|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: teža pri skoraj 5 letnici
12.4.2010 15:23:36   
leo**tia
sploh ni debela..ne poslusaj drugih ko pravijo da je mocna..nas bo avgusta 6 let pa ima 124cm,in 28kg,noga 31..pa ni debel je pa; taksne strukture,pa mi vseeno vsi govorijo da je debeluser posted image user posted image user posted image ..

< Sporočilo je popravil leo**tia -- 12.4.2010 15:24:11 >

(odgovor članu Julija08)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: teža pri skoraj 5 letnici
12.4.2010 15:26:45   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: leo**tia
sploh ni debela..ne poslusaj drugih ko pravijo da je mocna..nas bo avgusta 6 let pa ima 124cm,in 28kg,noga 31..pa ni debel je pa; taksne strukture,pa mi vseeno vsi govorijo da je debeluser posted image user posted image user posted image ..


Ja, danes je tako, da če nisi size 00 si že debel. Žalostno in bedno.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu leo**tia)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: teža pri skoraj 5 letnici
12.4.2010 15:30:55   
leo**tia
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: leo**tia
sploh ni debela..ne poslusaj drugih ko pravijo da je mocna..nas bo avgusta 6 let pa ima 124cm,in 28kg,noga 31..pa ni debel je pa; taksne strukture,pa mi vseeno vsi govorijo da je debeluser posted image user posted image user posted image ..


Ja, danes je tako, da če nisi size 00 si že debel. Žalostno in bedno.

ja res zalostno...eni so pac take strukture,nas ni debel,je pac po atiju,bolj mocne roke ima in kosti,glavno da je zdrav..mala pa nasprotje,tak suhec,da joj,,,res ne poslusaj drugih,ne obremenjuj se s tem,glavno da je zdrava,debela definitivno ni,sem gledala slikeuser posted image

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: teža pri skoraj 5 letnici
12.4.2010 15:45:03   
*alja*
Hvala, da ste pogledale, ste me malo potolažile!

Vem da ni sloka da je bolj močna, ampak meni se ni zdela tako strašno debela, kot sem zadnje čase kje slišala (vmesne pripombe).
Pa da bo celo življenje debela, pa da bo vedno imela težave z težo,... Pa sem sam odgovorila da ni nujno da tisti sloki v otroštvu, ne bodo kdaj debeli.

Res pa da bom pazila kaj je in da bo malo več se gibala, da jo obdržim na nekih normalnih kg.

Konstrukcije je pa res bolj močne, že po prstih se vidi da ma ful debele kosti! Tudi čist po atiju, on ima tudi močne kosti pa sploh ni debel. Maščobnega tkiva mu skoraj ne moreš izmerit. Srajco si pa komaj zapne na vratuuser posted image

Še enkrat hvala!

< Sporočilo je popravil *alja* -- 12.4.2010 15:47:02 >


_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu leo**tia)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: teža pri skoraj 5 letnici
12.4.2010 15:49:54   
škratek
Tale pikica pa res ni debela. Te pa razumem. Naša miška je tudi bolj nabite sorte - ravno tako hodi zraven še na plavanje in plesni tečaj, da izgubi malce energije, pa je še vseeno nabita (sploh ko jo primerjam s prijateljičino hčero). In apetit ima tudi od malega.
Boš videla, bo prišla kakšna angina ali pa bo deklica preprosto zrasla  (kg bodo šli ) - ampak meni se resnično ne zdi močna.

(odgovor članu leo**tia)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: teža pri skoraj 5 letnici
12.4.2010 15:54:36   
špelin@
Lej, za primerjavo dam slikico moje ta srednje, za katero ima tudi ena oseba pripombe, da je debela user posted image - ker ni kostko kot njena starejša sestrica.

user posted image

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: teža pri skoraj 5 letnici
12.4.2010 15:55:47   
ZARA
OOO, fak. Pa ta folk res ni normalen, majke mi!

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: teža pri skoraj 5 letnici
12.4.2010 16:05:57   
majch
če sta pa ti dve punčki debeli, sem pa jaz bicikluser posted image . Sicer pa mende kile niso realni pokazatelj debelosti, pač pa ITM. Na oko pa rečem samo to, da je folk ubrisan...a zdaj morajo bit že petletnice anoreksično suhcene??

