|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: bi tožile voznika?
15.1.2010 21:48:42   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

ma tko ko je rij napisala....pogledas levo- desno.....


mater! jiutri zjutraj, ob 5ih bom npr peljala mojga na siht, in na regionalni cesti, mi bo stopla pred avto stara mama, cela v crnem!

ce ti placajo, ce zbijes divjad, naj ti se za mamo dajo odskodnino, da popravis avto!



Tašča, stara, tašča!! zna bit nizka...


haha, mogoce pa se voznik nagrado dobi!....
ma ne, ne smemo bit zleht....sem pa mojga uprasala....ŠE KAZEN BI JI DAL! je reku.....sam v bistvu res!

avtorica posta, sorry

(odgovor članu TomTaylor)
  Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: bi tožile voznika?
15.1.2010 21:49:48   
rija
a veste onega?

tašča in zet okopavata peso. njiva je bila na dveh straneh ceste in vsak je bil na eni.
pa je bil zet štorast, pa stopi na motiko in hop...si jo nabije v usta in si razbije vse zobe...začne tulit od bolečine...

pa šiba tašča čez cesto, da vidi, kaj se je zgodilo zetu....
pa jo zbije avto.

pa pridejo očividci in vidijo tulečega zeta....

pa saj bo....mu pravijo...

pa pravi zet....

pi-z-da....pa glih zdaj, ko se ne morem smejati...user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: bi tožile voznika?
15.1.2010 21:55:26   
mala maja
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

ne, to sta dva različna pojma in celo dva različna postopka "tožiti" ali "uveljaviti odškodninski zahtevek" in ne, zavarovalnica ne bi terjala voznika, saj je voznik za tak škodni primer zavarovan, razen (!), če bi zavarovalnica ugotovila, da je bila krivda na strani voznika (recimo pijan voznik) in je predtem že izplačala zavarovalno premijo, ja, potem pa lahko zavarovalnica toži krivca za znesek. Ampak to so že precej zakomplicirani civilnopravdni postopki.


ma zdej sem pa še bolj zmešana. Torej se ji splača po vsem zgoraj napisanem uveljavljati odškodninski zahtevek, če voznica ne bo nič kriva. Seveda je vprašanje če ji ga bodo odobrili. To je poltej že druga zgodba.

O sami civilni tožbi pa tako in tako ni razmišljala. Razmišla o dškodninsekm zahtevku, samo smo bili 1000% vsi doma, da zavarovalnica terja voznika. In zato je bila v dilemi. Nisem pa priznam vedela kako se sploh reče tej odškodnini zato tudi tak čuden naslov in vse zmedeno. Jaz sem vse skupaj mal pobrklala....sem mislila da ni važno kako tožiš, da vedno potegne kratko voznik.

Rija tudi ta punca je imela dva mala otroka v avtu(baje no vsaj sosedje so tako rekli). Joj jaz se kar zgrozim kako jim more bit. user posted image Jaz vsaj vem kako je z taščo, kako se pa ona počuti pa noben ne ve. No jaz sem edina ki sem z njo govorila in lahk rečem da je res fajn punca, tud zmenile sva se da pride na en kofetek ko bo tašča doma, sicer pa mam srečo da imam razumevajočo taščo in sem ena od srečnic ki nima zmaja user posted image   in kor jaz taščo poznam se ji bo šla še sama opravičit za sitnosti. Najbolj me moti edino to da jo vsi hujskajo za tožbi in ona čedalje bolj podlega. zato sem vprašala.
In veliko izvedelauser posted image

Se pa tudi strinjam da je verjetno bila nepazljiva, ampak ker vsi v vasi hodimo takole čez cesto. noben ne gre nazaj na prehod. ma bi mogla čez pol vasi nazajuser posted image , amapk sedaj razmišlajm da nam drugega ne ostane, čprav je tukaj veliko bolj varno prečkat cesto kot na prehodu za pesce, kjer je dvojni ovinek. Meni je že en priletel v mene, sem voziček zadnjo sekundo nazaj potgnila.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: bi tožile voznika?
15.1.2010 22:04:40   
TomTaylor
Tašča naj se najprej porihta (in Bogu zahvali, da je sploh ostala živa) - itak bo potrebovala od zdravnikov papirje preden bo začela kakršenkoli postopek. Do takrat naj pa v miru premisli ali pa stopi do kakega odvetnika - za odškodninske zadeve je super odvetnik Lipej Zlatko iz Medvod.user posted image ...a je to že reklama?user posted image

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: bi tožile voznika?
15.1.2010 22:26:28   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

Zlatko iz Medvod.user posted image ...a je to že reklama?user posted image


če ni tvoj mož, ata, stric, dedi....potem to ni reklama user posted image


_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: bi tožile voznika?
15.1.2010 22:28:21   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

