|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   otroški dokladi
1.2.2010 22:59:13   
Anonimen
glede otroških dokladov. Nama je ena socialna delavka že ene par mesecev nazaj rekla, da se, če se otrok rodi marca, se za otroški dodatek gleda predpreteklo leto-torej prihodki predpreteklega leta. A to vlogo po rojstvu oddajaš al kako, ker sem zasledila, da pri tem rabiš otrokov emšo, ki ga še ne dobiš ravno prve dni po rojstvu?
Torej pri nama je tako, da bi nama zelo prav prišlo, da se nama šteje predpreteklo leto, saj sva bila takrat še oba študenta in tako brez skoraj vseh prihodkov (razen seveda tistih prek ŠS).
Zdej sem ful zakomplicirala...a se pri obravnavanju vloge gleda datum rojstva otroka ali datum oddaje vloge?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: otroški dokladi
1.2.2010 23:17:01   
nananaja
tudi

< Sporočilo je popravil nananaja -- 1.2.2010 23:20:48 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: otroški dokladi
1.2.2010 23:19:54   
nananaja
Tudi delo prek servisa in štipendija se šteje v dohodek za izračun otroškega dodatka.

Mi smo vedno dobili emšo in davčno takoj prvi teden, v Kranju je v porodnišnici prišla do mene delavka matičnega urada.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: otroški dokladi
1.2.2010 23:44:28   
Anonimen
ja to vem, da se delo prek ŠS tudi šteje, samo je dohodka bistveno manj kot pa zdaj ko ima moj dobro plačo, jaz sem sicer še  zmeraj študentka.

(odgovor članu nananaja)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: otroški dokladi
1.2.2010 23:49:44   
nananaja
Torej poskusiš oddati do konca marca. Otrok dobi emšo ob vpisu v matično knjigo in to sedaj urejajo že v porodnišnici. Če ne dobiš dovolj zgodaj rojstnega lista, se pač na matičnem uradu pozanimaš.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: otroški dokladi
1.2.2010 23:50:26   
nananaja
Torej poskusiš oddati do konca marca. Otrok dobi emšo ob vpisu v matično knjigo in to sedaj urejajo že v porodnišnici. Če ne dobiš dovolj zgodaj rojstnega lista, se pač na matičnem uradu pozanimaš.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: otroški dokladi
2.2.2010 7:41:50   
bučkabb
ko oddajaš vlogo za otroške vpišep dohodke iz zadnje dohodninske odločbe, ki jo imaš oz. bi jo imela, če bi bila davčni zavezanec.

se pravi letos do konca maja vpisujemo podatke za leto 2008, nato bodo dohodninske odločbe že zunaj in se vpisujejo podatki za leto 2009

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: otroški dokladi
2.2.2010 7:53:44   
zmajaz
To vse drži, da se upoštevajo dohodki iz predpreteklega leta itd. AMPAK, ker tvoj predpreteklo leto bil študent, zdaj pa je ZAPOSLEN, kre za pomembno spremembo statusa, zato se bo zanj upošteval dohodek, ki ga ima ZDAJ, in ne tista občasna dela prek ŠS. Ker tudi če se na primer eden od staršev zaposli med letom, ko že prejemata OD, je treba to spremembo TAKOJ prijaviti in ti takoj tudi znižajo OD. Če tega ne narediš, pa potem ugotovijo, da se je to zgodilo, moraš pa itak vračati preveć izplačan OD - to se kar pogosto zgodi.

Vloge se pa ne more oddati pred rojstvom otroka, ker moraš, kot si že sama ugotovila, počakati, da dobiš otrokov rojstni list in emšo, kar traja tam tudi 2-3 tedne po porodu - in glede tega, katere podatke vpišeš (ali za preteklo ali za predpreteklo leto), je pomemben datum oddaje vloge, ne rojstva otroka.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 2.2.2010 7:55:11 >

(odgovor članu bučkabb)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: otroški dokladi
2.2.2010 8:17:01   
benika
Kakorkoli obrneš in preračunavaš, bo treba vpisat fantove dohodke zadnjega leta. Vlogo za OD moraš oddat najkasneje v 3. mesecih od datuma poroda, saj si tako zagotoviš, da ti bodo izplačali OD od samega začetka. Če vlogo oddaš po 3 mesecih od rojstva, jih boš začela prejemati od datuma vložitve vloge naprej. 

