|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Koliko pa vam partnerji pomagajo?
22.11.2009 17:47:47   
Kepica83
itak da bi se znašli. Se vsaki se je.

_____________________________

Najin sonček je privekal:
28.3.2010 ob 17:41 uri. Težek 3410g in velik 50cm.

1.Mesec: 4620g in 54.5cm
2.Mesec: 5690g
3.Mesec: 6400g in 63cm
5.Mesec: 7860g

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Koliko pa vam partnerji pomagajo?
22.11.2009 17:50:01   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: miapia

Če bi ženska slučajno morala za dlje časa kam iti in bi bil moški sam, sploh z otrokom, (pa nobenih mamic in tet), potem bi težko preživel v gospodinjstvu, če se ne zna obrnit.


Ja, vendar če sklepam po napisanem, zgoraj omenjeni mož čist komot preživi brez nje. Njo edino moti, ker ne dela točno v tistem vrstnem redu in z enako energijo in prioritetami kot ona. Ker ne dela identično kto ona.

Pa še to je hecno, da se ona očitno ne zaveda, da pri kuhanju ne ustvariš samo 2 krožnika umazanije, ampak še vse posode zraven, v katerih nekdo (zate!) skuha - to ni njegova umazanija, ampak od vseh, ki so to kosilo jedli. Meni je to kdaj kakšen od mojih frocov rekel, kako nič ne umaže, samo 1 krožnik pa vilico,user posted image ampak da ti pa to polnoletna oseba reče, pa mi je mal žalostno - se vidi da ne kuha, pa da to delo jemlje kot nekaj nepomembnega.

(odgovor članu Kepica83)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Koliko pa vam partnerji pomagajo?
22.11.2009 17:52:09   
Kepica83
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

IZVIRNO SPOROČILO: miapia

Če bi ženska slučajno morala za dlje časa kam iti in bi bil moški sam, sploh z otrokom, (pa nobenih mamic in tet), potem bi težko preživel v gospodinjstvu, če se ne zna obrnit.


Ja, vendar če sklepam po napisanem, zgoraj omenjeni mož čist komot preživi brez nje. Njo edino moti, ker ne dela točno v tistem vrstnem redu in z enako energijo in prioritetami kot ona. Ker ne dela identično kto ona.

Pa še to je hecno, da se ona očitno ne zaveda, da pri kuhanju ne ustvariš samo 2 krožnika umazanije, ampak še vse posode zraven, v katerih nekdo (zate!) skuha - to ni njegova umazanija, ampak od vseh, ki so to kosilo jedli. Meni je to kdaj kakšen od mojih frocov rekel, kako nič ne umaže, samo 1 krožnik pa vilico,user posted image ampak da ti pa to polnoletna oseba reče, pa mi je mal žalostno - se vidi da ne kuha, pa da to delo jemlje kot nekaj nepomembnega.



Jap se strinjam! Gina kosilo kuha mama, torej ona pomije posodo. Mama počaka da zet pomije dva krožnika in pribor za dve osebi, pol pa gre ona pomivat vso ostalo goro posode.

_____________________________

Najin sonček je privekal:
28.3.2010 ob 17:41 uri. Težek 3410g in velik 50cm.

1.Mesec: 4620g in 54.5cm
2.Mesec: 5690g
3.Mesec: 6400g in 63cm
5.Mesec: 7860g

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Koliko pa vam partnerji pomagajo?
22.11.2009 18:03:33   
gita10
Tudi jaz sem v gospodinjstvu večinoma sama, sicer pride ena gospa enkrat na teden pomagat ( generalno ) ampak drugače pa veliko pomoči od njega nimam, ker je doma včasih samo po 6 dni na mesec in imam takrat rajši, da kako drugače preživimo dan, ko pa da čistimo hišo.
Drugače pa rad skuha če je cel dan doma, tudi pospravi, pranje perila, pomivanje posode, sesanje.... je pa domena mene.
Ali me moti- seveda me ampak bolj njegova služba kot pa on sam. Toda na žalost si v tem času in z najinimi stroški tega ne moreva izbirati.

