|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Noseča,jaz pa jokam!
18.12.2009 15:06:53   
uršulina
Vem, da Anonimna ni pisala o Transplantaciji ledvic, želela sem le povedat, da so nosečnice kljub jemanju terapije ( ki je kar zajetna), normalno in brez težav donosile in rodile otročička.
Jaz ji želim le najboljše in ne obupaj! Seveda se tudi ne strinjam da si prenehala jemat terapijo, kar lahko resno poslabša tvoje stanje, ampak vsak ima pravico, da o tem odloča sam!
Držim pesti da bo vse ok!

Želim ti vse najboljše in najlepše...
user posted image


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Noseča,jaz pa jokam!
21.12.2009 10:11:15   
Anonimen
Danes sem še enkrat klicala in se posvetovala s svojo nefrologinjo in spet enako. Priporočajo mi prekinitiev nosečnosti user posted image user posted image user posted image
Ne vedo mi napovedat,kaj bi lahko šlo narobe,oziroma če sploh kaj,vendar je baje potrebno imeti bolezen vsaj nekaj časa pod nadzorom,kar pa je sedaj nimajo in to situacijo otežuje.
Izvidi pa jih še nimajo na vpogled. Upam,da še tega niso kje izgubili.

Z možem se nekako strinjava,da ne smem tvegat,že zaradi srčkov,ki jih že imava,vendar mi je tako zelo hudo user posted image
Upam,da me bodo otroci držali vsaj toliko pokonci,da ne pristanem še na kakih tabletah.
Hvala,da ste me brale in mi pomagale z nasveti in mi je zelo hudo,da pišem slaabo novico.
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu uršulina)
  Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Noseča,jaz pa jokam!
21.12.2009 10:17:47   
slovenka
No, no, ne ga biksati s tabletami. Moraš misliti na družino in poskušaj imeti misli toliko pod nadzorom, da ne boš šla v skrajna razmišljanja... Živi vsak dan s svojo družino in ne v sanjah, kaj bi lahko bilo, če... Za dojenčka pa je še zmeraj čas, ko bodo zdravniki tako rekli. user posted image

_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Noseča,jaz pa jokam!
21.12.2009 11:40:11   
viroza
Sem mislila nate cel vikend.Misli na tvoje tri sončke ne prstat na tabletah ker bo hudič.Drži seuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Noseča,jaz pa jokam!
21.12.2009 13:23:11   
Anonimen
Hej.
Jaz sem tudi veliiiiko mislila nate; pošiljam ti veliiiiiiko objemčkov
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
in še vedno nas bo kar nekaj mislilo nate!
Ko ti bo hudo-se zjoči in nam piši!!!!!!!
misli na svoje tri male srčke in moža in seveda NA SEBE!!!!!
Mogoče pa bo res čez nekaj časa napoil tisti pravi trenutek za še enega dojenčka, jaz tudi mislim, da tega ni za "odpisat".

