|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Subvencije stanovanjskega sklada 2010
15.5.2010 18:01:01   
mimigirl
IZVIRNO SPOROČILO: kajalin*

Mene pa zanima,če sem upravičena.Stanovanje sem kupila 26.1.2010,50m2,sem mati samohranilka,hčera gre drugo leto v šolo,torej 2011?Hvala vsem za odg.

Ja, siuser posted image

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Subvencije stanovanjskega sklada 2010
15.5.2010 19:02:46   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: mimigirl

Pa še eno vprašanje imam. Kolkio dnarja se dobi?
Tam piše, da 300€ na člana družine - to se pravi za 4 čalnsko družino je 1200€. To vsoto se dobi 1krat letno? In to je touser posted image
Če je to to, bom skoraj več dnarja porabla za ovititev vseh dokumentov, koker bom dobila subvencije.


V razpisu vse lepo piše ...

To vsoto se dobi OSEM let. To pa že nanese nekaj denarja (za 4-člansko družino 9600 €). Overitev dveh podpisov in ene kopije GD (ali kupoprodajne pogodbe) pa te na UE (ali krajevnem uradu) stane celih 3,18 €.
Pa še nekaj evrov odšteješ za kuverte, poštnino in tiskanje vloge ... še vseeno ti skupaj znese v teh letih okrog 9550 €.

(odgovor članu mimigirl)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Subvencije stanovanjskega sklada 2010
15.5.2010 19:26:58   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: tajtaja
Ker parcela še ni bila na najino ime, sta bila na gradbenem poleg naju vpisana tudi moja starša, ampak sem to posebej podrobno razložuila, ko sem pred štirimi leti prvič vlagala za subvencijo. V glavnem, investitorja sva midva in dobivava subvencijo brez problema.


tajtaja, ker sta bila napisana že na prvotnem GD, so vama dali subvencijo, kdo je dejanski investitor, jih na skladu pravzaprav ni zanimalo.
V razpisu namreč piše, da za pridobitev subvencije ni dovolj, da samo spremenite GD iz staršev na otroke:
'Odločba, ki se nanaša samo na spremembo investitorja (npr. prenos iz staršev na otroke), gradbeno dovoljenje pa je izdano pred 01.03.2006 ne pride poštev za uveljavljanje subvencije. '.
Mora biti še kakšna druga sprememba zraven, npr. sprememba parcelne št., sprememba izgleda objekta, kupoprodajna pogodba ...

Nisem ravno prepričana, da boste tako zlahka dobili potrdilo, da je nekdo drug investitor kot tisti, komur je izdano GD. S čim boste pa to dokazovali? Ne verjamem, da vam bodo takšno potrdilo izdali, vsaj takoj ne.
Mislim, da si boste morali najprej urediti stavbno pravico (t. j. pravica na tuji nepremičnini, ki daje lastniku pravice pravico, da ima na, nad ali pod tujim zemljiščem zgrajen objekt ali pravico, da tak objekt zgradi). Torej boste morali najprej z lastnikom zemljišča skleniti notarsko overjeno pogodbo o stavbni pravici, to pogodbo prinesti na UE, ki bo izdala novo GD, naslovljeno na investitorja - otroka. Kar tudi ne bo narejeno prej kot v nekaj dneh.
In potem bodo na skladu verjetno rekli, da ne izpolnjujete pogojev, ker ste samo prepisali GD s staršev na otroke. Lahko pa, da pridobitev stavbne pravice smatrajo kot ustrezen pogoj. Lahko pa da se motim. Preverite najprej na skladu, da si ne boste delali nepotrebnih poti. Če pa boste v naslednjih mesecih tega leta v miru uredili zahtevane pogoje za pridobitev subvencije, lahko naslednje leto daste vlogo tudi za letos pod letošnjimi pogoji.

Paši, poglej ZS.

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Subvencije stanovanjskega sklada 2010
16.5.2010 16:49:43   
sazi
IZVIRNO SPOROČILO: mimigirl

Pa še eno vprašanje imam. Kolkio dnarja se dobi?
Tam piše, da 300€ na člana družine - to se pravi za 4 čalnsko družino je 1200€. To vsoto se dobi 1krat letno? In to je touser posted image
Če je to to, bom skoraj več dnarja porabla za ovititev vseh dokumentov, koker bom dobila subvencije.



