|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   splav da ali ne?
29.1.2010 11:23:53   
Anonimen
Zdravo!

Sem v zelo nenavednem položaju in potrebujem pomoč vas straršev, da mi svetujete.
Imam enega otroka, strašno sem si ga želela in želim še enega.
Zdaj se mi je pa zgodilo, da sem zanosila , nisem še planirala.
Problem je tudi , ker je kriza tudi v službi in je problem plač. Iskala sem si novo službo in jo našla.
Podpisala pogodbo za krasno plačo. Zdej pa sem noseča, nisem vedla da sem.
Delodajalka ne ve in če bi izvedela, ve da ne morem delat noseča tako zahtevnega projekta. Kaj zdaj ta služba, ki jo še trenutno imam pa gre v maline. Projekt, na katerem bi delala traja vse do konca leta in je zlo zahteven.
Kaj naj naredim?

Splav? Otroka si želim, samo malo kasneje, ker se morem najprej strokovno izpopolnit in poskrbet zato , da bo prihodek v družini.

Kaj naj, čisto sem na tleh,..
A je splav sploh varen? Toliko je slabe kritike na to temo.

Kaj naj naredim?????????? Prosim pomagajteuser posted image user posted image
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: splav da ali ne?
29.1.2010 11:25:27   
Anonimen
zaradi službe da bi šla delati splav-nikakor in sploh ne razumem kako bi lahko to nekdo naredil user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: splav da ali ne?
29.1.2010 11:31:49   
water lily
Šiht - življenje.....fak kakšna dilemauser posted image

Še da odgovorim....ne nebi šla delat splava, ga ni projekta  ki bi me pripravil do tega. Ampak jaz sem malo pristranska ker bi menjala vse projekte na tem svetu za user posted image .

Drugače pa ta nosečnost ni tvoj problem....bo problem pa tvoji šefici ja. Sam ponavljam....ni tvoj problem. Je ženska verjetno plačana za to da take nenačrtovane stvari rešuje ...... če pa ne bo zmogla pa ni na pravem delovnem mestu....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: splav da ali ne?
29.1.2010 11:33:57   
binabina
moje mnenje glede splava je tako, če ni potrebno se pravi da je plod ok da se lepo razvija ga jazna tvojem mestu nebi šla delat,... ker poznam veliko žensk ki so naredile splav potem pa ko so želele imeti otroka  pa jim ni ratalo,.....
kar se ti če pa službe če imaš za nedoločen čas zaposlitev potem se nimaš kaj bati saj te ven v nosečniškem stanju ne morejo oz ne smejo vreči čepa te jih pa lahko krepko stožiš,....
no če bi jaz bila na tvojem mestu nebi tega storila, poleg tega pa ko greš delat splav (namerno) (tko so mi te ženske povedal ) je osebje bolj strogo do tebe,...
zame vem ker sem mogla iz delat splav zaradi odmrtja ploda so bile zelo prijazne,...


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: splav da ali ne?
29.1.2010 11:37:25   
Teni_
Nič, nič in še enkrat nič ni na tem svetu (meni) bolj vrednega od otroka. Nikoli in nikdar ne bi šla na splav, sploh pa ne zaradi službe.

Ti boš morala razmislit, kaj ti je bolj pomembno, oz, če lahko, če ostaneš brez službe normalno finančno grest skozi. Odločitev je samo vajina.

< Sporočilo je popravil Teni RR -- 29.1.2010 11:39:51 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: splav da ali ne?
29.1.2010 11:49:22   
Anonimen
binabina user posted image user posted image user posted image
kake ima veze ko greš delat splav namerno ali ne kako se kdo do tebe obnašauser posted image user posted image
tale tema ni za tvoje bluzenje

(odgovor članu Teni_)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: splav da ali ne?
29.1.2010 12:01:12   
binabina
vem kako je bilo ker sem imela eno punco zaraven v sobi ki je namerno delala spalv, pa so z njo delale medicinske sestre zelo grdo,....

