|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   brezpogojna ljubezen
7.3.2010 16:23:59   
marta82
Ker sem v postelji s trebušno virozo imam očitno preveč časa in bom malo filozorirala.user posted image

Pred časom (ko še nisem imela sina) sem bila na enem izobraževanju, kjer sva imela s predavateljem drugačno mnenje glede brezpogojne ljubezni med mamo in otrokom. On je trdil, da to obstaja samo prve mesece, ko je otrok popolnoma odvisen od mame in ne uveljavlja svoje volje. Jaz sem trdila, da ima mene moja mama brezpogojno rada in da sem prepričana, da bom imela tudi jaz svojega otroka. Potem me je vprašal, če bi me imela še vedno rada, če bi zašla v drogo, doma vse pokradla in prodala ipd. Po mojem mnenju vsekakor. Zagotovo bi bila razočarana, sledile bi sankcije in ukrepi ne bi pa me nehala imeti rada. Kako pa ve gledate na to? Mogoče si je izoblikoval tako mnenje, ker dela z otroki, ki zaradi različnih razlogov ne morejo živeti pri bioloških starših. Meni je kolegica rekla, da sem jaz prepričana v to, da obstaja brezpogojna ljubezen, ker sva si z možem dolgo želela otroka, hodila v postopke zunajtelesne oploditve ipd. Da če bi se nama otrok "ponesrečil" (njene besede), ne bi imela takega mnenja. Jaz temu ne verjamem. Kaj ve menite? Zavedam se, da so izjeme, vendar v zdravi družini po mojem mneju med mamo in otrokom lahko obstaja brezpogojna ljubezen oz. menim, da v večini primerov obstaja. user posted image



_____________________________

BE NICE!
I could be your boss someday.

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: brezpogojna ljubezen
7.3.2010 16:34:13   
Anonimen
Zavedam se, da so izjeme, vendar v zdravi družini po mojem mneju med mamo in otrokom lahko obstaja brezpogojna ljubezen oz. menim, da v večini primerov obstaja.


tako je!
po mojem že!

(odgovor članu marta82)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: brezpogojna ljubezen
7.3.2010 16:53:43   
Gina
Mislim da je ljubezen pogojna. MOža imamo radi, ker nam nekaj daje in ženo tudi. Vzajemno je to. Če se bo človek popolnoma spremenil, ga ne bomo več imeli radi. Enostavno ne bo več kemije. Lahko ga celo zasovražimo.

LJubezen je manj pogojna edino v primeru otrok. Od njih pa vseeno šele pričakujemo neko vedenje v prihodnosti. Če nam bo naš otrok nekoč v prihodnosti razbil avto, skockal denar, zažgal hišo, zaklal moža in obglavil hčerko, ter dosegel, da nas vržejo iz službe, po krivem obdolžijo za umor in strpajo v zapor do konca lajfa... ga ne bomo več ljubili. Še vedno bomo z nevidno nitko vezani nanj, morda mu bomo sposobni odpustit ali ga bomo imeli radi, ampak ljubili ga pa ne bomo več. NIkakor.

Manjše reči mu bomo odpustili in ga ljubili naprej, vsekakor ga bomo ljubili veliko dlje kot druge ljudi, če bi nam storili isto. Veliko manj pogojni smo do otrok kot  do kogarkoli drugega. Brezpogojno pa tudi otroka ne ljubimo. Dokler je majhen ja, ker nam tako hudih reči itak ne more naredit, kasneje ko odraste pa ne več.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: brezpogojna ljubezen
7.3.2010 18:12:04   
Zvezdica
Da če bi se nama otrok "ponesrečil" (njene besede), ne bi imela takega mnenja. Jaz temu ne verjamem. Kaj ve menite? Zavedam se, da so izjeme, vendar v zdravi družini po mojem mneju med mamo in otrokom lahko obstaja brezpogojna ljubezen oz. menim, da v večini primerov obstaja. user posted image


marta... jast absolutno verjamem v brezpogojno ljubezen. Oba otroka ljubim tako, da je to z besedami nemogoče opisati. Od trenutka ko sta pokukala iz mene je to postala resnična ljubezen (nosečnost je bolj "zaljubljenost")

Res je, da se nama otroci niso kar posrečili in sem bila zato velikokrat pri zdravniku pa vendar to ni pomembno. Mislim, da je vse odvisno od človeka samega, ali je ali pa ni zmožen nekoga ljubiti brezpogojno. Če je dovolj odprt in če ne pričakuje ničesar v zameno je sposoben ljubezni. Če pričakuje da bo s tem kaj pridobil tega ni sposoben in vedno analizira tuja in lastna čustva.

