|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Ali zna otrok vikat?
24.2.2010 10:43:13   
Lenny
Osvojil je tekom 1. razreda. Zanimivo je bilo, da je že v vrtcu super obvladal vikanje popolnih tujcev (trgovke, mimoidoči, šofer avtobusa, ...), kdorkoli pa mu je bil vsaj malo domač, ga je tikal. Seveda so tikali tudi vzgojiteljice in prehod na vikanje učiteljice je trajal nekaj časa, ker se je kar motil. Hišnika je vikal, kuharico v šoli pa tikal. No, zdaj je zadevo usvojil, kot pravijo učiteljice. Je bilo pa nekaj časa prav zabavno in tudi v drugem razredu vsi zadeve še ne obvladajo 100%.

_____________________________

Oči: "Sine, kaj delaš?"
Sin: "Nič oči. Pa to počasi!"

(odgovor članu SaaS)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Ali zna otrok vikat?
24.2.2010 10:47:22   
uškinamama
štiriletnik vika , še mojo taščo po novem user posted image  (ker jo jaz).

Aja , še to . Mali od Rahouser posted image  me je tudi vikal , ko sem ga prosila, naj me kliče po imenu je rekel: Kaj vas lahko kličem  Sendi, prosim? user posted image

< Sporočilo je popravil uškinamama -- 24.2.2010 10:49:27 >


_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Lenny)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Ali zna otrok vikat?
1.3.2010 13:14:54   
jagoda77

IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Meni je tudi popolnoma nerazumljiv še en pojav, namreč da otroci ne znajo pozdraviti ko nekdo pride ali odhaja (ignorirajo), pa še bolj, da se do vsakega, četudi je recimo ravnatelj (ali pa smetar, saj je vseeno), vedejo kot da so krave skup pasli, pa na kakšnega se celo tudi fizično obešajo ko pride, če je pač preveč prijazen so njih. Ali pa recimo dogodek nedavno nazaj, ko je en otrok Jankoviču, ki bi moral prvo lopato zemlje vreči za novo posajeno drevo, pritekel predenj, mu spulil lopato praktično iz rok in kar on začel metati zemljo!!! In zanimivo, učitelji nismo bili enotni, meni se je zdelo nezaslišano,  pa še polovici drugih, enim se je zdelo pa "ljubko" in nič takega, saj je še otrok. Pa ta otrok je bil star 10 let!, bi moral vedeti, kaj je bonton.

Skratka, otroci nimajo osnovnega spoštovanja do soljudi, ker ga tudi starši nimajo in te vrednote ne cenijo, ali pa iz drugega razloga, ker se jim otroci zdijo še tako zelo majhni, da se jim ni treba obrnit in reči dober dan, če nekdo pride, ali nekoga vikat, če nisi z njim krave pasel, ker so še tako "ljubki", ker so mali in zaviti v vato in naj še malo bodo....tja do kakega svojega 95. leta najbolje....


ne bi se morala bolje strinjat. Veliko opažanje pomanjkanje osnovnega bontona. Samo tu je predvsem krivda na strani staršev, ker marsikateri otrok pač pobere vzorec doma ali pa da ga starši enostavno, ko pridejo nekam na obisk, ko vsi rečejo dober dan otrok je pa tih k rit, ne rečejo, no kako se reče... Dober dan. A ni to neka osnova kako lahko otroka naučiš pozdravljat? Ja no da ne govorim o obnašanju in vikanju in vsem...Čeprav se to ne opazi samo pri otrocih ampak tudi pri takih 20letnicah/letnikih.... Nobenga spoštovanja.






(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Ali zna otrok vikat?
11.3.2010 11:47:29   
krfjolca
Res je, kar je napisala Gina. Se strinjam.

