|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: epiduralna analgezija
6.3.2010 13:22:26   
divans1
Punce,mene pa zanima, kakšna je razlika med EA in ultivo?

(odgovor članu lunka1)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: epiduralna analgezija
6.3.2010 13:33:18   
TuBoLina_86
jah, ko bo pa rodila, se nam bo pa nazaj priidružila, in z nami delila ˝čarobne˝trenutke poroda in popadkov user posted image user posted image user posted image user posted image neveš kako boli, dokler ne doživiš sama... boli, res boli, popadki bolijo bolj, kot sam porod, no vsaj mene....  res pa tudi, da grem raje še enkrat rodit, kot pa k zobarju.... user posted image user posted image user posted image user posted image to pa čist resno mislim....

tudi meni so govorili, da boli, pa kako boli ko te vrežejo presredek... pa sem si mislila, ja ziher, ka tako zelo boli.... no, ko sem prišla v porodno sobo, sem vedela, kaj so mislile z tem, da boli.... tak da.... če hoče kera, ki je prvič nosečka, naj verjame, če ne pa ne... bo pa ziher sama videla in ugotovila, če ne prej čez 9 mesecev sigurno....

me, kere pa smo že rodile, pa vemo kako in kaj in se lahko pripravimo na drugega user posted image .... jaz bom vseeno še malo počakala user posted image user posted image user posted image user posted image



_____________________________

17.09.2009 ob 8:48 sem postala ponosna mamica malega sončka Tina

ob rojstvu, 17.9.2009: 3140 g, 50 cm
1 leto : 10,5 kg, 77 cm

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: epiduralna analgezija
6.3.2010 14:53:30   
divans1
Pa še to. Pa naj kira opiše, kaka bolečina je to, ko se res začne, prosim!!! user posted image

(odgovor članu TuBoLina_86)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: epiduralna analgezija
6.3.2010 15:00:28   
abc100
IZVIRNO SPOROČILO: divans1

Pa še to. Pa naj kira opiše, kaka bolečina je to, ko se res začne, prosim!!! user posted image


Sem hotela glih to napisati, da se od prvega poroda spomnim tega, da je bilo HUDO, da je BOLELO, ampak bolečine pa sploh ne morem opisati. Je tako posebna bolečina in jaz sem res takoj po porodu pozabila kakšna je. Ampak to ne mislim, da sem pozabila, da je bolelo, ampak se ne spomnem kakšna je bila.Pa čeprav je bil prvi porod težak, si sedaj v drugo ne upam na EA.


_____________________________

28.8.2007 je zajokal najin sinko Janez


(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: epiduralna analgezija
6.3.2010 15:09:44   
naja78
divans ne moreš jo opisat to bolečino.ene boli kot pri M-hudi krči,ki se stopnjujejo,ene boli križ,ene dol tišči,popadki bolijo kot bi te kaj hočeš da napišem uspod hotlo dat na pol.user posted image user posted image

se pa od popadka do popadka ta bolečina razlikuje.začne se postopoma,vsaj pri večini,naravne popadke lahko nadzoruješ vsaj tiste na 5 min,2 min,....,umetne težko,ker ti jih fopajo na flašo.oboji skup so pa MATER in največkrat jih fašeš da pohitijo v porodni.srečo imajo tiste ki pridejo v porodnišnico že cca 5,6 cm odprte.te so res hitro konc.2,3 urce,ene še manj.

naj kera druga še opiše bolečino.user posted image

(odgovor članu abc100)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: epiduralna analgezija
6.3.2010 15:22:18   
divans1
Kaj pa EA in ultiva - kakšna je razlika?

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: epiduralna analgezija
6.3.2010 15:22:48   
anju
meni se je takrat zdelo, da bi lažje prenesla, če bi mi trbuh odtrgali

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: epiduralna analgezija
6.3.2010 16:42:31   
valči
lunka 1,ne se preveč bat,pa ne pobegnit s teme zaradi tega.Pač ene imajo hujše izkušnje,ene ne tako,ene vzamejo EA.
Da ti zase napišem.Rodila trikrat,prvič bila v porodni 2.5,drugič 1.5 ure,zadnjič dobro uro.Vsakič dodatek umetnih popadkov.Pri zadnjem porodu sem bola že 8 centi odprta,a vseeno,popadki bolijo.Fejst.Tako,da v tistem predihavanju razmišljaš,kako sem lahko to pozabila,pa kak hitro se spomniš te bolečineuser posted image
Tisti tiščalniki so najhujši,a hitro minejo.Na koncu pa dobiš tak zaklad,ki vse bolečine poplača.user posted image

