|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: svasta
7.12.2009 20:15:34   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop
... za pojasnilo o dojenju moramo počakati pRRavo dojiljo- RRaho user posted image
Saj res! Ona je tandemca šibala. Pa mleka je imela za export! 

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: svasta
7.12.2009 20:27:13   
Ulla80
Drugo bi bilo, če bi zapisala, da dojenje krepi imunski sistem otroka, s tem se vsekakor strinjam ampak da preprečuje okužbe?!


ščiti pred okužbami, ne da jih preprečuje. in že sam to, da delno zaščito pred okužbami enačiš z delno nosečnostjo, pove veliko o tvoji razgledanosti. zakaj pa je treba cepljenja ponavljati, recimo za oslovski kašelj? ker ščiti delno, oz. samo določen čas. virusi so različni, prav tako odziv nanje. določene je dovolj da jih prebolimo enkrat, pa se nikoli več ne bomo okužili, z določenimi se lahko okužimo večkrat.

kar se pa žaščite pred nosečnostjo tiče - tiste k maste krave doma - zakaj jih je treba presušit pred osemenitvijouser posted image oz. zakaj se jih ne da osemenit, dokler majo mleko user posted image

aja - mi smo višja rasauser posted image narava je  pri nas v temo brcnila

_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: svasta
7.12.2009 20:49:05   
Ulla80
seveda je pa treba poudariti ( ker večina verjetno ne ve in pol mešate jabolka in hruške) - govorimo o virusnih okužbah, ne bakterijskih. proti virusnim okužbam ščitijo protitelesa (lastna, materina, v cepivu), proti bakterijam pač ne, tu pomaga samo antibiotik, bronhitis ( mika) je navadno bakterijski oz. kombinacija itd.
je treba ločit to dvoje, pa kaj pol faše dojen otrok, virus ali bakterijo in pol rečt al dojenje ne ščiti pred okužbami al ne.


_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: svasta
7.12.2009 20:50:32   
barika
IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80


kar se pa žaščite pred nosečnostjo tiče - tiste k maste krave doma - zakaj jih je treba presušit pred osemenitvijouser posted image oz. zakaj se jih ne da osemenit, dokler majo mleko user posted image


še dobro, da nismo kraveuser posted image user posted image user posted image

glede bolezni etc... prvi nedojen, na AM, nikoli bolan, drugega dojim in dodajam (a je.bat ga, tak je), pa mu skoz neki iz nosa te4če, tak da baby vac in fiziološka sta vsakodnevno na sporedu,, kdo bi vedeluser posted image

(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: svasta
7.12.2009 21:05:38   
Ulla80
drugega dojim in dodajam (a je.bat ga, tak je), pa mu skoz neki iz nosa te4če, tak da baby vac in fiziološka sta vsakodnevno na sporedu,, kdo bi vedel


verjetno prvi kaj prinese domov, ti si tud po večini že prkužena, enih običanih prehladnih virozic niti ne pokasiraš, gre mimo tebe, tko da tud proti teles pol ne moreš tvorit, tamal pa z nerazvitim imunskim sistemom pa valjda pokasira....

sej to je tud pol, k pišete ene - sem 18m dojila, pa je vse pokasiral pol, pa v vrtcu itd.....valjda, pri teh sezonskih zadevah je pogoj da tudi mama preboleva, oz. da zboli prva, tvori protitelesa, ki potem ščitijo otroka. sam v praksi je pa tko, da otrok prvi zboli, nekje nekaj stakne,v vrtcu, kjerkoli, prinese domov, zboli, okuži še mamo (n ostale), samo je prepozno, mama sicer tvori protitelesa, samo otrok je že bolan, ker je zbolel prvi. v tem primeru so vsa protitelesa brezveze, ker otrok je že bolan, je bil pred mamo, oz. niso čist brezveze - pomagajo premagovat bolezen, samo glavno delo pa mora narest otrok sam, oz. njegov imunski sistem.


_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: svasta
7.12.2009 21:09:22   
ninocka
Pol pa meni res ni jasno, kako to da sem ta tretjic zanosila, glede na to, da se je 2 se dojil...pa se potem, ko sem bila ze 2 meseca noseca?

Kr neki...dojenje ni nobena kontracepcija...

