|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: sem mama duda, prosim, na pomoč!!
5.3.2010 8:23:16   
TomTaylor
..ma smotano mi je no, po eni strani bi rada dojila do takrat, ko bi se ona sama odločila, da je dosti, po drugi strani me pa malo utruja vse skupaj. Mi je pa res lažje pižamo gor potegnit in kinkat naprej, kot pa se ubadat z jokom...(se od taprve spomnim kolk smo se predajali z njo..). Čez dan sem tudi opazila, da ona bi čist zdržala brez joške, da jo rabi zato, da se uspava ali crklja. Redko jo hoče zaradi lakote  (ker sva že na 2-3 obrokih GH) ali žeje...Ponoči sem pa skoraj samo duda.

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: sem mama duda, prosim, na pomoč!!
5.3.2010 8:28:50   
rija
če gledam zdaj nazaj, mi je žal, da se nisva še več cartala...pa makar ponočiuser posted image

ne bit tako predane vsem metodam o pravilni vzgoji s katerimi vas filajo raznorazni priročniki....otroci so samo 2-3 leta tako cartljivi....nahranite se s tem.

TT: še čisto nobeden, niti od slavne dojilje Raho, ni ostal na jošku, pa tudi tvoja ne bo.
Probaj gledati s tega stališča, ko sem ga napisala gori, pa bo bistveno lažjeuser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: sem mama duda, prosim, na pomoč!!
5.3.2010 8:32:24   
mateyka

ne bit tako predane vsem metodam o pravilni vzgoji s katerimi vas filajo raznorazni priročniki....otroci so samo 2-3 leta tako cartljivi....


to je pa čisto res user posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: sem mama duda, prosim, na pomoč!!
5.3.2010 8:36:23   
zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: rija

ne bit tako predane vsem metodam o pravilni vzgoji s katerimi vas filajo raznorazni priročniki....otroci so samo 2-3 leta tako cartljivi....nahranite se s tem.

Osebno nisem brala nobenih priročnikov in pri meni ni šlo za nobene metode pravilne vzgoje, ampak za to, da meni je spanje dragoceno, noč je pa namenjena za spanje in ponoči hočem spat v miru, pa tudi če zato nisem supeRR mama. user posted image In HB nikoli nismo imeli težav s spanjem ne pri 1. ne pri 2. otroku. Je pa tako, da otroci še predobro vedo, do kod lahko izkoriščajo in tako daleč tudi gredo.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: sem mama duda, prosim, na pomoč!!
5.3.2010 8:39:19   
zmajaz
TT - če pa prosiš za kak način, da boš otroka nežno, brez joka in brez težav odvadila tega, ga pa ŽAL NI. Edino tako da si pač duda, dokler se otrok ne bo tega naveličal, kar pa lahko traja tudi še leto in pol. Ko se boš SAMA 1x odločila, da ne boš več duda, takrat ne boš več, dokler pa otrok ve, da boš popustila, te bo pa zahteval za dudo.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: sem mama duda, prosim, na pomoč!!
5.3.2010 8:40:12   
rija
a veste kaj?

čisto preveč ste dosadne s tole RR mamo!
 
pri tej RR mami se meni zdi bolj to, da se greste, kdo je bolj kul pri vzgoji in naredi vse kot je prav, kdo je bolj po propisih....! bog ne daj, da pokažete kakšno svojo "slabost"user posted image

lahko sem stokrat RR mama ali ne RR mama....to sem jaz, to je moj otrok, to je moja ljubezen do njega.

in četudi bom stokrat RR mama, bom taka.

ker ob vsem tem etiketiranju z RR mamo včasih dobim občutek, da po tem takem sploh ne smeš  biti nežen in pozoren do svojega otrokauser posted image  da se slučajno ne ravadi.....



