|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Otroci v gostilni
10.12.2009 11:13:45   
majch
aja...spotikanje...za kozlatuser posted image . Na njenem mestu s tem ne bi preveč hvalila. BTW...danes je dan človekovih pravic. Njena je, da v miru poje kosilo, moja pa, da iz oštarije pripeljem otroka v enem kosu, ne glede na to, kako nadležen je bil.

_____________________________

I'm back and I'm bad.

(odgovor članu majch)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Otroci v gostilni
10.12.2009 11:16:33   
kalbo
Link je ravnokar romal na Zvezo prijateljev mladine. Upam, da bodo ukrepali.

(odgovor članu majch)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Otroci v gostilni
10.12.2009 11:20:28   
majch
Uh..kalbo, ti pa si za akcijo. Lepo, lepo. Razmišljam, kaki mrhovinarji so postali novinarji in uredniki, da take in podobne reči objavljajo za večjo odzivnost, gledanost in branost. Če ni krvi, ni novica.user posted image

_____________________________

I'm back and I'm bad.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Otroci v gostilni
10.12.2009 11:23:02   
Meggi
 
Vidim, da se je tema dobro obdelala.

 Torej ni zmotilo samo mene. Probaš pomislit, da ženska piše neko izmišljeno zgodbo a, ni prepričljiva... Nisem gledla, če je objava s pravim imenom, a se bo dal najdit verjetno.

Imejmo radi svoje otroke!

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Otroci v gostilni
10.12.2009 11:26:03   
liliana
Jaz sem pa še zdaj enkrat prebrala gospo Zinko.....in kar me je zbodlo je to.....

"V gostilni, kjer je polno otrok, me vedno mine apetit." že s prvim stavkom je nakazala, da jo otroci motijo....ne glede na to, ali so "pridni" ali "poredni".....

"Med povabljenimi pa je bilo tudi nekaj družin z majhnimi otroki. In samo dva od šestih sta ubogala svoje starše, kulturno jedla, odgovorila, če sta bila vprašana, drugače pa mirno in tiho sedela za mizo."prej je nekdo napisal, da ni važno, koliko je star otrok, ali je 15 let ali pa 2 ali 3 leta.....no, ne vem no, kak 2-letnik mogoče ne zna odgovoriti kulturno na vprašanja tipa, koliko si star, ali ubogaš mamico.......še manj pa zna mirno in tiho sedeti za mizo na družinskem srečanju......15 letnik to "obvlada".....

"In ko je podivjani in nevzgojeni fante že šestič tekel mimo mojega stola in me pri tem še vsakič lopnil po hrbtu, sem mu podstavila nogo. Mulc je padel in si opraskal brado. Saj bi se zasmejala na ves glas, a me nihče ne bi slišal, ker je začel spuščati zverinske glasove."....tu se je pa gospa Zinka spustila na nivo kakega dvoletnega otroka, ki mu vrstnik vzame igračo....in ta dvoletnik začne spuščat zverinske glasove, da naj mu igračo vrne.....glede na to, da predvidevam, da je ta gospa stara čez 30 let, njeno dejanje ni vredno omembe....in kot je Rija prej napisala, se nihče ni nad tem zgrozil, če pa katera od nas prizna, da svojemu da "vzgojno" po riti pa ji grozi s strani RR uporabnica prijava na CSD....

»Otroci niso za v gostilno. Preveč moteči so," sem rekla. Tu bi pa samo vprašala.....Zakaj gospa Zinka? Ker vas otrok moti že zgolj zato, ker je otrok ne sme ta otrok v gostilno, ker je otrok in ne sedi pri mizi tako pridno in tiho kot vi.....?

»Doma, kje pa drugje! Če jih ne znate obvladati, nimajo tukaj kaj početi!« sem ji odločno rekla.
Ostala je odprtih ust, najbrž sem ji povedala nekaj, kar je prvič slišala.
Tu bi vam pa gospa Zinka jaz odgovorila v vašem stilu: "Za vse bi bilo boljše, da bi v tem času, ko ste tu, ostali doma ali odšli z predstavnikom moškega spola nekam, kjer bi ga pošteno fasali.....ker nepotešena baba je hudir."

