|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: "Radovednost" med. sestre
26.10.2009 20:52:39   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: rija

http://www.ringaraja.net/forum/m_2966083/mpage_2/key_/tm.htm

saj si bila že na tej temi enkrat....user posted image

Hvala. Ker mam pa glih cajt user posted image sem pa res malo poguglala in našla http://24ur.com/servisi/vizita/previdno-pri-jemanju-voltarena.html
pa še eno čisto frišno http://24ur.com/specialno/nega_in_zdravje/zdravniska-napaka-17-letnik-prezivlja-nocno-moro.html user posted image


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: "Radovednost" med. sestre
26.10.2009 21:01:05   
rija
mah, jaz voltaren dam, ko paracetamol ne primeuser posted image

me je pa vedno strah, da sem ga dala prezgodaj in da bo temperatura preveč padla....user posted image


ker bojda lahko nastopi krč tudi pri prehitrem padcu temperature.

ima mogoče kdo izkušnje s tem?

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: "Radovednost" med. sestre
27.10.2009 7:31:23   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

Kalbo, kakšne svečke ste to uporabljali - paracetomolove? ker na švedksem recimo sploh nimajo sirupa za zbijanje vročine, samo svečke paracetomola in ko sem tukaj probala Calpol, ker ga kao vsi dajejo, je naša tamala dobila krče in jo je napenjal, drisko je dobila in jokala je kot dež tako jo je bolelo prebavnem traktu. tako da jaz sem dala Calpol samo enkrat v življenju (gor ga itak nimajo).
samo na švedskem dobiš 60mg za otroke, tukaj se v navadni lekarni dobi samo 120mg za odrasle, razen v lekarni v mostah (Lj) imajo od Galena 60mg za otroke. tako da imam težave z nabavo, razen če režem ta velike,kar je zoprno..
sprašujem zato, ker se je una pediatrinja obregnila ob svečke - kaj pa je narobe z njimi? drugje jih normalno uporabljajo.. zato sprašujem.



Calpol je paracetomol v sirupu. S paracetomolom ne smeš predozirat, zato tud te svečke ne smeš dat, mislim da so ble voltaren al neki tazga svečke.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: "Radovednost" med. sestre
27.10.2009 7:35:30   
kalbo
Saj ravno v tem je problem. Valda prebereš navodila, preden daš nekaj otroku, mu to daš s cmokom v grlu, sam drugo ne pomaga, pol te pa še zdravnica nakuri, ker sploh ni slišala, kaj sva ji govorila.


(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: "Radovednost" med. sestre
27.10.2009 8:55:57   
oka
Jaz se pri tem ali iti k zdravniku ali ne zanašam na svoje poznavanje otrok. Sploh pri mali madam imam naštudirano kdaj je tisti trenutek, ko se ne sme več zdraviti z domačimi zdravili. In mene nobena med. sestra ne bo prepričala v kontra, niti zdravnica. Sploh po tem, ko sem po komentarju da sem panična mama izsilila napotnico za infekcijsko kliniko, kjer so me potem dobesedno nakurili, da sem malo pripeljala s tako nizkim sladkorjem v krvi, da če bi čakala po navodilih pediatrinje še kak dan, bi mala lahko padla v komo. Jaz mislim, da je mama tista, ki otroka pozna do obisti in ima tisti notranji čut, ki ji pove, da nekaj ni tako kot bi moralo bit in ne medicinska sestra.

Glede Voltaren svečk se mi pa zdi, da je odvisno od pediatra do pediatra. Nekateri jih zagovarjajo in svetujejo previdnost, drugi pa skoraj s stola padejo, ko jim poveš, da si dal otroku, ki ima 40 vročine Voltaren svečko in gonijo ohlajanje, ohlajanje... In po pravici povedano, meni se včasih sploh več ne da dopovedovati, da mala zelo slabo prenaša vročino in ne prenese ohlajanja s kopeljo, brisačo itd. Zaradi tega smo sredi noči končali na urgenci. Nikoli več. Raje ji dam Voltaren svečko.

< Sporočilo je popravil oka -- 27.10.2009 8:56:50 >

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: "Radovednost" med. sestre
27.10.2009 9:10:35   
kalbo
Pri nas je blo potrebno oboje, kalpol, ohlajanje z brisačo, ker ji zraste vročina v nekaj minutah in še kar raste, pol je bla dve uri ko rožica, potem pa spet pogled navskriž in voltaren (kalpola ne smeš prej kot čez 4 ure) in brisača in spet dve uri mir in spet calpol....in tako v nedogled 5 dni zapored s strahom pred ponovnim krčem pred očmi. Krč zgleda pa GROZNO. Zjezilo me je, ker me ni poslušala zdravnica, ki sem ji do takrat zaupal, zdaj ji še vedno ampak pogojno.

