|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
[Anketa]

Se boš cepila proti novi gripi v nosečnosti?


ja, vsekakor, brez pomislekov
  1% (4)
ja, čeprav imam veliko pomislekov
  6% (16)
ne vem, se še odločam
  12% (28)
ne, me je preveč strah možnih stranskih učinkov
  16% (39)
ne, cepivo se mi ne zdi dovolj preizkušeno
  49% (115)
ne, se mi sploh ne zdi potrebno
  13% (31)


Skupaj glasov: 233


(Zadnji oddan glas : 29.10.2011 8:19:54)
(Glasovanje traja do: -- )
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Se boš cepila proti novi gripi v nosečnosti?
9.12.2009 14:40:57   
Čmrlika
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen


IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

http://www.pandemia.ch/en-us/impfen/grippe-impf-check.html

Sem našla zanimivo povezavo; gre za švicarsko stran o pandemični gripi; ker vsi nekako mislimo, da Švicarji ne cepijo nosečnic, oz. nam cepljenja ne priporočajo. To je en tak luškan test, JA/NE vprašanja. Sem ga rešla in mi je "test" svetoval, da se naj cepim po prvem 3mesečju.
Tolko o Švicarjih. Al pa pri jih sam računalniški program svetuje cepljenje user posted image
Ja, ime mu je Hal user posted image

(če link ne deluje, vpišite samo prvi del naslova, potem pa je na levi strani napisan influenza test al neki takega...).
Malo za šport ;)


Pa sam še dodatek; sem še malopobrskala po tej strani. Ki je ŠVICARSKA.
In komu svetujejo cepljenje?
NOSEČNICAM V 3 TRIMESEČJU!!!!!
odsvetujejo pa ga v prvem 3mesečju.




jaz sem ga tudi hotla pred dnevi gor dat, pa sem si premislila user posted image

_____________________________

Sreča je iskanje, je ti in tvoja pot.
Najina sreča je prišla 19. aprila 2008....naslednji paket sreče je z nami od 21.februarja 2010...Naša pot je zaključena in da...iskanje se je splačalo...srečna sem !

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Se boš cepila proti novi gripi v nosečnosti?
9.12.2009 22:02:21   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Čmrlika

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen


IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

http://www.pandemia.ch/en-us/impfen/grippe-impf-check.html

Sem našla zanimivo povezavo; gre za švicarsko stran o pandemični gripi; ker vsi nekako mislimo, da Švicarji ne cepijo nosečnic, oz. nam cepljenja ne priporočajo. To je en tak luškan test, JA/NE vprašanja. Sem ga rešla in mi je "test" svetoval, da se naj cepim po prvem 3mesečju.
Tolko o Švicarjih. Al pa pri jih sam računalniški program svetuje cepljenje user posted image
Ja, ime mu je Hal user posted image

(če link ne deluje, vpišite samo prvi del naslova, potem pa je na levi strani napisan influenza test al neki takega...).
Malo za šport ;)


Pa sam še dodatek; sem še malopobrskala po tej strani. Ki je ŠVICARSKA.
In komu svetujejo cepljenje?
NOSEČNICAM V 3 TRIMESEČJU!!!!!
odsvetujejo pa ga v prvem 3mesečju.




jaz sem ga tudi hotla pred dnevi gor dat, pa sem si premislila user posted image



great minds think alike
user posted image

(odgovor članu Čmrlika)
  Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Se boš cepila proti novi gripi v nosečnosti?
10.12.2009 19:46:24   
vaney
Jaz sem pa v 30. tednu (PDP imam 20.2.2010) in vsak dan bolj zmedena glede tega cepiva. Rada bi nareedila prav, pa ne vem, kaj to jeuser posted image Dr. Strle po novem priporoča cepljenje v zadnjem 3-mesečju, ker do zdaj naj bi bilo pa cepivo dosti preverjenouser posted image In baje je kar nekaj nosečnic v resnih težavah po bolnicahuser posted image Mene pa straj kot hudič križa, pa še skoraj 2-letnika imam v vrtcu. Kaj so torej zadnje teorije? Ja cepit?

_____________________________

23.1.2008; veliki nagajivec Anže
10.2.2010: mala navihanka Daša

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Se boš cepila proti novi gripi v nosečnosti?
11.12.2009 14:16:27   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: vaney

Jaz sem pa v 30. tednu (PDP imam 20.2.2010) in vsak dan bolj zmedena glede tega cepiva. Rada bi nareedila prav, pa ne vem, kaj to jeuser posted image Dr. Strle po novem priporoča cepljenje v zadnjem 3-mesečju, ker do zdaj naj bi bilo pa cepivo dosti preverjenouser posted image In baje je kar nekaj nosečnic v resnih težavah po bolnicahuser posted image Mene pa straj kot hudič križa, pa še skoraj 2-letnika imam v vrtcu. Kaj so torej zadnje teorije? Ja cepit?