Sem pa tudi mnenja, da prav veliko poučevanja bontona otrok ne potrebuje, ker 90% naredijo starši že z dobrim vzgledom. Če so starši kulturni, otrok te vzorce obnašanja avtomatsko pobere. Mojega nismo nikoli učili, da se tujce naslavlja z gospod in gospa, pa da se pozdravi in poslovi, pa to pri 3 letih avtomatsko počne, brez da bi ga bilo treba opozarjati na to. Sem pa tja mu uide kaka "teta", za kar smo sami krivi. Pa tudi vikati je začel, ampak ne vedno. Ni mu namreč jasno, zakaj bi bila npr. gospa v trgovini "tujec", če jo pa vidi skoraj vsak dan user posted image .


_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu jagoda77)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Ali zna otrok vikat?
12.3.2010 10:21:11   
kasso

IZVIRNO SPOROČILO: krfjolca

Res je, kar je napisala Gina. Se strinjam.

Sem pa tudi mnenja, da prav veliko poučevanja bontona otrok ne potrebuje, ker 90% naredijo starši že z dobrim vzgledom. Če so starši kulturni, otrok te vzorce obnašanja avtomatsko pobere.
Mojega nismo nikoli učili, da se tujce naslavlja z gospod in gospa, pa da se pozdravi in poslovi, pa to pri 3 letih avtomatsko počne, brez da bi ga bilo treba opozarjati na to. Sem pa tja mu uide kaka "teta", za kar smo sami krivi. Pa tudi vikati je začel, ampak ne vedno. Ni mu namreč jasno, zakaj bi bila npr. gospa v trgovini "tujec", če jo pa vidi skoraj vsak dan user posted image .


Vsak otrok je po svoje narejen. Eni opazujejo svoje starše in njihovo vedenje, drugi pa ne. Moj sine npr. ni opazil, da jaz njegovo staro mamo oz. mojo taščo in tasta od vedno vikam in ni niti vedel kaj vikanje je. Pa se parkrat na teden vidimo in pogovarjamo, ko je tudi on prisoten.
Drugače pa je zelo bister dečko, na žalost pa komuniciranje in izražanje ni njegova vrlina. To ne pmeni, da gobezda neumnoti, ampak ni pri najbolj zgovornih.

Drugače pa se jaz kulturno obnašam, vikam, pozdravljam mimoidoče, ne ustim kletvic itd...

(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Ali zna otrok vikat?
12.3.2010 10:33:34   
ajsek
A ti bii želela, da on vika svoje stare starše?

(odgovor članu kasso)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Ali zna otrok vikat?
12.3.2010 10:37:12   
kasso

IZVIRNO SPOROČILO: ajsek

A ti bii želela, da on vika svoje stare starše?

Ne, tudi jaz moje none nisem.
Taščo pa od vsega začetka. Nikoli mi ni rekla, da mi je ni treba vikat in tako je ostalo in me to prav nič ne moti.

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Ali zna otrok vikat?
12.3.2010 13:20:29   
krfjolca
IZVIRNO SPOROČILO: kasso


IZVIRNO SPOROČILO: krfjolca

Res je, kar je napisala Gina. Se strinjam.

Sem pa tudi mnenja, da prav veliko poučevanja bontona otrok ne potrebuje, ker 90% naredijo starši že z dobrim vzgledom. Če so starši kulturni, otrok te vzorce obnašanja avtomatsko pobere.
Mojega nismo nikoli učili, da se tujce naslavlja z gospod in gospa, pa da se pozdravi in poslovi, pa to pri 3 letih avtomatsko počne, brez da bi ga bilo treba opozarjati na to. Sem pa tja mu uide kaka "teta", za kar smo sami krivi. Pa tudi vikati je začel, ampak ne vedno. Ni mu namreč jasno, zakaj bi bila npr. gospa v trgovini "tujec", če jo pa vidi skoraj vsak dan user posted image .


