|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Čeveljčki . doktorirala bom
18.3.2010 22:59:14   
misamuk
Ojla punce,

Situacija je sledeča: naša tamala se bo zdaj zdaj skobacala in nekje v istem času ji bodo premajhni tudi copatki, ki jih sedaj nosi. Aja, stara bo 10 mesecev.
Malo sem gledala, kaj naj ji kupim in sem našla veliko teh pre-walker čeveljčkov. To so čeveljčki, ki imajo sicer usnjen podplatek, ampak vmes so take zaplate gume (kao za boljši oprijem). Recimo tejle:
http://www.shoesforlittlefeet.com/Umi-Pearl-Pink-Multi-p76/

Potem pa obstajajo še normalni čeveljčki, kjer je cel podplat iz gume, recimo:
http://www.elefanten.de/catalogue/catalogue.do?act=showBookmark&favOid=186729

Drugače mi je vse jasno glede opetnikov, ergonomskega podplata, etc (da se ne priporoča).

Torej, vprašanje 1: a se take čeveljčke iz prvega linka sploh splača kupit? Ker verjetno ko otrok enkrat shodi, moram imeti tip čevlja iz drugega linka, al ne?

Aja, seveda iščem določeno barvo čeveljčkov in v moji barvi večinoma obstajajo samo tej z usnjeno/gumjastim podplatom (torej a la prvi link)

Pa še vprašanje 2: poleti (jun-avg) b pa itak večinoma nosila sandalčke (odprti prstki, luknjice), ne?

Zauser posted image , kako sem vse skupaj zakomplicirala. Ampak ne bi rada kupovala 5 parov čevljev.

Idealno bi bilo, da ji zdajle kupim tele pre-walker za nekje do junija (pa tudi če shodi vmes), potem pa sandalčke. Mislite, da bi to šlo?

Pozdravček.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Čeveljčki . doktorirala bom
18.3.2010 23:15:38   
Anonimen
Jaz sem ji kupila nekaj takega, ko se je lani jeseni začela na nogice postavljat: http://www.elefanten.de/catalogue/catalogue.do?act=showBookmark&favOid=186657 pač druga barva pa guma je bila čez prste še bolj potegnjena navzgor. Pazila sem, da so usnjeni, da imajo čim mehkejši podplat (in ta je res zeloo mehak), da niso ortopedski ter da je guma spredaj čim višje čez prstke potegnjena, da jih pri plazenju nebi takoj zdrajsala.

(odgovor članu misamuk)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Čeveljčki . doktorirala bom
18.3.2010 23:31:51   
zmajaz
Prewalker ne poznam, tako da težko rečem. Elefanten vem, da ima tudi nekaj modelov s čisto mehkim podplatom - primerne za prve čeveljčke. Drugače pa, če kupiš Pediped, ne moreš zgrešiti - so primerni tudi za zunaj (samo ne ravno za v mokro, no) - recimo tile so mi lepi v "tvoji" barvi: KLIK

Na tvojem linku od elefantna pa ne prikaže modela čeveljčka,

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 18.3.2010 23:33:35 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu misamuk)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Čeveljčki . doktorirala bom
19.3.2010 8:35:40   
manna
Jaz ne bi komplicirala. Kupi ene pediped za ven, doma pa naj bo v nogavičkah z nedrsečim podplatkom. Poleti bo pa lahko veliko bosa. 

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Čeveljčki . doktorirala bom
19.3.2010 9:21:30   
kristinaj
naša sta doma vedno v nogavicah z abs... prve čeveljčke ki sem kupila ta veliki so bili cicibanovi copatki in potem sem ji kupila cicibanove sandalčke z luknjicami pri straneh, ter še ene podobne telovadnim z luknjicami na vrhu, na morju je imela tevice in crocsice za 30 kun :=))...

mali je imel cicibanove copatke v vrtecu in čevlje, ki sem jih dobila od sosede, sedaj sem mu pa kupila ene v massu in ene adidaske, ki so mu pa premajhne in grem po št. 24..

ne kompliciraj, glej da bo v njih udobno hodila in da ne bodo premajhni...

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu misamuk)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Čeveljčki . doktorirala bom
19.3.2010 9:24:02   
kristinaj
aja še to... opetnikov, erg podplata itd... ne da se ne priporoča, včasih so menili, da je to dobro za nogice, pa za tiste s platfusom, da imajo izboklino..  itd.. brez veze... lahko kupiš brez ali z...isti klinc... važno, da je čevelj mehak in lahek... 