Da ti povem,porodi zame niso bili najhujše v življenju.Sem vesela,da sem lahko rodila,naravno in to trikrat,ponosna nase.Zelo boleča in hkrati zelo lepa izkušnja.Nekako sem za 3. porod razmišljala o EA,jo ima naša porodnišnica.Pa nisem imela jajc.Pa mi je babica rekla,da se tak ne bi splačala,ker sem preveč odptra prišla v porodnišnico.

Najhujše v mojem žiljenju so bili napadi žolčnih kamnov in peska.Sem takrat skoraj umrla.Dejansko.Se mi je tako zakompliciralo po operaciji,ker so mi not v žolčnih kanalih ostali-pesek,da je tako bolelo,da sem v nezavest padala.S postelje dol.Na obeh rokah infuzijo z morfijem na najvišji stopnjiuser posted image Eh,ko se spomnim.Sem po tistem rekla,da bi šla raje 4 krat še odit,ko take napade dožiljat.Upam,da podobnega več ne doživim.

To sem vam samo v primerjavo napisala,v tolažbo,da porod res ni najhujše v življenju.

EA pa sama podpiram in čestitam vsem,ki uopate it v to.Meni se zdi,da igla v hrbtenico.Ojoj...Saj pol pa mora bit fajn,ko se smeješ med popadkiuser posted image


_____________________________

Sedaj pa imamo doma tri čudovite sončke,ki mi pomenijo vse na svetu.

(odgovor članu anju)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: epiduralna analgezija
6.3.2010 17:06:44   
veronikab
Mene je bolelo kot pri user posted image , samo bolj intenzivno. Popadki so se mi začeli ob 23h, ko sem se ulegla v posteljo in to takoj na 5 minut. EA sem dobila ob 5:20min torej je preteklo kar nekaj časa in če sedaj pomislim, niti ni bilo tako hudo. Saj je res bolelo in še danes, ko pogledam slike, ko sem se sredi noči, v halji sprehajala po temnih hodnikih PO porodnišnice, s svojega obraza lahko razberem, da me je bilo predvsem strah, strah tiste negotovosti in na nek način nebogljenosti, ker sem to pot enostavno morala prehoditi sama.

Punce ne se bat, ne postanite sužnje svojega strahu, ker to vse le še poslabša.
Vsem, ki še čakate na 'D-day', želim čim lepši, lažji in pozitivno naravnan porod, ki naj hitro mine in vam v naročje pričara zaklad, zaradi katerega se splača 'potrpeti'.

_____________________________

Najina sreča Jakob Bela se je rodil 27. 4. 2009.

(odgovor članu valči)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: epiduralna analgezija
6.3.2010 17:54:58   
TuBoLina_86
IZVIRNO SPOROČILO: divans1

Pa še to. Pa naj kira opiše, kaka bolečina je to, ko se res začne, prosim!!! user posted image


meni je HB odtekla voda, HB zato, ker sem si takega začetka želela.... ko sem prišla v P, so me sprejeli in pripravili na porod... do tistega nisem imela nič popadkov...

po tuširanju so me pospremili v porodno sobo, ko sem se umirila, in vlegla, mi je dežurna babica rekla naj  poskusim spat ( bilo je okrog 2 zjutraj ).... pa seveda spati.... takrat so se mi pa začeli popadki....

bolelo me je kot user posted image krči, vendar malce bolj.... a kljub temu se jih je dalo vzdržati.... bili pa so na vsakih 5 min..... in tako sem preživela 4 ure.... bolečina se ni stopnjevala....

ko je babica rekla, da bo pa šlo zares, šele takrat sem se začela zavedat, kaj me čaka.... popadki so bili vedno močnejši, vedno bolj boleči.... za EA sem jih prosila že kako uro, vendar mi niso dali dokler nisem bila dovolj odprta....mene so pregledi babic bolj boleli, kot sami popadki...

