|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: kako dobiti bolniško?
9.10.2009 8:18:24   
kora33
meni je vse to že na meji norosti...je pa res, da so do tega pripeljali ljudje, ki so bolniško izkoriščali in jo še...jaz npr. imam soseda...star je 26 let...mlad...močan...zdrav fant...je pa mesečno en teden stoposto v bolniški...če ne 14 dni...se mi prav gabi.....
verjetno je vsaka komisija različna....jaz imam sodelavko, ki ima v okviru domačega kraja odobrene neomejene izhode...izven pa mislim, da par urc dnevno.....
no bomo konec meseca videli, kaj meni rečejo...upam, da mi dovolijo vsaj izhode v okviru kraja....
lp

_____________________________

sreča je

(odgovor članu ljupka)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: kako dobiti bolniško?
9.10.2009 8:41:00   
tinamina
Če delaš v domu-pejt na bolniško, poznam primer drage moje med. sestre, ki je delala in dobila infekt, bila je 2 meseca noseča  in rodil se je otrok z okvaro, testi so tako pokazali.
Ni vredno nič bolj na svetu kot tvoj otroček, jaz bi se celo življenje žrla, da bi mi rekel zdravnik, da je otrok bolan, ker sem jaz izivala in dobila virus gripe. Kar pa bolnišnicah in domovih tega kar mrgoli, sploh pa MRSA!
Ne sekiraj se za te napade tukaj gor, ene niso v zdravstvu in tega ne razumejo, če ena ostane sama in noseča, pa ji pade 150 kg bolnik in ga mora dvignit..Poleg tega so ene ponosne, da so delale do konca, zakaj že, ker bi dobile vsak mesec cca 150 eurov manj? Kolk jih pa uživa pravico krajšega del. časa za svoje malčke, peščica, zakaj že?
Zame si zelo skrbna in ne lena, zato le čuvaj svoj plod in pejt na bolniško, ker se začenja obdobje gripe in prehladov, kar pa za tvoj plod predstavlja nevarnost.
Zdaj pa NAPAD velesuper mam, posebej tistih garaških, ki so ponosno hodile v službo z trebuhom, in uživale v tem in še 150 eurov na mesec pridobile zato!
To so zame neodgovorne, saj z otroci v vrtcu pol isto delajo, sam da ne gredo na nego, da ne bodo manjkale v službi, otrok se pa davi s kašljanjem, po možnosti jih še iz vrtca kličejo da ima vročino, da ga pride iskat-absurd!
Meni so moji sončki always na prvem mestu in ne služba in denar!
Vso srečo ti želim, lepo donosi, čuvaj se in lepo rodi, na te supermame, ki visijo 24 ur kle gor, se pa ne oziraj!LP

(odgovor članu kora33)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: kako dobiti bolniško?
9.10.2009 8:50:55   
ljupka
IZVIRNO SPOROČILO: tinamina

Če delaš v domu-pejt na bolniško, poznam primer drage moje med. sestre, ki je delala in dobila infekt, bila je 2 meseca noseča  in rodil se je otrok z okvaro, testi so tako pokazali.
Ni vredno nič bolj na svetu kot tvoj otroček, jaz bi se celo življenje žrla, da bi mi rekel zdravnik, da je otrok bolan, ker sem jaz izivala in dobila virus gripe. Kar pa bolnišnicah in domovih tega kar mrgoli, sploh pa MRSA!
Ne sekiraj se za te napade tukaj gor, ene niso v zdravstvu in tega ne razumejo, če ena ostane sama in noseča, pa ji pade 150 kg bolnik in ga mora dvignit..Poleg tega so ene ponosne, da so delale do konca, zakaj že, ker bi dobile vsak mesec cca 150 eurov manj? Kolk jih pa uživa pravico krajšega del. časa za svoje malčke, peščica, zakaj že?
Zame si zelo skrbna in ne lena, zato le čuvaj svoj plod in pejt na bolniško, ker se začenja obdobje gripe in prehladov, kar pa za tvoj plod predstavlja nevarnost.
Zdaj pa NAPAD velesuper mam, posebej tistih garaških, ki so ponosno hodile v službo z trebuhom, in uživale v tem in še 150 eurov na mesec pridobile zato!
To so zame neodgovorne, saj z otroci v vrtcu pol isto delajo, sam da ne gredo na nego, da ne bodo manjkale v službi, otrok se pa davi s kašljanjem, po možnosti jih še iz vrtca kličejo da ima vročino, da ga pride iskat-absurd!
Meni so moji sončki always na prvem mestu in ne služba in denar!
Vso srečo ti želim, lepo donosi, čuvaj se in lepo rodi, na te supermame, ki visijo 24 ur kle gor, se pa ne oziraj!LP




user posted image user posted image user posted image user posted image Se strinjam s tabo!

