|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Praznovanje 1 rojstnega dne
12.5.2010 0:31:39   
Kimmi
Pozdravljeni,

Moj sinček poleti praznuje prvi rojstni dan. Ker pa nisem ravno vešča s pripravo praznovanj, pa še s finančne plati si kaj velikega ne moreva privoščiti... ampak povabljenih bo 40 user posted image ljudi (no tako da mi je jasno, da ravno s 100 e ne bova prišla skozi),ja pa to  res minimum povabljenih, so samo ožji družinski člani + 3 pari z malimi otroki.

Sedaj se mi pa pojavljajo vprašanja - po vsej verjetnosti bomo praznovali pri tašči pred hišo, (saj drugje prostrora za toliko oseb ni), v primeru dežja pojma nimam kaj naj naredim.

No glede števila povabljenih - je to dejansko res bolj žur za odrasle, kot otročkeuser posted image , otročkov (če pridejo vsi), vključno z našim bo 6 v starosti do 3 leta.
Kako naj izpeljem, da bo kljub temu zabava imela pridih otroškega rojstnega dneva in da bodo res otročki ta glavni.
Sicer če bo lepo vreme imamo namen zunaj postaviti bazenček, pa dekice in peskovnik in pa balone...

Potem me zanima glede hrane, kaj se vam zdi bolje (in žal ugodneje) narezki ali pečenje na žaru? Koliko mesa in piva potrebujem za 40 odraslih (pivo pije cca 12 oseb), ostali vino - katerega imamo domačega...,

Joj jaz še res nisem imela nobenega piknikauser posted image user posted image in sploh ne vem kako se temu streže, če pa pošljem mojega v nabavo bo pa itak nabavil za 100 oseb, ker sva včeraj delala malo računico, pa mi je take cifre ven metal, da me je kap - za 12 oseb ki pijejo pivo po njegovem potrebujeva vsaj 10 piksen na osebo??? Jah saj ni čudno, da ko sem rodila, in je šel sam v nabavo, da je ostalo piva toliko, da ga je sedaj pol platoja domauser posted image .
No ampakrat takrat finance niso bile tak problem, kot bodo žal letos (med porodniško sem ostala brez službe, nove pa še ni na vidiku), no in moj je že naračunal, da nama cca 500 € ne uide, zato moram res sama v nabavo, ker on zna za vsakega kilo mesa kupiti, sama sem pa druga skrajnost znam pa premalo kupitiuser posted image user posted image ...

Joj zdaj sem čisto preveč napisala- da sem kratka
40 odraslih + 6 otročkov -
- koliko mesa / narezka ali kaj priporočate,
- koliko piva
- igre/animacija za otroke
- katera hrana za otročke
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Praznovanje 1 rojstnega dne
12.5.2010 6:42:21   
2violina
IZVIRNO SPOROČILO: Kimmi

 zato moram res sama v nabavo, ker on zna za vsakega kilo mesa kupiti, sama sem pa druga skrajnost znam pa premalo kupitiuser posted image user posted image ...

Joj zdaj sem čisto preveč napisala- da sem kratka
40 odraslih + 6 otročkov -
- koliko mesa / narezka ali kaj priporočate,
- koliko piva
- igre/animacija za otroke
- katera hrana za otročke



  • Glede mesa lahko računaš 30 dag na osebo - torej potrebuješ 12 kg mesa
  • Potrebuješ tudi zelenjavo za prilogo in kruh oziroma se ti splača peči (če se boš odločila za žar varianto) tudi pones frites.
  • Ne vem kakšni pivci so povabljeni ampak mislim, da je bolje kakšna steklenica več kot manj. Tu moraš predvidevat tudi čas zabave. Torej kako dolgo misliš, da se bo zabava zavlekla. Tako, da 6 -8 piv na osebo bi po mojem mnenju bilo kar realno.
  • Nato potrebuješ brezalkoholno pijačo (radensko za brizgance, sokove za otroke in odrasle)
  • potrebuješ nekaj sladkega in slanega prigrizka
  • priporočljivo je sadje
  • V kolikor se boš odločila za piknik varianto potrebuješ še plastik fantastik - predvidevam, da boš imela to varianto pribora in krožnikov, papirnate prtičke, kozarce....
  • Glede slabega vremena ti priporočam vsaj "arafare", za sonce senčnike ....
  • Glede igral in hrane za otroke, to boš lahko sama ugotovila glede starosti, želja otrok ....
  • ne pozabi na torto (ena ne bo dovolj).

