|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Junijski sončki 2009 2.del
9.11.2009 13:34:34   
Tira
Ja, sem klicala v ZD in govorila s sestro, ki mi je rekla, čim več pucat nosek s fiziološko, lahko tudi s Sterimar, pa potem ven spihat (kar itak že vse delam), pa da ni nič narobe, če dol popije fiziološko, ko mu našpricam v nosek... da naj kar čim več notri našpricam... aja, pa dvignjeno vzglavje za spanje. Tko, da glede na to, da nima vročine, bova počakala. Če ne bo bolje, bova šla pa jutri v dežurno (ker moja P ima jutri samo posvetovalnico).
Samo me pa tko skrbi za mojega malega pikija user posted image

Manna Pametni kuža je ful dober, naš mali ga obožuje, pa tudi starejši otroci ga imajo radi (vsaj v vrtcu 2 letniki). Hodi pa ne user posted image  Zna veliko pesmic, pa izštevank, če pritisneš na njegove tačke, nosek, trebušček ali uho. Skratka pametna igrača user posted image  

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Junijski sončki 2009 2.del
9.11.2009 14:00:55   
princ_princeska
IZVIRNO SPOROČILO: bačko

Vse naj naj za 5 mesecev:
Kalaneteja - Julija
Meti - Gaj
Deja - Danaja Tea
Goldy - Alja

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Tukaj je, mamicina in atijeva princeska...

(odgovor članu bačko)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Junijski sončki 2009 2.del
9.11.2009 14:29:43   
kalanteja
ma mogoče mi bo pa bolje če povem

na izpitu iz italijanščine sem padla, ker je prof, dala neverjetno težak test, groza, sploh nimam več upanja, da bom naredila, joj pa res sem se full učila

julija je bila kr fest bolana, je dobila hiconcil, pa se je pojavila alegija in potem je bila vsa pikasta, veliko je jokala, zelo se je navadila na roke, sedaj je še samo nosek malo zadelan

full me skrbi, ker  mi čez dan spi po tri ure dve pa bedi, hitro se utrudi, zvečer pa tudi zaspi ob 8 pa do 5 ali pa 6 zjutraj

gosto hrano uvajava, vendar gre zelo počasi, bi jedla samo banano...

skrbi me, ker se nič kj ne oglaša, ma še vedno svoje ggggg, da bi pa čist ali pa cvileč glas dala iz sebe pa ne

tudi na hrbet ali trebuh se sploh ne obrača, leži samo na hrbtu, sem dobila očitke, da se premalo razvija, ker noče pasti kravic, češ ima prešibke mišice v ramenih in se ne razvija dovolj hitro, dajem jo parkrat na dan na trebušček pa po 3 minutah kr joče

vsak dan dobivam očitke, da je boga, ker jo premalo oblečem, da je zato zbolela, da sem smotana, ker jo po temi vlačim okrog, pač sem včeraj ob 6 prišla domov od moje mame, pa da sem se še bolj zredila, ko sem prišla iz bolnice, pa sploh ni res, sem shujašala za 5 kg, mleko mi je tud pošlo, samo dvakrat na dan se še dojiva, ampak vztrajam

povrh vsega pa sem dobila še inšpekcijo iz CSD, zaradi vloge preživnine, mi jo je sodnica poslala k je itak full zajebana, ker mi je kolegica povedala, sedaj pa sem morala umik dat, ker bi drugače kazen dobila, pač želela sem imeti preživnino, da bi lahko dobila štipendijo, ma me jezi, pa ravno mene, k mogoč pa rabim denar, da bi si lahko šolo plačala, poznam pa tukaj sp-je k majo tk narejeno pa se z novimi avti okrog vozijo, pa jih ne preverjajo, sem šla na CSD in sem jim povedala svoje, pa so rekli, da mi bodo poskušali uredit štipendijo....sedaj sem morala dati prihodke od mojga not in itak je ne bom dobila...sploh ne upam, da bi jo dobila... se mi zdi, da sem se cel tedn kr jokala od vsega....sem upala, da bom poleg otroškega dodatka, ki je 40€ in pa porodniške, ki je 188€, dobila še štipednijo

sedaj mi je pa še avto odpovedal oz, ventilator sem morala dat popravit, ker se ne morem okrog vozit, ker so se mi šipe full rosile....spet stroški.....

pa še kj bi se našlo----sploh mi ni fajn, najbolj me razveseli in pozabim na vse, ko se julija nasmeji, tedaj mi je pa kar nekak bolje






_____________________________

Julija, 9.6.2009

(odgovor članu princ_princeska)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Junijski sončki 2009 2.del
9.11.2009 14:40:17   
kalanteja
kk sem se razpisala, bom drugič manj

_____________________________

Julija, 9.6.2009

(odgovor članu kalanteja)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Junijski sončki 2009 2.del
9.11.2009 15:07:08   
Tira
IZVIRNO SPOROČILO: kalanteja


julija je bila kr fest bolana, je dobila hiconcil, pa se je pojavila alegija in potem je bila vsa pikasta, veliko je jokala, zelo se je navadila na roke, sedaj je še samo nosek malo zadelan

full me skrbi, ker  mi čez dan spi po tri ure dve pa bedi, hitro se utrudi, zvečer pa tudi zaspi ob 8 pa do 5 ali pa 6 zjutraj

gosto hrano uvajava, vendar gre zelo počasi, bi jedla samo banano...

skrbi me, ker se nič kj ne oglaša, ma še vedno svoje ggggg, da bi pa čist ali pa cvileč glas dala iz sebe pa ne

tudi na hrbet ali trebuh se sploh ne obrača, leži samo na hrbtu, sem dobila očitke, da se premalo razvija, ker noče pasti kravic, češ ima prešibke mišice v ramenih in se ne razvija dovolj hitro, dajem jo parkrat na dan na trebušček pa po 3 minutah kr joče

vsak dan dobivam očitke, da je boga, ker jo premalo oblečem, da je zato zbolela, da sem smotana, ker jo po temi vlačim okrog, pač sem včeraj ob 6 prišla domov od moje mame, pa da sem se še bolj zredila, ko sem prišla iz bolnice, pa sploh ni res, sem shujašala za 5 kg, mleko mi je tud pošlo, samo dvakrat na dan se še dojiva, ampak vztrajam



Mislim, da ni nič narobe, če Julija toliko spi... naš tudi spi po 3 ure skupaj, pa še popoldne ga zmanjka za ene 20 min... tko, da je tudi samo ene 3 ure buden in je že utrujen... saj še bolje, da več spi... vsaj tako pravijo, da je to zdravo.