_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: sem mama duda, prosim, na pomoč!!
5.3.2010 8:45:48   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: rija
lahko sem stokrat RR mama ali ne RR mama....to sem jaz, to je moj otrok, to je moja ljubezen do njega.

in četudi bom stokrat RR mama, bom taka.

ker ob vsem tem etiketiranju z RR mamo včasih dobim občutek, da po tem takem sploh ne smeš  biti nežen in pozoren do svojega otrokauser posted image  da se slučajno ne ravadi.....

A sem te etikarala z RR mamo? Ne nisem te - samo napisala sem zase, da pač nisem supeRR mama.

In en - čisto nikjer nisem napisala, da ne smeš biti nežna do svojega otroka, niti da ga ne smeš imeti v postelji itd. - to je tvoja stvar in če je tebi tako prav, tudi mene nič ne moti. user posted image Vse kar sem hotela povedati je, da vsak ima tako kot si SAM naredi in da ne pol jamrati, kako zdaj to odvadit. A misliš, da jaz pa nisem nežna do svojih otrok, da jih ne objemam in cartam in lupčkam cel dan? Ja - seveda jih. Samo noč je pa za spanje - vsaj zame - zate je pa lahko zarad mene tudi za cartanje in NISEM rekla, da je to narobe. NIKOLI ni prav samo ena pot - prav je tako, kot odgovarja tebi in tvojemu otroku.

Da nisem supeRR mama sem pa napisala zato, ker vem, da je na RR dosti takih (pa ne nujno ti), ki me bodo zaradi tega dejansko obsojale - kako sem si le drznila ubogega novorojenčka prikrajšati za svojo bližino ponoči - za nekatere je to že skoraj zanemarjanje.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 5.3.2010 8:48:10 >

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: sem mama duda, prosim, na pomoč!!
5.3.2010 8:52:45   
hektorina
Rija, tvoj primer je popolnoma enak mojemu. Do devetega meseca je bila najina zgodba ista. Pol pa je sam postopoma ukinjal crkljanje, zizanje, njorhanje in kaj je še tega..., na mojih joških. Sem bila celo pri dr., ker sem imela zapestja total uničena. Bolelo kouser posted image , ker je bil takrat težek že 9 kg! Pa nisem nikoli komplicirala, pravzaprav sem bila potrpežljiva iz tega razloga, ker sem vedela, da do šole ne bo trajalo... Pa še nekaj...a veš, da sedaj ko je star 15 m to pogrešam? Pa ni čist nič razvajen, kot bi odrezal se je sam odločil, da zdaj pa noče biti več dojenček in raste v samostojnega (še vedno zelo pridnegauser posted image ) fantka. Tako da, če lahko še malo potrpi... Pa še nekaj, tvoja punca je pametna. Ve kaj hoče!

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: sem mama duda, prosim, na pomoč!!
5.3.2010 8:54:16   
hektorina

IZVIRNO SPOROČILO: hektorina

Rija, tvoj primer je popolnoma enak mojemu. Do devetega meseca je bila najina zgodba ista. Pol pa je sam postopoma ukinjal crkljanje, zizanje, njorhanje in kaj je še tega..., na mojih joških. Sem bila celo pri dr., ker sem imela zapestja total uničena. Bolelo kouser posted image , ker je bil takrat težek že 9 kg! Pa nisem nikoli komplicirala, pravzaprav sem bila potrpežljiva iz tega razloga, ker sem vedela, da do šole ne bo trajalo... Pa še nekaj...a veš, da sedaj ko je star 15 m to pogrešam? Pa ni čist nič razvajen, kot bi odrezal se je sam odločil, da zdaj pa noče biti več dojenček in raste v samostojnega (še vedno zelo pridnegauser posted image ) fantka. Tako da, če lahko še malo potrpi... Pa še nekaj, tvoja punca je pametna. Ve kaj hoče!



Mater sem smotana! Ne rija TT!! Oprostita mi, obe!