Vsak otrok je po svoje narejen. Eni opazujejo svoje starše in njihovo vedenje, drugi pa ne. Moj sine npr. ni opazil, da jaz njegovo staro mamo oz. mojo taščo in tasta od vedno vikam in ni niti vedel kaj vikanje je. Pa se parkrat na teden vidimo in pogovarjamo, ko je tudi on prisoten.
Drugače pa je zelo bister dečko, na žalost pa komuniciranje in izražanje ni njegova vrlina. To ne pmeni, da gobezda neumnoti, ampak ni pri najbolj zgovornih.

Drugače pa se jaz kulturno obnašam, vikam, pozdravljam mimoidoče, ne ustim kletvic itd...


Res je, da je vsak drugačen, vendar je vseeno vzgled za otroka zelo pomemben, zato skoraj dvomim, da so otroci, ki vedenja staršev ne opazujejo. Lahko pa to pokažejo eni prej, drugi kasneje. Če prav vidim v tvojem tickerju, tvoj sin še dve leti ni star, kar je pa res nekam malo za vikanje in podobne vljudnostne vzorce. user posted image


_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu kasso)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Ali zna otrok vikat?
12.3.2010 14:06:11   
kasso

IZVIRNO SPOROČILO: krfjolca

Res je, da je vsak drugačen, vendar je vseeno vzgled za otroka zelo pomemben, zato skoraj dvomim, da so otroci, ki vedenja staršev ne opazujejo. Lahko pa to pokažejo eni prej, drugi kasneje. Če prav vidim v tvojem tickerju, tvoj sin še dve leti ni star, kar je pa res nekam malo za vikanje in podobne vljudnostne vzorce. user posted image


Slabo vidiš. Tisto je hčerka, ki res nima še dve leti in niti najmanj ne pričakujem, da bi pri njeni starosti morala znat vikat. Najprej se mora navaditi govort user posted image . Nikjer pa nisem napisala, da imam le enega otroka user posted image Imam tri, sin pa bo star sedem let.

(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Ali zna otrok vikat?
12.3.2010 15:09:30   
krfjolca
IZVIRNO SPOROČILO: kasso


IZVIRNO SPOROČILO: krfjolca

Res je, da je vsak drugačen, vendar je vseeno vzgled za otroka zelo pomemben, zato skoraj dvomim, da so otroci, ki vedenja staršev ne opazujejo. Lahko pa to pokažejo eni prej, drugi kasneje. Če prav vidim v tvojem tickerju, tvoj sin še dve leti ni star, kar je pa res nekam malo za vikanje in podobne vljudnostne vzorce. user posted image


Slabo vidiš. Tisto je hčerka, ki res nima še dve leti in niti najmanj ne pričakujem, da bi pri njeni starosti morala znat vikat. Najprej se mora navaditi govort user posted image . Nikjer pa nisem napisala, da imam le enega otroka user posted image Imam tri, sin pa bo star sedem let.


OK, potem pa pardon, sem prehitro sklepala user posted image



_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu kasso)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Ali zna otrok vikat?
23.3.2010 15:57:41   
honey
Naš mali je začel "polovično" vikanje nekje pri 2 letih. Tam pri 3 letih pa je že točno vedel, koga mora vikati in koga lahko tika. Res pa je, da se čuva pri babici, ki da na to zelo veliko. Pa da ne bo pomote, tudi jaz. Zato sem ga tudi jaz vedno opozorila, kadar sva bila tako kje v kakšni trgovini ali kaj podobnega, da mora ljudi, ki jih ne pozna, vedno vikat in ne tikat. Torej, zdaj, pri 5 letih skoraj ni problema. Res pa je, da tika tako mojo taščo (ki jo jaz vikam), kot tudi moževo staro mamo, ker mu je bilo to dovoljeno od vsega začetka (mi2 z možem jo oba vikava). Sem mnenja, da je tisto osnovno učenje bontona definitivno na starših, da otroka  podučijo in mu dajo vzgled, kako se je potrebno obnašat do tujcev, pa ni važno, kaj ta tujec predstavlja.


