|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: A mate res take crkljivčke?
28.2.2010 10:22:20   
Luni
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

Ne se obremenjevat, čeprav je to lahko reči - tudi moja najstarejša ni bila crkljivka in sem bila včasih pošteno žalostna zaradi tega. Kar trgala se mi je iz objemov. Ampak nekje po petem letu (šele!) je postala huda crkljivka in je še zdaj user posted image

Mlajša dva sta pa kot dva klopa user posted image

Isto je pri nas. Sicer je tastarejši fant in sem velikokrat pogrešala kakšen objem, poljubček.... sta pa tamala dva vse nadoknadila user posted image


_____________________________



(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: A mate res take crkljivčke?
28.2.2010 10:24:34   
Anonimen
Spodaj tema o očku.


bi si rada pogledala, a ne vem kje naj iščem...

drugače pa: mi smo crkljivci pa bi mi včasih prav pasalo malo "spejsa"user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: A mate res take crkljivčke?
28.2.2010 10:36:08   
ZARA
TUKAJ

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: A mate res take crkljivčke?
28.2.2010 10:36:37   
Anonimen
sem že našla... no, mi ravno ne lezemo v otroške posteljice temveč smo rajši na večji (iz povsem varnostnih razlogov... ne vem, če so otroške posteljice zdržljive pri velikih težah)


hvala, ZARA!user posted image

< Sporočilo je popravil k.tja -- 28.2.2010 10:37:20 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: A mate res take crkljivčke?
28.2.2010 13:16:42   
Katy78
Moj se tudi ne mara preveč crkljat. Enostavno nima časa za to, ker je nonstop v muvingu. user posted image  Edino po popoldanskem spancu ali pa kadar je že fejst utrujen, mu paše, da se z njim vsedem oz. zleknem na kavč in poslušava glasbo, najraje domačo, če pa je takšna glasba po TV, je pa še toliko bolj zakon. user posted image  Traja 5 do max. 20 min. in potem se s tako silo naenkrat požene iz naročja in šiba proti igračam ali predalom, kot da bi rad nadoknadil vse, kar je pri meni v naročju zamudil.

Če ga pa kdaj stisnem k sebi in mu hoečm dati lupčka, me pa odrine ali pa zagodrnja. čeprav sem s tem lupčkanjem zgleda že tolk sitna, da mi včasih, ampak res včasih, ko je umirjen, ko mu rečem, naj da lupčka, nagne obraz k mojemu. Ampak to je enkrat na par dni. user posted image  Moja mami pravi, da sem bila jaz ista, namesto lupčkanja sem raje mahnila z roko ali uščipnila, se je pa to nekje pri 3-4 leti spremenilo in takrat sem se pa menda ful rada cartala.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: A mate res take crkljivčke?
28.2.2010 17:24:29   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: UmpaLumpa

Ma saj midva bi se tudi user posted image

Ga skoz lubčkava, cartava, božava, ampak se kar zvija in ga ne gane niti, ko se midva z mojim cartava...
Že od čisto malega sploh ni crkljiv...
Zdej da sicer lubčka "na komando", ma to je to.. pa tako sem vedno govorila, kako bo moj otrok imel polno ljubezni, objemanja in crkljanja, pa mu je vse odveč. user posted image



Hi hi, a nisi v eni drugi temi razlagala, da je vzgoja pri moških vse, da se da moške vse naučit. No, tu imaš čist realen dokaz, da smo ljudje različni in da nimaš tako velikega vpliva na gene, kot bi si želela.

MOj prvi ni skoraj nič crkljiv. Zdaj smo ga z leti malo navadili, ampak s poudarkom na malo. Hči je zelo crkljiva, ta mali je pa totalno najbolj crkljivo bitje na tem svetu.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   [Brisano sporočilo]
28.2.2010 18:17:12   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: A mate res take crkljivčke?
28.2.2010 20:24:37   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: UmpaLumpa

Hi hi, a nisi v eni drugi temi razlagala, da je vzgoja pri moških vse, da se da moške vse naučit. No, tu imaš čist realen dokaz, da smo ljudje različni in da nimaš tako velikega vpliva na gene, kot bi si želela.


Hruške in jabolka draga gina.