Če je otrok star 4 mesece si v porodniški in če mama hodi kuhat kosilo- pa še tista dva krožnika operi. Jaz ne rečem, da z otrokom ni dela ampak tako strašno pa spet ni. Mogoče se res ne da takoj posode pomiti se pa malo kasneje.
Danes nas je bilo pri meni na kosilo cel kup in potem ker je bil sončen dan smo rajši šli na sprehod - posoda pa se je v pomivalca zložila pred parimi minutami- včasih si ljudje zaradi malenkosti -.kvarimo trenutke. Sin se uči brati - v tem času ko jaz posodo pomivam, perilo zlagam saj nima smisla, da sedim ko lipov bog zraven njega, ve pa da ga poslušam.
Samo organizirat se moramo pa je vse narejeno.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Koliko pa vam partnerji pomagajo?
22.11.2009 18:05:06   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Kepica83

itak da bi se znašli. Se vsaki se je.


Tudi to je res. MOj oče v resnici ni nikdar doma delal nič gospodinjskega dela. Nič. Ko je moja mami hudo zbolela in šla za več kot eno leto v bolnico, jaz pa sem bila stara 3 leta, je bil čisto brez težav sam z mano. Nihče ni imel od tega nobenih posledic.

(odgovor članu Kepica83)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Koliko pa vam partnerji pomagajo?
22.11.2009 18:19:32   
valentinčica30
Se mi  zdi, da ko je sila se moški kar znajdejo brez boljših polovic. Pri mojemu zgleda to nekak tako:
hčerki se total samostojno oblečeta, pri meni zmerja neki težita, potem prebluzijo ves dan, ko se lotijo kuhanja to tut naredijo(čeprav bi zaradi razdejanja, raje videla da bi jedli zunaj), pomivanje posode in pranje oblek je tabu, samo kar je resnično nujno......user posted image user posted image user posted image
Skratka, kljub vsemu preživijo in meni je to ok. Ni treba da je vse picikato, važno je da so vsi zadovolnji in beri da me neskončno veselo pričakajo, ko pridem domovuser posted image .
Drugače moj lih ni gospodinjec, ki bi pomagal  vsak dan. Sicer sedaj ko sem 3,user posted image , ogromno pomaga z otroki, včasih pri kuhi in nakupih. Ko je bila kriza je za pospravljanje kar čistilni servis naročuuser posted image  in hrano iz šole. Sicer pa če je res sila  zna napolnit pomivalca in dat cunje prat in  sušit, ampak samo če je res sila. Kaj čmo tipičen moški, je pa zato pri moških delih bolj agilenuser posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Koliko pa vam partnerji pomagajo?
22.11.2009 18:27:51   
mamica2009

IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

Od moža pričakujem da prinese denar.. ne da kuha, čisti..


user posted image user posted image user posted image
imam 3 otroke....kar se tice hese, je "moja"....VSE! ni da ni! od kuhanja , pospravljanja, pranja, sesanja, pomivanja....to je MOJE! moj ne takne NIC, NISTA! ko stopi skozi vhodna vrata se spremeni v malega bogeca...posod se ni pomil odkar sva skupaj. ravno tako ni pobrisal prahu ali posesal. pojma nima kako se prizge pralni stroj in da likalnik dela na elektriko in ne na paro. za otroke ne "skrbi"....se z njimi igra in heca, vendar jih nima "na grbi"...
pač...pri nas je tako.
druga zgodba je zunaj hise. tam se pa jaz ne taknem nicesar....mogoce edino rože. to je to

vem, da boste imele poooolno za povedati. samo nam ocitno tako pase.

jaz notri, on zunaj, plus tega, da dela vsak dan najmanj 10 ur.
se mi zdi fer!




Pri nas je popolnoma enako. Pa glih tak preživimo in se imamo radi.