no, proti koncu, ko mi je EA prijela, pa sem samo še čutila čist malo popadkov, pa kako mi user posted image pritiska dol....

sam porod pa me sploh ni bolel, bolj sem se namučila, ko je treba stiskat, pa poslušat, ko ti babica govori kako moraš dihat.... tudi prerez presredka me ni bolel, sploh nisem čutila....

malo pa me je bolelo naslednji dan, ko se zaveš, kaj je za tabo.... ampak dobiš protibolečinske tablete, tak da je to tudi hitro minilo....

po enem tednu me več nič ni bolelo, niti šivi, nič.... edino kaj sem mela, je bilo, kot user posted image krči, ampak še to zelo rahlo....

tak da, če si vzameš EA, ti bo porod ostal v zelo lepem spominu.... barem meni je... in se ne bojim iti še enkrat skozi to....

ko je mene bolelo, sem se tolažila z mislijo, da bom čez nekaj ur držala v roki malo štručko, z katero sva bila 9 mesecev eno....user posted image user posted image user posted image pa da bo ju3 boljše, pa da me čez par tednov več nebo bolelo.... user posted image user posted image user posted image user posted image



_____________________________

17.09.2009 ob 8:48 sem postala ponosna mamica malega sončka Tina

ob rojstvu, 17.9.2009: 3140 g, 50 cm
1 leto : 10,5 kg, 77 cm

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: epiduralna analgezija
6.3.2010 18:13:10   
benika
IZVIRNO SPOROČILO: divans1

Kaj pa EA in ultiva - kakšna je razlika?


EA ti dajo v hrbtenični kanal, ultivo pa v žilo na roki, s tem, da si sredstvo doziraš sama ob popadku.

Ampak se mi zdi, da ultive ne boš nikjer več dobila.

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: epiduralna analgezija
6.3.2010 19:52:52   
Getreal
Napaka.
Ultivo boš dobila lahko v postojnski porodnišnici. Pred enim tednom sem bila na predavanju za EA in so nam povedali, da se ultiva vrača. Dali so nam celo liste od ultive, ki jih moraš imeti s seboj, če jo hočeš dobit (isti režim je za EA). Tko da ultiva je ponovno dovoljena in zgleda jo tudi že prakticirajo.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: epiduralna analgezija
6.3.2010 22:34:40   
izgubljena_ovcka
Ojej, kakšne scene so pa iz te debate ratale? user posted image Dajte no, porod je vednar tako zelo subjektivna izkušnja, da ti lahko miljon žensk zatrjuje, da se brez ea ne da rodit pa boste našle še en miljon takih, ki se bodo zakljinjale, da zaradi težav, ki so njih z njo imele ea nikoli več ne vzamejo.

Na smrt je lahko prestrašena samo neinformirana nosečnica. Moraš se pač zavedat kaj lahko pričakuješ, moraš se sprijaznit, da malo bo vendarle bolelo, ni pa treba mislit, da greste umret, ko boste na poti v P, madona! Malo sem žalostna ko takele berem... a mar devet mesecev čakate porod ali svojega otroka!?

(odgovor članu Getreal)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: epiduralna analgezija
7.3.2010 13:00:29   
nina0081
Hoj! Jaz sem se lahko odločila za epiduralno ali pa za morfij. Pa sem se odločila za morfij saj ti samo dajo kateter
v drugo žilo zraven umetnih popadkov. Pri epiduralni lahko da ti sploh ne prime in inekcija je zelo boleča, pa še noge ti čisto odpovejo. Pri morfiju pa si omotičen in lahko zaspiš (to je bilo pri meni) in sem morfij dobivala dokler nisem bila čisto odprta, in popadkov nisem veliko čutila,saj sem jih prespala. Ampak ko je moj mali hotel priti ven ni mogel saj je bil prevelik in pretežek zame in so se po 15-ih urah mučenja odločili za carski rez. Hvala bogu da je bilo drugače vse dobro z malim in z mano. Sedaj pa sem noseča drugič pa se je ginek. odločil kar za carski rez.user posted image

(odgovor članu sunny24)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: epiduralna analgezija
7.3.2010 14:15:02   
anju
vse kar dobiš v žilo gre preko krvi do otročka.

vstavljanje EA (vsaj mene) sploh ni bolelo, večji problem mi je bilo biti na miru zaradi pogostih bolečih popadkov.
noge sem čutila, nekaj časa po porodu šla sama na wc.
ne razumem kako lahko veš kako boli vstavljanje, pa kako ti noge zaspijo, če praviš, da si vzela morfij namesto EA.

tveganje EA pa vse/vsi, ki se zanjo odločamo poznamo.

