|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  8 9 [10] 11 12   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: januarke 2011
17.5.2010 11:46:05   
jmpolona
No pri mojem ginekologu mi je medicinska že ko sem se naročala na prvi pregled kr rekla naj se naročim na nuhalno.
In sem se - tako kot prvič k dr. Strahovi v Domžale. Smo bli prvič tam in je blo super - ni blo sicer dr. Strahove ampak je bla ena druga, ampak je blo super. Je mojemu dragemu vse tako razložla, da se je skor zjokal tam. Pa še cc 12 slikic sva dobila user posted image . Aja - imam pregled 1.7. - je bla ona ko naroča full vesela, da sem bla zgodnja, ko sem se lahko lepo dogovarjala za datum in urouser posted image .

Anonima eno vprašanje glede prvega otroka - kako je kaj pri tebi z dvigovanjem? Jaz jo kar normalno dvigujem, pa še hodit full hoče in me od tega orng boli križ, pa me je kr mal strah če je Ok, da redno dvigujem cc 8,5 kg. Aja - pa vaš že veliko govori, da bo povedal??? Mi razen ata, mama še samo dojenčkasto čebljamo.

(odgovor članu anerin)
Neposredna povezava do sporočila: 226
   RE: januarke 2011
17.5.2010 11:52:42   
aischa1
pozdravljena jmpolona meni je danes sestra od ginekologa rekla da ni lih dobro dvigovat bremena nad 5 kg tudi če se dobro počutiš v prvih 3 mesecih.Ker lahko pride prej do ss in podobnih nevšečnosti.

(odgovor članu jmpolona)
Neposredna povezava do sporočila: 227
   RE: januarke 2011
17.5.2010 11:56:07   
jmpolona
Kriza tole!user posted image
Sam kak pa naj malo user posted image prenašam okoli? Še ne hodi, se kobaca in z veseljem hodi ob pomoči. Obvezno jo moram dvignat v sedež za hranjenje (vsaj 5×dnevno), ko gre počivat v posteljico in ko greva kam jo je potrebno prinest do vozička ali avta. Pojma nimam kako naj tega ne delam??  Moj user posted image pa tudi dela od 6 - 17 ure.
Kaka ideja souser posted image kaj naj ukrenem?

(odgovor članu aischa1)
Neposredna povezava do sporočila: 228
   RE: januarke 2011
17.5.2010 12:05:12   
Anonimen
jmpolona naš pa je komaj začel kobacat pa se seveda še veliko nosi... Jst ga kar dvigujem... Upam da ne bo kaj narobe user posted image

Anonimna mi imamo pa 9mesečnika user posted image user posted image user posted image   Jupiiii da nisem edina tako zgodaj zanosila user posted image user posted image user posted image

Tudi moj trebuh je zdaj tak kot je bil v prvo v 4.mesecu user posted image Sploh ne gre več notri in kavbojke niso več za oblečt. Ene še lahko, ki so širše, drugih pa nikakor ne več user posted image user posted image user posted image   Že nosim nosečniške hlače... Čudno gor ali dol tako se najbolje počutim user posted image

No zdej pa papica.... user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu jmpolona)
  Neposredna povezava do sporočila: 229
   RE: januarke 2011
17.5.2010 12:17:42   
anerin
Tudi jaz sem se ze naročila na prvi pregled, ki ga imam 28.05.
Komaj čakam, da se vidi moja pikica.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 230
   RE: januarke 2011
17.5.2010 12:53:02   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: jmpolona


Anonima eno vprašanje glede prvega otroka - kako je kaj pri tebi z dvigovanjem? Jaz jo kar normalno dvigujem, pa še hodit full hoče in me od tega orng boli križ, pa me je kr mal strah če je Ok, da redno dvigujem cc 8,5 kg. Aja - pa vaš že veliko govori, da bo povedal??? Mi razen ata, mama še samo dojenčkasto čebljamo.



JMPOLONA  ...tudi meni ni lih jasno, kako bi tole vštimali, da ga ne bi dvigovalauser posted image user posted image user posted image . Naš malček ima ca.10 kg, pa ga je treba previt, pa dat spat, pa se z nijm igrat, pa seveda jesti, pa z njim hodit okoli, itd.. Ati pa je ravno tako v službi od  6-16 h!!! Ja, jaz se zaenktrat dobro počutim, malo me je sam strah, ker ni tistih znakov, ki so bili v prvi user posted image . Se nekako držim načela, da bo že telo povedalo kako in kajuser posted image

Ne, JMPOLONA user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image še ne govori. Pri nas še mama in ata nista prava....Je, on "povedal" tudi atiju in se nekako zahvalil, da bo zraven igrač dobil še nekoga, da jih bo z njim/z njo deliluser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image . Tudi za svoj prihod je "napisal" atiju pismo, kaj naj pripravi, pa da se vidita čez cirka 9 mesecev, pa je ati kr jokaluser posted image user posted image user posted image od sreče; tako kot sedaj.