Jah, ne vem. Ali ni bolje, kot nič? V osmih letih se kar nekaj nabere. Pa močno dvomim, da te overitev česarkoli, tudi pri notarju, sploh lahko pride 1200 EUR. Ko sem prvič oddajala vlogo, sem tudi cca 200 EUR pustila za kopijo pogodbe, ampak sem vedela, da dobim jih pa 900. Še vedno kar precejšen plus.

(odgovor članu mimigirl)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Subvencije stanovanjskega sklada 2010
17.5.2010 10:05:01   
paši
Petea

Tam piše da odločba, ki se nanaša samo na spremembo investitorja (prenos iz starša na otroka) gradbeno dovoljenje pa je izdano pred 01.03.2006 ne pride  v poštev za uveljavitev subvencije.

Mi smo gradbeno dovoljenje dobili pred kratkim ne pred letom 2006, ker pa nisem še vedela za te subvencije nismo nč uredili, da bi bilo na partnerja. Sm ti tud na zs odgovorila, drugo leto ne bom mogla vlagat, ker bo otrok šel v šolo.

Mi lahko kaj predlagaš, kaj naj naredim - če sploh lahko kaj?

Hvala

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Subvencije stanovanjskega sklada 2010
17.5.2010 10:47:40   
sazi
IZVIRNO SPOROČILO: paši

Petea

Tam piše da odločba, ki se nanaša samo na spremembo investitorja (prenos iz starša na otroka) gradbeno dovoljenje pa je izdano pred 01.03.2006 ne pride  v poštev za uveljavitev subvencije.

Mi smo gradbeno dovoljenje dobili pred kratkim ne pred letom 2006, ker pa nisem še vedela za te subvencije nismo nč uredili, da bi bilo na partnerja. Sm ti tud na zs odgovorila, drugo leto ne bom mogla vlagat, ker bo otrok šel v šolo.

Mi lahko kaj predlagaš, kaj naj naredim - če sploh lahko kaj?

Hvala



Paši, imaš problem, ki ga letos ne moreš več rešiti (no, vsaj po mojem ti postopki sprememb ne grejo tako hitro, da bi lahko vse uredila v tem tednu, ki je še ostal do oddaje vlog). Praviš, da gre otrok v šolo - torej je rojen pred 1.1.2006? (letos je meja 1.1.2005).

Po mojem za vas velja tale odstavek iz javnega_poziva (poglej si čisto na sredini strani 8):
Prosilci, ki bodo izpolnili zahtevane pogoje v javnem pozivu za leto 2010 v obdobju od
zakljucka javnega poziva za leto 2010, to je od 23.05.2010 do 31.12.2010, bodo lahko
oddali vlogo v okviru javnega poziva za leto 2010 ob javnem pozivu za leto 2011.
Navedeno ne velja za prosilce, ki želijo uveljavljati subvencijo na podlagi
tržnega najema. Prosilci, ki uveljavljajo subvencijo na podlagi tržnega najema
ne morejo subvencijo uveljavljati za obdobje pred 01.01.2010.

(odgovor članu paši)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Subvencije stanovanjskega sklada 2010
17.5.2010 10:55:44   
paši
Ja sazi rojen je julija 2005, drugo leto ne bom mogla oddat vloge ali pač? 

Sm si zdj prebrala tist odstavek, in če razumem lahko vse spremenim in drugo leto uveljavljam za letos.

To je uredu, me pa zdaj bega nekaj drugega, sm klicala v lj pa so rekl nj spremenim samo investitorja, da ni potrebno spremeniti lastnika parcele kjer bomo delali prizidek, potem pa kličem na upravno enoto, ki je izdala gradbeno dovoljenje pa pravijo da se to ne da, da morm imet darilno pogodbo vse vpisano v zemljiško knjigo potem pa oni izdajo gradbeno dovoljenje na partnerja. Kako je zdaj s tem? kako naj sploh uredim dokumente, če mi povsot nekaj drugače govorijo. Hvala vam za pomoč
lp

< Sporočilo je popravil paši -- 17.5.2010 11:04:18 >

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Subvencije stanovanjskega sklada 2010
17.5.2010 11:27:26   
sazi
Paši, žal nisem nek pravni ekspert, ampak sem ti poslala samo, kar sem našla v javnem pozivu.
Naslednje leto bo tvoj otrok res že prestar za vlogo za 2011, ampak meni se zdi, da bi na podlagi tistega zadnjega odstavka pa lahko oddala. Je pa res, da je v tem pozivu polno stvari, ki se med seboj izključujejo. Nekje piše, da ob prvi oddaji moraš izpolnjevati kriterije mlade družine ob 1. oddaji, tisti odstavek, ki sem ga prej prilepila, pa meni pravi drugače.