_____________________________

I'm back and I'm bad.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: teža pri skoraj 5 letnici
12.4.2010 16:10:46   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: majch
če sta pa ti dve punčki debeli, sem pa jaz bicikluser posted image . Sicer pa mende kile niso realni pokazatelj debelosti, pač pa ITM. Na oko pa rečem samo to, da je folk ubrisan...a zdaj morajo bit že petletnice anoreksično suhcene??


Za ITM veliko folka še ni slišalo, še manj za IQ, majch.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu majch)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: teža pri skoraj 5 letnici
12.4.2010 16:12:50   
špelin@
No, bom za foro dala gor fotko, na kateri so vsi moji trije otroci - pazi koščenko zadaj. Itak da maledva poleg nje izgledata bolj polna. Ampak ne vem, kje ima folk pamet - daaaleč od debelosti...

user posted image

(odgovor članu majch)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: teža pri skoraj 5 letnici
12.4.2010 16:32:10   
majch

IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: majch
če sta pa ti dve punčki debeli, sem pa jaz bicikluser posted image . Sicer pa mende kile niso realni pokazatelj debelosti, pač pa ITM. Na oko pa rečem samo to, da je folk ubrisan...a zdaj morajo bit že petletnice anoreksično suhcene??


Za ITM veliko folka še ni slišalo, še manj za IQ, majch.


sad but trueuser posted image , je pa res hudo, če človek za iq še slišal ni, kaj šele, da bi ga imeluser posted image

špelina, bi pa prej za tvojo taveliko rekla, da je presuha, kot za tasrednjo, da je debela. V resnici sta pa obedve čisto ok. Kam pa pridemo, če bi bili vsi po regelcih (in kake reglce nam zdaj to predpisujejo po novemuser posted image )??

_____________________________

I'm back and I'm bad.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: teža pri skoraj 5 letnici
12.4.2010 16:37:19   
ZARA
user posted image

Evo, še Zara. No, meni ni nihče nikoli rekel, da je debela, ker bi pomoje čudno odreagirala. Špelina, tvoji so vsi suhe muhe. Sploh najstarejša je tini. Koliko je pa stara?

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: teža pri skoraj 5 letnici
12.4.2010 16:38:48   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: majch

če sta pa ti dve punčki debeli, sem pa jaz bicikluser posted image . Sicer pa mende kile niso realni pokazatelj debelosti, pač pa ITM. Na oko pa rečem samo to, da je folk ubrisan...a zdaj morajo bit že petletnice anoreksično suhcene??


ITM pove še manj kot kile. ITM je v bistvu tlak (teža/kvadrat višine - torej kolko kg pride na m^2 tvojega telesa), AMPAK ker je maščoba precej lažja kot mišice, ima lahko bodybuilder ITM hudo čez 'debelo' oznako, nekdo ki je uber zašpehan in dejansko predebel (v smislu da mu zdravstevno škoduje) ima pa ITM v mejah normale. da o teži kosti sploh ne govorim, kako se lahko razlikuje. lahko pa mal pogooglate 'BMI is lie' pa mate dokazov malo morje, med drugim tudi take, ki dokazujejo da je, glede na ITM, George Clooney predebel oz v angleščini 'obese'.

ok, nazaj na topic - 5-letnice so težko 'predebele'; sploh če se normalno gibljejo in normalno jejo. to, da pa ljudje govorijo da so kr 'fejst punce' (al pa močne, široke, bilo kej) pa preslišite in nikar tem punčkam že tako zgodi zbijat samopodobe. o raznoraznih tabelah pa samo tolko - poskusite sebe, odraslo do konca zraslo in razvito žensko uvrstit v kakšno od tabel (seveda jih je več in večinoma so hudo različne). vsaka pove drugače? seveda. kaj za vraga lahko potem rečeš za tok majhne otroke, ki še rastejo, se razvijajo, pridobivajo kostno in mišično maso? da ne omenjam, da so nekatere od teh tabel stare po 30 let, ko je bil človek z nogo 45 in visok 2 metra svetovno čudo, danes pa ma nogo 45 že vsak drug fantek sredi OŠ, 2 metrašev v kakem 9. razredu pa ne prešteješ več na prste ene roke... in vsi ti otroci padejo čist 'ven' iz vseh tabel. res se ne s takimi zadevami obremenjevar.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu majch)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: teža pri skoraj 5 letnici
12.4.2010 16:41:30   
Julija08
Pa kaj je s tem folkom....a bi mogli met vsi ITM 18 in manj al kaj, da bi bil normalni??!!!user posted image user posted image user posted image user posted image

Bedarija!!! Meni se zdijo vsi tile otročki prav luštni in daleč od tega, da bi bili debeli, normalni so, ne presuhi in ne predebeli....mislm kake majo...

