|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   grize, tepe, buta z glavo
20.12.2009 17:34:25   
maktub
jaz nevem več kaj naredit.... nas 20 mesečnik je en tak falot:)
sprva morem povedat da hodi v vrtec torej je med vrstniki in v vrtcu kot pravijo vzg. je priden čeprav ima svoje "izpade jeze" tudi tam ampak ni hudo...
že kakih 5 mesecev je v nasi hisi eno in isto.. cele dneve se ukvarjamo s tem da ne grize, da ne buta z glavo ob tla, kavc... in da ne tepe!
k nam enostavno ne pride več nove prijatelj z otrokom kajti samo da nekdo stopi v hiso je takoj na gostu... vse otroke tepe, grize in jih čisto terorizira.... ok doma se razumem saj so njegove igrače pa .... nevem mogoče je ljubosumen ampak tud po cesti.. samo da se mu kdo približa takoj udari, pocuka in ugrizne... mi mu non stop govorimo NE NE NE NE NE, ne grizii ne tepiii mores božat.... in nič" ensotvno čez eno uho not čez drugo ven... tudi naju starsa tepe..čim ni kaj po njegovo naju udari al pa mene pocuka za lase....
Enostavno mi je nerodno bilo kam it ker ga niti na tla nesmem dat ker enostavno vse potamani:( ...čisto grozno je a tako rada ga peljeva med otroke...in grozno mi je vedno gledat kako naju starsi teh otrok grdo gledajo ko nas udari njih ampak kaj čem...
kako naju mu dopovem da se to nesme... kako naj mu dam vedet da je naredu narobe oin da se tega nesne.. nad besedo sem čisto obupala ker naju nitii ne slisi...
mama mi je svetovala naj ga vedno ko je lumpo fant poseden v kot kavča in naj ga par minut tam pustim in vedno rečem: to se ne dela , ko bos priden se bos naprej igral... ...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: grize, tepe, buta z glavo
20.12.2009 19:27:19   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: maktub

ko bos priden se bos naprej igral... ...


Jaz bi spremenila edino v - ko boš nehal, se bo mami igrala s tabo. Morda samo išče pozornost.


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu maktub)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: grize, tepe, buta z glavo
21.12.2009 9:59:26   
koala
Glede grizenja in tepeža ti ne zna svetovati, glede butanja z glavo pa je pri mojem funkcionirala edino ignoranca, čeprav je zeloooooo težko da ne ukrepaš, je to ponovil recimo še dva krat, potem pa je videl da s takšnim početjem ne doseže ničesar in je nehal. Zdaj se včasih buta z glavo v avtosedež če se babi pelje zraven, ker ve da bo ona reagirala. Drugače pa ga je to minilo.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
21.12.2009 14:36:55   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu koala)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: grize, tepe, buta z glavo
21.12.2009 21:55:40   
naja78
ah,kaj naj rečem.

pri 2 letih se šele začne.čakaj da bo 3 leta.meni se tudi puli.
nasvet: nekaj definitivno ne štima.morda išče pozornost,nekaj naredi vrtec.butanje v glavo ignorirajte VSI.
to da tepe:bodite vztrajni.povprašaj v vrtcu
ko boš rekla NE,to se ne dela,razloži mu zakaj NE.ali že sprašuje z ZAKAJ-I???ali govori vse????mogoe si kako stvar ne zna razložiti,...?povedati???

na druge mame se ne oziraj,tista mama ki ima takega otrokea(in ni jih malo,tak karakter,ki so težko vodljivi v vzgoji,....) bo že vedela da je to težko,da starš porabi ogromno energije za otroka,...in ne primerjaj ga z otroci,katerim daš igračko v roke in se o z njo igral 1 uro ali več.ćepel na peskovniku z lopatko v roki,....


pazi da s kaznijo ne boš dosegla še večje negativnosti in nastrojenosti da vas in drugih.nam se kazen ni obrestovala,kokr pr kerih(nobene ni jemal resno,pa smo bili VZTRAJNI).BOLJŠE SMO DOSEGLI Z RAZLOČNIM IN MIRNIM GLASOM.ko mu kaj govoriš mu glej v oči.to da te ne sliši je za to obdobje značilno,probava te kako boš reagirala-bolj boš razpištolena,slabše bo.definitivno drži.govorim za vse v družini.raje se  ti umakni.nekaj časa ne vabi kakih obiskov,edino tistih ki te razumejo,razumejo otroka.poprosi drugo mamico-prjateljico na obisku,naj mu kdaj kaj reče,pa se mogoče izogneš ihti,zjanju,.....
nevem upam da sem pomagala.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: grize, tepe, buta z glavo
22.12.2009 16:12:16   
maktub
res noro je prinas...cele dneve se z nase hise slisi: ne grizi,ne cukaj, buča buba bučo se boža
ne ne ne--
jaz pa nemorem večč--znorela bom..ko pa mu kaj rečem z mirnin glasom se kr smeje.)za crknit...pa komaj 20m ima..kaj se bo
straha pa nima do ničesar in nobenega

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: grize, tepe, buta z glavo
23.12.2009 21:59:08   
TiaSara
Ali ima vaš "ne" tudi kakšno posledico? Ker tepenje in grizenje drugih je vsekakor neprimerno vedenje in če zgolj beseda ni dovolj, je potrebno še kaj več.

