|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Plenico dol med spanjem?
20.4.2010 6:54:00   
barni
No, ker imate polno nasvetov, kako odvajati od raznoraznih stvari, pa se meni povejte prosim, kako se odvadi od plenice med spanjem, ce je le-ta sedaj vedno mocno polulana, ko se zbudi?

Isto je pri necaku, ki je podnevi suh ze pol leta, pa se vedno rabi za spanje plenico in isti "problem" ima kolegica, ki ima deklico suho ze od drugega leta po dnevi, pa se med spanjem se vedno polula - stara je 2,6 mesecev.

Nasveti bodo dobrodosli. Nasa kar dosti pije. Se je ze zgodilo, da ce je sla pred spanjem lulat in pred tem ni veliko pila, se v avtu, ko je spala v 1,5 ure ni polulala. CE pa je prej pila in je sla lulat, pa se je vseeno tudi med spanjem polulala.
V vrtcu pa imajo pred spanjem kosilo z juho in itak da je plenica potem polna, ko se zbudi.

Zvecer je isto; ne morem ji dati vecerje brez pijace, pa tudi ce gre lulat zvecer pred spanjem (vcasih ji moram plenico slect, ko mi rece da jo lulat) in je zjutraj plenica vseeno mokra.

KAKO OSTATI TUDI PONOČI SUH?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Plenico dol med spanjem?
20.4.2010 8:14:29   
polma
Kake 3 ure po tem, ko zvečer zaspi, ga dam kar v spanju na kahlo. Ampak naš ne pije na veliko. 

_____________________________

Še never nisem bla tko bed k hojte!!!

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Plenico dol med spanjem?
20.4.2010 8:38:54   
livia
Jaz sem se nehala sekirat.
Čez dan smo brez plenice že skoraj 2 leti, ponoči jo pa ima še zmeraj. Stara je 4 leta. Je skoz govorila, da bo začela spati brez pleničk, ko bo stara 4 leta in je za rojstni dan to tudi prosila in smo jo dali spat brez plenice, je pa ponoči ful ustajala in hodila lulat, ob 6h zjutraj je pa prišla k meni in me prosila, če ji lahko dam plenico. Jaz je ne mislim silit. Se bo že sama odločila kdaj bo zrela za to. Ima pa kar pogosto bolj polno plenico kot naša 2 letnica. Obe zelo veliko pijeta.

(odgovor članu polma)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Plenico dol med spanjem?
20.4.2010 8:50:30   
kasso
Pri dveh letih se mi zdi še prezgodaj zahtevat od otroka, da bi bil med spanjem suh. Pri štirih pa naj bi se že navadili, da se gre pred spanjem lulat in da se vzdrži celo noč. Meni je P odsvetovala, da se daje otroka ponoči na školjko, ker se v tem primeru telo navadi na lulanje ob določeni uri. Ko začne telo ponoči proizvajat manj urina oz. miruje je otrok pripravljen bit brez plenice. Pri enih prej, pri drugih kasneje.
jaz sem se presekirala zaradi sina, ki bo imel čez par mesecev 7 let in je še vedno imel probleme z mokrenjem. No zdej je že drugič na tabletkahuser posted image .
Hčerka pa, ki je prejšnji mesec dopolnila 4 leta, se je sama odločila, da ne bo več pila mleka pred spanjem in da bo brez plenice. Zdej je 9 dni in od tega se je 2x polulala (in še takrat je malo preveč pila zvečer).

barni
, dokler bo hčerka veliko pila zvečer, ne moreš pričakovat od nje, da bo suha.

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Plenico dol med spanjem?
20.4.2010 9:17:01   
ledenaa
A misliš da otroka kar tako odvadiš lulanja user posted image user posted image
za to mora biti otrok sposoben,tako da so tvoja vprašanja že malo smešna

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Plenico dol med spanjem?
20.4.2010 9:43:53   
marantz
Meni se zdi pri dveh letih tudi še mal prezgodaj.
Sicer pa sta bila moja brat in sestra ekstremna primera. Brat do 11ih let, sestra pa tud tam nekje. user posted image

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Plenico dol med spanjem?
20.4.2010 11:31:10   
sazi
Jaz tudi mislim, da je prezgodaj. Sploh, če je otrok podnevi suh, bo tudi ponoči enkrat - sam od sebe.
Moj sin je imel plenico kar dolgo - za čez dan jo je "nujno" rabil in bil suh iz danes na jutri pri dobrih treh letih, ponoči pa je bil suh že veliko prej. Vsak otrok malo po svoje.
Jaz ga na "silo" ne bi odvajala od nočnega lulanja v plenico. Še najmanjši problem je otroku dati plenico za čez noč in čakati, da sam dozori in zdrži celo noč brez lulanja.