HEy vaney; malo ti bom "solila pamet"-ker ti svetujem, da SE cepliš (jaz se še nisem, sem pa 17teden, pa še razmišljam; zato pravim, da ti solim pamet user posted image ).
Ti moraš zaščitit trenutno sebe, ker si v zadnjem 3mesečju, februarja pa rodiš in takrat boš predvsem morala zaščitit dojenčka! In protitelesa prehajajo z mlekom, tako da bi na tak način lahko zaščitila malega. Ker dojenčki do 6 mesecev so tudi rizična skupina, zaradi svoje "majhnosti".
In prava zima z vsemi virusi v zraku nas še čaka. Pa še doma imaš "prinašalca"-2 letnika v vrtcu.
No, meni bi se zdelo smiselno, da se cepiš; za hec si reši tisti vprašalnik malo višje gori, "švicarski"; tam ti bodo priporočli cepljenje; ker si noseča in ker boš v kratkem v stiku z dojenčkom.

Vidiš, za druge se mi je dosti lažje odločit, kot zase user posted image uf, sem pametna.

Tolko zate, pa upam, da te nisem kaj dodatno zmedla, ker res "solim pamet". Aja, pa morda bi se mož tudi cepil, da zaščitita maks. dojenčka, meni je pediatrinja priporočala cepljenje tudi 4 letnice. Ja, spet solim pamet, mala še ni cepljena.....VErjetno se bom jaz prej.....

Mirno zimo in lep februar!!!!!

(odgovor članu vaney)
  Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Se boš cepila proti novi gripi v nosečnosti?
11.12.2009 18:01:41   
najja
lep pozdrav, sem v 13.tednu nosečnosti. Moje osebno razmišljanje
glede cepljena za novo gripo.
Mislim, da mora vsaka nosečnica pri sebi rasčistiti in pretehtati možnosti ob cepljenju
in ne cepljenju.
Če se odločim, da se ne bom cepila, se s tem  izpostavim novi okužbi, ki je nevarna
tako za mene kot za plod. V najslabšem primeru lahko pride do izgube otroka-splava.
Če se cepim, pa prav tako ne vem kakšni bodo stranski učinki. Vem pa, da so se nekatere
že cepile, tako pri nas kot v tujini in ni bilo slišat za kakšne težave.

Sama se bom cepila, in to z enega razloga. Nisem pripravljena sprejeti dejstva, da v
primeru, če dobim novo gripo, zaradi tega izgubim otroka. Za to, pa bi bila kriva moja
malomarnost. Še vedno pa je to le moje razmišljanje.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Se boš cepila proti novi gripi v nosečnosti?
12.12.2009 15:23:54   
Animus
 Na začetku sem bila prepričana, da se ne bom cepila, da bom raje ogromno sadja in zelenjave pojedla.
Nato sem slišala z vsaj 4 primere, v katerih se je nosečnicam okuženim z novo gripo zelo slabo godilo, pri nekaterih celo kritično. Vsak dan sem skrbela za preventivo in higieno, zaradi ćesar sem bila že prav obsedena. Umivanje rok, izogibanje trgovinam in množici, izogibanje obiskov,... ob prihodu partnerja iz službe sem se ga komaj upala poljubit, ker me je bilo strah, da mi je kaj prinesel iz službe ali šole. Izogibala sem se tesnemu stiku svojega lasnega otroka, da me ne bi česa nalezel. Ugotovila sem, da se že preveč "bolano" obnašam. Obsedena na vsakem koraku. Noči mi niso dale spanca, ves čas sem tuhtala kje bi se še dalo kaj storiti za preprečitev okužbe.

Nato sem se posvetovala z osebno zdravnico in G, kaj pomeni okužba z novo gripo ali cepljenje zame in za nerojenega otroka. Obrazložila mi je, da se otrok ne more okužiti od mene, da je pa zanj izredno nevarna visoka vročina, saj se nima nikjer hladiti, je neprodušno zaprt v telesu, segretem na več kot 39 C. Povedala mi je tudi, da so nosečnice bolj občutljive in se pri njih prej lahko zakomplicira in poteka v težji obliki. Podobno mi je odgovorila G. S tem, da tudi cepljenje prinese rizik, vendar dosti manjši.