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: "Radovednost" med. sestre
27.10.2009 9:11:01   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2
Jaz imam paracetamolove 120mg, pa piše dojenčki od 3-6 mesecev 1 svečka 2-3x na danuser posted image , dojenčki do 1 leta 1 svečka 3-4x na dan. Mateyka zdaj si me mal v dilemo spravla, zakaj te niso dobre za otrokauser posted image , zakaj 90mg


Hope zaradi kilaže. do 10 kg samo 60 mg na 4-5 ur. tako je na švedskem predpisano. zato imajo baby svečke za dojenčke in malčke posebej (60mg doza). jaz odrežem polovico/tretjino od 120mg stran.
za voltaren pa sploh nisem šlišala, da bi jih dajal tam. babice so mi rekle, da je naslednje mehansko zbijanje vročine (hladna kopel) in da drugega kor paracetomol itak ne smejo dobit.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: "Radovednost" med. sestre
27.10.2009 9:13:06   
kalbo
Sej Calpol je paracetomol v sirupu. Voltaren je pa antirevmatik, ki tud zbija vročino. Konjsko zdravilo s stranskimi učinki, sam, kar se mora se mora.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: "Radovednost" med. sestre
27.10.2009 9:31:20   
oka
Pri nas je blo potrebno oboje, kalpol, ohlajanje z brisačo, ker ji zraste vročina v nekaj minutah in še kar raste, pol je bla dve uri ko rožica, potem pa spet pogled navskriž in voltaren (kalpola ne smeš prej kot čez 4 ure) in brisača in spet dve uri mir in spet calpol....in tako v nedogled 5 dni zapored s strahom pred ponovnim krčem pred očmi. Krč zgleda pa GROZNO. Zjezilo me je, ker me ni poslušala zdravnica, ki sem ji do takrat zaupal, zdaj ji še vedno ampak pogojno.


Kaj pa je mala takrat prebolevala? Ker moja izkušnja je taka, da ko pri naši madam paracetamol zataji, gre ponavadi za bakterijsko okužbo. Vročina pri virozah je pri naši kar obvladljiva, ko pa je na sporedu npr. angina takrat je pa kriza. In verjamem, da se bojiš vročine. Jaz se je tudi, ker je res grozno, ko ti otrok začne gledat navzkriž, ga trese, bruha itd. In če potem veš, da se boš moral še v ZD prekljati zaradi Voltaren svečke se ti res lahko odpuli in nakuriš vse od med. sestre do zdravnice. In jaz imam včasih občutek, da če je ne peljem k njeni pediatrinji (npr. v dežurno), da zdravnik tisto o vročini in težavah ob njej kar presliši. Me pa vedno preseneti to podajanje informacij. Npr. v navodilih piše, da lahko daš paracetamol na 4 ure. Meni pa je zdravnica rekla, da lahko tudi prejuser posted image . Enako tudi za Voltaren. Ta naj bi se po enih podatkih dajal na 12 ur, drugič slišim 8 ur, tretjič pa 6 ur. Zdaj pa vedi kako in kajuser posted image .

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: "Radovednost" med. sestre
27.10.2009 9:42:16   
kalbo
Naša ni važno kaj preboleva, vročina skoči v šusu in zato nama je šla tud v krč prvič. Blo je pa virusno.

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: "Radovednost" med. sestre
27.10.2009 11:30:17   
Lolek in Bolek
Nisem brala vmesnih postov, samo do enega, ko je ena povedala svoj primer. No pa vendar, nakaj dni nazaj, se je pri nas pojavila vročina, kot strela z jasnega. Takoj ampak res takoj sem ga peljala, četudi nisva bila vpisana. Prehitevali so naju vpisani, vročina pa je bila iz pol urice v druge pol urice hujša. Videlo se mu je, da je bolan. In kaj naj kličem pa čakam na sveto pomagalko? Ob samem pregledu je ugotovil zdravnik, da ima vnetje ušes, dobila AB, ker je šlo za bakterijsko. In kako naj to ugotovi sestra na drugi strani žice, če bi poklicala in rekla da imava 4 ure visoko vorčino, Tako pa sva takoj vzela AB ki je posledično hitreje prijel.......Skratka od primera do primera različno, se vam ne zdi???

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: "Radovednost" med. sestre
27.10.2009 12:20:38   
srki
Vedno mi dajo uro, nikoli ne sprašujejo. Mogoče ima ta pač taka navodila zdravnika in dela po navodilih. Se pa tudi meni zdi, da se na podlagi opisa ne more odločiti, ali ja ali ne. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: "Radovednost" med. sestre
27.10.2009 12:35:16   
felicia
ob vsaki temperaturi ali kakšnem drugem znaku bolezni sama presodim ali ga bom peljala zdravniku. Vedno prej pokličem zaradi ure, če mi sestra začne govorit, da počakam še kakšen dan pa sama vem, da ni časa oz. da ni smisleno čakati (glede na tio kako se mali počuti, zgleda) vztrajam, da pridem. Se je tudi zgodilo, da sem šla nenpaovedano in so me sprejli.
Se je pa tudi zgodilo, da sva z mojim vztrajala, da malemu vzamejo kri pa pregledajo, ker je kao bilo neki viroznega pa naj bi se sam po sebi pocajtal, vročina pa je trajala dva tedna. Pa naj povem, da je tudi naš mali imel vročinski krč in mu vročino zbijava v začetku s calpolom ko pa ta več ne primer ali pa je vročina 39 potem pa dava voltaren svečko in tudi ohlajava ga, ker baje po svečki v prve pol ure gre temperatura gor šele potem se začne spuščati.

Vsekakor, če sem mnenja, da moj otrok potrebuje zdravniško oskrbo in pregled, me nobena sestra na tem svetu ne ustavi, da ne pridem do zdravnika.

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 63
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?