(odgovor članu marantz)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Plenico dol med spanjem?
20.4.2010 14:16:32   
Isabellabina
No moji otroci(5) so se skoraj vsi začeli odvajati tam pri cca.3,5 letih.Plenico so imeli samo za ponoči toliko časa ,da je bila plenica suha kakšnih 14 dni ,potem pa smo jo ukinili.A se je včasih še vedno zgodilo ,da smo se polulali,ker se je prepozno otrok zbudil.Tako,da tvoj je še sigurno premajhen in ne hiti z odvajanjem plenice.<<<<<<<otrok ti bo sam povedal oz.plenica ko bo vsaj 14 dni suha ,da pa takrat pa se lahko počasi poskuša biti brez.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Plenico dol med spanjem?
20.4.2010 14:40:38   
benika
Barni, prvo kot prvo naj se otrok zvečer ne naceja s pijačo. Mi smo našega odvadili takole: zvečer je šel lulat pred spanjem, potem sva ga pa z možem zbudila običajno okoli polnoči, ko sva šla midva spat, sva ga odnesla na wc in se je polulal. Suh je bil pri 2,5 letih.

Drugače pa se nikar ne sekiraj, če ti ne bo uspelo. Ko bo otrok pripravljen, tudi plenica ponoči ne bo potrebna.

Srečno!

(odgovor članu Isabellabina)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Plenico dol med spanjem?
20.4.2010 15:26:08   
rija
Ne vem zakaj je potrebno otroke forsirat? V biločem....

Ko so sami pripravljeni, se vse zgodi čez noč.

Moj je mel plenico do dobrih 3,5 let. Pa je bil podnevi suh že ful dolgo...pa se ni nobeden sekiral glede tega. Pa je eno večer samo rekel, jaz pa ne bom več imel plenice in to je bilo to.

On se je sam odločil, meni pa se ni bilo treba matrat.

Včasih smo tudi lene mamice za kakšno stvar nagrajeneuser posted image


Enako je bilo z dudo, flaško in še čim.....



_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Plenico dol med spanjem?
20.4.2010 15:33:00   
cebelica2010
Pri nas je pa glih obratno.
Ponoči je suha že par mesecev, čez dan pa ne.
Enostavno ne pove da bi šla na kahlo.
januarja je bila stara dve leti.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Plenico dol med spanjem?
20.4.2010 18:19:19   
hokejistka
Naša user posted image je podnevi suha od 24m, ponoči pa od 26m. Je bila pa njena plenička že kar nekaj suha tudi ponoči. Pravzaprav je bila prej suha ponoči kot pa podnevi user posted image

Večerjo poje okoli 19-ih, takrat tudi nazadnje pije, potem gre 19:45 lulat in tuširat in nato spat. Zjutraj se zbudi, ko se pač zbudi (med tednom prej in med vikendom kasneje) in gre lulat. Včasih malo "izsiljuje" (takrat ko jo jaz dajem spat user posted image ) in me okoli 20:30 prepriča, da jo še enkrat tišči lulat ali pa kakat user posted image .



(odgovor članu cebelica2010)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Plenico dol med spanjem?
20.4.2010 19:39:23   
Bonnie_RR
IZVIRNO SPOROČILO: rija

Ko so sami pripravljeni, se vse zgodi čez noč.



Se strinjam.


_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Plenico dol med spanjem?
20.4.2010 21:22:06   
roberta
nasa je bila podnevi brez plenice pri dopolnjenih 2 letih. ponoči pa pri 2 letih in 3 mesecih. bilo pa je tako, da sem jo enostavno vprašala, če bi bila tudi ponoči brez pleničke in je rekla: "ja".

pa sem rekla, no pa poskusimo. aja, morda še to, da je bila prej nočna plenica skoraj vedno mokra zjutraj. in smo poskusili in je uspelo. iz danes na jutri. v prve pol leta mislim, da smo imeli samo 2x polulano posteljo, pa še to po ene 3, 4 mesecih, ko je bila nekaj bolana.

morda še to, zvečer pijemo normalno - torej kake pol skodelice nečesa ob večerji. pa lulat po večerji in v posteljo. je pa treba potem zjutraj takoj, ko se zbudiš, najprej na wc laufat z otrokom (nič crkljanja, nič zavlačevanja v postelji, nič preoblačenja itn), naprej wc in potem ostalo, ker drugač se v tej zgodnji fazi ziher polula, ker je mehur pač poln, otroci pa nevajeni zadrževanja.

upam, da bo šlo tudi pri vas tako gladko user posted image

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Plenico dol med spanjem?
20.4.2010 21:51:22   
čaki
kaj čem rečt? nič, čas baje prinese svoje. naša je 5,5 in ima ponoči še vedno plenico. drugač ne gre. (pa ne me še enkrat popluvat, nimam kej nardit...)