(odgovor članu hektorina)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: sem mama duda, prosim, na pomoč!!
5.3.2010 9:00:40   
tažana
evo nisem niti brala vsega, ker se mi ne da. lahko napišem samo svojo izkušnjo.
Tudi jaz imam doma še ne 6 mesečnico. ponoči prav tako ni spala, ves čas bi bila na joški. ko je bila, je spala, ko sem jo dala dol, ona v jok. in sem jo dala k sebi v posteljo- ker sem bila preveč utrujena, da bi se ponoči dajala z njo.
v moji postelji je zadeva postajala še hujša... ves čas je imela jošk v ustih, jaz se pa niti premikat nisem smela, da ji ni kaj iz ust ušlo user posted image . in tako sem spala ZEEELOOO slabo. odločila sem se da bom vztrajala, da spi v svoji postelji. tako sva se na vsako uro matrali z dudo (ki je ni hotela) in z joško. sedela sem na stolu hodila okrog (NI DA NI) ko je zaspala sem jo odložila v njeno posteljo. 10 minut je spala potem spet jok user posted image . Jaz pa sem spet vstala in šla k njej ponovit celo vajo. potem sem poizkušala dalj časa jo nosit, da bi trdno zaspala pa tudi ni kaj dosti pomagalo. kmalu pa so postale noči obvladljive. Če se je zbudila 3x na noč je recimo 2x takoj zaspala, 1x pa sem jo imela pokonci 2h. no sedaj pa se že redko kdaj zgodi, da bi se po dojenju v postli zbudila tako hitro. res pa je da jeva še vedno recimo na 3 ure (včasih več včasih manj) ampak to traja 20-30 minut in potem grem nazaj spat user posted image .

Evo če ti kaj pomaga prav, drugače pa ti želim, da boste čimprej spali user posted image .

Aja, pa dudo je tudi sprejela ampak sem ji mogla 3 mesece dudo v ustih držat, aja pa koroške kapljice za krče so tudi pomagale, da je duda postala slajša user posted image .

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: sem mama duda, prosim, na pomoč!!
5.3.2010 9:11:02   
Taddy78

IZVIRNO SPOROČILO: nananaja

Najbrž si se naveličala bit mama duda, da iščeš nasvete. Jaz sem se tudi. Ko sem ugotovila, da ponoči ne je več, ampak se samo crklja, sem temu naredila konec, enostavno ji ponoči nisem ponudila. Je bilo pa en mesec pestro, sva jo z možem izmenično hodila tolažit in dvigovat, nakar je mož rekel, da je ne bomo več iz postelje dvignili, samo duda in malo pobožat - ne moreš verjet, v par dneh je skapirala, da lahko poišče dudo in ssama nazaj zaspi! Pediatrinja mi je predlagala knjigo Spi dete spi, kipa je sama nisem brala, je pa baje za tiste, ki mislijo, da otroku vsak jok škodi, precej kruta. Pa menda piše v njej, da se otrok tako joka, da bruha, samo zato, da izsili svojo voljo... Je pa treba take knjige v celoti razumet, da so v pomoč.
Torej, odločit se boš mogla, ali mama duda ali nekaj malo bolj krutih dni, tednov... po želji.

Za tiste, ki pravijo potrpi, pa dolgo dojenje, pa bla bla bla... Dojenje pri 6 mesecih in kasneje pomeni, da otrok pije mleko nekaj minut (kot drugi po steklenički ali kozarcu). Imeti bradavico v ustih celo pa je dudlanje, ne dojenje, ravno tako razvada kot duda cel dan pri treh letih, od tega otrok ne dobi nobenih protiteles.



Bi se kar podpisala...
Vsaka se mora pač sama odločit kaj bo. Pri nekaterih se mi zdi, da so bolj same tiste, ki jim ta način crkljanja ustreza, ne pa da se zgovarjajo na otroka. Če vam ustrezajo neprespane noči, boste tako "spali" dokler se ne boste nehali dojit. Zame je to samo izgovor. Pa tu ne mislim, da se v celoti ukine dojenje, ampak pač ponoči.

