|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 5 [6] 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Otroci v gostilni
10.12.2009 15:16:10   
baguSka
Moji za1x se nc. Kot sem ze povedala... 

_____________________________

Poslušaj svoje srce in življenje bo poslušalo tebe.

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: Otroci v gostilni
10.12.2009 15:28:14   
Petka09
Nisem vsega brala, prebrala sem torej samo članek, zato bom odgovorila nanj, ker vidim, da se je spet razvila pestra debata user posted image .

No, tale Zinka je za moje pojme ena oreng sitna baba, ki itak ni za otroke. Njen komentar, da taki majhni otroci niso za v gostilno, je zame prehud, ker ne moreš z otroci biti 24 ur na dan doma, ko zapadejo v take in drugačne faze. Glih v tem je fora, da ga probaš že doma pripravit, da se nekam gre in da večkrat gre zraven ter se tako uči lepega vedenja.

Se pa strinjam z avtorico do te mere, da starši absolutno ne bi smeli samo sedet, si zatiskat ušesa in ignorirat otroke pri njihovem početju. Otrok seveda ne more sedeti kot bubica dve uri, vendar takšno ekstremno razgrajanje tudi ni na mestu. Kaj šele potem doma počnejo? Torej, to je izključno domena staršev, da ukrotijo otroke. Pa eni so bolj živi, drugi manj.

Da pa je otroka spotaknila... Mislim, saj ni normalna. Ne moreš z nasiljem stopit nad otroke. Kaj če bi si otrok kaj naredil, kaj zlomil, se udaril v glavo... Kaj takega se nikoli ne naredi! Pa tako brezobzirno je potem govorila s starši otroka... Tu je absolutno dokazala, da nima tri čiste.

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: Otroci v gostilni
10.12.2009 15:35:51   
2ursae
jaz pa mislim, da tale Zinka le provocira s pisanjem takih extremnih člankov na družinskem forumu - samo zato, da bi forum dobil več klikov. To je moje mnenje. Sploh glede na navedbo na koncu:

"Tako pravi Zinka, naša samska kolumnistka brez otrok. Kaj pa vi menite o tej temi? Zaupajte nam na forumu ... "

in me smo prav fajn poklikale user posted image


_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: Otroci v gostilni
10.12.2009 15:41:00   
baguSka
ja sej je bil to namen... ampak dejansko se take stvari dogajajo.

_____________________________

Poslušaj svoje srce in življenje bo poslušalo tebe.

(odgovor članu 2ursae)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: Otroci v gostilni
10.12.2009 16:00:03   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: barika

tale je pa za *** http://bibaleze.si/clanek/starsi/kolumna-debele-mamice-so-lene.html , eh, škoda besed. Zdej vsaj vem, da sem lena, ker imam malo preveč prtljage še od nosečnosti in zmešane hormone. user posted image user posted image user posted image Zinka, hvala za razsvetljenje.user posted image

to so zato, ker ne dojijo!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

sj bom nehala....user posted image

(odgovor članu barika)
  Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: Otroci v gostilni
10.12.2009 16:02:37   
Anonimen
"Da mamica nima nobenega časa zase, je le neumen izgovor."



jst se ji sam se smejem!!!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: Otroci v gostilni
10.12.2009 18:11:47   
lex
jaz bi jo zmojimi tremi zmajčki posadila v gostilno in se skrila v kot, mislim da bi počla od smeha. pa so pridni v gostilni - najstarejšemu se da že dpovedat, da more sedet (5 let), najmlajšo posadim na trip trap in ji je ok, ta srednja je pač frfrasta ampak z barvicami in zveskom se da prav dobro speljat tud kosilo v gostilni. ampak če imaš dva, ki sta brez plenic kar naprej letata na wc (ker je zanimivo), ta mali 100000000x kaj pade na tla,....

in ko te opazuje nekdo ki nima otrok si verjetn res misli, da ne znajo bit pri miru, takim bi res blo treba posodit kakega za it v gostilno in bi verjetno bil tisti tud podivjan.

sicer pa za vsako rit senajde šiba in vse se vrača vse se plača. Jaz sem tud vedno govorila da ne bom letala za otroki s hrano, pa mi je najstarejši hitro po letu pokazal svoje rožičke z neješčnostjo. bo že videla kaj so podivjani otroci


_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: Otroci v gostilni
10.12.2009 18:16:40   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: nuala

Clanek je res malo zoprno napisan ( najbrz je tudi gospa bolj zoprne sorte ).
Ampak vseeno se strinjam, da majhni otroci enostavno niso za v gostilno oz. da naj imajo starsi toliko pameti, da od 4 letnega otroka ne pricakujejo da bo 2 uri sedel za mizo.
Kako jim sploh pride na misel jemati otroke na take zedeve mi ni jasno.



