|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 5 [6] 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kako pomembna je slovnica?
27.3.2010 9:27:13   
hektorina
Rešitev za vstavljanje vejic...

Spodaj priložene vejice vstavite-po potrebi!

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

(odgovor članu zvesta)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: Kako pomembna je slovnica?
27.3.2010 9:30:36   
oka

IZVIRNO SPOROČILO: zvesta


IZVIRNO SPOROČILO: oka

Ni. Zakaj bi pa bila?


Ne vem ampak sem opazila, da jo pišejo, meni pa tudi avtomatično skoči pred ta ampak. Pa pred PA je tudi ni ne?


Tudi ne! :)


Hvala za tale šnel kurz. Zdaj bojo moji posti slovnično bolj dovršeniuser posted image
Se mi pa zdi, da je slovenščina (slovnično) kar težek jezik in ga lahko hitro polomiš.

(odgovor članu zvesta)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: Kako pomembna je slovnica?
27.3.2010 9:33:16   
hektorina

IZVIRNO SPOROČILO: oka


IZVIRNO SPOROČILO: zvesta


IZVIRNO SPOROČILO: oka

Ni. Zakaj bi pa bila?


Ne vem ampak sem opazila, da jo pišejo, meni pa tudi avtomatično skoči pred ta ampak. Pa pred PA je tudi ni ne?


Tudi ne! :)


Hvala za tale šnel kurz. Zdaj bojo moji posti slovnično bolj dovršeniuser posted image
Se mi pa zdi, da je slovenščina (slovnično) kar težek jezik in ga lahko hitro polomiš.


Oka, tvoji posti so že sedaj tak lepo slovnični! Nič ne popravljal, boš samo zaje...lauser posted image

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: Kako pomembna je slovnica?
27.3.2010 9:34:13   
zvesta

IZVIRNO SPOROČILO: oka


IZVIRNO SPOROČILO: zvesta


IZVIRNO SPOROČILO: oka

Ni. Zakaj bi pa bila?


Ne vem ampak sem opazila, da jo pišejo, meni pa tudi avtomatično skoči pred ta ampak. Pa pred PA je tudi ni ne?


Tudi ne! :)


Hvala za tale šnel kurz. Zdaj bojo moji posti slovnično bolj dovršeniuser posted image
Se mi pa zdi, da je slovenščina (slovnično) kar težek jezik in ga lahko hitro polomiš.


Ah, ni za kaj... Tudi sama ga včasih lomim, da je joj. In ja, meni se včasih tudi zdi težko. :P

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: Kako pomembna je slovnica?
27.3.2010 9:38:20   
zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: Lajči
Glede mest in krajev je pa tako, da je morda potrebno poznati malček zgodovine, ali so nekatera mesta bolj dvignjena ali manj dvignjena ali ... itd.. da ne boste doktorirali na "Iz". Kot je bil prvotni spor.

Hja tudi to ni vedno merilo - pri nas imamo kraj Podplat, ki je dejansko najnižja točka od okoliških krajev, pa vseeno rečemo "grem NA Podplat" in ne "V Podplat". user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Lajči)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: Kako pomembna je slovnica?
27.3.2010 9:44:25   
zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: Lajči
Sori, ker sem ti pa karkoli odgovorila, ker si napadalna in če človek malo širše pogleda v slovnico, ker tema je slovnica in ne primorska, si gotovova in ogrožena.  Tema je slovnica, zato spremljaj temo, predno se sploh razburjaš, ker se primeri nanašajajo ravno na slovnico! Si se izgubila vmes in ne veš ali bi bila na Primorski ali kjerkoli že?

Slovnica punca, to je tema, pa če Primorsko obdelamo še taužnkrat z malo ali veliko začetnico! Ne bluzi.

Jaz se razburjam? Poglej si svoje kilometrske poste, ki se ti jih je ljubilo celo pisati sredi noči. user posted image
Pa nisem hotela biti napadalna, ampak tisti post z LJ res nima repa ne glave - sorry. V naslednjih pa pišeš čisto smiselno.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Lajči)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: Kako pomembna je slovnica?
27.3.2010 9:58:28   
pridna_janja
grem fruštat potem zategnem sosedo v trgovino user posted image

_____________________________

Quando fra l’altre donne ad ora ad ora
Amor vien nel bel viso di costei,
quanto ciascuna e men bella di lei
tanto cresce ‘l desio che m’innamora

(odgovor članu zvesta)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: Kako pomembna je slovnica?
27.3.2010 10:30:02   
Ribica **
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Vidim, da nekatere zelo obvladate te zadeve....zato vas prosim za pomoč.....

meni še danes ni jasno, ali rečem pravilno slovensko, če rečem da grem na Grad.....ali bi morala reči, da grem v Grad.....mislim pa vas Grad na Goričkem in ne gradu, ki je v Gradu.....

Pri krajih je načeloma tako, da je prav, kot govorijo domačini.