če ti služba več pomeni  kot otrok pa pejt delat spalv,...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: splav da ali ne?
29.1.2010 12:10:09   
Anonimen
daj si še enkrat preberi prosim kaj je napisala avtorica teme in kaj si napisala ti
Vidiš razliko?
tvoja posta bi bilo treba zbrisat,ker sta za smetje

(odgovor članu binabina)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: splav da ali ne?
29.1.2010 12:59:41   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: water lily

Šiht - življenje.....fak kakšna dilemauser posted image

Še da odgovorim....ne nebi šla delat splava, ga ni projekta  ki bi me pripravil do tega. Ampak jaz sem malo pristranska ker bi menjala vse projekte na tem svetu za user posted image .

Drugače pa ta nosečnost ni tvoj problem....bo problem pa tvoji šefici ja. Sam ponavljam....ni tvoj problem. Je ženska verjetno plačana za to da take nenačrtovane stvari rešuje ...... če pa ne bo zmogla pa ni na pravem delovnem mestu....


Se podpišem tukaj.
In povem še to, da je ravnokar ta poseg za mano. Nenamerno. Tako se je žal izšlo, da je bil potreben. In ti povem, da niti malo ni tako enostavno, kot si mogoče zamišljaš.
odloči se kakor hočeš. Ne bom te obsojala. Samo jaz 100% ne bi dala službe pred življenje otroka.

(odgovor članu water lily)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: splav da ali ne?
29.1.2010 13:04:02   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: binabina

moje mnenje glede splava je tako, če ni potrebno se pravi da je plod ok da se lepo razvija ga jazna tvojem mestu nebi šla delat,... ker poznam veliko žensk ki so naredile splav potem pa ko so želele imeti otroka  pa jim ni ratalo,.....
kar se ti če pa službe če imaš za nedoločen čas zaposlitev potem se nimaš kaj bati saj te ven v nosečniškem stanju ne morejo oz ne smejo vreči čepa te jih pa lahko krepko stožiš,....
no če bi jaz bila na tvojem mestu nebi tega storila, poleg tega pa ko greš delat splav (namerno) (tko so mi te ženske povedal ) je osebje bolj strogo do tebe,...
zame vem ker sem mogla iz delat splav zaradi odmrtja ploda so bile zelo prijazne,...




ja kje si pa to pobrala???? jaz sem ga delala namerno.. in noben ni bil zato (od medicinskega osebja) strog do mene... obravnavali so me kot kakršnega koli drugega pacienta.....

(odgovor članu binabina)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: splav da ali ne?
29.1.2010 13:08:27   
blaža
Mislim, da s tem prerekanjem al so prijazni če maš sponatan ss al pa namernega, al pa niso, ne pomagate čisto nič avtorki posta.

jaz sem mela spontan ss in me je res medininska sestra, ki me je peljala v operacijsko posmehljivo vprašala, če me je strah, da sem zato taka( kot da bi ga nardila na kaki rave zabavi in prišla delat splav). Ko sem pa povedala, da mi je pač odmrl, mi je pa z zelenim pregrinjalom solze brisala in nakladala,...

Odločit se boš morala sama s partnerjem, še najbolj sama. Lej za karijero boš še imela čas, če si sposobna, in ne boš celo življenje obžalovala tega joba. Glede splava ti ne morem rečt enako, ker je možnost, da ga boš obžalovala celo življenje. dobro premisli, če boš sposobna s tem živet.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: splav da ali ne?
29.1.2010 14:13:01   
Anonimen
Pozdravljena,

sočustvujem s tabo. Pred tabo je dilema, življenjska dilema. Odločata ti in odloča tvoj partner. Odločata o življenjih. Odločitev, kakršna koli že bo, bo vsekakor zaznamovala vaše življenje. V vsakem primeru bo težko. Kakor koli se boš/bosta odločila, odločitev sprejmi, žaluj in pojdi dalje. Ne oziraj se nazaj!

Nekateri argumenti, ki so jih napisale predhodnice "so privlečeni za lase". Kaj prida si z njimi niti ne moreš pomagat. Vedi pa: to je tvoja situacija. In samo tvoja, vtkana v niti tvoje družine. Tvoje zgodovine uporabnice ne poznamo. Samo ti jo poznaš, ti si jo izkusila. Na njeni podlagi pa zidaj prihodnost. Ne bodi preveč obremenjena z drugimi. Naredi tako, kot je prav za tebe in tvojo družino. Tudi če se boš odločila za službo, nisi slab človek, slaba ženska ali mama.