(odgovor članu tinamina)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: kako dobiti bolniško?
9.10.2009 10:03:31   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: zvesta


IZVIRNO SPOROČILO: kora33

hi,
joj me je kar malo ujezilo, ko ste jo (nekatere) tako hudo napadle....tudi meni sama nosečnost sedaj poteka HB brez problemov, sem pa vseeno na bolniški....in HB imam razumevajočo G, ki mi je napisala, da priporoča stalež zaradi neprimernega delovnega okolja za nosečnico...moram reči, da gre za podobno službo kot pri mišamaši....s tem, da je poleg vseh dejavnikov pri nas prisotna še agresija...to pa res ne gre...sem se trudila do polovice in malo čez...z glavo skozi zid pa ne gre....vsak mora pač pri sebi razčistit, kolk je rizična služba...a se da al ne...jaz sem mislila delat do konca...pa sem ugotovila, da ne bo šlo....
in vse to mislim ,da bi en normalen G tud mogel razumet, ne glede na to kolk se bolniške izkoriščajo.....
lp in lepo nosečnost vsem....tistim ki delate in tistim, ki ste na bolniški


glej, kora, jaz se strinjam, da delovno okolje povsod ni primerno... ampak žal je po zakonu tako, da to ni predmet obravnave ginekologa, ampak predme delodajalca, ki ti mora zagotoviti primerno delovno mesto ali ti pa sam izplačevati bolniško, ki je v tem primeru 100%....

žal je res tako, da so delodajalci strašno nerazumevajoči.... zato nosečnice izkoristijo dobrosrčnost ginekologov, kar se pa pozna pri tem, da ker je rizičnih in "kao" rizičnih bolnišk toliko, da so komisije začele zavračat vse po vrsti...



in še glede "napada" na avtorico začetnega posta: žal je punca napisala, da želi na bolniško in to takoj.... razloge, zakaj si želi v stalež, je pa navedla šele mnogo kasneje.... zato so bili odzivi takšni, kot so bili....


A to spada pod humor? Dej ne kvasi "solidarnostnih" neumnosti.

Tinamina je res dobr napisala, se strinjam.



< Sporočilo je popravil AnjaPH -- 9.10.2009 10:09:07 >

(odgovor članu zvesta)
  Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: kako dobiti bolniško?
9.10.2009 10:15:40   
jakaracman
Ker poznam tvoje delo ti svetujem bolniško za prvi mesec ti jo lahko da osebni zdravnik.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: kako dobiti bolniško?
9.10.2009 10:47:33   
benika
Ljupka, možnost iti na porodniško 42 dni prej ne obstaja več (pa nima veze koliko otrok nosiš). Sam toliko v vednost.

(odgovor članu ljupka)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: kako dobiti bolniško?
9.10.2009 10:52:31   
ljupka
Kako ne obstaja,če sem se jaz z svojo G že pogovarjala o tem in smo se zmenile!
Razen,če moja G ne ve ,da več ne obstaja!
In od gdaj ne obstaja več?
Tudi prvič in drugič ko sem bila ,so mi drugi govorili,da ne obstaja!
Edini problem je v tem,da moraš 14 dni prej delat!


< Sporočilo je popravil ljupka -- 9.10.2009 10:55:45 >

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: kako dobiti bolniško?
9.10.2009 14:26:42   
RAKICA2007
IZVIRNO SPOROČILO: mišamaša77

No ja, ne želim si še povedat ker se bojim da gre kaj narobe, tam do 3. meseca se mi zdi zgodaj.
Premestitev na drugo delovno mesto pri nas ni mogoča ( se je tudi ni nikdar izvajalo), imam pa res težko delo - zelo pogosto moraš dvigniti ali obdržati  celo težo pacienta oz. stanovalca. Zaradi tega imam tudi že okvarjeno vratno hrbtenico, pogosto vkleščen živec v hrbtu...  Tole ni stvar ginekologa ampak stvar osebnega zdravnika . . . zaradi tega ti lahko osebni zdravnik da bolniško, brez ginekološkega mnenja.
Pa zaradi tega tudi nisem bila nikoli do sedaj na bolniški.
No ne bi ravno rekla da sem lenoba, ker po 15. uri delam še pop. s.p. doma, ki me zelo veseli.
Seveda bi potem tudi to odpadlo, še posebej ker je spet fizično delo...
Gre za to da me pri dvigovanju teže začne močno boleti sp. del trebuha.
Ja ginekolog mi je drugače super, tako da ga ne bi menjala. Res pa ne vem kako naj se dogovorim z njim.
Tor