_____________________________

http://www.shrani.si/f/2g/yC/1q3AGChX/200.jpg

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Koliko pa vam partnerji pomagajo?
22.11.2009 18:34:47   
SINEJA
Tudi za mojga sem vedno mislila,da bo groza,če naprimer zbolim in bo kuhinja ter vsa ostala  gospodinjska opravila na njegovih ramenih.In moram rečt kljub temu(pred 10 leti sem bila zaradi poškodbe 3 mesece v bolnišnici) je vse zmogel skoraj sam.Takrat me je presenetil na celi črti.Kuhal je po mojih receptih,prat je sicer nosil k svoji mami(to pa je bilo tudi vse,zlikal sam,otroka zjutraj odpeljal v vrtec.....Skratka sem mišlenja,da se  tudi moški(seveda če ima interes)znajdejo v takšnih situacijah,kjer morajo prijet za kuhalnico in kdaj tudi kaj pospravit(mislim da to ni neka vrhunska umetnost)V nasprotnem primeru pa so tudi restavracije,kjer se da dobit kaj za pod zob in obstajajo tudi osebe,ki pridejo domov pospravit in zlikat..In res nikoli mu nisem težila,da se teh opravil mora naučit,ker sem mnenja,da če vse drugo obvlada v čemer uživa, bo tudi tisto v čemur ne uživa najbolj(ko bo seveda primoran).
Tudi meni se je vedno dozdevalo,da če ga bom  poleg vseh opravil,ki jih ima in s katerimi nam olajša marsikaj še "učila"pomivati posodo in kuhati sem pa res podn od podna in bi me po vse verjetnosti bilo pošteno sram.Še vedno sem mnenja,da se vsega da naučit,če si  v to primoran in imaš interes brez slednjega pa so vsa dobronamerna prizadevanja brezveze.

(odgovor članu Kepica83)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Koliko pa vam partnerji pomagajo?
22.11.2009 18:39:08   
eee35
Ja, vse kul s temi ˝moškimi˝ opravili, če jih vaši dragi možje vsak dan opravljajo, moj recimo ne krpa vsak dan strehe, ne menja vsak dan gum v avtomobilu, ne barva stanovanja, pa popravlja pokvarjenih gospodinjskih aparatov (to pa itak serviser?) ne bla bla bla, kaj tam vse naj bi bilo še moško delo. Vsak dan, če bi bilo to možno, bi pač ležal na kavču, gledal tv, ali na računalniku visel, pa ja, otrok zraven, HB priden in se ne pritožuje preveč. Ma saj je normalno, da se mu ne da pospravljat, kuhat, pa otroka pedenat. Ker se meni tudi ne da, oki?...Ampak to delam, ker pač so to VSAKODNEVNA opravila. In res težko, da jih dela ena oseba. Glede denarja, valjda, naj ga domov prinosi, saj ga jaz tudi.

_____________________________

Aleksander 14.08.2009 52cm, 3680g

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Koliko pa vam partnerji pomagajo?
22.11.2009 18:43:10   
eee35
A ja, pa še to: jaz nočem, da mi moj mož ˝pomaga˝, ampak, da aktivno sodeluje v domačem življenju in to je tudi vse. Ko pa sva prenavljala stanovanje, sem isto jaz barvala, nosila, pospravljala, sestavljala pohištvo, pa nobenemu nisem težila, da to ni moje delo, ker sem ženska...

_____________________________

Aleksander 14.08.2009 52cm, 3680g

(odgovor članu eee35)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Koliko pa vam partnerji pomagajo?
22.11.2009 18:45:33   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: kasso


IZVIRNO SPOROČILO: Petka09

No, moj mož je prav zlat, res... V gospodinjstvu pomaga - kuha, pomiva, cunje da prat, jih obesi.... Tamalo skor vsak večer poštima za spat, se z njo igra... Pa še v hiši živimo, tako da tut odzuni za vse poskrbi, vedno on avte pere, po hiši popravi vse kar crkne oz. se pokvari... Ma ni da ni.