(odgovor članu nina0081)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: epiduralna analgezija
7.3.2010 14:51:07   
TuBoLina_86
IZVIRNO SPOROČILO: nina0081

Pri epiduralni lahko da ti sploh ne prime in inekcija je zelo boleča, pa še noge ti čisto odpovejo.


mene EA injekcija sploh ni bolela, niti z nogami nisem imela problemov.... poznam pa eno, ki je imela EA, ni rodila ampak je imela operacijo na kolenu, in je imela posledice.... tak da, pri EA so prednosti in so slabosti, pa mislim, da niti morfij ni brez posledic.... že to je -, da gre v kri, ki pa gre tudi k otročku....

pri EA pa ti ne gre direkt v žilo.... ko bom 2 rodila, vzamem EA user posted image user posted image user posted image moja odločitev, vsak pa se lahko odloči, kaj bo vzel.... če pa nebo fejst bolelo pa niti EA nebom vzela user posted image user posted image user posted image



_____________________________

17.09.2009 ob 8:48 sem postala ponosna mamica malega sončka Tina

ob rojstvu, 17.9.2009: 3140 g, 50 cm
1 leto : 10,5 kg, 77 cm

(odgovor članu nina0081)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: epiduralna analgezija
7.3.2010 18:26:44   
slovenka
IZVIRNO SPOROČILO: izgubljena_ovcka

Ojej, kakšne scene so pa iz te debate ratale? user posted image Dajte no, porod je vednar tako zelo subjektivna izkušnja, da ti lahko miljon žensk zatrjuje, da se brez ea ne da rodit pa boste našle še en miljon takih, ki se bodo zakljinjale, da zaradi težav, ki so njih z njo imele ea nikoli več ne vzamejo.

Na smrt je lahko prestrašena samo neinformirana nosečnica. Moraš se pač zavedat kaj lahko pričakuješ, moraš se sprijaznit, da malo bo vendarle bolelo, ni pa treba mislit, da greste umret, ko boste na poti v P, madona! Malo sem žalostna ko takele berem... a mar devet mesecev čakate porod ali svojega otroka!?


Ovčka, ti si že rodila? Jaz bi tudi porod, ki bi malo bolel user posted image Vse te mesece v drugo imam vse mogoče v mislih - se veselim dojenčka, kako bo imeti dva otroka..., veliko pa tudi razmišljam o porodu, čeprav poskušam čimmanj. Ko daš enkrat tak porod skozi, kot je bil moj, ne moreš ne misliti na to. Prva nosečnost je bila eno samo veselje, optimizem, nestrpnost po dojenčku... Sicer pa je prvorodkam lahko v tolažbo to, da nekatere gredo doma na WC in po pomoti dojenček ven štrbunke - ampak za takšne sem samo slišala, poznam nobene. Vsem, ki jih jaz poznam, je bilo user posted image

EA/ultiva - jaz sem bila v prvo zmenjena za ultivo, ker EA pri nas niso imeli, vendar so ultivi babice nasprotovale in niso želele poklicati anestezista. Tako da so moje klice in prošnje ignorirale ter tudi mene ne pogledale... RAzlika je v tem, da ultiva zmanjša bolečino okrog tretjino ali polovico, EA naj bi jo pa odpravila. Ultivo si ob popadku sama stisneš v žilo, tako da moraš biti toliko zbrana ob tem, da to lahko počneš...