Mogoče zveni osladno ampak tko to jeuser posted image


_____________________________

i belive i can fly....

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: brezpogojna ljubezen
7.3.2010 18:22:05   
štrumfek
IZVIRNO SPOROČILO: Zvezdica

Da če bi se nama otrok "ponesrečil" (njene besede), ne bi imela takega mnenja. Jaz temu ne verjamem. Kaj ve menite? Zavedam se, da so izjeme, vendar v zdravi družini po mojem mneju med mamo in otrokom lahko obstaja brezpogojna ljubezen oz. menim, da v večini primerov obstaja. user posted image


marta... jast absolutno verjamem v brezpogojno ljubezen. Oba otroka ljubim tako, da je to z besedami nemogoče opisati. Od trenutka ko sta pokukala iz mene je to postala resnična ljubezen (nosečnost je bolj "zaljubljenost")

Res je, da se nama otroci niso kar posrečili in sem bila zato velikokrat pri zdravniku pa vendar to ni pomembno. Mislim, da je vse odvisno od človeka samega, ali je ali pa ni zmožen nekoga ljubiti brezpogojno. Če je dovolj odprt in če ne pričakuje ničesar v zameno je sposoben ljubezni. Če pričakuje da bo s tem kaj pridobil tega ni sposoben in vedno analizira tuja in lastna čustva.

Mogoče zveni osladno ampak tko to jeuser posted image



če dovoliš bi se podpisala

po moje ni dejanja,ki bi ga otrok zagrešil, da bi ga jaz prenehala imeti rada... 

(odgovor članu Zvezdica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: brezpogojna ljubezen
7.3.2010 18:27:33   
rija
jaz bi se pa kar pod gino podpisala.



_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
7.3.2010 18:28:26   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: brezpogojna ljubezen
7.3.2010 18:29:28   
mateyka
jaz pa mislim, da je problem v terminologiji, ker sva imele skoraj identičen pogovor s punco od mojga frenda in sem na koncu ugotovila, da je problem v poimenovanju terminov (in njenem vztrajanju na terminologiji ki si jo je ona zmislila).

jaz npr. (in tudi predavatelj imo) imenujem brezpogojna ljubezen tisto, ki nima pogojev v izražanju. torej, ni važno kaj otrok naredi, izraz ljubezni napram njemu bo vedno isti (aka brezpogojen).
ko se tvoj odnos ali/in reakcija do otroka spremeni (sankcije ko naredi kako štalo), postane v tistem momentu pogojna. in to je "a must", saj s tem vzgajaš.
banalno povedano, ko se neprimerno obnaša, ga ne crkljaš in ne ljubčkaš. ko je večji odvzameš določene izraze nežnosti, ko se otrok do tebe npr. sovražno ali agresivno obnaša. in podobne stvari - naj poudarim to: to vse spada pod pogojno ljubezen, ker UPORABLJA pogoj za polni izraz le te..

zdaj, punca od mojega frenda je vztrajala v "svoji" terminologiji, ker si je ona tako zamislila - da je prava ljubezen vedno brezpogojna (ker ona ljubi brez pogojev in zato seveda ne bo temu rekla pogojna ljubezen, no way user posted image ) samo ok, naj reče hruška temu, kar vsa stroka poimenuje jabolko.. gre se za to, da je treba določene stvari definirat preden se nekaj trdi, ker če ne, pride točno do tega kar si opisala in kar se je zgodilo meni.
in po moje se strinjaš s predavateljem, da sankcije glede vedenja pri otroku morajo bit. in on se strinja s tabo, da ga ne nehaš met rad, tudi če ga ven zaflipaš, ko ti pokrade celo stanovanje. gre se za poimenovanje izrazov in ne za "jaz ljubim brez pogojev in zdaj zanalašč ne bom temu tako rekla"- kot npr. bejba od mojga frenda.