Jaz bi se pa tu vprašala, kdo komu pomaga user posted image
Tisti stavek v gospodinjstvu pomaga, bi se moral glasit tako: za gospodinjtvo skrbi.


Hehe, mogoče je res tako zvenelo kot da ima mož vse prek. V bistvu jaz vodim gospodinjstvo, pa še itak sem v porodniški. Mož pač vedno pomaga pri kuhanju, sam si najde delo, sam vidi, kaj je treba nardit, čeprav jaz čez teden vse spucam, kuham, speglam.... Čez vikend pa damo prat, ko je cenejši tok in takrat ponavadi on nafila stroj al pa pomivalca. Tamalo pa zvečer poštima zato, da ima čimveč od nje, ker je cele dneve v službi in mu potem večerna igra in potem priprava zaspat veliko pomenita.

In dejansko je res tko, da bi naj moški pr bajti tut vedel, kje je kaj, znal kaj skuhat, otroka zrihtat itd... Ker v primeru, če si res odsotna par dni in da se pol žereš, kako se bo znašel.... Ne vem no.

Moj fotr je že tak, da si še kafeta ne zna sam skuhat. Mama mu vse pripravi za oblečt za službo (mu naštima), vso gospodinjstvo vodi... Je pa res, da vse zunanje delo dela on. Tko da mata to v bistvu čist ločeno. Sej kul, noben ni tle len, noben zapostavljen, noben ne dela več kot ta drug.... Samo mogoč ne bi blo slabo, če bi tut ona znala kakšno žarnco zamenjat, pa on kakšno juho skuhat. Ker res nikoli ne veš. Je pa tut res, da ko si primoran, se boš itak vsega naučil in tut znal tisto, kar boš rabil. Zato pač logično, da ne morm jaz zdej se it mehankarja na mojem avtu, če pač slučajno mož več ne bi mogel poskrbet za manjša popravila... zato hvalabogu obstajajo serviserji.

(odgovor članu kasso)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Koliko pa vam partnerji pomagajo?
22.11.2009 18:50:37   
tweety83
Moj dragi sicer pomaga pri spomladanskem in jesenskem čiščenju hiše, tu pa tam včasih tudi posesa in pomije posodo - če ima voljo je vse narejeno še bolje,kot bi naredila jaz,če pa ne pa.......mislim da ne rabim govoriti.
Zaenkrat mu ne gnjavim s tem,ampak ko bo pa otrok pri hiši,pa normalno da bo tud on del teh opravil (kar sva se že zmenila) - zaenkrat pa mu pač ni potrebno.
Pa delam vsa gospodinjska dela (kuham,pomivam,perem,likam,skrbim za vrt in rože) in tudi delam zunaj,ko se spravljajo drva,se dela ograja, polaga kamenje.... Meni ni težko poprijeti za bilo kakšno delo ne zunaj in ne znotraj - tak da....
Vse skupaj je stvar dogovora in jaz zaenkrat od njega ne pričakujem da je "fata".

Mogoč mi bo kdaj žal za to,ampak zaenkrat nama je prav ok,brez kakršnega koli kreganja.
Jaz pač imam rada po hiši pospravljeno in čisto skoz in če njemu ni do tega,pač naredim sama. Stvar rešena!

(odgovor članu eee35)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Koliko pa vam partnerji pomagajo?
22.11.2009 18:59:58   
PERSIDA
Jaz se z mojim nebi hvalila ,ker ima takšno službo ,da ga nikoli ni ,bi,pa Petka09 tebe prosila ,če mi lahko tvojga za en teden posodišuser posted image

(odgovor članu tweety83)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Koliko pa vam partnerji pomagajo?
22.11.2009 19:11:37   
gita10
Se mi pa zdi bolj pomembno kot kaj kdo dela- važno, da oba dva prispevata v dobro družine (ni važno na kakšen način ) ter, da en drugega cenita. Bolj me motijo moški, ki jim je to, da ima skuhano, pospravljeno in speglano samoumevno. Je pa seveda razlika med življenjem v hiši in v bloki. Ker v hiši ima moški vedno dovolj dela tudi če ga gospodinjstvo ne zanima. Moj bi lahko bil vse vikende do naslednjega leta doma pa nebi vse končal kar imamo za narediti okoli hiše"moških " opravilj.