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: otroški dokladi
2.2.2010 10:59:18   
Anonimen
Torej on se je zaposlil novembra 2008 in tako v letu 2008 prejel le eno plačo, prej je bil študent, ampak ni delal preko ŠS in tako ni imel nobenih dohodkov prek ŠS. Kako je s tem, ali se mu bo za predpreteklo leto upoštevala le ta plača ali se bo potem gledalo leto 2009?

(odgovor članu benika)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: otroški dokladi
2.2.2010 12:52:07   
zmajaz
Leto 2009 - ker 2008 ni realno stanje dohodkov.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: otroški dokladi
3.2.2010 22:10:56   
nananaja
Moj brat in punca sta se oba zaposlila konec leta, aprila pa dobila naraščaj, pa se ni nič govorilo o nerealnem letu in vračanju OD.
Pa jaz sem tudi že drugič dala vlogo za predpreteklo leto, pa četudi sem se zaposlila za precej višjo plačo, kot je bila moja porodniška. Ne lani ne letos ne bomo vračali, bodo nam pa v naslednjem letu izračunali nižji OD.
Javit pa je treba druge spremembe, kot je vstop otroka v vrtec, če je prej dobival 20% višji OD, pa spremembe glede preživljanja pri ločenih starših in podobno. Take spremembe center sam preverja v določenem času leta za nazaj in potem zahtevajo vračila, če nisi javil sprememb. Davčna jim ne posreduje podatkov, zato nimajo nobene podlage za zahtevo po vračilu.
Je pa res, da lahko ob izgubi službe ali nadomestila prosiš za izreden izračun zaradi spremembe stanja.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: otroški dokladi
5.2.2010 11:36:05   
maxi133
Tudi jaz imam problem s tem...če mi lahko pomagate.
Če želim neprekinjeno dobivati otroški dodatek, moram do konca februarja oddati vlogo z dohodki iz 2008. Zadeva je taka, da sem imela v letu 2008 precej višji dohodek kot 2009, zato bi rada tako uredila, da bi se upoštevali dohodki iz 2009. Kdaj naj oddam vlogo?? Preskočila bi marec.... A če oddam vlogo marca moram še vedno upisati dohodke iz 2008???
Hvala!

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: otroški dokladi
5.2.2010 12:04:06   
zmajaz
Ne bo ti šlo skozi - vse do konca marca se oddajajo podatki iz 2008, šele od aprila dalje pa iz 2009. Saj boš pa zato imela naslednje leto višji OD, ko boš oddajala podatke za leto 2009.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 5.2.2010 12:05:11 >

(odgovor članu maxi133)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: otroški dokladi
6.2.2010 0:12:01   
sazi

IZVIRNO SPOROČILO: maxi133

Tudi jaz imam problem s tem...če mi lahko pomagate.
Če želim neprekinjeno dobivati otroški dodatek, moram do konca februarja oddati vlogo z dohodki iz 2008. Zadeva je taka, da sem imela v letu 2008 precej višji dohodek kot 2009, zato bi rada tako uredila, da bi se upoštevali dohodki iz 2009. Kdaj naj oddam vlogo?? Preskočila bi marec.... A če oddam vlogo marca moram še vedno upisati dohodke iz 2008???
Hvala!



Izide se ti samo, če oddaš aprila - torej 2 meseca ne prejemaš OD - to si pa preračunaj, kakšna je razlika in če se ti splača.

(odgovor članu maxi133)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: otroški dokladi
6.2.2010 8:51:32   
Oceania

IZVIRNO SPOROČILO: sazi


IZVIRNO SPOROČILO: maxi133

Tudi jaz imam problem s tem...če mi lahko pomagate.
Če želim neprekinjeno dobivati otroški dodatek, moram do konca februarja oddati vlogo z dohodki iz 2008. Zadeva je taka, da sem imela v letu 2008 precej višji dohodek kot 2009, zato bi rada tako uredila, da bi se upoštevali dohodki iz 2009. Kdaj naj oddam vlogo?? Preskočila bi marec.... A če oddam vlogo marca moram še vedno upisati dohodke iz 2008???
Hvala!