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   [Brisano sporočilo]
12.4.2010 16:41:35   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Felicita)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: teža pri skoraj 5 letnici
12.4.2010 17:52:08   
Jessy
Taki, ki za te deklice pravijo, da so debele, so bolni. Prav fajn punce so!!!

Moja bo čez 3 mesece imela 5 let. Velika je 108 cm in ima 20 kg, pa niti pod razno ni debela. Je prav zdrava, ravno pravšnja deklica.

_____________________________

http://www.mojalbum.com/taia/moje-torte

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: teža pri skoraj 5 letnici
12.4.2010 18:18:03   
Ribica **
Po kilah sodec bi rekla, da ni ravno ok. Sin od mojega ima pri 5,5 letih in 120 cm nekje 21kg. Pa je normalen - ne suh, ne debel. Jaz sem jih na to visino (116) imela 19.

Sem pogledala se slikco .. meni se zdi cisto normalna. user posted image

Ena je neke tabele napisala ali omenjala in da je 25 kg na 116 normalno .. no, jaz bi vsekakor s tako kilazo bila "debela". Pa tudi s kvazi idealno tezo bi bila dalec od normalne (ker t.i. normalna teza tame pomeni 7 kg vec, kot jih imam).

< Sporočilo je popravil Ribica RR -- 12.4.2010 18:25:31 >

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: teža pri skoraj 5 letnici
12.4.2010 19:06:17   
Anonimen
*alja*, meni se zdi normalna, ne debela, ne suha.

Če gresta vsak dan na sprehod, je to že veliko - to je najboljše gibanje. Če jo veseli še kakšen šport, naj hodi, ker je to itak dobro za razvoj in za tvoj občutek, da se giblje.

(odgovor članu *alja*)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: teža pri skoraj 5 letnici
12.4.2010 20:45:19   
valči
alja,je ravno prava,kot so ti že napoisale.Res simpatična punca.In da napišem,naša Lara jih je februarja dopolnila 5 let in ima isto kot Alja 25 kil in 117 cm.Pa ti povem,naša dejansko je močna.Ima trebušček kar velik,ostalo pač malo nabito,ni sile.Trebuh ji edino štrli.Jo malo tudi pazim,samo ne pretiravam.
Sedaj,ko je tolo,so skoz zunaj,lahfajo,skiro,kolo,trampolin-na novo.In pomoje ne bo neke groze.Me tudi moti,ko ji kdo reče-debela si!Pa ne no,pač trebušasta malo,ni pa bajsa.Bom jutri dala gor sliko,da primerjate Laro in Aljo,ki ji res ni videt teh kil.Res ne.

Mi je pa pediatrinja rekla,ko sem jo vprašala,da ni panike,da pač naj manj sladkarij poje,drugo pa normalno.Pa veliko gibanja.Pa da pač eni otroci imajo tako držo,da trebuh jim bolj štrli.

No,da še primerjam.Sin je star 7 let in je visok 128 cm ima pa 20 kiluser posted image Joj,prejoj.Suhec,da ga ni.In nič ne moreš,malo je,izbirčen,skoz enak,suh.
Ko sta bila z Laro stara 3 in 5,sta imela enako 17 kil.Potem ga le Lara začela šišat in sedaj ima pač 5 kil več,ko on.
Sta pa oba zdrava.Kar je najvažnejše.


_____________________________

Sedaj pa imamo doma tri čudovite sončke,ki mi pomenijo vse na svetu.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: teža pri skoraj 5 letnici
12.4.2010 20:57:53   
bomboncek1
Ko sem odprla slike me je kar zamajalo na stolu! Nimam prestave kaj pomeni 25 kil in 122 cm ali koliko že pač ima, ampak predstavljala sem si eno okroglo, res okroglo deklico. Pa odprem in kaj vidim? En krasen, lepo grajen otrok! Oprosti, ampak tvoja deklica je čudovita, niti najmanj ni debela, niti premočna. To je normalen, zdrav in lepo grajen otrok in prav lepo jo je videt.
Zamajalo pa me je zaradi komentarjev, ki jih poslušaš. Pa kaj imajo oni doma, okostnjake, da niso navajeni na normalno grajenega otroka?