Glede GH vztrajaj več dni še s kakšno drugo hrano in ji ne dajaj banane. Za banano pravijo, da je zelo sladka in jo imajo otroci ful radi in mogoče zato potem ne marajo zelenjave. Zato naj bi banano jedli malo kasneje in najprej zelenjavo. Jz bi ji več dni dajala kaj drugega, ampak enako hrano več dni zapored... da se navadi še drugega okusa.

Oglašala se bo, ko bo prišel čas zanjo. Marcel je bil ful govornik kakšen mesec nazaj, sedaj se je pa kar umiril. Se mi zdi, da gre sedaj razvoj motorike, prej je bil pa govor... vsaj tako se mi zdi, da ne more v vsem naenkrat napredovat. Je postal malo bolj tih, ampak je pa začel vsaj z obema rokama prijemati stvari (prej samo z eno) in jih nositi v usta, pa malo že sam sedi (par sekund) preden pade. Obrača se pa tudi še ne.

Za ostale očitke drugih se pa ne sekiraj, skozi eno uho notri in skozi drugo ven. Ti najboje veš, kako napraviš svojega otroka.

Upam, da sem te vsaj malo potolažila in ti povedala, da ni vse tako hudo, kot se na prvi pogled vidi user posted image  user posted image

Pa upam, da urediš tole s štipendijo user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu kalanteja)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Junijski sončki 2009 2.del
9.11.2009 15:18:04   
tecka
Kalantejauser posted image user posted image user posted image Tu smo zato, da se bodrimo med sabo!
Upam, da ti zgoraj naštetega ne očita mož, ker to bi dotolklo tudi mene. In ne bi rabila več igrati samohranilke.
Za vse ostale smo pa zmenjene: čez eno uho not, čez drugo ven!

IZVIRNO SPOROČILO: mini86

tecka kaj si pa kupila za uvajanje GH?
js sicer en seznamček že mam sam res fuuul rada delam pa dopolnjujem sezname pa me zanima če sm kej pozabla..res ful rada delam sezname, organiziram, načrtujem..
sj tud študiram to ampak me vse skup bol zanima v praksi kot pa v teoriji


Mini, jaz si tudi stalno nekaj zapisujem in načrtujem, pa mi mož govori, naj se vendar enkrat sprostim in bom spontanauser posted image ...Mu pa po vsaki dobro načrtovani "akciji" povem, da je to zato, ker znam načrtovati.user posted image
No, pa da ne bom dolgovezila.

Za uvajanje GH sem namravala kupiti:
- žličke od aventa (ker so majhne, smo jih sprobali včeraj in so mi super)
- slinčke - iz blaga in plastičnega z "zbiralnikom" - kupila samo tega
- stekleno strgalo
- majhen lonček za kuhanje (nimam nobenega s pokrovko, ki bi bil manjši od 1l)
- ene 2 vrsti riževih kosmičev, pa se nisem mogla zbrati tam v gneči in bova zaenkrat ostala pri novalacovi kašici iz lekarne
- jabolčni in korenčkov sok (ker mi je patronažna svetovala, naj začnem s sokom) - nisem kupila zaradi gneče, bova začela kar s kašico
- hippove kašice za probat - od vsakega okusa po dve - eno za probo, drugo za na pot. Jih pa nameravam dati probat šele, ko bova uvedla vse okuse
- papirnate brisače za gospodinjstvo, ker mi jih je zmanjkalo - sicer jih rabimo za vse sorte, pa tudi za brisanje ostankov riževe kašice (trenutno).

Poleg tega pa so bili na seznamu še: nogavičke, žabe, zimska kapa, senčniki za avto, plenice, krpice za čistit rito, prsne blazinice, večja flaška za mleko, grizalo.

Mah, saj ni nič posebnega, le zaradi moževe službe le poredko pridem do Lj. Sicer največkrat obiščem Postojno, ampak tam sta BC ali Pikapolonica pač slabše založeni kot v LJ. Je pa moj mož čisto anti-talent za hodit po trgovinah in ko greva kam skupaj se obvezno skregava, če jaz kar ne jemljem s polic tistega, kar piše na listku. Branje deklaracij in odločanje na licu mesta pri njemu odpade! Zato grem najraje sama.

(odgovor članu kalanteja)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Junijski sončki 2009 2.del
9.11.2009 15:56:17   
bačko
Kalanteja user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .Oglašala se bo že ko bo čas.Vsak otrok je drugačan in se ne sekiraj glede oglašanja.To da ti drugi govorijo da si smotana pa naj ti povem da si super ženska in ne poslušaj drugih.Ti najbolj veš kaj je za tvojega otroka dobro.Želim pa da urediš to s štipendijo v svojo korist.Veš da smo tukaj in veš da te bomo poslušale in te tolaži kolikor se bo dalo.Če boš kaj potrebovala veš kje smo in ti bomo pomagala.Lahko se tudi na ZS oglasiš in ti bomo pomagali.
Mi imamo od Fisher Prica knjigo in telefon.Lori pa bom še kupila ključe ker se mi zelo dopadejo.
Z Loro sva šli ven ob 12.15 in je kmalu zaspala in še vedno spi v vozičku.Zgleda ji nov voziček sede.user posted image Sem zelo vesela da smo ga kupili.Nič grem pripraviti kosilo za možeka.

