|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: višina otroškega dodatka?
11.2.2010 13:02:28   
Kerensa*
Enaka, kakor za zaposlene za polni delovni čas za minimalno plačo, torej ne-vem-koliko čez 200€ mesečno.

(odgovor članu mateya24)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: višina otroškega dodatka?
11.2.2010 13:04:50   
zmajaz
Saj morajo biti navedeni na tistem mesečnem obračunu, ki ga je dobivala domov.

(odgovor članu mateya24)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: višina otroškega dodatka?
11.2.2010 13:06:24   
zmajaz
Prispevki od minimalne plače so 228 eur - samo mi je pa malo čudno, da bi človek dobival 193 eur, prispevkov pa bi bilo plačanih za 228. Mislim, da bi v takem primeru te osebe raje videle, da bi ta denar šel njim in jim pač ne bi delovna doba tekla. user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: višina otroškega dodatka?
11.2.2010 13:08:59   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
samo mi je pa malo čudno, da bi človek dobival 193 eur, prispevkov pa bi bilo plačanih za 228.

Saj manj ne morejo biti za polni delovni čas (in biti mama je polni delovni čas).

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: višina otroškega dodatka?
11.2.2010 13:10:55   
mateya24
No tako, pravi, da je za starševski dodatek prejela samo odločbo na kateri je bila napisana vsota denarja, ki ga bo prejemala, ter da se ji bo plačeval prispevek za obvezno pokojninsko in invalidsko zavarovanje.
Nikjer pa ne piše vsote, koliko bi naj znašal ta prispevek.

Zmajaz....pravi, da ni prejemala nikakršnih mesečnih obračunov.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: višina otroškega dodatka?
11.2.2010 13:11:15   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
Mislim, da bi v takem primeru te osebe raje videle, da bi ta denar šel njim in jim pač ne bi delovna doba tekla. user posted image

O, seveda, da bi, ampak catch je v tem, da jim ne teče samo delovna doba, temveč tudi zavarovalna doba. Mati je zdravstveno in invalidsko zavarovana ta čas (ne samo pokojninsko). Če bi denar dali njej, si prispevkov morda ne bi plačala, posledično pa bi bila nezavarovana in bi, na državne stroške, koristila ambulanto za ljudi brez zavarovanja. Kar bi bil pa dvojni strošek za državo.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: višina otroškega dodatka?
11.2.2010 13:12:01   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: mateya24
pravi, da ni prejemala nikakršnih mesečnih obračunov.

Tudi jaz jih nisem (v letu 2007 za leto 2006).

(odgovor članu mateya24)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: višina otroškega dodatka?
11.2.2010 13:14:33   
mateya24

Ok, še eno vprašanje...
A ta izračun za višino otroškega dodatka na strani CSD Šiška, deluje pravilno?
Je katera sprobala to?

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: višina otroškega dodatka?
11.2.2010 13:18:32   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: mateya24
Zmajaz....pravi, da ni prejemala nikakršnih mesečnih obračunov.


Aja - no to nisem vedela v praksi - sem mislila, da jih prejemaš, tako kot pri običajni porodniški. Ja no potem bodo ti prispevki verjetno znašali 228 eur, ker so to, kot ugotavljava s Kerenso, najnižji možni prispevki za polni delovni čas.

Hm - kaj pa tista varianta, ko si recimo kot brezposelna oseba ali oseba, ki doma varuje otroke, mlajše od 6 let, prostovoljno plačuješ prispevke in jih plačuješ polovični znesek, teče ti pa polna delovna/zavarovalna doba. Kaj če je mogoče tudi tako in se v resnici plačuje manj? Saj ne vem, samo ugibam - glede na to, da je tu zdaj pomembna prav višina, koliko je bilo teh prispevkov dejansko plačanih.

(odgovor članu mateya24)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: višina otroškega dodatka?
11.2.2010 13:18:59   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: mateya24
Ok, še eno vprašanje...
A ta izračun za višino otroškega dodatka na strani CSD Šiška, deluje pravilno?
Je katera sprobala to?

Meni je vedno pravilno izračunal.