Hej Anonimna, izredno pogumna mamica si, drži se! In res nam kaj napiši, ko bo hudo.
Čim več sončnih dni!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Noseča,jaz pa jokam!
23.12.2009 8:16:17   
Anonimen
Pozdravljene,
Včerajšnji dan je bil prva muka,trpljenje in en sam jok. Upala sem,da sem toliko pripravljena,da ne bo prehudo,pa vendar je bilo.
Ko sem vstopila v bolnico sem se obrnila in šla ven jokat in se še enkrat spraševala,če to res moram storit,najraje bi tvegala in pustila tako,kot je. Poklicala sem moje malčke,da so mi dali vsaj malo poguma,da sem se spomnila zakaj to počnem.
In sem vstopila in oddala napotnico. Dali so mi cel kup papirjev za izpolnit,ki sem jih težko izpolnjevala,ker sem jokala,roke me niso ubogale,dušilo me je user posted image
Pot na oddelek s težkim srcem in muko. Medicinska sestra me je poskušala tolažit in mi rekla,da naj bom vesela,da že imam tri otroke in da sem zdrava-to mi je bil še večji nož v srce.
Še naprej sem jokala. Potem so prišli po mene,da grem kar prva,ker sem tako raztresena.
Poskušali so me umirit,naj ne jokam,jaz bi pa najraje kričala in umrla. S solzami v očeh sem gledala,kako mi dajejo narkozo in potem je bilo vsega konec.
Ko sem se zbudila,moje pikice več ni bilo. Kako naj živim s tem user posted image user posted image
Jokala sem še cel popoldan,tako da mi je v enem trenutku primanjkovalo zraka. Nikomur nisem hotela dvigovat telefona.
Domov sem šla sama v temi in peš. Tavala sem po ulicah in jokala in v mislih klicala svojo pikico,naj mi oprosti. Upam,da mi je oprostila,ker jaz si ne bom nikoli.
Domov sem prišla pozno,sploh ne vem kdaj. In na koncu sva se še z možem skregala. Nikogar ni bilo ob meni,sama sem bila. On pa je kot ena navadna reva stisnil rep med noge in me pustil trpet. Rekla sem mu,da v mojih očeh ni več pravi moški,ker me je ob taki hudi stvari pustil samo in noče razumet,zakaj sem tako zelo jezna na sebe in njega.
Spet jokam,kdaj bo boljše,kdaj bom lahko spet zaživela,brez tega groznega občutka krivde?
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Noseča,jaz pa jokam!
23.12.2009 9:05:32   
slovenka
Anonimna, nimaš si kaj oprostiti, ker nisi ti ČISTO NIČ kriva. Ne vem, od kod ti ta občutek krivde. Saj menda ja veš, da so bile posebne okoliščine, ko nisi imela izbire, ker če jo bi imela, se ne bi tako odločila. Tako da se čimprej otresi občutka krivde in se zavedaj, da si naredila najboljše, kar se je dalo za vse, zlasti za tvojo družino. Drži se!!!

_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Noseča,jaz pa jokam!
23.12.2009 9:15:02   
špelin@
Anonimna, srce se mi trga, ko berem tvoje besede user posted image Ne morem ti podariti drugega kot velik virtualni objem, iskreno iz vsega srca user posted image

Vedi, da nas je veliko,ki ti v mislih stojimo ob strani, ki se zavedamo, da si bila prisiljena izbrati najtežjo odločitev in predvsem: vsi vemo, da nisi ti kriva. Čisto ničesar si ne smeš očitati, pazi nase, lepo te prosim, zaradi svojega dobrega, toplega srca, zaradi tvojih treh sončkov user posted image user posted image user posted image

Tvojemu možu pa samo tole: sram naj ga bo. Upam, da je bila to le reakcija iz nevednosti, ker ni znal pravilno odreagirati in da bo sčasoma doumel, kaj rabiš in ti to dal.

Vsekakor nisi sama!!! Mala pikica pa bo za vedno ostala ob tebi, dovoli ljubezni, ki jo tvoje srce nosi v sebi, da premaga bolečino, zlata mamica si svojim otrokom in mali user posted image to ve. Je v drobnem dihu vetra, ki te bo pobožal po licih in ti posušil solze, je v kapljici dežja, ki se bo posebej prijazno zalesketala na šipi. Nisi sama user posted image

Kljub vsemu trpljenju ti želim praznike polne topline, da se bo tvoja srčna rana lahko zacelila in boš živela naprej, predvsem pa ti želim ogromno zdravja user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Noseča,jaz pa jokam!
23.12.2009 9:42:03   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

Anonimna, srce se mi trga, ko berem tvoje besede user posted image Ne morem ti podariti drugega kot velik virtualni objem, iskreno iz vsega srca user posted image

Vedi, da nas je veliko,ki ti v mislih stojimo ob strani, ki se zavedamo, da si bila prisiljena izbrati najtežjo odločitev in predvsem: vsi vemo, da nisi ti kriva. Čisto ničesar si ne smeš očitati, pazi nase, lepo te prosim, zaradi svojega dobrega, toplega srca, zaradi tvojih treh sončkov user posted image user posted image user posted image

Tvojemu možu pa samo tole: sram naj ga bo. Upam, da je bila to le reakcija iz nevednosti, ker ni znal pravilno odreagirati in da bo sčasoma doumel, kaj rabiš in ti to dal.