Glede dojenja in zascite - a ni tko, da je zascita v zacetnem mleku - mlezivu, kolostrumu?
Pa jst sem prebolela norice, pa jih je ta drugi dobil takrat, ko sem ga se dojila.


_____________________________

Never argue with an idiot. They drag you down to their level and beat you with experiences.

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: svasta
7.12.2009 21:12:26   
Ulla80
kar se pa dojenja in kontracepcje tiče - otrok mora bit mlajši od pol leta ( po pol leta je tud narava že predvidla ponovno možnost, je telo popolnoma pripravljeno na novo nosečnost), polno dojen - kar pomeni nobene dude, flaše, razmak med dojenji ne sme biti več od 4 ure. v tem primeru je 97% zaščita, takoj ko recimo otrok ponoči prespi 6 - 8 ur, če recimo se zamnja kak obrok al s flašo al z gh, pol to ni več to. adijo zaščitauser posted image

_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu ninocka)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: svasta
7.12.2009 21:23:28   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Petka09

Joj, a bi lahk že nehale s tem dojenjem oz. s to preserancijo? Me že prav utruja, res! Vrjamem, da je kak odstotek žensk, ki se namerno odločijo, da bodo raj AM dajale kot pa dojile, še vseeno pa mislim, da se jih več kot 90% pošteno namatra, da bi dojenje steklo in silom prilike pristanejo na AM! In tle zdej neko vest nabijat, da se bi pol reve sekirale, da bo otrok pa zdej bolj bolan zato.... mislim kr neki!
Ja, dojenje je koristno oz. res ščiti otroka, ampak res ni vsemogočno! Že če mati samo par dni ali en mesec delno ali polno doji otroka mu da dovolj za imunski sistem!

Za primerjavo: jaz dojila en mesec, kolegica doji še danes svojega enoletnika (plus GH seveda), sestrična doji polnih 6 mesecev... Rezultat? Moja zdrava, brez enega smrklja v nosu pa je na AM!! Kolegica in sestrična: bronhitis, prehladi.... Poznam dosti otrok, ki so ali na AM ali dojeni, pa ne morem potegnit nobene črte, da so dojeni bolj zdravi!


Se podpisem pod vse.
Sama sem si pumpala slabe 3t +dodani AM,naprej AM.Tamala ves cas zdrava.Svakinja oba dojila dolgo,oba ze od parih mesecev non stop bolana in na AB.

(odgovor članu Petka09)
  Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: svasta
7.12.2009 21:33:25   
Tanja55


seveda je pa treba poudariti ( ker večina verjetno ne ve in pol mešate jabolka in hruške) - govorimo o virusnih okužbah, ne bakterijskih. proti virusnim okužbam ščitijo protitelesa (lastna, materina, v cepivu), proti bakterijam pač ne, tu pomaga samo antibiotik, bronhitis ( mika) je navadno bakterijski oz. kombinacija itd.
je treba ločit to dvoje, pa kaj pol faše dojen otrok, virus ali bakterijo in pol rečt al dojenje ne ščiti pred okužbami al ne.



v 90% je bronhitis virusni in ne bakterijski, zato se ga obicajno ne zdravi z antibiotiki, ker ne pomagajo pri virusih. kombinacija obeh bronhitisov mi je pa neznana.

(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: svasta
7.12.2009 21:38:06   
Tanja55


sej to je tud pol, k pišete ene - sem 18m dojila, pa je vse pokasiral pol, pa v vrtcu itd.....valjda, pri teh sezonskih zadevah je pogoj da tudi mama preboleva, oz. da zboli prva, tvori protitelesa, ki potem ščitijo otroka. sam v praksi je pa tko, da otrok prvi zboli, nekje nekaj stakne,v vrtcu, kjerkoli, prinese domov, zboli, okuži še mamo (n ostale), samo je prepozno, mama sicer tvori protitelesa, samo otrok je že bolan, ker je zbolel prvi. v tem primeru so vsa protitelesa brezveze, ker otrok je že bolan, je bil pred mamo, oz. niso čist brezveze - pomagajo premagovat bolezen, samo glavno delo pa mora narest otrok sam, oz. njegov imunski sistem.