user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: splav da ali ne?
29.1.2010 14:19:51   
Anonimen
Aja, pa še to! Splav dela strokovno osebje. In je varen, v kolikor se v obsegu posega lahko zagotovi varnost. Pri vsakem posegu lahko pride do komplikacij, ki pa so redke. Vsi delajo tako, da komplikacij ne bo. Komplikacije so lahko po navadnem cepljenju, pri prehladu... ampak vsi računamo na to, da jih ne bo.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: splav da ali ne?
29.1.2010 14:21:41   
slovenka
anonimna, jaz razumem tvojo dilemo, tudi meni je kariera precej pomembna... vendar pa mislim, da ne bo ok, če greš naredit splav - glede na to, kar si napisala. V službi se bo že uredilo, otročiček je pa na dolgi rok. Saj tudi v nosečnosti lahko marsikaj narediš, zakaj pa ne. Jaz sem v prvi nosečnosti imela velik mednarodni projekt, veliko ljudi sem vodila, sami tujci... vsi so se čudili, kako lahko jaz to s trebuhom delam, pa me ni nič motilo... še danes dobivam pohvale iz tujine, kako sem to izpeljala in sprašujejo, kako je kaj pupa. V glavnem, vse se da.

Odloči se za bebija, ker ti sigurno ne bo nikoli žal, potem pa se pogovori s šefico, povej, kako je naneslo... Če ni grozna oseba, tudi ona ne bi želela, da greš delat splav zaradi njene službe... če pa je grozna oseba, pa tako nima smisla, da se žrtvuješ za njo. Če si tako lepo zamenjala službo, domnevam, da imaš dobre kvalifikacije in te bodo tudi drugi želeli. Mene je tudi druga nosečnost malo prehitela, sem mislila, da bo trajalo kakšno leto... ampak sedaj sem v drugi polovici in komaj čakam bebija, zdravnica na pregledu je rekla, da je podoben meni in take. Vse se uredi, čeprav ni zmeraj idealna situacija. Drži se! Čez čas se bo pokazalo, da je bebi vseeno prišel ob pravem času, samo tebi sedaj to ni jasno user posted image

_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: splav da ali ne?
29.1.2010 14:22:51   
slovenka
sicer pa glede prijaznosti in neprijaznosti - z mano niso bili prijazni, pa sem čist lepo prišla rodit... tako da na to se jaz sploh ne bi ozirala. Sem se že marsikaj naučila in v drugo sigurno ne bodo delali z mano tako kot v prvo.

_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: splav da ali ne?
29.1.2010 14:23:27   
Anonimen
Draga anonimna!

Me je vedno zanimalo ali se je se kdaj katera soocila z takim problemom.
Danes preberem tvoj post in je odsev moje izkusnje. Upam, da ti moja izkusnja pomaga.

Bila sem 26, zanosila sem ravno ko sem se zacela z magisterijem. Zelo sem se borila, da bi pridobila mesto raziskovalke in bila sem neznansko vesela, da mi je uspelo. Potem pa sok, zanosila sem in sicer cisto ne-planirano.

Nehala sem jemati KT in sem pac mislila, da itak v prvem mesecu ne bom zanosila. Kaksna naivnost, bum ko sem odkrila sem bila noseca ze kar nekaj casa. Mislila sem pac, da se mi je zaradi nehanja KT menstruacija mal spremenila in nisem bila pozorna, pa da sem se malo poredila.

Torej, bila sem na pragu da zacnem delati tisto kar sem si vedno zelela, ali pa da imam otroka. Partner je bil totalno ne pripravljen na situacijo in njegova reakcija je bila zame signal, da ce se odlocim za otroka se lahko zgodi da ga bom zgubila. Odlocila sva se da delam splav. Ker sem bila noseca ze kar nekaj casa sem morala iti na komisijo in tam mi je po pogovoru socialna delavka rekla: najprej morate biti vi zadovoljni sama s sabo v zivljenju in sele potem bo zadovoljen tudi vas otrok. Meni je bilo po tem pogovoru jasno da sem sprejela pravo odlocitev. V bolnici (Ljubljana) so bili prijazni se predvsem ker sem se matrala tri dni, obicajno se konca v enem. Nihce me ni obsojal.

