|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: kakšne zobne zalivke imajo vaši otroci
7.5.2010 20:05:56   
BUŠICA

IZVIRNO SPOROČILO: ledenka

prve bele plombe sem dobila pred 18 leti,




močno ti priporočam, da obiščeš zobozdravnika.

(odgovor članu ledenka)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: kakšne zobne zalivke imajo vaši otroci
7.5.2010 20:12:18   
BUŠICA

IZVIRNO SPOROČILO: miapia

IZVIRNO SPOROČILO: Gina


koliko si osveščena o belih plombah

nimm pojma, ker imam v ustih zgolj in edino porcelan






kdor si lahko privošči, je to najbolj kvalitetna odločitev.

glede živega srebra in ostalih materialov, so si mnenja celo zobozdravnikov deljena, tako da...nima smisla...saj danes je itak vse strupeno, vsi mi reveži pa se trudimo po najboljših močeh te stvari vsaj omejiti, posebej če se tiče naših otrok.

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: kakšne zobne zalivke imajo vaši otroci
7.5.2010 20:15:22   
Ulla80
ej bušica, mam en kveščn zateuser posted image od česa se pojavijo take sive vzdolžne črte na zobehuser posted image tamali se to pojavlja na enicah samo, drgač ma brezhibno bele zobe. stara bo 3. s čiščenjem ne gre dol. a je kej alarmantnega, al lohk do poletja počaka, k mava pregled?


pa sori folk, k smetimuser posted image


_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: kakšne zobne zalivke imajo vaši otroci
7.5.2010 20:30:13   
BUŠICA

IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80

ej bušica, mam en kveščn zateuser posted image od česa se pojavijo take sive vzdolžne črte na zobehuser posted image tamali se to pojavlja na enicah samo, drgač ma brezhibno bele zobe. stara bo 3. s čiščenjem ne gre dol. a je kej alarmantnega, al lohk do poletja počaka, k mava pregled?


pa sori folk, k smetimuser posted image





hej ulla, tebe pa dolgo nisem slišala oz. brala!
težko ti rečem tako na pamet. sive vzdolžne črte na enicah? niso morda bolj rjavkaste? ker potem ni nič alarmantnega, je zgolj ene vrste "kamen" zaradi sestave sline, ki res ne gre z zobno ščetko dol.
druga možnost so različne nepravilnosti v razvoju zobkov, ki privedejo do različnih zabarvanj v sklenini (kar pa ni nujno, da je to to).
v glavnem, zihr ni nič alarmantnega. tako. zdaj sem ti povedala en velik nič.

(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: kakšne zobne zalivke imajo vaši otroci
7.5.2010 20:34:38   
Ulla80
tako. zdaj sem ti povedala en velik nič.


no, sam da je ničuser posted image sem zadovoljnauser posted image

nekje sm prebrala da bi nej od sladkorja blo, od sladkih pijačuser posted image sam mi je čudno, k res pije sam čaj pa vodo....ajd, kaj pijejo v vsrtcu, ne vem, sam tolk ziher neuser posted image bomo vidl kaj bo julija rekla zobarcauser posted image user posted image kaj pa fisure, a čmo jih dat zalit al neuser posted image pa iz kakega materiala so sploh te zalivkeuser posted image

matr sm tečna, sej vemuser posted image




_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: kakšne zobne zalivke imajo vaši otroci
7.5.2010 20:37:37   
**Tinkara78**

IZVIRNO SPOROČILO: BUŠICA


IZVIRNO SPOROČILO: miapia

IZVIRNO SPOROČILO: Gina


koliko si osveščena o belih plombah

nimm pojma, ker imam v ustih zgolj in edino porcelan




kdor si lahko privošči, je to najbolj kvalitetna odločitev.



Koliko pa stane porcelanska plomba?

