno še ni bilo grizenja, ščipanja, praskanja, ...



pety beri zgoraj user posted image

(odgovor članu pety78)
  Neposredna povezava do sporočila: 274
   RE: Včerajšnja oddaja preverjeno-vzgoja otrok...
12.10.2009 14:07:46   
ljupka
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

IZVIRNO SPOROČILO: ljupka

Že med nosečnostjo bi morala otroku razložit,da bo dobila bratca ,ji pokazat slikce iz pregledov,jo vprašat kako se počutiš,pa bi preprečila,sedanje vedenje!
Moja dva sta nora en na drugega ,ko je v vrtcu prespav je jokala ker ga ni bilo,je komaj zaspala!Sinkota sem pa od prvega dne vključevala v nosečnost in od rojstva naprej v nego ni imel razloga za ljubosumlje ,ali na odrivanje,grizenje in ne vem še kaj!Učila sem ju,da se morata imet rada in se tudi imata!
To mi je zelo pomebno pri vzgoji!



ja ljubica zlata, kaj pa misliš da sem počela...sam med njima je 18m razlike in ko sem bla drugič noseča, kaj misliš kolk je tamala razumelauser posted image govorila sem ji in vse, pa je trebuščka božala pa vni da ni...sam ko sem ji pa razlagala da imam v trebuščku dojenčka, mi je kukala pod majco in govorila ni niuser posted image in pol en dan, kot da bi se me naveličala poslušat, kak mam dojenčka v trebuhu, ko je že ene trikrat pogledala pod majco in rekla ni ni, se je zasukala, šla v sobo in prinesla svojga dojenčka -lutko, mi ga dala v roke in rekla to je jencek user posted image user posted image user posted image ( vs smislu ej kaj bluziš, tole je dojenček, dej si oglej pa že nehi neumnosti govorituser posted image ) tko da ne govori na pamet...če je prvi otrok starejši, to gre, ga lahko pripraviš na nobvega člana, tako malega pa ne moreš, vsaj ne v smislu da bi dejansko razumel, kaj mu pravzaprav govoriš.




Ta mala je prava faca!user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 275
Stran:   <<   < Prejšnja stran  9 10 [11] 12 13   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  9 10 [11] 12 13   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?