In kot sem že prej povedala, sem jaz na otroke v javnih prostorih preden sem dobila svojega, gledala drugače, kot gledam sedaj.....nikoli pa nisem šla v take skrajnosti kot gospa Zinka....in pri nas doma tudi nismo od sosedovih in žlahtinih otrok pričakovali, da bodo sedeli pri miru, ampak smo jim vedno dovolili, da so se igrali, pa tudi, če je kdo stopil na kavč....še manj pa smo solili njihovim staršem pamet o vzgoji, ker otroci niso bili eno uro pri miru......

(odgovor članu mate0ja)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Otroci v gostilni
10.12.2009 11:31:05   
majch

IZVIRNO SPOROČILO: Meggi

 


Imejmo radi svoje otroke!




niso njeni, pa ni treba...

_____________________________

I'm back and I'm bad.

(odgovor članu Meggi)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Otroci v gostilni
10.12.2009 11:33:04   
baguSka
...no, ne vem no, kak 2-letnik mogoče ne zna odgovoriti kulturno na vprašanja tipa, koliko si star, ali ubogaš mamico.......še manj pa zna mirno in tiho sedeti za mizo na družinskem srečanju......15 letnik to "obvlada".....


ah dej dej.. jst npr sm mirno in tiho sedela za mizo.. pri dveh in pri 15ih... so me pac starsi naucili kje ne smem razgrajat in sem jih ubogala.. ravno tako oba moja brata!

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Otroci v gostilni
10.12.2009 11:35:44   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: majch

Uh..kalbo, ti pa si za akcijo. Lepo, lepo. Razmišljam, kaki mrhovinarji so postali novinarji in uredniki, da take in podobne reči objavljajo za večjo odzivnost, gledanost in branost. Če ni krvi, ni novica.user posted image


Toliko bolj sem alergičen na spotikanje, ker je zadnjič tamala, ko jo je starejši odrinil na zobke padla in je precej grdo zgledal, eden vrstnik pri tavečjemu v vrtcu si je pa jezik pregriznil.

Ta dama bi dobila tako šako od mene, da bi s stola padla. Če bi bil pa v afektu ustavljen, kar bi bilo bolje, bi pa lepo poklical policijo, kjer bi za poškodovanje otroka dobila zelo bogato kazen

< Sporočilo je popravil kalbo -- 10.12.2009 11:39:26 >

(odgovor članu majch)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Otroci v gostilni
10.12.2009 11:47:06   
mamamajča
Sram naj bo avtorico, še bolj pa tiste, ki so članek objavili na bibaleze!

Vsak normalen starš ve, da je otrok zdrav, če je razigran. Kdor od triletnika pričakuje, da bo eno uro tiho in pri miru, je nor.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Otroci v gostilni
10.12.2009 11:51:45   
mamamajča
Aja, podstavljanje nog ODRASLEGA (!!!!!!!) otroku, da pade?
In če bi otrok udaril ob rob mize, na primer?
Jaz, da sem starš tega otroka, vstanem in jo tresnem po glavi!

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Otroci v gostilni
10.12.2009 11:54:20   
viv_
Eno je razigran in živahen otrok, drugo je pa nevzgojen otrok! In med tem je velika velika razlika!

Ne vem, mi imamo tudi doma tako navado, da moja dva sončeka user posted image  sedita lepo mirno za mizo med obrokom, jesta s priborom, ne mečeta hrane po tleh, se ne lovita po stanovanju dokler smo vsi za mizo in tako naprej... In v gostilni pričakujem od njih isto. Ne, v gostilni pričakujem še nekoliko več umirjenosti in discipline ker vem, da moji otroci niso vsem obiskovalcem gostilne nekaj najbolj simpatičnega, najlepšega in oh in sploh naj. In ker bi tudi mene močno motilo, da bi drugi otroci kričali in letali okrog moje mize medtem ko jem pričakujem in zahtevam tudi od svojih otrok, da ne motijo drugih! Saj verjetno poznate pregovor "še pes ima rad pri jedi mir".

