|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Novemberski malčki 2008
17.11.2009 14:56:15   
Bethany

IZVIRNO SPOROČILO: orka

Danes praznuje Lea
 
VSE NAJBOLJŠE IN NAJLEPŠE
 
                  user posted image



user posted image user posted image user posted image tudi od mene!! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu orka)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: Novemberski malčki 2008
17.11.2009 15:01:34   
Bethany
Obroki, tudi mi jih imamo pet, zajtrk, malica, kosilo, malica, večerja, pa eno do dve flaši mleka zjutraj in/ali zvečer.

Kahlica: js jo dajem na kahlo že od poletja, pa ne z namenom odvajanja od plenic, ampak navajanja na lulanje in kakanje v kahlico, kadar jo pač dam gor. Predvsem mi je važno, da se večinoma pokaka v njo, ker se ji od drekeca zelo hitro ritka vname. Če pa ujamem kakanje v kahlico, pa je ritka ok... Resno navajanje pa spomladi oziroma poleti, da bi bila do drugega rd že brez plenic... Verjetno je to realno pričakovanje, ane??


(odgovor članu Bethany)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: Novemberski malčki 2008
17.11.2009 17:03:39   
klavdiy4
obroki ....jih je 5..pa včasih še kak vmes....user posted image

kahlica ....moramo počakati...user posted image

kri ....danes smo bili pri zdravniku, ker so prišli rezultati krvi....pa je Leila slabokrvna...moramo test ponoviti...ima neki nevem ali povečene ali zmanjšano št.levkocitov in nevtrocitov..pa hemoglobin ima slab...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ...

še sedaj mi ni nobena napisala definicije kdaj otrok shodi?

pa še en verz od pesmice, ki ga ej mamica pri Božičkovih pomagačih 2008 dodala v svoj podpis, našla pa ga je v eni pesmici:

JAZ SEM MALA ROŽA,
ROŽA MAMINA.
MAMICA ME BOŽA,
RADA ME IMA.

KO PA V HLAČKE KAKAM,
VSE OKROG SMRDI.
JAZ SEM TVOJA ROŽA,
VOHAJ ME ŠE TI!

user posted image user posted image

(odgovor članu Bethany)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: Novemberski malčki 2008
17.11.2009 17:29:28   
orka

IZVIRNO SPOROČILO: klavdiy4


še sedaj mi ni nobena napisala definicije kdaj otrok shodi?otrok shodi,ko se sam od sebe spusti od opore in gre brez tvoje pomoči
pa še en verz od pesmice, ki ga ej mamica pri Božičkovih pomagačih 2008 dodala v svoj podpis, našla pa ga je v eni pesmici:

JAZ SEM MALA ROŽA,
ROŽA MAMINA.
MAMICA ME BOŽA,
RADA ME IMA.

KO PA V HLAČKE KAKAM,
VSE OKROG SMRDI.
JAZ SEM TVOJA ROŽA,
VOHAJ ME ŠE TI!no,pa si mi priklicala spomine,to pesmico smo pa tudi mi v otroštvu peli oz. znali -že pred 30.leti

user posted image user posted image



_____________________________

Radi se imejte in se veliko smejte

(odgovor članu klavdiy4)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: Novemberski malčki 2008
17.11.2009 20:04:14   
onur
JAZ SEM MALA ROŽA, ROŽA MAMINA. MAMICA ME BOŽA, RADA ME IMA. KO PA V HLAČKE KAKAM, VSE OKROG SMRDI. JAZ SEM TVOJA ROŽA, VOHAJ ME ŠE TI!


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

mi smo bili danes pri zobozdravniku, sicer pri šolskemu, ker v sežani ni pedontologa. bil je ok, povedal glede prehrane, umivanja, ... petja pa ni hotela odpret ust. na začetku je bila malo v strahu, nato pa ga premagala in šnufala po ordinaciji, šla tudi k sestri. pogledal ji je lahko le malo v usta, tolko, da je videl špranjico med zgornjima dvema sekalcema, ki bo vrjetno tudi ostala, ko bodo prišli stalni. se bomo pa verjetno naročili še k pedontologu v novo gorico.