Ja vse skupaj bo krepko naneslo.  (Cca 200 - 300Eur)
Poskrbeti moraš tudi za organizacijo. nekoga, ki bo pekel, nekoga, ki bo skrbel za pijačo in strežbo ....., da se boš lahko posvetlila otrokom, ki tako in tako ne bodo v središču pozornosti ob tako velikem številu odraslih ljudi.
Pri vsem tem se mi poraja vprašanje zakaj ob otrokovem 1 RD narediti tako ogromno (malo ohcet) fešto za odrasle?
Sama bi veliko raje peljala otroke na kakšno animacijo, igrala v kak center kot pa priredila zabavo za tako številčno občinstvo. Sicer je to samo moje mnenje.

Stroške lahko nekoliko oblažiš, če si boš določene stvari prej v kakšnih akcijah nabavila, če boš pecivo in kruh pekla doma, če imaš zelenjavo z vrta, če bo pivo znamke najboljši sosed ali konkurenca  .......



_____________________________

Drobec ljubezni je lahko kot kaplja vode, ki podari roži moč, da se ponovno dvigne. Verjamem v moč ljubezni. Ljubezen je edini ključ, ki odpira rajska vrata." Phil Bosmans

(odgovor članu Kimmi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Praznovanje 1 rojstnega dne
12.5.2010 7:09:01   
Sulfinija
Tudi najin sinek praznuje 8.6 prvi rojstni dan,jaz pa 13.06.In se odločila,da boma praznovanala skupaj mj in njegov rojstni dan 13.06 na napšem vikendu v Martjancih,kjer bo piknik.Tudi na naši zabavi ne bo veliko otrok le sestrične in bratranci od malega ostalo vse odrasle osebe in trije mladi pari še dva mlada para brez otrok,ter ena moja prijateljica z sinom.

V primeru slabega vremena bom napisala na vabila,ki jih sama izdelujem da zabava v primeru slabega vremena prestavim na drugo nedeljo,kot je bilo mišljeno.Nas bo skupno 30.ljudi.

Za pijačo bomo imeli vino,brezalkoholne pijače nobenega piva ker ljudje pijejo večji del vino ali brezalkolno za vsak slučaj pa je itak pano piva vedno v kleti.

Serviete,krožnike bojo z otroškim motivom miki miška,mali bo na glavi imle klobuček dobiš v Šparu pri dekoracijah in na brajdah bom vzela napis Happy birtday da malce okrasimo ter na mizo rožice.Igre si bojo itak izmišljevi tamali,da bojo malčka zaposlovali itak je mojemu pri enem letu le važno kotaljenje da kaj polije,.....Pa z darili bo imel delo sploh z najinim hihi.

Mesa midva boma vzela 10kg perutk,in 6-7kg čevapčičev mase delali jih bomo sami ter nabodala z zelenjavo boma delal doma meso imava.Ter krompir za mulčke pa krokete in seveda repki kozic v olju ne smejo manjkati pri nas ter zelenjavo paprika,čebula, paradižnik in kumarice.

Stršek nimam pojma kok bo naneslo vem pa da bo ziher več kot 100Eurov stalo tudi naju.

LP Mojcauser posted image

_____________________________

Najin sonček Val, rojen 9 tednov prezgodaj v 31. tednu nosečnosti, velik 39cm in težak 1600g, z obsegom glavice 28,5cm.

(odgovor članu 2violina)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Praznovanje 1 rojstnega dne
12.5.2010 7:30:30   
kajajaka
user posted image  joj, jaz imam prvi rojstni dan naše male v tako lepem spominu user posted image

predvsem sprosti se - ne kompliciraj - kar bo pa bo - in sigurno bo uspelo - živčna mama dela živčne otroke in ostale user posted image