In s tem, ko svojim sončekom pustite njihovo otroško razigranost jim delate medvedjo uslugo... Veliko delam s študenti in situacija je iz generacije v generacijo slabša... In to ravno zaradi tega, ker jim nikoli niso bile postavljene meje, kaj se sme in kaj se ne sme!



_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Otroci v gostilni
10.12.2009 11:55:29   
viv_
IZVIRNO SPOROČILO: mamamajča

Aja, podstavljanje nog ODRASLEGA (!!!!!!!) otroku, da pade?
In če bi otrok udaril ob rob mize, na primer?
Jaz, da sem starš tega otroka, vstanem in jo tresnem po glavi!



Kaj pa narediš v primeru, da se otrok med tekom zaleti v natakarja in ga ta polije z vrelo juho? Treskneš kelnarja? Otroka? Koga?

A ni mogoče fajn to že v štartu preprečit in prepovedat otroku tekanje po gostilni?

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Otroci v gostilni
10.12.2009 11:56:09   
Klemy82
Članka sploh ne mislim komentirat.... škoda besed....
Lahko pa povem, da sta mala dva od naše svakinje, ki znata biti res hiper tečna, toliko skulirana, da gremo lahko brez skrbi ven jest. In absolutno ne dovolimo tekanja po gostilni, kričanja in takih reči. To je v domeni satršev, ali otrokom dovolijo tako vedenje, ali pa ga ne. Našima dvema na misel ne pade. Vedno pa imamo zraven pobarvanko, papir in barvice, kakšno igračko, in če se kosilo kaj zavleče, se zamotita s tem. Če ima gostilna vrt, igrala, pa gresta lahko ven, z enim od odraslih, seveda.
Kadar pa smo v večji družbi, kjer je tudi več otrok (imamo kar nekaj mladičev v sorodstvu), na kakšnih praznovanjih, pa rezerviramo svojo sobo, kjer so tudi otroci lahko bolj na 'fraj', s tem, da se ne lovijo po sobi, sploh, če natakar leta sem in tja s krožniki in juho. No, imamo pa tudi to srečo, da večina teh družinskih slavij poteka v poletnem času, tako da so lahko otroci tudi zunaj. Tisti, ki praznuje, se nekako potrudi najti lokal, ki ima igrala, vrt ali vsj neko površino, kjer se lahko otroci zadržujejo, brez da bi koga motili.



_____________________________

Jst.

(odgovor članu majch)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Otroci v gostilni
10.12.2009 11:56:29   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

...no, ne vem no, kak 2-letnik mogoče ne zna odgovoriti kulturno na vprašanja tipa, koliko si star, ali ubogaš mamico.......še manj pa zna mirno in tiho sedeti za mizo na družinskem srečanju......15 letnik to "obvlada".....


ah dej dej.. jst npr sm mirno in tiho sedela za mizo.. pri dveh in pri 15ih... so me pac starsi naucili kje ne smem razgrajat in sem jih ubogala.. ravno tako oba moja brata!



Sem tudi jaz ponosna nate.

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Otroci v gostilni
10.12.2009 11:59:01   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: viv RR

Eno je razigran in živahen otrok, drugo je pa nevzgojen otrok! In med tem je velika velika razlika!

Ne vem, mi imamo tudi doma tako navado, da moja dva sončeka user posted image  sedita lepo mirno za mizo med obrokom, jesta s priborom, ne mečeta hrane po tleh, se ne lovita po stanovanju dokler smo vsi za mizo in tako naprej... In v gostilni pričakujem od njih isto. Ne, v gostilni pričakujem še nekoliko več umirjenosti in discipline ker vem, da moji otroci niso vsem obiskovalcem gostilne nekaj najbolj simpatičnega, najlepšega in oh in sploh naj. In ker bi tudi mene močno motilo, da bi drugi otroci kričali in letali okrog moje mize medtem ko jem pričakujem in zahtevam tudi od svojih otrok, da ne motijo drugih! Saj verjetno poznate pregovor "še pes ima rad pri jedi mir".

