|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Navidezna zaposlitev in porodniška
16.9.2010 20:19:19   
*Ninočka*



IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

Ja - če bi te nekdo zaposlil več mesecev pred porodniško, in bi imela tako lepo plačo, da bi ti potem povprečje zadnjih 12 mesecev, pri čemer bi se za mesece brezposelnost upoštevalo 55% minimalne plače, skupaj preseglo 85 % minimalne plače, potem se ti to splača - pa še tu moraš vedeti potem, da se upoštevajo samo plače, ki so ŽE IZPLAČANE do trenutka, ko oddaš vlogo za porodniški dopust, kar pomeni, da se ti najmanj zadnja ali pa celo zadnji 2 plači več ne upoštevata zraven. Sicer se ti pa v trenutni situaciji bolj splača nastopiti porodniško brezposelna - vsekakor se ti pa ne splača navidezna zaposlitev v zadnjem trenutku - ta se splača samo tistim, ki ne izpolnjujejo pogojev za to t.i. porodniško nadomestilo brez porodniškega dopusta.
 

Joj, hvala ti. Torej se mi potem za vseh 12 mesecev upošteva povprečje 85%.  minimalne plače? To pa je že potem neki normalni znesek.

Aja, kaj pa denar od socialne pomoči - ima kakšen vpliv na kaj?


< Sporočilo je popravil *Ninočka* -- 16.9.2010 20:23:31 >

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Navidezna zaposlitev in porodniška
16.9.2010 20:29:11   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: *Ninočka*
Joj, hvala ti. Torej se mi potem za vseh 12 mesecev upošteva povprečje 85%.  minimalne plače? To pa je že potem neki normalni znesek.

Aja, kaj pa denar od socialne pomoči - ima kakšen vpliv na kaj?

85% minimalne plače je potem končni znesek porodniškega nadomestila, ja.
Socialna pomoč se pa nikjer ne upošteva. 

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu *Ninočka*)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Navidezna zaposlitev in porodniška
18.9.2010 20:47:54   
Kalejdoskop
Hvala, Zmajaz!
Sem malce povprašala v službi in kaže, da se bomo uspeli dogovoriti, da mi pogodbo o zaposlitvi podaljšajo do konca marca. Porodniško pa nastopim okoli 20. marca user posted image . Res lepo user posted image .
Prekinitev zaposlitve med časom porodniške pa na izračun višine porodniške in starševskega nadomestila NE VPLIVA, a ne?
Pozdravček vsem.

_____________________________

Danaja, aprilčica 2006
Tristan, levček 2008
Pa še en sonček v aprilu 2011

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Navidezna zaposlitev in porodniška
19.9.2010 11:14:22   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Kalejdoskop
Prekinitev zaposlitve med časom porodniške pa na izračun višine porodniške in starševskega nadomestila NE VPLIVA, a ne?

No - super, da si uredila. user posted image  Ne - prekinitev med porodniško ni pomembna - važno je samo, da si zaposlena na dan pred nastopom porodniškega dopusta. Ko se ti pogodba izteče, moraš samo javiti na CSD, da te oni prijavijo v zavarovanje na ZZZS - plačnik so že itak v vsakem primeru med porodniško oni, samo pač ker te delodajalec odjavi, mora CSD narediti prijavo - formalnost pač. user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Kalejdoskop)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Navidezna zaposlitev in porodniška
19.9.2010 15:33:15   
*Ninočka*
Hvala zmajaz za vse odgovore.
Bi te najraje povabila na eno veeeeliiiko sadno kupo user posted image

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Navidezna zaposlitev in porodniška
20.9.2010 9:07:19   
Kalejdoskop
Tudi jaz, Zmajaz. Sadna kupa, tortica... Res najlepša hvala, velika pomoč!

_____________________________

Danaja, aprilčica 2006
Tristan, levček 2008
Pa še en sonček v aprilu 2011

(odgovor članu *Ninočka*)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Navidezna zaposlitev in porodniška
20.9.2010 19:11:11   
zmajaz
Ni za kaj - rada pomagam, če le znam. user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Kalejdoskop)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Navidezna zaposlitev in porodniška
4.10.2010 15:20:49   
majčica1508
zmajaz....poslala sem ZS

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Navidezna zaposlitev in porodniška
4.10.2010 16:30:36   
zmajaz
Sem odgovorila. user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu majčica1508)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Navidezna zaposlitev in porodniška
5.10.2010 10:31:11   
majčica1508
Najlepša ti hvala!user posted image