Ne, napisati misliva zahvalo za obisk roj. dne in za darila v P.S.-u pa dodati, češ da jim ima neki za povedat, da januarja dobi družbo.... Kako se vam zdi ideja?! Po mojem bodo morali kar dvakrat prebrati, ker cel čas govorim, da nekje do 1 leta ne smemo met 2 bebija, ker sem imela CR.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu jmpolona)
  Neposredna povezava do sporočila: 231
   RE: januarke 2011
17.5.2010 12:58:02   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: živa25
Anonimna mi imamo pa 9mesečnika user posted image user posted image user posted image   Jupiiii da nisem edina tako zgodaj zanosila user posted image user posted image user posted image



ŽIVA25, sam mesec razlike!!! Naj ti povem, da poznam kar 2user posted image , ki imata doma 10 mesečnike, pa imajo rok druge nosečnosti, ena avgusta, druga pa septembra....Spet nismo tako zgodneuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .Aja pa zdaj še JMPOLONO!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image

Povejte, a vas kej zvije ko razmišljate kako tole vse uskladiti? Mene namreč kr ko pomislim na službo...pa kak bo tole zgledlo, da tavečjega spravljam vsak dan v vrtec? Al naj bo doma?user posted image user posted image user posted image user posted image No nič še ni dorečenega kako pa kaj ...kako pa mislite ve to uskladit?!?!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 232
   RE: januarke 2011
17.5.2010 12:59:23   
jmpolona
Ideja je super - zelo elegantna in duhovita!!

Pa saj rodila boš šele čez 1,5 leta user posted image , tako, da nimajo kaj čudno gledat.
Si mi dala idejo kako bomo to mi uredili z vso družino in prijatelji!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 233
   RE: januarke 2011
17.5.2010 13:47:16   
darchy82
No, pa sem tud jst dobila termin za pregled, ampak šele za 16.06. Upam da bo do takrat vse ok in nobenih težav.

(odgovor članu jmpolona)
Neposredna povezava do sporočila: 234
   RE: januarke 2011
17.5.2010 14:08:58   
spaghetek
Sej sem rekla, da sem cela zmedena. 30 let sem stara :D

(odgovor članu jmpolona)
Neposredna povezava do sporočila: 235
   RE: januarke 2011
17.5.2010 16:14:35   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: briljantina

Punce, ste kaj razmišljale o nakupu hlač, kril? Mene že kavbojke malo vežejo, če sem napihnjena... Včeraj pa sem šla še malo po trgovinah, pa me je kar minilo. Se mi zdi, da tud enih hlač na elastiko ne znajo več narediti, če pa že, pa tiste francoske, ki pa moji višini ne ustrezajo.user posted image  


Men so pa hlače za nosečnice iz H&M super, sem že v prvi nosečnosti tri pare imela in sem jih nosila od 4mesca pa do konca. Drugače pa, men so zaenkrat ševse stvari fino prav, tako, da upam, da bo še kakšen mesec tako, potem bodo pa itak oblekice, kiklce...

(odgovor članu briljantina)
  Neposredna povezava do sporočila: 236
   RE: januarke 2011
17.5.2010 16:47:13   
Anonimen
Tole kopiram od Pušenjaka...

- plod je zasidran v maternici v sluznico in če je zdrav, ga nič na svetu razen posebnih zdravil ali kirurško orodje ne moreta pripraviti do tega, da bi zapustil maternico. Dvigovanje ali druge fizične aktivnosti plodu ne morejo do živega in ne vem kje so se vzela priporočila, da bi naj nosečnica ne smela dvigovati. Morda zaradi sebe ni modro dvigovati, ekr si lahko poškoduje hrbtenico, zaradi ploda in nosečnosti pa lahko dviguje poljubna bremena!

Jst bom našega še kar pestvala in bo user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 237
   RE: januarke 2011
17.5.2010 17:25:14   
jmpolona
Hvala ti Živa25, za tole objavo!!

Pa če prihaja od Pušenjaka je tudi za verjet zadevi!
Se bom manj obremenjevala in slabo počutila!

Anonimna pri nas bo naša pupa lepo v vrtecu (vsaj par ur),  da se bova z mlajšim user posted image lahko lepo doma porihtala.
na začetku tako ali tako pričakujem pomoč lubija, pol pa bo že nekako. Pa saj na koncu se vedno vse poštima!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 238
   RE: januarke 2011
17.5.2010 18:08:36   
Anonimen
Naš gre tudi obvezno v vrtec - če ga le dobimo!!! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu jmpolona)
  Neposredna povezava do sporočila: 239
   RE: januarke 2011
17.5.2010 18:54:42   
Maaca86
Pozdravljene, tukaj še ena, ki je januarka :)
Po res dolgem casu (skoraj 2 leti) nama je končno uspelo in sedaj sem po svojih izračunih v 5.tednu, PDP pa naj bi bil 18.01. Prvi pregled me čaka 01.06. in upam, da je to, to!!!

