|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kje vam je odtekla voda?
16.3.2010 19:06:39   
Anonimen
V Kostanjevici na Krki- direktno nazaj naravi kar je njenega.

(odgovor članu abc100)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Kje vam je odtekla voda?
16.3.2010 19:06:57   
čebelica01
IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

meni so 3x prebodli. pa nisem cisto nic cutla. samo ulilo se je poluser posted image


jaz pa sem en pritisk čutla user posted image  no vsaka ima svoj faktor user posted image

_____________________________

Life is to short for the wrong decision

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   [Brisano sporočilo]
16.3.2010 19:20:59   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu čebelica01)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Kje vam je odtekla voda?
16.3.2010 19:42:32   
boni25
Men je pri prvem ginekologinja rekla da moram klicat resilca,če mi odteče voda.Da naj se ne igram ,da lahko popkovnica zleze ven in lahko otrok umre.Zato sem bla prov vesela da so mi to kr v porodnisnici nardil.Zdej pri drugem sem pa spet v dilemi al klicat al nej me moz pele.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Kje vam je odtekla voda?
16.3.2010 19:45:48   
tajtaja
Sam tale kvačka je še pri vsem najmanjši problemuser posted image

Pri tretjem že vsa pripravljena, klistrirana, mož pred vrati porodne čaka da mi predrejo mehur - takrat pa namesto vode se je ulivala kri-panika, cirkus in urgenti CR, ker bi jim drugače izkrvavela.
G je rekel, da na vsakih toliko se zgodi tudi to, je pa nemogoče predvideti ali preprečiti. Bog si ga vedi, če to res 100% drži!?user posted image


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Kje vam je odtekla voda?
16.3.2010 20:34:00   
Pikec
IZVIRNO SPOROČILO: boni25

Meni so prvič tudi predrli v porodnisnici,ker so mi oni sprozil porod ker sem bila čez rok.
Ampak vprasanje za tiste, ki jim je voda odtekla doma.A so vas mozje potem peljali v porodnisnico?Zato ker moja ginekologinja mi govori da moram nujno klicat resilca in lezat dokler ne pride.





Moja G (in v MŠ tudi) je razložila takole nekak:

če odteče v veliki količini, naenkrat in v velikem curku - klicat rešilca in počakat nanjga.
če odteka v manjših količinah pa kar pot pod noge in v porodnišnico.

Namreč če odteče v velikem curku se otrok še ni spustil dovolj nizko in lahko pride do izpada popkovnice ali kakega od udov, če ni na glavo obrnjen. Kar je hudo nevarno in je treba bit v ležečem položaju da res ne pride do česarkoli. Definitivno pa ne po stopnicah hodit. Ni nujdo da bo ob takem odtekanju vode do izpada prišlo ampak bolje preprečit, kakor da so kake piz****.

Če pa odteka v manjših količinah, pa pomeni da se je mehur predrl ampak je otrok že relativno nizko (najverjetneje z glavo) in tako rahlo ''''blokira'''' vhod v porodni kanal in verjetno do izpada česarkoli ne bo prišlo - no razen do izpada otroka, prej ali slej.

(odgovor članu boni25)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Kje vam je odtekla voda?
16.3.2010 21:06:05   
PC Baby
Hvala bogu doma, na kavču. Sem bla do takrat ful korajžna in nonstop okoli letala pa v kino in to, ko pa sem vidla kako to teče... ma ne teče - lije... ne vem če bom naslednjič v zadnjem mesecu kaj dosti na javna mesta hodila user posted image

(odgovor članu Pikec)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Kje vam je odtekla voda?
16.3.2010 23:12:06   
dskubin
tudi mi smo vsakič kvačkali - torej 3x predrli mehur na porodni mizi user posted image

_____________________________

I don't know who you are -
But you probably deserve a hug.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Kje vam je odtekla voda?
16.3.2010 23:21:26   
Andromeda

IZVIRNO SPOROČILO: čebelica01

predrejo ti z eno palčko podobno slamici user posted image user posted image  res res , kaj so samo meni predrli user posted image



Ne ne, tudi meni so predrli na porodni mizi, je izgledalo kot Niagarski slapovi user posted image

(odgovor članu čebelica01)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Kje vam je odtekla voda?
17.3.2010 14:28:18   
clara23
Meni so tudi predrli ovoje. Sem pa tisto "slamico" jaz osebno videla kot 30cm veliko iglouser posted image . In sem vsa začudena vprašala:"Ja kaj boste pa s tem?!?!?!" in se je babca samo nasmejala, predrla in rekla:"Tole!"...v tistem se je pa ulilo z meneuser posted image user posted image .