_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu izgubljena_ovcka)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: epiduralna analgezija
7.3.2010 18:28:26   
slovenka
IZVIRNO SPOROČILO: TuBoLina_86

IZVIRNO SPOROČILO: nina0081

Pri epiduralni lahko da ti sploh ne prime in inekcija je zelo boleča, pa še noge ti čisto odpovejo.


mene EA injekcija sploh ni bolela, niti z nogami nisem imela problemov.... poznam pa eno, ki je imela EA, ni rodila ampak je imela operacijo na kolenu, in je imela posledice.... tak da, pri EA so prednosti in so slabosti, pa mislim, da niti morfij ni brez posledic.... že to je -, da gre v kri, ki pa gre tudi k otročku....

pri EA pa ti ne gre direkt v žilo.... ko bom 2 rodila, vzamem EA user posted image user posted image user posted image moja odločitev, vsak pa se lahko odloči, kaj bo vzel.... če pa nebo fejst bolelo pa niti EA nebom vzela user posted image user posted image user posted image




nina, nam so v Mb na predavanju povedali, da dajo pred EA lokalno, da vstavljanja EA sploh ne čutiš... Noge so pa meni od šoka tudi v prvo odpovedale in sem se zgrudila, čeprav nisem dobila nobenega sredstva...


_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu TuBoLina_86)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: epiduralna analgezija
7.3.2010 18:34:14   
slovenka
IZVIRNO SPOROČILO: lunka1

Jaz verjamem, da je porod boleča izkušnja, halooo.. Mi je vse jasno, ampak verjetno se (tiste, ki ste že mamice) spomnite adrenalina, neučakanosti, prestrašenosti, itd. ki ste jo občutile zadnje dneve, tedne pred porodom. In najbrž tudi vam ni bilo lepo, ko vam je katera porod opisala kot nekaj najhujšega možnega. Ko že tako ne veš, kaj pričakovat, ko si dobesedno posran od strahu pred neznanim, pred bolečino... In se obenem zavedaš, da je neizbežno... Potem pa poslušaš in bereš vse možne zgodbice... user posted image

Ne vem no, potem je za nas, ki tega pač še nismo doživele, bolje, da se sploh ne prijavljamo na te forume in jih ne beremo, ker namesto, da bi dobile podporo, dobimo le še več strahu... Saj se ne mislim prepirat, ampak včasih je iz solidarnosti do drugih bolje, da ne rečemo in povemo vsega kar mislimo... To je isto kot pri majhnih otrocih - na primer: če jih strašimo pred psi (majhnimi in velikimi), potem je jasno, da se bodo psov bali. Zdaj pa ne vem... ali je to v redu?! Meni se ne zdi..

Se poslavljam iz te debate, vsem nosečkam pa želim čim hitrejše in čim manj boleče porode user posted image


lunka, moje opisovanje je bilo malo zaradi tesnobe, ker je lažje, če izkušnje deliš, ker dejansko še prvega poroda nisem "prebolela" in bo tu kmalu že drugi. PRedvsem pa sem izkušnjo napisala kot odziv na številne, ki še niso rodile in so na predavanju o EA govorile v stilu, da so to vse dale skozi in je naravno, torej ne more ne vem kako boleti, sicer pa te itak pri EA piknejo in torej raje trpijo popadke kot iglo... Tako da jaz sem samo želela pojasniti, da vsaj pri meni, pa tudi pri mnogih drugih, to niti približno ni primerljivo in ni prijetno tistim, ki smo že dale hud porod skozi, poslušati, da porod ni nič takega. Sicer pa mene v prvo ni bilo nič kaj strah poroda, me niti ni imelo kaj biti strah, saj nisem vedela, kaj me čaka... Ampak porod te utrdi, zdi se mi, da žensko za zmeraj spremeni, itak se takoj po njem začne odgovornost za otroka. Seveda pa je ob tem tudi veliko veselja. Med popadki žal niti malo. A za EA številne govorijo, da so pele, spale ipd. med popadki, tako da upam, da bom jaz v drugo med njimi. user posted image


_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu lunka1)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: epiduralna analgezija
7.3.2010 19:52:51   
izgubljena_ovcka

IZVIRNO SPOROČILO: slovenka

IZVIRNO SPOROČILO: izgubljena_ovcka

Ojej, kakšne scene so pa iz te debate ratale? user posted image Dajte no, porod je vednar tako zelo subjektivna izkušnja, da ti lahko miljon žensk zatrjuje, da se brez ea ne da rodit pa boste našle še en miljon takih, ki se bodo zakljinjale, da zaradi težav, ki so njih z njo imele ea nikoli več ne vzamejo.