Zlatko iz Medvod.user posted image ...a je to že reklama?user posted image


če ni tvoj mož, ata, stric, dedi....potem to ni reklama user posted image



samo znanec, ok, ni reklamauser posted image


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: bi tožile voznika?
15.1.2010 23:28:37   
mala maja
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

Zlatko iz Medvod.user posted image ...a je to že reklama?user posted image


če ni tvoj mož, ata, stric, dedi....potem to ni reklama user posted image



samo znanec, ok, ni reklamauser posted image



poznam eno k je pri njemu delala :) me je tud ona naj napotila :) pa mojemu očetu je enkrat nekej reševal glede prometne nesreče

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: bi tožile voznika?
15.1.2010 23:29:19   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Jessy

Moje mnenje je, da bo tašča tožbo izgubila, saj ni šla čez prehod kljub temu, da je bil v bližini. Če je padal dež ali je bila še megla, je vidljivos toliko slabša in bi morala biti še previdnejša.


Zakon o varnosti cestnega prometa
 
95. člen

(7) Pešec mora prečkati vozišče na prehodu za pešce, če je ta oddaljen od njega manj kot 100 metrov. Pešec ne sme prečkati vozišča zunaj prehoda za pešce, če sta smerni vozišči fizično ločeni ali ju loči neprekinjena ločilna črta.

Prehod za pesce v tem primeru ne igra vloge. Dez pa megla veljata pa za oba in pesko in voznika.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: bi tožile voznika?
15.1.2010 23:30:20   
barika
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

Zlatko iz Medvod.user posted image ...a je to že reklama?user posted image


če ni tvoj mož, ata, stric, dedi....potem to ni reklama user posted image



samo znanec, ok, ni reklamauser posted image



če ga šteješ med tri pikice, potem je reklama user posted image user posted image

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: bi tožile voznika?
16.1.2010 9:14:34   
Anonimen
Najprej poskus dogovora user posted image  preden tožiš. Kmečka logika, ki nima veze s kmeti v vaši vasi.

(odgovor članu mala maja)
  Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: bi tožile voznika?
16.1.2010 15:20:43   
Ajvy
Ne bi..ker ni šla čez prehod za pešče......

Sploh ne morem verjet ,da razmišljate o tem.....narobe svet.....sej voznik je vozil po cesti...mar ne...


_____________________________

Beauty Comes With Dark Thoughts

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: bi tožile voznika?
16.1.2010 16:25:37   
sazi

IZVIRNO SPOROČILO: Ajvy

Ne bi..ker ni šla čez prehod za pešče......

Sploh ne morem verjet ,da razmišljate o tem.....narobe svet.....sej voznik je vozil po cesti...mar ne...



Ja, pa saj je že ena zgoraj prepisala iz zakona - lahko prečkaš cesto na takem mestu:

Zakon o varnosti cestnega prometa

95. člen

(7) Pešec mora prečkati vozišče na prehodu za pešce, če je ta oddaljen od njega manj kot 100 metrov. Pešec ne sme prečkati vozišča zunaj prehoda za pešce, če sta smerni vozišči fizično ločeni ali ju loči neprekinjena ločilna črta.

Prehod za pesce v tem primeru ne igra vloge. Dez pa megla veljata pa za oba in pesko in voznika.

(odgovor članu Ajvy)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: bi tožile voznika?
16.1.2010 17:31:01   
~Biba~
hmm če prečkat železniški tir na nezavarovanem prehodu..nekje med njivami...in te povozi vlak...če preživiš..a potem tožiš onega ko vlak vozi?..aja pa megla in dež stauser posted image

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: bi tožile voznika?
16.1.2010 19:18:46   
sazi

IZVIRNO SPOROČILO: UnPerfect

hmm če prečkat železniški tir na nezavarovanem prehodu..nekje med njivami...in te povozi vlak...če preživiš..a potem tožiš onega ko vlak vozi?..aja pa megla in dež stauser posted image


Železniške proge na nezavarovanem prehodu se ne sme prečkat, cesto pa lahko prečkaš, če prehod ni bližje kot 100m, kar v danem primeru ni bil.