Kako pa je s prenosom gradbenega dovoljenja, pa ne vem. Če so ti na UE rekli, da ti ga ne morejo spremeniti, če niste lastniki, potem vam ga res ne bodo spremenili. Fajn bi bilo, če še na sklad pokličeš in vprašaš, kako je z oddajo, če se spremeni tako kot pri vas (ampak sprašuj kar za leto nazaj: torej da gre otrok letos v šolo, bi pa oddali še za lani). Čeprav se zna zgoditi, da ti tisti, ki je tam tudi ne bo vsega 100 % pravilno povedal.

(odgovor članu paši)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Subvencije stanovanjskega sklada 2010
17.5.2010 17:26:50   
petea
GD je lahko izdano samo na lastnike parcele ali imetnike stavbne pravice - to je ena prvih stvari, ki ti jo pogledajo pri vlogi za GD, če sploh imaš pravico graditi tam.

Mislim, da na skladu rečejo določene stvari, da se klicateljev elegantno rešijo s telefona. Za letos je sicer še zelo malo časa, a tiste vprašljive verzije bi bilo potrebno, da jih vprašate pisno in da vam pisno odgovorijo, kaj je možno in kaj ne. -> imate pri pritožbah pisen dokaz, kaj je zanje sprejemljivo in kaj ne.

Vsi, ki bodo izpolnili manjkajoče pogoje v tem koledarskem letu, bodo lahko kandidirali na naslednjem razpisu pod letošnjimi pogoji - torej dobijo drugo leto denar za letos in naslednje leto.


(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Subvencije stanovanjskega sklada 2010
17.5.2010 20:14:20   
ellie
Danes sem slučajno naletela na to debato in se spomnila, da sem nameravala oddat vlogouser posted image  hitra sem, ni kaj..

Me pa zanima, če katera ve, kako je s tem.. Moj mož je še vedno prijavljen na prejšnjem naslovu, čeprav živimo skupaj. Jaz sem lani sklenila kupoprodajno pogodbo za nakup enega dela stanovanja (ostalega dela sem lastnik že od leta 2005). Je pomembno to, kje je prijavljen moj mož? In če ima kaj veze to, da sem kupovala samo en del stanovanja?

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Subvencije stanovanjskega sklada 2010
17.5.2010 21:56:16   
petea
Nikjer ne piše, da ne velja kupoprodajna pogodba, s katero kupuješ del solastniškega deleža stanovanja. 
Ni važno, ali ste vsi prijavljeni na istem naslovu ali ne, lahko se prijavite na razpis. Ne smete pa imeti v (so-)lastnini nobene druge ustrezne nepremičnine.

(odgovor članu ellie)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Subvencije stanovanjskega sklada 2010
18.5.2010 9:34:55   
ellie
Pa potem dobimo denarja za 3 člane al samo za 2? (ker sva samo s sinom prijavljena tukaj)

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Subvencije stanovanjskega sklada 2010
18.5.2010 10:48:18   
ellie
Uff...nič mi ni jasno. Zdaj sploh več ne vem, ali smo upravičeni do subvencijeuser posted image  sem zdaj klicala na stanovanjski sklad...pa imajo jutri uradne ure. In me zanima, če vseeno katera ve, kako je glede tega?

Jaz sem zdaj lastnik stanovanja, ki sva ga z bivšim možem kupila leta 2005. Jaz 2/3, on 1/3. Potem pa sem jaz lani kupila od njega še to 1/3. In sva se razvezala. Zdaj sem poročena z drugim, sin se je rodil letos januarja. Moj zdajšnji mož uradno živi na drugem koncu Slovenije (kjer je tudi solastnik nepremičnine), tu sva prijavljena samo s sinom.

Sva potemtakem vsaj s sinom upravičena do subvencije...al nas je** zdaj to, ker sva z zdajšnjim poročena?