Ne, nikakor ne. Hruške so hruške, jabolka so pa jabolka, geni so pa geni.  Čakaj, ko bo tvoje dete moškega spola videlo najprej dejstvo, da mora poskrbet zase, preden za koga drugega, ko bo star 20 let, potem se pa slišiva. Delo tu nima nobene veze.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   [Brisano sporočilo]
28.2.2010 20:33:46   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   [Brisano sporočilo]
28.2.2010 20:39:52   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: A mate res take crkljivčke?
28.2.2010 20:42:23   
zmajaz
Na splošno ima Gina vedno super poste, ki jih z veseljem berem. user posted image Ampak tule bi še jaz dodala en primerek, ki definitivno ne ustreza definiciji, da bi poskrbel najprej zase - v naši družini recimo je bila mama dosti bolj tako naravnana, da je poskrbela najprej zase, oče pa ravno obratno - pri njem smo bili drugi prvi (sploh medve s sestro), on pa na zadnjem mestu. user posted image

No pa da ne bom kake krivice naredila - tudi moj mož nima takih genov. Če se mu že samo zazdi, da sem bolna, me že poka k zdravniku, pa če mu še ne vem kako zatrjujem, da mi ni nič. Zadnjič se mi je nekaj zvrtelo, pa je bil čisto paf. Ko se je potem čez 1 teden to ponovilo, pa me je že odvlekel do zdravnika, kjer so mi naredili vse možne krvne preiskave in ugotovili, da mi ni NIČ - verjetno sem samo spila premalo tekočine. user posted image

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 28.2.2010 20:46:14 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: A mate res take crkljivčke?
28.2.2010 20:43:00   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: UmpaLumpa

Kakor ga naučiš.


točno to. in tudi,kaj vidi doma, vzorec.....

nikoli ne bom pozabila malčka, ki je zdaj star že okrog 25 let....v njihovi družini je bil ata robat, strog moški, ki nikoli ni objem malčka....in ta tega enostavno ni bil vajen. ker sva midva z možem pač čisto drugačna, sva enkrat temu ateju, ko je malček naredil nekaj krasnega rekla....daj, stisni ga k sebi.

pa ga je res.

in ta otrok je od sreče začel jokatuser posted image  meni se je srce trgalo.....prav žejen je bil očetove ljubezni, cartanja....ker tudi mati je bila bolj hladna....sicer jo je ata zmerjal, kaj razvaja tamalega...

in prepričana sem, da bi imeli geni tu bolj malo narediti, če bi tega otroka naučili biti nežen in ljubeć.

danes pri 25 letih je kopija svojega očeta. še kretnje so isteuser posted image  in žal bo verjetno to prenesel tudi na svojega otroka, ko ga bo imel....

in še en "domač" primer....tudi moj mož se ni zan stiskat...v začetku...pač tisto iz zaljubljenosti...potem, pa ko se je le-ta malo ohladila....pa bi bil tudi on kocka ledu. če bi jaz to dopustila. ampak jaz sem se bila vajena cartat in stistak....z mamo...z očetom itak ne....in sem tudi moža naučila te čudovite lastnostiuser posted image  ampak on tega doma ni doživljal, tudi njegov oče je strašno hladen, vendar z razliko, da se je tašča pač nehala truditi, še preden je sploh prav začela....

torej jaz imam doma lep šolski primer, da imajo geni zelo malo opravka s tem.

trening....in še enkrat trening....user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: A mate res take crkljivčke?
28.2.2010 21:07:47   
Anonimen
UmpaLumpa... amen.user posted image


(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: A mate res take crkljivčke?
28.2.2010 21:16:58   
Gina
Pa kaj obračaš moje besede umpapumpa?? Kdo je pisal o delu? Posebej sem napisala, da delo tukaj nima nobene veze. Dela lahko vsak. Tudi moški delajo. Govorim o zavedanju samega sebe in o osnovnih potrebah in genskih različnostih. Moški imajo druge prioritete v lajfu kot ženske. Pa če se razpočiš je tako. Moški rabijo za svojo uresničitev eno reč, s katero se dokazujejo, pa je vseeno a je to služba, šport, mehankarija, gostilne, frendi ali delo ali karkoli pač že - jaz temu rečem hobi. Nekaj imajo, če ne so nesrečni. POleg tega jim je na istem vzporednem mestu familija. Eno brez drugega ne gre. Če ženska ne sprejema njegovih "hobijev" (beri uresničevanj), bo šel in imel familijo tam, kjer bo lahko imel oboje. Pri ženskah je drugače. Familija in ljubezen je na prvem mestu, potem je pa vse ostalo. Če je ne vem kaj z ostalim, je čist vseeno, ker bo (povprečna) ženska vedno svojo osnovno energijo gradila na familiji in šele okrog tega vse ostalo.