(odgovor članu ~Biba~)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: bi tožile voznika?
16.1.2010 19:27:39   
Hope2
Sam ne ste pa res pametneuser posted image . Nimate pojma o cestnih predpisih, niti nimate sekunde časa, da preden bleknete kako neumnost, da preberete ali preplonkate predpis, preberete kaj za nazaj, če slučajno je že kdo napisal zakon ....user posted image Jao, jao

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: bi tožile voznika?
16.1.2010 19:31:49   
sazi
Ma ja, saj je bil že milčjonkrat napisan -tudi na tej strani. Sicer razumem, da se komu ne da brat vseh 4ih strani (meni npr), ampoak če je citat zakona nekaj vrstic višje, pa res ni problem pogledat.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: bi tožile voznika?
16.1.2010 19:33:08   
TomTaylor
no, će že tolk citirate, naj napišem še nadaljevanje 95.čl. ZVCP:

(7) Pešec mora prečkati vozišče na prehodu za pešce, če je ta oddaljen od njega manj kot 100 metrov. Pešec ne sme prečkati vozišča zunaj prehoda za pešce, če sta smerni vozišči fizično ločeni ali ju loči neprekinjena ločilna črta. (8) Pešec mora prečkati vozišče brez ustavljanja in po najkrajši poti. Preden stopi na vozišče, se mora prepričati, če to lahko varno stori.


da ne boste letale čez cesto kot kure in se zanašale zgolj na 95/7 ZVCPuser posted image

in pešec, ki ravna v nasprotju z 95/8 je ali mrtev, ali hudo poškodovan, ali pa mora v najboljšem primeru plačat kazenuser posted image


< Sporočilo je popravil TomTaylor -- 16.1.2010 19:36:21 >


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: bi tožile voznika?
16.1.2010 19:47:32   
abc100
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

no, će že tolk citirate, naj napišem še nadaljevanje 95.čl. ZVCP:

(7) Pešec mora prečkati vozišče na prehodu za pešce, če je ta oddaljen od njega manj kot 100 metrov. Pešec ne sme prečkati vozišča zunaj prehoda za pešce, če sta smerni vozišči fizično ločeni ali ju loči neprekinjena ločilna črta. (8) Pešec mora prečkati vozišče brez ustavljanja in po najkrajši poti. Preden stopi na vozišče, se mora prepričati, če to lahko varno stori.


da ne boste letale čez cesto kot kure in se zanašale zgolj na 95/7 ZVCPuser posted image

in pešec, ki ravna v nasprotju z 95/8 je ali mrtev, ali hudo poškodovan, ali pa mora v najboljšem primeru plačat kazenuser posted image



No sej to je tisto bistvo. Ni naredila prekrška, ker je prečkala cesto, ampak ker se ni prej prepričala, če jo je možno prečkati VARNO! Jaz mislim, da če greš čez cesto ne na prehodu, da moraš biti še toliko bolj previden.


_____________________________

28.8.2007 je zajokal najin sinko Janez


(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: bi tožile voznika?
16.1.2010 22:16:53   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

in pešec, ki ravna v nasprotju z 95/8 je ali mrtev, ali hudo poškodovan, ali pa mora v najboljšem primeru plačat kazenuser posted image



Krivda voznika je vnaprej izkljucena, ne ?
Ce ni bil pijan/a je vse ok. -  pesec je kriv....  Pravzaprav v praksi je vecinoma voznik kriv. Ker je pesec na slabsem v prometu. Sicer bi mi bilo vsec, da je tako kot pravis... Samo pocakam kakega, ki se mi je zameril, da precka cesto zunaj prehoda in lahko pritisnem po gasu.... sam si je kriv.... user posted image  - to je samo prispodoba, da ne bi kdo dobesedno razumel.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: bi tožile voznika?
16.1.2010 22:20:38   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: abc100

No sej to je tisto bistvo. Ni naredila prekrška, ker je prečkala cesto, ampak ker se ni prej prepričala, če jo je možno prečkati VARNO! Jaz mislim, da če greš čez cesto ne na prehodu, da moraš biti še toliko bolj previden.



Hm.. si bila zraven pa ves?
kako ves, da morda voznica ni povsem neprevidno in nevarno gledala nazaj k otrokoma (saj je ravna cesta pa izkoristi da precekira) ko je podrla zensko? kako ves, da ni voznica vozila z razmeram neprilagojeno hitrostjo? kako ves, da voznica ni vozila prehitro in dekoncentrirano oz. kar nepazljivo. Kako ves da ni po avtu lovila flasko aqli morda celo prizigasla cigareto? kako ves, da vse drugo ni v vprasanju temvec je v vprasanju - da se zenska ni prepricala ali lahko varno precka cesto?
In kdaj si popolnoma varen pred seboj in drugimi v prometu?

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu abc100)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: bi tožile voznika?
16.1.2010 22:30:29   
TomTaylor
CSI RR user posted image , počakajmo na forenzično poročilo, pol bomo pa vidl..user posted image

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: bi tožile voznika?
16.1.2010 23:35:32   
abc100
IZVIRNO SPOROČILO: Misek

IZVIRNO SPOROČILO: abc100

No sej to je tisto bistvo. Ni naredila prekrška, ker je prečkala cesto, ampak ker se ni prej prepričala, če jo je možno prečkati VARNO! Jaz mislim, da če greš čez cesto ne na prehodu, da moraš biti še toliko bolj previden.