Naš se je tudi pri 7.mesecih odločil, da bo na noč spil 2 flaški soka in dokler mi ni počilo od zbujanja vsake 3.ure, sem pač bila kot zombi vsako jutro.

Tu bi še napisala samo to, pa naj reče katera kaj hoče...dojenje po 1.letu je zame bolano. So drugi načini s katerimi lahko dajemo otroku občutek varnosti in ljubezni, da bi ga pa vezala nase z joško in to zamenjala za cartanje, pa se mi ne zdi vredu...

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: sem mama duda, prosim, na pomoč!!
5.3.2010 9:12:15   
skuštrana
Uh, tole bo pa spet ena debata superRR mam proti nemamamuser posted image user posted image ...

No, jaz svojih ne pustim jokat, imajo pljuča dovolj natrenirana tudi brez tega user posted image


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu tažana)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: sem mama duda, prosim, na pomoč!!
5.3.2010 9:17:07   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: rija

ne bit tako predane vsem metodam o pravilni vzgoji s katerimi vas filajo raznorazni priročniki....



Točno to, nikdar ne poslušaj tistih, ki trdijo da je fajn bit mamaduda. Pa da je prav vse, kar si otrok spomni in kar meni, d a je zanj ok, primerno da izvajaš. Prvič nima pojma, je premajhen, da bi vedel kaj je zanj ok (in ponoči se naspat je ok, tudi če zato prve tri dni joka od togote), drugič kje si pa ti v tem filmu?

Kar se tiče crkljanja je pa tako, če je otrok zelo crkljiv in ga v tem duhu vzgajaš naprej, bo cel lajf crkljiv, nikdar ga ne bo minilo. Lari fari, rija, o treh letih crkljanja. Res je, da kasneje niso več toliko odvisni od tebe, ampak da bi to pomenilo, da ker potem ne bo več toliko odvisen od tebe, da se moraš ponoči zbujat in spat na enem in istem mestu kot kamen, pa bit čist fertik cele dneve od neprespanosti...pa lepo te prosim no.... Crkljaj se podnevi, saj je res luštno. Jaz sem se cele dneve in ni mi bilo težko nosit otroke po rokah cel ljubi božji dan celo leto vsakega, saj so moji in rada jih imam in z veseljem skrbim zanje, ampak zbujanje ponoči....halo, kako lahko en trezen človek reče, da je to nekaj normalnega in da moraš to sprejet, ker odvisnot otroka od matere prehitro mine, pa četudi knjige tako učijo?

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: sem mama duda, prosim, na pomoč!!
5.3.2010 9:19:26   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: rija

ker ob vsem tem etiketiranju z RR mamo včasih dobim občutek, da po tem takem sploh ne smeš  biti nežen in pozoren do svojega otrokauser posted image  da se slučajno ne ravadi.....




Ravno obratno, ti trdiš, da so vse mame, ki niso sužnji svojih otrok in ki jih naučijo dobro spati, da se tudi otroci končno dobro počutijo, ker imajo dovolj spanja, zanič mame, ker niso dovolj nežne in pozorne do njega, če se ne zbujajo ziljonkrat na noč - skor da potem niso dovolj dobre mame.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: sem mama duda, prosim, na pomoč!!
5.3.2010 9:19:37   
emina83
No, jaz se tudi strinjam v celoti z rijo, pa s skuštrano tudi.

Meni je še zmeraj žal, da moja mala sploh ni cartljivček, res, je  kot ena mačka - se pride pocartat, ko se ji slučajno zahoče, pa še to za celi 2 sek, pol pa zbeži, in ko hoče it, je bolje da jo spustiš, če ne... Sin je čist druga zgodbauser posted image

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: sem mama duda, prosim, na pomoč!!
5.3.2010 9:23:27   
Taddy78

IZVIRNO SPOROČILO: Gina

IZVIRNO SPOROČILO: rija

ne bit tako predane vsem metodam o pravilni vzgoji s katerimi vas filajo raznorazni priročniki....