Mi smo sicer pekli odojka, ker je bila to atijeva želja, ampak tudi brez tega bi bilo krasno, ker sem namesto narezka (ki se na soncu spari v pol ure) imela narejene tople sendviče - poceni, poceni pa velik žur predvsem za otroke (pa tudi odrasli se niso branili). Pripraviš jih prejšnji dan (zložiš skupaj in daš nazaj v vrečke od toasta), pospraviš v hladilnik, potem pa pečeš in sproti strežeš. Jaz sem si sposodila še en aparat za tople sendviče in sem jih lahko pekla 10 naenkrat. Lahko delaš tudi hotdoge - aparat kjer se kuhajo hrenovke in ima palico za štručke luknjati stane le 15€... pa na vseh žurih prav pride.
Bilo je pa 70 ljudi (50 odraslih in 20 otrok)
Na vreme ne moreš vplivat. Mi smo imeli pripravljem peskovnik, bazen, tobogan za mularijo in gasilske klopi za sedet, pa se je ulilo kot iz škafa - odprli smo vrata garaže in notri prenesli par klopi in pekli sendviče dalje (odojk je pa marelo dobil user posted image ). Otroci so se na deki na tleh garaže zaigrali, tastari smo mal poklepetali in čez pol ure, ko je spet posijalo sonce, smo pobrisali mokre mize in klopi in se preselili nazaj ven. Res je bilo lepo.
Skratka nič ne kompliciraj, pa v senco postavi hladno pijačo in napiši samopostrežba - da ne boš cel dan samo okoli skalala...
Uživajte user posted image

zdaj malo gor berem, pa sem se spomnila, da sem naredila tudi sadno-sirne ježe, ki so jih mulci sklatili kot za šalo:
zeljnato glavo prerežeš na lop in jo oviješ v alu folijo - vanjo pa napikaš palčke (za ražnjiče) na katere prej nanizaš koščke sadja (grozdje, lubenica, jagode, kocke sira vmes, suhe slive... neomejeno možnosti...) Skoraj ne moreš zgrešit - nad temi ježi so navdušeni tudi odrasli. Jaz skoraj za vsako praznovanje kakega naredim - vsaj grozdje in sir dam gor, če drugega ni pri roki.

krožnike, kozarčke in klobučke za otroke smo pa nabavli v Sparu.

igre si res otroci sami zmišljujejo, priskrbi si malo otroške glasbe, pa milne mehurčke nabavi - poceni, pa vsi otroci jih imajo radi. Aja, dvorišče smo pa okrasili s kakimi 100 pisanimi baloni (nabavi si pumpo - mi smo se napihali user posted image )

< Sporočilo je popravil kajajaka -- 12.5.2010 7:39:09 >

(odgovor članu Sulfinija)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Praznovanje 1 rojstnega dne
12.5.2010 8:40:49   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Kimmi
no in moj je že naračunal, da nama cca 500 € ne uide

Ljubi bog! user posted image Daj ti svojega malo k meni v šolo pošlji user posted image

O, saj ne vem, kje naj začnem user posted image
Mi vsako leto praznujemo otroški RD s piknikom na trati za taščino hišo user posted image Vsi naši trije otroci skupaj, ker imajo v roku 1 meseca vsi RD. Nekje med 30-40 ljudi. Dobra polovica otrok, slaba polovica odraslih. Kakšno pivo spijejo le 3-4 osebe, pa še te se ne nažirajo, zato vzameva 2 "six-packa". Kupiva 2 šteki brezalkoholnih pijač (za letos npr. Multi Solo, ki je bila ravno v akciji po 65 c user posted image ), vodo natočimo v vrč kar iz pipe,... Lani smo pekli in smo imeli 4 kile mase za čevapčiče in nekaj (zdajle se ne spomnim koliko user posted image ) kil pišč. perutničk in zrezkov čez glavo dosti. Pa kruh zraven (napečem kakšne posebne variante, nekaj kupim v pekarni), razna zelenjava, solate, omake,... Lani so bili kompletni stroški (s pap. krožniki, plast. priborom, baloni in ostalimi pritiklinami vred) 80 EUR. S tem, da torte naredimo sami (tašča, moja mami, jaz) in strošek za te sestavine ni vključen v navedenem znesku. Aja, juho za otroke in piškote za h kavi naredi tašča. Pa, ajd, če računam še vse to, preko 150 EUR nikakor ne bi smelo iti.

V primeru dežja imamo na voljo veliko garažo in zaprto vrtno uto.