Ravno do 3. meseca je narobe da NE poveš, ker je do takrat največja nevarnost da gre kaj narobe. Jaz mislim, da kar moraš povedati, saj drugi to razumejo in ni user posted image , da te ne bi malo bolj čuvali. Jaz sem bila v 24. tednu nosečnosti in ker nisem ubogala ginekologinje in se nisem pazila (preveč sem dvigovala pretežke stvari) sem morala na bolniško, ker me je zvilo in so sumili na pruh, kasneje ovrgli sum, imela pa lažne popadke. Tako da sem preležala oz. prepočivala do konca bolniške kar lepo doma. TUGAAAAA res, če bom še kdaj noseča, se bom držala besed ginekologinje kot pribito in tut 1kg preveč ne bom dvignila user posted image user posted image user posted image  ampak tole je že druga tema user posted image user posted image user posted image

Ti kar lepo povej v službi in čimbolj pazi nase. Prav je da vsaj vodstveni kader ve zakaj se gre. Saj konec koncu oni delajo urnike in razdeljujejo delo.

Pazi nase user posted image

(odgovor članu mišamaša77)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: kako dobiti bolniško?
9.10.2009 14:30:54   
RAKICA2007
IZVIRNO SPOROČILO: ljupka

IZVIRNO SPOROČILO: tinamina

Če delaš v domu-pejt na bolniško, poznam primer drage moje med. sestre, ki je delala in dobila infekt, bila je 2 meseca noseča  in rodil se je otrok z okvaro, testi so tako pokazali.
Ni vredno nič bolj na svetu kot tvoj otroček, jaz bi se celo življenje žrla, da bi mi rekel zdravnik, da je otrok bolan, ker sem jaz izivala in dobila virus gripe. Kar pa bolnišnicah in domovih tega kar mrgoli, sploh pa MRSA!
Ne sekiraj se za te napade tukaj gor, ene niso v zdravstvu in tega ne razumejo, če ena ostane sama in noseča, pa ji pade 150 kg bolnik in ga mora dvignit..Poleg tega so ene ponosne, da so delale do konca, zakaj že, ker bi dobile vsak mesec cca 150 eurov manj? Kolk jih pa uživa pravico krajšega del. časa za svoje malčke, peščica, zakaj že?
Zame si zelo skrbna in ne lena, zato le čuvaj svoj plod in pejt na bolniško, ker se začenja obdobje gripe in prehladov, kar pa za tvoj plod predstavlja nevarnost.
Zdaj pa NAPAD velesuper mam, posebej tistih garaških, ki so ponosno hodile v službo z trebuhom, in uživale v tem in še 150 eurov na mesec pridobile zato!
To so zame neodgovorne, saj z otroci v vrtcu pol isto delajo, sam da ne gredo na nego, da ne bodo manjkale v službi, otrok se pa davi s kašljanjem, po možnosti jih še iz vrtca kličejo da ima vročino, da ga pride iskat-absurd!
Meni so moji sončki always na prvem mestu in ne služba in denar!
Vso srečo ti želim, lepo donosi, čuvaj se in lepo rodi, na te supermame, ki visijo 24 ur kle gor, se pa ne oziraj!LP




user posted image user posted image user posted image user posted image Se strinjam s tabo!



Dokler lahko delaj, potlej pa po navodilih. Saj ne rečem, lahko da se je to zgodilo, bogve zakaj je do tega prišlo. No ne bom pametovala, ampak moja naj prijateljica tudi dela v DSO in je vse 3 nosečnosti delala skoraj do konca. Jaz mislim, da je to čisto odvisno od samega poteka nosečnosti in od počutja user posted image . Tako da prosim poslušaj sebe in svoje telo, ter svojega malega pikca ki ga nosiš pod srcem. Če ti karkoli reče da ni ok, pojdi k zdravniku oz. ginekologu in teži. Teži dokler te ne pregleda.

Pazi nase user posted image  in svojega user posted image

(odgovor članu ljupka)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: kako dobiti bolniško?
9.10.2009 16:05:23   
benika
IZVIRNO SPOROČILO: ljupka

Kako ne obstaja,če sem se jaz z svojo G že pogovarjala o tem in smo se zmenile!
Razen,če moja G ne ve ,da več ne obstaja!
In od gdaj ne obstaja več?
Tudi prvič in drugič ko sem bila ,so mi drugi govorili,da ne obstaja!
Edini problem je v tem,da moraš 14 dni prej delat!