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Navidezna zaposlitev in porodniška
5.10.2010 14:59:29   
penelopa1
Jst mam tudi eno vprašanje: sem tujka ki ima začasno prebivalje v Sloveniji, poročena s slovencem. Pričekujem konca Novembra.
Trenutno čakam na delovno dovolenje ker so mi svetovali da se zaposlim kod gospodinjska pomočnica ( mož bi me zaposlil) za vsaj ena dan pred nastopom porodniške. Mene zanima kolk dolgo to traje? Se pravi če naslednji teden mož odda vlogo za prosto delovno mesto- a se tam čaka...pol pa Zavod za zdravstevno in na konc na davčenm...a se ful čaka li pa izdajo odločbo takoj. A bom uspela vse zrihtat do 01.11.2010?
Hvala za odgovor.

(odgovor članu majčica1508)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Navidezna zaposlitev in porodniška
5.10.2010 16:49:08   
zmajaz
To lahko vse urediš v enem dnevu - gre mož na Zavod za zaposlovanje, odda potrebo po delavcu in te takoj istočasno zaposli, potem gre pa na ZZZS naredit prijavo in je to to. Ni treba čakat na nobene odločbe.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 5.10.2010 16:57:38 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu penelopa1)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Navidezna zaposlitev in porodniška
8.10.2010 11:09:48   
penelopa1
zmajaz hvala za odgovor...upam da bom naslednji tedan to zrihtalauser posted image

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Navidezna zaposlitev in porodniška
18.10.2010 21:25:22   
penelopa1
Zmajaz vidim da se ti več razumeš pa bi prosila za pomoč. Mož me je zaposlil kod gospodinja za določen čas, se pravi od 20.10 do 03.11.2010 ( porodniška naj bi se začela 01.11.2010). Zdaj pa me zanima kdaj morava narediti odjavo iz ZZZS? In še to...un obrazec S1-1 ki ga mora delodajalec ispolnit....oziroma ta del glede plače....tam vnesem sam plačo za mesec Oktobra...ker prej nisam bila zaposlena niti sem dobila plače....tudi ne razumem kateri znesek se mora vnesti kot osnova od katero so bili obračunati prispevki (nidva se dala plačo minimalno: 734,15)

Hvala za odgovor.

(odgovor članu penelopa1)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Navidezna zaposlitev in porodniška
18.10.2010 21:42:35   
zmajaz
Odjavita tako, da gresta PO 3.11. s tistim obrazcem, s katerim sta naredila prijavo - bil je večplastni - prvi list je prijava, in ga obdržijo, na drugem pa itak piše že "odjava - na ZZZS in rečeta, da bi naredila odjavo, pa vama uredijo. Potem moraš tudi sporočiti na CSD, da si odjavljena na ZZZS, da bodo oni naredili prijavo (formalnost pač, ker plačnik so itak že oni).

Na prilogi S-1 bo mož samo izpolnil podatke o zaposlitvi, podatke o plači pa bosta morala pustiti prazne, ker se smejo vpisati samo ŽE IZPLAČANE plače, ti pa lahko plačo za oktober dobiš šele novembra. Tako ti bodo pač za vse mesece avtomatsko vzeli povprečje 55% minimalne plače.

Pa da ne bosta do 15. novembra pozabila DURSU plačati prispevke od minimalne plače za obdobje od 20. do 31. 10. - ker namreč za čisto vsak zamujen dan takoj nabijajo obresti.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 18.10.2010 21:44:09 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu penelopa1)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Navidezna zaposlitev in porodniška
18.10.2010 22:00:29   
penelopa1
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

Odjavita tako, da gresta PO 3.11. s tistim obrazcem, s katerim sta naredila prijavo - bil je večplastni - prvi list je prijava, in ga obdržijo, na drugem pa itak piše že "odjava - na ZZZS in rečeta, da bi naredila odjavo, pa vama uredijo. Potem moraš tudi sporočiti na CSD, da si odjavljena na ZZZS, da bodo oni naredili prijavo (formalnost pač, ker plačnik so itak že oni).


A ne ureja to CSD ker tudi na ZZZS ( sicer tisti uradnici ne bi verjela) so nama povedali da me mož mora odjaviti po isteku porodniške dobe?

