|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Koliko preživnine naj zahtevam od bivše žene?
13.11.2010 17:57:07   
Marjan333
Pred kratkim me je nepričakovano zapustila žena in se preselila k novemu partnerju s katerim me je varala. Čez en teden se je želela vrniti domov, da bi ona živela z otroci jaz pa naj se izselim. Otroci so jo dobesedno nagnali od doma, češ da ne želijo živeti z njo ker je to naredila. Otroci so stari 16, 14, in 12 let, se pravi dva v zadnjih razredih osnovne šole in eden v drugem letnilku gimnazije.
Naslednji teden greva k notarju da se dogovorimo za sporazumno ločitev in jaz ostanem v lastniškem stanovanju z otroci.
Prosim vas za mnenje, koliko preživnine naj zahtevam za posameznega otroka, ker o tem nimam pojma. Žena ima cca 1200 EUR neto plače.

Prosim za hiter odgovor ker se mi mudi.

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Koliko preživnine naj zahtevam od bivše ž...
13.11.2010 18:11:31   
CatJa
IZVIRNO SPOROČILO: Marjan333

Prosim vas za mnenje, koliko preživnine naj zahtevam za posameznega otroka, ker o tem nimam pojma.



Žalostno, da se ti po 16 letih ne sanja, koliko te "stane" otrok. Če ti napišemo 50/100/300€ na otroka, bo O.K.?

Potegni stroške skupaj in deli z dva, pa bo.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu Marjan333)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Koliko preživnine naj zahtevam od bivše ž...
13.11.2010 18:19:02   
Marjan333
Saj to se mi že približno sanja, ampak ne vem kako to potem upošteva sodišče in kaj naj naredim če se s tem ne bo strinjala moja žena. Naj grem takoj na sodišče, ali kaj?

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Koliko preživnine naj zahtevam od bivše ž...
13.11.2010 18:20:55   
Gina
Država da rejnikom cca 400eur na mesec za vzdrževanje enega otroka. Če se navežem na to menim, da država ne bi nikdar dala od sebe več, kot je minimum potrebno imeti, če želiš vsaj za silo normalno vzdrževati otroka, tako da bo najbrž tale znesek kar za silo normalen. 

Če k temu dodam, da sodišča zadnje čase kot slišim ne določajo zneskov manjših od 100eur, večinoma pa precej več kot to, se mi zdi neka realna cifra 200eur po otroku. Najbolj verjetno je zdaj, ko ste bili skupaj dajala več kot 600eur na mesec za vzdrževanje otrok, tako da ne vidim razloga, zakaj ne bi dajala tudi sedaj.


(odgovor članu Marjan333)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Koliko preživnine naj zahtevam od bivše ž...
13.11.2010 18:30:00   
Marjan333
Ja saj, oba imava kar normalne plače in sva dejansko ves denar zdajala za otroke. Nobenega luksuza za odrasle ipd. Ampak, če se ne bo strinjala s predlaganim zneskom? Naj grem na CSD? Ali jo lahko poskusijo oni prepričati ali bom moral v tožbo?

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Koliko preživnine naj zahtevam od bivše ž...
13.11.2010 19:44:30   
*sato*
Meni da država 86€ preživnine za enega otroka (oče ne plačuje, je raje pustil službo). Rejniki dobijo 400€ za otroka? Ne morem verjeti, no...
Najbolje, da stopiš na CSD, tam bodo znali svetovati. Verjetno je določeno, koliko % od ženine plače lahko zahtevaš. Na sodišče bosta morala v vsakem primeru, že da določite kako je s skrbništvom. Takrat se uradno določi tudi višina preživnine (vprašajo za višino zneska in če se oba s tem strinjata). 

< Sporočilo je popravil *sato* -- 13.11.2010 19:46:28 >

(odgovor članu Marjan333)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Koliko preživnine naj zahtevam od bivše ž...
13.11.2010 20:04:30   
Gina
 
Zneski prejemkov rejnikov:

  • materialni stroški za rejenca od 1. julija 2010 znašajo 271,45 evrov,
  • denarni prejemek v višini otroškega dodatka znaša 114,31evrov,
  • plačilo dela rejniku, ki velja od 1. julija 2010, znaša 122,93 evrov.



(odgovor članu *sato*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Koliko preživnine naj zahtevam od bivše ž...
13.11.2010 21:23:23   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: Gina

 
Zneski prejemkov rejnikov:

  • materialni stroški za rejenca od 1. julija 2010 znašajo 271,45 evrov,
  • denarni prejemek v višini otroškega dodatka znaša 114,31evrov,
  • plačilo dela rejniku, ki velja od 1. julija 2010, znaša 122,93 evrov.





aha zdej štekam zakaj je mela ena G v naši vasi po 4 -5 rejnikov leta in leta. so pravli, da si je pol hišo na gorenjskem zgradila, pa da jih je mela tle v zelo majhnem stanovanju,... pa nisem mogla verjet.
user posted image

Po mojem bi blo ok, če bi dala žena za vsakega 200e, sej ji bo 600 dovolj, če ne ji naj pa ljubček pomaga.