Sedaj je 5 let kasneje. Po spalvu sem pocasi sprevidela, da mojega partnerja moje zdravje in psihicno pocutje po splavu ne zanimata prevec. To je bila tema o kateri me ni spraseval, ceprav ne da bi obzalovala, sem se jaz kdaj pa kdaj o tem hotela pogovoriti. Prisla sem do spoznanja, da ne zelim iti skozi zivljenje z "ledeno goro" in sem koncala najino vezo. Spoznala sem nato cudovitega partnerja, se z njim porocila in sedaj nosim njegovega otroka. Srecna sem, zelo, tudi studij katerega sem takrat zastavila letos koncujem.

Ali sem kdaj obzalovala: Ne, sem pa premisljevala o tem in pogovor z tedajsnim partnerejm bi mi prisel mnogokrat prav vendar ni bil pripravljen o tem govoriti. Kmalu pa zacetku veze sem o splavu povedala tudi mojemu zdajsnemu mozu, ni se zgrazal, ni me obosjal, ampak sprejel mojo odlocitev kot nekaj normalnega.

Sem se kdaj bala posledic: Sem, vendar sem bila po splavu na pregledu pri dveh razlicnih ginekologinjah in obe sta bili vedno pozitivni, da ne bo posledic. Menstruacija je bila redna in sedaj sem noseca, na zacetku vendar z upanjem da bo vse uredu.

Tudi jaz sem vedno rekla, da splava ne bi naredila. Nikoli ne reci nikoli, sem ga. Vem, da me bo to spremljalo celo zivljene, z odlocitvijo sem se sprijaznila, z njo zivim. Velikokrat se spomnim na tisti cas, ampak v meni sedaj raste otrok moskega katerega sem vedno le sanjala. Uresnicila sem svoje zelje in to me dela srecno. Z vprasanji kaj bi bilo ce tega ne bi naredila se ne ukvarjam, kajti vem da je bila moja odlocitev prava.

Srecno ti zelim!


(odgovor članu blaža)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: splav da ali ne?
29.1.2010 14:42:46   
Anonimen
Odgovori bodo za ali proti. Pomembno pa je da temeljito razmisliš sama pri sebi, kajti samo ti boš s to odločitvijo živela. Celo življenje.

Naj povem samo svojo situacijo... Znašla sem se pred podobnim izzivom. Zame osebno res izrednega pomena. Dobila sem projekt na katerem sem vedno strašno želela delati. Pred tem pa sem zanosila- sicer načrtno. Po tej novici o projektu me je mal streznilo. Začela sem razmišljati, nič nisem spala. Nisem razmišljala o splavu kot ti, ampak me je morilo ker bi morala s projektom zaključiti ravno okrog roka. Najverjetneje po roku. Skrbelo me je kako bo potekala nosečnost ipd. Itak mi je bilo slabo, ful sem bila neskoncentrana. S strani vodstva sem bila s projekta odstranjena. Šus u glavo. Za splav se nisem odločila ker sem mnenja da taka reč za vedno zaznamuje žensko, s samo situacijo pa se nikakor nisem znala spopast.

Celo nosečnost sem bila zaradi tega v slabem psihičnem stanju. Po rojstvu sem imela pop. depresijo... Do otrokovega šestega meseca sem bila obupna. Težko je, res. Za vse sem krivila otroka, nisem ga marala, nisem ga hotla niti previjat niti hranit- vse je delal mož.

Kako se je stanje izboljšalo... Sej ne vem. Vem samo da je ta otrok zdaj zame največje sonce na tem svetu in mi je žal da sem se tako gnala za službo. In izgubila mesece čudovite nosečnosti in prve mesece otrokovega življenja. Dojela sem, da služba vedno počaka. Če ne ta, pa druga. Boljša. za službo bo še vedno čas.

Na srce ti polagam- res razmisli. Če se ti bo v službi karkoli zalomilo si lahko na koncu brez izziva in brez otroka... Če ti uspe, lahko sprejmeš izziv in spelješ službo kot je treba, pa še rodiš. Res razmisli... Sama menim da ni vredno uničevat življenja zaradi službe. Čeprav je situacija težka...