_____________________________

Petja je najin sonček, ki nama razsvetljuje vsak dan.

(odgovor članu orka)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: Novemberski malčki 2008
17.11.2009 21:09:12   
Bethany
Ejla,

eno vprašanje:

a uporabljate za svoje malčke kakšne copatke za po stanovanju?? In če, katere oziroma kakšne: mehke ali trde podplate?? Gledam tele: http://copatki.si/index.php?categoryID=556 Se mi fuuuul dopadejo, pa ne vem, a so ok za prve korake? Al bi bili boljši Cicibanovi, ki pa imajo trd podplat?? Js osebno se bolj nagibam k mehkim usnjenim... Kakšna mnenja??

(odgovor članu onur)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: Novemberski malčki 2008
17.11.2009 21:24:53   
Andromeda
bethany - mi imamo take copatke in so OK, tudi razvojni pediatri jih odobravajo, v praksi se pa dobro obnesejo, vsaj pri nas.

klavdiy - otrok shodi, ko sam (brez pomoči oz. opore) prehodi vsaj pol sobe, tako so mi rekli v razvojni.

Dario je potem končno pojedel matevža in še nekaj žličk zelenjavne juhice, tako, da je očitno končal z gladovno stavko kar se tiče kosila user posted image

(odgovor članu Bethany)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: Novemberski malčki 2008
17.11.2009 21:48:00   
orka
bethany-meni je fiziotrapevtka rekla vse kar je robeez oz.njim podobno,ker robeezke so drage.Te ko jih ti gledaš so kopija,sem pa jaz pri kolegici vidla TE (tvoje) in primerjala z našimi in so mi naše všečnejše....so pa od http://www.malenogice.si/ Cicibanke pa strogo odsvetujejo
Za čevlje pa mi je svetovala superfit pa so tudi hudičevo drage a čevlji so pa menda lahko tudi ciciban saj v čevljih nisi ves dan.
Fino za Daria,da ne bo mami fertik od truda,sama tudi vem kako izgleda ko otrok noče jesti,ti pa imaš občutek da je lačen in mora jesti,naša Ema,ko ima dovolj dvakrat po krožniku udari,tko da vse ven odleti...user posted image


< Sporočilo je popravil orka -- 17.11.2009 21:50:08 >


_____________________________

Radi se imejte in se veliko smejte

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: Novemberski malčki 2008
17.11.2009 21:52:07   
onur
a uporabljate za svoje malčke kakšne copatke za po stanovanju?? In če, katere oziroma kakšne: mehke ali trde podplate?? Gledam tele: http://copatki.si/index.php?categoryID=556 Se mi fuuuul dopadejo, pa ne vem, a so ok za prve korake? Al bi bili boljši Cicibanovi, ki pa imajo trd podplat?? Js osebno se bolj nagibam k mehkim usnjenim... Kakšna mnenja??


kupi res od male nogice, ker so najbolj poceni. mi jih imamo in so super.

_____________________________

Petja je najin sonček, ki nama razsvetljuje vsak dan.

(odgovor članu orka)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: Novemberski malčki 2008
17.11.2009 22:47:45   
konina
onur ti si iz Sežane? Tam imam nekaj izgubljene žlahte. Morda sva se pa že kdaj spoznali, čeprav že leta nisem bila tam. Kot majhna sem pa kar nekaj poletij hodila tja na počitnice.

copatki -  mi imamo od male nogice, pa so super. Moram sedaj naročit večje, pa podložene. Bo verjetno Miklavž prinesel. user posted image

kopalnica se pa kar sveti. Bravo jaz! To je cel projekt, če želim kaj pospravit. user posted image

LP, Nina


_____________________________

23. 1. 2002 sva postala najsrečnejša človeka na svetu. Dobila sva Nevo.
10.11. 2008 sta za nas posijala dva sončka. Erazem in Gašper sta se nam pridružila.