_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Koliko preživnine naj zahtevam od bivše ž...
13.11.2010 22:41:27   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: blaža

aha zdej štekam zakaj je mela ena G v naši vasi po 4 -5 rejnikov leta in leta. so pravli, da si je pol hišo na gorenjskem zgradila, pa da jih je mela tle v zelo majhnem stanovanju,... pa nisem mogla verjet.
user posted image

Po mojem bi blo ok, če bi dala žena za vsakega 200e, sej ji bo 600 dovolj, če ne ji naj pa ljubček pomaga.



Ja daj no nehaj no. S tem pa res ni za obogatet. Če imaš tri rejnike dobiš jurja dvesto + plačilo za delo zase. IN s tem moraš živet 4 ljudi! To je 300eur približno po osebi, ka r je resnici na ljubo precej majhna cifra, mora kar dobro pazit kako to porabiš. Da bi si bajto zgradila iz tega, pa ne verjamem.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Koliko preživnine naj zahtevam od bivše ž...
14.11.2010 8:14:02   
josephine27
kolikor vem je preživnina odvisna tud od prihodkov osebe, ki jo mora plačevati. tako da čisto odvisno. po moje je realno čakat nekje 200 eurov za otroka, več po mojem mnenju v tvojem primeru ne. sicer pa za primerjavo. sosed ima plače nekje okrog 1600 pa plačuje 250e preživnine za sina. drugih primerov pa ne poznam. sicer je to stvar dogovora. sicer pa je tako da to v bistvu ni edin denar za sina. pri njemu je vsak drug vikend, skupaj grejo pozimi smučat, pa tud drugač mu kupi kaj.

_____________________________



(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Koliko preživnine naj zahtevam od bivše ž...
15.11.2010 10:13:19   
kristinaj
jaz bi se pozanimala koliko bi dobil, če bi vložil tožbo in toliko tudi zahtevaj....

če bi meni to moj naredil, verjemi,da ga olupim :))))) max kar se da

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu Marjan333)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Koliko preživnine naj zahtevam od bivše ž...
15.11.2010 10:22:05   
mojamura
glede na njeno plačo mislim, da ne more dati polovico plače ampak ne več kot tretine, tako da bo to 400 €.

moj bivši meni za enega otroka plačuje 65 €.


_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu Marjan333)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Koliko preživnine naj zahtevam od bivše ž...
15.11.2010 10:25:59   
eva1
Jaz mislim da je realno od 150-200€ za 1 otroka

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Koliko preživnine naj zahtevam od bivše ž...
15.11.2010 13:49:16   
mojamura



IZVIRNO SPOROČILO: mojamura

glede na njeno plačo mislim, da ne more dati polovico plače ampak ne več kot tretine, tako da bo to 400 €.

moj bivši meni za enega otroka plačuje 65 €.

 

400 € za vse tri mislim


_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Koliko preživnine naj zahtevam od bivše ž...
15.11.2010 14:03:42   
ronja
2x objavilo


< Sporočilo je popravil ronja -- 15.11.2010 14:06:56 >


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Koliko preživnine naj zahtevam od bivše ž...
15.11.2010 14:05:45   
ronja
glede na njeno plačo mislim, da ne more dati polovico plače ampak ne več kot tretine, tako da bo to 400 €.

Kolikor sem tu nekje zasledila, je oz. naj bi bilo zakonsko določeno, da več kot 1/3 plače staršu ne morejo vzet. Torej 400€ za vse 3. Sicer pa bojo otroci pri njej vsaj vsak drugi vikend in bo  takrat ona krila njihove stroške. MOraš računat, da se bojo celi družini zdaj stroški povečali, ker boste morali plačevat 2 stanovanj (za vas in zanjo) z istimi prihodki. Tako da lahko računaš na to, da bo finančno težje.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Koliko preživnine naj zahtevam od bivše ž...
15.11.2010 14:36:14   
Biba Buba



IZVIRNO SPOROČILO: Marjan333

Ja saj, oba imava kar normalne plače in sva dejansko ves denar zdajala za otroke. Nobenega luksuza za odrasle ipd. Ampak, če se ne bo strinjala s predlaganim zneskom? Naj grem na CSD? Ali jo lahko poskusijo oni prepričati ali bom moral v tožbo?
Ce se ona ne bo strinjala z visino prezivnine, jo bos moral tozit. Potem bojo pa na osnovi vajinih(predvsem njenih, ker jih bos ti imel v varstvu) dohodkov izracunali prezivnino. Midva sva naredila zapisnik na CSD-ju-sporazum, potem se vec na sodiscu nisva strinjala, tako da mi preostane samo se tozba. Prejsnji teden sva bila na sodiscu.

SRECNO!

(odgovor članu Marjan333)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Koliko preživnine naj zahtevam od bivše ž...
15.11.2010 14:38:00   
Biba Buba



IZVIRNO SPOROČILO: mojamura

glede na njeno plačo mislim, da ne more dati polovico plače ampak ne več kot tretine, tako da bo to 400 €.

moj bivši meni za enega otroka plačuje 65 €.

 Groza!

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?