Sploh pa zdaj, ko razsaja gripa.....neodgovornost pa taka.....user posted image a ne?

(odgovor članu nuala)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: Otroci v gostilni
10.12.2009 18:38:31   
Gina
NIsem brala vsega, samo prvo stran,... mene ne motijo normalno živahni otroci v gostilni, četudi šetajo okoli in se igrajo blizu tujih miz ali na glas govorijo. MOtijo me pa otroci, ki nimajo nobenih meja, ki zganjajo velik hrup, cvilijo, kričijo in butajo v mize, se podijo nekontrolirano okrog miz, mečejo po prostoru igračke ali kaj podobnega. Te reči sem doživela in niso ok. Če imaš otroka, ki ga ne obvladaš toliko, da ne bi obstajala velika možnost, da bo koga poškodoval ali povzročil nesrečo z materialno škodo, je bolje, da ostaneš doma.

Drugi članek mi je popolnoma mimo. Kadar ljudje govorijo v množini (smo rodili, smo začeli jest...) in pri tem mislijo na dojenčka, otroka, je to normalna pogovorna ljubljanščina, ki se jo uporablja vsaj zadnjih 40 let, odkar sem na svetu, misli pa se s tem na tole (A ste rodil? = A ste pri vaši hiši že rodil?= A je tvoja žena že rodila?). V resnici si vsi znate prevesti, samo na jetra vam gre, ker ni vaš materni jezik - moj je. Mama me je tega naučila. Gre za pogovorni jezik, ali se temu reče žargon ali kaj drugega ne vem, ampak vem pa, da moj štajerc tega ne prenese, medtem ko sam mirno uporablja vse pogovorne štajerske izraze in se mora razumet, da so to pogovorni izrazi ali žargon ali kaj vem kaj že to je. Meni se to, da gledaš na različne dialekte ali pogovorne jezike zviška, češ da je to grozno poslušat, zdi prav nesramno. Vsaj tiho bodi, če jezika ne poznaš, ali ti ni všeč, ne pa se zgražat, če ne se lahko zgražamo prav vsi, saj nikomur vsi "jeziki" všeč.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: Otroci v gostilni
10.12.2009 18:42:45   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: 2ursae

jaz pa mislim, da tale Zinka le provocira s pisanjem takih extremnih člankov na družinskem forumu - samo zato, da bi forum dobil več klikov. To je moje mnenje. Sploh glede na navedbo na koncu:

"Tako pravi Zinka, naša samska kolumnistka brez otrok. Kaj pa vi menite o tej temi? Zaupajte nam na forumu ... "

in me smo prav fajn poklikale user posted image



natanko tako in zato so "prehiteli" RR... baje... user posted image

(odgovor članu 2ursae)
  Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: Otroci v gostilni
10.12.2009 18:43:00   
2ursae
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Drugi članek mi je popolnoma mimo. Kadar ljudje govorijo v množini (smo rodili, smo začeli jest...) in pri tem mislijo na dojenčka, otroka, je to normalna pogovorna ljubljanščina, ki se jo uporablja vsaj zadnjih 40 let, odkar sem na svetu, misli pa se s tem na tole (A ste rodil? = A ste pri vaši hiši že rodil?= A je tvoja žena že rodila?).


ohoho, bravo user posted image user posted image . Sem vesela teh besed, ker jaz tudi uporabljam tako izrazoslovje, pa se mi nikoli ni zdelo, da bi bilo s tem kaj tako zelo narobe, kot sem zasledila že z večih koncev. Jaz na to gledam tako, da skupaj z otrokom doživljam te stvari in je vsak njegov mali podvig tudi moj. Ja no, pa tud lublančanka sm user posted image .


_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: Otroci v gostilni
10.12.2009 19:05:53   
liliana
m


< Sporočilo je popravil liliana -- 10.12.2009 19:06:34 >

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: Otroci v gostilni
10.12.2009 19:06:55   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: miapia

Malo skrenite v drugo smer in raje povejte, kaj delajo vaši otroci, ko ste v gostilni, na kavi, na obisku...


Ko smo na kosilu je prvih nekaj minut pridna in z zanimanjem zre naokoli.....nakar se začne dolgočasiti.....ker nimam navade tovoriti kufra igrač s sabo, ji dam jedilni list, da se zamoti.....zdaj, ko je že večja, se tudi malo pogovarjamo lahko....no, ko pride hrana je kake pol ure mir, ker se zamoti s tem.....mogoče umaže kak prt, vendar kelnar vedno pravi, da ni problema, kaj si pa misli omizje sosednje mize o tem me pa ne moti.....po hranjenju običajno napravi sama ali z mano ali atijem kak sprehod po gostilni.....če imajo igrala se zadržimo malo tam.....skratka, pri miru sedi tisti čas ko je....