Kar se iger tiče, jaz privlečem s sabo otroški šotor, skiroje, poganjalec, orjaški tovornjak, kup avtomobilov, kakšno trpežno družabno igro, žoge, balinčke, postavimo peskovnik, napihnemo balone, pogrnemo nekaj dek, tam sta tudi 2 gugalnici,... Letos bo tudi tobogan, ga tast ravno izdeluje, nabava drče je del darila za naše tri user posted image Otroci pa prinesejo še kup svojih prčkarij, tako da nobenemu ni dolgčas user posted image

Letos bo drugačna varianta, ker nimamo kandidata, ki bi celo popoldne pekel na žaru. Najprej goveja juha z rezanci, potem pa bom spekla nekaj ta velikih pekačev pizze in bo. Seveda zraven zelenjava, solate ipd. Ker se naše praznovanje bliža, že kalkuliram stroške in nabavljam potrebno user posted image Bodo pa pri nas otroci od 2 do 12 let.


(odgovor članu Kimmi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Praznovanje 1 rojstnega dne
12.5.2010 8:43:18   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: kajajaka
priskrbi si malo otroške glasbe, pa milne mehurčke nabavi - poceni, pa vsi otroci jih imajo radi.

Ja, to dvoje sem pozabila, OBVEZNO pride v poštev user posted image

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Praznovanje 1 rojstnega dne
12.5.2010 8:48:02   
špelin@
Še nekaj sem pozabila: doma imam eno veliko vrečo dežnih plaščev oz. pelerin raznih velikosti in to obvezno vzamem s sabo, tako da otroci tudi v rahlem dežju lahko norijo zunaj.

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Praznovanje 1 rojstnega dne
12.5.2010 9:50:42   
2violina
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

 Nekje med 30-40 ljudi. Dobra polovica otrok, slaba polovica odraslih.
 
se to, preko 150 EUR nikakor ne bi smelo iti.




Pri vas je odraslih bistveno manj. Pri Kimmi pa bo 40 odraslih od tega pije pivo 12 ljudi. In že s tega stališča gledano ne more priti čez z 80 -150 Eur. Saj po današnjih cenah ne.
Sama sem imela piknik in mi je mesar rekel, da 30 dag mesa na osebo. Vzela sem toliko in nekaj zraven. Na tak način sem imela vsega dovolj.  Po teh predvidevanjih bo samo za meso dala okoli 60 Eur. Pločevinka piva je okoli 1Eur. V kolikor bo vsak spil le 2 je to 24 Eur ...... Upoštevajoč še ostale dejavnike bo po moje (res pa je, da sama za vsako sr**** pripravim bistveno preveč, a kaj češ taka sem pač) 150 EUr bistveno premalo.
Ko se mi (sodelavci) spravimo na kak piknik računamo 7 Eur na osebo (je pa res, da je pretežno moški kolektiv). In s tem denarjem pridemo brez problema skozi.
Ti sama najbolj veš kakšni pivci in jedci so tvoji povabljeni.

_____________________________

Drobec ljubezni je lahko kot kaplja vode, ki podari roži moč, da se ponovno dvigne. Verjamem v moč ljubezni. Ljubezen je edini ključ, ki odpira rajska vrata." Phil Bosmans

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Praznovanje 1 rojstnega dne
12.5.2010 9:54:49   
Volga
Pri avtorici bi samo za pir dala 60 evrov, če bi vsak od 12 spil samo pet. kar pa se lahko zelo hitro zgodi, sploh če bo praznovanje čez celo popoldne. Ponavadi na teh zadevah pijača največ nanese, še dobro, da imate vsaj svoje vino. Pa razne brezalkoholne tud nanesejo. V končni fazi bi, če bi bila natesnem, imela samo vino, vodo in radensko, pa par sokov za otroke in tiste, ki ne pijejo alkota. Ker pir je preseravanje, če ti je do alkota, boš tud vino pil, če na pa vodo daj.

(odgovor članu 2violina)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Praznovanje 1 rojstnega dne
12.5.2010 9:56:38   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Sulfinija

Tudi najin sinek praznuje 8.6 prvi rojstni dan,jaz pa 13.06...


Tvoj sinek je izbral najboljsi mozni datum za RD !
Tudi ti nisi dalec user posted image

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Sulfinija)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Praznovanje 1 rojstnega dne
12.5.2010 9:59:59   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: 2violina
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

 Nekje med 30-40 ljudi. Dobra polovica otrok, slaba polovica odraslih.
 
se to, preko 150 EUR nikakor ne bi smelo iti.



