|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Krompirjeve počitnice - od kod ime?
25.1.2010 16:08:35   
bumerang
Kaj pa ostali pravite?
Da so res bile tri tedne?!

Zna bit, da je bilo katero od tistih let, ko so šole zapirali zaradi preveč snega ali neogrevanja ali kajvem še kakšnih redukcij ampak potem se je tiste dni noter prinašalo na delovne sobote ali konec leta. Sicer pa se jaz spomnim, da so bile po dva tedna.


_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Krompirjeve počitnice - od kod ime?
25.1.2010 16:43:34   
nejcko
Tudi jaz imam v spominu samo 2 tedna zimskih počitnic. Pa se mi zdi, da sva se enkrat že z Gino okoli teh treh tednov nekaj pričkali, ampak jaz se ne spomnim, da bi kdaj imeli 3 tedne zimskih. Res ne.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Krompirjeve počitnice - od kod ime?
25.1.2010 18:19:06   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Tudi jaz imam v spominu samo 2 tedna zimskih počitnic. Pa se mi zdi, da sva se enkrat že z Gino okoli teh treh tednov nekaj pričkali, ampak jaz se ne spomnim, da bi kdaj imeli 3 tedne zimskih. Res ne.
Seveda smo jih imeli.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Krompirjeve počitnice - od kod ime?
25.1.2010 18:23:26   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Tudi jaz imam v spominu samo 2 tedna zimskih počitnic. Pa se mi zdi, da sva se enkrat že z Gino okoli teh treh tednov nekaj pričkali, ampak jaz se ne spomnim, da bi kdaj imeli 3 tedne zimskih. Res ne.
Seveda smo jih imeli.


Ja seveda, v času Gine in Zare ljudje pozimi niso bili tako mobilni. Pač so se bolj držali v svojih jamah in risali po stenah. user posted image

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Krompirjeve počitnice - od kod ime?
25.1.2010 18:25:16   
ZARA
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Krompirjeve počitnice - od kod ime?
25.1.2010 19:37:16   
bumerang
Pa klinc no, jaz sem tudi vaših let, mi trotedenskih ziher nismo imeli. Razen eno leto, ko ne vem katera naravna nesreča je bila pa smo potem nosili noter.
Da so bile prav s strani ministrstva predpisana trotedenske... še vedno ne verjamem.

Če pa so bile, potem pa samo - zlati stari časi. user posted image

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Krompirjeve počitnice - od kod ime?
25.1.2010 21:36:18   
Colt
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko
Tudi jaz imam v spominu samo 2 tedna zimskih počitnic..

Tudi jaz se spominjam samo dveh tednov zimskih. In takrat je šibal ''Periskop, Sokoli, Zelde, Ničloidi, Arabele, Benji Zax'' itd itd...zlati spomini user posted image


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Krompirjeve počitnice - od kod ime?
25.1.2010 22:22:39   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko
Tudi jaz imam v spominu samo 2 tedna zimskih počitnic..

Tudi jaz se spominjam samo dveh tednov zimskih. In takrat je šibal ''Periskop, Sokoli, Zelde, Ničloidi, Arabele, Benji Zax'' itd itd...zlati spomini user posted image



ja...

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Krompirjeve počitnice - od kod ime?
26.1.2010 9:46:12   
liliana
Tam nekje okrog leta 1982, 1983 ali 1984, mogoče še kako leto prej, so kaki dve ali tri leta zimske počitnice trajale tri tedne.....

Samo nekateri ste še piščančki in se takrat še niste niti rodili....user posted image me stare kokice pa vemo, da so bile zimske počitnice nekoč davno tudi tri tedne......

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Krompirjeve počitnice - od kod ime?
26.1.2010 9:48:27   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Tam nekje okrog leta 1982, 1983 ali 1984, mogoče še kako leto prej, so kaki dve ali tri leta zimske počitnice trajale tri tedne.....

Samo nekateri ste še piščančki in se takrat še niste niti rodili....user posted image me stare kokice pa vemo, da so bile zimske počitnice nekoč davno tudi tri tedne......


ajaaauser posted image , jaz sem začela hodit v šolo leta 85.......OMB, kje je že  touser posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Krompirjeve počitnice - od kod ime?
26.1.2010 9:48:30   
liliana
Aha, še to sem se spomnila....bile so tri tedne takrat, ko se parne in neparne številke niso smele voziti ob določenih dnevih.....verjetno so bile tudi počitnice zato povezane z naftno krizo......user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Krompirjeve počitnice - od kod ime?
26.1.2010 9:50:24   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Aha, še to sem se spomnila....bile so tri tedne takrat, ko se parne in neparne številke niso smele voziti ob določenih dnevih.....verjetno so bile tudi počitnice zato povezane z naftno krizo......user posted image


kakšne parne ali neparne št? Jaz se tega ne spomnim, pa smo imeli avto..katrcouser posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Krompirjeve počitnice - od kod ime?
26.1.2010 9:53:29   
liliana
Bilo je tako, da tisti avto, katerega registrska številka se je končala na par, se ni smela voziti v torek.....tisti avto, katerega registrska številka pa se je končala z neparnim številom, pa se ni smel voziti v sredo.....

No, za dneve nisem čisto sigurna, če sta bila torek in sreda....ali pa torek in četrtek......