(odgovor članu briljantina)
Neposredna povezava do sporočila: 240
   RE: januarke 2011
17.5.2010 19:08:12   
Anonimen
Anonimna:Sva dve anonimni in upam, da naju bodo ločili...sam še dva tedna, da opravim pregled, pa bom pod starim nickom ampak res nočem, da prej zvedo drugi kot domači. V glavnem js se bom kr podpisovala anonimna 18.1-ko imam takrat pdp user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu jmpolona)
  Neposredna povezava do sporočila: 241
   RE: januarke 2011
17.5.2010 20:12:14   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Anonimna:Sva dve anonimni in upam, da naju bodo ločili...sam še dva tedna, da opravim pregled, pa bom pod starim nickom ampak res nočem, da prej zvedo drugi kot domači. V glavnem js se bom kr podpisovala anonimna 18.1-ko imam takrat pdp user posted image user posted image user posted image


Hvala anonimna!!!!
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Tudi jaz prav iz tega razloga še nebi rada razkrila mojega nika... Mi dva sva se odločila, da čakava vse do NS, kot v prvi nosečnosti, potem pa poveva vsem, ki bi jih utegnilo zanimati...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 242
   RE: januarke 2011
17.5.2010 20:13:57   
Anonimen
Pa še tole....


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ČESTITKE VSEM NOVIM SREČKAM user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 243
   RE: januarke 2011
17.5.2010 21:04:36   
Ella31
Živjo vsem!

Pa se vam še jaz pridružim. Sem iz bližnje okolice Lj, po sestrinih izračunih je PDP 19.1.2011, stara sem 31 let, drugič noseča (1 SS konec decembra  2009user posted image ), še nobenega otroka. Upam in verjamem, da se bo tokrat srečno končalo user posted image . Danes sem klicala ginekologinjo in so mi dali datum prvega pregleda 15.6., pa še ta je pod vprašajem, ker bo ginekologinja morda odsotna. Mislim, da bom šla v začetku junija kar samoplačniško na pregled, saj bi rada vplačala dopust, prej bi se pa vsaj prepričala, da ni izvenmaternična. Kaj menite?

Čestitke vsem in čim manj slabosti user posted image .

Pozdravček...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 244
   RE: januarke 2011
17.5.2010 21:57:07   
pika27
No pa se vam lahko tudi jaz počasi priključim da malo zafilamo konec januarja... user posted image Sicer sem vas že malo spremljala, ker sem pričakovala tale plus - prvič sem delala test v četrtek pa je bil zelo rahel, ampak se je lepo okrepil user posted image
Sem iz Ljubljane, rok sem si zračunala 24.1., je pa to moja druga nosečnost, doma pa imam eno zmajčico 2009 (ki jo tudi veselo dvigujem, in sem vesela komentarja Pušenjaka kot protiutež vsem domačim nasvetom!). Stara sem 28 let. Za pregled še nism klicala, ker si s službe ne upam (v sredo bo en mesec k sem nazaj iz porodniške user posted image ), bom jutri ko G dela popoldne.
Trebuh imam tak da mi čist nič ni prav (kam to pelje ne vem glede na to da sem v 4.tednu!!!), ampak je res, da že v prvi nosečnosti v 8.-9. tednu nism mogla nič več oblečt. So pa tudi meni rekli, da so mišice ful bolj ohlapne, in da se mi bo ful hitreje poznalo kot prvič.
Drugače se pa ful skušam zadržat, da ne bi do nuhalne povedala nobemnu, razen staršem in res dobrim prijateljicam, ampak sem tok vesela da ne vem kok časa bom še zdržala... No ja sej če se mi bo tkole poznalo bom itak mogla povedat.
Še za info, v prvi nosečnosti sem za mazanje trebuha uporabljala kremo od Vichyja - stala je okoli 25 €, sem pa porabila eno in pol. Kljub 20 pridobljenim kg, nisem dobila nobene strijeuser posted image
Na nuhalno sem šla k dr. Antonič Babnik (Dravlje), predvsem zato, ker o njej nisem prebrala enega slabega komentarja. Meni so v prvi nosečnosti tm v enem 6. tednu grozili s splavom, ker naj se nosečnost ne bi pravilno razvijala (v končni fazi pa prišlo le do zamika v ciklusu, ker pač nism mela rednih M), in ker je bil to moj naslednji ultrazvok po potrditvi, da je vse OK, sem si res želela, da je tisti, ki opravlja NS izredno prijazen ne glede na to kakšen dan ima. In res nisem imela pripomb. Točno tako je bilo kot so napisale punce pred mano.
Mogoče še to iz te zgodbe - v kolikor greste na pregled prej in nimate rednih ciklusov, pa vam začnejo flancat kej o tem, da je možno da se N ne razvija normalno, nej vam dajo preverit beta HCG (nosečniški hormon) v zaporedju dveh dni. Najbolj bedna stvar se mi je pa zdela k ti pol začne G razlagat "vsaka 4 nosečnost se konča s splavom" Pa koga to briga??? Teb je samo važn da se tvoja ne bo!