(odgovor članu mateya24)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: višina otroškega dodatka?
11.2.2010 13:20:33   
zmajaz
Kaj pa na odločbi za OD - tam so pa navedene točne cifre dohodkov - morda tam kaj piše.

(odgovor članu mateya24)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: višina otroškega dodatka?
11.2.2010 13:20:36   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
Hm - kaj pa tista varianta, ko si recimo kot brezposelna oseba ali oseba, ki doma varuje otroke, mlajše od 6 let, prostovoljno plačuješ prispevke in jih plačuješ polovični znesek, teče ti pa polna delovna/zavarovalna doba. Kaj če je mogoče tudi tako in se v resnici plačuje manj?

Misliš polovični delovni čas pri zaposlenih, ki imajo otroka/e, mlajše/ga od 6 let, ali misliš brezposelne osebe z najmanj 4 otroci?

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: višina otroškega dodatka?
11.2.2010 13:20:43   
mateya24
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: mateya24
Ok, še eno vprašanje...
A ta izračun za višino otroškega dodatka na strani CSD Šiška, deluje pravilno?
Je katera sprobala to?

Meni je vedno pravilno izračunal.


Ja kolker sem jaz zdaj probala to izračunat, je ravno catch v tem, ko obkljukaš če imaš zakonskega oz. izvezakonskega partnerja.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: višina otroškega dodatka?
11.2.2010 13:22:27   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Misliš polovični delovni čas pri zaposlenih, ki imajo otroka/e, mlajše/ga od 6 let, ali misliš brezposelne osebe z najmanj 4 otroci?

Ne polovični delovni čas - brezposelna oseba, prijavljena na zavodu, ki ima najmanj 5 let delovne dobe, si lahko prostovoljno plačuje prispevke in v takem primeru plačuje samo polovično cifro za polni obseg pravic. Isto velja za brezposelno mamo (tudi če iuma samo 1 otroka), ki se lahko odloči, da bo doma, pa si prostovoljno plačuje prispevke - isto samo polovične, pogoj pa je spet, da mora imeti najmanj 5 let delovne dobe, da je to izvedljivo.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: višina otroškega dodatka?
11.2.2010 13:26:03   
mateya24
Glej bom kar napisala cifre, ki mi jih je ona povedala, da pišejo v odločbi.
DSP (sem so šteli tudi IDSP, ki jo je prejela)   2743,88 Eur
Starševski dodatek s prispevki                       2358,60 Eur
Preživnina                                                       609,45 Eur


Starševski dodatek je v letu 2008 prejemala 7,5 mesece.
Po svojih izpiskih iz banke si je zračunala, da je prejela 1354,25 Eur.

Se pravi, če zaj jaz na hitro izračunam to kar je v odločbi 2358,6 - 1354,25 je cca. 135 Eur prispevka mesečno....

(odgovor članu mateya24)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: višina otroškega dodatka?
11.2.2010 13:27:46   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
brezposelna oseba, prijavljena na zavodu, ki ima najmanj 5 let delovne dobe, si lahko prostovoljno plačuje prispevke in v takem primeru plačuje samo polovično cifro za polni obseg pravic. Isto velja za brezposelno mamo (tudi če iuma samo 1 otroka), ki se lahko odloči, da bo doma, pa si prostovoljno plačuje prispevke - isto samo polovične, pogoj pa je spet, da mora imeti najmanj 5 let delovne dobe, da je to izvedljivo.

Meni je znano samo tisto, da če imaš najmanj 4 otroke, da lahko ostaneš doma (upavičeno nezaposlena) in da ti polne prispevke (teh 228€) krije država.
Da bi pa vsakemu brezposelnemu s 5imi leti delovne dobe plačevali polovične prispevke... what's the point (za državo)?

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: višina otroškega dodatka?
11.2.2010 13:31:56   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: mateya24
135 Eur prispevka mesečno....

Torej je višina prispevkov vseeno odvisna od višine dohodka. Na 460€, kolikor je minimalna plača, znašajo 228€, na 193€, kolikor je starševski dodatek, pa 135€.
Ampak zakaj?
 