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Krompirjeve počitnice - od kod ime?
26.1.2010 9:56:12   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Bilo je tako, da tisti avto, katerega registrska številka se je končala na par, se ni smela voziti v torek.....tisti avto, katerega registrska številka pa se je končala z neparnim številom, pa se ni smel voziti v sredo.....

No, za dneve nisem čisto sigurna, če sta bila torek in sreda....ali pa torek in četrtek......



samo to pa je moglo bit veliko prej, ker je mene mama vsak dan vozila v vrtec in kasneje v šolo.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Krompirjeve počitnice - od kod ime?
26.1.2010 10:45:04   
liliana
Ni bilo to prej....par nepar je bil v času "vladavine" Milke Planinc......in v obdobju "stabilizacije".....

Pa nekje v spominu imam še, da so bile tudi redukcije elektrike takrat.....ko zvečer po šesti ali sedmi uri nekaj ur ni bilo elektrike.....se spomnim, da je Jugoslavija igrala neko fulzbal tekmo takrat na svetovnem prvenstvu, se mi zdi..... in je pol vasi pri nas televizijo na akomulator gledalo....televizija pa je bila velika 10 * 10 cm....user posted image


< Sporočilo je popravil liliana -- 26.1.2010 10:48:18 >

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Krompirjeve počitnice - od kod ime?
26.1.2010 10:46:34   
Anonimen
Bilo je tako, da tisti avto, katerega registrska številka se je končala na par, se ni smela voziti v torek.....tisti avto, katerega registrska številka pa se je končala z neparnim številom, pa se ni smel voziti v sredo.....

a ni pocitnicah govora?user posted image

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Krompirjeve počitnice - od kod ime?
26.1.2010 10:50:34   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute


a ni pocitnicah govora?user posted image



Seveda.....vendar smo zdaj ugotovili, da so počitnice nekoč trajale 3 tedne in da so verjetno bile povezane z naftno krizo in gospodarskimi problemi Jugoslavije v takratnem času, ker so bile v času stabilizacije, sistema par nepar in redukcij elektrike.....user posted image

Krompirjevih počitnic takrat res ni bilo.....zato so pa bile enostavno samo zimske......user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Krompirjeve počitnice - od kod ime?
26.1.2010 11:03:45   
Onasiss
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Tam nekje okrog leta 1982, 1983 ali 1984, mogoče še kako leto prej, so kaki dve ali tri leta zimske počitnice trajale tri tedne.....

Samo nekateri ste še piščančki in se takrat še niste niti rodili....user posted image me stare kokice pa vemo, da so bile zimske počitnice nekoč davno tudi tri tedne......


84...so trajale 3 tedne zaradi OI....user posted image

_____________________________

So what....

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Krompirjeve počitnice - od kod ime?
26.1.2010 13:24:21   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Tam nekje okrog leta 1982, 1983 ali 1984, mogoče še kako leto prej, so kaki dve ali tri leta zimske počitnice trajale tri tedne.....

Samo nekateri ste še piščančki in se takrat še niste niti rodili....user posted image me stare kokice pa vemo, da so bile zimske počitnice nekoč davno tudi tri tedne......

HB, da komu spomin nese še tako daleč v past tense, ker sem se danes skoraj skregala zaradi teh tritedenskih počitnic.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Krompirjeve počitnice - od kod ime?
26.1.2010 14:01:47   
hariba
Ja pa so bile 100% počitnice 3 tedne, koliko let ne vem, ziher 5 vsaj 3 krat, niso bile samo 1984. 1 teden je imela cela Slovenija skupen, 2 tedna pa po območjih kot je še danes. Vem ker sem hodila na počitnice stari mami kjer so imeli počitnice kontra kot mi in je pol vlečnica na bližnjem smučišču delala dopoldan le tisti skupen teden.
Une paene in ne parne cifre so bile ja, ampak mislim, da res zelo dolgo nazaj. Bili so pa boni za bencin, to pa se dobro spomnim, ko sva  s fotrom 3 ure čakala na KS na njih

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Krompirjeve počitnice - od kod ime?
26.1.2010 14:11:36   
liliana
Točno.....boni za bencin so še bili v tistem času, ko smo imeli tritedenske počitnice......user posted image

(odgovor članu hariba)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Krompirjeve počitnice - od kod ime?
26.1.2010 14:12:59   
ZARA
Saj res ... boni za bencin... danes obstajajo samo še darilni, hehe.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Krompirjeve počitnice - od kod ime?
26.1.2010 14:19:44   
liliana
Pa olja, pa kave ni bilo.....bil pa je krompir, to pa res.....

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Krompirjeve počitnice - od kod ime?
26.1.2010 14:21:14   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Pa olja, pa kave ni bilo.....bil pa je krompir, to pa res.....


matr ste starudije ene user posted image  , jaz sem 76 letnik pa se pol tega ne spomnem...no , kavo vem, da je nona švercala iz italije, oz. si jo lahko "na knjižico" prinesel le določeno količino na osebo

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Krompirjeve počitnice - od kod ime?
26.1.2010 14:23:33   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama
matr ste starudije ene user posted image  , jaz sem 76 letnik pa se pol tega ne spomnem...no , kavo vem, da je nona švercala iz italije, oz. si jo lahko "na knjižico" prinesel le določeno količino na osebo

Ej, uš, bihejv jorself!

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?