(odgovor članu onur)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: Novemberski malčki 2008
17.11.2009 23:16:04   
klavdiy4
Potem pa naša Leila tudi že hodi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!user posted image user posted image

(odgovor članu konina)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: Novemberski malčki 2008
18.11.2009 8:19:01   
onur
onur ti si iz Sežane? Tam imam nekaj izgubljene žlahte. Morda sva se pa že kdaj spoznali, čeprav že leta nisem bila tam. Kot majhna sem pa kar nekaj poletij hodila tja na počitnice.

mogoče sva se pa res srečali. čeprav jaz sem priseljena v okolico sežane, drugače sem iz bližine Postojne


copatki -  mi imamo od male nogice, pa so super. Moram sedaj naročit večje, pa podložene. Bo verjetno Miklavž prinesel.
nam so pa še od 6-12 mescev veliki, tako, da bodo še za en čas


user posted image user posted image user posted image user posted image za Leilo. naša je tudi včeraj naredila tri korake sama. po mojem ni niti vedela, da je šla. imela je knjigo v roki in naredila par korakov. upam, da bo kmalu kaj več. user posted image user posted image user posted image user posted image

danes zjutraj za v vrtec nismo skoraj nič pojokali. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image se mi zdi, pa da je malo bolj šmrkava kot je bila - je tatko prehlajen in je verjetno od njega staknila. upam, da ne bo slabš. zdaj grem pa malo pospravt po hiši. popoldan pa na predavanje v službo, glede rokovanja s hrano, ker sem v službi v stiku z njo. user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Petja je najin sonček, ki nama razsvetljuje vsak dan.

(odgovor članu klavdiy4)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: Novemberski malčki 2008
18.11.2009 8:52:25   
Andromeda

IZVIRNO SPOROČILO: klavdiy4

Potem pa naša Leila tudi že hodi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!user posted image user posted image


Bravo, Leila!!! user posted image user posted image user posted image

Pa dobro jutro! In ena velika user posted image za vse zaspanke user posted image Dario se je ponoči zbudil ob 4.30 in skoraj eno uro razgrajal, potem je pa zaspal med nama v postelji. Zdej pa počasim pičiva ven, ker naj bi kasneje dež padal.

(odgovor članu klavdiy4)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: Novemberski malčki 2008
18.11.2009 9:33:27   
inja2
Dan

Lea je šla danes tretji dan v vrtec in zdaj je do kosila tam sama. Mi je kr hudo tam jo pustit, k se mi zdi da sta vzgojiteljici še malo neulavfani in na trenutke sploh ne veta kaj bi. Upam, da se to popravi, ker drugače bo kar kriza. Dobro da jih je za enkrat samo 6 v skupini...
Upam, da je to samo moj občutek, ker septembra, ko je šel David je sicer bla kriza, ampak sta bili vzgojiteljici full uigrani in mi je blo full ušeč.

copatki- mi jih imamo od superfita in so mi zakon, sicer so malo dražji ampak se splača....

user posted image user posted image user posted image , vsem za prve samostojne korake

lp,
inja

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: Novemberski malčki 2008
18.11.2009 13:22:16   
Bethany

IZVIRNO SPOROČILO: klavdiy4

Potem pa naša Leila tudi že hodi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu klavdiy4)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: Novemberski malčki 2008
18.11.2009 13:27:26   
Bethany
Babuške, dober dan!

pri enem letu ima otrok tudi prvi pregled pri zobozdravniku, ane? Povejte mi, tiste, ki ste že bile, se dobi za to kako napotnico oziroma to pošljejo iz posvetovalnice, ki je tudi ob prvem letu starosti, ai se moraš sam pozanimat kam to it in naročit?? Kako je s tem? Drug teden imama posvetovalnico, upam, da tam kaj povejo... Ker to grejo k "otroškemu" zobozdravniku, ne kr k enemu, ane?