PORODNIŠKI DOPUST


Porodniški dopust je dopust, namenjen pripravi na porod in negi in varstvu otroka takoj po porodu.


Kdo ima pravico do porodniškega dopusta?

Pravico do porodniškega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba.

Koliko časa traja porodniški dopust in kdaj nastopi?

Porodniški dopust traja 105 dni.

Mati mora nastopiti porodniški dopust 28 dni pred predvidenim datumom poroda, ki ga določi ginekolog.

Če mati ne nastopi porodniškega dopusta 28 dni pred datumom poroda, neizrabljenega dela ne more izrabiti po otrokovem rojstvu, razen v primeru, če je porod nastopil pred predvidenim datumom.

Če mati na dan poroda še ni nastopila porodniškega dopusta, ga nastopi z dnem rojstva otroka



Tako pravi zakon. Praviš, da si se z G domenila, da ga boš nastopila prej. To je potem interni dogovor med tabo in G, saj ti bo najbrž na papirju prestavila PDP. V takem primeru pa greš potem prej na porodniško. Če imaš recimo rok 1. januarja, te noben živ bog na CSD-ju ne bo dal na porodniški dopust 48 dni prej (če ti seveda G ne zmuti kaj).

Od kdaj pa ne velja več, pa ne vem. Lani januarja že ni bilo več te možnosti.


< Sporočilo je popravil benika -- 9.10.2009 16:07:10 >

(odgovor članu ljupka)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: kako dobiti bolniško?
9.10.2009 18:01:21   
ljupka
Ja sem mal pogledala in naj bi prišlo v veljavo 1.1.2007.Jaz sem pa rodila maja 06.Moram jo opomnit da se je zakon spremenil,ali se je zmotila ,ker se je mudilo!Naslednji petek imam NS pa ji povem!

Hvala Benika na informaciji!

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: kako dobiti bolniško?
9.10.2009 18:17:09   
benika
Hvala Benika na informaciji!


Ni za kajuser posted image

(odgovor članu ljupka)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: kako dobiti bolniško?
10.10.2009 21:00:30   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: mišamaša77


Kaj pa rečete da dobite bolniško?


uf..tole me je pa pogrelo, ampak se bom vseeno brzdala. Rekla bom samo tole, da me po eni strani zelo veseli, da nekatere lahko hlinite, medtem, ko smo se druge celo nosečnost tresle kaj bo z našimi pikicami, ali bomo donosile ali ne, se bo otrok rodil zdrav ali bo z njim kaj narobe, se bo sploh rodil živ...

Tvoje vprašanje je nasploh zelo žaljivo do tistih, ki smo bile upravičeno v bolniškem staležu in povem ti, da bi vsaka ki je dala skozi to psihično breme in ves ta čas preživela v stalnem strahu za otročka, z veseljem hodila v službo.

Raje bodi vesela, da si zdrava nosečnica user posted image




_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu mišamaša77)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: kako dobiti bolniško?
10.10.2009 21:11:04   
TomTaylor


hja, evo, eno samo vprašanje mi je tako pritisk dvignilo, da niti nisem brala vseh odgovorov in kasnejših objav avtorice. Glede na nadaljnje branje pa se strinjam s tistimi, ki so predlagali, da v službi poveš za nosečnost in naj te temu primerno "obremenijo" oz. dajo na drugo, primernejše mesto.


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: kako dobiti bolniško?
10.10.2009 21:13:58   
Petka09
Jaz sem tudi ostala doma v bolniški že v 5. mesecu nosečnosti in to zato, ker sem imela v eno smer 150 km vožnje v službo vsak dan!!! Pa je bilo z mano vse v redu, vendar nisem hotela tvegati (vsako jutro vstajanje ob pol petih, sesti v avto, se peljati, pasti v gužvo pred ljubljano in priti v službo po včasih tudi 2,5 urah vožnje in stanja v zastojih... Popoldan pa domov po 16. uri in priti čisto uničena ob 19h domov in skoraj stoje zaspati že ob 21h). Pa otrdevanje trebuha že od 3. meseca dalje..... No, zato sem ostala doma!
In tudi mene pogreje, ko ene kar iščejo neke brezvezne razloge, da bi ostale doma zarad lenobe in zarad izkoriščanja države! Mi pa delamo za take hipohondre in izkoriščevalce!