(odgovor članu PERSIDA)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Koliko pa vam partnerji pomagajo?
22.11.2009 19:24:10   
silvyane
Uuuuu, koliko odgovorov!

Bom pokomentirala, kar mi je najbolj padlo v oči.

ALWAYS LARA - čist bistvo si zajela

ajsek - "Je pa to očitno odlična taktika, da se izogneš delu v gospodinjstvu. Kar delaš, naredi slabo, pa bo drugič nekdo to naredil namesto tebe." To tudi dobro opisuje naše stanje.

IZVIRNO SPOROČILO: Kepica83

"Mati kuha, tvoj pomiva posodo, vsak drug teden počisti stanovanje, pazi otroka... kaj pa delaš ti ta čas???"

A pri vas doma so vsa hišna opravila kuhanje, pomivanje posode in čiščenje stanovanja? Pri nas še kaj drugega počnemo! Pa glede na to, da v času, ko je doma, po več ur dnevno preživi pred TV, mu ni hudega! Denarja prinesem k hiši ravno toliko kot on. Jaz imam večino časa otroka, tisto malo, ko ga pa ima on, pa se lahko vsaj malo potrudi. Skupaj živiva manj kot 2 leti, stanovanje sva dobila že pošlihtano, tako da ni imel skoraj nič dela s stanovanjem, okrog hiše tudi ne, ker dvorišča praktično nimamo. Zame pa ni nikoli recimo avta opral, ali opravil kakšno drugo bolj "moško" delo. Za "moška" dela, ki jih zmorem, rada poprimem, ker mi popestrijo dni, še zlasti, če sem pri tem na svežem zraku.

Tistim, ki odgovarjate v stilu Kepica83: Ni res, da ga stalno nadziram, ampak v stanovanju, ki je manjše od 50m2 pa slišim, če otrok joče, čeprav si umivam zobe v kopalnici. Pa tudi ne težim za vsak nič. Zlasti za pranje posode nisem več mesecev nič rekla, samo prala sem za njim preden sem kakšno slabo oprano stvar uporabila. Ko pa so bile otrokove flaše vse črne okrog sicer belega navoja za dudo, sem mu pa pokazala. Pa ga nisem natežila, niti nisem vse navlake iz preteklih mesecev prinesla na dan. Samo pokazala sem mu, ko se je to že n-tič ponovilo. Pa nisem jaz cel dan v postli in v luft gledam. Mislim, da z majhnim otrokom ne zmanjka dela.

Pred poroko nisva živela skupaj, ker on ni hotel, v 14 dneh po poroki sem zanosila. Pred poroko ni gledal TV sploh - razen poročil, ker za ostalo ni prišel na vrsto, ker je bil njegov oče non stop pred tv ekranom.

Sicer pa moram priznati, da imam malo slabo vest. Drugače sva se fuuuuul dobro razumela in je bil fuuuuuul dober partner, dokler nisva otroka dobila. Zdaj pa mi je otrok tako zelo pomemben, da mi vse tisto, kar je na ostalih področjih v redu in kar me je do nedavnega tako zelo vezalo nanj, ne pomeni več veliko. Res se nam je tudi življenje spremenilo, ne hodimo več toliko ven, ker smo imeli tudi z otrokom nekaj težav in vedno vse ni več izvedljivo in očitno mu je doma dolgčas in mu nismo več zanimivi oz. mu predstavljamo oviro, nismo več tako zelo svobodni kot včasih. Pa tu bi se morala kvečjemu bolj jaz pritoževati, saj sem več doma kot on. On si vseeno več privošči, ker otrok ni tako vezan nanj. NEneazadnje, ga niti previti ne zna oz. ga sploh nikoli še ni previl. Hranim ga prav tako samo jaz. Tako da on lahko gre ven brez naju, jaz pa otroka njemu za dlje časa ne morem pustiti, če moje mame ni doma, da bi ona še kaj priskočila na pomoč. Pa saj za to se ne pritožujem, kolikor imam časa in možnosti, z veseljem poskrbim za otroka. Ampak 24 ur na dan vsak dan NE MOREM! Najbolj me moti njegov odnos do otroka, vse ostalo bi se dalo rešiti.