(odgovor članu ellie)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Subvencije stanovanjskega sklada 2010
18.5.2010 12:53:40   
petea
ellie, z otrokom nista enostarševska družina, ne moreš dokazat tega z nobeno odločbo (o preživnini ...).

Verjetno bodo seštevali kvadraturo vajinega stanovanja in kvadraturo deleža moževega stanovanja. Če je njegova površina v tisti nepremičnini dovolj majhna, bi morda zadeva šla skozi.
Drugače pa on proda svoj delež in kandidirate drugo leto. 

(odgovor članu ellie)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Subvencije stanovanjskega sklada 2010
18.5.2010 14:08:35   
valč
S partnerjem sva v začetku maja prodala manjšo nepremičnino, imava overjeno kupoprodajno pogodbo, v ZK pa sva še vedno lastnika midva in ne nov lastnik. Prav tako sva  v tem času kupila novo nepremičnino, za katero imava overjeno kupoprodajno pogodbo, v ZK pa še nisva vpisana. Zanima me ali lahko ostaneva brez subvencije, ker sva prodala po 30.4.

Hvala za odgovor

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Subvencije stanovanjskega sklada 2010
18.5.2010 14:12:18   
cestnidrikač
Hj!
Mene pa zanima nekaj drugega...midva sva poročena, in živiva pri njegovih starših (najemna pogodba je), imava 3 mesečno hčerkico, vendar pa sem jaz absolventka, mož pa je zaposlen in poleg službe še izredni študent. Torej nihče nima diplome...smo upavičeni do subvenicje...

Hvala za info

(odgovor članu valč)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Subvencije stanovanjskega sklada 2010
19.5.2010 20:56:23   
Taula
Žal ne, ker nimata diplome in ker sta v najemu pri sorodnikih.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu cestnidrikač)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Subvencije stanovanjskega sklada 2010
20.5.2010 9:47:06   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: valč

S partnerjem sva v začetku maja prodala manjšo nepremičnino, imava overjeno kupoprodajno pogodbo, v ZK pa sva še vedno lastnika midva in ne nov lastnik. Prav tako sva  v tem času kupila novo nepremičnino, za katero imava overjeno kupoprodajno pogodbo, v ZK pa še nisva vpisana. Zanima me ali lahko ostaneva brez subvencije, ker sva prodala po 30.4.


Verjetno lahko ostaneta brez subvencije, ker so zapisali, da gledajo stanje na 30. 4., tako da znajo zavrniti vlogo, če sta takrat uradno imela 2 nepremičnini. Vseeno pa poskusita. Vprašajta na sklad, kako izpolniti obrazce v vajinem primeru.
Če sta imela v lasti samo staro nepremičnino in je bila kupljena ali grajena po 1.3.2006, lahko morda uveljavljata subvencijo nanjo.

< Sporočilo je popravil petea -- 20.5.2010 9:56:22 >

(odgovor članu valč)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Subvencije stanovanjskega sklada 2010
13.6.2010 20:26:45   
Andrejka9386
Pozdravljene!

Ker s partnerjem že nekaj časa spremljava to dogajanje okoli stanovanjskega sklada, vas prosim za mnenje...
Torej, sem še redna študentka, partner je zaposlen, imava 1 leto starega otroka. Stanujemo pri eni gospe, ki je res daljna sorodnica od mojega. (teta od njegove mame). Sicer imamo v dogovoru in oporoko, da je to po njeni smrti vse od mojega.
Zdaj pa razmišljava, da bi mi to do drugega leta uredili, kot da midva to kupiva. Torej bi imela kupoprodajno pogodbo, da sva to kupila. Ta gospa bi še vedno živela z nami.

Sva s tem upravičena do subvencije? Se to vedno določi za dobo 8 let?

In še nekaj... govorila sem s prijateljico, ki je trdila, da če vložiš vlogo za v stanovanjski sklad, da moraš nujno vzeti stanovanjski kredit. Sama pa nikjer o tem nisem nič zasledila. Torej, je pogoj, da ti odobrijo subvencijo, stanovanjski kredit?

Najlepša hvala že vnaprej!

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Subvencije stanovanjskega sklada 2010
14.6.2010 8:30:47   
petea
Andrejka9386,

s kupoprodajno pogodbo bosta zadostila 1. pogoju iz razpisa za subvencije za mlade družine, s predšolskim otrokom izpolnjujeta 2, glede na to, da si ti še študentka in da so tvoji prihodki verjetno relativno nizki, verjetno izpolnjujeta tudi 3. (finančni cenzus). In to je to.