Točno to, nikdar ne poslušaj tistih, ki trdijo da je fajn bit mamaduda. Pa da je prav vse, kar si otrok spomni in kar meni, d a je zanj ok, primerno da izvajaš. Prvič nima pojma, je premajhen, da bi vedel kaj je zanj ok (in ponoči se naspat je ok, tudi če zato prve tri dni joka od togote), drugič kje si pa ti v tem filmu?

Kar se tiče crkljanja je pa tako, če je otrok zelo crkljiv in ga v tem duhu vzgajaš naprej, bo cel lajf crkljiv, nikdar ga ne bo minilo. Lari fari, rija, o treh letih crkljanja. Res je, da kasneje niso več toliko odvisni od tebe, ampak da bi to pomenilo, da ker potem ne bo več toliko odvisen od tebe, da se moraš ponoči zbujat in spat na enem in istem mestu kot kamen, pa bit čist fertik cele dneve od neprespanosti...pa lepo te prosim no.... Crkljaj se podnevi, saj je res luštno. Jaz sem se cele dneve in ni mi bilo težko nosit otroke po rokah cel ljubi božji dan celo leto vsakega, saj so moji in rada jih imam in z veseljem skrbim zanje, ampak zbujanje ponoči....halo, kako lahko en trezen človek reče, da je to nekaj normalnega in da moraš to sprejet, ker odvisnot otroka od matere prehitro mine, pa četudi knjige tako učijo?


BRAVOOO user posted image user posted image

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: sem mama duda, prosim, na pomoč!!
5.3.2010 9:28:50   
hektorina
Vsaka ma svoj način in nimam pojma zakaj bi vsiljevale vzgojne metode ena drugi! Moj sin je sedaj čisto "normalen". Ni scrkljan in vem da mi bo uspevalo še naprej, ker bom poslušala le sebe. Rada delim svoje izkušnje z vami, poiskušam dat kak dobrovoljen nasvet... Pa tiste RR mame fore, brez veze. Jaz sem mama svojega sina. In nima niti enega R v imenuuser posted image

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: sem mama duda, prosim, na pomoč!!
5.3.2010 9:34:41   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

IZVIRNO SPOROČILO: rija

ker ob vsem tem etiketiranju z RR mamo včasih dobim občutek, da po tem takem sploh ne smeš  biti nežen in pozoren do svojega otrokauser posted image  da se slučajno ne ravadi.....




Ravno obratno, ti trdiš, da so vse mame, ki niso sužnji svojih otrok in ki jih naučijo dobro spati, da se tudi otroci končno dobro počutijo, ker imajo dovolj spanja, zanič mame, ker niso dovolj nežne in pozorne do njega, če se ne zbujajo ziljonkrat na noč - skor da potem niso dovolj dobre mame.


eh daj Ginauser posted image

kje pa jaz to trdim? kje sem jaz komu napisala, da je zanič mama? malo ga mimo tolčeš....jaz samo pravim, da naj mame delajo to, kar čutijo da je prav, ne kar je nekdo nekje enkrat napisal, da bi dobro prodal svojo knjigo.

Zmajaz: sem mogla vmes nekam iti, pa nisem mela časa napisati: ni to letelo nate konkretno za RR mamo! daleč od tega....
ampak mi gre na jetro to, da je večina teh ki tukaj tako rado uporablja ta izraz super mame, doma ravno to.

in ne vidim razloga, da se tukaj delajo trdne kot skaleuser posted image  zakaj Že?

saj HB da so take.....
in tudi verjamem, da je recimo večkratni mamici (tudi meni bi bilo po tretjem otroku že bolj vseeno, mendauser posted image ) mogoče čisto manj kompliciraste, kakorkoli, da se tudi sama ne štejem med komplikatorje....user posted image


tak, zdaj grem pa še nekaj naredit....user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: sem mama duda, prosim, na pomoč!!
5.3.2010 9:37:30   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78


Prvič nima pojma, je premajhen, da bi vedel kaj je zanj ok (



Kaj pa da ČUTI?
Da te enostavno potrebuje?