(odgovor članu valči)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: teža pri skoraj 5 letnici
12.4.2010 21:45:47   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

user posted image

Evo, še Zara. No, meni ni nihče nikoli rekel, da je debela, ker bi pomoje čudno odreagirala.
Ma itak da ni, saj je nič ni user posted image Ampak eni ljudje so resnično ubrisani... Ker poznam deklico, ki pa je dejansko debela in zdaj pod zdravniškim nadzorom hujša.

Špelina, tvoji so vsi suhe muhe. Sploh najstarejša je tini. Koliko je pa stara?
11 bo maja user posted image



(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: teža pri skoraj 5 letnici
12.4.2010 21:58:46   
luan

IZVIRNO SPOROČILO: Raho

Tvoja punca ni debela.

Naš petkeltnik pa je bolj mehke sorte. ima pa 25 kg in je velik 122 cm. In jaz ga omejujem pri hrani. Vedno bolj, ker vidim,d a se mu vse nalaga.


Naš je pa šest, drugač pa iste mere kot tvoj v kilaži, le tri centi ima več.Mi pa pravijo, da je čisto presuhuser posted image .Na vsak način hočejo, da pridemo na trideset, da ga gredo operirat.Pa kaj naj ga zdej s hrano posiljujemuser posted image .Je pa tako, da kakšna kilca preveč pri otroku ni še nikoli škodila, ker pol pa, bog ne daj, zboli se pa hitro pozna.Vsaj pri nas je bilo tako.

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: teža pri skoraj 5 letnici
12.4.2010 22:39:42   
sami0804
Moj sine ima 24 kg na 116 cm višine pri dobrih petih letih.Mu je rekla zdravnica na sistematskem pregledu,ko se je vlegel na mizo,da ima malo izbočen trebušček in je na meji z debelostjo.No,ne vem,zakaj potem vse hlače nosi s pasom,da mu ne padejo dol.Sploh ni suh,vendar ima močne kosti,kot so že druge napisale in težo porazdeljeno po celem.
Punčka pa je že od malega s težo na spodnji meji tabel od drugega meseca naprej se za pojme sester v posvetovalnici vedno premalo redi.Pri letu in pol je imela 82 cm in dobrih deset kil.Ampak zgleda pa isto tako polna kot njen brat,tako,da te tabele so bolj za zmedo,kot pa kaj drugega.
Aja,pa še to,ALJA,lepa punčka,zelo,moj sinko ima pri eni kili manj bolj močne bedrceuser posted image user posted image

(odgovor članu luan)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: teža pri skoraj 5 letnici
13.4.2010 11:01:53   
*alja*
Res hvala za odgovore, ker te kile me pa že redno so skrbele. Vsakemu ko sem rekla da ima 25 kg pri 4 in pol letih me je vsak debelo pogledal, ena mi je rekla da bo pa ja v 1 razredu ko ena "mamika" poleg drugih otrok.

Saj vem da ni sloka ampak vseeno se mi ne zdi tako zelooo debela.

Bom se pa res potrudila da bo čim več gibanja, da ne bo šla v širino.

Včeraj mi je rekla naj ji kupim sestrico da se bo lahko z kom lovilauser posted image , tako da nam manjkajo vrstniki da bi se lahko mal znorela. Nikjer tu okrog nas ni otrok njene starosti da bi malo "dirkali", tako da ta čast pripada mamici in atiju da se lovimo okrok bajteuser posted image


_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu sami0804)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: teža pri skoraj 5 letnici
13.4.2010 12:58:21   
Taddy78
Meni pa tukaj nekaj res ni jasnouser posted image

Sicer se 25kg res dosti sliši, vsaj meni, ko ima sin pri še ne 4.5 letih 17.5 kg, ampak je v primerjavi z vašimi hudo majhen.

Debel otrok. res ne vem, ali je folk tolko čuden, da živi oz. gleda samo tiste koščne manekenke na naslovnicah in TV-ju, ali so pa slepi.
Oprosti, ampak meni se vaši otroci zdijo čisto normalni. Ker vem kako zgleda debel otrok, so vaše punce prave manekenke. Od sina prijateljica ima pri 5.letih 117cm in 16kg, pa vam povem, da je res groooozno suha.



(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hval...
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hvala mama.
Ustvarite si velikonočno čarobnost kar doma
Pripravili smo nekaj idej, ki bodo zagotovo prinesle veliko veselja in čarobnosti v vaš praznični dom. Skupaj bomo spekl...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?