|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Plačilo vrtca in kriza!
17.3.2010 21:30:14   
zvezdica05
Punce, hvala vamuser posted image
Samo še to me zanima: Ali se pri izračunu plačila vrtca upoštevajo trenutni prihodki družine ali za dve leti nazaj, če sem iskalec zaposlitve? In katere partnerjeve plače npr. bojo dali v izračun npr. aprila?

(odgovor članu nikki1)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Plačilo vrtca in kriza!
18.3.2010 7:24:32   
sončnica24
Letos se gleda za leto 2008, tudi tisti starši ki bodo otroke vpisali septembra bodo morali priložiti dohodnino za leto 2008. Oz. če ni bil celo leto zaposlen zadnje tri plačilne liste.

Jaz sem svojega vpisala s septembrom, pa s septembrom sem se tudi zaposlila pa sem sicer priložila eno ampak so mi jo kar s 3 pomnožili, od parterja pa vzeli določbo o dohodnini za leto 2007 (vpis je bil opravljen lani).


< Sporočilo je popravil sončnica24 -- 18.3.2010 7:26:10 >

(odgovor članu zvezdica05)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Plačilo vrtca in kriza!
18.3.2010 8:36:42   
rosisa
Še jaz. Sicer malo izven konteksta. A se je še kateri zgodilo, da ji otroški dodatek zvišajo iz 3. v 2. razred (dobim cca. 30 eur več), vrtec pa prav tako zvišajo iz 1. v 3. razred (plačam cca 60 eur več).
Ni mi logično.

(odgovor članu sončnica24)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Plačilo vrtca in kriza!
18.3.2010 11:12:52   
posh
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@


vsepovsod piše, da občina LAHKO, nikjer pa da mora user posted image In če občina NOČE, se lahko gladko obrišemo pod nosom.




TAko smo si mi tudi obrazložili problem. Na občini so nas zavrnili, župan tudiuser posted image , nato je bila obrazložitev na občini, da po dveh zavrnitvah ni kaj za naredit. Torej preostaja še ministrstvo?! Ta izračun iz 2007 se nikiakor ne ujema s stanjem iz 2010user posted image
Pa smo nse mi tudi sklicevali na te zakone in iskali obrazložitev le teh oz. zakaj se ne upoštevajo in odgovor je bil vedno isti ali pa preusmeritev na nekoga drugega, ki spet pove nekaj svojega. Najbolj pa so se vsi sklicevali na ta zakon, ki so ga črtali konec decembra 2009. Pa še odgovor: veste koliko staršev ima iste težave ampak vam žal ne moremo pomagati. JAz bom morala otroka izpisati, ker rabim denar za hrano.

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Plačilo vrtca in kriza!
18.3.2010 14:30:36   
nikki1
Zvezdica,
kot sem napisala, je izguba zaposlitve razlog za upoštevanje trenutnega stanja. Dokler imaš nadomestilo, se višina bruto nadomestila, s koeficientom rasti plač znižana na leto 2008, šteje v dohodek družine. Ko pa se nadomestilo izteče, se na osnovi dokazil upošteva, da si iskalka zaposlitve,  in se plače seveda ne upoštevajo (upoštevajo se morebitni drugi dohodki, ki so razvidni iz podatkov, ki jih posreduje davčna).
LP

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Plačilo vrtca in kriza!
19.3.2010 9:33:06   
pupika
zvezdica
Kako ti niso upoštevali, da si ostala brezposelna. Ko sem jaz ostala brezposelna in ko sem se prijavila nazavod, sem nesla, na občino fotokopijo prijave na zavod, potem kasneje pa še višino nadomestila in po 3 mesecih se mi je znižalo za 2 plačilna razreda. Letos so mi pa gledali zaradi tega samo povprečje 3 zadnjih plač, ker sem bila leta 2008 en mesec prijavljena na zavodu in banda mi je sedaj lahko gledala zadnje tri plače, in v tem času sem ravno dobila kar visoko stimulacijo in padla v višji razred, koot sem bila lansko leto.Tak, da vstrajaj, če ne pa se obrni na višje institucije.

(odgovor članu nikki1)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Plačilo vrtca in kriza!
20.4.2010 16:07:33   
Barbara_L
Še moje vprašanje (mogoče malo izven konteksta): ali se v kateri od občin upošteva za znižanje plačila vrtca, če imata oba starša kredit za nepremičnino?

(odgovor članu pupika)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Plačilo vrtca in kriza!
20.4.2010 18:52:40   
KIKI****
IZVIRNO SPOROČILO: Barbara_L

Še moje vprašanje (mogoče malo izven konteksta): ali se v kateri od občin upošteva za znižanje plačila vrtca, če imata oba starša kredit za nepremičnino?



Ne verjamem, kratkomalo skorajda ni staršev, ki ne bi bilo vsaj malo zakreditirani. Zakon je za vse enak, vloge pa tudi.

(odgovor članu Barbara_L)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Plačilo vrtca in kriza!
21.4.2010 10:59:31   
zimbra
IZVIRNO SPOROČILO: KIKI****

IZVIRNO SPOROČILO: Barbara_L

Še moje vprašanje (mogoče malo izven konteksta): ali se v kateri od občin upošteva za znižanje plačila vrtca, če imata oba starša kredit za nepremičnino?



Ne verjamem, kratkomalo skorajda ni staršev, ki ne bi bilo vsaj malo zakreditirani. Zakon je za vse enak, vloge pa tudi.



Za dve občini vem (Ljubljana in Nova Gorica), da sta pred kakim letom upoštevali kredit za stanovanje (ne pa drugih kreditov). V bistvu so od dohodkov odbili kredti in upoštevali samo dejanske dohodke.

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   [Brisano sporočilo]
21.4.2010 15:20:54   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu zimbra)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Plačilo vrtca in kriza!
21.4.2010 20:32:57   
lenca1
IZVIRNO SPOROČILO: Barbara_L

Še moje vprašanje (mogoče malo izven konteksta): ali se v kateri od občin upošteva za znižanje plačila vrtca, če imata oba starša kredit za nepremičnino?


V Ljubljani se upošteva samo stanovanjski kredit, ki je bil porabljen za osnovno reševanje stanovanjskega problema (se pravi za nakup nepremičnine), ne pa tudi stanovanjski kredit namenjen za adaptacijo. Midva imava oba stan.kredit, upoštevali so pa samo njegovega, ki je bil namenjen za nakup, mojega pa ne, ker je bil namenjen adaptaciji. Da upoštevajo znižanje plačila vrtca pa morate biti prijavljeni na tem naslovu nepremičnine, za katero ste vzeli kredit. Nam so znižali za en plačilni razred.

(odgovor članu Barbara_L)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Plačilo vrtca in kriza!
22.4.2010 12:19:30   
Barbara_L
@lenca1, hvala za odgovor. Midva imava za nakup nepremičnine, tako da se bom pozanimala na občini in sporočim, kako je pri nas. Upam na najboljše!

(odgovor članu lenca1)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Plačilo vrtca in kriza!
22.4.2010 13:15:23   
Barbara_L
Krška občina nima tega.

(odgovor članu Barbara_L)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Plačilo vrtca in kriza!
22.4.2010 14:20:51   
KIKI****
IZVIRNO SPOROČILO: Barbara_L

Krška občina nima tega.


Tudi v naši občini se kredit ne upošteva.

(odgovor članu Barbara_L)
Neposredna povezava do sporočila: 39
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?