(odgovor članu tecka)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Junijski sončki 2009 2.del
9.11.2009 16:29:57   
mini86
kalanteja-italijanščino boš naredila..oblubm..mogoče si mela slab da oz bo drugič lažji test..super že zato ker se poleg user posted image sploh spraviš učit-js mam še 3 izpite do diplome pa mi tudi na kraj pameti ne pride da bi uzela knjigo v roke-kr bodi ponosna nase

če veliko joka kupi v lekarni sirup proti krčem za ojenčke ker je sladek in sladko jih ful pomirja..js ga mam skos v pumpici sabo in je pravi žegenj..porabim pa kar celo flaško na teden-so mi pa in pediater, v lekarni in še patronažna rekl da ni nč hudga če mam to za pomiritev ker je itak samo janežuser posted image

pr ns tud začne jokat ko ma dost bit na trebuščku..pa ne glej na uro boš bolj sproščena..eni se mal hitrej eni mal počasnej razvijajo..itak bodo na koncu vsi isti, pa a je znal pr 4 mesecih cvilt al pa ne..moj npr se obrne iz trebuščka na hrbet že od cca. 2 meseca, obratno pa še zdj ne, pa tud naglas se ne smeji kar bi se že loh..ampak vem da se bo začeu slej ko prej in vsak dan čakamuser posted image probi jo dt kravce past ko bo nagica-npr pred al pa po kopanju, al pa ko jo previjaš in še ni čist slečena/oblečena..itak so vsi radi nagciuser posted image



_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu kalanteja)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Junijski sončki 2009 2.del
9.11.2009 16:32:44   
manna
Živjo,
mk8, prej sem ti pozabila odgovorit: Moj porod potem ni več dolgo trajal ker so mi po 12 urah popadkov naredii CR zaradi nenapredovanja poroda in neodpiranja MV. To je to. Tako da, punce, tiste ki ste rodile naravno, vas še bolj občudujem, jaz žal nisem mogla. Sem se na začetku fuuuul sekirala, ampak kaj čem. Ko je porodničar rekel da bo CR sem se tko jokala da nism mogla nehat hlipat hehe.. No, mogoče pa drugič naravno.

kalanteja, ne sekiraj se toliko kaj ti rečejo drugi, saj imajo vedno vsi tok za povedat!! Naša se še tudi nič ne obrača, samo na bok se obrne. Glede oglašanja - kdo je pa rekel kako in kdaj se morajo otročki začet oglašat??!! Saj ne morejo biti točni po knjigi, meni je to prav glupo kako eni pretiravajo s takimi "pametnimi"  komentarji!  Da je zbolela ker si jo premalo oblekla? Meni je tudi rekla mama da sem našo jaz prehladila, pa sem bla tko jezna! Se je pač prehladila za božjo voljo - nisem jo jaz prehladila ! Ma kaj češ zmeri so vsi najbolj pametni. Aja, kar se tiče pa utrujenosti - naša dojenčica je tudi po 2, največ 3 urah zelooo utrujena in posledično sitna, s tem ni nič narobe, saj so še dojenčki!
Glavo pokonci, saj bo boljše! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu bačko)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Junijski sončki 2009 2.del
9.11.2009 16:58:11   
mini86
nism še končala sam ponesreč sm prtisnla potrdi..upsuser posted image user posted image

drgač pa že drugič pišm ta roman ker se mi je vse zaprl-ne sprašujteuser posted image

mogoče probi ukint sadje in ji daji zelenjavo, za bolj domač okus ji zmešaj iz mlekom (ne vem kako delaš sedaj), če ne bo hotla daj v hladilnik in ji ponudi čez pol urce..

če ful joka ji probi kupt sirup za dojenčke proti krčem ker je sladek in sladkor jih pomiri..js mu to dajem in pomaga in paše ko je malo tišineuser posted image ga pa porabim kar flaško na teden samo so mi rekl in pediater , v lekarni in še patronažna da ne škoduje ker je itak sam janež..

glede razvoja..na koncu bojo vsi glih, a se je obrnu prej al pa 3 mesece kasnej..nš se je npr iz trebuščka na hrbet obrnil že pri 2 mesecih, obratno se pa še zdj ne..pa da ne rečm da komi čakam da se začne na glas smejat-k bi se tud že loh/mogu..probi jo dt na trebuščka ko je slečena npr pred ali po kopanju al pa umes ko je pomanjklivo oblečena ko jo previjaš..user posted image radi so nagci..

povedala ti bom kar pravi moja mami ( ne rata ni še je čist poslušat ampak se zelo trudim) bolje zate da preslišeš in se ne sekiraš kaj ti pametujejo..bo bolš zate-se boš bolš počutla ker oni bojo vedno pametovali , aja če še ne veste moja "tašča" je pojedla vso pamet sveta..u končni fazi pa usaka pozna svojga pajacka najbolš-sj jih nismo rodile učeri..-joj to pametovanje me čist razjezi

glede mleka..probaj da takrat ko ji daš jest po flaški da jo prej pristaviš na joške.ker tud če povleče samo parkrat in je notr mleka samo za 5 požirkov je bolše kot nič-vztrajnost se ti bo splačala in mleko se ti bo vrnilo..seveda ko se umakne ker nč ne teče probaj še enkrat in potem zamenjaj joški-al pa sprva probaj samo eno joško pa potem flašo če je preveč razdražena..

ja tud js dobivam tistih ušivih 188€..pa otroških 22..za user posted image za štupendijo pa nimam pogojev ker sem si podaljšala absolventa..zato še predober vem kako je.. s tem da moj dela dve službi zarad teha in se bolj malo vidimouser posted image user posted image
ampak upam na boljše čase..itak kokr si napiala-ko se mi marcel nasmeje pozabim na to-pa čeprav samo za trenutek-je vredno


ok zdj sm se pa še js razpisala..user posted image

glavo gor in  100x polupčkat user posted image




_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu kalanteja)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Junijski sončki 2009 2.del
9.11.2009 17:26:10   
lino

Dan.

