|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Krompirjeve počitnice - od kod ime?
26.1.2010 14:24:56   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama


matr ste starudije ene user posted image  , jaz sem 76 letnik pa se pol tega ne spomnem...no , kavo vem, da je nona švercala iz italije, oz. si jo lahko "na knjižico" prinesel le določeno količino na osebo


Vidiš, da prihajaš hitro za nami.....šverca kave se že spomniš......user posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Krompirjeve počitnice - od kod ime?
26.1.2010 14:25:42   
ZARA
user posted image  po kosih ji bo že prišlo počasi...

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Krompirjeve počitnice - od kod ime?
26.1.2010 14:25:48   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama
matr ste starudije ene user posted image  , jaz sem 76 letnik pa se pol tega ne spomnem...no , kavo vem, da je nona švercala iz italije, oz. si jo lahko "na knjižico" prinesel le določeno količino na osebo

Ej, uš, bihejv jorself!


šur, veš, da vedno poslušam in ubogam starejše user posted image user posted image

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Krompirjeve počitnice - od kod ime?
26.1.2010 14:26:35   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Jaz sem pa še tista generacija, ki smo imeli v osnovni in srednji šoli samo zimske in poletne počitnice......user posted image


No no no, saj tako hudo pa spet ni bilo - en malček smo bili fraj tudi za prvega majauser posted image



Pa za 29. november

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Krompirjeve počitnice - od kod ime?
26.1.2010 14:27:29   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Tam nekje okrog leta 1982, 1983 ali 1984, mogoče še kako leto prej, so kaki dve ali tri leta zimske počitnice trajale tri tedne.....

Samo nekateri ste še piščančki in se takrat še niste niti rodili....user posted image me stare kokice pa vemo, da so bile zimske počitnice nekoč davno tudi tri tedne......


ajaaauser posted image , jaz sem začela hodit v šolo leta 85.......OMB, kje je že  touser posted image


Mladičuser posted image

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Krompirjeve počitnice - od kod ime?
26.1.2010 16:19:22   
bumerang
Pa dajte no, jaz sem tudi starudija in sem ta leta definitivno bila v OŠ ampak tritedenskih počitnic nisem imela. Sem preživela redukcije, par-nepar, šverckomerc, bone in naftno krizo ampak teh počitnic pa definitivno ne. Smo imeli en skupen teden, enega pa različno pred oz. potem pred tem skupnim.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Krompirjeve počitnice - od kod ime?
26.1.2010 23:50:14   
nejcko
Se spet pod bumerang podpišem. Vsega se spomnim, vsega, le 3-tedenskih počitnic ne user posted image Seveda ne trdim zdaj za živo glavo, da jih ni bilo, ampak spomnim se jih pa res ne. user posted image

Najbolj pa mi je ostalo v spominu, da nam je v času redukcije el., kadar smo imeli pouk popoldan, odpadla zadnja ura ali celo dve user posted image

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Krompirjeve počitnice - od kod ime?
27.1.2010 0:09:36   
gita10
Tudi jaz se spomnim samo dvotedenskih počitnic pa imam zelo dober spomin. Začela sem pa osnovno šolo 82 od takrat se ne spomnim, da bi bilo kdaj mogoče takrat ko je bila 84 olimpijada v Sarajevu ampak še to se spomnim,da sem delala domačo nalogo ko je Jure Franko prejemal srebrno medaljo. Točno vem kako mi je mami dovolila, da sem v kuhinji nekaj risala in lepila , da sem lahko gledala to podelitev. Da pa bi bila tako pridna, da bi to delala med počitnicami pa ne verjamem.

Se pa spomnim par ne par, švercanja kave,....
Ko smo že pri tistih časih naj napišem še eno zanimivost, ki je verjetno mlajše nepoznajo. Takrat ni bilo zaželo, da hodiš v cerkev in ni bilo zaželeno, da si privatnik. Moj oče je bil. Imel je 10 zaposlenih - 11 jih že nisi smel imet ampak je morala mama obrt odpret kadar se nam je obseg dela povečal- dela pa ni zmanjkalo ker je bila Jugoslavija velik trg.
In tako je moj oče spadal med "sovražnike  države" in nam je udba vsak teden ob torkih zjutraj preiskala hišo. In to je trajalo ene dobri dve leti. Tako, da sem jaz kot otrok postala že prijatljica tistih policistov- sem že komaj čakala da pridejo. Ampak danes ko pomislim- kdo bi skrival nekaj v hišii kar veš, da bodo v torek zjutraj našli- še dan danes ne razumem njihovega razmišljanja- mami pa pravi, da je bilo to zaradi tega, da je ona vedno skrbela za red v predalih in omarah, ker če ne bi ji bilo nerodno.  Verjetno so pa ga samo ob živce hoteli spravit.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Krompirjeve počitnice - od kod ime?
27.1.2010 4:43:03   
bumerang
No, jaz sem v OŠ šla še v '70. user posted image
Smo pa mi v šoli vsako zimo za vsako smučarsko tekmo šolske ure preživeli v večnamenskem prostoru pred tv, cela šola z učitelji zraven. Ni bilo pouka, tekme smo gledali. Od začetne špice do zaključne pa če je bilo to sredi ure, potem si še do konca luftal po šoli.
... ja zlati stari časi.

Saj pravim, en teden zimskih počitnic več je bila očitno politika posamezne šole, včasih je bilo to očitno malo drugače kot je danes. Si napisal stabilizacija v dnevnik pa je bil mir. user posted image

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Krompirjeve počitnice - od kod ime?
27.1.2010 10:42:54   
liliana
Tritedenske počitnice so bile pa pika in niso bile politika posamezne šole......vendar so jih leta 1984 skrajšali na dva tedna.....in do leta 1990 ali 1991 so trajale dva tedna.....nato pa samo še en teden....

Če se jih pa nekaterete ne spomnite, pa ne pomeni, da jih ni bilo.......user posted image

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Krompirjeve počitnice - od kod ime?
27.1.2010 12:29:57   
ivao1
IZVIRNO SPOROČILO: Ekaz

Zakaj se imenujejo Krompirjeve počitnice?


nikol nisem o tem razmišlala, je pa vprašanje zelo zanimivo.....mogoče so otroci fraj zato da lahko doma krompir pobirajo...kdaj so že te počitnice :)

(odgovor članu Ekaz)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Krompirjeve počitnice - od kod ime?
27.1.2010 12:33:12   
liliana
Novembra baje....ko je krompir že pobran in klice dobiva.....

(odgovor članu ivao1)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Krompirjeve počitnice - od kod ime?
27.1.2010 12:37:01   
Lenny
Jaz sem lani našla čisto logičen odgovor, zakaj so krompirjeve: najprej ti dopust požre kup denarja, sledi začetek brezplačne osnovne šole, vmes mulc preraste hlače in čevlje, plačaš vse naročnine in članarine in vpisnine in ........ ja, potem kak teden samo s krompirjem na jedilniku prav pride user posted image

_____________________________

Oči: "Sine, kaj delaš?"
Sin: "Nič oči. Pa to počasi!"

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Krompirjeve počitnice - od kod ime?
27.1.2010 12:43:47   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: Lenny

Jaz sem lani našla čisto logičen odgovor, zakaj so krompirjeve: najprej ti dopust požre kup denarja, sledi začetek brezplačne osnovne šole, vmes mulc preraste hlače in čevlje, plačaš vse naročnine in članarine in vpisnine in ........ ja, potem kak teden samo s krompirjem na jedilniku prav pride user posted image



user posted image  evo, pa imamo odgovor user posted image

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Lenny)
Neposredna povezava do sporočila: 64
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?