Samo naceloma. Vsi pomojem poznamo primorski Štanjel - in vsi tudi igrovarjamo Štanjel (z ozkim e-jem), tudi domačini. No, po normi je pravilna izgovorjava Štanjeu (širok e). Ni logike .. pa so kao imena krajev naglaševali tako, kot izgovarjajo domačini.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: Kako pomembna je slovnica?
27.3.2010 11:51:33   
skuštrana
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz


IZVIRNO SPOROČILO: Lajči
Glede mest in krajev je pa tako, da je morda potrebno poznati malček zgodovine, ali so nekatera mesta bolj dvignjena ali manj dvignjena ali ... itd.. da ne boste doktorirali na "Iz". Kot je bil prvotni spor.

Hja tudi to ni vedno merilo - pri nas imamo kraj Podplat, ki je dejansko najnižja točka od okoliških krajev, pa vseeno rečemo "grem NA Podplat" in ne "V Podplat". user posted image


Lajči, če je tako zakaj se pa potem po Slovensko reče da gremo na Reko (Rijeka), če je pa na 0 m nadmorske višine user posted image


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: Kako pomembna je slovnica?
27.3.2010 13:12:36   
vanilla
IZVIRNO SPOROČILO: pridna_janja

posavci  dvignite roke user posted image


Evo me... Posavka z dolenjske strani user posted image  (odseljena na Štajersko).

Mi pri nas tut rečemo, da NAžgemo luč .... user posted image

Tak, da grem NAžgat luč, ker je nekak temno ratalo... Pa baje je dol v mojih koncih toča prej padala user posted image .

(odgovor članu pridna_janja)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: Kako pomembna je slovnica?
27.3.2010 13:15:54   
poli*
IZVIRNO SPOROČILO: AnjaPH

"Več tridesetdva godine radim u Sloveniji a sada šta ču ja?". Že več kot 30 let teslo živi tukaj in še vedno ne zna povedati enega stavka po slovensko?


... in na tedniku tut jamrajo za pomoč taki, ki še enega stavka ne znajo po slovensko user posted image ...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: Kako pomembna je slovnica?
27.3.2010 13:18:53   
poli*
IZVIRNO SPOROČILO: vanilla

Mi pri nas tut rečemo, da NAžgemo luč .... user posted image



Kolk sm se jaz smejala na ta račun, moja cimra pa meni user posted image . Ona je govorila NAŽGI luč, jaz pa ODPRI luč. user posted image  ja, vsak po svoje

(odgovor članu vanilla)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: Kako pomembna je slovnica?
27.3.2010 13:21:09   
vanilla
IZVIRNO SPOROČILO: poli*

IZVIRNO SPOROČILO: vanilla

Mi pri nas tut rečemo, da NAžgemo luč .... user posted image



Kolk sm se jaz smejala na ta račun, moja cimra pa meni user posted image . Ona je govorila NAŽGI luč, jaz pa ODPRI luč. user posted image  ja, vsak po svoje


Ja, ena kolegica se je tut režala, ko je prvič slišala, da sm tako rekla... Ker pač "nažgeš" nekaj oz. nekoga (!), če ga natepeš oz. nabutaš kao...

Nisem pa še slišala, da se luč lahko tudi ODPRE?? user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: Kako pomembna je slovnica?
27.3.2010 14:14:35   
poli*
Vanilla- ja, ravno to sem ji jaz razlagala, kaj pomeni, če nekoga nažgeš user posted image .

En del primorcev govori tudi odpri luč. Oziroma, ker ponavadi govorim v našem narečju, pride ven iz tega APRI luč. Poudarek na prvem A.
takle mamo user posted image

(odgovor članu vanilla)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: Kako pomembna je slovnica?
27.3.2010 14:27:48   
Anonimen
No, bom še jaz povedala nekaj lepih, narečnih, poljanskih besedic, ki jih nisem razumela dokler se nisem poročila user posted image

"Dej iz ladlca uzem talarje pa jh nes na mizo" - daj vzemi krožnike iz predala in jih nesi na mizo
"Kuha'j zej" - kaj je zdaj
"Jl" - ane
"Aj sho" - ali je suho
"Kuha's pa devou" - kaj si pa delal
"Madona se namorm spount" - madona se ne morem spomniti
"A boš jajc na uok al krtok" - boš jajce na oko ali vmešano
"Kej maš kol" - kje imaš kolo
"Sm djau de ne" - sem rekel da ne
"Sm šou gor čez pa poj na pole" - sem šel na hrib in potem čez polje

itd. user posted image

(odgovor članu poli*)
  Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: Kako pomembna je slovnica?
27.3.2010 15:02:56   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Tanja55



Še nikol slišala, da je kdo bil V Primorskem ali gre V Primorsko user posted image  Jaz sem pa Z Gorenjske in grem NA Gorenjsko. Vedno in vsak dan znova. user posted image



Pa NA Jesenice. user posted image


Ne na Jesenice, na Švedsko user posted image user posted image

(odgovor članu Tanja55)
  Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: Kako pomembna je slovnica?
27.3.2010 22:28:22   
Klemy82
Na forumih načeloma ne trzam na razne narečne posebnosti, nepismene izpade, sleng, itd... me pa slednje moti in to precej- v časopisih, na določenem novičarskem portalu (brez komentarja), knjigah (včasih se resno vprašam, če so kje že slišali za lektorje), v uradnih dopisih, znakih, tablah... na primer, čisto konkretno- tu blizi, kjer živim, sta dve tabli, oz. smerokaza za eno naselje, od tega je na eni ime naselja napisano slovnično pravilno, na drugi tabli pa ne! Ah, ja, imam pa tudi tik na slovnične napake v menijih v lokalih...VAFLI, KAVA Z SMETANO,SENDVIČ Z PRŠUTOM... itd..