< Sporočilo je popravil mateyka -- 7.3.2010 18:35:09 >

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: brezpogojna ljubezen
7.3.2010 18:44:53   
mateyka
naj poudarim to: to vse spada pod pogojno ljubezen, ker UPORABLJA pogoj za polni izraz le te..


ok, tole bom posebej dodala, da ne bo zmede user posted image
brezpogojna bi v tem primeru bila, da tudi ko te s kolom po glavi udari to ne spremeni NIČESAR. tudi tvojega izažanja ljubezni do njega - torej je brezpogojna (ni pogoja če me udariš). vseeno te bom enako obsipavala z ljubeznijo, objemi, poljubi itd), brez pogojev.

zdaj, v terminologiji je to bilo treba nekak ločit in ločili so jo tako, da so jo poimenovali pogojna ljubezen. naj te to ne zavede ali vrže v nek tantrum ala "jaz pa brezpogojno ljubim, ker se sliši tako prav" ali "ker se pogojna tako grozno sliši". glavno je, da ne greš po poti brezpogojne ljubezni, ki sem jo opisala, ker s tem itak ne bi delala nobene usluge otroku dolgoročno, samo enega ego razvajenca bi skreirala (po definiciji, ki jo opisujem). in verjemi mi, jaz poznam nekaj mam, ki jo furajo, ker živijo v iluziji brezpogojne ljubezni in povem ti - its not pretty.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: brezpogojna ljubezen
7.3.2010 18:47:50   
josephine27
edina brezpogojna ljubezen je po moje med materjo in otrokom. med partnerjema pa je po moje vedno pogojna do neke mere tud če se imata zelo rada.

_____________________________



(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: brezpogojna ljubezen
7.3.2010 18:51:18   
rija
sori....ampak ljubezen med partnerjema je zadnje na kar pomislim ob pojmu brezpogojna ljubezenuser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: brezpogojna ljubezen
7.3.2010 18:52:52   
marta82

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

naj poudarim to: to vse spada pod pogojno ljubezen, ker UPORABLJA pogoj za polni izraz le te..


ok, tole bom posebej dodala, da ne bo zmede user posted image
brezpogojna bi v tem primeru bila, da tudi ko te s kolom po glavi udari to ne spremeni NIČESAR. tudi tvojega izažanja ljubezni do njega - torej je brezpogojna (ni pogoja če me udariš). vseeno te bom enako obsipavala z ljubeznijo, objemi, poljubi itd), brez pogojev.

zdaj, v terminologiji je to bilo treba nekak ločit in ločili so jo tako, da so jo poimenovali pogojna ljubezen. naj te to ne zavede ali vrže v nek tantrum ala "jaz pa brezpogojno ljubim, ker se sliši tako prav" ali "ker se pogojna tako grozno sliši". glavno je, da ne greš po poti brezpogojne ljubezni, ki sem jo opisala, ker s tem itak ne bi delala nobene usluge otroku dolgoročno, samo enega ego razvajenca bi skreirala (po definiciji, ki jo opisujem). in verjemi mi, jaz poznam nekaj mam, ki jo furajo, ker živijo v iluziji brezpogojne ljubezni in povem ti - its not pretty.


To se pa ne morem strinjat. Če mene otrok s kolom po glavi, ga zato ne bom nehala imeti rada, bo pa sledil ukrep, sankcija (ali kakorkoli to poimenuješ) - to ne bo spremenilo mojih čustev do njega, ker pa ga imam rada, ga vzgajam in to, da ukrepaš, če naredi kaj kar zate ni sprejemljivo je del vzgoje (v skladu s tvojimi načeli, vrednotami). Nima pa veze z ljubeznijo do otroka.

_____________________________

BE NICE!
I could be your boss someday.


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: brezpogojna ljubezen
7.3.2010 18:53:51   
marta82

IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

edina brezpogojna ljubezen je po moje med materjo in otrokom. med partnerjema pa je po moje vedno pogojna do neke mere tud če se imata zelo rada.

Seveda. Jaz govorim izključno o odnosu mama/otrok.

_____________________________

BE NICE!
I could be your boss someday.


(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: brezpogojna ljubezen
7.3.2010 18:59:20   
Kerensa*
Ne verjamem v brezpogojno ljubezen. Ne med partnerjema, ne med starši in otroci.