Dost za danes! (nisem prebrala vsega, bom pa spremljala, ko bom imela čas) Zdaj me do vikenda ne vidite tu, ker z računalnikom zdaj v porodniškem nisva več dobra prijatelja.

Ste me pa malo potolažile z ralzličnimi odgovori. Vidim, da nisem prav sama v takem položaju. Razumem tudi, da me vse ne razumete. Bi mogli partnerje zamenajti za kakšen teden (šala), potem bi vedele o čem govorim, drugače je težko presojati in obsojati.

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Koliko pa vam partnerji pomagajo?
22.11.2009 19:30:56   
Kepica83
Silvyane mogoče pa je pri tebi potreben temeljit pogovor z tvojim dragim. To da ni želel živet z tabo pred poroko?? hm. Mogoče je bila to glavna napaka. Poročiš se z človekom katerega dejansko ne poznaš. Ti partnerja spoznaš ko si po 24 ur več dni skupaj, pa še takrat ne. Čisto možno da je tvoj dragi zelo razvajen-sklepam iz zadnjega posta, ker je živel pri starših do poroke s tabo. Tam je verjetno vse mama postorila. Nevem no. Ta tvoj zadnji post pove marsikaj, kar prej iz prvega posta ni bilo razvidno. Jaz ti svetujem da se temeljito pogovorita. To da še ni previl otroka??user posted image  Groza.

_____________________________

Najin sonček je privekal:
28.3.2010 ob 17:41 uri. Težek 3410g in velik 50cm.

1.Mesec: 4620g in 54.5cm
2.Mesec: 5690g
3.Mesec: 6400g in 63cm
5.Mesec: 7860g

(odgovor članu silvyane)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Koliko pa vam partnerji pomagajo?
22.11.2009 19:55:27   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: silvyane

Pred poroko nisva živela skupaj, ker on ni hotel, v 14 dneh po poroki sem zanosila.


No, v tem stavku je vzrok vsem tvojim težavam! Očitno svojega moža sploh ne poznaš dovolj. Saj vem, da tut včasih niso prej živeli skupaj in so začeli šele po poroki, vendar se tudi potem niso poznali in marsikateri zakon je ostal skupaj le zaradi otrok, brez tiste prave ljubezni, brez pomaganja in podpore drug drugemu. Samo včasih so pač bolj potrpeli, niso se ločevali, ker bi bla to sramota itd.....

V bistvu poznam tak primer; moja sošolka iz srednje šole je bla tko.... Dobila fanta iz drugega konca SLO, nista živela skupaj vse do poroke, ker pač ona še ni zamenjala službe. Takoj po poroki se je preselila k njemu, zamenjala službo, dobila sta otroke..... In, rezultat: dedca sploh ne pozna, ker se čudi, kako pušča cote povsod, kako nikoli nič ne pomaga v gospodinjstvu, kako je zbirčen pri hrani, kako smrči ponoči, kako to, kako ono....... Današnji sodobni čas nam da na voljo, da se prej "stestiraš" in šele potem rečeš usodni DA.