Če gremo samo na kavo, je podobno....

Na obiskih pa je celo tako predrzna pri svojih 2,5 letih, da se hoče igrati z igračami gostiteljevih otrok....in si včasih ne da in ne da dopovedati, da ni lepo, če želi imeti ravno tisto igračo, ki jo ima gostiteljev otrok.....vendar mora biti tisti otrok tudi vsaj tako zatežen ali nevzgojen ali kakor pač se to imenuje, kot naša, ker ji nikakor noče posoditi svojih igrač in non stop ponavlja "moje", "moje"....tako, da si revica res ne more nič v roke vzet brez prerekanja......Na miru pa na obisku nikoli ne sedi.....na mojo srečo, pa nikoli še nismo obiskali kake Zinke, ki bi jo to pretirano motilo, .....in ko dobimo mi obiske je situacija z deco podobna.....tako, da ne psihiram in se ne sekiram.....


(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: Otroci v gostilni
10.12.2009 20:59:16   
rpli poli oli
imam tri otroke,velikokrat jemo v gostilnah ampak lepo se dijo in počakajo na hrano .NEOBSOJAM pa staršev drugih otrok ,ki svoje otroke pustijo letati po gostilni.KER otroci vedno izkoristijo če starši niso dosledni početju otrok .Kritizera pa vedno tisti ki sam nima otrok ali pa sploh ne mara otrok.

(odgovor članu Meggi)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: Otroci v gostilni
10.12.2009 21:11:25   
onka
pa kje je ta gostilna, ki to tako lepo prenašajo, grem koj tjauser posted image user posted image user posted image
Pa opisjue mirne starše, to se pravi, da imajo še živce, kajuser posted image user posted image


< Sporočilo je popravil onka -- 10.12.2009 21:15:09 >

(odgovor članu rpli poli oli)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: Otroci v gostilni
10.12.2009 21:27:33   
onka
V starih časih je bilo preponosno, da je otrok zraven staršev v gostilni pil coctouser posted image zdaj pa se strinjam, polno rit imajo vsega.
glede avtorice pa, ; ko sem bila brez otrok sem imela sto teorij o vzgoji, zdaj pa imam veliko otrok, teorije pa nobene več user posted image

(odgovor članu onka)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: Otroci v gostilni
10.12.2009 21:52:47   
ajsek

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Ko smo na kosilu je prvih nekaj minut pridna in z zanimanjem zre naokoli.....nakar se začne dolgočasiti.....ker nimam navade tovoriti kufra igrač s sabo, ji dam jedilni list, da se zamoti.....zdaj, ko je že večja, se tudi malo pogovarjamo lahko....no, ko pride hrana je kake pol ure mir, ker se zamoti s tem.....mogoče umaže kak prt, vendar kelnar vedno pravi, da ni problema, kaj si pa misli omizje sosednje mize o tem me pa ne moti.....po hranjenju običajno napravi sama ali z mano ali atijem kak sprehod po gostilni.....če imajo igrala se zadržimo malo tam.....skratka, pri miru sedi tisti čas ko je....



Meni se tvoj otrok ne zdi niti malo podoben primeru iz članka. Saj noben normalen človek ne pričakuje, da se bo malček obnašal kot angleška kraljica. Obstaja pa razlika med tem, da otrok ne sedi na stolu kot pribit in tem, da divja naokrog, nonstop vrešči, puza pod mizami in se zaletava v natakarje.
Tisti, ki tega še niste doživeli, imate srečo. Ostali smo pa očitno jalovi detemrzneži, ker nam gre na živce, da plačamo neko storitev (v tem primeru kosilo v restavraciji), pa je le-ta nato pokvarjena, ker nekateri mislijo, da si njihovo zlato dete lahko dovoli vse. In še enkrat, tu ne gre za sprehod po gostilni, niti malo bolj glasno govorjenje.

Prt pa tudi jaz kdaj popacam user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: Otroci v gostilni
10.12.2009 21:54:40   
Meggi
Smo poklikale sam na sosednjem forumu user posted image

(odgovor članu 2ursae)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: Otroci v gostilni
10.12.2009 21:56:29   
Peli
Kaj bi tale gospa imela za napisat o mamici ki z dvema mulcema sama nakupuje...user posted image

Jest mam dva otroka ponadi gremo v tako gostilno, kjer imajo tud kaj za otroke zamotit, sicer je v hladnejšem času, mjčkn bl zoprn, ampak se preživi, večji, nekako zdrži s kakšno igračo, ki jo prinese s seboj, manjši (20mes) pa nekaj časa sedi v trip-trapu, ko pa se naveliča, mora trpet v mojem naročju. Seveda pa se tudi v gostilnah na igrišču najdejo otroci, ki so nekoliko živahnejši, sploh če so večji, jest najmlajšega najraje odstranim, večji pa naj se bori, to me ne moti dokler se to dogaja na igrišču, oz. v otroškem kotičku...
Če koga to moti naj gre v drugam.