In s tem, ko svojim sončekom pustite njihovo otroško razigranost jim delate medvedjo uslugo... Veliko delam s študenti in situacija je iz generacije v generacijo slabša... In to ravno zaradi tega, ker jim nikoli niso bile postavljene meje, kaj se sme in kaj se ne sme!




Ja, samo gospa Zinka je opisala družinsko srečanje v gostilni....in to običajno traja nekaj ur.....in ves ta čas otrok ne je......in v teh nekaj urah jaz od vsakega otroka pričakujem nekaj otroške razigranosti......user posted image

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Otroci v gostilni
10.12.2009 12:00:43   
Raho

IZVIRNO SPOROČILO: viv RR

Eno je razigran in živahen otrok, drugo je pa nevzgojen otrok! In med tem je velika velika razlika!

Ne vem, mi imamo tudi doma tako navado, da moja dva sončeka user posted image  sedita lepo mirno za mizo med obrokom, jesta s priborom, ne mečeta hrane po tleh, se ne lovita po stanovanju dokler smo vsi za mizo in tako naprej... In v gostilni pričakujem od njih isto. Ne, v gostilni pričakujem še nekoliko več umirjenosti in discipline ker vem, da moji otroci niso vsem obiskovalcem gostilne nekaj najbolj simpatičnega, najlepšega in oh in sploh naj. In ker bi tudi mene močno motilo, da bi drugi otroci kričali in letali okrog moje mize medtem ko jem pričakujem in zahtevam tudi od svojih otrok, da ne motijo drugih! Saj verjetno poznate pregovor "še pes ima rad pri jedi mir".

In s tem, ko svojim sončekom pustite njihovo otroško razigranost jim delate medvedjo uslugo... Veliko delam s študenti in situacija je iz generacije v generacijo slabša... In to ravno zaradi tega, ker jim nikoli niso bile postavljene meje, kaj se sme in kaj se ne sme!




Podpis od mame dve sončekov.

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Otroci v gostilni
10.12.2009 12:02:18   
baguSka
Jaz, da sem starš tega otroka, vstanem in jo tresnem po glavi!


No, jst bi to nardila glih tko ce nism stars.. da vidm nekoga namerno otroku noge podtikat.

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Otroci v gostilni
10.12.2009 12:04:23   
baguSka
IZVIRNO SPOROČILO: viv RR

IZVIRNO SPOROČILO: mamamajča

Aja, podstavljanje nog ODRASLEGA (!!!!!!!) otroku, da pade?
In če bi otrok udaril ob rob mize, na primer?
Jaz, da sem starš tega otroka, vstanem in jo tresnem po glavi!



Kaj pa narediš v primeru, da se otrok med tekom zaleti v natakarja in ga ta polije z vrelo juho? Treskneš kelnarja? Otroka? Koga?

A ni mogoče fajn to že v štartu preprečit in prepovedat otroku tekanje po gostilni?


Wau.user posted image Kok mocno se strinjam s tabo... Vseeno pa namernega podtikanja nog nebi prenesla.

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Otroci v gostilni
10.12.2009 12:04:41   
x_srečka_x
Se strinjam z RIJO.
Drugače pa,če doma ne leta okorg z bedrom user posted image  v roki se tega tudi v gostilni ne počne. Kar se doma ne sme,velja tudi drugod,in če se ne obnaša lepo ji to povem tudi bolj na glas, ampak potem te pa vsi začudeno gledajo...user posted image

Lp

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Otroci v gostilni
10.12.2009 12:06:05   
viv_
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka
Wau.user posted image Kok mocno se strinjam s tabo... Vseeno pa namernega podtikanja nog nebi prenesla.


Ja, namerno podtikanje noge je podlo... še na fuzbalu dobiš karton za to...

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Otroci v gostilni
10.12.2009 12:06:07   
baguSka
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

...no, ne vem no, kak 2-letnik mogoče ne zna odgovoriti kulturno na vprašanja tipa, koliko si star, ali ubogaš mamico.......še manj pa zna mirno in tiho sedeti za mizo na družinskem srečanju......15 letnik to "obvlada".....


ah dej dej.. jst npr sm mirno in tiho sedela za mizo.. pri dveh in pri 15ih... so me pac starsi naucili kje ne smem razgrajat in sem jih ubogala.. ravno tako oba moja brata!



