|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Zlorabe ˝enostarševskih ˝ družin
2.3.2010 20:55:52   
Stella_
IZVIRNO SPOROČILO: nananaja

sploh pa, danes je skoraj lažje imeti dva, tri študente, kot pa dva, tri osnovnošolce, ker se meni "brezplačna" oš zdi kar pošteno draga.



Moja, danes žal že pokojna, profesorica iz srednje šole je brezplačno šolo pojasnila takole: "Ko starši kupijo vse, kar otroci potrebujejo za šolo, ostanejo brez plače."

Se opravičujem za OT!

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Zlorabe ˝enostarševskih ˝ družin
31.3.2010 18:23:51   
sami0804
IZVIRNO SPOROČILO: veselka
so strvari, ki so vrednejše od denarja.

Podpis!

(odgovor članu veselka)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Zlorabe ˝enostarševskih ˝ družin
31.3.2010 20:57:23   
Soncnica Sandra ***
Žalostno je predvsem to, da to počnejo tisti, ki imajo že tako ali tako vsega dovolj...samo da še bolj "obirajo" državo. Se opravičujem, so tudi redke izjeme, ampak res ZELO REDKE.

Tisti, ki že tako ali tako nimajo, ki komaj preživijo skozi mesec, tisti ne grejo na sodišče in se delajo "budale eden iz drugega", da so kao skregani in da ne živijo skupaj, samo zato, da dobivajo višje otroške doklade, denarno socialno pomoč, nizje plačilo vrtca, ...

Oprostitem, ampak meni osebno vrednota-družina, pomeni veliko preveč, da bi se šla brukat na sodišče za tistih par evrov več, pa verjemite, tudi sami moramo gledati kako pridemo skozi mesec!

Ampak seveda, to je le moje skromno menje!


_____________________________

VSAKA MAMA JE PRAVA MAMA,
DANA ZA SREČO IN NA VESELJE.
PRAVA. IN ENA SAMA.
ZA VSE ŽIVLJENJE.
(T.PAVČEK: MAMA)
-------------------------------------
Manca, 01.05.2008 ob 19.12
Aljaž, 01.05.2012 ob 04.51

(odgovor članu sami0804)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Zlorabe ˝enostarševskih ˝ družin
31.3.2010 20:58:25   
PeggyBundy
IZVIRNO SPOROČILO: sami0804

IZVIRNO SPOROČILO: veselka
so strvari, ki so vrednejše od denarja.

Podpis!



Ja, zlato v palicah.

(odgovor članu sami0804)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Zlorabe ˝enostarševskih ˝ družin
2.4.2010 12:12:20   
sami0804
IZVIRNO SPOROČILO: PeggyBundy

IZVIRNO SPOROČILO: sami0804

IZVIRNO SPOROČILO: veselka
so strvari, ki so vrednejše od denarja.

Podpis!



Ja, zlato v palicah.


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu PeggyBundy)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Zlorabe ˝enostarševskih ˝ družin
7.4.2010 11:49:07   
Soncchhek
Tudi mi2 s partnerjem sva v dilemi, a se gremo poštene ljudi in se v jeseni, ko se bo bližal PDP prijaviva skupaj in uradno potrdimo tudi bodočo družino, ali se prikazujem kot samohranilka. Jaz sem namreč brezposelna, po študiju še nisem dobila zaposlitve, on pa je z januarjem izgubil službo, tačas se še ni kje zaposlil.

Nekako mi ni, da se lažem na CSD, Občini, Sodišču ipd., hkrati si pa ne predstavljam kako bova živela od dveh socialk.oz. njegove socialke in mojega starševskega nadomestila ... v primeru da vsaj on ne dobi službe...
Niti ne vem kakšne so prednosti.....

< Sporočilo je popravil Soncchhek -- 7.4.2010 11:50:24 >

(odgovor članu sami0804)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Zlorabe ˝enostarševskih ˝ družin
7.4.2010 12:02:50   
sazi

IZVIRNO SPOROČILO: Soncchhek

Tudi mi2 s partnerjem sva v dilemi, a se gremo poštene ljudi in se v jeseni, ko se bo bližal PDP prijaviva skupaj in uradno potrdimo tudi bodočo družino, ali se prikazujem kot samohranilka. Jaz sem namreč brezposelna, po študiju še nisem dobila zaposlitve, on pa je z januarjem izgubil službo, tačas se še ni kje zaposlil.

Nekako mi ni, da se lažem na CSD, Občini, Sodišču ipd., hkrati si pa ne predstavljam kako bova živela od dveh socialk.oz. njegove socialke in mojega starševskega nadomestila ... v primeru da vsaj on ne dobi službe...
Niti ne vem kakšne so prednosti.....


Če sta oba brez službe je itak bolje, da ste prijavljeni skupaj.

(odgovor članu Soncchhek)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Zlorabe ˝enostarševskih ˝ družin
7.4.2010 14:49:00   
Soncchhek
Sazi zakaj?

