|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 6 [7] 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: svasta
8.12.2009 23:10:27   
Anonimen

Upam, da sem kako teorijo potrdila ali ovrgla.user posted image


delnouser posted image

(odgovor članu Raho)
  Neposredna povezava do sporočila: 151
   RE: svasta
8.12.2009 23:12:30   
Ulla80
Sina sem dojila, pa je kljub temu pokasiral norice takoj, ko je vrtec videl odznotraj - včeja tragedija - pokasirala sem jih tudi jaz.


predraga raho, če si ti pokasirala norice, pol jih nisi prebolela v otroštvu, oz. si jih prebolela v tako blagi obliki, da ni bilo zadost protiteles ustvarjenih....in če ti nisi imela protiteles, ja kaj hudiča v tvojem mleku bi pa naj ščitilo otrokauser posted image valjda jih je pokasiral!

kljub dojenju sem zanosila - ne 1x, ampak celo 2x.


kolk časa po porodu?





_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 152
   RE: svasta
8.12.2009 23:13:00   
barika
Pol pa dejmo rečt še eno o dojenju in menstruaciji user posted image user posted image user posted image user posted image ..
mater, ajd, sej res, da dojim samo 3x na dan, ampak koji ku***ac sem mogla dobit menzo že 2xuser posted image

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 153
   RE: svasta
8.12.2009 23:13:29   
Anonimen
ullaaaaa......nehaaaaaaaaaaaaaaaaaj!!!!!
ne da se mi jit s5 se 1x od zacetka!!!user posted image

(odgovor članu Ulla80)
  Neposredna povezava do sporočila: 154
   RE: svasta
8.12.2009 23:19:36   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: barika

Pol pa dejmo rečt še eno o dojenju in menstruaciji user posted image user posted image user posted image user posted image ..
mater, ajd, sej res, da dojim samo 3x na dan, ampak koji ku***ac sem mogla dobit menzo že 2xuser posted image



ne jamraj, jz polno dojim pa še menstro mam! No? Kje je tukaj zdaj pravica?user posted image user posted image


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 155
   RE: svasta
8.12.2009 23:19:43   
Ulla80
sej res, da dojim samo 3x na dan, ampak koji ku***ac sem mogla dobit menzo že 2x


ja glih zato - to je tista večna dilema dojenje kot zaščitauser posted image podoji morjo bit na 3 - 4 ure, tudi ponoči, da se sprošča zadostna količina hormonov, ki preprečujejo ovulacijo...takoj ko spustiš en obrok, se možnost za ovulacijo poveča za mensezdi 10% itd. itd. user posted image


_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 156
   RE: svasta
8.12.2009 23:21:51   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: barika

Pol pa dejmo rečt še eno o dojenju in menstruaciji user posted image user posted image user posted image user posted image ..
mater, ajd, sej res, da dojim samo 3x na dan, ampak koji ku***ac sem mogla dobit menzo že 2xuser posted image



ne jamraj, jz polno dojim pa še menstro mam! No? Kje je tukaj zdaj pravica?user posted image user posted image



Jaz pa nisem imela menstre 10 mesecevuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image (in to 2x)

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 157
   RE: svasta
8.12.2009 23:24:17   
Ulla80
jaz sem menstro mela nazadenj enkrat 2006user posted image po uli sem očitno kar na prvo ovulacijo zanosla, ni blo nobene menstre, kr tamaluser posted image

_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 158
   RE: svasta
8.12.2009 23:25:02   
barika
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: barika

Pol pa dejmo rečt še eno o dojenju in menstruaciji user posted image user posted image user posted image user posted image ..
mater, ajd, sej res, da dojim samo 3x na dan, ampak koji ku***ac sem mogla dobit menzo že 2xuser posted image



ne jamraj, jz polno dojim pa še menstro mam! No? Kje je tukaj zdaj pravica?user posted image user posted image

ni je.

oz.je, če si Rahouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 159
   RE: svasta
8.12.2009 23:26:31   
barika
Jaz pri taprvem dobila menzo po treh meseih, pa sem dojila samo mesec in pol, T. bo star pa 3 mesece pa že dvakratuser posted image

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 160
   RE: svasta
8.12.2009 23:47:22   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80

mah, vedno se nam pol očita, ki zagovarjamo dojenje, takele bedarije....pa nobena, vsaj jaz osebno vem da ne,(pa tud še od nobene, ki je dojila še nikol nisem prebrala, da bi kdaj rekla da je ena ki ne doji, slaba mama...) nikol takih traparij ne bluzi, o dobrih in slabih mamah, to vedno naumite tiste, ki ne dojiteuser posted image očitno res slaba vest al kva user posted image je pa že še kaj več treba, kot dojit, za dobro mamo....