Pri vas je odraslih bistveno manj. Pri Kimmi pa bo 40 odraslih od tega pije pivo 12 ljudi. In že s tega stališča gledano ne more priti čez z 80 -150 Eur. Saj po današnjih cenah ne.

Jaz sem zneske navedla za moj primer. Potem pač preračunaš na več. Sicer pa je pri teh stvareh tako, kot pri marsikaterih drugih: bolj kompliciraš, več stane. Pa odvisno od tega, koliko časa bo zabava trajala, koliko so povabljeni izbirčni, ali bo to bolj "pijanka" ali "čvek partija" pa še in še dejavnikov.

500 EUR se mi pa vseeno zdi krepko pretirano, no...
Za 40 odraslih, še tako - izbirčnih, lačnih in žejnih -  je 300 EUR res maksimum od maksimuma. Za moje pojme, računico ter navade nas in naših prijateljev.

Itak pa vsak po svoje, kajne user posted image Kolikor se razumela Kimmi, so bolj na tesnem z denarjem in sem hotela temu ustrezno prikazat varčevalno opcijo. Pač ne kompliciraš in je. Od nas še noben ni šel lačen in je vsak našel nekaj za svoj okus.


< Sporočilo je popravil špelin@ -- 12.5.2010 10:04:08 >

(odgovor članu 2violina)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Praznovanje 1 rojstnega dne
12.5.2010 10:06:51   
marta82
Zakaj bi pa moralo bit pivo, če je otroška zabava? Mi imamo otroške rojstne dneve vedno brez alkohola. Je ceneje pa še otroci ne dobijo vzgleda, da je za zabavo nujno potreben alkohol.user posted image

_____________________________

BE NICE!
I could be your boss someday.


(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Praznovanje 1 rojstnega dne
12.5.2010 10:08:37   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: marta82

Zakaj bi pa moralo bit pivo, če je otroška zabava? Mi imamo otroške rojstne dneve vedno brez alkohola. Je ceneje pa še otroci ne dobijo vzgleda, da je za zabavo nujno potreben alkohol.user posted image


Ah no, pretiravat pa spet ni treba. Saj ne bodo otroci alkota pil, če ga pa tastari, pa kaj? Ravno tako so na zabavi, četudi otroški. Mislim, tega pa ne razumem ravno dobro.

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Praznovanje 1 rojstnega dne
12.5.2010 10:12:19   
rija
Pa kaj si ti nor, o kakšnih cifrah ve to?

pa kaj kompliciraš.....naroči par velikih pic, daj na mizo par litrov vina, radenske in brezalkoholnega....pa to je to.

bodo pa pač ta dan vino pili.....pozabi na pire...sploh pollitrske, ki se jih ob vročih dneh itak pol stran zlije, ker se segrejejo.....

jaz sem bila taki butl, pa sem vedno upoštevala "pijejo" pivo....potem se ga je pa ne vem koliko zlilo stranuser posted image  
od takrat pa strogo vino. pa še noben piropivec ni ostal nikoli žejen.

pa neke slane palčke daj gor, pa torta in to je to.

jaz sem imela na prvem rojstnem dnevu 50 ljudi, pripravila hladen ruski bife, nekaj solat, nekaj hladne pečenke....kruhki....pecivo in to je bilo to.

sem sicer delala ko mutava, samo na sami zabavi sem pa fino sedela in uživala

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Praznovanje 1 rojstnega dne
12.5.2010 10:23:36   
zvesta
huh... pridno berem.... mi bomo imeli krst in pa praznovanje 3. rojstnega dne skupaj.... 20 ljudi... pa nimam pojma kaj me pride ceneje... doma met, v gostilno it....nasveti dobrodošli...

_____________________________

Pomagajte:

http://www.ringaraja.net/clanek/podprite-mamico-janjo-pri-posvojitvi-dvojcic_3182.html

http://www.facebook.com/home.php?sk=lf#!/pages/Zbiranje-podpisov-Za-otrocka-gre/135343546502939?ref=mf

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Praznovanje 1 rojstnega dne
12.5.2010 10:26:54   
marta82
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: marta82

Zakaj bi pa moralo bit pivo, če je otroška zabava? Mi imamo otroške rojstne dneve vedno brez alkohola. Je ceneje pa še otroci ne dobijo vzgleda, da je za zabavo nujno potreben alkohol.user posted image


Ah no, pretiravat pa spet ni treba. Saj ne bodo otroci alkota pil, če ga pa tastari, pa kaj? Ravno tako so na zabavi, četudi otroški. Mislim, tega pa ne razumem ravno dobro.