Izide se ti samo, če oddaš aprila - torej 2 meseca ne prejemaš OD - to si pa preračunaj, kakšna je razlika in če se ti splača.


Se pravi, da bi po isti doh. odločbi dve leti prejemala OD. Ampak pravica se prizna za 12 mesecev, torej rabiš 1x naredit ta premik in se vedno upošteva lanska, namesto predlanska doh. odločba.

_____________________________

Fornication Under the Consent of the King.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: otroški dokladi
6.2.2010 10:58:14   
sazi


Se pravi, da bi po isti doh. odločbi dve leti prejemala OD. Ampak pravica se prizna za 12 mesecev, torej rabiš 1x naredit ta premik in se vedno upošteva lanska, namesto predlanska doh. odločba.


Ne, ne bi 2x dobivala po isti dohodninski odločbi, ampak bi eno preskočila.
Torej, do februarja dobiva po odločbi 2007,
če bi oddala letos februarja ali marca za podaljšanje, bi dobivala po odločbi 2008,
če pa odda aprila, dobiva po odločbi 2009 - to sicer za sabo potegne dejstvo, da je dva meseca brez OD, vendar se pri zelo nizkih razredih tudi to izplača
naslednič bo za OD oddajala vlogo npr. aprila 2011 in takrat se bodo upoštevali dohodki 2010
nobeno leto se ne upošteva 2x, le leto 2008 preskoči

(odgovor članu Oceania)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: otroški dokladi
6.2.2010 10:59:19   
sazi

Ampak pravica se prizna za 12 mesecev, torej rabiš 1x naredit ta premik in se vedno upošteva lanska, namesto predlanska doh. odločba.


Ja, točno tako - enkrat preskok, potem si pa vedno na lanskem letu

(odgovor članu Oceania)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: otroški dokladi
6.2.2010 12:59:10   
suzy85
nosečka24 po mojem, se bodo tudi tvojemu upoštevali vsi dohodki, ki jih je prejel leta 2008. leto 2009 pa se mu bo upoštevalo naslednje leto, ker bosta vlogo verjetno spet oddala februarja.

sama sem skoraj diplomirala iz teh dokladov. user posted image user posted image decembra 2008 sem dobila zaposlitev za določen čas (12 mesecev), zato sem javila spremembo februarja 2009, ko sem imela 1. celomesečno plačo. na podlagi tega mi je upoštevala vse dohodke, ki sva jih imela s partnerjem v letu 2007 + mojo celoletno plačo, ki je pravzaprav še niti nisem prejela! no, letos aprila, ko bom spet oddala vlogo za doklade, pa se mi bodo spet upoštevali dohodki iz leta 2009. ni mi blo jasno kako se lahko en in isti dohodek upošteva 2x, dokler nisem izvedela po katerem pravilniku se ravnajo.


_____________________________

Pameten človek ne naredi vseh napak sam. Možnost da tudi drugim. (W. Churchill)

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: otroški dokladi
6.2.2010 13:02:58   
Anonimen
sama se pred parimi leti zgubila sluzbo on sem sla vprasat, ce lahko upostevajo dejansko stanje pri otr. dod.

pa mi je gladko malo rekla.....boste pa naslednje leto dobivali vecjo ptr. dod!user posted image

grem stavit, da ce bi bilo kontra, da bi se mi dohodek povecal, ne bi bilo treba cakat 1 leto na zmanjsanje doklad!user posted image

(odgovor članu suzy85)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: otroški dokladi
6.2.2010 14:04:47   
maxi133



Se pravi, da bi po isti doh. odločbi dve leti prejemala OD. Ampak pravica se prizna za 12 mesecev, torej rabiš 1x naredit ta premik in se vedno upošteva lanska, namesto predlanska doh. odločba.