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: kakšne zobne zalivke imajo vaši otroci
7.5.2010 20:47:53   
BUŠICA
sladkor povzroča bolj lise, ki se začnejo kot belkaste lise, potem pa rjave, se pravi karies.

glede zalitja fisur: v zdr. domovih se to naveliko dela, čeprav najnovejša spoznanja glede tega so ravno nasprotna. zaliva se zaradi zaščite zob in sicer z istim materialom kot za bele plombe, le da je v tekočem stanju. ob dobri higieni je to nepotrebno.
jaz osebno svojim otrokom ne bom zalivala fisur.

(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: kakšne zobne zalivke imajo vaši otroci
7.5.2010 20:52:38   
BUŠICA

IZVIRNO SPOROČILO: **Tinkara78**



Koliko pa stane porcelanska plomba?




to pa so verjetno različne cene. glej v ceniku pod keramični inlay, onlay, overlay.

(odgovor članu **Tinkara78**)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: kakšne zobne zalivke imajo vaši otroci
7.5.2010 20:54:01   
Ulla80
jaz osebno svojim otrokom ne bom zalivala fisur.


jst se tud bolj k ne nagibamuser posted image
sam zobarca navija pa za to, da bi jih....ker baje da ima zelo globoke in da bi blo fajn jih zalit, da bo manj težav.kaj pa vem. higieno mamo za moje pojme zelo dobro, tu tak ni pardona...sladkarij ne poje velik, nobenh trdih bombonov, lizik, sladkih pijač, nikol ni nič po flaši pila...pa fajn ma razmak, tko da se da fino očistit zobkeuser posted image no, to sem odločena, da stalnih ne bom pustila zalit, za mlečne pa res ne vem. kaj je boljš - zalit, al ne zalit pa tvegat karies, posledično plombo, če so gnili zobki, pa tud slabo podlago za stalneuser posted image v dvomih sem predvsem zato, ker so to mlečni zobje....


_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: kakšne zobne zalivke imajo vaši otroci
7.5.2010 20:56:56   
BUŠICA
mlečne daš komot zalit, za stalne pa sva istega mnenja.

(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: kakšne zobne zalivke imajo vaši otroci
7.5.2010 20:58:12   
Ulla80
no hvalauser posted image ta bom ubogala....najbržuser posted image

_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: kakšne zobne zalivke imajo vaši otroci
7.5.2010 21:00:00   
ledenka

IZVIRNO SPOROČILO: BUŠICA


IZVIRNO SPOROČILO: ledenka

prve bele plombe sem dobila pred 18 leti,




močno ti priporočam, da obiščeš zobozdravnika.

sem bila januarja, tudi ortopan so mi naredili takrat, pa so vse v dobrem stanju user posted image

_____________________________

Никогда и ничего не просите! Никогда и ничего, и в особенности у тех, кто сильнее вас. Сами предложат и сами все дадут!


(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: kakšne zobne zalivke imajo vaši otroci
7.5.2010 21:07:46   
BUŠICA

IZVIRNO SPOROČILO: ledenka


sem bila januarja, tudi ortopan so mi naredili takrat, pa so vse v dobrem stanju user posted image



nič ne rečem, čisto možno da ni nič. si pač zgolj izjema kot pravilo.

tak. zdaj pa moram it.

(odgovor članu ledenka)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: kakšne zobne zalivke imajo vaši otroci
7.5.2010 23:38:17   
valči
Našem sinu ,odkar smo menjali zobarja,daje bele plombe,pri stari zobarci je dobil sivi in res ni lepa.In hči je tud belo plombo dobila in otroci brez doplačila in brez vprašanj,bela plomba.
Jaz sem se odločila za mernjavo vseh plomb v bele,sem nedolgo tu gor spraševala vas.In imam že tri bele plombeuser posted image In tako lepo do konca.In doplačam in bom lepa in tak fajn filing imam,res.
In mož je rekel,da tzega ne bo delal.Ha,ha,se je že naročil in zmenil,da on bi tud bele plombeuser posted image Je res hecen,ko je tak trdil,da on pa že ne.