(odgovor članu silvyane)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Koliko pa vam partnerji pomagajo?
22.11.2009 20:26:24   
SINEJA
Moj res ne poravlja vsak dan gospodinjskih aparatov(ker se hvala bogu ne kvarijo toliko),ne polaga vsak dan ploščic(čeprav jih sedaj v kleti),ne polaga vsak dan tlakovcev(jih je lani)....Ko "nič ne dela"običajno pomaga otrokoma pri šolskih zadevah(ima več znanja in boljši pedagoški prijem),gleda nogomet,gre na nogometno tekmo,bere knjige.....Jaz sem mu pri njegovih opravilih bolj malo v pomoč.Pri polaganju ploščic mogoče kaj prinesem ali odnesem,na koncu umijem,pri sestavljanu pohištva samo držim kos stranice,ta glavno opravi on.Da pa ne bo kdo mislil,da samo stojim za štedilnikom s kuhalnico v roki in da tekam postanovanju s krpo v roki.
Moji so prevozi otrok na hobije,roditeljski sestanki.Tja ga ne dobim,čeprav je iz pedagoškega foha in ga v to tudi ne silim.Moje so rože in vrt(prelopata ga petnajstletni sin,prej ga je mož),jaz sadim,plejem,pobiram pridelke,vlagam zelenjavo(pri tem pomaga hči)
Tudi kak vikend,ko sem cel dan odsotna odlično poskrbi za vse.Nikoli niso bili otroci lačni ali prepuščeni sami sebi.Nikoli ni bila doma štala ko sem se vrnila.
Je pa res da je vse skupaj odvisno od človeka samega in njegovega interesa.Če bi moj mož bil tak,da  ga  nobena stvar ne bi zanimala in bi mu vse drugo bilo bolj pomembno kot pa otroci in seveda jaz,bi tudi jaz igrala na drugačne strune.

(odgovor članu eee35)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Koliko pa vam partnerji pomagajo?
22.11.2009 21:28:25   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: silvyane



NEneazadnje, ga niti previti ne zna oz. ga sploh nikoli še ni previl. Hranim ga prav tako samo jaz. Tako da on lahko gre ven brez naju, jaz pa otroka njemu za dlje časa ne morem pustiti, če moje mame ni doma, da bi ona še kaj priskočila na pomoč. Pa saj za to se ne pritožujem, kolikor imam časa in možnosti, z veseljem poskrbim za otroka. Ampak 24 ur na dan vsak dan NE MOREM! Najbolj me moti njegov odnos do otroka, vse ostalo bi se dalo rešiti.

Dost za danes! (nisem prebrala vsega, bom pa spremljala, ko bom imela čas) Zdaj me do vikenda ne vidite tu, ker z računalnikom zdaj v porodniškem nisva več dobra prijatelja.

Ste me pa malo potolažile z ralzličnimi odgovori. Vidim, da nisem prav sama v takem položaju. Razumem tudi, da me vse ne razumete. Bi mogli partnerje zamenajti za kakšen teden (šala), potem bi vedele o čem govorim, drugače je težko presojati in obsojati.




sramota, da en oče ne zna previti otroka. še večja sramota pa je, da ti to dovoljuješuser posted image

potisni mu dete v roke, posrano, pa naj se zdajde madonca....kakorkoli, da to ni srž problema.

in prav nič ne boš na boljšem, ko se tolažiš, da nimaš edina takega bumbarja doma.

ko vidim, kaj si dovolite delati s sabo, bi prišla kar k vam na dom, pa našutirala takega deda....user posted image ¸ve pa bi dobile repete....user posted image

< Sporočilo je popravil rija -- 22.11.2009 21:30:11 >


_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu silvyane)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Koliko pa vam partnerji pomagajo?
22.11.2009 21:44:59   
silvya
Po vsem napisanem, mislim, da sta oba nezrela za skupno življenje in za otroka!

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Koliko pa vam partnerji pomagajo?
22.11.2009 21:52:32   
gita10
IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: silvyane



NEneazadnje, ga niti previti ne zna oz. ga sploh nikoli še ni previl. Hranim ga prav tako samo jaz. Tako da on lahko gre ven brez naju, jaz pa otroka njemu za dlje časa ne morem pustiti, če moje mame ni doma, da bi ona še kaj priskočila na pomoč. Pa saj za to se ne pritožujem, kolikor imam časa in možnosti, z veseljem poskrbim za otroka. Ampak 24 ur na dan vsak dan NE MOREM! Najbolj me moti njegov odnos do otroka, vse ostalo bi se dalo rešiti.