In zato je miskin post brezpredmeten, ker lepo pise, da sama ni prebolela te gripe in zato njeno dojenje otrocka ne sciti pred virusi novega tipa. Torej, ucenje neukega ucenca s strani nepoucene uciteljice bi lahko dejali. In problem posta je, da se zgraza nekdo, ki misli, da ve vse, kar se vedeti da, pa pozabi, da je vedno se kdo, ki lahko ve vec. Izgovor na dolgcas pa postaja doglocasen sam po sebi. In niti ne more biti izgovor, saj se da dolgas prenasat se kako drugace kot s postiranjem osebne korespondence na javni forum, mar ne?

(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: svasta
7.12.2009 21:46:32   
Ulla80
ker lepo pise, da sama ni prebolela te gripe in zato njeno dojenje otrocka ne sciti pred virusi novega tipa.


ja, to pa je res. lahko računa samo na to, da se bo sama prej okužila, zbolela in bo tako otrok zaščiten. če pa otrok zboli prej, pol pa valjda ne.


_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu Tanja55)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: svasta
7.12.2009 22:00:06   
bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80

... in že sam to, da delno zaščito pred okužbami enačiš z delno nosečnostjo, pove veliko o tvoji razgledanosti ...


Tvoji zapisi pa o tvoji. Popolnoma.

IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80

seveda je pa treba poudariti ( ker večina verjetno ne ve in pol mešate jabolka in hruške) - ...


Še dobro, da so v tvoji skledi sama jabolka. Ali pa, po želji, hruške. user posted image


IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80

kar se pa dojenja in kontracepcje tiče - otrok mora bit mlajši od pol leta ( po pol leta je tud narava že predvidla ponovno možnost, je telo popolnoma pripravljeno na novo nosečnost) ...


Ti predstavim sestri, ena rojena februarja ena pa decembra istega leta?  user posted image  user posted image

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: svasta
7.12.2009 22:06:47   
Anonimen
o, marija sveta, kaj je nastalo.....user posted image

(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: svasta
7.12.2009 22:13:54   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Tanja55



seveda je pa treba poudariti ( ker večina verjetno ne ve in pol mešate jabolka in hruške) - govorimo o virusnih okužbah, ne bakterijskih. proti virusnim okužbam ščitijo protitelesa (lastna, materina, v cepivu), proti bakterijam pač ne, tu pomaga samo antibiotik, bronhitis ( mika) je navadno bakterijski oz. kombinacija itd.
je treba ločit to dvoje, pa kaj pol faše dojen otrok, virus ali bakterijo in pol rečt al dojenje ne ščiti pred okužbami al ne.



v 90% je bronhitis virusni in ne bakterijski, zato se ga obicajno ne zdravi z antibiotiki, ker ne pomagajo pri virusih. kombinacija obeh bronhitisov mi je pa neznana.



In naša je imela virusnega. Najprej ji je Ped. dala AB, ki ni pomagal in se je stanje poslabšalo, tako da sva pristali na pediatriji.

(odgovor članu Tanja55)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: svasta
7.12.2009 22:14:18   
Ulla80
Ti predstavim sestri, ena rojena februarja ena pa decembra istega leta?


ja in, kako vezo ma pa to s čimerkoli? to je itak redkost in presenečenje tud če otrok ni niti en dan dojen....lahko pa da je tu otrok bil dojen, lahko pa da je recimo že od rojstva prespal noč itd, a ti veš točno kak je blo? a sta to tvoja otroka, a so bli izpolnjeni čisto vsi pogoji, k sem jih naštela? pa še tko je to 97%, sem napisala, nekdo ipak more past v one tri procenteuser posted image


aja, za bronhitis je res, ja virusno, sem pobrkala, majmistejkuser posted image

u glavnem, tko je, da je treba mal vedet, dejstvo je da za te sezonske zadeve jih more mati tudi prebolevat...ne more bit mati zdrava, otrok pa smrkav, kašlja itd. ( magari bronhitisuser posted image ) in pol rečt da ga bo dojenje ščitlouser posted image ne more ga.so pa določene zadeve, kot recimo vodene koze, rdečke itd., pač bolezni pri katerih imamo, ko jih prebolimo, doživljenjsko začito. kar se teh bolezni tiče, imamo v sebi protitelesa in ta protitelesa prehajajo v mleko in ščitijo otroka, v celoti ali delno. ta sezonska,prehladna, gripozna itd. obolenja pa mora mati takrat prebolevat, drugače ni nič. ker pol bi blo tko, da bi enkrat prebolel prehlad in ga nebi nikol več dobil, pa vemo da ni tkouser posted image

in nikakor ne gre rečt, da dojenje ni zaščita, samo zato, ker je tvoj, dojen otrok za nečem zbolel. je treba mal dejstva vedet. in kako kaj potega, kako, kdaj in za koliko časa se tvorijo protitelesa itd.

aja, ša kar se bronhitisa tiče - za bronhitis ni protiteles, ker bronhitis je samo posledica nezdravljenega prehlada, dolgotrajnegha kašlja, bronhitis je ubistvu vnetje sapnic in sluznice sapnic.