Najprej vse najboljše za Manco, ki je včeraj praznovala in pa za današnje slavljence
Gaj, Julija, Danaja Tea, Lora in Alja.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Kalanteja, tudi jaz sem istega mnenja, kot so ti ga punce podale...izpit boš 100% opravila (pač v drugem roku, sedaj ponavljaj snov in bo potem mala malca, sploh, ker boš sproščena), raznorazni nasveti in komentarji-jst mislim, da si neverjetno dobra, da se poleg vseh obremenitev, ki jih prinaša otrok in skrb zanjga lahko posvetš še šoli, svaka čast, razvoj otroka-vse ob svojem času, tudi naš se ne obrača, pa kaj, potem se nikjer več ne bo poznalo, poleti bodo vsi hodili...še prehitro jih bomo lovile okoli in pogrešale te "mirne" trenutke, ko jih lahko damo v kak stolček...
Drži se in ne se sekirat...not in ven...smileuser posted image Rade te imamo!!!!!!
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Sedaj pa moram končat, smo vmes zvrhano napolnili plenicouser posted image

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Junijski sončki 2009 2.del
9.11.2009 17:44:25   
Goldy
Hvala za čestitke iz in še čestitke ostalim slavljencem. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

obračanje - naša se tudi še ne obrača, na bok ja, na trebušček oz. na hrbet pa še ne. Sem kar pomirjena, da je še nekaj takšnih. Mi je pa P rekla, naj dam otroku čas......
Otročki so pa res takooo različni. Npr. Naša prijemlje z obema rokama že ful dolgo, naglas se smeji že skoraj 3 mesece...preobrača se pa ne....  Tako, da mislim, da se res ni za sekirat.

HB pa meni nihče ne soli pameti, ne moj oče (mamice nimam več), tast in tašča pa tudi ne. Če pa že kdo kaj reče, pa vzamem, če mi je pametni, če ne pa mirne duše preslišim... Ha, tudi jaz sem takaaa!

spanje - poskušam vspostavit red za spanje tudi podnevi. No, nekako nama uspeva. Zunaj spi, ko top, notri pa je tudi bolje. En čas ni spala nič.

Kalanteja - drži se user posted image , sekirat se ne preveč, čeprav vem, da je lahko govorit....

_____________________________

Pa smo 4!!!

(odgovor članu lino)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Junijski sončki 2009 2.del
9.11.2009 18:57:06   
tecka
Hej, punce, malo za šalo:)

Te dni bomo porabili zadnjo rolco toaletnega papirja, ki sem ga nabavila v navalu nosečniškega gnezdenjauser posted image user posted image user posted image user posted image

Upam, da nisem katere preveč dolgočasila z včerajšnjim nakupovanjem. Moram pa še dodati - da se je moj mož najbolj razveselil - (brezplačnega) kataloga igrač iz Mullerja. Je kar gledal makete in sanjal, kaj vse bosta sestavila s Srečkomuser posted image user posted image user posted image user posted image

Srečko že spi, jaz imam pa danes "ta dolgi šiht" - čakam razočarane gospodinje ob 10h zvečeruser posted image user posted image .

(odgovor članu Goldy)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Junijski sončki 2009 2.del
9.11.2009 19:20:14   
bjondi
IZVIRNO SPOROČILO: tecka

Hej, punce, malo za šalo:)

Te dni bomo porabili zadnjo rolco toaletnega papirja, ki sem ga nabavila v navalu nosečniškega gnezdenjauser posted image user posted image user posted image user posted image





user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu tecka)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Junijski sončki 2009 2.del
9.11.2009 19:23:14   
bjondi
NICK                      (PDP)     RODILA     PODATKI  
1. Alina*                  (02.06.)   16.04.      Lara (2040g, 43 cm) 
1. mesec: 3000 g, 49 cm
2. mesec: 3770 g, 51,5 cm
3. mesec: 5540 g, 56,5 cm
4. mesec: 6380 g, 62 cm
5. mesec: -
6. mesec: 7210g, 63,5cm
Naslednji pregled:
____________________________________________________
NICK                        (PDP)     RODILA     PODATKI     
2. mojsonček            (12.06)   13.05       Zoja (2630g,49cm)  polno doji                     
1. mesec: 3150 g, 49 cm
2. mesec: 4350 g
3. mesec: 5050 g, 57 cm
4. mesec: 6000 g, 60 cm
5. mesec: 6700 g, 64 cm      -UVAJANJE GH
Naslednji pregled:

_____________________________________________________
NICK                      (PDP)     RODILA     PODATKI   
3. nancy300          
(20.07.)    18.05.     Mija (1945 g, 36 cm) 
1. mesec:
  -
2. mesec:
 -
3. mesec:
 -
4. mesec:
5. mesec:
Naslednji pregled :
____________________________________________________
NICK                       (PDP)     RODILA     PODATKI  
4. tinca84               (2.6.)      21.05.      Nik (3550 g, 50 cm)  polno doji
1. mesec:
4830 g, 54 cm
2. mesec: 6090 g, 62 cm
3. mesec:  -
4. mesec:
5. mesec:
Naslednji pregled: 08.10.
_____________________________________________________
NICK                      (PDP)     RODILA     PODATKI  
5. Smrketa24         (01.06.)    26.05.     Matej (3285g, 51cm) 
1. mesec:
4700 g, 56 cm 
2. mesec: 5640 g, 60 cm
3. mesec: 6740 g, 63 cm    - UVAJANJE GH
4. mesec:
7600 g, 66 cm
5. mesec: 7900 g, 68cm
Naslednji pregled: 
______________________________________________________
NICK                       (PDP)     RODILA     PODATKI  
6. Dreamhorse         (3.06.)     26.05.     Žana (3970 g, 53 cm) 
1. mesec: 5000 g, 56 cm
2. mesec: 5900 g, 59 cm
3. mesec:  -
4. mesec:
5. mesec:
Naslednji pregled:
_____________________________________________________
NICK                     (PDP)     RODILA     PODATKI                                                        
7. minča                (3.06.)    30.05.      Neja (3200 g, 51 cm)  polno doji
1. mesec:
   3910g,55,5cm
2. mesec:    -
3. mesec:   4850g,62 cm
4,5 mesec: 5620g,65cm     -PRVI ZOBEK
5. mesec:

Naslednji pregled: 03.12
_____________________________________________________
NICK                      (PDP)     RODILA     PODATKI  
8. mišel09              (7.06)     30.05       Noel (3930 g, 52 cm)  polno doji
1. mesec:
5400 g
2. mesec: 6100 g, 59 cm
3. mesec: 7000 g, 65 cm
4. mesec:    -
5. mesec: 8500g, 69cm
Naslednji pregled:  13.01
______________________________________________________
NICK                        (PDP)     RODILA     PODATKI      
9.jabolka                 (5.06)     30.05       Somaya (2715g,,51cm)  polno doji                   
1. mesec:  -
2. mesec:  -
3. mesec: 5280g,65cm
4. mesec:                             -UVAJANJE GH
5. mesec:
Naslednji pregled:
______________________________________________________
NICK                       (PDP)     RODILA     PODATKI  
10. mojjaka             (14.06)    01.06.     Jaka (3950 g, 50 cm) 
1. mesec:
  4560 g, 56 cm
2. mesec:  6420 g, 60 cm
3. mesec:  7640 g, 65 cm
4.5 mesec: 9150g,  70cm      -PRVI ZOBEK                     
5. mesec:
Naslednji pregled: 14.12
______________________________________________________
NICK                        (PDP)     RODILA     PODATKI  
11. princ_princeska  (13.06.)   02.06.      Klara (3490 g, 52 cm)  polno doji
1. mesec:
4420 g, 56,5 cm
2. mesec: 5240 g, 58 cm
3. mesec: 5590 g, 60 cm
4. mesec: 6600g, 66cm
5. mesec:                             -UVAJANJE GH
Naslednji pregled: 30.11.
______________________________________________________
NICK                        (PDP)     RODILA     PODATKI  
12. lino                   (21.06.)   03.06.      Maks (2697g , 47 cm)  polno doji
1. mesec:
  3540 g, 53 cm
2. mesec:  4560 g, 55 cm
3. mesec:  5590 g, 60 cm
4.5 mesec: 6680 g, 65cm
5. mesec:
Naslednji pregled:
______________________________________________________
NICK                       (PDP)      RODILA     PODATKI  
13. mk8                  (12.06.)    04.06.      Veronika (2595g, 47 cm)
  polno doji
1. mesec:
 