Hm.. si bila zraven pa ves?
kako ves, da morda voznica ni povsem neprevidno in nevarno gledala nazaj k otrokoma (saj je ravna cesta pa izkoristi da precekira) ko je podrla zensko? kako ves, da ni voznica vozila z razmeram neprilagojeno hitrostjo? kako ves, da voznica ni vozila prehitro in dekoncentrirano oz. kar nepazljivo. Kako ves da ni po avtu lovila flasko aqli morda celo prizigasla cigareto? kako ves, da vse drugo ni v vprasanju temvec je v vprasanju - da se zenska ni prepricala ali lahko varno precka cesto?
In kdaj si popolnoma varen pred seboj in drugimi v prometu?


Vse to je možno. Ampak jaz hočem povedati, da je ne bi prečkala cesto, če bi videla, da se pelje avto po cesti in da vem, da bi moral zavirati, da bi šla čez cesto. Tudi če greš čez zebro, se najprej prepričaš, da je varno, ne butneš kar čez. Greš šele takrat, ko vidiš, da te je voznik opazil in začel zavirati, da ti bo ustavil.


_____________________________

28.8.2007 je zajokal najin sinko Janez


(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: bi tožile voznika?
17.1.2010 10:48:30   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: Misek

IZVIRNO SPOROČILO: abc100

No sej to je tisto bistvo. Ni naredila prekrška, ker je prečkala cesto, ampak ker se ni prej prepričala, če jo je možno prečkati VARNO! Jaz mislim, da če greš čez cesto ne na prehodu, da moraš biti še toliko bolj previden.



Hm.. si bila zraven pa ves?
kako ves, da morda voznica ni povsem neprevidno in nevarno gledala nazaj k otrokoma (saj je ravna cesta pa izkoristi da precekira) ko je podrla zensko? kako ves, da ni voznica vozila z razmeram neprilagojeno hitrostjo? kako ves, da voznica ni vozila prehitro in dekoncentrirano oz. kar nepazljivo. Kako ves da ni po avtu lovila flasko aqli morda celo prizigasla cigareto? kako ves, da vse drugo ni v vprasanju temvec je v vprasanju - da se zenska ni prepricala ali lahko varno precka cesto?
In kdaj si popolnoma varen pred seboj in drugimi v prometu?


Mišek, tole zgodbo oz mišljenje imam že od vsega začetka. Dodala, bi še samo, ali je sploh imela luči prižgane, mogoče jo je zato peška spregledala

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 17.1.2010 10:49:23 >

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: bi tožile voznika?
17.1.2010 10:50:34   
Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: abc100

IZVIRNO SPOROČILO: Misek

IZVIRNO SPOROČILO: abc100

No sej to je tisto bistvo. Ni naredila prekrška, ker je prečkala cesto, ampak ker se ni prej prepričala, če jo je možno prečkati VARNO! Jaz mislim, da če greš čez cesto ne na prehodu, da moraš biti še toliko bolj previden.



Hm.. si bila zraven pa ves?
kako ves, da morda voznica ni povsem neprevidno in nevarno gledala nazaj k otrokoma (saj je ravna cesta pa izkoristi da precekira) ko je podrla zensko? kako ves, da ni voznica vozila z razmeram neprilagojeno hitrostjo? kako ves, da voznica ni vozila prehitro in dekoncentrirano oz. kar nepazljivo. Kako ves da ni po avtu lovila flasko aqli morda celo prizigasla cigareto? kako ves, da vse drugo ni v vprasanju temvec je v vprasanju - da se zenska ni prepricala ali lahko varno precka cesto?
In kdaj si popolnoma varen pred seboj in drugimi v prometu?


Vse to je možno. Ampak jaz hočem povedati, da je ne bi prečkala cesto, če bi videla, da se pelje avto po cesti in da vem, da bi moral zavirati, da bi šla čez cesto. Tudi če greš čez zebro, se najprej prepričaš, da je varno, ne butneš kar čez. Greš šele takrat, ko vidiš, da te je voznik opazil in začel zavirati, da ti bo ustavil.



In kako veš, da to peška ni storilauser posted image

(odgovor članu abc100)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: bi tožile voznika?
17.1.2010 11:19:50   
benika
Mišek, tole zgodbo oz mišljenje imam že od vsega začetka. Dodala, bi še samo, ali je sploh imela luči prižgane, mogoče jo je zato peška spregledala


Tudi ti bi lahko pozorno prebrala poste, preden kaj napišeš. Nesreča se je zgodila ponočiuser posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




nosecnost
bybyka_1987

koliko ste bile stare ko ste povile prvega otrocka?

manj kot 18 (4%)

19-25 (41%)

26-30 (39%)

vec kot 30 (16%)


Število vseh glasov: 1168

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!