|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: dvig minimalne plače in porodniška
25.2.2010 14:00:25   
zmajaz
Za sam starševski dodatek ni treba nič pred porodom - lahko pa, če želiš (največ 30 dni pred porodom), samo je vseeno treba po porodu haviti rojstvo. Višina SD pa ni vezana na minimalno plačo, ampak se usklajuje 2x letno skladno z indeksom rasti cen.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 25.2.2010 14:01:59 >

(odgovor članu lunka1)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   [Brisano sporočilo]
25.2.2010 21:37:27   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: dvig minimalne plače in porodniška
25.2.2010 21:54:45   
zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: zivepo
sem pa na DURS vprašala in so mi rekla da tisti ki bi me uveljavlju mora biti prijavljen na istem naslovu in v istem gospodinjstvu (terej me posledično niti moj oče ne more uveljavljat). torej ker midva si ne bova spreminjala naslova me tudi drugo leto ne bo mogu uveljavljat....

Ja - kar je dobro za nekaj, te pa na drugi strani tepe, kaj češ. user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   [Brisano sporočilo]
25.2.2010 22:48:06   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: dvig minimalne plače in porodniška
26.2.2010 8:24:45   
zmajaz
Skupno/ločeno gospodinjstvo se gleda samo za DSP (pa za kako štipendijo se - ne za tvojega otroka, ampak zate, če bi študirala), drugje pa nikjer. Mi je pa zdaj nekaj zelo čudno - partner te je kot brezposelno dolžan preživljati in če ima dovolj dohodkov, ne dobiš DSP, po drugi strani pa te, čeprav te je dolžan preživljati, ne bi smel uveljavljati pri dohodnini, ker nista prijavljena v istem gospodinjstvu? user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   [Brisano sporočilo]
26.2.2010 8:42:08   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: dvig minimalne plače in porodniška
26.2.2010 13:15:21   
zmajaz
Za 4-člansko družino je cenzus za DSP trenutno 521,64 eur - če je nek dohodek, a nižji od te cifre, dobiš samo razliko do te cifre.

Aja še to - ja porodniško nadomestilo se seveda šteje za DSP - upoštevajo prav vse, kar je možno. Še če imaš recimo kake delnice, rečejo da jih morš prodat in od tega živet, dokler lahko, šele potem pride v poštev socialna pomoč.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 26.2.2010 13:17:12 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: dvig minimalne plače in porodniška
26.2.2010 13:23:49   
zmajaz
Aja - z dvigom minimalne plače se bo baje tudi socialna pomoč (in s tem tudi cenzusi) nekaj dvignila, samo točnih cifer še pa ne vem - men se zdi, da sem nekje zasledila, da bo potem za prvo odraslo osebo v družini okolu 260 eur, namesto 226, potemtakem bi moralo biti za 2. odraslo osebo nekaj čez 180 eur, za otroke pa potem po okoli 80 eur, torej skupno cca. 600 eur - samo to so tako čisto približne cifre, izračunane na podlagi tiste osnove 260 eur, če bo to res tako.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: dvig minimalne plače in porodniška
26.2.2010 13:47:34   
zmajaz
Popravljam - sem našla tisti članek zdaj - gre za predlog zakona, ki gre komaj v obravnavo, tako da to še ne bo čisto takoj, se pa naj bi socialna pomoč (osnova) dvignila na 288,81 eur - torej bi bilo potem za 2. odraslo osebo 202,17, za otroka pa 86,64 - za družino za 2 otrokoma bo potem to torej: 664,24 eur - to je cenzus in če je dohodka v druž. proračunu manj kot to, dobiš razliko do te cifre. Pa še nek dodatek za aktivnost naj bi bil - tako da se lahko tistim, ki delajo in nekaj zaslužijo, dvigne cenzus za 80 ali 160 eur - odvisno od tega, koliko posameznik dela.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 26.2.2010 13:49:04 >