In ja, to je v primerjavi z vsem ostalim kar pride potem pis of kejkuser posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Kje vam je odtekla voda?
17.3.2010 16:47:56   
naja78
IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

jap, divans...skozi noznico....kako pak! itak ne cutis skoraj nic. kaj pa je 2 mm(al kolko) premera z 33cm otrokove glaviceuser posted image

user posted image




user posted image user posted image user posted image user posted image
ja itak skoz lulko,valda,kje pa otrok ven prideuser posted image
premer glavice: 33cmuser posted image blagor,kolk je luštn pr 36,37 cm,kajuser posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Kje vam je odtekla voda?
17.3.2010 16:51:33   
naja78
nisem odgovorila: v porodni,nič čutila,samo vidla sem pa res neko slamico,nič čutla,saj če popadki šopajo,ti je goh vseen če te še kaj malo špikneuser posted image

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Kje vam je odtekla voda?
17.3.2010 16:52:07   
emibu
mogoče bo udno zvenelo sam men so enkrat predrli mehur ker nism mogla lulat in so nujno rabli urin a je to isto sam jst nism vidla nobene igleuser posted image user posted image sam tak zlo dolgo slamicouser posted image user posted image
zanima pa me a to zaskeli k ti predrejo? a je ta mehur s to vodo isti k tist mehur menda ja neuser posted image

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Kje vam je odtekla voda?
17.3.2010 20:23:54   
julka8
ne ne ni ta "naš" mehuruser posted image menda nč ne boli, vejo pa to bolj povedat tiste k so to že dale čez...

(odgovor članu emibu)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Kje vam je odtekla voda?
17.3.2010 21:39:30   
bili83
doma, ko sem se ulegla zjutraj nazaj v posteljo (sem šla prej na wc). sem fajn čutila mokro, pa sem vseeno še 20 minut ležala, ker sem mislila, da mi je ušlouser posted image user posted image

(odgovor članu julka8)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Kje vam je odtekla voda?
18.3.2010 8:50:50   
slovenka
meni je voda odtegla, tik preden sem se ulegla na posteljo v porodnišnici. Reakcija: ob meni ni bilo nikogar, začel se je hud pritisk, klicala sem na pomoč, pa nikogar user posted image V bistvu upam, da mi bo drugič tudi odtekla voda v porodnišnici, ker to pri meni pomeni, da bo skoraj dojenček... da bi me še peljali nekam bi bilo hudo user posted image

_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu čebelica01)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Kje vam je odtekla voda?
18.3.2010 8:53:14   
slovenka
IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby

Hvala bogu doma, na kavču. Sem bla do takrat ful korajžna in nonstop okoli letala pa v kino in to, ko pa sem vidla kako to teče... ma ne teče - lije... ne vem če bom naslednjič v zadnjem mesecu kaj dosti na javna mesta hodila user posted image


Ja, jaz tudi zdaj v drugo bolj vem, zakaj me je šef v prvo podil domov, ko sem še v porodniški prišla v pisarno... V drugo bom tudi bolj doma čakala, ker ne bi bilo fajn, da mi v službi voda odteče, pa da pride kje rešilec sem po mene user posted image


_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Kje vam je odtekla voda?
18.3.2010 16:09:22   
naja78
IZVIRNO SPOROČILO: emibu

mogoče bo udno zvenelo sam men so enkrat predrli mehur ker nism mogla lulat in so nujno rabli urin a je to isto sam jst nism vidla nobene igleuser posted image user posted image sam tak zlo dolgo slamicouser posted image user posted image
zanima pa me a to zaskeli k ti predrejo? a je ta mehur s to vodo isti k tist mehur menda ja neuser posted image



joj joj če ti predrejo mehur k nisi mogla lulat,ne ni to isto.mislim da bi ornk infekcijo dobila.user posted image user posted image user posted image
preprosta razlaga obstaja- NE GREDO ČEZ ISTO LUKNO NOTuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu emibu)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Kje vam je odtekla voda?
18.3.2010 16:29:15   
zmajaz
1. mi ni - so mi v P predrli plodovne ovoje, 2. pa me je ob polnoči zbudilo, ko je naenkrat priteklo.