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: brezpogojna ljubezen
7.3.2010 19:03:16   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

naj poudarim to: to vse spada pod pogojno ljubezen, ker UPORABLJA pogoj za polni izraz le te..


ok, tole bom posebej dodala, da ne bo zmede user posted image
brezpogojna bi v tem primeru bila, da tudi ko te s kolom po glavi udari to ne spremeni NIČESAR. tudi tvojega izažanja ljubezni do njega - torej je brezpogojna (ni pogoja če me udariš). vseeno te bom enako obsipavala z ljubeznijo, objemi, poljubi itd), brez pogojev.

zdaj, v terminologiji je to bilo treba nekak ločit in ločili so jo tako, da so jo poimenovali pogojna ljubezen. naj te to ne zavede ali vrže v nek tantrum ala "jaz pa brezpogojno ljubim, ker se sliši tako prav" ali "ker se pogojna tako grozno sliši". glavno je, da ne greš po poti brezpogojne ljubezni, ki sem jo opisala, ker s tem itak ne bi delala nobene usluge otroku dolgoročno, samo enega ego razvajenca bi skreirala (po definiciji, ki jo opisujem). in verjemi mi, jaz poznam nekaj mam, ki jo furajo, ker živijo v iluziji brezpogojne ljubezni in povem ti - its not pretty.



Se strinjam z mateyko, da je tukaj catch v terminologiji in da pridevnik "brezpogojna" podeli ljubezni nek višji status oz. višjo vrednoto kot "pogojna" in zato je prisotna miselnost, da je edino brezpogojna ljubezen tista "prava" ljubezen, ki bi jo moral čutiti do otroka. Če nekoga brezpogojno ljubiš, potem, po moje, nekoga ljubiš z njegovimi napakami vred oz. natančneje, ljubiš te njegove napake. In te napake so lahko tudi npr. da te s kolom po glavi. Ni važno, ali me bo s kolom po glavi moja mama, moj mož ali moj otrok, te napake ne bom "ljubila". Še vedno bolj ljubila tistega (se pravi mamo, moža ali otroka), ki me bo s kolom po glavi, ne pa dejanja kot takega. Zato po moje brezpogojna ljubezen v pravem pomenu besede sploh ne obstaja. user posted image

< Sporočilo je popravil Katy78 -- 7.3.2010 19:04:53 >

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: brezpogojna ljubezen
7.3.2010 19:25:47   
marta82
Jaz mislim, da ne moreš enačiti otroka (njega kot osebe) in njegovih dejanj. Ko naredi nekaj, česar ne odobravaš mu poveš, da ti njegovo dejanje ni všeč in ne da ti zato, ker je to naredil on ni všeč. Njega imaš še vedno rad, kljub napakam, ki jih naredi.

_____________________________

BE NICE!
I could be your boss someday.


(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: brezpogojna ljubezen
7.3.2010 19:28:46   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: marta82

Jaz mislim, da ne moreš enačiti otroka (njega kot osebe) in njegovih dejanj. Ko naredi nekaj, česar ne odobravaš mu poveš, da ti njegovo dejanje ni všeč in ne da ti zato, ker je to naredil on ni všeč. Njega imaš še vedno rad, kljub napakam, ki jih naredi.


Ja, saj to sem tudi napisala. user posted image  Pravim pa, seveda je to moje mnenje in moje razumevanje brezpogojne ljubezni, da če njegovega dejanja ne odobravaš, potem ga v tem določenem trenutku ne sprejemaš z njegovimi napakami vred, kar naj bi bila definicija brezpogojne ljubezni.

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: brezpogojna ljubezen
7.3.2010 19:32:27   
marta82

IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: marta82

Jaz mislim, da ne moreš enačiti otroka (njega kot osebe) in njegovih dejanj. Ko naredi nekaj, česar ne odobravaš mu poveš, da ti njegovo dejanje ni všeč in ne da ti zato, ker je to naredil on ni všeč. Njega imaš še vedno rad, kljub napakam, ki jih naredi.


Ja, saj to sem tudi napisala. user posted image  Pravim pa, seveda je to moje mnenje in moje razumevanje brezpogojne ljubezni, da če njegovega dejanja ne odobravaš, potem ga v tem določenem trenutku ne sprejemaš z njegovimi napakami vred, kar naj bi bila definicija brezpogojne ljubezni.

Kje pa si našla takšno definicijo?

_____________________________

BE NICE!
I could be your boss someday.


(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: brezpogojna ljubezen
7.3.2010 19:36:32   
marta82
Drugače pa...še vedno sprejemam njega, ne odobravam pa njegovega dejanja in zato skušam doseči, da se ne bo ponovilo (predvsem zato, ker ga vzgajam glede na svoje vrednote in moja vrednota - v primeru udarca s kolom po glavi - je nenasilje).