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Navidezna zaposlitev in porodniška
18.10.2010 22:15:02   
zmajaz
Odjava se naredi samo na ZZZS - CSD načeloma nima čisto nič s tem, samo v tvojem primeru, ker bo odjava med porodniško, pač moraš sporočiti na CSD, da si bila odjavljena, samo zato, da bodo oni naredili prijavo na ZZZS.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu penelopa1)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Navidezna zaposlitev in porodniška
18.10.2010 22:18:06   
zmajaz
Aja - čaki malo - zdaj mi pa nekaj ni čisto jasno. Zakaj bi te on odjavil po izteku porodniške, če te je pa prijavil za določen čas - samo do 3.11. 2010? To pomeni, da te mora v 8-ih dneh po 3.11. odjaviti s 3.11.
Sicer bi bilo bolj preprosto če bi te prijavil za 1 leto oz. do 31.10.2011, ko se ti konča porodniška in bi bila ves ta čas prijavljena prek njega (stroškov pa itak ne bi imel, ker si na porodniški ves ta čas), tako bo pa moral vmes CSD naredit prijavo, če te bo on odjavil.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu penelopa1)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Navidezna zaposlitev in porodniška
18.10.2010 22:25:45   
penelopa1
ZmajaZ hvala zaenkrat za odgovor. Bom še enkrat vprašala na ZZZS pa sporočim.


(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Navidezna zaposlitev in porodniška
20.10.2010 14:17:49   
penelopa1
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz


Sicer bi bilo bolj preprosto če bi te prijavil za 1 leto oz. do 31.10.2011, ko se ti konča porodniška in bi bila ves ta čas prijavljena prek njega (stroškov pa itak ne bi imel, ker si na porodniški ves ta čas), tako bo pa moral vmes CSD naredit prijavo, če te bo on odjavil.



zmajaz imela si prav...tkole je bilo bolj preprosto narediti...pogodbo sva podaljšala do konca porodniške, se pravi do 01.11.2011...danes sem oddala papirje na csd pa tudi tam so mi rekli da je tko najboljše ker itak po nastopu porodniške vse stroške krije csd...tko da sva stvar zrihtala....zdaj sam počakam na odločbo- naj bi jo dobila naslednji tedan pol pa bom mirna.
Hvali ti še enkrat za vse user posted image

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Navidezna zaposlitev in porodniška
20.10.2010 14:53:43   
zmajaz
Ni za kaj - samo da si uredila. user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu penelopa1)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Navidezna zaposlitev in porodniška
5.2.2012 17:18:31   
julijka2012
Da malo obudimo to temo.
Zanima me naslednje. Sem brezposelna prijavljena na zavodu, rok imam julija, delovne dobe nič. Malo sem prebirala razne forume glede navidezne zaposlislitve in imam eno vprašanje.
Je kakšna razlika, če bi me kdo zaposlil npr. prek s.p. ali da bi se zaposlila kot gospodinjska pomočnica doma al pa pri tašči.

Lp

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Navidezna zaposlitev in porodniška
6.2.2012 15:39:06   
julijka2012
Še nekaj ali ve katera, če se npr. zdaj zaposlim, se mi te plače do porodniške štejejo zraven, zdaj bi bile npr. 3(od marca do maja).
Koliko bi bilo približno nadomestilo brez kakršnekoli zaposlitve
če računam povprečna bruto plača je okoli 584 eur 55% je okoli 321 eur, bi lahko blo toliko, ker sem nekje zasledila da ima csd svojo tarifo???
Zmajaz veš ti za odgovor??
Najlepša vam hvala vnaprej

(odgovor članu julijka2012)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Navidezna zaposlitev in porodniška
6.2.2012 17:08:13   
caramel
Brez zaposlitve si upravičena le do starševskega dodatka v višini 196,49 EUR mesečno.
Na ostala vprašanja ne vem odgovora.

(odgovor članu julijka2012)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Navidezna zaposlitev in porodniška
7.2.2012 18:58:22   
Taddy78
Pri navidezni zaposlitvi moraš vedeti, da to marsikaj potegne za sabo. Mora pa te zaposliti 4 mesece pred nastopom porodniške.
Pri meni je sicer razlika, ker sem kmečko zavarovana, ker že imam enega otroka. Sva se z mojim tudi pogovarjala o tem, ampak ko potegnem vse skupaj...plačevala bi višji vrtec, dobila nižji otroški dodatek za oba in to ne samo v času porodniške, ampak še naslednje leto...ko sem preračunala, koliko bi on imel stroškov z mano z dajatvami in vse zgoraj našteto...se mi res ni splačalo. In tako sedaj sploh ne dobim tak slabega izplačila, pa še prispevkov ne rabim plačevat.

(odgovor članu caramel)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?