Samo svoje mnenje delim. Ni nujno, da ga vsi razumete.user posted image  

_____________________________

BE NICE!
I could be your boss someday.


(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Praznovanje 1 rojstnega dne
12.5.2010 10:27:32   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: zvesta

huh... pridno berem.... mi bomo imeli krst in pa praznovanje 3. rojstnega dne skupaj.... 20 ljudi... pa nimam pojma kaj me pride ceneje... doma met, v gostilno it....nasveti dobrodošli...

Ma absolutno te pride cenejša "home" varianta. Če imate prostor in niste "prsrani", go for it.

rija, končno ena, ki ne komplicira user posted image Sem se že začela počutiti kot totalna škrtica, ki gostom ne ponudi kompletnega izbora oh in sploh fancy jedi, pijač... Še dobro, da večina user posted image RR-jevk ne pride k nam. Tiste, ki pridejo (oz. njihov podmladek) pa vedo, da bo fajn user posted image

(odgovor članu zvesta)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Praznovanje 1 rojstnega dne
12.5.2010 10:31:49   
Kimmi
Hvala vam za odgovore. Špel@ si me potolažila :))...

Ja če bi bila zabava samo za otročke oz. če bi bilo otrok bistveno več, bi tudi sama gledala predvsem na njih, ampak pri taki količini odraslih pa se je treba tudi njim prilagoditi...

Je pa tako za 12 jih vem da pijejo pivo (oz. 10 saj sta 2 nosečiuser posted image ), ampak bom pri povabilu vsakega vprašala, če pijejo vino ali samo pivo (ne vem meni se to ne zdi sporno, da pač vprašaš), Zabava se pozno v noč sigurno ne bo zavlekla. Prijatelji imajo vsi male otroke, in jih dajejo spati kar kmalu, ostalih 38 so pa res samo ožji družinski člani (starši, bratje in sestre z partnerji in otroci, ki so že nad 20 let in od tega imajo 3 še fante - ki so pač tudi sestavni del družine), in kadar imamo kako praznovanje samo z družino, nikoli ne traja dlje kot do 19h, ker se že čez dan začne, svakinje pa tudi rade hodijo s kurami spatuser posted image user posted image  pa prazaprav me za družinske člane ne skrbi, ker če bodo hoteli podaljšati pozno v noč, jih ne bo nič motilo če nas ne bo  več zravenuser posted image ....

Za peko mislim da bo svak zadolžen (on obožuje samo peko in je vedno dežurni kuhar), pecivo in kruh bo res tašča spekla.

Žal kaj veliko zunanjih igral nimamo - 1 tricikel, in gugalnico samouser posted image user posted image  in pa majhen bazenček (ki pa ne vem koliko pride v poštev, ampak ga bom verjetno napolnila kar s tistimi 100 žogicami. Milinini mehurčki in baloni so mi zelo dobra ideja, tako, da bo tudi zato poskrbljeno. Garaža je sicer tudi na voljo (v primeru dežja), le da bo potem gužva notri...

Svak bo prinesel gasilske klopi (a katera v koliko oseb približno se spravi na eno)?

Všeč mi je tudi za otročke ideja - juhica in pa hot dogi (aparat pa ima celo tašča nekje spravljenega)....

Ja saj če ne bi bile finance problem, bi bilo vse ok...

Mah kadar imamo kako mini praznovanje samo z fantovo družino (23 oseb), pridemo res ponavadi z cca 60 € čez - res pa da ni nič posebenga, ker jih povabim na "malico" - se pravi narezki, vino domače in pa cedevita za ostale....ampak to je ponavadi tam nekje od 15-19h čisto na eazy (jih je toliko, da ima skoraj vsak drug vikend nekdo nekaj v tem stilu), tu pa še moji pridejo zraven in pa prijatelji.