Ej, js tak mal hodim k zobozdravniku, da tak nič čudnega, da ne vem, kako je kaj s tem pri otrocih... user posted image user posted image
user posted image user posted image

(odgovor članu Bethany)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: Novemberski malčki 2008
18.11.2009 14:49:49   
klavdiy4
Midve z Leilo sva imele  že pregled pri 1.letu...sam tko na hitr...user posted image pa cepljenje....

zobozdravnik....kaj bova pa mi2 delale pri njem, ker smo brez zobkov?ali je pregled nujen pri 1.letu?

Hvala za čestitke...smo ugotovili, da Leila že 14 dni hodi....user posted image

(odgovor članu Bethany)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: Novemberski malčki 2008
18.11.2009 15:16:43   
Andromeda
otroški zobozdravnik. oz pedontolog - verjetno je v vsakem kraju drugačem meni je patronažna na obisku pri 6 mesecih rekla, da bomo sami dobili vabilo pri 1 letu, pa ni bilo nič, zdej smo se itak odselili in se bomo v Kranju naročili, bom pa kar sama poklicala. klavdiy - tudi če nima zobkov, je fajn, da gre pri 1 letu k zobarju, tako mi je patronažna rekla takrat.

(odgovor članu klavdiy4)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: Novemberski malčki 2008
18.11.2009 20:03:05   
onur
jaz za zobarja nisem dobial nobenega vabila. naročila sem se sama. naj bi se naročila k pedontologu (za otroke do treh let), vendar, ker ga v sežani ni, smo šle k šolskemu. fajni je bil. mal povedal od prehrane, pogledal mali špranjico med zgornjima dvema zoboma (ni hotela odpret ust, tako, da je le pokukal malo), ... v bistu je bil za malo to bolj ogled ambulante, jaz pa sem dobila nekaj informacij. se bom pa verjetno še naročila k pedontologu, ki je v novi gorici (čeprav ne spadam pod tisto področje, ma ta je najbližje).

_____________________________

Petja je najin sonček, ki nama razsvetljuje vsak dan.

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: Novemberski malčki 2008
18.11.2009 22:00:56   
orka
helow
V Ljubljani so pred 10 -imi leti sami vabila pošiljali za zobarja,zdaj ne več,so ga pa pošiljali že pri 6m.Ker za bežigradom tudi ni več pedontologov sve mi2 šli kar na stomatološko še pred prvo svečko.
onur-če ti je daleč oz,če bo potrebno plačati,potem nima smisla hodit v Gorico,ker ne boš nič drugega izvedela,kot pa si pri šolskem zobarju,nam so samo v usta pogledali in priporočili ščetkanje pa kero pasto uporabljat.

Gledam nogomet in BRAVO NAŠI,zaenkrat kaže zuper!!!!

user posted image user posted image user posted image vsem ,ki že korakate



< Sporočilo je popravil orka -- 18.11.2009 22:01:54 >


_____________________________

Radi se imejte in se veliko smejte

(odgovor članu onur)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: Novemberski malčki 2008
19.11.2009 10:54:48   
onur
živjo. jaz sem šla pa danes zjutraj kupit mali darilo za rojstni dan. smo hoteli naročiti otroški glasbeni center preko zverinice, pa bi prišel komaj naslednji teden (praznujemo v soboto). tako smo ga vseeno naročili, pa ga bo dobila za miklavža. sem pa kupla v intersparju gugalnik gosenico http://www.spar.si/spar/aktualnozakupce/katalogcudovitisvetigrac.htm. je super, ker je nizka, da se lahko skoplje gor, pa še melodijo in lučke ma. zraven pa sem kupila še hobotnice za v kopalnico. tako, da smo to odpravili. jutri grem samo še po hrano za soboto, v soboto pa še po trto in slikat.
gremo pa jutri še do sestrice, ker je imela včeraj rojstni dan.

tudi danes v vrtcu nismo skoraj nič jokali. user posted image user posted image user posted image user posted image

orka, ja saj če bo za plačat, ne bom šla. bomo vidli kaj bo rekla.

_____________________________

Petja je najin sonček, ki nama razsvetljuje vsak dan.

(odgovor članu orka)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: Novemberski malčki 2008
19.11.2009 10:55:15   
onur
eno ? kaj ste naredile za jest za rojstni dan?