_____________________________

BE NICE!
I could be your boss someday.


(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: brezpogojna ljubezen
7.3.2010 19:46:27   
Taddy78
IZVIRNO SPOROČILO: marta82


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

naj poudarim to: to vse spada pod pogojno ljubezen, ker UPORABLJA pogoj za polni izraz le te..


ok, tole bom posebej dodala, da ne bo zmede user posted image
brezpogojna bi v tem primeru bila, da tudi ko te s kolom po glavi udari to ne spremeni NIČESAR. tudi tvojega izažanja ljubezni do njega - torej je brezpogojna (ni pogoja če me udariš). vseeno te bom enako obsipavala z ljubeznijo, objemi, poljubi itd), brez pogojev.

zdaj, v terminologiji je to bilo treba nekak ločit in ločili so jo tako, da so jo poimenovali pogojna ljubezen. naj te to ne zavede ali vrže v nek tantrum ala "jaz pa brezpogojno ljubim, ker se sliši tako prav" ali "ker se pogojna tako grozno sliši". glavno je, da ne greš po poti brezpogojne ljubezni, ki sem jo opisala, ker s tem itak ne bi delala nobene usluge otroku dolgoročno, samo enega ego razvajenca bi skreirala (po definiciji, ki jo opisujem). in verjemi mi, jaz poznam nekaj mam, ki jo furajo, ker živijo v iluziji brezpogojne ljubezni in povem ti - its not pretty.


To se pa ne morem strinjat. Če mene otrok s kolom po glavi, ga zato ne bom nehala imeti rada, bo pa sledil ukrep, sankcija (ali kakorkoli to poimenuješ) - to ne bo spremenilo mojih čustev do njega, ker pa ga imam rada, ga vzgajam in to, da ukrepaš, če naredi kaj kar zate ni sprejemljivo je del vzgoje (v skladu s tvojimi načeli, vrednotami). Nima pa veze z ljubeznijo do otroka.


Če bi te s kolom po glavi, dvomim da bi še imela možnost kakih sankcij...

Mislim da je težko govorit o tem Kaj bi, če bi.... Seveda ga imam brezpogojno rada, če pa bi padel v drogo, kriminal pa ne vem, kako bi odreagirala. Seveda se skoraj vsak starš potrudi in ponudi pomoč, slej ko prej, pa se mora sprijazniti, da mu otrok ne daje možnosti, da bi se odločal namesto njega in če bi me s kolom po glavi, ga sigurno ne bi objela in mu rekla kako brezpogojno ga imam rada...user posted image

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: brezpogojna ljubezen
7.3.2010 19:53:21   
Rožica I
Se popolnoma strinjam z avtorico teme user posted image .

Čeprav bi lahko bilo zanimivo tudi nadaljevanje debate v smislu, da so naši otroci pač večinoma naši geni in da jih zato tako brezpogojno sprejemamo in da je to v osnovi totalni egoizem user posted image .

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: brezpogojna ljubezen
7.3.2010 19:59:19   
marta82

IZVIRNO SPOROČILO: Rožica I

Se popolnoma strinjam z avtorico teme user posted image .

Čeprav bi lahko bilo zanimivo tudi nadaljevanje debate v smislu, da so naši otroci pač večinoma naši geni in da jih zato tako brezpogojno sprejemamo in da je to v osnovi totalni egoizem user posted image .

Torej po tvojem mnenju posvojenih otrok ne moremo imeti brezpogojno radi ali pa tistih ki so "nastali" z darovano celico? Samo biološke?

_____________________________

BE NICE!
I could be your boss someday.


(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: brezpogojna ljubezen
7.3.2010 20:01:46   
marta82

IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

IZVIRNO SPOROČILO: marta82


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

naj poudarim to: to vse spada pod pogojno ljubezen, ker UPORABLJA pogoj za polni izraz le te..


ok, tole bom posebej dodala, da ne bo zmede user posted image
brezpogojna bi v tem primeru bila, da tudi ko te s kolom po glavi udari to ne spremeni NIČESAR. tudi tvojega izažanja ljubezni do njega - torej je brezpogojna (ni pogoja če me udariš). vseeno te bom enako obsipavala z ljubeznijo, objemi, poljubi itd), brez pogojev.