Sem tudi jaz ponosna nate.



Si zgresila. Ne govorim o ponosu.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Otroci v gostilni
10.12.2009 12:10:12   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: x_srečka_x

Se strinjam z RIJO.
Drugače pa,če doma ne leta okorg z bedrom user posted image  v roki se tega tudi v gostilni ne počne. Kar se doma ne sme,velja tudi drugod,in če se ne obnaša lepo ji to povem tudi bolj na glas, ampak potem te pa vsi začudeno gledajo...user posted image

Lp


Ja, za nekatere opazovalce nikoli nič ni prav.....če ne poveš nič, ni dobro, in ne znaš vzgajat, pa imaš zato razpuščene otroke......pa če kaj poveš tudi ni dobro, ker si preveč ostra, ali pa modro pripomnijo, da se vzgaja doma in ne v gostilni......user posted image

(odgovor članu x_srečka_x)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Otroci v gostilni
10.12.2009 12:10:37   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

...no, ne vem no, kak 2-letnik mogoče ne zna odgovoriti kulturno na vprašanja tipa, koliko si star, ali ubogaš mamico.......še manj pa zna mirno in tiho sedeti za mizo na družinskem srečanju......15 letnik to "obvlada".....


ah dej dej.. jst npr sm mirno in tiho sedela za mizo.. pri dveh in pri 15ih... so me pac starsi naucili kje ne smem razgrajat in sem jih ubogala.. ravno tako oba moja brata!



Sem tudi jaz ponosna nate.



Si zgresila. Ne govorim o ponosu.



A da ne....user posted image

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Otroci v gostilni
10.12.2009 12:25:45   
baguSka
A da ne....user posted image


Res ne vem kje si to zasledila.

Hotela sem povedat, da se vse da, ce se hoce. Nekateri pac zagovarjajo, da njihov otrok lahko pocne kar se mu zahoce. Je pac otrok. In ni cudnega potem da je tako kot je. Ze kar precej dolgo casa opazujem starse, otroke.. druzine. In se ze takoj vidi komu se da vzgajat otroku in komu se jebe. Pa ne govorim o tem da nimajo radi svojih otrok, ampak se jim pac ne da vzgajat, ker je potrebno prevec truda vlozit. In si pac recejo: ah saj je otrok in mu je oprosceno. Naj pocne kar ga je volja. No, jaz tega ne razumem pac... in mogoce kdaj bom, nikoli se ne ve. Ampak clovek ki ima otroka bi moral pac vse svoje vajeti usmeriti v vzgojo otroka ne!? Sej mu s tem koristi in nikakor skodi!? Sicer pa vsak po svoje... Jaz se ne vtikam v nobenega. Samo opazujem in si mislim svoje... Isto je npr glede domacih zivali: ce si nabavis, moras za njo skrbet in jo naucit kaj se sme in cesa se ne sme. Bo tudi za njo to koristno. Ne pa da jo nabavis in jo potem prepustis samo po sebi.... saj je le zival. Otroska razposajenost JA, ampak ne povsod. In v gostilno to pac res ne spada. Oz k hrani na sploh! Ce nekaterim starsem ne sede imet vzgojenega otroka ok. Naj ima pac tak nacin doma, ampak potem naj ne hodi jest med ljudi... Govorim pa o striktnem norenju in dretju, da se ne bo zdej kdo spotaknu ob moje besede. Kar se tuki rado zgodi. user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Otroci v gostilni
10.12.2009 12:39:28   
Anonimen
Hotela sem povedat, da se vse da, ce se hoce.


uuuuu....pazi......nekaj takega sem hotla jaz dopovedat v eni temi in je nastala cela pi******a!user posted image

(odgovor članu baguSka)
  Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




kater ime?
marjetica23

:)

viljam (4%)

fabijan (8%)

saša (24%)

živa (41%)

marko (24%)


Število vseh glasov: 130

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!