(odgovor članu roberta)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Plenico dol med spanjem?
20.4.2010 21:55:21   
zinkazi
Otrok mora biti zrel, da je ponoči brez pleničke. Dokler ni zrel je odtegovanje pijače zvečer brezpredmetno. Razlika je med nadzorovanjem mehurja podnevi in ponoči.

_____________________________


Otroško srce je zaklad


(odgovor članu roberta)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Plenico dol med spanjem?
20.4.2010 23:05:13   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: rija

Ne vem zakaj je potrebno otroke forsirat? V biločem....

Ko so sami pripravljeni, se vse zgodi čez noč.

Moj je mel plenico do dobrih 3,5 let. Pa je bil podnevi suh že ful dolgo...pa se ni nobeden sekiral glede tega. Pa je eno večer samo rekel, jaz pa ne bom več imel plenice in to je bilo to.

On se je sam odločil, meni pa se ni bilo treba matrat.

Včasih smo tudi lene mamice za kakšno stvar nagrajeneuser posted image


Enako je bilo z dudo, flaško in še čim.....




Dobra! user posted image
Se pa res strinjam s tabo, predvsem s tem, da ko so pripravljeni, se vse zgodi čez noč. Mogoče izpademo lene, ker otrok ne forsiramo. Sploh pri dveh letih ne.
Moja tavečja je bila prej suha ponoči kot podnevi. Sploh se ne spomnem, kako smo jo odvadli ponoči. Vem samo, da je bila olenica par dni suha in smo probali brez in je šlo.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Plenico dol med spanjem?
21.4.2010 7:39:39   
barni
Uh, hvala, res veliko mnenj. Itak da je se majhna in da ima se čas. Je nič ne silim, nimam namena, v bistvu je meni jasno da lažje če ima plenico in vem, da ne bo postla mokra in vem, da ne bo polulana spala. In mi ni treba vstajati ponoči, da jo dajem na WC.

V zgornji lepljivi temi sem prebrala, da naj bi otroka takoj ko je suh podnevi, začeli odvajati še ponoči. Pa je tam kar nekaj takih, ki se s tem strinjajo.

IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Še to, če se lotiš odvajanja, gre oboje hkrati. Podnevi in ponoči. Če boš podnevi vzel, ponoči pa plenico gor dal, bo otrok ponoči lulal, ker mu ponoči ne bo treba zadrževat - to bo prec pogruntal. Čim je otrok par dni suh podnevi, ima to tolk v možganih tisti hip, da ga spremlja tudi ponoči. Vsaj večino njih. Če ta hip zamudiš, pa mu pustiš gor plenico, si dober skoraj do šole. Tudi za odločitev, da bo ponoči suh, potrebuje pogum starš bolj kot otrok.



Pa me je zanimalo, kako se to izvede. Pri nas bomo še kar nekaj časa v plenici, ker mi je vseeno precej pomembno, da čez dan veliko pije. In večerje brez pitja si ne predstavljam.

Jaz si v bistvu ne predstavljam, da otroka odvadiš plenice, če ni tudi sam dovolj zrel in pripravljen sodelovati. Čeprav so ene nasprotnega mnenja in pravijo, da je to odločitev staršev.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Plenico dol med spanjem?
21.4.2010 8:15:08   
kasso

IZVIRNO SPOROČILO: Bonnie_RR

IZVIRNO SPOROČILO: rija

Ko so sami pripravljeni, se vse zgodi čez noč.



Se strinjam.


Se strinjam, ampak če je otrok na to pripravljen šele pri desetih letih, pa se mi ne zdi ok.
Kako mislite, da se je sine pri šestih letih počutil, ko se je na morju v sobi s še tremi fanti polulal? Ko gre enkrat otrok v šolo, nastopijo šole v naravi in kaj če se tak incident zgodi? Bo otrok tarča posmeha, njena psiha pa bo zelo trpela. Ne zdi se mi fajn, da se kar čaka, da bo otrok pripravljen. Ok, pri dveh letih se mi zdi prezgodaj, pri petih pa ne.

(odgovor članu Bonnie_RR)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Plenico dol med spanjem?
21.4.2010 10:27:25   
liliana
Tak incident v šoli v naravi se lahko zgodi tudi, če je otrok odvajen od plenice pri 2 ali 3 letih......