_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Ali zna otrok vikat?
23.3.2010 18:38:28   
okaidi
Mene zanima, kako reagirate, če pride k vam tuj otrok (recimo 5-10 let), ki vas tika, se obnaša kot da sta krave skupaj pasla (kot ste že opisale), sprašuje podrobnosti, ki se ga ne tičejo, itd. Zase vem, da imam pri tem tipu otrok (saj so redki) občutek, da je nekaj narobe). Meni se zdi, da bi pri tej starosti otroci že morali poznati neke osnove obnašanja, lahko pa da se motim (bom videla pri svojem ). Sem že večkrat pomislila, da bi otroka opozorila, da se tujcev ne tika, ampak po drugi strani je to problem njihovih staršev. Kdo ima tu prav? 

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Ali zna otrok vikat?
23.3.2010 18:43:42   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: okaidi

Mene zanima, kako reagirate, če pride k vam tuj otrok (recimo 5-10 let), ki vas tika, se obnaša kot da sta krave skupaj pasla (kot ste že opisale), sprašuje podrobnosti, ki se ga ne tičejo, itd. Zase vem, da imam pri tem tipu otrok (saj so redki) občutek, da je nekaj narobe). Meni se zdi, da bi pri tej starosti otroci že morali poznati neke osnove obnašanja, lahko pa da se motim (bom videla pri svojem ). Sem že večkrat pomislila, da bi otroka opozorila, da se tujcev ne tika, ampak po drugi strani je to problem njihovih staršev. Kdo ima tu prav? 


jaz bi rekla, da je tam po sedmem letu res že primerno, da vikajo, pri petem pa še ne čisto in ne zamerim, če me kdo tika.

Sploh pa poznam cel kup mulčkov, ki so prijatelji od mojega ta starejšega sina, pa mi je cool, da me tikajo in tudi sama jim rečem naj me ne vikajo.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu okaidi)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Ali zna otrok vikat?
23.3.2010 18:45:52   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: kasso


IZVIRNO SPOROČILO: ajsek

A ti bii želela, da on vika svoje stare starše?

Ne, tudi jaz moje none nisem.
Taščo pa od vsega začetka. Nikoli mi ni rekla, da mi je ni treba vikat in tako je ostalo in me to prav nič ne moti.


Ma haloo. To bi mi blo pa res glupo, da nono in nonota vika. pa kak odnos pol majo? a še starše, da se vika? Ma spet nismo v kameni dobil

No da se vika tujce in znance pa sosede ,.. ok, to pa,...

Pa ni blo mišljeno nate kassouser posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu kasso)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Ali zna otrok vikat?
23.3.2010 20:52:47   
abc100
Imam sina starega 2,5 leti in vikanja še nismo začeli "učiti". Sem ga pa nekaj časa opozarjala, da je na cesti potrebno pozdravljati (živimo bolj na vasi). In sedaj sem tako ponosna, ko greva na sprehod in pozdravlja mimoidoče. Ampak kaj se je že parkrat zgodilo? Starejše gospe mu niso odgovorile in je revček začel jokati, da mu teta ni rekla dan. Sem ga komaj potolažila. Kakšna gospa se prav ustavi in ga pohvali, kako je priden in potem še z večjim veseljem pozdravlja, nekatere so pa tiho kot mumije, da bi jo najraje v rit nasuvala.
Smo pa naredili napako, ker smo, ko je bil še mlajši govorili stric in teta, namesto gospod in gospa, tako da bomo morali sedaj to napako popraviti.