193.................................... = 135€.
460€.................................... = 228
 
Ne vidim logike. Zakaj se pa pri starševskem dodatku plačuje višje prispevke (procentualno)? user posted image

< Sporočilo je popravil Kerensa* -- 11.2.2010 13:32:39 >

(odgovor članu mateya24)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: višina otroškega dodatka?
11.2.2010 13:36:40   
mateya24

Kerensa pojma nimam....jaz sem to zdaj samo od oke izračunala, iz cifer, ki mi jih je ona povedala.

Bog ve kak majo oni to. Zgleda ravno zaradi tega ni nikjer napisano, koliko ta prispevek znaša.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: višina otroškega dodatka?
11.2.2010 13:43:17   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Meni je znano samo tisto, da če imaš najmanj 4 otroke, da lahko ostaneš doma (upavičeno nezaposlena) in da ti polne prispevke (teh 228€) krije država.
Da bi pa vsakemu brezposelnemu s 5imi leti delovne dobe plačevali polovične prispevke... what's the point (za državo)?

Saj jih dejansko ne plačujejo - samo pravice se ti priznajo za polni obseg, čeprav plačuješ polovično. Pa to ne VSAKEMU - biti moraš prijavljen kot iskalec zaposlitve na zavodu, kar pa veš kako je - če ti najdejo službo moraš itak iti delat, pa prošnje moraš ves čas pisat itd. Ali pa če doma varuješ otroka.

Tole je to:

Navedene osebe se lahko v skladu s prvim odstavkom 34. člena ZPIZ-1 prostovoljno vključijo v zavarovanje v času, ko:

  1. so na neplačanem dopustu po predpisih o delovnih razmerjih, ki veljajo v Republiki Sloveniji;
  2. traja suspenz pogodbe o zaposlitvi po predpisih o delovnih razmerjih, ki veljajo v Republiki Sloveniji;
  3. so na dodiplomskem oziroma na podiplomskem šolanju (vključene v javno priznan sistem šolanja);
  4. služijo vojaški rok oziroma opravljajo naloge nadomestne civilne službe ali se usposabljajo za rezervni sestav policije;
  5. skrbijo za otroka, mlajšega od 7 let oziroma invalidno osebo, nezmožno za samostojno življenje in delo ali za uživalca dodatka za pomoč in postrežbo;
  6. opravljajo samostojno kmetijsko dejavnost na ozemlju Republike Slovenije in ne izpolnjujejo pogojev za obvezno vključitev v zavarovanje iz 2. alinee prvega odstavka 16. člena ZPIZ-1 (pogoja višine katastrskega ali drugega dohodka), na tej podlagi se vključijo v pokojninsko in invalidsko zavarovanje tudi uživalci rente iz ukrepa zgodnjega upokojevanja kmetov, na tej podlagi se vključijo v pokojninsko in invalidsko zavarovanje tudi uživalci rente iz ukrepa zgodnjega upokojevanja kmetov;
  7. so v skladu s predpisi o zaposlovanju, veljavnimi v Republiki Sloveniji, kot brezposelne osebe vpisane v katero od evidenc pri Zavodu RS za zaposlovanje;
  8. bivajo v tujini kot zakonci oziroma zunajzakonski partnerji zavarovanca, poslanega na delo oziroma usposabljanje v tujino;
  9. so v skladu s predpisi o zaposlitveni rehabilitaciji in zaposlovanju invalidov, veljavnimi v Republiki Sloveniji, kot invalidi zaposlen v varstveni delavnici;
  10. so na strokovnem izpopolnjevanju ali na specializaciji po prenehanju obveznega zavarovanja;
  11. so v skladu s predpisi o delovnih razmerjih, ki veljajo v Republiki Sloveniji, zaposlene s krajšim delovnim časom od polnega, vendar le za razliko do polnega delovnega časa.