Vsekakor nisi sama!!! Mala pikica pa bo za vedno ostala ob tebi, dovoli ljubezni, ki jo tvoje srce nosi v sebi, da premaga bolečino, zlata mamica si svojim otrokom in mali user posted image to ve. Je v drobnem dihu vetra, ki te bo pobožal po licih in ti posušil solze, je v kapljici dežja, ki se bo posebej prijazno zalesketala na šipi. Nisi sama user posted image

Kljub vsemu trpljenju ti želim praznike polne topline, da se bo tvoja srčna rana lahko zacelila in boš živela naprej, predvsem pa ti želim ogromno zdravja user posted image user posted image user posted image





špelin@, dovoli, da citiram tvoj post, tako lepo, toplo in osebno si napisala; se mi zdi, da sama ne znam,
bi pa želela anonimni povedat, da ni sama, in predvsem, da ni NIČESAR NAREDILA NAROBE!!!!! Ničesar ni zakrivila!!!!!

Malček, samo malček v bran moža-verjetno se ne zna nositi s situacijo, ni dovolj močen. Res škoda, ker sedaj bo moral stati ob strani in NE misliti nase....saj verjetno je tudi njemu hudo, pa ne zna žalovati.....bi pa lhako ponudil svoj objem, vsekakor.

Anonimna-piši nam! Mogoče pa smo ti lahko "me" v oporo.

user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu špelin@)
  Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Noseča,jaz pa jokam!
23.12.2009 10:49:59   
viroza
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

Anonimna, srce se mi trga, ko berem tvoje besede user posted image Ne morem ti podariti drugega kot velik virtualni objem, iskreno iz vsega srca user posted image

Vedi, da nas je veliko,ki ti v mislih stojimo ob strani, ki se zavedamo, da si bila prisiljena izbrati najtežjo odločitev in predvsem: vsi vemo, da nisi ti kriva. Čisto ničesar si ne smeš očitati, pazi nase, lepo te prosim, zaradi svojega dobrega, toplega srca, zaradi tvojih treh sončkov user posted image user posted image user posted image

Tvojemu možu pa samo tole: sram naj ga bo. Upam, da je bila to le reakcija iz nevednosti, ker ni znal pravilno odreagirati in da bo sčasoma doumel, kaj rabiš in ti to dal.

Vsekakor nisi sama!!! Mala pikica pa bo za vedno ostala ob tebi, dovoli ljubezni, ki jo tvoje srce nosi v sebi, da premaga bolečino, zlata mamica si svojim otrokom in mali user posted image to ve. Je v drobnem dihu vetra, ki te bo pobožal po licih in ti posušil solze, je v kapljici dežja, ki se bo posebej prijazno zalesketala na šipi. Nisi sama user posted image

Kljub vsemu trpljenju ti želim praznike polne topline, da se bo tvoja srčna rana lahko zacelila in boš živela naprej, predvsem pa ti želim ogromno zdravja user posted image user posted image user posted image


Tudi jaz citiram z vsem srcem. user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Noseča,jaz pa jokam!
23.12.2009 21:30:12   
Dancerka
Ojej, to pa je res kar huda situacija...

Moje srce je z vami...

Ja, res, objet tri male sončke, pa mogoče kasneje probat najti čimveč informacij o bolezni in o možni zaščiti za v prihodnje?

Ali sta imela le sistem 'pazi' ali tudi merila temperaturo in opazovala sluz itd (kolikor vem, je to cela znanost)

Pri ledvicah je včasih možno izboljšanje tudi ob boljši prehrani oz spremenjen slog življenja, na netu sem našla, da lahko nefrotsko proteinurijo povzročijo tudi nekatera zdravila (npr po nesteroidnih antirevmatikih) tak da v tem primeru bi blo za preverit in pač probat prenehat s takšnimi zdravili oz poiskat alternative (proti revmi ali holesterolu npr zelo pomaga bolj zdrava prehrana) Bi blo mogoče tudi fajn raziskati te stvari, ko bo čas...
Pa tudi onesnaženost okolja (npr v celjski kotlini) lahko vpliva na ledvice... V tem primeru pa tud mogoče obstajajo informacije, kako minimizirati izpostavljenost in izboljšati situacijo, rabiš pa nekoga, ki se na te reči spozna, ali pa poiskat informacije na netu..
Lahko pa traja kar nekaj časa, da človek zbere take uporabne informacije in najde strokovnjake na tem področju, tak da mogoče fajn pač začet zbirat informacije, ko bo možno...