< Sporočilo je popravil pika27 -- 17.5.2010 21:58:11 >

(odgovor članu Ella31)
Neposredna povezava do sporočila: 245
   RE: januarke 2011
17.5.2010 22:18:31   
jmpolona
user posted image  

PDP, NICK, STAROST, NOSEČNOST,OTROK DOMA, SPOL, NASL. PREG.(NP), PREBIVALIŠČE,

01.01.2011

02.01.2011
  3.tanci

03.01.2011
04.01.2011
aischa1,5 user posted image ,3user posted image , NP 20.5., Kp
05.01.2011
 Arwenko, 27, 1 user posted image , 0 user posted image , NP 25.5., Celje
Loni76, 33, 2user posted image , 1user posted image , Ljubljana
06.01.2011
Armstrong, 25, 1user posted image , 0 user posted image , NP 2.6., okolica Kranja
07.01.2011
_mona_,23,2 user posted image ,0 user posted image , NP 25.5., Posavje
jmpolona, 2user posted image , 1 user posted image , NP 31.5., okolica Celja

08.01.2011
spaghetek, 30, 1user posted image , 0user posted image , NP , Anglija
09.01.2011
  mami tiana, 31, 2 user posted image ,1 user posted image F, NP 1.6., Ljubljana
mojani, 32, 2user posted image , 1 user posted image , NP , Rogaška Slatina

10.01.2011
ula30
JB, 28, 2 user posted image , 1 user posted image
anonimna, 2 user posted image
11.01.2011
anonimna, 30, 2 user posted image , 1user posted image
živa25, 25, 2 user posted image ,1user posted image , Šentvid pri Stični
nini78, 1user posted image , 0 user posted image , NP 1.6.
12.01.2011
megiv, NP 9.6.
13.01.2011
amelia
Katja80, 29, 2 user posted image , 1 user posted image , NP 4.6., Celje
petral, 27, 2user posted image ,1user posted image , NP 25.5, Dolenjska
baby1978, NP 18.5., okolica MB
14.01.2011
15.01.2011
16.01.2011
briljantina, 30, 1user posted image , 0 user posted image , NP 25.5., Trbovlje
TMS82, 28, 1user posted image , 0user posted image ,NP 2.6., Celje

17.01.2011
18.01.2011
agataema, 2 user posted image , 1 user posted image , NP 8.6., Gorenjska
anonimna, 2user posted image , 1user posted image , NP 25.5.
Maaca86, NP 1.6. 
19.01.2011
anrin, 3user posted image , 1user posted image , NP
Ella31, 31, 2user posted image , 0user posted image , NP 15.6. okolica LJ
20.01.2011
21.01.2011
darchy82, 28, 2user posted image , 0user posted image , NP 16.6., okolica Žužemberka
22.01.2011
23.01.2011
24.01.2011
pika27, 28, 2user posted image , 1user posted image , NP , Ljubljana 
25.01.2011
26.01.2011
27.01.2011
28.01.2011
29.01.2011
30.01.2011
31.01.2011
Skupaj Januarke 2011: 30

(odgovor članu pika27)
Neposredna povezava do sporočila: 246
   RE: januarke 2011
17.5.2010 22:19:31   
jmpolona
Dobrodošle vse nove souser posted image  in čestitam!
Na veliko čvekov in pomoči!!

(odgovor članu jmpolona)
Neposredna povezava do sporočila: 247
   RE: januarke 2011
17.5.2010 22:20:27   
spaghetek
hvala.

Kaj pomeni NP?

(odgovor članu jmpolona)
Neposredna povezava do sporočila: 248
   RE: januarke 2011
17.5.2010 22:23:47   
Arwenko
NP = naslednji pregled

(odgovor članu spaghetek)
Neposredna povezava do sporočila: 249
   RE: januarke 2011
17.5.2010 22:24:50   
Katja80
NP pomeni naslednji pregled pri tvoji ginekologinji. Dobrodošla pika27 in čestitke za user posted image .

(odgovor članu spaghetek)
Neposredna povezava do sporočila: 250
Stran:   <<   < Prejšnja stran  8 9 [10] 11 12   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  8 9 [10] 11 12   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?