Po določbi tretjega odstavka 34. člena ZPIZ-1 se lahko navedene osebe v roku 6 mesecev po prenehanju obveznega zavarovanja prostovoljno vključijo v zavarovanje, če so bile v zadnjih desetih letih najmanj pet let vključene v obvezno zavarovanje.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: višina otroškega dodatka?
11.2.2010 13:45:06   
zmajaz
Pa še 2. del tega, o čemer sem govorila - kjer piše, kdo lahko plačuje polovične prispevke:

Z izbiro višine zavarovalne osnove si zavarovanci izberejo obseg pravic, za katere so zavarovani. Širši obseg pravic, ki je enak kot za osebe v obveznem zavarovanju, je zagotovljen osebam v prostovoljnem zavarovanju, če izberejo zavarovalno osnovo najmanj v višini 60 % povprečne plače zaposlenih v Republiki Sloveniji za predzadnji mesec pred mesecem, v katerem se določa zavarovalna osnova (npr. povprečna plača, ugotovljena za januar, velja kot zavarovalna osnova za marec).

Le za nekatere kategorije zavarovancev je določena osnova, ki zagotavlja širši obseg pravic nižja, in sicer v višini 30 % povprečne plače. Ti zavarovanci so:
  • osebe, ki skrbijo za otroka mlajšega od sedmih let ali invalidno osebo, nezmožno za samostojno življenje in delo ali uživalca dodatka za pomoč in postrežbo,
  • osebe, ki opravljajo samostojno kmetijsko dejavnost,
  • brezposelne osebe, ki so vpisane v katero od evidenc zavoda za zaposlovanje,
  • invalidi v varstvenih delavnicah in
  • zaposleni s krajšim delovnim časom za razliko do polnega delovnega časa.



Zavarovanci lahko izberejo tudi višjo zavarovalno osnovo, vendar ne višje kot je 2,4-kratnik povprečne plače zaposlenih v Republiki Sloveniji.

Tile navedeni plačujejo torej pol manj od ostalih, ki se prostovoljno vključijo.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 11.2.2010 13:46:24 >

(odgovor članu mateya24)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: višina otroškega dodatka?
11.2.2010 13:45:56   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
Po določbi tretjega odstavka 34. člena ZPIZ-1 se lahko navedene osebe v roku 6 mesecev po prenehanju obveznega zavarovanja prostovoljno vključijo v zavarovanje

Zakaj pa bi si sam plačeval (čeprav polovično), če si pa lahko, kot brezposeln, zavarovan kot občan in celoto krije Občina? user posted image  Če pa si, kot brezposeln, še prejemnik DSP, ti pa MDDSZ plača še dodatno zdr. zavarovanje.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: višina otroškega dodatka?
11.2.2010 13:47:06   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
Po določbi tretjega odstavka 34. člena ZPIZ-1 se lahko navedene osebe v roku 6 mesecev po prenehanju obveznega zavarovanja prostovoljno vključijo v zavarovanje

Zakaj pa bi si sam plačeval (čeprav polovično), če si pa lahko, kot brezposeln, zavarovan kot občan in celoto krije Občina? user posted image  Če pa si, kot brezposeln, še prejemnik DSP, ti pa MDDSZ plača še dodatno zdr. zavarovanje.


KOt občan si zavarovan samo zdravstveno, tu se gre pa še za pokojninsko zavarovanje.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: višina otroškega dodatka?
11.2.2010 13:48:45   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
Kot občan si zavarovan samo zdravstveno, tu se gre pa še za pokojninsko zavarovanje.

Eh, klinc... mi, 30-letniki, penzij tako ali tako ne bomo dočakali, ker jih čez 40 let ne bo več. Da pa zdaj filam državno zdr. blagajno... za kaj, če pa ne bo šlo nič v mojo rit? user posted image

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: višina otroškega dodatka?
11.2.2010 13:52:14   
zmajaz
Ja sej smiselnost tega je itak že poglavje zase. user posted image  Vse kar sem hotela povedati je, da so določene osebe, kjer se lahko zadeve za polni obseg plačujejo pol manj, in da je morda zato tudi tu tako, da se plačuje manj. user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: višina otroškega dodatka?
11.2.2010 13:53:11   
Kerensa*
Ampak fora je v tem, da se pri starševskem dodatku, gledano na minimalno plačo, plačuje več. user posted image

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?