Nekako bolj zaupam osebni zdravnici (ki me dobro pozna) in stroki kot pa medijem, ki se vsak dan obračajo z vetrom. Pa si mislim - sedaj jih ne bi upoštevala, potem bi pa z gripo takoj k njim letela in jih prosila za pomoč, jim jokala. Cepile so se tudi obe: Os. z in G. Malo sem seštela + in -. Morda sem preveč egoistična, a v prvi vrsti sem to storila, da:
- zaščitim sebe pred komplikacijami
- zaščitim s protitelesi še nerojenega otroka, ki bo tako ostal zaščiten tudi po rojstvu
- kot en prenašalec manj zaščitim tudi svojega starejšega otroka

Imela sem pomisleke glede cepiva. V nekaj mesecih se ni pokazalo, da bi bilo z njim kaj narobe, narejen je na enaki osnovi kot prejšnja cepiva proti gripi, ki sem jih do sedaj vse dobro prenesla. Verjetno bi pa s tonami sadja, ki bi jih v tem času zaužila, sprejela vase precej več pesticidov, ki se mi nalagajo v maščevju. Maščevje se pa porablja med nastajanjem mleka med dojenjem. Tako vem, da bi del teh pesticidov z mojim mlekom dobil tudi moj otrok.

Tako sem se cepila - posledično me je bolela roka 2 dni. Nobenega ne prepričujem k temu, se mi je pa izboljšala kvaliteta življenja, saj nisem več panična na vsakem koraku, se svobodno udeležujem koncertov, obiskov,...in življenje ne teče več mimo mene tako kot prej, ko sem večino časa preživela doma in na sprehodih.

Verjamem, da me bodo spet napadale. Jaz nisem nobene napadla, sem samo razložila mojo odločitev.

Pa srečno vsem nosečkam do konca!



(odgovor članu najja)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Se boš cepila proti novi gripi v nosečnosti?
12.12.2009 17:33:35   
ZoyaEva
Maš čisto prav. Tudi moje življenje je postalo neznosno zaradi straha pred gripo.  Nekaj jih je že zbolelo v moji bližini in ni tako nedolžna tale gripa, že za neogrožene ljudi.

Še vedno se opogumljam za cepljenje, upam da ne bom prepozna. Čakam, da bi dali malo več informacij ven. V Ameriki so jih cepili že kar dosti prej , pa je ziher že nekaj nosečk rodilo, pa ni nobenega poročila.  Vsaj jaz ne vem zanj.

(odgovor članu Animus)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Se boš cepila proti novi gripi v nosečnosti?
14.12.2009 14:25:36   
*Mojca*
Jaz imam še slaba 2 tedna do PDP, cepila sem se pred 10 dnevi, razen bolečega mesta vboda ni bilo nobenih težav.

Sicer sem dalj časa kolebala ali bi ali ne bi, potem pa sem se odločila za cepljenje. In se mi je odvalil kamen od srca. Vem da sem zaščitena, ko se user posted image rodi bo preko mojega mleka dobil protitelesa in bo zaščiten.

Tako da...kar pogumno user posted image


_____________________________

Follow your dreams and keep on trying...

Luka, 24.6.2008
Sara, 26.12.2009

(odgovor članu ZoyaEva)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Se boš cepila proti novi gripi v nosečnosti?
4.1.2010 18:50:44   
D.anna 76
No jaz imam še slabe 3 tedne do poroda in 19 mesečnika doma.

Cepila se nisem, ker sem v prvi vrsti sam prepričana, da je najboljše cepivo za mene, mojega otroka in za mojega še nerojenega otroka gibanje na svežem zraku in uživanje zdrave hrane v zmernih količinah. Skratka zdravo življenje na splošno.

Kot drugo, so mi pa tako svetovali tako zdravniki, kot farmacevti in kemiki.

Pa še to bi dodala, vsi govorijo, da ni nekih večjih reakcij na cepivo! Ja v kratkem roku ja, kaj pa reakcije v dolgoročnem smislu. Na to pa nihče ne pomisli. Kaj pa če je ravno ta gripa, ali pa kaka druga novodobna virusna okužba posledica kakega cepiva, ki smo ga prejeli pred 10, 20 leti?!

No ja vsak naj naredi po svoje, kot se mu zdi najbolj prav.

(odgovor članu *Mojca*)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Se boš cepila proti novi gripi v nosečnosti?
10.2.2010 9:27:09   
TamaraJ
Ojla,

Vsa mnenja sem prebrala, zgolj iz firbca. Zanima me, kakšna so vaša mnenja zdaj, ko se je izkazalo, da je bilo vse skupaj okoli te gripe spet en nateg. Da so razglasili pandemijo, pa to sploh ni bila. Imam znanko, ki dela na infekcijski in se je samo nasmehnila, ko sem jo vprašala, kakšno je bilo realno stanje na kliniki in koliko so mediji pretiravali. Predvsem mislim, da so naredili več slabega kot dobrega predvsem nosečnicam, ki so se cepile. Na dolgi rok najbrž.
Mimogrede, sama sem to strašno gripo prebolela. In lahko mi verjamete, da je bila neprimerljivo blažja od navadne. Vsak virus je seveda nevaren za ljudi, ki imajo že prej oslabljen imunski sistem in so kronični bolniki. In Ti so bili smrtne žrtve nove gripe. Zakaj ne pišejo na veliko naslovov o žrtvah stare gripe, ki jih je veliko več.