Glede otročka pa - dušica sigurno ve, da si jo imela rada in si ji želela dati življenje... Moj ata je ful veren, in je bral knjige o takih stvareh.. Js si glede tega mislim, da mogoče pa dobi taka dušica 'drugo šanso', da jo rodi kaka fajn mamica, mogoče kdo, ki si je ful želel otročka in ima vse pogoje za to? Al je pa angelček in pomaga, stoji ob strani, če vam bo kdaj hudo?
Boljše da si ti živa, saj se itak ne ve, mogoče pa bi detece umrčkalo kmalu po porodu.. (Moji babici se je to zgodilo, tud živela na zelo onesnaženem kraju blizu kemične industrije) Tako pa vsaj ostali trije otročki imajo mamico..
Je pa to sigurno težka izkušnja in se jo verjetno ne da kar tako preboleti..
Tak da... ((objemček))

Ne bo lahko nekaj časa, pa upam, da vam uspe vsem skupaj tudi prebroditi to...

< Sporočilo je popravil Dancerka -- 23.12.2009 21:33:56 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Noseča,jaz pa jokam!
24.12.2009 9:14:36   
Anonimen
Špelin@ in vse ostale,hvala za lepe besede. Ne morem si pomagat,kar jokam zraven,ko berem user posted image
Včeraj sem morala v trgovino kupit še božična darila za svoje otroke in sem hodila po trgovini,kot mesečnik. Cela z oteklimi očmi od joka,zamišljena,žalostna. Gledam,vsi so veseli ob praznikih,jaz pa še pred svoje otroke ne upam stopit. Kar umikam se,ker me sprašujejo zakaj sem žalostna,zakaj jokam. In danes,ko je predbožini večer bom morala veliko delat na sebi,da otrokom omogočim lep večer,da mami ne bo spet jokala.
Tako težko je user posted image

Dancerka,hvala ker si se trudila in iskala podatke in načine pomoči ob mojih težavah. Vendar je žal,tako da pri meni za moje težave ni kriva nezdrava prehrana.
Sem precej drobne postave,športno aktivna,se zdravo prehranjujem. Moj holestrerol je podedovan in ga še s tabletami nismo uspeli dovolj znižat. Toliko za info:skupnega sem imela 13,zdaj po terapiji pa 8,kar je še vedno preveč. Teh zdravil torej ne smem ukinit.
Glede ledvic pa tudi ne bi smela bit kriva prehrana. Morda onesnaženo okolje user posted image

Draga moja pikica,moj otročiček,rada te imam. Oprosti mi,ker sem se tako odločila,oprosti,ker sem ranila tvoje srce. V mislih si z mano,stiskam te k sebi in te imam rada.
Tvoja mami!

(odgovor članu Dancerka)
  Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Noseča,jaz pa jokam!
25.12.2009 21:00:03   
Anonimen
Draga Anonimna!

Mogoče bom zvenela nesramno in brez srca, ampak dejstvo je, da tako ne moreš več naprej. Tale tvoja obtoževanja same sebe so totalno brez smisla. Zdi se mi, da rabiš da ti nekdo pove, da tako več ne gre. Tale tvoja žalost je po mojem mnenju pretirana, preveč se smiliš sama sebi. Ni konec sveta, poglej tvoje tri sončke in bodi vesela, da jih imaš - resnično pa ne moreš jokati cele dneve, ker roko na srce, to ti ne bo pomagalo. In ne razmišljaj, da si ubila otroka, ker ti bo tako samo še težje. Pozabi na tvoja prepričanja, ki jih imaš o splavu, v prihodnje pa si omisli kontracepcijo - zagotovo obstaja kakšna metoda, ki bi ustrezala tudi tebi.

Če misliš, da ne gre drugače si poišči pomoč psihologa.

Upam, da se boš pobrala in da boš vseeno preživela lepe praznike (vsaj kolikor jih je še ostalo)

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 63
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?