Na smrt je lahko prestrašena samo neinformirana nosečnica. Moraš se pač zavedat kaj lahko pričakuješ, moraš se sprijaznit, da malo bo vendarle bolelo, ni pa treba mislit, da greste umret, ko boste na poti v P, madona! Malo sem žalostna ko takele berem... a mar devet mesecev čakate porod ali svojega otroka!?


Ovčka, ti si že rodila? Jaz bi tudi porod, ki bi malo bolel user posted image Vse te mesece v drugo imam vse mogoče v mislih - se veselim dojenčka, kako bo imeti dva otroka..., veliko pa tudi razmišljam o porodu, čeprav poskušam čimmanj. Ko daš enkrat tak porod skozi, kot je bil moj, ne moreš ne misliti na to. Prva nosečnost je bila eno samo veselje, optimizem, nestrpnost po dojenčku... Sicer pa je prvorodkam lahko v tolažbo to, da nekatere gredo doma na WC in po pomoti dojenček ven štrbunke - ampak za takšne sem samo slišala, poznam nobene. Vsem, ki jih jaz poznam, je bilo user posted image

EA/ultiva - jaz sem bila v prvo zmenjena za ultivo, ker EA pri nas niso imeli, vendar so ultivi babice nasprotovale in niso želele poklicati anestezista. Tako da so moje klice in prošnje ignorirale ter tudi mene ne pogledale... RAzlika je v tem, da ultiva zmanjša bolečino okrog tretjino ali polovico, EA naj bi jo pa odpravila. Ultivo si ob popadku sama stisneš v žilo, tako da moraš biti toliko zbrana ob tem, da to lahko počneš...




Ja, ja, sem že rodila, z neuspelo ea in vseeno v pasjih bolečinah. user posted image Ni bilo pa tako hudo, da ne bi šla še enkrat. Veliko premišljujem zdaj o tem drugem porodu (rok imam čez en mesec) in sem se tudi malo bolj informirala in bolje sama pri sebi psihično pripravila. Mislim, da ima tudi to precej veze s samim strahom pred bolečinami. Zdaj me ni strah, da bo bolelo (to itak vem, da bo), sem pa pripravljena sprejet tudi hujše kot je bilo. Tako preprosto.

No, naj pa še enkrat poudarim, da nisem požrla vse znanje tega sveta z enim samim porodom, hotela sem le povedat, da tudi ea ni tisto sveto odrešenje in garancija za neboleč porod, ki ga pol prespiš, se smeješ zraven in je vse krasno, če je pa nimaš bo pa sigurno pekel od poroda...

(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: epiduralna analgezija
7.3.2010 21:30:33   
sassy0
No pa da še jaz povem mojo izkušnjo. Za mano sta dva poroda, prvi pred skoraj 2mi leti, drugi pred 3 meseci-še vse relativno sveže user posted image

V prvo sem tudi jaz komaj čakala dan d, da končno spoznam svojega otročka, vedela sem da boli, za ea se nisem odločila (sem med nosečnostjo malo cincala), ko se je končno začelo, sem si rekla, če bo tako, lahko rodim še 100x. Kot malo močnejši krči pri m. No po treh urah popadkov, so mi pa mehur predrli, takrat se je pa začela veselica, popadki so se okrepili in spomnim se, da sem takrat govorila, zakaj nisem šla na ea (ene kličejo mamo, jaz sem pa eauser posted image ). No pa sem preživela in res je, da ko pride štruca ven, se vsa bolečina neha kot bi odrezal. S porodom sem vseeno imela lepo izkušnjo, je bolelo, samo ni bilo prehudo.