Dost za danes! (nisem prebrala vsega, bom pa spremljala, ko bom imela čas) Zdaj me do vikenda ne vidite tu, ker z računalnikom zdaj v porodniškem nisva več dobra prijatelja.

Ste me pa malo potolažile z ralzličnimi odgovori. Vidim, da nisem prav sama v takem položaju. Razumem tudi, da me vse ne razumete. Bi mogli partnerje zamenajti za kakšen teden (šala), potem bi vedele o čem govorim, drugače je težko presojati in obsojati.




sramota, da en oče ne zna previti otroka. še večja sramota pa je, da ti to dovoljuješuser posted image

potisni mu dete v roke, posrano, pa naj se zdajde madonca....kakorkoli, da to ni srž problema.

in prav nič ne boš na boljšem, ko se tolažiš, da nimaš edina takega bumbarja doma.

ko vidim, kaj si dovolite delati s sabo, bi prišla kar k vam na dom, pa našutirala takega deda....user posted image ¸ve pa bi dobile repete....user posted image


Rija jaz sploh nisem dovolila, da mi kdor koli previja moje dete in ga res nikoli razen prvi dan v bolnici ni nihče previl. Sicer takrat mojega moža še ni bilo v najini zgodbi ampak enostavno to nisem dovolila. Nikoli ni nihče do 2 leta mojega otroka ne nahranil, ne preoblekel, ne previl. Pa zaradi tega nikoli nisem bila utrujena. Je pa res, da sva bila ves čas sama in da sem imela možnost, da sem delala od doma. Ne vem sicer če bi sedaj bilo ko je mož tu, ker on bi želel to početi, ker je pač takšen da želi sodelovati brez vseh opravilih ampak pravim samo to, da jaz do nekje 32 let sploh nisem vedela kaj je utrujenost- sedaj pa so dnevi ko jo čutim ampak to pa izgleda da me že Emšo muči.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Koliko pa vam partnerji pomagajo?
22.11.2009 21:55:40   
rija
gita, oprosti, ampak meni je to ful čudnouser posted image
da ne dovoliš, da tvojega otroka nekdo previje in nahrani, v tem primeru mož, oče otrokauser posted image

to mi nekak sliši na pretirano posesivnost in na pretirano potrebo po totalni kontroli

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Koliko pa vam partnerji pomagajo?
22.11.2009 22:00:50   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Nefertiti

..kako ga naučiš, tako ga imaš..user posted image



jaz bom samo tole komentirala - mama ga je naučila, kar ga je - žena ga gotovo ne bo

in pa na prvi post odgovarjam - moj ne naredi ravno veliko, mi je pa pomembno, da se ukvarja s tamalim - je pa dejstvo, da brez njega bi bilo veliko težje

(odgovor članu Nefertiti)
  Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Koliko pa vam partnerji pomagajo?
22.11.2009 22:01:19   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: rija

gita, oprosti, ampak meni je to ful čudnouser posted image
da ne dovoliš, da tvojega otroka nekdo previje in nahrani, v tem primeru mož, oče otrokauser posted image

to mi nekak sliši na pretirano posesivnost in na pretirano potrebo po totalni kontroli


ja, tud men

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Koliko pa vam partnerji pomagajo?
22.11.2009 22:04:49   
ajsek

IZVIRNO SPOROČILO: nya

IZVIRNO SPOROČILO: Nefertiti

..kako ga naučiš, tako ga imaš..user posted image



jaz bom samo tole komentirala - mama ga je naučila, kar ga je - žena ga gotovo ne bo


Marsikateri to zelo dobro uspe. Poznam primer, ko (stara) mama še vedno sinčku sendviče dela, ko pride domov na obisk, in ga pomiluje, ker ima tako grozno ženo, da si delita kuhanje. Še dobro, da ne ve, da cunje tudi lika, bi verjetno naredila desant na njuno stanovanje in uboščka rešila user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?