A to pa ne šteje?

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: sem mama duda, prosim, na pomoč!!
5.3.2010 9:45:28   
Anonimen
a ma ktera kaj kokic?user posted image

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: sem mama duda, prosim, na pomoč!!
5.3.2010 9:47:54   
polma
Meni je pa tuje, da govorite otrocih, ki si želijo dojenja-crkljanja-dudlanja kot o motečih faktorjih, ki mamam kratijo spanec. Ne razumem zakaj bi basala dojenčku v usta  silikon, če imam pod majico dodatek k negi otroka, ki pri ženski pride serijsko?  

_____________________________

Še never nisem bla tko bed k hojte!!!

(odgovor članu hektorina)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: sem mama duda, prosim, na pomoč!!
5.3.2010 9:53:45   
polma
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

..ma smotano mi je no, po eni strani bi rada dojila do takrat, ko bi se ona sama odločila, da je dosti, po drugi strani me pa malo utruja vse skupaj. Mi je pa res lažje pižamo gor potegnit in kinkat naprej, kot pa se ubadat z jokom...(se od taprve spomnim kolk smo se predajali z njo..). Čez dan sem tudi opazila, da ona bi čist zdržala brez joške, da jo rabi zato, da se uspava ali crklja. Redko jo hoče zaradi lakote  (ker sva že na 2-3 obrokih GH) ali žeje...Ponoči sem pa skoraj samo duda.

Ti si dojenja želiš, to je očitno iz posta. Veš kaj ti povem-bolje je bit utrujen od celonočnega stiskanja z najljubšimi, kot pa od naporne, brezvezne, utrujajoče službe. Ko bomo stari in sami, se bomo pa spominjali kako nam je bilo fajn, ko so se otroci pasli na nas. In bomo spali, spali, spali....


_____________________________

Še never nisem bla tko bed k hojte!!!

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: sem mama duda, prosim, na pomoč!!
5.3.2010 9:54:01   
Anonimen
polma, po mojem ce bi tebi otrok visel 24/7 na joski, bi to tudi vzela za moteci faktor.
vsaj jaz bi, no.

(odgovor članu polma)
  Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: sem mama duda, prosim, na pomoč!!
5.3.2010 9:56:26   
baguSka

IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

a ma ktera kaj kokic?user posted image


a ze tok zgodi??user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: sem mama duda, prosim, na pomoč!!
5.3.2010 9:56:28   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78


Prvič nima pojma, je premajhen, da bi vedel kaj je zanj ok (



Kaj pa da ČUTI?
Da te enostavno potrebuje?

A to pa ne šteje?


A veš kaj, vsak človek vse sorte čuti. Jaz ta hip čutim, da hočem it na havaje. Čutim da hočem in moram. Vsaj na sonce in vročino. Totalno nujo imam po tem. Čutim to v kosteh. Ta hip, če ne bom pa tulila.

Otrok mora dobiti dovolj crkljanja, ampak če mu 12 ur telesnega stika na dan ne zadošča, potem gre že mal za eno skrajnost. Pa ne govorim tu o 6-mesečnem otroku, to sem v prvem postu napisala, da je še premajhna za karkoli, vsaj za moj okus, ampak tam po enem letu bi pa otrok že moral zdržat en kos spanja v kosu brez zbujanja za cuclanje za crkljanje - ta potreba je škodljiva tako za spanje, kot za zobe, kot za mamo, ni enega pozitivnega učinka od tega, razen za mamo, da si potrjuje svojo zakompleksano zavest, kako je prepotrebna in bi brez nje vsi umrli.. To ni otrokova resnična potreba, ampak razvada. Tud če tako čuti da hooooočeeeee... to je isto kot moji havaji ta hip.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?