_____________________________

28.8.2007 je zajokal najin sinko Janez


(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Ali zna otrok vikat?
3.4.2010 22:51:28   
plotka
Kaj pa vem...mi imamo tudi doma 5 letnika in še nismo vzeli vikanja...babico, nono, nonota, prababico, pradedija tikamo (pa saj smo domači, a ne?user posted image ),  moje in partnerjeve prijatelje tudi tika (sreči nimajo metle v riti, da bi pričakovali vikanjeuser posted image ) in tudi sama ne pričakujem, da me njegovi prijatelčki vikajo (bi se počutila hudo, prekleto starooo!!!)...in moram priznati dokler nisem prebrala ta post mi še na misel ni prišlo, da se moram začeti obremenjevati in tolči po glavi, ker imam tako huuuudooo nevzgojene otroke (no, ja sreči samo dvauser posted image )

Pa lepo vikanje še naprej in pa-pa!!!

(odgovor članu abc100)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Ali zna otrok vikat?
4.4.2010 0:05:09   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: jagoda77
IZVIRNO SPOROČILO: Gina
Meni je tudi popolnoma nerazumljiv še en pojav, namreč da otroci ne znajo pozdraviti ko nekdo pride ali odhaja (ignorirajo), pa še bolj, da se do vsakega, četudi je recimo ravnatelj (ali pa smetar, saj je vseeno), vedejo kot da so krave skup pasli, pa na kakšnega se celo tudi fizično obešajo ko pride, če je pač preveč prijazen so njih. Ali pa recimo dogodek nedavno nazaj, ko je en otrok Jankoviču, ki bi moral prvo lopato zemlje vreči za novo posajeno drevo, pritekel predenj, mu spulil lopato praktično iz rok in kar on začel metati zemljo!!! In zanimivo, učitelji nismo bili enotni, meni se je zdelo nezaslišano,  pa še polovici drugih, enim se je zdelo pa "ljubko" in nič takega, saj je še otrok. Pa ta otrok je bil star 10 let!, bi moral vedeti, kaj je bonton.

Skratka, otroci nimajo osnovnega spoštovanja do soljudi, ker ga tudi starši nimajo in te vrednote ne cenijo, ali pa iz drugega razloga, ker se jim otroci zdijo še tako zelo majhni, da se jim ni treba obrnit in reči dober dan, če nekdo pride, ali nekoga vikat, če nisi z njim krave pasel, ker so še tako "ljubki", ker so mali in zaviti v vato in naj še malo bodo....tja do kakega svojega 95. leta najbolje....

ne bi se morala bolje strinjat. Veliko opažanje pomanjkanje osnovnega bontona. Samo tu je predvsem krivda na strani staršev, ker marsikateri otrok pač pobere vzorec doma ali pa da ga starši enostavno, ko pridejo nekam na obisk, ko vsi rečejo dober dan otrok je pa tih k rit, ne rečejo, no kako se reče... Dober dan. A ni to neka osnova kako lahko otroka naučiš pozdravljat? Ja no da ne govorim o obnašanju in vikanju in vsem...Čeprav se to ne opazi samo pri otrocih ampak tudi pri takih 20letnicah/letnikih.... Nobenga spoštovanja.

se strinjam. bonton izginja oz. se spreminja.
svoje mulčke si sicer želim vzgojiti v osebe, ki spoštujejo druge in v spoštovane osebe,... a po drugi strani se sprašujem: če jih naučim lepega obnašanja, potem pa se bo 2/3 otrok obnašalo povsem drugače - ali ga ne bom izpostavila na negativno stran?

to je nekako primerljivo s tistim, ko nekateri starši namesto otrok delajo naloge.
še vedno se sprašujem, kako bom reagirala sama. mu bom naredila nalogo, ko se mu ne bo dalo? srčno upam, da ne bom prišla do te situacije, a kaj vem... še čevljev se mu ne da obuvati pa mu jih obujem, ker se mi zdi preprosteje...user posted image
m.dona, najbolj preprosto bi jim bilo odvzeti duše in zlesti v njihova telesa pa živeti še eno življenje.