(odgovor članu maktub)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
24.12.2009 14:25:52   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu TiaSara)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: grize, tepe, buta z glavo
24.12.2009 22:01:09   
TiaSara
Odvisno od situacije in otroka. Če npr tepe v igri, se prekine igro, če ugrizne z namenom, da bi kaj dosegel, tistega nikakor ne sme dobiti, če koga udari na igrišču, se gre domov... 

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: grize, tepe, buta z glavo
26.12.2009 14:03:49   
maktub
ja ugrizne recimo, ko se ga oblači/slači, če mu kak otrok vzame njegovo igračo in se ruvata un pa ta drug ne izpusti nas ugrizne.-. in ja posledice so vedno... vedno po kakem ugrizu, tepežu ga probam posedet in mu rečem NE NE NE to se ne dela. pridni fantki ne tepejo in ne grizejo dokler nebos priden se ne bos igral....ampak ne pomagaaaa...
danes smo sli na sprehod in obuppppp....čim eno stvar ne dobi al ko rine nekam kamor ga ne pustim adijoo pamettt.. začel je tako tulit, se metat, me cukat... nisem ga mogla niti dvignit ker je bil ko rastlina, ko sem ga pa dvignila me je tako prijel za lase da sem mislila da mi bo celo pest las izpulu...ljudje gledajo kot da sem z lune padla... res oj vse jeze mi je kr na jok slo sem mislila da se bom sesedla in se razjokala ker nemporem več... nemoremi it nikamor da nebi delal celega cirkusa in jaz pa takoj P*******
enostavno nevemmm... on nima nobenega straha do ničesar.. vse mu je dosegljivo.. tudi če je kdo pri nas ko ga ne pozna pa mu kaj tko reče ker je neznan pa mogoče se ga bo malo pobal.. kje paa... kr gre k njemu in ga udari al pa se tko najezi....
morem pa priznat da delam tudi jaz veliko napako ker mislim da sem pre " mehka" z njim in on to ve da ko joka je mami hudo in pol dejmo fajn jokat.... sej ko ga mam res povn kufer ga kr pustim jokat in ga sploh ne gledam ampak on se tko meče in buta z glavo da se bojim da se poskoduje... že 3x se je tako fajn butnu da je imel tako "slivo" na čelu da je gorje... tega me je pri njmeu najbolj strah saj če bi vedla da se bo sam jokal bi ga ampak on je v tistem "transu joka" čisto iz sebe in sploh ne gleda kam se meče, kam hodi kam bo padu...
vzgoja otroka je res nekaj tako težkega se posebno če je otrok tako trmast.... no morem pa povedat da je bil njegov oče v otrostvu pop.isto oz. se slabsi tako da pri nas drži_: jabolko ne pade daleč od drevesa--- ha ha ha ha ha

(odgovor članu TiaSara)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
26.12.2009 14:28:44   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu maktub)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: grize, tepe, buta z glavo
27.12.2009 14:30:32   
zinkazi
Dobro bi bilo vedeti kdaj se je to pričelo. Lahko je povezano z vrtcem. Ampak problem ni v vrtcu, ampak pri otrocih nastopi strah zaradi izgube. Otroci se ob vašem odhodu ne zavedajo, da vi še vedno obstajate, da vedno pridete ponj. Ob spremembah ali konkurenci drugih otrok in odraslih reagirajo včasih na čuden način.
Ne razmišljajte o tem, česa naj bi ga bilo strah, ampak kako mu pomagati prebroditi to krizo in razumeti njegova sporočila. Najprej poskušajte najti čim več časa, da ga preživite skupaj, da se igrata in se pogovarjata o vaši službi, ter, da vedno pridete ponj. To lahko naredite s skrivanjem, z igro, kjer je ena figurica otrok, ki gre v vrtec, druga mama, ki gre v službo. Skozi igro naj spozna, da še vedno obstajate, čeprav vas on ne vidi. Ko začne tepst ali vlečt za lase, ga primite odločno, ampak ne grobo, povejte mu, da tega ne marate, da se imate radi. Nobene kazni potem. Ko se umiri se mu posvetite, pestujte ga, božajte, pokažite mu na medvedku ali drugi igrači, kako jo imate radi, predvsem pa njemu pokažite komunikacijo, kakršno želite imeti z njim. Naj tudi on boža vas ali koga drugega. Ne govorite kaj naj ne dela. Povejte in pokažite mu, kako naj dela. To je tisto kar moramo otrokom pokazat.

Ko pridete v novo službo vam lahko vsi sporočajo česa ne smete delati. Ali na osnovi tega vi veste, kaj je tisto kar morate delati, če vam tega do sedaj še nihče ni povedal.

_____________________________


Otroško srce je zaklad


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Mesec rojstva lahko vpliva na poklic tvoje...
Si vedela, da mesec rojstva, v katerem je rojen tvoj otrok, lahko vpliva na njegov poklic?
Prehlad, gripa ali angina?
Smrkav nosek, pordele oči, kašelj, kihanje, razbolelo grlo in splošno slabo počutje – vam je znano? Kako prepoznati, ali...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?