Glede članka o debelih mamicah pa samo user posted image user posted image user posted image , jest sm pa debela user posted image .
Ups, temu se ne smem smejat, najbrž so res boljše mamice k se ukvarjajo le same s sabo in s svojim izgledom.

Upam da ta ženska ne bo nikoli imela otrok, no sej če jih bo imela bodo tako v vrtcu, pri starih mamah ali pri varuškah - pa kdo bi se ukvarjal z njimi user posted image

(odgovor članu onka)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: Otroci v gostilni
10.12.2009 21:57:19   
onka
IZVIRNO SPOROČILO: ajsek


Prt pa tudi jaz kdaj popacam user posted image



O ti packa ti, a tak vzor si otrokom. Jaz pa nisem takauser posted image

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: Otroci v gostilni
10.12.2009 22:12:38   
2ursae
ko gremo mi ven jest, gremo nekam, kjer vemo, da bomo hitro postreženi, največkrat v kitajsko restavracijo, pa še tamalima je hrana všeč. Je pa res, da ni nujno, da mi uspe popit kavico, ker postaneta nemirna in pač gremo, nima smisla, da za njima letam gor in dol, sedet pa itak nočeta. Ko je konec potrpljenja, gremo.
Z mojim sva svoj čas rada hodila v mehiško, ampak tam je bolj slow food varianta in bi bila muka za vse. Tko da bo mehiška še par let počakala, ne bo nikamor ušla user posted image .

Se mi zdi, da je za otroke pomembno, da si nabirajo izkušnje v različnih situacijah in kosilo v restavraciji je ena od njih.


_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


(odgovor članu onka)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: Otroci v gostilni
11.12.2009 10:27:28   
baguSka
in ko te opazuje nekdo ki nima otrok si verjetn res misli, da ne znajo bit pri miru, takim bi res blo treba posodit kakega za it v gostilno in bi verjetno bil tisti tud podivjan.


ce posodis takega k ze od starta ne ve kaj pomeni sedeti za mizo pri hrani, potem nima smisla da ga posods... user posted image


_____________________________

Poslušaj svoje srce in življenje bo poslušalo tebe.

(odgovor članu lex)
Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: Otroci v gostilni
11.12.2009 10:35:46   
baguSka
Kritizera pa vedno tisti ki sam nima otrok ali pa sploh ne mara otrok.


No jaz kritiziram ravno ne. Tud obsojam ne. Otroke obuzujem. Sem pa vseen zagovornica tega, da bi starsi pac morali svoje otroke naucit reda in discipline. Pa kjerkoli ze to je. Vem da je vcasih zoprno in tezko, ampak moras pac biti vztrajen. Sama sicer ne dam roke v ogenj kaksna mami bi bla, ampak bi dala vse od sebe, da se naucijo kaj lahko in cesa ne smejo. In ce mi nebi uspelo svojega otroka v restavraciji obdrzati za mizo, bi pac odsla. Ker sem zagovorinica tega, da restavracija ni otroski vrtec. Vsaj vsaka ne! Drugo je restavracija z urejenim otroskim kotickom, kamor ze itak zahajajo druzine z otroci in se vsak posameznik brez ali z otroci sam odloci za obisk takega lokala. Mi pac ni kul, ko gledas starse, ki jim je vseeno da njihov otrok skace naokoli, se dere in pomoznosti se razgraja. Pa ne samo v restavracijah, ampak na vseh javnih prostorih, kjer se tudi odrasli ne obnasajo tako.


_____________________________

Poslušaj svoje srce in življenje bo poslušalo tebe.

(odgovor članu rpli poli oli)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: Otroci v gostilni
11.12.2009 10:49:33   
majch
Ta ženska pa resno nima življenja. Ima pa najbrž dober honorar pa na RR odlično reklamo. O vsebini kolumn pa nimam več besed. 

_____________________________

I'm back and I'm bad.

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: Otroci v gostilni
11.12.2009 11:23:03   
kaya2007

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nuala

Clanek je res malo zoprno napisan ( najbrz je tudi gospa bolj zoprne sorte ).
Ampak vseeno se strinjam, da majhni otroci enostavno niso za v gostilno oz. da naj imajo starsi toliko pameti, da od 4 letnega otroka ne pricakujejo da bo 2 uri sedel za mizo.
Kako jim sploh pride na misel jemati otroke na take zedeve mi ni jasno.



Sploh pa zdaj, ko razsaja gripa.....neodgovornost pa taka.....user posted image a ne?



user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 5 [6] 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 5 [6] 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?