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Praznovanje 1 rojstnega dne
12.5.2010 10:32:51   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: marta82

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: marta82

Zakaj bi pa moralo bit pivo, če je otroška zabava? Mi imamo otroške rojstne dneve vedno brez alkohola. Je ceneje pa še otroci ne dobijo vzgleda, da je za zabavo nujno potreben alkohol.user posted image


Ah no, pretiravat pa spet ni treba. Saj ne bodo otroci alkota pil, če ga pa tastari, pa kaj? Ravno tako so na zabavi, četudi otroški. Mislim, tega pa ne razumem ravno dobro.

Samo svoje mnenje delim. Ni nujno, da ga vsi razumete.user posted image  

Jaz popolnoma razumem. Ne vem, zakaj, zaboga, se ga je treba na vsaki fešti "usut" user posted image Kar 5 pirov na osebo v enem popoldnevu je. "Usut" se ga, namreč. D''best zgled za otroke, potem pa jamrajte, ko bo najstnik prišel skozlan domov (ker ga tega niste učili, ne?) in fantazirajte o "ustvarjalni vzgoji". Še tako jih prehitro družba potegne v to, še slabše je, če imajo še zglede iz otroštva... Pri nas max. 4 osebe v celem popoldnevu spijejo vsaka dve pivi (seveda še kaj brezalkoholnega vmes), vina ne pije nihče. Pa je to res maksimum, lani npr. so 3 spili vsak eno pivo, ostalo smo nesli nazaj v klet user posted image

Eno podvprašanje - ma ne, bom raje odprla samostojno temo...

P.S.: Upam, da po petih pirih vsaj ne vozijo domov...


< Sporočilo je popravil špelin@ -- 12.5.2010 10:34:45 >

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Praznovanje 1 rojstnega dne
12.5.2010 11:10:15   
Kimmi
IZVIRNO SPOROČILO: rija

Pa kaj si ti nor, o kakšnih cifrah ve to?

pa kaj kompliciraš.....naroči par velikih pic, daj na mizo par litrov vina, radenske in brezalkoholnega....pa to je to.

bodo pa pač ta dan vino pili.....pozabi na pire...sploh pollitrske, ki se jih ob vročih dneh itak pol stran zlije, ker se segrejejo.....

jaz sem bila taki butl, pa sem vedno upoštevala "pijejo" pivo....potem se ga je pa ne vem koliko zlilo stranuser posted image  
od takrat pa strogo vino. pa še noben piropivec ni ostal nikoli žejen.

pa neke slane palčke daj gor, pa torta in to je to.

jaz sem imela na prvem rojstnem dnevu 50 ljudi, pripravila hladen ruski bife, nekaj solat, nekaj hladne pečenke....kruhki....pecivo in to je bilo to.

sem sicer delala ko mutava, samo na sami zabavi sem pa fino sedela in uživala


Sem spregledala... hvalauser posted image .

Ja res je preveč kompliciranja imaš prav.... parkrat sem bila na zabavi na hrvaškem pri 2 prijateljih. Onadva sta dala namizo narezke in par buteljk in ko je zmanjkalo - je zmanjkalo- se je naprej pila voda in jedlo čips ali podobno. Se ni noben obremenjeval... pri mojemu pa je navada, da če vsaj polovica ne ostane, potem je bilo premalo user posted image user posted image user posted image user posted image

Špelin@ - kar se tiče moje in partnerjeve familije - ponavadi moški člani pijejo ženske smo pa na vodi - tako, da ne vozi nihče pjan domov. Prijatelji imajo pa vsi zelo male otroke, tako, da predvidevam (upam), da nekega groznega pijančevanja ne bo, vsaj do sedaj ga ni bilo.... drugače pa moj ko če pije med jedjo je zmožen spiti 5 pivov, pa se mu nič ne pozna (res pa da odkar imava malega zraven popije še vsaj 5x toliko vodeuser posted image ), med tem, ko je v gostilni že po drugem pivu majavuser posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Praznovanje 1 rojstnega dne
12.5.2010 11:15:24   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Kimmi
drugače pa moj ko če pije med jedjo je zmožen spiti 5 pivov, pa se mu nič ne pozna (res pa da odkar imava malega zraven popije še vsaj 5x toliko vodeuser posted image ), med tem, ko je v gostilni že po drugem pivu majavuser posted image