No sedaj drugič, pa me je bilo poroda malo bolj strah, saj sem vedela kaj lahko pričakujem, zato sem se tokrat odločila za ea. In res, popadki so se začeli že zjutraj, so bili že takoj bolj boleči kot prvič, ampak zelo neredni, tako da sem ostala do večera doma in upala, da pridem tja že odprta kakih 7 cm. No ko sem prišla tja, pa ctg sploh ni kazal popadkov, mene pa že trgalo. So me poslali na oddelek (se mi je porod začel 1 mesec prezgodaj), da naj bi se ustavilo. No ta druga smena me je pa tudi ginekološko pregledala, ker ctg še vedno ni kazal popadkov, jaz pa že kar konkretno predihavala. In sem bila odprta 4cm. Smo šli v porodno, bilo je rečeno, če po klistirju ne bo pravih popadkov, dobim umetne. Sem se strinjala, sem rekla, da bom tako ea vzela. No in prvi popadek po klistirju pa tako močan, da me je skoraj s školjke zabrisalo-pa ne pretiravam. Me pošljejo še malo hodit k možu, po petem popadku sem pa skoraj skup zlezla od bolečine. In grem v porodno in rečem naj mi dajo ea. Pride anastezistka, me babica pregleda, pa reče nič ne bo, ste že 8 cm odprta. Joj mi je kar mrak na oči padel. Potem sem pretrpela še 4 popadke, pa smo že pritiskal.
Že med popadki, sem se zaklinjala, da nikoli več ne prestopim praga p, pa smo imeli v planu 3 (no sedaj se že mehčam malouser posted image )

Mene je dejansko drugi porod 100% bolj bolel kot prvi, je pa dejstvo, da če gre vse skupaj hitreje je tudi bolečina močnejša. Je hitreje konec, ampak boli pa bolj.

Evo, pa sem mogoče sedaj prestrašila še kako drugorodko, da ne bojo samo prvorodke prestrašene ob naših zgodbah user posted image

Pa vseeno čim manj bolečin vsem skupaj.

LP

_____________________________

Imamo morskega dečka, ter zimskega princa, ki je prehitel 1 mesec.

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: epiduralna analgezija
8.3.2010 10:53:01   
naja78
morfij- pa to je dolantin,ki ga dajo vsaki,razen pr tistih,ki gre ekspres in ki izrecno izdavi da nič noče.
tako da danes je proti bolečinam kar dajo v žilo vse na morfiju,imajo pa tudi injekcije ki izničujejo učinek,če le to opazijo.tako pr porodu.,kot vse povsod.nič novga.to bstaja že vrsto let.
je pa res: ko greš drugič rodit,veš približno kaj te čaka.in veš da bo BOLELO.
pa vsi pravijo da je v drugo lažje in hitrejše.pa kaj pa vem,ko drugič rodim sporočim.user posted image

(odgovor članu sassy0)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: epiduralna analgezija
8.3.2010 11:26:43   
TuBoLina_86
sassy0 - hvala za vzpodbudo, tudi jaz mam v planu 3 user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ta prvi bo star 6 mesecev.... 2  bo tam nekje, ko bo ta prvi hodil user posted image user posted image user posted image za 3 pa je 80%..... upam ka bom lahko imela 3....

seveda z EA.... user posted image user posted image user posted image user posted image


saj eni rečejo ka je drugega res lažje rodit kot 1, ker baje prvi že pot narediuser posted image user posted image user posted image user posted image .... no, bomo vidli.... ne ve, kdor ne proba user posted image user posted image user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil TuBoLina_86 -- 8.3.2010 11:27:14 >


_____________________________

17.09.2009 ob 8:48 sem postala ponosna mamica malega sončka Tina

ob rojstvu, 17.9.2009: 3140 g, 50 cm
1 leto : 10,5 kg, 77 cm

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: epiduralna analgezija
8.3.2010 11:48:33   
pikaro
nisem vsega skozi brala, ampak zgleda,da sem edina,ki jr med EA vstala in šla na wc-to pa zato ker se mali ni spustil in smo mogli nekako pomagat-so mi pa ta čas EA odklopili....imela mravljince v nogah,vendar s pomočjo sem prišla do wc-ja :))-
Aha, brez EA ne grem rodit user posted image

(odgovor članu TuBoLina_86)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: epiduralna analgezija
8.3.2010 13:23:08   
TuBoLina_86
pikaro - kak so ti pa lahko EA odklopili?? user posted image

to sem jaz dobila v hrbtenjačo, eno dozo, in kolko vem, se neda odklopit.... ali?


_____________________________

17.09.2009 ob 8:48 sem postala ponosna mamica malega sončka Tina

ob rojstvu, 17.9.2009: 3140 g, 50 cm
1 leto : 10,5 kg, 77 cm

(odgovor članu pikaro)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Resnična čudežna zgodba: Vaš sin ne bo pre...
photo
Na vhodu bolnišnice je mamo pričakala zdravnica in ji povedala, da sin, star en teden, ne bo preživel.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?