Dejmo malo bolj resno okoli vsega tega. Ko se nastevajo vse zrtve in trud in oh in sploh vlozen v dojenje, potem tiste, ki na koncu niso dobile zadovoljivega rezultata izpade, kot, da se niso dovolj trudile. Se vedno je dojenje nekaj zelo zazeljenega in tiste, ki ga pac niso premogle so z minusom pred statusom - mama. pogosto je od : ni imela mleka, preide na - ni htela, da ji joski visijo pa ni dojila.
Slaba vest.... po tistem kar sem sama izkusila in slisala v nasi porodnisnici, taksnih in drugacnih (dobronamernih) nasvetih... me nic ne cudi, ce kateri zenski od stresa usahne mleko. Da ne govorim o obcutku, da vse kar si, si en velik josek, ki je namenjen molzi ponosnega mladica.  In ja, vecina se obnasa kot, da ne zelis dojiti,a ne da ne mores.
Potemtakem, zakaj vas cudijo reakcije?

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 161
   RE: svasta
8.12.2009 23:49:51   
Misek
user posted image
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

jz pa moje prvorojenke nisem dojila, zdaj tadrugo pa dojim. Kakšna mama sem pol? Dobra, slaba ali nekaj između?user posted image

Pa miska_mccute je tut slaba mama ratala zdajle v tretje al kako?



Obe ste O B U P N E!
Tak, da si ne boste delale utvar.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 162
   RE: svasta
8.12.2009 23:50:59   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Petka09

Torej, najprej je debata tekla o temi: ali dojenje ščiti otroka pred boleznimi ali ne,...

zdej pa hočete, da teče beseda na moje besede "slaba vs. dobra mama", na katere se ene zdej kr neki obešate??

Sam res... svašta!


Torej nisi zascitila svojega otroka pred boleznimi.
Ljuba dusa sprijazni se, nisi dovolj cankarijanska. Druge so bile, dokler se niso spametovale user posted image

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 163
   RE: svasta
9.12.2009 0:07:56   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80
jaz sem menstro mela nazadenj enkrat 2006user posted image po uli sem očitno kar na prvo ovulacijo zanosla, ni blo nobene menstre, kr tamaluser posted image


o, to je pa skoraj tako kot krava user posted image

user posted image

(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 164
   RE: svasta
9.12.2009 6:41:57   
bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80

mah, vedno se nam pol očita, ki zagovarjamo dojenje, takele bedarije....pa nobena, vsaj jaz osebno vem da ne,(pa tud še od nobene, ki je dojila še nikol nisem prebrala, da bi kdaj rekla da je ena ki ne doji, slaba mama...) nikol takih traparij ne bluzi, o dobrih in slabih mamah, to vedno naumite tiste, ki ne dojiteuser posted image očitno res slaba vest al kva user posted image je pa že še kaj več treba, kot dojit, za dobro mamo....



Ves tvoj post je eno samo nabijanje slabe vesti in kot da še ni bilo dovolj, zaključiš s "očitno res slaba vest al kva". Da ne govorimo o Mcmiški (al kaj je že, ne da se mi iskat nazaj nicka), ko nekje napiše nekaj v stilu "vsaka, ki ni dojila, ni zato, ker se ni dovolj potrudila, jaz sem bla, bla, bla" (kot da je merilo stvarstva). Potem se sicer nekje dalje popravi, da pa mogoče ni vedno tako ampak kar je mislila, je povedala.
In ja, čisto vse s svojimi sestavki neprikrito sporočate, kako dobre mame ste in kako ničeve so ostale, ki niso dojile. Ker niso dojile samo zato, ker se niso dovolj potrudile!


_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 165
   RE: svasta
9.12.2009 7:25:55   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80

sej res, da dojim samo 3x na dan, ampak koji ku***ac sem mogla dobit menzo že 2x


ja glih zato - to je tista večna dilema dojenje kot zaščitauser posted image podoji morjo bit na 3 - 4 ure, tudi ponoči, da se sprošča zadostna količina hormonov, ki preprečujejo ovulacijo...takoj ko spustiš en obrok, se možnost za ovulacijo poveča za mensezdi 10% itd. itd. user posted image



Moja pupa se je ponoči dojila do 13 mes. in to 3-4x, da ne govorim poleti, ko sem imela celo noč majco gor in se je sama priklapljala tolikokrat, da niti preštet nisem mogla. Tudi, ko je začela jest GH, nikoli ni preteklo več kot 3 ure med podojem. Če bi bila  njena izbira, bi mi non stop visela na joškah....

Menstruacijo pa sem dobila 3mes. po porodu.