_____________________________

Amor Omnia Vincit


(odgovor članu D.anna 76)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Se boš cepila proti novi gripi v nosečnosti?
10.2.2010 9:33:11   
blaža
jaz bi samo to rekla.

Da jih ni sram! Igrajo se z življenji še nerojenih otrok. Zakaj? Za biznis!user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu TamaraJ)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Se boš cepila proti novi gripi v nosečnosti?
10.2.2010 12:06:16   
legenda_m
ja jst se tud nism cepla. mislm tok so paniko delal. kje je pa zdj ta gripa? kr poniknila je. kko je lahk kr tko izginla. pa tako stvar so delal iz nje k da bo pomrla vsa slo, če se ne bomo cepl. moja osebna zdravnica me je na vsak način hotla prepričat nj se cepm, da ne bo nč, da je cepivo varno.... vse te kemikalije k jih vnašamo z zdravili... nism preveč navdušena. res je najbolše cepivo tko kot je napisala D.anna 76 gibanje na svežem zraku pa ena normalna prehrana brez kkšnih hudih aditivov pa dodala bi še ena zdrava mera umazanije.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Se boš cepila proti novi gripi v nosečnosti?
10.2.2010 12:08:44   
Anonimen
tudi mi smo imeli pujske. ki sem se jih tako zelo bala zaradi malega, ki je astmatik.

naj povem, da ni nilo za njega, ki je kronisni bolnik nic hujse, kot navaden prehlad. 3 dni je bil malo bogi in res je imel visoko vrocino. to je pa vse!
hvalim boga in sama sebe, da ga nisem vlekla na cepljenje.....

(odgovor članu legenda_m)
  Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Se boš cepila proti novi gripi v nosečnosti?
10.2.2010 12:30:11   
eva1
Jaz sem itak že ves čas govorila da je vse skupaj en lari fari...so pa pravi idioti da svetujejo  cepljenje nosečnicam, malim otrokom in ogroženim skupinam s cepivom, ki niti najmalj ni preiškušeno, in nimammo pojma, kakšne so lahko reakcije čez pol leta, leto...mislim nimam besed!!! Pa še s cepivom, ki je cenejši in kao "slabi "od drugih cepiv, ki ga imajo zahodne države...sicer pa gripa kt gripa...vedno jo možno da pride do zapletov...

(odgovor članu legenda_m)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Se boš cepila proti novi gripi v nosečnosti?
11.2.2010 15:38:02   
Animus
Jaz sem se pa cepila in mi še zdaj ni žal, ker sem vsaj sproščeno dihala te mesece.

Odločila sem se na podlagi notranjega glasu. Ne bom trdila, da ne bo nobenih posledic, ker nisem strokovnjak na tem področju, niti ne zdravnik, da bi se toliko spoznala in o temu na forumih pisala. Zanimivo pa je, da se nihče ne vpraša s kakšnim cepivom cepijo otroke pri 3, 6, 9, 12 mesecih. Prepričana sem, da se ne bi šli na tako odmevnih novicah kot je bila NG nekih teorij zarote in ne vem kakšne strupene stvari dajati v cepivo.

Strinjam pa se, da novinarji vse prenapihnejo...tako kot so Američani krivi za potres na Haitiju user posted image

O posledicah, ki jih je cepivo pustilo na otroku pa poročam, ko rodim

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Se boš cepila proti novi gripi v nosečnosti?
11.2.2010 15:42:59   
eva1
IZVIRNO SPOROČILO: Animus

Zanimivo pa je, da se nihče ne vpraša s kakšnim cepivom cepijo otroke pri 3, 6, 9, 12 mesecih. Prepričana sem, da se ne bi šli na tako odmevnih novicah kot je bila NG nekih teorij zarote in ne vem kakšne strupene stvari dajati v cepivo.




Ja, ta cepiva so na trgu že vrsto let ne par mesecev...še mi smo bili z njimi cepljeni, tako da vrjetni hujših posledic ne povzročajo..ne govorim da ga cepivo za NG povzroča , govorim o tem da ni preizkušeno...recimo moj kolega je za denar jedel Amoksiklav, ker so delali raziskave o stranskih učinkih, da je zdravilo lahko šlo na ameriški trg..pa ga pri nam uporabljamo že ne vem kok časa, ampak taki so predpisi...predno je cepivi/zdravilo varno za uporabo, predno ga daje na police so potrebna večletna testiranja..tukaj pa so po ne vem kokih dnevih dejai da je varno..vidiš s tem mene pač ne prepričajo! Sicer pa seveda upam,da nikoli ne bo posledic cepljenja!

(odgovor članu Animus)
Neposredna povezava do sporočila: 91
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?