Aja - in NE - nič ne boli, ko ti prederejo plodovne ovoje - čisto nič ne čutiš, samo cel slap se ulije. user posted image

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 18.3.2010 16:30:33 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu abc100)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Kje vam je odtekla voda?
18.3.2010 17:33:31   
EMILY 3
men je doma ko sem šla iz sobe po stopnicah na wc.sem prišla nazaj zbudila mojega ki je najprej mislo da se hecam pol pa se preoblekla in me je on peljal v porodnišnico.ko sem stopila iz avta pa mi se je še enkrat orng ulila in tudi kot je že prej ena omenila mi je kar v čevlje teklo.smešno ampak resno.rodila pa sem 21ur po tem.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Kje vam je odtekla voda?
18.3.2010 17:58:10   
emibu
use lepo in prav mi je veliko bol ušeč ker veš da ko bo šlo ven se pravi ko rodiš bo konec bolečine tistga šaranja tam not z roko in drugimi stroji (razen strojček od mojga seveda ki je zaželen tam notuser posted image user posted image ) tega ne preneseeem =) upam da bo pri porodu tega čim manj..

Jst pa že dva dni čutim tako napetost v trebuhu in križu ponoči me je bolelo kot pred menzo sem pa v 31 tednu upam da ni kaj narobe user posted image

(odgovor članu EMILY 3)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Kje vam je odtekla voda?
18.3.2010 19:45:42   
MC09
Bo veliko šaranja in gledanja, po porodu tam ležiš z nogami v tistih držalih in vsak ki ma 5 min časa te pride malo pogledat user posted image  user posted image  user posted image  user posted image , sam ti je vseeno, najhujše je za tabo in srčeka maš v rokahuser posted image , tak da si user posted image .

(odgovor članu emibu)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Kje vam je odtekla voda?
18.3.2010 21:04:42   
Ploha
v P, porod sporžili s tabletkami, ležala na oddelku s popadki na 3 minute, potem pa kar naenkrat puf...in se je vlilo, mislim, da vse..ker ni nič kapljalo več ali bilo še kej mokro...nism pa ziher..no potem me je sestra resno vzela, da bom res rodila...pol urce pa je bilo konec...

(odgovor članu MC09)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Kje vam je odtekla voda?
19.3.2010 9:45:22   
jakipaki83
Meni je voda odtekla ponoči, ko sem šla na Wc. Pa hodim proti WCju in iz mene steče en mali curek. Sem bila kar jezna sama nase, ker "zdaj pa očitzno zarad tega trebuha še urina ne morem zadrževat". No potem sem šla še na WC in se polulala. Ko sem hodila nazaj proti postelji pa še en mali curek. In sem počasi dojela, da tisto ni bil urin. :) Potem pa bujenje fanta in odhod v porodnišnico. Pa še več malih curkov med hojo pa v avtu. In zadnji velik curek v porodnišnici med pregledom ;)

(odgovor članu Ploha)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Kje vam je odtekla voda?
19.3.2010 9:46:55   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
Aja - in NE - nič ne boli, ko ti prederejo plodovne ovoje - čisto nič ne čutiš, samo cel slap se ulije. user posted image

Se strinjam user posted image

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





11 dih jemajočih fotografij PORODA DOMA!
Porod doma pomeni absolutno prevzemanje odgovornosti, vračanje k naravi in ??izkazovanje ženske moči – te fotografije to...
Celodnevna avantura za bodoče starše in ml...
Pomlad prinaša sveže začetke in nove avanture, zato je popoln čas za Baby Expo, edinstven dogodek, ki združuje vse, kar ...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?