|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: avto s tremi vrati
19.5.2010 8:01:23   
phelps
Tule je link, kjer si lahko pogledate katero vozilo ima iso fix in kje (na prvem sedežu ga imajo bolj redki, npr. Renault).

http://isofix.pegperego.com/p.php?l=en&p=5


_____________________________

Na svetu si, da gledaš sonce. Na svetu si, da greš za soncem. Na svetu si, da sam si sonce in da s sveta odganjaš - sence.

(odgovor članu phelps)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: avto s tremi vrati
19.5.2010 12:01:34   
Anonimen
Naš ima tut isofix na sprdnjem (Mazda5) pa sem tamalo vseeno vedno vozila zadaj (sem imela pač na zadnjem sedežu ogledalce nmontirano, da sem jo v vzvratnem ogledalu videla) ... se mi zdio to dosti bol varnbo, kot pa če je poleg ... sploh ker se mamice rade zagleamo v svoje dojenčke, na cesti sta pa 2 sekundi nepozornosti takoj dovolj za nesrečo ... tako da sem raje, ko se je kaj jokala ustavila avto in šla pogledat kaj ej narobe ...

(odgovor članu phelps)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: avto s tremi vrati
20.5.2010 10:29:51   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: Otika
se mi zdio to dosti bol varnbo, kot pa če je poleg ... sploh ker se mamice rade zagleamo v svoje dojenčke, na cesti sta pa 2 sekundi nepozornosti takoj dovolj za nesrečo ... tako da sem raje, ko se je kaj jokala ustavila avto in šla pogledat kaj ej narobe ...


Otika, zanimivo, da te je med vožnjo manj motil večsekundni ali minutni jok, kot da bi za trenutek pogledala k otroku in morebiti v delčku sekunde rešila zadevo, če bi ti otrok sedel na sprednjem sedežu.
Če gledaš otroka nazaj v ogledalo, tudi ne moreš spremljati dogajanja spredaj na cesti.
Mene jok otroka toliko odvrne od vožnje, da sem med jokanjem  enako nezbrana, kot da bi direktno pogledala k otroku, kaj je narobe.

Nobene omejitve ni, da otrok ne bi smeli voziti spredaj. Tako da tisti s 3 vrati: otroški sedež spredaj, 2. odrasli pa se naj sedi zadaj. Bo najmanj odrgnjenih komolcev in kolen ter bušk na glavah.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: avto s tremi vrati
20.5.2010 10:33:26   
Anonimen
Pogled na otroka v vzvratnem ogledalu me je tolko zamotil, kot če bi pogledala v vzvratno ogledalo kaj se dogaja na cestišču za mano in čist nič več ... in ko sem v ogledalcu videla, da se pač joka iz dolgčasa al ker ji je duda ven padla in ne zaradi kakega resnega razloga, me ta jok absolutno ni nič motil ... zakaj le ... mal se pa res lahko pojokca user posted image Je pa res, da je vožnje do pol ure zelo dobro prenašala in se niti ni jokala in težila, dlje pa sami tako ali tako nisva hodili.

(odgovor članu petea)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: avto s tremi vrati
20.5.2010 11:13:59   
petea
Otika, ne razumem: najprej napišeš, da si pri joku ustavljala, da si šla pogledat, kaj je narobe, potem pa, da si pogledala v ogledalo, kaj se dogaja zadaj in zakaj otrok joka. In da pol ure prenaša vožnjo brez joka, dlje pa se ne vozita -> torej ti nikoli ne joka v avtu. user posted image

Če med vožnjo ves čas spremljaš dogajanje na desnem sedežu s perifernim vidom, že med dejanjem vidiš, kaj je narobe, recimo, da je otrok ostal brez igrače ali dude ali da mu sije sonce ...
Tako ne rabiš gledati v desno nekaj sekund, da pa oceniš celotno dogajanje (ne spanje) in probleme v ogledalu vsake toliko časa, ta ti vzame malo več časa in pozornosti.

Pogovarjaš in občuduješ pa lahko otroka, tako če sedi spredaj, kot če sedi zadaj.




(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: avto s tremi vrati
20.5.2010 11:56:23   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: petea

Otika, ne razumem: najprej napišeš, da si pri joku ustavljala, da si šla pogledat, kaj je narobe, potem pa, da si pogledala v ogledalo, kaj se dogaja zadaj in zakaj otrok joka. In da pol ure prenaša vožnjo brez joka, dlje pa se ne vozita -> torej ti nikoli ne joka v avtu. user posted image



Napisala sem, da sem tamalo preverjala hkrati, ko sem preverila dogajanje za mano na cesti, ker smo imeli pač tole ogledalce: http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=176893 Če se je zajokala in to za brezveze (zgubila dudo itd.) sem pač počakala na primerno izogibovališče in ustavila .... jok me ni nerviral, ker sem vedela, da ji ni nič res hudega. In ja za bv se je kar nekajkrat jokala samo to bi tut če bi bila na sprednem sedežu in me res ni motlo pri vožnji. Če se je pa za res kaj jokala (bruhica ipd.) sem pa v najkrajšem možnem času ustavila ... sem imela pa srečo, da je bilo takih "upravičenih" jokov malo v teh 11ih mesecih kar je bila v lupinici.
Tako da jaz še vedno trdim, da je najvarnejše mesto zadaj ...

(odgovor članu petea)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: avto s tremi vrati
20.5.2010 11:58:23   
tinaaleks
POzdravljene!

Smo imeli avto s 3 vrati, ki smo ga zamenjali, ko sem 1. zanosila za avto s 5. Mala se je vendo vozila zadaj.

Bi pa samo opozorila, naj tiste, ki vozite otroka na sovoznikovem sedežu naj izključijo Air Bag na sovoznikovem sedežu!!!! Pri nekaterih avtih se tega tudi ne da! Tako da previdno pri vožnji spredaj!

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 32
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?