Moram priznat,da imamo res fajnega zobozdravnika,zelo dobra odločitev o menjavi.In gremo kar vsi naenkrat,lepo po vrsti na stol.Četica petihuser posted image


_____________________________

Sedaj pa imamo doma tri čudovite sončke,ki mi pomenijo vse na svetu.

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: kakšne zobne zalivke imajo vaši otroci
8.5.2010 10:22:15   
Yskra
No, ravno se odločam, da zamenjam zobozdravnika,
pa me res zanima, s kom ste tako zadovoljni.

lp

(odgovor članu valči)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: kakšne zobne zalivke imajo vaši otroci
8.5.2010 10:30:42   
Yskra
Bušica, tole me pa zanima, zakaj ni dobro zalivanje zob,
mlajši sin je ravno tik pred tem, pa bi rada vedela, da se odločim.

lp

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: kakšne zobne zalivke imajo vaši otroci
8.5.2010 11:38:36   
Zala01
IZVIRNO SPOROČILO: Yskra

Bušica, tole me pa zanima, zakaj ni dobro zalivanje zob,
mlajši sin je ravno tik pred tem, pa bi rada vedela, da se odločim.

lp


si vprašala sicer bušico, pa vseeno. Jaz trdim, da je zalivanje zob zelo dobra preventiva pred kariesom, seveda če je dobro narejeno. Sama imam zalite štirice in petice od 13. leta( zdaj sem jih 20 več), pa so še zdaj nepoškodovani zobje v ustih, brez plombic. Tudi mojemu petletniku sem zalila mlečne 4 in 5, pa je brez kariesov in plombic. Seveda, pa se začne karies lahko tudi na drugih ploskvah zoba in ne samo tam, kjer je zalitje narejeno, ampak to je že druga zgodba.


_____________________________

Rastemo in radi se imamo...:)

(odgovor članu Yskra)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: kakšne zobne zalivke imajo vaši otroci
8.5.2010 14:39:05   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: miapia

IZVIRNO SPOROČILO: Gina


koliko si osveščena o belih plombah

nimm pojma, ker imam v ustih zgolj in edino keramiko

o osveščenosti bi se pa dalo razpravljati, sploh o tem, da  to "nedolžno" živo srebro in ostale težke kovine, ki dokazano povzročajo marsikatero težavo človeškemu telesu, ostane celo življene v človeku, ker ima dobo razkrajanja par sto let.


Ja pa saj to sem napisala, da se strinjam s tabo, da je to eno s.ranje, a ne. Napisala sem samo to, da je plastika enako mnogo strupena in če si kaj brala na to temo, se razkraja še precej dlje in ostaja v nas, le da podatki o tem, kaj vse v našem telesu povzroča, niso tako splošno dostopni - kar pa ne pomeni, da niso resnični in zaskrbljujoči. Ful fajn, da imaš porcelan povsod. A to si si kar vse zobe dala obleči, al kako? Jaz si vseh zob ne bi dala, ne vem zakaj me to toliko ne vleče, čeprav je tako lepo kot praktično, pa še menda malo bolj ohrani zobe. Se pa navdušujem nad najnovejšimi porcelanskimi plombami, le da me tako močno odbijajo odlitki, ker zraven od davljenja umiram in bruham, da se vseeno ne morem odločit zanje.

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: kakšne zobne zalivke imajo vaši otroci
8.5.2010 15:02:25   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: BUŠICA


IZVIRNO SPOROČILO: Gina


Gotovo si pa srečala pacienta, ki dobi vnetje živca zaradi bele plombe - to mi je namreč moja zobozdravnica razlagala, da se včasih dogaja.




ja sem,če je plast zobovine do živca pretanka, lahko material iritira živec do njegovega vnetja (laično obrazloženo).


To pomeni, da mehka tkiva in živci pri mnogih ljudeh ne sprejemajo materiala. Če k temu prišteješ dejstvo, da se ta material izloča v nas tudi preko zoba, je jasno, da gre za strupeno, človeškemu telesu zanič stvar.