_____________________________

Petja je najin sonček, ki nama razsvetljuje vsak dan.

(odgovor članu onur)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: Novemberski malčki 2008
19.11.2009 11:01:23   
zara13
Ojla mamike!

Jst sem še čisto pod vplivom nogometa...jupiiii BRAVO NAŠI! Kaj čem, sem taka fuzbal fanica, da že glava boli..sam to že od nekdaj..hehe :))

Čestitke vsem malčicam in malčkom, ki pridno že korakajo user posted image user posted image mi smo žal še daleč, bom pa zelo vesela, ko bom lahko podobno napisala, da moj mini že tudi prve korake dela. Ravno čez dobro uro imava zopet fizioterapijo tako, da bo spet malo vadil, drugače se pa tudi sama z njim dosti ukvarjam, a kaj čem, počakat je treba, da osvoji sam, nič na silo, ko bo BO.

copatki
- tudi jaz bom naročila te od malih nogic, se mi zdijo fletni, verjetno jih bo kak božiček prinesel :)

zobozdravnik - ne vem kako je s tem, sicer pa osebno poznam otroško zobozdravnico na Jesenicah pa jo bom vprašala, imamo pa tudi pediatra naslednji teden tako, da še tam povprašam...imamo pa 2 zobka zgoraj in 2 spodaj, in zgoraj raste še eden ;)

kahlica - ufff..mi bomo še kar počakali, še ni pravi čas ;)

Jaz sem se zopet zbudila z vampirskimi očmi, čisto rdeče in gnojne, da sem jih komaj odprla..ponavad imam rdeče 2 dni in mine samo od sebe...kot nek prehlad.. :S si pa malo spiram s kamilico, zgleda kot da bi se jokala celo noč..hehe

Še eno vprašanje? Ima morda doma kdo kuhinjo belo sijajno, to zdej moderno? Jst sem čist v načrtih za prenovo stanovanja in bo treba izbrat tudi novo kuhinjo. Ker bodo stene malce odštekane, mi tudi ne paše neka rjava kombinacija kuhinje, sem pa brala da se te bele dobro čistijo + se ne opazi toliko prstnih odtisov kokr na ostalih svetlečih kuhinjah...lahko katera to potrdi? Všeč mi je tudi kakšna oranžna izvedba....sej vem da je malo čudno, rihtali bomo stanovanje šele aprila 2010, a moram vsaj približno vedet koliko me bo stala, zarad kredita :S ker bo komplet treba prenovit stanovanje tko, da bomo imeli gradbišče user posted image

Zdej pa šibam na fizioterapijo + ko pridem domov, me čaka pucanje...pride jutri mami na obisk in ostane čez vikend tak, da bom kr zaposlena s krpo user posted image

Uživajte v sončku, je prav lep dan**





(odgovor članu orka)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: Novemberski malčki 2008
19.11.2009 11:37:26   
onur
si pa malo spiram s kamilico, zgleda kot da bi se jokala celo noč


spiraj si raje s fiziološko raztopino. upam, da ti čim prej mine.

_____________________________

Petja je najin sonček, ki nama razsvetljuje vsak dan.

(odgovor članu zara13)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: Novemberski malčki 2008
19.11.2009 12:43:18   
inja2
Ojla

Lea bo danes probala spat v vrtcu, upam da bo šlo. Je bilo pa včeraj kar hudo, k sem jo samo tam pustila, se je hotla skoz nosit in crklat.

Pa še eno uprašanje. A mogoče kera dela skrajšan delovni čas, pa ve kje bi se dalo dobiti zakonik v zvezi s pravicami, če delaš skrajšan delavnik? Men hočjo v službi naprtiti delo 1.1.2010, to je praznik in kokr mam u glavi, naj jaz nebi delala za praznike user posted image

lep sončen pozdravček

inja

(odgovor članu onur)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...
So edinci srečni ali razvajeni?
So edinci res osamljeni in razvajeni? Britanski znanstveniki trdijo nasprotno.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?