3600 g, 51 cm
2. mesec: 
4480 g, 53 cm
3. mesec:  4880 g, 58 cm
4.5 mesec: 5750 g, 61cm     
5. mesec:
Naslednji pregled
: 08.12
_____________________________________________________
NICK                        (PDP)     RODILA     PODATKI   
14. Tira                   (11.06.)    04.06.     Marcel (3850 g, 53 cm) 
1. mesec:
 5600g, 60,5 cm 
2. mesec:   -
3. mesec: 7870g, 67cm
4. mesec:   -                           -UVAJANJE GH ,PRVI ZOBEK
5. mesec:
9100g,70,5cm
Naslednji pregled:  
_____________________________________________________
NICK                        (PDP)     RODILA     PODATKI   
15. Janci F               (05.06.)  04.06.      Tom (3910 g, 54 cm) 
1,5 mesec:
 4880g, 58 cm  
2. mesec:      -
3,5 mesec:
7200g, 67 cm 
4. mesec:     -
5. mesec:  8190g, 71cm
Naslednji pregled:  17.12
_____________________________________________________
NICK                         (PDP)     RODILA     PODATKI  
16. majana79             (25.06.)  05.06.     Jure (2920g, 50 cm) polno doji
1. mesec:
4360g ,56 cm
2. mesec: 5330g, 59,5 cm
3. mesec: 6590g, 63,5 cm
4. mesec: 7400g, 66cm
5. mesec:
Naslednji pregled:  09.12
_____________________________________________________
NICK                        (PDP)     RODILA     PODATKI  
17. Hanuši               (10.06.)   05.06.      Bine (3740 g, 53 cm) 
1. mesec:
  -        
2. mesec: 5670g,  59 cm
3. mesec: 6940g,  64cm
4. mesec: 8190g,  70cm
5. mesec:
Naslednji pregled: 
_____________________________________________________
NICK                       (PDP)     RODILA     PODATKI    
18.manna                (8.06)     08.06      Manca(3580g,56cm)  polno doji         
1. mesec: 4070g,56cm
2. mesec: 4690g,58cm
3. mesec: 5420g,60cm 
4. mesec: 6150g,64cm
5. mesec:
Naslednji pregled:
_____________________________________________________
NICK                       (PDP)     RODILA     PODATKI     
19.meti21               (12.06)    09.06       Gaj(3550g, 52cm)               
1. mesec: 4460g, 54 cm
2. mesec: 5500g, 56cm
3. mesec: 7100G,62cm
4. mesec:
5. mesec:
Naslednji pregled:
_____________________________________________________
NICK                       (PDP)     RODILA     PODATKI  
20.kalanteja            (10.06.)    09.06.       Julija (3270 g, 49 cm) 
1. mesec:
  3880 g, 54 cm 
2. mesec:  5000 g, 56 cm
3,5 mesec: 6000g, 61cm
4,5mesec:  7200g, 65,5 cm   -UVAJANJE GH
5. mesec:
Naslednji pregled:  15.12.2009
_____________________________________________________
NICK                        (PDP)     RODILA     PODATKI 
21.deja777              (01.06.)    09.06.      Danaja Tea (3930 g, 54 cm)  polno doji
1. mesec:
4500g, 57 cm
2. mesec: 5440g, 62cm
3. mesec: 5720g,63cm
4. mesec: 6480g,  -
5. mesec:
Naslednji pregled: 06.12
______________________________________________________
NICK                        (PDP)     RODILA     PODATKI  
22. bačko                (06.06.)   09.06.      Lora (3880 g, 53 cm) 
1. mesec: 
  4725 g, 55 cm
2. mesec:      -
3. mesec:    6540 g, 62,5 cm
4.5 mesec:  7120 g,   - 
5. mesec:    7400 g, 67cm    -UVAJANJE GH
6. mesec:
Naslednji pregled:  03.12
_____________________________________________________
NICK                       (PDP)     RODILA     PODATKI     
23. Goldy               (17.06)    09.06     Alja (3010g, 48cm) polno doji               
1. mesec:  3500 g, 49 cm
2. mesec:  4850 g, 56,5 cm
3. mesec:  5630 g, 59,5 cm
4.5 mesec: 6460g, 63cm
5. mesec:
Naslednji pregled:
____________________________________________________
 NICK                        (PDP)     RODILA     PODATKI  
24. Tecka                  (10.06.)    10.06.      Srečko (3150 g, 51 cm) 
1. mesec:
  3900 g, 53 cm
2. mesec:  5050 g, 58,7 cm
3. mesec:  5830 g, 61,2 cm
4. mesec:  6520 g, 67 cm
5. mesec:
Naslednji pregled: 2. 12. (pediater)
____________________________________________________
NICK                        (PDP)     RODILA     PODATKI  
25.July08                (13.06.)    10.06.      Julija (42000 g, 53 cm) 
1. mesec:
   - 
2. mesec: 6140g,61cm
3. mesec: 7070g,63cm         -UVAJANJE GH
4. mesec:   -                     
5. mesec: 7750g,66cm
Naslednji pregled: 09.12
_____________________________________________________
NICK                         (PDP)     RODILA     PODATKI  
26.lenika                  (03.06.)    10.06      Daša (3500g , 50 cm)  polno doji
1. mesec:
  4425g, 55cm
2. mesec:  5210g, 60 cm
3. mesec:   -
4.5 mesec: 6390g,65cm 
5. mesec:
Naslednji pregled:
______________________________________________________
NICK                       (PDP)     RODILA     PODATKI     
27.*blu*                  (09.06 )   10.06      Hana (4060g,54cm  ) polno doji      
1. mesec:   - 
2. mesec: 6887g,64cm
3. mesec: 7660g,65,5cm
4. mesec:
5. mesec:
Naslednji pregled:

______________________________________________________
NICK                      (PDP)     RODILA     PODATKI   
28.ovnica78            (14.06.)   15.06.      Iva (3190g, 49cm)  polno doji
1. mesec:
   3940g, 53 cm
2. mesec:      -
3. mesec:   5300g,60cm
4.5 mesec: 5870g,62cm      -UVAJANJE GH
5. mesec:

Naslednji pregled: 10.12
_____________________________________________________
NICK                      (PDP)     RODILA     PODATKI   
29.fragola              (23.06.)    16.06.     Lana (3340 g, 51 cm) 
1. mesec:
   4255g, 54,5cm
2. mesec:   5400g, 60cm
3,5 mesec: 6280g,62cm
4. mesec:
5. mesec:
Naslednji pregled:
_____________________________________________________
NICK                        (PDP)     RODILA     PODATKI      
30.mandreja     
      (11.06)      16.06        Tara  (4550g,56cm) 
1. mesec: 
5350g , 59cm
2. mesec:
6500g,  62,5cm
3. mesec:  -
4. mesec:  8170g ,71cm           -UVAJANJE GH
5. mesec:

Naslednji pregled: 17.12
_____________________________________________________
NICK                      (PDP)     RODILA     PODATKI
31.Naty_Taja          27.06     18.06      Urban(3280g,50 cm) polno doji          
1. mesec: 5650g,56cm
2. mesec:  -
3. mesec: 7300g,63cm
4. mesec:
5. mesec:
Naslednji pregled:
______________________________________________________
NICK                      (PDP)     RODILA     PODATKI   
32. harley                   
      18.06       Marjeta(3620g, 54 cm)
 polno doji
1. mesec:  4530g, 54,5cm

2. mesec:  
5310g, 57,5cm
3. mesec:  6280g, 60,5cm
4. mesec: 
7150g, 62,5cm
5. mesec:
Naslednji pregled
:
______________________________________________________