_____________________________

Jst.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: Kako pomembna je slovnica?
27.3.2010 23:49:49   
maniac
IZVIRNO SPOROČILO: oka

p.s. ko smo že pri slovnici: ali je pred AMPAK vejica ali ne?


Seveda je, prav tako pred pa.

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: Kako pomembna je slovnica?
27.3.2010 23:54:03   
zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: Klemy82
Ah, ja, imam pa tudi tik na slovnične napake v menijih v lokalih...VAFLI, KAVA Z SMETANO,SENDVIČ Z PRŠUTOM... itd..

Ja, meniji in ceniki v lokalih so pa itak prave cvetke - boljše nič veliko gledati. user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: Kako pomembna je slovnica?
27.3.2010 23:57:29   
zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: maniac
IZVIRNO SPOROČILO: oka
p.s. ko smo že pri slovnici: ali je pred AMPAK vejica ali ne?

Seveda je, prav tako pred pa.

Drži - JE vejica.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu maniac)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: Kako pomembna je slovnica?
28.3.2010 0:07:33   
Lajči
Bumerang, karma je poučna, zato šparaj z besedami!

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: Kako pomembna je slovnica?
28.3.2010 0:13:20   
Lajči
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz


IZVIRNO SPOROČILO: Lajči
Glede mest in krajev je pa tako, da je morda potrebno poznati malček zgodovine, ali so nekatera mesta bolj dvignjena ali manj dvignjena ali ... itd.. da ne boste doktorirali na "Iz". Kot je bil prvotni spor.

Hja tudi to ni vedno merilo - pri nas imamo kraj Podplat, ki je dejansko najnižja točka od okoliških krajev, pa vseeno rečemo "grem NA Podplat" in ne "V Podplat". user posted image


Lajči, če je tako zakaj se pa potem po Slovensko reče da gremo na Reko (Rijeka), če je pa na 0 m nadmorske višine user posted image



Želela sem rečt, da je vsako pojmovanje zase. Saj tudi na Portorož ne greš, temveč v Portorož. Čeprav je za žabarje, da gredo dol, pa pravijo primorci, da je gor.
Sem bila pa ravno v Rijeki nekaj časa nazaj, pa ni bilo slišati, da bi bila na Rijeki user posted image

Mnogo je dejavnikov, ampak tisti "S" še vedno ne drži. Da ne boste zabluzili.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: Kako pomembna je slovnica?
28.3.2010 0:16:39   
Lajči
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz


IZVIRNO SPOROČILO: Lajči
Sori, ker sem ti pa karkoli odgovorila, ker si napadalna in če človek malo širše pogleda v slovnico, ker tema je slovnica in ne primorska, si gotovova in ogrožena.  Tema je slovnica, zato spremljaj temo, predno se sploh razburjaš, ker se primeri nanašajajo ravno na slovnico! Si se izgubila vmes in ne veš ali bi bila na Primorski ali kjerkoli že?

Slovnica punca, to je tema, pa če Primorsko obdelamo še taužnkrat z malo ali veliko začetnico! Ne bluzi.

Jaz se razburjam? Poglej si svoje kilometrske poste, ki se ti jih je ljubilo celo pisati sredi noči. user posted image
Pa nisem hotela biti napadalna, ampak tisti post z LJ res nima repa ne glave - sorry. V naslednjih pa pišeš čisto smiselno.


Važno, da si se umirila, ker nisi hotela biti. user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: Kako pomembna je slovnica?
28.3.2010 8:05:33   
bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: Lajči

Bumerang, karma je poučna, zato šparaj z besedami!


O Lajči, tvoji umotvori so zgleda skladni s tvojim naslednjim nickom. Prejšnjič si bila pri repu, zdajle si pri gobcu, naslednjič boš pa verjetno nekje okoli črevesja.
Daj svoje črevesne krče odnesi nekam kamor sodijo pa se tam zvijaj!

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Lajči)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: Kako pomembna je slovnica?
28.3.2010 9:52:20   
Klemy82
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz


IZVIRNO SPOROČILO: Klemy82
Ah, ja, imam pa tudi tik na slovnične napake v menijih v lokalih...VAFLI, KAVA Z SMETANO,SENDVIČ Z PRŠUTOM... itd..

Ja, meniji in ceniki v lokalih so pa itak prave cvetke - boljše nič veliko gledati. user posted image


Aaaa, sem se še ene cvetke spomnilauser posted image ... v enem lokalu imajo cenik tako po kategorijah- tople pijače, brezalkoholne pijače, vina in za vini pride kategorija PIVEuser posted image ... morm naslednjič, ko bova tam, poslikat!


_____________________________

Jst.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 5 [6] 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 5 [6] 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?