Ne, ne bi 2x dobivala po isti dohodninski odločbi, ampak bi eno preskočila.
Torej, do februarja dobiva po odločbi 2007,
če bi oddala letos februarja ali marca za podaljšanje, bi dobivala po odločbi 2008,
če pa odda aprila, dobiva po odločbi 2009 - to sicer za sabo potegne dejstvo, da je dva meseca brez OD, vendar se pri zelo nizkih razredih tudi to izplača
naslednič bo za OD oddajala vlogo npr. aprila 2011 in takrat se bodo upoštevali dohodki 2010
nobeno leto se ne upošteva 2x, le leto 2008 preskoči


Hvala punce za nasvet! Po moje bom kar tako naredila, da preskočim 2 meseca. Moja plača je cca 500eur nižja od prej, tako da mislim, da bi se mi kar poznalo. Do sedaj sem dobivala 19 eur, tako da glede na to da sem 2009 dobivala toliko manjšo plačo kot 2008, bi mogla sedaj kakšen eurček več dobit ane? user posted image

Pardon nosecka24, da sem se ti uštulila v temo user posted image

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: otroški dokladi
6.2.2010 14:05:27   
maxi133
ojoj sem nekaj zablodila s citiranjem user posted image

(odgovor članu maxi133)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: otroški dokladi
6.2.2010 14:47:07   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

sama se pred parimi leti zgubila sluzbo on sem sla vprasat, ce lahko upostevajo dejansko stanje pri otr. dod.

pa mi je gladko malo rekla.....boste pa naslednje leto dobivali vecjo ptr. dod!user posted image

grem stavit, da ce bi bilo kontra, da bi se mi dohodek povecal, ne bi bilo treba cakat 1 leto na zmanjsanje doklad!user posted image

To je čisto tako - če pa potem naslednje leto dobiš službo, se ti pa spet ne upošteva prejšnje leto, ko si bila brezposelna, ampak ti TAKOJ znižajo otr. dodatek glede na plačo, ki jo imaš v trenutni zaposlitvi. Pa tudi ob izgubi zaposlitve ti ga MORAJO zvišati - samo je treba bit dost tečn, ker jim je marsikje odveč in te lepo odpravijo. Samo če vztrajaš, se po možnosti obrneš magari na ministrstvo, ti pa potem zvišajo - so že bili taki primeri.
Evo: 

102. člen (obveznost sporočanja sprememb) Zakona o starševskem varstvu in družinskih prejemkih pravi:
Pogoji za pridobitev pravic po tem zakonu morajo biti izpolnjeni ves čas prejemanja pravic.
Vsakdo mora sporočiti centru dejstva in okoliščine oziroma vse spremembe, ki vplivajo na priznane pravice, njihovo višino in obdobje prejemanja, v 8 dneh od dne, ko je taka sprememba nastala oziroma je zanjo zvedel.
Spremembe, ki jih je treba sporočiti centru so: sprememba števila družinskih članov, zaposlitev ali izguba zaposlitve enega od vzdrževalcev družine, začetek opravljanja samostojne dejavnosti ali zaposlitev otroka po 15. letu starosti, namestitev otroka v rejniško družino ali drugo obliko institucionalnega varstva.
Če se ugotovi, da so nastopile okoliščine, zaradi katerih bi bilo treba izdati drugačno odločbo o pravici oziroma odločbo o spremembi priznanja pravice iz tega zakona, center začne postopek po uradni dolžnosti
 
 
Iz tega izhaja, da je center takoj dolžan izdati novo odločbo tudi v primeru izgube zaposlitve! Samo marsikje so tako "prijazni", da moraš to dobesedno izsiliti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: otroški dokladi
6.2.2010 14:57:42   
Anonimen
tnx zmajaz

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: otroški dokladi
6.2.2010 19:37:30   
suzy85
zmajaz hvala za informacijo! sem jim decembra javila, da nisem več zaposlena, pa je rekla, da bom itak aprila dala novo vlogo noter, pa se mi bo upoštevalo. jo bom verjetno že prej oddala! user posted image

_____________________________

Pameten človek ne naredi vseh napak sam. Možnost da tudi drugim. (W. Churchill)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?