NICK         (PDP)     RODILA     PODATKI  
33.10ka     (30.06.)    19.06.     Katja (3400 g, 51 cm)  polno doji
1. mesec:
3920 g, 55 cm 
2. mesec: 5030 g, 60 cm
3. mesec: 5590 g, 64 cm
4. mesec:
5. mesec:
Naslednji pregled
_____________________________________________________
NICK                      (PDP)     RODILA     PODATKI  
34.kaminek           (25.06.)   21.06.      Patricija (4780 g, 53 cm) 
1. mesec:  
5405g, 59 cm
2. mesec:  5995g, 62 cm
3. mesec:  6850g, 66cm
4.5 mesec: 7850g, 69cm    -UVAJANJE GH
5. mesec:
Naslednji pregled: 
_______________________________________________________
NICK                         (PDP)     RODILA     PODATKI                
35.Mala_princeska     (14.06.)   24.06.       Manca (3380g, 52 cm)  polno doji
1. mesec: 4500g, 55 cm
2. mesec: 5240g,59 cm
3. mesec: 6180g,62cm
4. mesec: 6860g,  -
5. mesec:
Naslednji pregled: 16.12
____________________________________________________
NICK                       (PDP)     RODILA     PODATKI   
36.Bamoocham         (21.06.)    25.06.     Neža (3410 g, 50'5 cm) 
1. mesec:
4240 g, 52 cm
2. mesec: 5470, 60 cm
3. mesec:6830g,61cm              
4. mesec:                             -UVAJANJE GH
5. mesec:
Naslednji pregled:  
______________________________________________________
NICK                          (PDP)     RODILA     PODATKI                                        
37. bjondi                  (27.06.)    27.06     Žiga (3160 g, 51 cm)  polno doji
1. mesec:
4800 g, 56 cm
2. mesec: 6400 g, 59,5 cm
3. mesec: 7700 g, 64,5 cm
4. mesec:
5. mesec:
Naslednji pregled:  11.11
__________________________________________________
NICK                        (PDP)     RODILA     PODATKI    
38. petra2008          (01.07)     29.06       Nina (3160 g, 51 cm)           
1. mesec:  4340 g, 56 cm 
2. mesec:  5390 g, 59 cm
3. mesec:  6720 g, 62,5 cm 
4. mesec:  7620g,    -
5. mesec:
Naslednji pregled: 24.12
____________________________________________________
NICK                        (PDP)     RODILA     PODATKI    
39. Snoopyka           (29.6)     07.07       Albina (3732 g, 52 cm)           
1. mesec: 4530 g, 54,3 cm
2. mesec: 6220 g, 62 cm
3. mesec: 6987g,  64 cm
4. mesec:
5. mesec:
Naslednji pregled: 17.11

(odgovor članu bačko)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Junijski sončki 2009 2.del
9.11.2009 20:00:19   
Hanuši
 

kalanteja, so punce že vse povedale, tako, da ti pošiljam en veliiiiik user posted image .

Bravo za vse slavljenceuser posted image  in njihove mamice.

GH- mi že kar lepo jemo, sem mu pa zadnjič dala kombinacijo korenčka in brokolija. Joj kako se je paču user posted image , revež je kar kašljati začel. Vendar smo pa taki jedci, da je pa vseeno pojedel dobro polovico. Ob vsakem grižljaju se je pačil, a usta vseeno odpiral. No po dobri polovici sem mu pa prenehala dajat, ker se mi je smilil, je bilo očitno, da mu okus ne pašeuser posted image .

Tira user posted image user posted image user posted image  za tvoj mali zakladek. Verjamem, da te skrbi, a boš videla, da se bo kmalu pozdravil.

_____________________________

When they placed you in my arms, you slipped into my heart

(odgovor članu bjondi)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Junijski sončki 2009 2.del
9.11.2009 20:08:07   
fragola
Pozdravljene, joj tolk časa se nisem oglasila ve pa kar na novem delu user posted image user posted image user posted image user posted image

super, super, pridne.

vidim da eni mate že zobkeuser posted image , pri nas ne duha ne sluha. Uvajat Gh pa smo zaželi pri 4meseceih in 1tednu  in nam kar gre počasi, začela pa sem z korenčkom, bučkami, banano, banano na začetku ni marala, pa krompirček zmešan s korenčkom, pa sok iz jabolk obožuje, kar pridno odpira usta, vendar je treba še dat mleko, ker mleko enostavno obožuje.

Pridna je še zmeraj tudi meni kar veliko spi čez dan in ponoči tudi od 19-20do 07--08, skratka je ena velika zaspanka, vendar ko se zbudi je takoj doborovoljčekuser posted image , saj ni čudno ko tolk spiuser posted image

18.11. imamo pa naslednji pregled


_____________________________

Upanje zadnje umre!

(odgovor članu Hanuši)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Junijski sončki 2009 2.del
9.11.2009 20:13:48   
lenika
IZVIRNO SPOROČILO: lino

Gaj, Julija, Danaja Tea, Lora in Alja.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



Podpis.

Tečka, koliko rolic si pa nabavila? user posted image

Kalanteja izpit boš gotovo naredila, Julija je popolnoma normalna 5-mesečnica po vsem opisanem, komentarji so pa verjetno od tašče in se na njih ne oziraj.

Moja otroka spita, jaz pa bom čez slabo urico šla na step aerobiko. Komaj čakam, mi je full fajn.

(odgovor članu lino)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Junijski sončki 2009 2.del
9.11.2009 20:31:38   
manna
Uf ste pridne. Jaz mam pa aerobiko na kavču v pižami z daljincem in miško v rokah :)

Ja, nisem še čestitala, vsem mamicam in otročkom ki praznujete 5 mesecev VSE NAJBOLJŠE!! user posted image user posted image user posted image
Še en mesec pa bo polovička torte!

tecka, si pa nabavla enih rolc da so tok časa zdržale?!

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Junijski sončki 2009 2.del
9.11.2009 20:33:56   
kalanteja
danes pa od sestre tašča nastopa v kmetiji, ker je izzvala salome, bo zanimivo

_____________________________

Julija, 9.6.2009

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Junijski sončki 2009 2.del
9.11.2009 21:19:36   
majana79
kalantejauser posted image user posted image ostalo so ti pa res že vse povedale ostale. Upam da se stvari čim prej uredijo, komentarje pa res presliši. Jaz se nasmehnem, rečem ja pa res, pa ne komentiram na prej in je stvar zame končana.