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: kakšne zobne zalivke imajo vaši otroci
8.5.2010 21:41:40   
valči
Yskra
če mene to vprašuješ o zamenjavi,lahko mirno povem,da je ta krasen zobozdravnik dr. Jure Poglajen,ZD Brežiceuser posted image Krasen v vseh pogledihuser posted image Močno priporočam.


_____________________________

Sedaj pa imamo doma tri čudovite sončke,ki mi pomenijo vse na svetu.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: kakšne zobne zalivke imajo vaši otroci
9.5.2010 15:46:12   
naja78
ojla.
a lahko tu nadaljujem???

mene pa zanima <: ali se res prve zgornje enke,dvojke,....ne popravljajo.????????naš odgovor s strani otroške zobozdravnice(ZD MOSTE).user posted image
MALI (3,5) IMA ZGORNJE ENKE,DVOJKE,...NA ŽALOST PIŠKAVE(user posted image user posted image user posted image ),po udarcu zoba....kljub temeljiti negi,omejene sladkarije,..... karies ima sedaj na vseh 4 sprednjih.zobki ratujejo črni,sedaj so rjavi,in ne v celoti,samo ob strani.
zanima me,ali se to da popravit,preden mu ne izpadejo popolnoma.ker res grdo zgleda in še seli se na druge zobke.
premaz smo imeli že 3x.vem da je kriva lahko tudi dednost(sama semn imela popolnoma črne zgornje 4 sprednje zobke),duda v preteklosti,flaške več nimamo od 1 leta.umivamo pa od 8 meseca ob prvem zobku.

(odgovor članu ledenka)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: kakšne zobne zalivke imajo vaši otroci
9.5.2010 16:30:07   
BUŠICA

IZVIRNO SPOROČILO: Yskra

Bušica, tole me pa zanima, zakaj ni dobro zalivanje zob,
mlajši sin je ravno tik pred tem, pa bi rada vedela, da se odločim.

lp





nisem rekla, da ni dobro, le da ob dobri higieni ni potrebno.
mlečne zobke kar dajte zalit. pri stalnih je pa tako, da sem videla ogromno kariesa pod zalitji. razlog- zobje niso dobro očiščeni pred zalitjem, preveč zalite fisure, starš pogleda zobke, vidi vse belo in misli, da je vse ok, pod tem pa ojoj...čeprav tudi to ni pravilo!!!

(odgovor članu Yskra)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: kakšne zobne zalivke imajo vaši otroci
9.5.2010 16:35:32   
BUŠICA

IZVIRNO SPOROČILO: naja78

mene pa zanima <: ali se res prve zgornje enke,dvojke,....ne popravljajo.????????.




načeloma res ne, ker od 3,5 letnika je težko pričakovat, da ima usta dlje časa odprta, otroška usta se več slinijo... ponavadi se naredi premaz, ki nekako "ustavi" napredovanje kariesa. vem pa, da ne zgleda lepo, ker po premazu še postane vse črno.

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: kakšne zobne zalivke imajo vaši otroci
10.5.2010 21:26:13   
Yskra
Bušica hvala za odgovor, se bom držala nasveta.

Valči tudi tebi hvala za odgovor,  je pa malo predaleč za nas.

lp

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: kakšne zobne zalivke imajo vaši otroci
10.5.2010 22:58:46   
Raho
Naš starejši ima eno plombo (že cca leto in pol) in še ta je amalgamska - se je zobozdravnik odločil zanjo zato, ker se zaveda, da triinpolletnik ne more imeti ust odprtih 15-20 minut, da bi mu lahko kakovostno naredil belo plombo. Predstavil mi je prednosti in pomanjkljivosti enih in drugih plomb in mi je postalo jasno, da je to isto sr*** drugo pakovanje.

In by the way - se sploh ne gre za to, če je za plačat ali ne, ampak za to, da ima otrok čim manj posegov na zobeh.


< Sporočilo je popravil Raho -- 10.5.2010 23:00:00 >

(odgovor članu Yskra)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hval...
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hvala mama.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?