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   [Brisano sporočilo]
26.2.2010 14:00:54   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: dvig minimalne plače in porodniška
26.2.2010 14:01:50   
zmajaz
Ja - za trajno nezaposljive je vse drugač - tega nisem vse pisala, ker ni aktualno za tole temo. user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   [Brisano sporočilo]
27.2.2010 20:18:53   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: dvig minimalne plače in porodniška
27.2.2010 20:25:30   
zmajaz
Tole sploh ne bo držalo - zadnji rok ne more biti 60 dni pred PDP oz. 30 dni pred porodniško - rok je MED 60 in 30 dni pred PDP. Če prideš PREJ kot 60 dni pred PDP (= 32 dni pred nastopom porodniške), ti sploh ne sprejmejo vloge. Jaz sem prišla menda kak dan pozneje kot 60 dni pred pdp, pa me je že skoraj odpravila, češ da sem prehitro prinsela, potem je pa videla, da je pa vendarle že enih 58 dni pred PDP, pa mi je le sprejela papirje.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: dvig minimalne plače in porodniška
27.2.2010 20:29:46   
zmajaz
Je pa res, da moraš najmanj 30 dni pred nastopom porodniške o tem obvestiti delodajalca. Pa na strani od CSD Šiška piše, da se 60 dni pred PDP oglasiš na CSD-ju, da ti takrat komaj DAJO VLOGE za domov, da jih izpolniš, in ti povedo, kako in kaj naprej.

Če si pa vloge sprintaš z interneta in že poznaš postopke, se ti pa ni treba takrat oglasit, ampak potem samo odneseš izpolnjene zadeve.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 27.2.2010 20:31:39 >

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   [Brisano sporočilo]
27.2.2010 20:59:15   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   [Brisano sporočilo]
27.2.2010 21:01:36   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: dvig minimalne plače in porodniška
27.2.2010 21:20:22   
zmajaz
Ma v članku imajo pač narobe - kaj jim naj zdaj js. user posted image V zakonu dejansko res piše, da je rok za uveljavljanje pravice 60 dni pred PDP oz. 30 pred nastopom porodniškega dopusta - samo tisti "NAJMANJ" 60 dni pred so pa kr lepo dodali. V praksi CSD sprejema vlogi NAJHITREJE 60 dni pred PDP ali pozneje. Jaz sem v 1. nosečnosti oddala vlogo 2 dni pred nastopom porodniškehga dopusta in mi nikjer NIHČE ni rekel, da sem kakorkoli prepozna. 2. sem pa oddala 58 dni pred PDP, so me pa, kot sem rekla že zgoraj, najprej skoraj odpravili, češ da sem še prehitra. Sicer pa če čistro logično pogledaš - kaj se ti lahko zgodi, če vlogo prineseš pozno - samo nekaj dni pred nastopom porodniškega dopusta? A misliš, da bi ti rekli - "čujte gospa, prepozno ste prinsela vlogo, zdaj pa niste upravičena do porodniške"? user posted image Itak da ne. Edino kar je - če bi vlogo prinesla pozneje, kot takrat, ko bi že morala nastopiti porodniški dopust, bi ti tisti dnevi propadli, ker če ne nastopiš 28 dni pred PDP, ampak pozneje, tistih dni ni mogoče prenesti v obdobje po porodu, ampak ti pač propadejo (razen v primeru nedonošenčkov). Tako da kr lepo brez skrbi - če oddaš nekaj dni pred nastopom porodniškega dopusta (fino je, da je to najpozneje 30 dni pred PDP, ker se 28 dni pred pdp nastopi porodniška), nima kaj biti narobe. user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   [Brisano sporočilo]
27.2.2010 21:30:33   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: dvig minimalne plače in porodniška
1.3.2010 7:12:48   
romy
IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

romy, pa fajn preracunaj, ce se ti splača zaposlit par dni pred nastopom porodniske.

meni se ni splačalo. vec dobim zdaj, kot ce bi bila takrat zaposlena.


Kako to misliš????

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: dvig minimalne plače in porodniška
1.3.2010 8:09:06   
zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: romy
IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute
romy, pa fajn preracunaj, ce se ti splača zaposlit par dni pred nastopom porodniske.

meni se ni splačalo. vec dobim zdaj, kot ce bi bila takrat zaposlena.

Kako to misliš????

Ona je imela več kot 12 mesecev delovne dobe v zadnjih 3 letih pred oddajo vloge, zato je za vsak mesec zaposlitve dobila +2% na osnovnih 55% minimalne plače, če bi se pa tik pred porodniško zaposlila, bi se ji pa gledalo zadnjih 12 mesecev in bi na ta način v njenem primeru dobila manj. Ti pa če nimaš 12 mesecev delovne dobe v zadnjih 3 letih, se ti pa bolj splača zaposliti zadnji trenutek, ker boš sicer dobila samo starševski dodatek (193 eur).

(odgovor članu romy)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: dvig minimalne plače in porodniška
1.3.2010 14:55:50   
romy
aja user posted image

Zmajaz, hvala ti za vse user posted image

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 46
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?