Drugače pa user posted image vsem slavljenkam in slavljencem pa novim dojenčkom vsepovsod.

Pri nas nič novega, razen da smo šli danes na plavanje in je bilo kar uspešno, mu je všeč, samo vmes je bil oči enkrat nepazljiv in je spil malo vode, tako da je jokal ene 2 minuti, potem smo šli pa nazaj.

tecka, mene je tvoje nakupovanje zabavalo user posted image naslednjič, če boste šli skupaj, pusti njiju v Bigbangu ali podobni 'moški' trgovini, ti pa pojdi v BC in ostale. Mi tudi ne gremo vedno skupaj, se recimo onadva šetkata po Supernovi (če mojemu ne paše it notr), jaz grem pa po trgovinah. Je pa res da kar se tiče nakupovanja je moj 'mož' super, ker hodi po špecerijo v M. in Hofer, samo listek mu napišem in vse prinese, že od kar sem rodila. user posted image

manna, a veš da sem danes popoldne letela v trgovino Diafit, ker sem izgubila tesnilo od aspiratorja (tam pod prozornim delom)... Sem bila celo popoldne živčna, kako mu bom spucala nosek, ker nimam nič drugega, z vata pa za živo glavo ne pusti... Sploh mi ni jasno kam mi je lahko padel user posted image tako da kar pazi, očitno lahko odpade stran...

(odgovor članu kalanteja)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Junijski sončki 2009 2.del
9.11.2009 21:29:16   
manna
majana79, naša zadnje dni tudi ne pusti spucat noska, še dobro da nima več tako polnega kot prej. Sem pa odkrila da je čist fajn, če si jo posedem na kolena, in ji dam fiziološko v nosek, tako ji namreč potem skupaj s smrkljem ven špricne. Pa jo samo obrišem pod noskom in ni treba ven vlečt. Ker se mi zdi da z aspiratorjem nisem bila nevemkako uspešna.
Tudi moj lubi hodi v trgovino po hrano. Mu je prav v veselje, od poroda naprej. Pa vedno kupi ful vsega, še kar ni blo na seznamu.


(odgovor članu majana79)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Junijski sončki 2009 2.del
9.11.2009 21:43:22   
Janci F
Berem, pa berem vaše komentarje in moram nekaj komentirati.

Razvoj otrok - drage mamice nikar preveč ne dajat vaših sončkov v kvadratke. Vsi otroci so shodili, vsi se glasno smejijo,....
Verjamite, da če bi bilo kaj narobe z razvojem vašega user posted image , bi vam pediater to zagotovo povedal.

Vsak odrasel je drugačen in normalno je da je vsak otrok drugačen.

Nekateri so veliki, drugi majhni, eni so suhi, drugi malo močnejši, eni imajo boljše motorične sposobnosti in drugi so boljši govorniki,...
Zato nikar in nikoli ne obsojajte otrok, ker ne delajo točno tisto in takrat kar piše v knjigah.

Moja prijateljica ima hčerko, ki je pri 4 mesecih samostojno sedela, obračati iz hrbta na trebuh pa se je začela šele slab mesec nazaj in sedaj je stara že 1 leto in 1 mesec in hodi.
Hecno je to, da se Tom pri 5 mesecih veliko hitreje in spretneje obrne na trebuh in nazaj, kot prijateljičina hčerka,  ni pa sedel pri 4 mesecih samostojno, še danes se po parih sekundah prekucne in to je popolnoma OK.

Skrbet naj vas začne takrat, ko opazite, da vaš user posted image  ni več srečen in ne takrat, ko ne dela tisto kar v knjigi piše.


(odgovor članu majana79)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Junijski sončki 2009 2.del
9.11.2009 22:43:53   
mini86
punce moje mene pa zanima a ma kera voziček quinny buzz al pa če pozna kero k ga ma..

zdj mam voziček baby bomm mi je ful ušeč pa ful sm zadovoljna z njem pa vse, edin kar me mot je da se ne da ročaja obračat in user posted image ne moreš gledat in pa da nima dvignjen za nogice in ne more lepo sedet..mu tko dol visijo..k bo večji je to ok zdj mi pa ni kul..sj sm kr mau žalostna če ga bomo res zamenjaluser posted image user posted image user posted image


< Sporočilo je popravil mini86 -- 9.11.2009 22:46:36 >


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Janci F)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Junijski sončki 2009 2.del
9.11.2009 23:25:09   
10ka
kalanteja user posted image user posted image user posted image naj se ti čim prej uredi situacija.

hanuši - glede copatk; kolegica je aročila 3 pare copatkov in ni bilo obdavčeno. Ji je pa izdelovalka zaračuna za vsak copatek pošiljanje.

mini86 - mogoče ti pa ni treba menjat vozička? saj tiste funkcije - obračanja ročaja in nastavek za dvig nogic - čez par mesecev res ne bodo potrebne. vozičkajo se pa otročki kar še nekaj časa, nekateri tudi več kot dve leti...

katja spi (končno)! zdanje čase zaspi šele okoli desetih in ne več ob osmih, kot smo navajeni. je kar tečna tale njena sprememba. jutri imamo cepljenje in upam, da je ne bo še to iz tira vrglo. je pa imela par dni polen nosek, se je nalezla družinskega prehlada. jutri bom to P omenila in mogoče bomo prestavili cepljenje???? čeprav dvomim, saj ponoči kar lepo spi kljub "prehladu".



_____________________________

http://liliputi.blogspot.com/

(odgovor članu Tira)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
Dragi, danes si pa vzamem prost dan!
Kar me je danes fasciniralo, je bil izraz na obrazu mojega dragega moža, ko sem mu rekla, da si bom vzela prost dan. 




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?