Avtorici teme: Pa se zlaži dohterju, da te vse dol tišči, da se ti v glavi vrti, da ne morš stat, ne sedet, da maš občutek, da ti bo dete zdej zdej ven padlo, da ti trebuh otrdeva, da si pod strašnim stresom, da maš migrene, da ti je slabo in nenormalno bruhaš, da ti mehur ne dela dobro, da ti roke in noge mravljinčijo, da te je v križu vsekalo..... Izgovorov en mali milijon in noben dohtar ti pač ne bo mogel dokazat, da to ni res! Ti pa živi z lažjo, če lahko! Z zdravjem se ni za hecat in se norce delat, ker še prehitro lahko zbolimo!

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: kako dobiti bolniško?
11.10.2009 7:55:10   
mišamaša77
ja hvala Petka09, ne vem če si vse prebrala na to temo, dejansko gre res za to da je moje delo fizično, ne vem če si kdaj poskusila starega onemoglega človeka (od 60 - 115 kg) pomakniti z roba postelje na sredino, ga nameščati v udoben položaj, ga premeščati na invalidski voziček - ko se ti pogosto cel "obesi" ker res ne zmore, kolabira,... to je moje dnevno delo.

No moram povedati da sem bila do sedaj v 8 ih letih dela 3x na bolniški, tako da zame sigurno ne delaš in podpiraš moje lenobe"
Še ob redkih prehladih ipd. si dam raje masko in delam, kot da bi ostajala doma.




(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: kako dobiti bolniško?
11.10.2009 13:06:48   
benika
In tudi mene pogreje, ko ene kar iščejo neke brezvezne razloge, da bi ostale doma zarad lenobe in zarad izkoriščanja države! Mi pa delamo za take hipohondre in izkoriščevalce!


Petka, res brez zamere, ampak tudi tvoj razlog za bolniško načeloma ni vzrok, da bi si zaslužila bolniško. Ker 2 uri sedenja v avtu (pa še možnost postanka obstaja) se nikakor ne moreta primerjati z nosečnicami,, ki imajo res rizično nosečnost in se tresejo a bo z otročkom vse vredu ali ne. Jaz sem med nosečnostjo v avtomobilu preživela prav tako 4 ure na dan, s tem, da sem razvažala hrano. Pa mi je ravno tako otrdeval trebuh, pa pojavljale so se bolečine...

vendar nisem hotela tvegati (vsako jutro vstajanje ob pol petih, sesti v avto, se peljati


Ljubica moja, jaz sem vstajala ob 3.45user posted image Pa mi ni bilo težko. In veš zakaj ne? Ker sem bila zdrava, moje dete je bilo zdravo, rada sem hodila v službo. In čeprav je ena napisala, da se mučimo v službi za ubogih 150€ več kot bi dobile bolniške.....150€ je bilo takrat skoraj 1/3 moje plače.


< Sporočilo je popravil benika -- 11.10.2009 13:10:18 >

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: kako dobiti bolniško?
11.10.2009 13:55:30   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: benika

In tudi mene pogreje, ko ene kar iščejo neke brezvezne razloge, da bi ostale doma zarad lenobe in zarad izkoriščanja države! Mi pa delamo za take hipohondre in izkoriščevalce!


Petka, res brez zamere, ampak tudi tvoj razlog za bolniško načeloma ni vzrok, da bi si zaslužila bolniško. Ker 2 uri sedenja v avtu (pa še možnost postanka obstaja) se nikakor ne moreta primerjati z nosečnicami,, ki imajo res rizično nosečnost in se tresejo a bo z otročkom vse vredu ali ne. Jaz sem med nosečnostjo v avtomobilu preživela prav tako 4 ure na dan, s tem, da sem razvažala hrano. Pa mi je ravno tako otrdeval trebuh, pa pojavljale so se bolečine...

vendar nisem hotela tvegati (vsako jutro vstajanje ob pol petih, sesti v avto, se peljati


Ljubica moja, jaz sem vstajala ob 3.45user posted image Pa mi ni bilo težko. In veš zakaj ne? Ker sem bila zdrava, moje dete je bilo zdravo, rada sem hodila v službo. In čeprav je ena napisala, da se mučimo v službi za ubogih 150€ več kot bi dobile bolniške.....150€ je bilo takrat skoraj 1/3 moje plače.