_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: svasta
7.12.2009 22:15:29   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

o, marija sveta, kaj je nastalo.....user posted image


Kaj si pa mislila?...Vsakič, ko se omeni dojenje, je RR tik pred explozijouser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: svasta
7.12.2009 22:20:26   
bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80

ja in, kako vezo ma pa to s čimerkoli? to je itak redkost in presenečenje tud če otrok ni niti en dan dojen....lahko pa da je tu otrok bil dojen, lahko pa da je recimo že od rojstva prespal noč itd, a ti veš točno kak je blo? a sta to tvoja otroka, a so bli izpolnjeni čisto vsi pogoji, k sem jih naštela? pa še tko je to 97%, sem napisala, nekdo ipak more past v one tri procenteuser posted image



Tvoje "pogoje" sem prebrala in jih pri odgovoru tudi upoštevala.
In potem me vprašaš, kakšno vezo ima to s čemerkoli?! user posted image


A da polno dojen otrok matere, ki je prebolela vodene koze, ne more dobiti vodenih koz? user posted image

Imaš še kakšno dejstvo za danes?


_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: svasta
7.12.2009 22:24:06   
ZmajTolovaj
Punce, pejte raj spat.

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: svasta
7.12.2009 22:24:29   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang


A da polno dojen otrok matere, ki je prebolela vodene koze, ne more dobiti vodenih koz? user posted image

Imaš še kakšno dejstvo za danes?



To smo pa ziher narobe razumele????

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: svasta
7.12.2009 22:25:30   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: ZmajTolovaj

Punce, pejte raj spat.


Jaz ne moremuser posted image .

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: svasta
7.12.2009 22:25:40   
Ulla80
A da polno dojen otrok matere, ki je prebolela vodene koze, ne more dobiti vodenih koz?


ah dej no, s tabo se mi res ne. in čist lepo sem napisala da načeloma jih naj nebi dobil. in tud lepo glih na primeru vodenih koz opisala kako bi naj ta zaščita zgledala. oz. potekala. sam ti pač prebereš tist, kar hočeš in vidiš tist, kar hočeš. men pa visi do pakistana in nazaj. jst ti nism kriva, če nisi dojila, ker več kot očitno se glih skozi tvoje nedojenje izraža tole vse skup....
pajt kej bolj na nivoju počet....ti ki si tko NAD....user posted image


_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: svasta
7.12.2009 22:26:44   
Anonimen
punce, gospodinje soooooooooooooooooo!!!!!

(odgovor članu Ulla80)
  Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: svasta
7.12.2009 22:27:26   
Ulla80
IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: bumerang


A da polno dojen otrok matere, ki je prebolela vodene koze, ne more dobiti vodenih koz? user posted image

Imaš še kakšno dejstvo za danes?



To smo pa ziher narobe razumele????


mika očitno ste res, ker jaz nikjer nisem napisala da polno dojen otrok, od matere, ki je prebolela vodene koze, ne more dobiti vodenih kozuser posted image tko da ne vem kaj ste razumele, očitno bolj malo od tistga kar sem napisalauser posted image


_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: svasta
7.12.2009 22:30:01   
bumerang
Načeloma?
Kako tvoje "načeloma" drži praksa odlično pokaže.

Ne morem početi ničesar na nivoju, se spotikam ob tvoje viseče dele. user posted image

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: svasta
7.12.2009 22:32:07   
mika
Daj no Ula...komu se pa da flaško pripravljat ponoči, med tem ko otrok joče? Ni ga lažjega kot dojit, razen izjem, ki imajo res velike težave.

In vodene koze sem prebolela, tud moje sestrične, za katere vem, da so bile polno dojene,tete so jih pa tud prebolele. Adaptiranega mlega nobena od naših mam ni imela doma, niti za rezervo.




(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?