Iz tega sledi, da mora moški najprej uresničit samega sebe, da bo srečen in uresničeval familijo hkrati in enako dobro, ženska pa obratno, mora najprej uresničit ljubezen, familijo, da bo na tem lahko hkrati gradila vse ostalo. Torej bo ženska vedno uresničila vse okrog familije, ker je to v njeni naravi (če bo otrok za previt, bo otroka previla, ni debate), in enako logično bo dec, če bo utrujen najprej poskrbel zase, šel recimo spat, da bo lahko potem delal, da bo lahko potem uredil vse v familiji, da bo srečen, ali obratno sicer iz občutka da mora poskrbel za to, da bo hiša čista, vendar ker bo potlačil vse svoje prioritete, hkrati zelo siten, ker je moral vse to storiti brez lastne volje in preko sebe. Torej trdim, da bo vsak pravi dec vedno poskrbel za sebe, ker je to v njegovi naravi. To ne pomeni, da za familijo ne bo poskrbel, saj to je gensko tako, da je moški provider, marsikak od njih se raztrga za familijo, še stepli bi se za svoje ljudi, ampak vedno bodo ne glede na njegovo priučeno reakcijo v njegovem  genskem zapisu ostala skrb zase. Moški brez tega, da se sam uresniči, ne more imeti srečne družine. Samo družina mu je premalo. Sebe ima v prvem planu kar se uresničevanja tiče. Ne vem, če sem bila dovolj jasna.

Kar se pa tiče tega, da so nekatere vzgajali, da moškim nečesa ni treba, sem hvala bogu živela v družbi, ki tega ni počela, zato tega problema ne poznam v praksi. NIti v moji familiji, niti v familijah tistih moških, ki so bili moji fantje, tega niso počeli. Vsi so bili zgodaj samostojni, in so znali delati. Pa vendarle trdim, da moški nimajo enakih prioritet kot ženske. In da demokracija ne obstaja v smislu da se vse deli na pol. To ni demokracija. Jaz gensko nisem narejena za mehankarijo, se mi gravža, pa sem bila starejši otrok v hiši, ki je moral tudi moške reči v bajti počet, pa prijet kaj, pa še kaj več kot to. NIkdar ne bom počela tega, kar mojega veseli in obratno. Zakaj le? Zaradi kvazi enakosti, ki je v genih ni? IN to nima veze s tem, da nekdo pa nič ne dela. Kdor nič ne dela, je lenuh. V modernih familijah pa se pričakuje od žensk, da bodo vse delale, pa še od moških, da bodo vse delali. Zakaj? Meni že ni do vsega delat, mojemu tudi ne. Kaj je narobe,d a si reči razdeliva? Kdo ima pravico od mene pričakovat, da moram betonirat? Skratka, jaz sem za delitev dela, pošteno delitev, ne pa da se pričakuje od mene da bom dec, ker nikdar ne bom, gensko nisem taka, niti ne želim od mojega da je baba. IN ja, so razlike. Genske razlike. Tudi kadar ni vzgojnih razlik.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   [Brisano sporočilo]
28.2.2010 21:22:09   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: A mate res take crkljivčke?
28.2.2010 21:28:22   
Gina
Ja, tvojemu je na prvem mestu družina, ker se ima možnost poleg tega še uresničevat. Če se tega ne bi mogel, bi ne bilo tako. Tudi pri nas je enako. Povsod, kjer je tako, je enako. POvezano je to dvoje. Ti kot ženska pa prvega mesta družine ne pogojuješ s samouresničitvijo.

< Sporočilo je popravil Gina -- 28.2.2010 21:29:19 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: A mate res take crkljivčke?
28.2.2010 21:30:43   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: UmpaLumpa

Ps. V tvojih zgornjh besedah pa najdem svojo mamo, ne očeta.



MOgoče sta pa mama in oče zamenjala vlogi. Tudi to se zgodi. Raziskovali so, da je ot v 10-15%, ko je dec bolj jin in ženska bolj jang. Naravne vloge so obrnjene. MOgoče je tudi pri vama s tvojim tako.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: A mate res take crkljivčke?
1.3.2010 7:41:09   
uškinamama
O ja, kaj lepšega ko mi mala uš reče : pridi, pridi sem , da ti rebrca ta strem user posted image .

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: A mate res take crkljivčke?
5.3.2010 12:46:47   
Pia73
Ne sekiraj se. Tu nimaš kaj narediti. Naš tavečji se nikoli ni crkljal. Sedaj je star 9 let in še sedaj mu ni do nobenih pretiranih dotikov. Tamal pa bi najraje ves čas na meni visel. Res neverjetno. Če se ponoči zbudi, pride k meni v posteljo in išče mojo roko,... To je karakter in nič drugega.

_____________________________

Ja, ja,...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 44
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?