Mislim, sorry, benika, a zdaj bomo tekmovale katera je večja mučenica in katera se je bolj žrtvovala v nosečnosti?? Torej, zdej se mora samo še javit katera, ki je lopatala ali krampala pol pa šla direkt rodit?? Mislim, da je to res neumestno, no! In če vožnja, ki je stresna, kjer glavo nosiš na pladnju vsak dan in se ob nesrečah na avtocesti, ki so bile sigurno vsak teden 2 ali 3, zavleče tudi v 3 ure v eno smer do službe, ni dovolj velik razlog, da nosečnica ostane doma, pol pa res ne vem! In kakšni postanki neki, ko pa moraš biti na delu ob 8h.
Pa pojma nimaš kakšno službo sem imela, ko sem prišla do tja. To je bil stres, sestanki, pogajanja, telefoni, roki, vse v zadnjem momentu od nadrejenih.... Ni za govorit. In to po 9 ur najmanj na dan. Ko pa sem zanosila, sem se trudila, da sem odhajala pred 16. uro domov, ker sem vedela kako dolga pot me čaka in s sabo vedno nosila laptop in opravljala delo tudi do polnoči od doma!

Ja, tudi jaz sem bila zdrava, vendar je to bilo preveliko tveganje. Od stresa in napetosti po cel dan nisem mogla niti imela časa skoraj nič pojest, dehidrirana, ker sem komaj prišla do kozarca vode.. Ja, sama sem si bila kriva, vendar ko folk okoli tebe leta in zahteva razne stvari, ne utegneš veliko mislit nase. In še to je mednarodna firma, kjer smo imeli conference call-e pozno v noč, ker iz drugega konca sveta je bla pač časovna razlika! In čeprav nisem fizično delala, mi noben ne bo rekel, da psihično delo in napor ne zmatra enako kot če bi cel dan kopala v vinogradu! Ampak tisti, ki ne proba, ne ve.

Tako da prosim, ne se primerjat z mano! In sorry, če si ti rada hodila pod temi pogoji v službo, potem ok, tvoja izbira in hvalabogu, da je bilo tako, če si se dobro počutila in si si to želela. Jaz sem samo ginekologu povedala kje delam in me je debelo pogledal in me takoj ko sem že na prvem pregledu to povedala spraševal, da naj samo povem, ko bom želela ostati doma.

Seveda se moj razlog za bolniško ne more primerjat s tisto, ki recimo krvavi, ki ima strogo mirovanje, bolečine, grozeči zgodnji porod itd.... Ampak nisem pa mula ali konj, ki bi lahko zdržala to, kar bi morala zdržati jaz. Že kot nenoseča mi je bila služba v grozno breme, ker je tempo pri nas ubijalski.


Avtorici posta: Se opravičujem, ker sem prezaletavo prebrala samo začetek teme. Oprosti, prosim! Res je, te čisto razumem, dovolj razlogov imaš za bolniško. Pa vseeno kot sem rekla, poveš pač po resnici ali pa še malo kaj dodaš, da se res slabo počutiš in vseeno mislim da ne bi smelo biti težav dobiti bolniško. Sama najbolje veš, kako ti je in česa se bojiš. In imaš pravico poskrbeti za otročička in prvenstveno zate, da boš nosečnost preživela v miru in ne v strahu, da se bo kaj zgodilo. Srečno!

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: kako dobiti bolniško?
11.10.2009 15:08:47   
novakatja
Tudi jaz delam v zdravstvu. V nosečnosti sem bila k sreči zdrava in sem delala do konca.
Delodajalec me je oprostil nadurnega in nočnega dela, s koelgicami pa smo se tako zoorganizirale, da ni bilo dvigovanja.
Kar se okužb tiče, pa vsi poznamo preventivne ukrepe, ki se jih je treba držati.
Če se zmeniš in imaš normalne kolege, lahko delaš skoraj vse.

Se mi pa zdi, da je bilo eno obdobje, ko so skoraj vse zdrave nosečnice kar dobile bolniško in so sedaj bolj strogi, pa je kakšna brez, ki bi jo res morala dobiti.

(odgovor članu mišamaša77)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: kako dobiti bolniško?
11.10.2009 16:14:45   
benika
Če se zmeniš in imaš normalne kolege, lahko delaš skoraj vse.


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Ampak kaj, ko je lažje že prvi teden jamrat in it na bolniško, brez, da bi se delodajalcu in sodelavcem sploh dala možnost, da pomagajo, če se da.

(odgovor članu novakatja)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: kako dobiti bolniško?
11.10.2009 22:27:52   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: benika

Če se zmeniš in imaš normalne kolege, lahko delaš skoraj vse.


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Ampak kaj, ko je lažje že prvi teden jamrat in it na bolniško, brez, da bi se delodajalcu in sodelavcem sploh dala možnost, da pomagajo, če se da.