Srečnouser posted image

(odgovor članu slovenka)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: splav da ali ne?
29.1.2010 14:43:07   
Anonimen
Popolnoma se strinjam: najprej bodi zadovoljna ti, da bodo zadovljni tudi tvoji otroci in tvoj mož.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   [Brisano sporočilo]
29.1.2010 15:07:46   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: splav da ali ne?
29.1.2010 15:28:21   
slovenka
Saj mislim, da tu ne gre zgolj za to dilemo - narediti splav zaradi službe... ampak da si avtorica teme obeta celo življenjsko pot tukaj... Dejansko me ne poznamo dobro okoliščin in je težko posploševati. Bo morala res sama razmisliti, kako in kaj... Sama bo najbolj čutila, kaj je prav in kaj ne. Tako kot mislim, da pri anonimni dva posta gor ni bil edini razlog za splav začetek podiplomca, ampak tudi odnos s partnerjem, nepravi čas... Jaz sem bila tudi mlada raziskovalka in nosečnost ne bi tega spremenila, bi pač pavzirala in bi se čas za doktorat podaljšal. Tudi moja kolegica bo sedaj tako naredila - načrtno... Če pa bi ob tem še čutila, da ni partner tisti, s katerim bi imela otroka in še kaj drugega, pa bi se tudi morda tudi jaz drugače odločila...


_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: splav da ali ne?
29.1.2010 15:38:52   
Anonimen
hmm  po temtakem bi mogle tud ženske,ki so vedela da partner ni pravi,niso imele službe narediti splav??
Mene je partner zapustil in bi lahko šla delati splav po vaše.Ampak ga nisem ,ker ni bilo razloga ZA.

(odgovor članu slovenka)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: splav da ali ne?
29.1.2010 15:58:59   
aprilčica07
Kaj narediti ti  ne morem povedat, odločitev bo le tvoja oziroma vajina.  Jst ti lahko povem le svoje mnenje: zaradi službe sama osebno ne bi nikoli delala splava.

Kakorkoli se boš določila, ti želim vse dobrouser posted image user posted image user posted image


_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: splav da ali ne?
29.1.2010 16:03:15   
Sanikaa

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

zaradi službe da bi šla delati splav-nikakor in sploh ne razumem kako bi lahko to nekdo naredil user posted image


nekak tko bi tud jz rekla... iz sluzbe te lahko vsak trenutek fliknejo brez kakrsnekoli slabe vesti, pa ceprav jim pustis duso. niso vredni cesa takega, moje mnenje.


Se podpišem .....službe so vedno, novi projekti bodo prišli ... otročiček je pa vajin
Srečnouser posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: splav da ali ne?
29.1.2010 17:04:10   
NiNiBo
Zelim ti, da bos znala ziveti z odlocitvijo pa kakrsna koli ze bo user posted image

< Sporočilo je popravil NiNiBo -- 29.1.2010 17:11:13 >

(odgovor članu Sanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: splav da ali ne?
29.1.2010 17:09:10   
Anonimen
Res je, se strinjam doktorat lahko pocaka, in sedaj vem da bi pocakal ce bi se mi to zgodilo danes. Tako kot pravis slovenka, ceprav se je zdelo da je bil takrat doktorat kriv za splav, sem mogoce podzavestno cutila, da tudi partner ni bil pravi.

Danes z izkusnjami, cudovitim partnerjem katerega imam, mi splav na misel ne pride. Komaj cakam, da najina pikica prijoka na svet. In glede na te izkusnje jaz ne obsojam nikogar, ce pa se odlocis za splav moras vedeti, da bo potrebno z tem dejanjem ziveti celo zivljenje. Pomislit moras, kako bos z to odlocitvijo zivela takrat, ko se kaj zalomi npr. ne bos morala vec imeti otrok. Ni velike verjetnosti, da se to zgodi, se pa lahko.

Danes sem tudi jaz mnenja, da zaradi sluzbe ne bi delala splav. Ne zdi se mi vredno tudi slucajno ne, se zdalec ne. Tudi ko sedaj pisem clanke, lovim roke in ob enem pod srcem nosim najino bitje, mi je najpomembnejse da nisem zivcna, da nisem pod stresom, da se naspim, vse le zato da bi bila moja pikica zdrava. Briga me za vse druo, pomembni smo mi trije. Vidis, kako se lahko vse spremeni, pred petimi leti sem o vsem razmisljala popolnoma drugace.

Najbolj pomembna si ti, tvoja sreca. Ce te bo kdo kdaj obsojal, bos ti obsojala sebe. Na koncu bo to tvoja odlocitev, ne bo vedno lahko ziveti z njo.

(odgovor članu slovenka)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?