Pa saj je tudi nam ušlo kdaj pri 7 ali 8 letih.......user posted image

(odgovor članu kasso)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Plenico dol med spanjem?
21.4.2010 10:54:28   
ALWAYS LARA
moja zdej 4 letnica je bla že pri dobrih dveh popolnoma suha podnevi in ponoči. pol je pa eno angino fasala in začela lulat nazaj ponoč in lula še zdej. nimaš kej nardit, otrok more sam dozoret, fizično in psihično. js sem tavelki in tut tamali takrat ko je nehala že lulat nardila tko, da sem plenico vzela, ko je bla 10 noči zapored plenica suha. če je pa bomba pa nimaš kej.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Plenico dol med spanjem?
23.4.2010 8:17:01   
janja
Jaz tudi mislim, da mora otrok čustveno in telesno dozoret, da je pripravljen biti brez pleničke. Da otroka siliš biti brez pri 2h letih se tudi meni zdi neumno. Razen, če otrok sam pokaže interes (beri: si slači plenico in hodi lulat na stranišče ali kahlico).

Naša izkušnja pa je taka. Naš starejši je podnevi suh od 2. leta. Nikoli se ni ne polulal ne pokakal v hlačke. Problem pa je bilo nočno lulanje. 2 leti sem se trudila, da bi ga odvadila še nočnega lulalnja, pa ni šlo. Njegova plenica je bila vsak dan močno polulana, on pa je spal kot top. Pa smo obiskali pediatra in nato še nefrologa. Vse je bilo v redu (mislim fiziološko). Smo pa opazili, da veliko pije, hodi lulat tudi ko se polula samo kapljico... Predlagali so mi obisk šole lulanja na pediatrični kliniki. Ker mi ni preostalo drugega, pa tudi otroka nisem mogla prepričati, da bi pa že lahko nehal lulati ponoči (plenica je bila njegova uteha...se je ni sramoval), smo se odločili za to. Presenetljivo je bil že po dveh dnevih šole suh...tako da smo zaključili, da lula, ker zvečer preveč pije. Šolo smo nadaljevali doma, vendar je po 14 dnevih spet prišel na svoje stare tirnice. Ker ga nismo nadzorovali...ampak jaz se nisem hotela iti policaja, hotela sem, da sam ve kdaj in koliko lahko popije. Potem pa čudež...čez dva meseca nam je čez vikend zmanjkalo plenic, jaz pa preveč lena, da bi šla kupit nove. Najprej je kak teden lulal v posteljo, čeprav je šel lulat pred spanjem, eno uro po tem ko je zaspal in okoli 3-4 ure zjutraj. Ko je bil suh, sem počasi začela ukinjat bujenje ob 3. uri, nato pa še tisto (eno uro po tem ko je šel spat). V enem mesecu smo bili suhi...s tem da smo začeli striktno omejevati večerno pitje. Ker gre spat ob 9h, je  zadnje pitje ob 8. uri (največ 0,5dl). Zdej smo suhi že 4 mesece...aja sin pa je star 6,5 let.
Imamo pa še enega 2,5 letnika, ki pa še ne kaže znakov, da bi bil podnevi brez plenice. Saj včasih mu oblečem samo hlačke, pa zdrži kako uro, potem se pa kar polula...čeprav ve, da se lula v kahlico ali na stranišču. Upam, da se to poletje znebimo vsaj dnevne plenice. Je pa vsak otrok individum,zato ga je potrebno opazovati. Kajti mnogokrat ti sam da znak, ti mu moraš pa samo pomagati.


_____________________________

Otroci so naše največje bogastvo! Čuvajmo jih!

http://janja73.mojalbum.com
http://zo-ja.mojalbum.com

(odgovor članu ALWAYS LARA)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Plenico dol med spanjem?
24.4.2010 0:23:58   
polma
Hmm...
Kakorkoli obrneš, imamo ljudje različne poglede na forsiranje, neumnosti , zrelost, vzgojo, na življenje nasploh.
Če želiš, mi lahko pišeš na ZS, barni, imam dobre izkušnje z zgodnjim odvajanjem od plenic.



< Sporočilo je popravil polma -- 24.4.2010 0:24:27 >


_____________________________

Še never nisem bla tko bed k hojte!!!

(odgovor članu janja)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Top poletno varstvo za otroke 2024
Napočil je čas, ko je treba poiskati in rezervirati termine za poletne počitnice. Mi smo vam pripravili izbor TOP idej z...
Za družine BREZPLAČNO (od 15. do 22. maja)
Na pobudo ZPMS bo kar 40 muzejev in galerij po vsej Sloveniji, v tednu družin, med 15 in 22. majem 2024 (ali pa na določ...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?