Čisto odvisno KAJ delaš oz. na kakem del. mestu si in KOLIKO so obremenjeni ostali sodelavci s svojim delom. Če imajo že oni preko glave natrpan urnik, potem je nemogoče, da še tebi odvzemajo tvoje naloge, da bo tebi lažje, ker si pač noseča. Da te prerazporedijo kam drugam je večinoma nemogoče. V bistvu je največkrat tako, da ker veš, da boš šla na porodniško moraš kvečjemu delat dvojno delo, ker moraš nekoga uvajat, ki bo prevzel delo, ko tebe ne bo..... v tem obdobju uvajanja drugega pa delodajalec ponavadi ne pusti, da bi si pa ti "pilila nohte" medtem ko bo uvajalka delala tvoje delo. Vmes ti on lepo naloži kakšne "kompleksnejše projekte", za katere prej recimo nisi imela časa, ker mu je interes, da te ponuca in pokuri do zadnjega atoma. Vsaj tako je bilo pri meni in marsikateri kolegici, znanki, ki jo poznam.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: kako dobiti bolniško?
12.10.2009 8:49:12   
ljupka
A ste vse po pisarnah al kaj ,da se lahko s šefih menite,saj to je pol super!
No jaz sem le fizični delavec v veliki tovarni ,kjer je norma in si plačan pač cel mesec enako in ni na pamet ne pride nobenmu sodelavcu ,da bo delal tvoj posel,ko ti na sekretu bruhaš,ali omedlevaš ob stroju!Vsak ima svoje delo,če ne moreš pejt domu!Vsak dan je treba premetat par ton,naredit par milijonov korakov,na enem od strojev preteč mali maraton,pa še zaradi velike prodaje povečujejo norme na nečloveške višave!Nenehni pritiski in stres in tle čist nobena ne dela ,če hoče donosit otroka!Ena se je super počutla in ni hotela iti na bolniško,celo majster jo je prosil naj gre ,pa ni hotela!En dan zelo žalosten za vse je delala in teško dvigovala in skakala ,tako kot zmeraj,se je pa kri sam vlila iz nje in je izgubila otroka,vsi smo jokali z njo!Čez eno leto je spet zaosila,je šla pa takoj na bplniško!Jaz sem prosila majstra,če mi lahko da lažje delovno mesto,ampak je rekel,da zame ga nima,da naj grem na bolniško in sem šla,ker ne zmorem takega dela ,da bi delala normo,če tega ne zmoreš pejt domov!Pač v tovarni so lažja delavna mesta sam tam delajo invalidi,in starejši delavci ,ki delajo že 3o ali 40 let v tovarni!

Ne vem če katera gdaj razmišlja ,kako je bilo v starih časih ,kako so ženske umirale ,zaradi nosečnostih ,porodih in tudi otročički!Men je babica govorila strašljive zgodbe,ki so grozne!Zakaj ne bi bilo z nami bolje,zakaj se bi morale bati za svoje življenje in življenje svojih otrok!Imamo vse na raspolago zdrastveno varnost kontroliran porod in vso nego in zakaj se nebi smele tud med nosečnostjo dobro počutit in varno in se pripravljat na porod in na otroka!Jaz moram h ginekologu na tri tedne ,zaradi večplodne nosečnosti!Brala sem tudi da je bolniška 5x cenejša od samo enega dneva inkubatorja,če ženska prezgodaj rodi,in tega je vse več,ker se staros nosečnic povišuje in seveda stres je glavni razlog za to!Jaz sem naprimer fizični delavec ,moram dvigovat teška bremena,tista v pisarni ima pa stres,v zdravstvu je veliko bolezni in se mi zdi samoumevno,da ne dela več!Kaj ste govorile o vožnji več ur ,ker nisem rada šofer je zame to zelo stresno,če katera v tem uživa ni problem!
Do sedaj sem že dvakrat rodila!Prvič krvavela 4 mesece bila na bolniški rodila pri 36t,drugič takoj na bolniško,posteljica nisko,celo nosečnost po mal otprta,rodila pri 37t,sedaj sta dva in se ful bojim prezgodnjega poroda,tudi vse težave,ki jih imam bom pozabila ,samo da bosta čim dle not!
Super je če lahko delaš,vedno sem imela to željo,sam žal ne gre,saj čas i mine hitro,zdaj se mi ful vleče in sam razmišljam ,kako bo ,al sta zdrava,kako bom rodila ,kako bom dojila dva itn.Mislim da se ima vsaka pravico odločit ,al bo delala al ne,saj tko se odloči G in potem komisija,na podlagi izvidov saj ni nič na lepe oči!

