|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
27.10.2009 13:40:47   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu kajalin*)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Ali so letos drugačna priporočila glede s...
27.10.2009 21:30:02   
frutka_
Mika, nisem brala odgovorov, ker nimam časa ampak ti bom prepisala kaj piše v Kurukulu.

"Počitek in spanje otroka ne bi smela biti ne obvezna ne časovno preveč strogo določena; organizacija počitka je odvisna od individualnih potreb, organizacije posebej utrudljivih dejavnosti, sprehodov, obiskov različnih institucij, izletov,...
Med drugim pod to točko piše tudi: " ...pri načrtovanju in in izvajanju kurikula je potrebno tudi spoštovati posebnosti okolja, otrok in staršev."

Jaz ti priporočam, da narediš naslednje:
a)greš  do njene vzojiteljice z dobrimi argumetni, da pač potrebuje spanja temveč krajši počitek in kako ji ga lahko v vrtcu zagotovijo (možnost izbire!)
b) greš do bivše vzgojiteljice in jo prosiš za nasvet

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Ali so letos drugačna priporočila glede s...
27.10.2009 21:31:02   
frutka_
IZVIRNO SPOROČILO: Nalin

pri nas smo letos na roditeljskem govorili o spanju.  Za začetek morajo vsi na ležalnik, kdor zaspi ok, vsi ostali lahko potem vstanejo in imajo "tiho" igro, berejo knjigice in podobno. Ko večina otrok ne bo spala, bodo organizirali počitek in mirne igre na hodniku, da ne bodo motili tistih, ki spijo.
jaz mojih dveh ne silim k spanju, oba sta pri nekje 20m ukinila spanje doma, starejši pa je počasi začel ukinjat vrtčevsko spanje že pri 3l.



Tako je tudi pri nas. To je možnost izbire.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Ali so letos drugačna priporočila glede s...
27.10.2009 21:36:01   
frutka_
Aja, še o 4urnem programu si spraševala. 4urni program občina zagotovi, če je dovolj otrok, ki potrebujejo to obliko varstva. Se pravi, če je za eno skupino otrok, ki potrebujejo 4urno varstvo potem se tako tudi plačuje. Sicer ne. 

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Ali so letos drugačna priporočila glede s...
28.10.2009 7:21:00   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: frutka RR

IZVIRNO SPOROČILO: Nalin

pri nas smo letos na roditeljskem govorili o spanju.  Za začetek morajo vsi na ležalnik, kdor zaspi ok, vsi ostali lahko potem vstanejo in imajo "tiho" igro, berejo knjigice in podobno. Ko večina otrok ne bo spala, bodo organizirali počitek in mirne igre na hodniku, da ne bodo motili tistih, ki spijo.
jaz mojih dveh ne silim k spanju, oba sta pri nekje 20m ukinila spanje doma, starejši pa je počasi začel ukinjat vrtčevsko spanje že pri 3l.



Tako je tudi pri nas. To je možnost izbire.



Ja, bi bila možnost izbire, če ji ne bi bilo treba najprej na ležalnikuser posted image in tako je pupa razumela, da mora it spat. Tu se je zakompliciralo.
Včeraj smo se na sestanku fajn pogovorili in kar je pomembno, je sprejela ležalnik, ker sta ji tudi vzgojiteljici posebej razložili, da po poslušanju pravljice lahko vstane  z ležalnika in se gre tiho igrat. Ni bilo dovolj, da sva ji midva z možem doma razlagala iz dneva v dan.
Oddahnila sem si, ker sedaj gre res rada v vrtec. Ko jo pa vprašam kako je bilo v vrtcu, veselo ogovori: fajn, nič me ne silijo spat. Resnično je imela velike težave s tem.
Ma ne morem verjet, da jo je tako iz tira vrgel popoldanski počitek. Sicer so vedno bile težave okrog tega že doma. Bognedaj čez dan očke zapret, da ja ne bi kaj zamudila.

Moram jo pa pohvalit, da je včeraj prvič zvečer zaspala samauser posted image . K temu me je vzpodbudila vzgojiteljica in sem pričakovala odpor. Pa ga ni bilo niti malo. Sicer sem enih šest krat šla k njej, ampak ni hotela, da pridem k njej ležat. samo preverjala je, če sem res v bližiniuser posted image .

Punce, hvala vsem za odgovore. Poštenega vetra nam je dal ta popoldanski počitek, zdaj smo si pa končno oddahniliuser posted image .

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Ali so letos drugačna priporočila glede s...
28.10.2009 7:28:56   
uškinamama
user posted image  za mikojunior.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Ali so letos drugačna priporočila glede s...
28.10.2009 15:32:12   
Shorty_
super da ste težavo rešili, s pogovorom se daleč pride.
pa čestitke za samostojno spajeuser posted image user posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Ali so letos drugačna priporočila glede s...
29.10.2009 8:06:44   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: mika


Danes je mož rekel vzgojiteljici, da je naj ne silijo spat, ker že dve leti ne spi. Ona pa je rekla, da od tega ne bo odstopala, ker vsi pediatri priporočajo počitek. In da mi moramo z njo počivat. Ji je rekel, da počivamo tako, da beremo knjigico, največkrat pa poslušava glasbo in je takrat umirjena.



Če bi bil jest tvoj mož, bi ji rekel, da poznam svojega otroka in od tega niti slučajno ne odstopam, njej pa toplo priporočam, da mojega otroka ne sili spat.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 33
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...
40 otroških laži, ki jim starši vedno nase...
So laži, ki so skupne vsem otrokom, ne glede na njihovo starost in tem lažem starši tudi največkrat nasedemo. Preverite,...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?