zdaj, v terminologiji je to bilo treba nekak ločit in ločili so jo tako, da so jo poimenovali pogojna ljubezen. naj te to ne zavede ali vrže v nek tantrum ala "jaz pa brezpogojno ljubim, ker se sliši tako prav" ali "ker se pogojna tako grozno sliši". glavno je, da ne greš po poti brezpogojne ljubezni, ki sem jo opisala, ker s tem itak ne bi delala nobene usluge otroku dolgoročno, samo enega ego razvajenca bi skreirala (po definiciji, ki jo opisujem). in verjemi mi, jaz poznam nekaj mam, ki jo furajo, ker živijo v iluziji brezpogojne ljubezni in povem ti - its not pretty.


To se pa ne morem strinjat. Če mene otrok s kolom po glavi, ga zato ne bom nehala imeti rada, bo pa sledil ukrep, sankcija (ali kakorkoli to poimenuješ) - to ne bo spremenilo mojih čustev do njega, ker pa ga imam rada, ga vzgajam in to, da ukrepaš, če naredi kaj kar zate ni sprejemljivo je del vzgoje (v skladu s tvojimi načeli, vrednotami). Nima pa veze z ljubeznijo do otroka.


Če bi te s kolom po glavi, dvomim da bi še imela možnost kakih sankcij...

Mislim da je težko govorit o tem Kaj bi, če bi.... Seveda ga imam brezpogojno rada, če pa bi padel v drogo, kriminal pa ne vem, kako bi odreagirala. Seveda se skoraj vsak starš potrudi in ponudi pomoč, slej ko prej, pa se mora sprijazniti, da mu otrok ne daje možnosti, da bi se odločal namesto njega in če bi me s kolom po glavi, ga sigurno ne bi objela in mu rekla kako brezpogojno ga imam rada...user posted image


Mešaš dejanja izkazovanja ljubezni in čustva. Saj pravim, da mu ne bi aplavzirala, če bi počel kaj nesprejemljivega, ukrepala bi, ampak bi ga imela še vedno rada.

_____________________________

BE NICE!
I could be your boss someday.


(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: brezpogojna ljubezen
7.3.2010 20:02:52   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: marta82


IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: marta82

Jaz mislim, da ne moreš enačiti otroka (njega kot osebe) in njegovih dejanj. Ko naredi nekaj, česar ne odobravaš mu poveš, da ti njegovo dejanje ni všeč in ne da ti zato, ker je to naredil on ni všeč. Njega imaš še vedno rad, kljub napakam, ki jih naredi.


Ja, saj to sem tudi napisala. user posted image  Pravim pa, seveda je to moje mnenje in moje razumevanje brezpogojne ljubezni, da če njegovega dejanja ne odobravaš, potem ga v tem določenem trenutku ne sprejemaš z njegovimi napakami vred, kar naj bi bila definicija brezpogojne ljubezni.

Kje pa si našla takšno definicijo?


Takšna definicija po moje izhaja že iz samega imena "brezpogojna" - nekoga sprejemaš z vsemi njegovimi napakami in dejanji vred, za tvojo ljubezen do njega ne postavljaš nobenega pogoja, kako naj se obnaša in kaj naj počne.. Jaz mislim, da je brezpogojna ljubezen le še en brezvezen filozofski konstrukt, okoli katerega se potem lahko takole debatira. user posted image

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: brezpogojna ljubezen
7.3.2010 20:06:24   
Rožica I
IZVIRNO SPOROČILO: marta82


IZVIRNO SPOROČILO: Rožica I

Se popolnoma strinjam z avtorico teme user posted image .

Čeprav bi lahko bilo zanimivo tudi nadaljevanje debate v smislu, da so naši otroci pač večinoma naši geni in da jih zato tako brezpogojno sprejemamo in da je to v osnovi totalni egoizem user posted image .

Torej po tvojem mnenju posvojenih otrok ne moremo imeti brezpogojno radi ali pa tistih ki so "nastali" z darovano celico? Samo biološke?


V bistvu sem ob pisanju tudi mislila na to, ampak sem mislila, da se ne bo nihče obregnil, pa nisem pisala user posted image .
Menim, da posvojene ali "podarjene" otroke lahko izenačimo z lastnimi oz biološkimi v tem primeru.

< Sporočilo je popravil Rožica I -- 7.3.2010 20:07:19 >


_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?