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Čeveljčki . doktorirala bom
19.3.2010 9:27:40   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: manna
Jaz ne bi komplicirala. Kupi ene pediped za ven, doma pa naj bo v nogavičkah z nedrsečim podplatkom. Poleti bo pa lahko veliko bosa.


se podpišem.

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Čeveljčki . doktorirala bom
19.3.2010 9:57:08   
zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: manna
Jaz ne bi komplicirala. Kupi ene pediped za ven, doma pa naj bo v nogavičkah z nedrsečim podplatkom. Poleti bo pa lahko veliko bosa.

se podpišem.

Jaz tudi. user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Čeveljčki . doktorirala bom
19.3.2010 10:28:19   
Naja31
Ne kompliciraj toliko.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Čeveljčki . doktorirala bom
19.3.2010 12:01:31   
marjetica8
Ravno včeraj sva imela s ta malim fizioterapijo in je rekla, da je dobro čim dlje ustrajati v nogavičkah s nedrsečim podplatom - šele ko shodi, je potrebno kupit čevlje.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Čeveljčki . doktorirala bom
19.3.2010 12:48:33   
sanelaa
Mi smo našemu nekje med 10 in 11 mesecem starosti kupili Elefantke od deichmana. Smo bli super zadovoljni.

(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Čeveljčki . doktorirala bom
19.3.2010 21:41:16   
jakaracman
Kot prvo če še ne hodi ne potrebuješ čevljov, boljše copatke ala robeez, naprej prvi so grozni z zavihkom spredaj, poleti pa naj mala nosi zračne mehke sandalčke z zaprtimi prsti, saj se mali še veliko plazijo in si lahko odrsajo prstke. Jaz se sem ji kupila od elefanta. Skartaka ne bodi neučakana z nakupom!

(odgovor članu sanelaa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Čeveljčki . doktorirala bom
19.3.2010 21:46:38   
Splišni
Jooooj, zakaj so pa uni prvi tako gor zavihani? A da ima prste potem tako zavite? A je tam prazno, pa je to zato, da otrok težje hodi? Grozni so v glavnem.

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Čeveljčki . doktorirala bom
20.3.2010 7:04:42   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: jakaracman

Kot prvo če še ne hodi ne potrebuješ čevljov, boljše copatke ala robeez, naprej prvi so grozni z zavihkom spredaj, poleti pa naj mala nosi zračne mehke sandalčke z zaprtimi prsti, saj se mali še veliko plazijo in si lahko odrsajo prstke. Jaz se sem ji kupila od elefanta. Skartaka ne bodi neučakana z nakupom!


Sem istega mnenja, saj smo tudi našemu obuli copatke ala robeez, čim cenejše. Ko se bo plazila po betonu, travi ali kamenčkih ti bo še kako žal za kake fensi šmensi čevlje. Ali je ne boš dala na tla zunajuser posted image . Verjemi da se vse zdrajsa, umaže, uniči. Še nohti so šli v maloro, če je preveč dirkaluser posted image . Za šminkeraj pa po želji. Samo ne vem če otroku obuješ fine lepe čeveljce, potem pa hoče po tleh plazit a ga preubuvate, mu ne dovolite plazit, mu pustite uničit lepe drage čeveljce- to se vedno sprašujem

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Čeveljčki . doktorirala bom
20.3.2010 7:26:47   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni
Jooooj, zakaj so pa uni prvi tako gor zavihani? A da ima prste potem tako zavite? A je tam prazno, pa je to zato, da otrok težje hodi? Grozni so v glavnem.


mislim, da bi radi bili a la Teva - zaščiteni spredaj z gumo. zgledajo pa bolj turški kot teva user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2
Samo ne vem če otroku obuješ fine lepe čeveljce, potem pa hoče po tleh plazit a ga preubuvate, mu ne dovolite plazit, mu pustite uničit lepe drage čeveljce- to se vedno sprašujem


verjetno jih dosti raje potem za rokce držijo in "učijo hodit". saj veš, če pa mali "hoče rokco", pa še umazal se bi drugače, pa kaj lahko pobere in v usta da, kakci so po tleh, pa iglice ga lahko nabodejo, pa kako čebelo ali pajka lahko pohodi al pa ga pičijo, pa poškoduje se lahko na ostrih kamnih.. nevaren je ta svet user posted image

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Čeveljčki . doktorirala bom
20.3.2010 8:50:48   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: manna
Jaz ne bi komplicirala. Kupi ene pediped za ven, doma pa naj bo v nogavičkah z nedrsečim podplatkom. Poleti bo pa lahko veliko bosa. 