Če bosta kupila nepremičnino letos, bosta lahko na naslednjem razpisu uveljavljala subvencijo tudi za letošnje leto in nato še 6 let, tako da boste dobivali subvencijo skupaj 8 let.

In to je vse.


Stanovanjski kredit NI nujen za odobritev subvencije. Kako si prišla do denarja za nakup bivališča, je tvoja in ne njihova stvar.


(odgovor članu Andrejka9386)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Subvencije stanovanjskega sklada 2010
14.6.2010 9:18:27   
Andrejka9386
Koliko pa znaša ta cenzus? Saj to se oddaja vsako leto ane?

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Subvencije stanovanjskega sklada 2010
14.6.2010 11:09:11   
petea
Letošnji cenzus je tak:
Subvencija pripada mladi družini, katere neto dohodki za predpreteklo koledarsko leto (to je 2008) ne presegajo v spodnji tabeli navedenih odstotkov od povprecne neto place, ki je v Republiki Sloveniji v letu 2008 znašala 10.797,60 EUR:
1. 2-clanska   250 % 26.994,00 EUR
2. 3-clanska   315 % 34.012,44 EUR
3. 4-clanska   370 % 39.951,12 EUR
4. 5-clanska   425 % 45.889,80 EUR
5. 6-clanska   470 % 50.748,72 EUR
Za vsakega nadaljnjega clana mlade družine se lestvica iz prejšnjega odstavka nadaljuje s prištevanjem po 25 odstotnih tock.
Pri ugotavljanju neto dohodkov se upoštevajo vsi obdavcljivi dohodki in prejemki, zmanjšani za davke in obvezne prispevke za socialno varnost, ki so razvidni iz dokoncnih dohodninskih odlocb in iz drugih dokoncnih odlocb davcnega organa in davcnih obracunov.

(odgovor članu Andrejka9386)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Subvencije stanovanjskega sklada 2010
19.9.2010 15:26:10   
rdečebela
Zdravo, slučajno sem naletela na to zanimivo temo. Sicer vidim da se je debata odvijala že pred nekaj meseci, in da je rok za oddajo mimo, ampak sem zasledila kar nekaj zanimivih informacij. Sicer pa s tem nisem prav nič na tekočem, moram priznati da sem bolj slaba v teh administrativnih zadevah, kadar se človek lahko znajde in malce poskrbi zase in za družino. Sedaj bi me pa zanimalo tole: s partnerjem sva se lotila prenove podstrešja za ureditev najinega prvega stanovanjskega vprašanja, pri njemu doma. Sem v 5. mesecu nosečnosti, dojenčka pričakujemo konec januarja 2011. Takrat bom jaz dopolnila 25 let, sem pa še študentka. Partner jih bo letos oktobra dopolnil 27, se pravi jih bo imel drugo leto oktobra 28. Ali to pomeni, da sploh ne pridemo v poštev za oddajanje vloge za leto 2011? Najino stanovanje bo sicer še vedno del hiše partnerjevega očeta. Ali to pomeni, da bi morala za tisti del, kjer se ureja stanovanje pridobiti novo lastništvo, kjer bi bil lastnik partner? Skratka, ali bi mogoče lahko uveljavljali subvencijo za naslednje leto, ko bomo že 3-članska družina? Stanovanje pa je veliko okoli 100 kvadratnih metrov.
Hvala za odgovore.

Lep pozdrav

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Subvencije stanovanjskega sklada 2010
19.9.2010 15:42:16   
sazi
rdečebela, vsekakor mora bti eden od vaju lastnik

tole je kopirano iz razpisa:
Subvencija za prvo reševanje stanovanjskega vprašanja z nakupom, gradnjo,
rekonstrukcijo ali spremembo namembnosti pripada tisti mladi družini, ki ima
sklenjeno prodajno pogodbo ali gradbeno dovoljenje pridobljeno in pravnomocno po
vkljucno 1.3.2006 do vkljucno 22.05.2010, ce izpolnjuje preostale pogoje tega poziva.

(odgovor članu rdečebela)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Subvencije stanovanjskega sklada 2010
19.9.2010 16:39:49   
rdečebela
ojej, se pravi smo že prepozni in bi morali to urediti do maja letos?

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?