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Zlorabe ˝enostarševskih ˝ družin
7.4.2010 16:15:50   
Kratka
Poznam dosti mater "samohranilk", izpostavila bi dva primera:
1. On je vodja zaposlenih v dobro stoječi firmi, z zelo dobro plačo. Ona je vodja zaposlenih, tudi z zelo dobro plačo. Imata enega otroka. Živita pri njegovih starših v hiši. Ona je prijavljena doma pri njeni mami. Skupaj imata sigurno najmanj 3000€ prihodkov in za povrh vsega je ona prijavljena kot mati samohranilka user posted image user posted image user posted image
2. On je zaposlen v sektorju, ki nudi zelo zelo dobre plače. Ona sicer nima tako visoke plače kot on, pa vendar. Imata tri otroke, planirata še kakšnega. Skupaj imata spet ohoho prihodkov. Ona je "mati samohranilka".

In po vsem tem se sprašujem: Zakaj jaz ne bi uveljavljala pravice kot "mati samohranilka"?  Moj  ima mizerno plačo, jaz sem po končanem faksu brez službe.  Trenutno si ne moreva privoščiti najemniškega  stanovanja , zato živiva vsak pri svojih starših. Ko bo otrok in če bom še vedno brez službe, bom zagotovo prijavljena kot samohranilka...

(odgovor članu Soncchhek)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Zlorabe ˝enostarševskih ˝ družin
7.4.2010 17:03:43   
CatJa

IZVIRNO SPOROČILO: Kratka

Trenutno si ne moreva privoščiti najemniškega  stanovanja , zato živiva vsak pri svojih starših. Ko bo otrok in če bom še vedno brez službe, bom zagotovo prijavljena kot samohranilka...




Brez dohodka in stanovanja imet otroka? Saj ne vem, kaj naj rečem. Živel vas bo pa kdo user posted image

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu Kratka)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Zlorabe ˝enostarševskih ˝ družin
7.4.2010 17:17:12   
sazi

IZVIRNO SPOROČILO: Soncchhek

Sazi zakaj?



kolikor je meni znano, se naj bi lažnega samohranilstva posluževali pari v primeru, ko oče otroka zasliži precej več kot mama - tako se njegov večji prihodek v družinsko blagajno izbriše, otrok in mama pa sta prikazana kot reveža in tako prejemata večje dodatke in višje subvencije
če pa oba starša zaslužita zelo malo, je pa razlika v nakradenih ugodnostih tako majhna, da se ne splača - če je mama samohranilka, se njen nič deli na 2 dela, če pa živite kot družina, se vaš nič deli na 3 člane, pa še lagati ti ni treba

(odgovor članu Soncchhek)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Zlorabe ˝enostarševskih ˝ družin
7.4.2010 17:36:21   
Soncchhek
Midva razmišljava pozitivno, da on čimprej dobi službo. Sedaj je prvič v življenju brez nje in....
Nimam pa pozitivnega odnosa do tega da bi " lagala" državi ....
IN tudi upam da s svojo izobrazbo dobim službo takoj po koncu " porodniške" ali pa že prej.

Trenutni časi res niso idealni...ljudje izgubljajo službe ipd...Želja po otroku pa je tudi velika....In razumsko se odločit glede na situacije.... Težko....

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Zlorabe ˝enostarševskih ˝ družin
7.4.2010 17:37:38   
Kratka
IZVIRNO SPOROČILO: CatJa


IZVIRNO SPOROČILO: Kratka

Trenutno si ne moreva privoščiti najemniškega  stanovanja , zato živiva vsak pri svojih starših. Ko bo otrok in če bom še vedno brez službe, bom zagotovo prijavljena kot samohranilka...




Brez dohodka in stanovanja imet otroka? Saj ne vem, kaj naj rečem. Živel vas bo pa kdo user posted image


Sem rekla mogoče, da imam otroka? Pa nisva brez dohodka, ampak je le ta nižji. Malo bolj beri....stanovanja pa verjetno nikoli ne bom imela svojega tako, da je najemniško stanovanje edino, kar je dosegljivo.

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Zlorabe ˝enostarševskih ˝ družin
7.4.2010 18:14:21   
Soncchhek
tudi nekdo ki ima dohodke lahko iz danes na jutri ostane brez službe....ne en....oba...
potem če tako razmišljaš, nikoli ne boš imel otrok...ker kaj če....

nič ni sigurno....

(odgovor članu Kratka)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Zlorabe ˝enostarševskih ˝ družin
7.4.2010 18:22:10   
Kratka
Točno tako, nikoli ne veš kaj nam življenje prinese. Če bom sama čakala na to, da dobim službo za nedoločen čas in da lahko vzamem kredit na 30 let za stanovanje, potem bom imela otroka hm pri 40. Pa še verjetno bom vmes izgubila to službo za nedol. čas, ker bo gospodarska kriza, pa mi bo ostal le kredit in bom brez otrok. Veliko scenarijev je možnih in idealen čas ni nikoli. Ko pa pride otrok, se pa vseeno da nekako preživet, pač stisneš če je treba...