Enako, ne vem kaj je treba "doktorirati" zaradi enih čevljev.

< Sporočilo je popravil ZARA -- 20.3.2010 8:51:02 >


_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Čeveljčki . doktorirala bom
20.3.2010 8:59:12   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: jakaracman

Kot prvo če še ne hodi ne potrebuješ čevljov, boljše copatke ala robeez, naprej prvi so grozni z zavihkom spredaj, poleti pa naj mala nosi zračne mehke sandalčke z zaprtimi prsti, saj se mali še veliko plazijo in si lahko odrsajo prstke. Jaz se sem ji kupila od elefanta. Skartaka ne bodi neučakana z nakupom!


Sem istega mnenja, saj smo tudi našemu obuli copatke ala robeez, čim cenejše. Ko se bo plazila po betonu, travi ali kamenčkih ti bo še kako žal za kake fensi šmensi čevlje. Ali je ne boš dala na tla zunajuser posted image . Verjemi da se vse zdrajsa, umaže, uniči. Še nohti so šli v maloro, če je preveč dirkaluser posted image . Za šminkeraj pa po želji. Samo ne vem če otroku obuješ fine lepe čeveljce, potem pa hoče po tleh plazit a ga preubuvate, mu ne dovolite plazit, mu pustite uničit lepe drage čeveljce- to se vedno sprašujem



Odkar je Nik shodil in je naredil nekje 10 korakov skupaj, skoraj ni več kobacal. V teh dveh mesecih, odkar je shodil, je kobacal mogoče 5x, pa še to samo malo. Tudi kadar sva zunaj in hodi, ni še niti enkrat skušal kobacati. On nonstop samo hodi, če pade, se ali pobere ali pa obsedi na riti in šari po tleh. user posted image Zato ta prvi zimski čeveljčki (podložene Goratex Superfitke do gležnjev) niso niti malo obdrajsani, le umazani, toliko kot se čevelj pri hoji pač umaže, zdaj ima pa take prehodne čeveljčke Robeez in tudi te niso prav nič obdrajsane.

< Sporočilo je popravil Katy78 -- 20.3.2010 9:02:06 >

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Čeveljčki . doktorirala bom
20.3.2010 10:04:06   
rija

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

maloro, če je preveč dirkaluser posted image . Za šminkeraj pa po želji. Samo ne vem če otroku obuješ fine lepe čeveljce, potem pa hoče po tleh plazit a ga preubuvate, mu ne dovolite plazit, mu pustite uničit lepe drage čeveljce- to se vedno sprašujem




a mamo na to vpliv?

moj je prejšnič obul ene prečudovite camperce, pa je malo zabremzal z nogami na kolesu in so adijo user posted image pa kaj naj zdaj?

sicer pa: čimdlje bosi, moj razen v vrtcu, nikoli nima copatov, samo nogavice z bremzami...že 4 leta...smo že za en kratek dopustek prišparaliuser posted image user posted image user posted image sicer pa za tako majno definitivno naprej zaprti sandalčki in to je to.



_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Čeveljčki . doktorirala bom
20.3.2010 11:58:43   
zmajcica14
mi kupujemo le see kai run - so res fenomenalni.
za tvojo punčko bi bili najboljši taki.
je pa res, da so otroški čevlji drag špas - nikoli ne veš, kdaj jih bodo prerasli :( ampak tko je.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Čeveljčki . doktorirala bom
20.3.2010 12:26:40   
Anonimen
Ravno zaradi tega uničevanja čevljev spredaj ko še tudi puzajo, sem jaz tamali kupila takale:

user posted image

Men so corti, usnjeni, ful mehak totalno nedrseč podplat pa puzala je lahko kolikor je hotela, spredaj se pa to nič ne pozna. Doma je imela pa itcopatke iz copatki.si gor al pa štumfe z bremzicami.

< Sporočilo je popravil Otika -- 20.3.2010 12:27:04 >

(odgovor članu zmajcica14)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Čeveljčki . doktorirala bom
20.3.2010 14:26:05   
malaMravljica
jaz se bom pa kar urinla na to temo z mojim vprasanjem.