< Sporočilo je popravil mika -- 9.12.2009 7:26:40 >

(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 166
   RE: svasta
9.12.2009 7:26:10   
Anonimen
bumerang, ne bot ti meni razlagala, kaj si jaz mislim. mislim da take sposobnosti nimas.
moje mnenje je tako in ne odstopam od njega.
marsikatera bi lahko dojila. nekatere pac ne morejo. nekaterim se ne da, nekatere nocejo, nekatere bi morale vlozit vec truda v to, da dojijo.kaksna pa se najde tudi, ki ji dojenje enostavno ne gre!

mogoce bi morala samo zamenjat besedo marsikatera z nekatere...

pa se 1x poudarjam. samo citno ne morete dojet tega. zaradi mene, ce dojis ali ne, si isto dobra/ slaba mama,.

< Sporočilo je popravil miska_mccute -- 9.12.2009 7:29:55 >

(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 167
   RE: svasta
9.12.2009 7:31:47   
Anonimen
aja, se to.
se pravi, da jaz sama sebi nabijam, da sem grozna, slaba, obupna, neprivoscljiva mama, ker najmlajse ne dojim...user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 168
   RE: svasta
9.12.2009 7:35:24   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang


Ves tvoj post je eno samo nabijanje slabe vesti in kot da še ni bilo dovolj, zaključiš s "očitno res slaba vest al kva". Da ne govorimo o Mcmiški (al kaj je že, ne da se mi iskat nazaj nicka), ko nekje napiše nekaj v stilu "vsaka, ki ni dojila, ni zato, ker se ni dovolj potrudila, jaz sem bla, bla, bla" (kot da je merilo stvarstva). Potem se sicer nekje dalje popravi, da pa mogoče ni vedno tako ampak kar je mislila, je povedala.
In ja, čisto vse s svojimi sestavki neprikrito sporočate, kako dobre mame ste in kako ničeve so ostale, ki niso dojile. Ker niso dojile samo zato, ker se niso dovolj potrudile!



podpis....sam se nas je večina javila, ki smo dojile, tako da nima komu nabijat vesti, najbrž jo to mučiuser posted image

pri dojenju pa nikol ne more bit prav....moraš dojit, ampak max. do enega letauser posted image ...who the fu.. je folk, ki bo meni ali komurkoli drugemu govoril oz. nabijal vest, kako naj skrbimo za svojega otroka....

Najprej sem bila pridna, ker dojim, pol nisem bila normalna, ker sem dojila po enem letu...ampak o.k....itak sem vse te osebke zaključila v naslednji sekundi, pa je bla surla do podauser posted image ...s tem, da sem bla prijazna in nič nesramna, tako kot so men govorile o dolgem dojenju.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 169
   RE: svasta
9.12.2009 7:39:14   
Anonimen
marsikatera bi lahko dojila. nekatere pac ne morejo. nekaterim se ne da, nekatere nocejo, nekatere bi morale vlozit vec truda v to, da dojijo.kaksna pa se najde tudi, ki ji dojenje enostavno ne gre!


kaj je s tem postom narobe? al je res tako?pa ce vidite tukaj kako obtozevanje je pa vas problem.

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 170
   RE: svasta
9.12.2009 7:45:48   
mika
Miška, nisem mislila tebe, ampak Ulo

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 171
   RE: svasta
9.12.2009 8:04:14   
Anonimen
bumeangu sem odgovorila, ker mi tupi v glavo kako jaz razmisljam.
mater pa nikol nisem nic slabega ne rekla, ne mislila o nedojecih materah.

srtrinjam pa se z vsemi....delnouser posted image

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 172
   RE: svasta
9.12.2009 8:05:09   
Anonimen
"vsaka, ki ni dojila, ni zato, ker se ni dovolj potrudila


to mi se razlozi kje si pobrala....

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 173
   RE: svasta
9.12.2009 8:11:00   
uškinamama
pri dojenju pa nikol ne more bit prav....moraš dojit, ampak max. do enega leta ...who the fu.. je folk, ki bo meni ali komurkoli drugemu govoril oz. nabijal vest, kako naj skrbimo za svojega otroka....



Podpišem, najprej sem bila takooooo pridna, ker sem  tolikooooo dojila , da je mali imel pri treh mescih 8 kg, pa še sosedovo deklico zraven user posted image , pri letu in pol , ko je bil mali hospitaliziran pa me je osebje gledalo kot ribo na kolesu, ker sem malega imela na joški. Tko , da te čisto razumem mika.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 174
   RE: svasta
9.12.2009 8:13:46   
Anonimen
osebje gledalo kot ribo na kolesu

user posted image user posted image user posted image
kje jih pobiras?


< Sporočilo je popravil miska_mccute -- 9.12.2009 8:14:15 >

(odgovor članu uškinamama)
  Neposredna povezava do sporočila: 175
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 6 [7] 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 6 [7] 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?