(odgovor članu Soncchhek)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Zlorabe ˝enostarševskih ˝ družin
7.4.2010 19:02:02   
Soncchhek
 se strinjam....tisto idealno življenje- lastniško stanovanje oz. domek, oba partnerja zaposlena....je dandanes pri nas " mladih" že prava redkost....

da čakamo do 40.....se strinjam, ne.
treba je imet voljo, optimizem ipd. dokončat šole, doštudirat in... upam da se tudi časi kaj obrnejo....glede zaposljivosti.

(odgovor članu Kratka)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Zlorabe ˝enostarševskih ˝ družin
7.4.2010 19:07:55   
ta.nja
Joj kaj berem. Bodite raje srečne, da niste enostarševska družina, namreč midva s sinom sva in ni nama fajn.

_____________________________

Anejko bejko

(odgovor članu Kratka)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Zlorabe ˝enostarševskih ˝ družin
7.4.2010 19:25:16   
zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: Kratka
Ko bo otrok in če bom še vedno brez službe, bom zagotovo prijavljena kot samohranilka...

Ne bo ti treba - ker nova zakonodaja, ki bo kmalu sprejeta, tega ne bo več dopuščala.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Kratka)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Zlorabe ˝enostarševskih ˝ družin
7.4.2010 19:27:01   
Kratka
kul, podpiram to zakonodajo in upam, da bo res prišla v veljavo.

Aja, kaj pa tisti, ki so že tako prijavljeni? Bodo oni še vedno lahko ostali tako ali bodo vse "samohranilke" skenslali?


< Sporočilo je popravil Kratka -- 7.4.2010 19:29:25 >

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Zlorabe ˝enostarševskih ˝ družin
7.4.2010 20:48:13   
zmajaz
Zagotovo bo veljalo za vse.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Kratka)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Zlorabe ˝enostarševskih ˝ družin
8.4.2010 7:04:36   
CatJa

IZVIRNO SPOROČILO: Kratka

IZVIRNO SPOROČILO: CatJa


IZVIRNO SPOROČILO: Kratka

Trenutno si ne moreva privoščiti najemniškega  stanovanja , zato živiva vsak pri svojih starših. Ko bo otrok in če bom še vedno brez službe, bom zagotovo prijavljena kot samohranilka...




Brez dohodka in stanovanja imet otroka? Saj ne vem, kaj naj rečem. Živel vas bo pa kdo user posted image


Sem rekla mogoče, da imam otroka? Pa nisva brez dohodka, ampak je le ta nižji. Malo bolj beri....stanovanja pa verjetno nikoli ne bom imela svojega tako, da je najemniško stanovanje edino, kar je dosegljivo.




Daj ne razburjaj se tolk, no. Sem čist dobro razumela, kaj si napisala. Da ima tvoj mizerno plačo (najbrž minimalno ali kak € več), ti si brez dela, brez stanovanja pa ni bilo mišljeno, da živita pod mostom reke Pake, pač pa sta še vedno pri starših, kot si napisala. In v takih pogojih delat otroka, ni drugega kot računati na pomoč staršev/sociale, ..... Žalostno, ampak tako je.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu Kratka)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Zlorabe ˝enostarševskih ˝ družin
8.4.2010 7:07:09   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Kratka
Ko bo otrok in če bom še vedno brez službe, bom zagotovo prijavljena kot samohranilka...

Ne bo ti treba - ker nova zakonodaja, ki bo kmalu sprejeta, tega ne bo več dopuščala.

Bo, če otrok uradno ne bo imel očeta. Ampak to za sabo prinese toliko komplikacij, da se tudi finančno ne splača za tistih cca. 100€ razlike na mesec.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Zlorabe ˝enostarševskih ˝ družin
8.4.2010 7:34:17   
zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Kratka
Ko bo otrok in če bom še vedno brez službe, bom zagotovo prijavljena kot samohranilka...

Ne bo ti treba - ker nova zakonodaja, ki bo kmalu sprejeta, tega ne bo več dopuščala.

Bo, če otrok uradno ne bo imel očeta. Ampak to za sabo prinese toliko komplikacij, da se tudi finančno ne splača za tistih cca. 100€ razlike na mesec.

Ja - seveda, če bo otrok dejansko BREZ očeta bo to šlo (neznan, umrl, opravilno nesposoben), samo s prijavo na ločenih naslovih in urejanjem preživnine pa več ne.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Zlorabe ˝enostarševskih ˝ družin
8.4.2010 10:15:02   
Soncchhek
IZVIRNO SPOROČILO: ta.nja

Joj kaj berem. Bodite raje srečne, da niste enostarševska družina, namreč midva s sinom sva in ni nama fajn.


te čisto razumem.
preživnine nimata urejene????
sej v teh časih je treba res že znat čarat z denarjem....

(odgovor članu ta.nja)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Zlorabe ˝enostarševskih ˝ družin
8.4.2010 15:56:40   
ta.nja
Preživnino imam urejeno, imam pa minimalno plačo zato....

_____________________________

Anejko bejko

(odgovor članu Soncchhek)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?