Kdaj pa naj bi se kupili prvi cevlji? Ker za kobacanje in ucenje hoje sem ravno brala, da kar bos, da se tako potem pravilno izoblikuje stopalo. No, ene se rabi ze prej, za vn, za bit "in" sam drugace pa verjetno ne.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Čeveljčki . doktorirala bom
20.3.2010 14:33:31   
misamuk
No, kaj sem se naučila iz teh postov:
- poletni sandalčki morajo imeti zaprte prstke (ampak drugače luknjice, da nogica diha)
- za doma še vedno pridejo v poštev copatki ali nogavičke z bremzicami ali pa je bosa
- za okoli hodit: pedipedke, elefanten, SKR ali podobno, itak je vseeno. Podplat je lahko usnjen (a la pedipedke) ali pa gumijast (a la elefanten), ni velike razlike.

Kje ste se uštele (nekatere):
- otroka ne bom "učila" hodit
- vseeno mi je, če uniči čeveljčke, saj niso delani za razstavo
- svet je nevaren, ampak mene so učili, da mora otrok pojesti 3kg blata, tako da zaradi mene lahko razišče vse kamne in igliceuser posted image

Zakaj sem bila zmedena? Ker otrok, ko se kobaca, se tudi že počasi postavlja na nogice. In to počne zunaj in v stanovanju.
Zato za pedipedke nisem bila sigurna, koliko zdrži podplat zunaj (ker ni guma), za elefantke pa nisem bila sigurna, koliko omogoča otroku kobacanje (ker je podplat guma).
Zato so se mi zdele iz prvega linka posrečena kombinacija obojega.

@Otika: katera znamka so tejle vaši čeveljčki?

Pozdravček vsem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Čeveljčki . doktorirala bom
20.3.2010 14:35:36   
misamuk

IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

jaz se bom pa kar urinla na to temo z mojim vprasanjem.

Kdaj pa naj bi se kupili prvi cevlji? Ker za kobacanje in ucenje hoje sem ravno brala, da kar bos, da se tako potem pravilno izoblikuje stopalo. No, ene se rabi ze prej, za vn, za bit "in" sam drugace pa verjetno ne.


Ja, Mravljica, tudi mene bi to zanimalo. Naša se zdaj kobaca (no, poskuša) in zaenkrat ima še samo copatke. Zdej bomo pa več zunaj in bo tudi zunaj kobacala in se sčasoma postavljala na nogice, zato nisem vedla ali naj že kar kupim čeveljčke in kakšne.

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Čeveljčki . doktorirala bom
20.3.2010 14:55:14   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: misamuk
Zato za pedipedke nisem bila sigurna, koliko zdrži podplat zunaj (ker ni guma), za elefantke pa nisem bila sigurna, koliko omogoča otroku kobacanje (ker je podplat guma).

Pedipedke so itak namenjene za zunaj (no in za notri), čeprav je usnjen podplat, zato si lahko brez skrbi, da bodo zdržale. Moj jih sicer še nima dolgo, ampak so jih imeli otroci od kolegic in ni bilo problema. Res pa niso za v mokro, ampak na mokra tla itak ne boš postavljal otroka, ki se še bolj kobaca kot pa hodi. Elefanten pa tudi - tisti z najbolj mehkim podplatom, ki nima celega gumijastega, se otrok brez težav plazi - pri tehle, ki sem jih pripepila celo piše "crawling shoes" - torej čevlji za plazenje user posted image :

user posted image

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 20.3.2010 14:56:00 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu misamuk)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Čeveljčki . doktorirala bom
20.3.2010 14:57:42   
zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: misamuk
Ja, Mravljica, tudi mene bi to zanimalo. Naša se zdaj kobaca (no, poskuša) in zaenkrat ima še samo copatke. Zdej bomo pa več zunaj in bo tudi zunaj kobacala in se sčasoma postavljala na nogice, zato nisem vedla ali naj že kar kupim čeveljčke in kakšne.

Tudi ko se otrok že postavlja na nogice in hodi ob opori, je še vedno najbolj idelano, da je notri v nogavičkah z bremzicami, toliko, da mu ne drsi, za zunaj pa - kot smo že rekle: pediped, ta najmehkejši elefanten ipd.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu misamuk)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Očetje, častite žensko, ki vam je rodila o...
Dragi očetje, tole je za vas: pomembni razlogi, zakaj morate postaviti spomenik ženski, ki vam je rodila otroka oziroma ...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?