(odgovor članu jagoda77)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Ali zna otrok vikat?
4.4.2010 0:10:58   
Anonimen
sem pa še pomislila na tole:

včasih me kdo vika, a imam občutek kot da me tika.
drugič me kdo tika, a tako spoštljivo kot da bi me vikal.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Ali zna otrok vikat?
4.4.2010 9:45:33   
lutka
plotka ,sva že dve user posted image . Ne vem no če je vse odvisno od staršev. Midva z možem pozdravljama, vikama sva spoštljiva do starejših. user posted image .Moja 6 letnika pa kakor kdaj. Včasi pozdravita, včasih pa, kot da sta gluhonema.Tako kot sem napisala, včasih pozdravita, pa teta in stric tudi znata uporabljat, ampak vikata pa ne.



_____________________________

Kdor hoče najde pot. Kdor noče najde izgovor

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Ali zna otrok vikat?
4.4.2010 18:43:17   
Anonimen
Starejša vika ene pol leta, stara je 4 leta. Naučila pa ne vem, kako se je, včasih se igrava trgovino, zdravnika, mogoče tako ali pa je slišala naju z možem, kaj pa vem.

(odgovor članu lutka)
  Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Ali zna otrok vikat?
5.4.2010 21:23:11   
Bonnie_RR
Midva sva imela par dni nazaj "učno uro" vikanja. Sva bila namreč v trgovini (ful polno ljudi, ker je bilo tik pred prazniki) in tamali vidi eno starejšo žensko (okoli 60), ki sredi trgovine liže sladoled. Brez zadržkov začne tja proti njej trosit vprašanja ala "Kaj pa ti ješ? Zakaj pa ješ sladoled v trgovini?" ipd. Pa meni potem, da se to ne sme in blablabla.
Sem mu takoj razložila par stvari v zvezi z vikanjem in temi zadevami... No, zadevo je zgleda takoj osvojil, ker je že za naslednjim ovinkom eno gospo, ki je prelistavala eno kuharsko knjigo, vprašal: "Kaj pa vi berete?"

Star je 4 leta. Do sedaj niti ni bilo nekih takšnih situacij, ki bi vodile do teh pogovorov. Zgleda, da je bil potreben en povod...

Aja, še glede vzgledov in (ne)učenja... Čist odvisno od otroka, čeprav se s trditvijo, da kar povzemajo te stvari od staršev, ne morem strinjat oz. se mi zdi, da je lahko to možno zgolj v manjši meri. Večinoma se o osnovah bontona pogovarja oz. vsaj razloži, kako in kaj. Pa tudi, včasih eno stvar nekdo enkrat sliši, pa jo "osvoji", nekatere stvari je treba pa večkrat ponavljat in opozarjat...

P.s.: otroci so tud zelo nepredvidljivi. Recimo moj je, večinoma bolj sramežljive sorte kar se tujih ljudi tiče in se sploh ne spomnem, da bi kdaj koga kar tako ogovoril, tako da sem bila tudi iz tega razloga v trgovini malo "šokirana".



< Sporočilo je popravil Bonnie_RR -- 5.4.2010 21:50:36 >


_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Ali zna otrok vikat?
11.4.2010 17:27:56   
mamamajča
IZVIRNO SPOROČILO: kasso

Zanima me, pri kateri starosti naj bi otrok vedel kaj pomeni vikanje oseb in da začne to uporabljat tudi v praksi.

Tiste, ki imate prvošolčke, ali že znajo in uporabljajo v vsakdanjem življenju?


Moj je star 3 in vika tiste ljudi, ki jih jaz vikam- torej stare ali, ki jih ne poznamo. Domače tika.
Ga nisem tega učila, ampak mu je verjetno ostalo, ker mene sliši.

< Sporočilo je popravil mamamajča -- 11.4.2010 17:28:28 >

(odgovor članu kasso)
Neposredna povezava do sporočila: 47
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...
BLOG: Ni lepšega, kot je rojevanje novega ...
Porodne babice so velik del mojega življenja. Delala sem že z mnogimi babicami, nekaj pa jih poznam tudi na bolj osebni ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?