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: kako dobiti bolniško?
12.10.2009 9:08:41   
tinamina
V zdravstvu nimaš v teh časih noseča kaj delat, ne smeš dvigovat, sploh v prvih 3 mesecih, bolniki kašljajo, bacili, virusi so v zraku, stik z izločki.. ma kakšni ukrepi neki halo...Da bi se zanašal na kolege..alo,minilo je bratstvo in jedinstvo, ratu je folk ko hijene, vsak za svojo rit, pa kdo bo dobil večjo  povišico, ene celo uživajo, da nosečnice mučijo, une pred penzijo sploh, ponavadi so odgovori: "ja ko sem bla jaz noseča sem delala vse!"Poleg tega te razpišejo s kolegico in ta bi rada delala normalen delovni proces, ki pri jutranji negi vsebuje tudi dvigovanje in ti ne smeš in tako ustvarjaš slabo voljo, postaneš kar višek, nimajo ravno rade da so razpisane z nosečnico, sploh pa sedaj kadra v zdravstvu noro primankuje.Govorim iz lastnih izkušenj.
Ne me basat z takšnimi okrasnimi frazami, ki jih ene tukaj gor pišejo, pejt mišamaša na bolniško, najbrž ti nihče ne bo pomagal, ko ostaneš sredi kopalnice z ležečim bolnikom na tleh, sama po svoji vesti veš, da ga tam ležat pustiti ne moreš,potem gripa, ukrepi dol ali gor, sam ena kljuka pa si adijo, če pa katera ne ve kaj se lahko pripeti poldu v prvih treh mesecih, če stakneš virus, pa lepo prosim uporabite malo iskalnik in si preberite kaj koristnega, pa se ne boste hvalile kako ste delale do konca, boste krono zato dobile?Če bi pa z otrokom bilo kaj narobe bi se pa požrle..a?
Drage moje daleč od tega smo ko nosečnost ni bila nič kaj posebnega. Spontani splavi so visoko narastli, sedaj ma ni nosečnice skoraj da ne gre kaj narobe. Statistiko poglejte, pa boste videle kako so narastle krvavitve, splavi, napake ploda.
Saj ne rečem za tiste ki imajo pisarniško službo da ne bi delale, a v zdravstvu pa mislim da nosečnica res ne sme dvigovati, pa bacile pobirati, sploh tiste z infekcijske (hiv,hepatitisi, rota, adeno virusi-groza) , pa kader pokrivati, ki ga primankuje.Da pa ne govorim o stresu.

Dol mi visi kaj si ene mislijo in tole kritizirajo, kakor kateri paše, meni ni prioriteta služba ampak najin otrok! Pač ne bomo imeli zato Audija, imeli prečudovito hišo in 1000 m vrta..bomo pa imeli čisto vest, da sem se res čuvala med nosečnostjo, klinac pa tistih 1500 eurov,  vedno kaj pride pri otrocih, vendar se mi zdi  po pripovedovanjih staršev, ki se jim je kaj takšnega zgodil , vedno sebe prvo vprašaš kaj sem delala narobe?
Joj kako so eni sam na keš..noro, žalostno res.Pa to niso tiste revčke, ki malo zaslužjo, ponavad so to zelo dobro situirane, ki ne bi eura pustile, sam da imajo Gucci čevlje, groza, groza!
Pravjo sto ljudi sto čudi!

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: kako dobiti bolniško?
12.10.2009 9:32:28   
Anna86
Bravo user posted image

Sem popoloma enakega mišljenja.Ne moreš svoje delo prekladat na ramena drugih.Saj niso nore,da bojo poloeg svojega še tvoje opravljale.Sploh je pa pri nas slaba volja,če katera nosečnica malo dlje dela saj si ne morejo veliko pomagati z njo.Tako,da novakatja ni povsem realno kar si ti napisala.Oz. se tudi oddelki med seboj razlikujejo.

(odgovor članu tinamina)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: kako dobiti bolniško?
12.10.2009 16:45:58   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: ljupka

A ste vse po pisarnah al kaj ,da se lahko s šefih menite,saj to je pol super!
No jaz sem le fizični delavec v veliki tovarni



Neumestno, pa vendar: kako primitivno razmišljanje user posted image ...

Pa zgolj za informacijo: tudi v nekaterih pisarnah imajo/imamo določene normative. Tako da se nikar ne smili sama sebi user posted image


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu ljupka)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





VIDEO: Noro brcanje v trebuščku
video
Poglejte si nenavadno močno brcanje, ki ga je tale mamica doživljala v nosečnosti. Njen trebuh je dobesedno oživel, se p...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?