Dober je, da spravi vase toliko tekočine, če smem na hec obrnit user posted image
5 x 0,5 piva = 2,5 l
plus 5 x 2,5 l vode = 12,5 l
je enako 15 l tekočine user posted image user posted image user posted image

ok, pride malo manj, če gre za 0,33 l piksne user posted image


(odgovor članu Kimmi)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Praznovanje 1 rojstnega dne
12.5.2010 11:15:53   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@
rija, končno ena, ki ne komplicira user posted image Sem se že začela počutiti kot totalna škrtica, ki gostom ne ponudi kompletnega izbora oh in sploh fancy jedi, pijač... Še dobro, da večina user posted image RR-jevk ne pride k nam. Tiste, ki pridejo (oz. njihov podmladek) pa vedo, da bo fajn user posted image



samo to pa res. pa še nikoli nihče ni šel ne žejen ne lačen domov.
ker meni je nekaj najbolj groznega na vseh teh zabavah, da gostiteljice sploh ne vidim, ker je cel cajt v kuhinji ali pa cel cajt skače sem in tjauser posted image  ma groza no....user posted image

škoda, da prejšnjič niste prišli mimouser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Praznovanje 1 rojstnega dne
12.5.2010 11:19:08   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: špelin@
rija, končno ena, ki ne komplicira user posted image Sem se že začela počutiti kot totalna škrtica, ki gostom ne ponudi kompletnega izbora oh in sploh fancy jedi, pijač... Še dobro, da večina user posted image RR-jevk ne pride k nam. Tiste, ki pridejo (oz. njihov podmladek) pa vedo, da bo fajn user posted image



samo to pa res. pa še nikoli nihče ni šel ne žejen ne lačen domov.
ker meni je nekaj najbolj groznega na vseh teh zabavah, da gostiteljice sploh ne vidim, ker je cel cajt v kuhinji ali pa cel cajt skače sem in tjauser posted image  ma groza no....user posted image

škoda, da prejšnjič niste prišli mimouser posted image

user posted image user posted image

Vidiš, taka je moja tašča, ona pripravi goro jedi, kar naprej kuha, peče, skače sem in tja, na koncu pa dobesedno dol pade, vsa skurjena in nima nič od fešte user posted image


(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Praznovanje 1 rojstnega dne
12.5.2010 11:24:19   
Kimmi
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

IZVIRNO SPOROČILO: Kimmi
drugače pa moj ko če pije med jedjo je zmožen spiti 5 pivov, pa se mu nič ne pozna (res pa da odkar imava malega zraven popije še vsaj 5x toliko vodeuser posted image ), med tem, ko je v gostilni že po drugem pivu majavuser posted image

Dober je, da spravi vase toliko tekočine, če smem na hec obrnit user posted image
5 x 0,5 piva = 2,5 l
plus 5 x 2,5 l vode = 12,5 l
je enako 15 l tekočine user posted image user posted image user posted image

ok, pride malo manj, če gre za 0,33 l piksne user posted image




Ja pije male pive, za vodo sem pa približno rekla (ampak nisem veliko zgrešila), samo moj je itak žolna, zvečer ko se usede za PC - v pol ure do ure spije 1,5 l vode - jaz pa da sva nekje izenačena pa morda v celem dnevu 1,5 dcluser posted image ...

Jah sej se ve zakaj imamo WC skoz zaseden, je več na WC-ju kot kaka nosečnica user posted image

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Praznovanje 1 rojstnega dne
12.5.2010 11:24:37   
zvesta

IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

IZVIRNO SPOROČILO: zvesta

huh... pridno berem.... mi bomo imeli krst in pa praznovanje 3. rojstnega dne skupaj.... 20 ljudi... pa nimam pojma kaj me pride ceneje... doma met, v gostilno it....nasveti dobrodošli...

Ma absolutno te pride cenejša "home" varianta. Če imate prostor in niste "prsrani", go for it.



Ma, prostor je... celo pokrit... ampak jaz se tako ne znajdem kot gostitelj... meni je že samo razmišljanje kako in kaj v zadnjih dnevih požrlo še pa još živcev...

Glede tega, da je kdo presran, mi pa dol visi.... jaz sme celo tuhtala, da bi naročila samo narezke, pa torto, pa pijačo in fertik... ali pa pečena rebrca, za otroke hrenovke in fertik... pa vsak svojo torto in je... kaj pravite?

ker to bodo samo 4 otroci, ostalo odrasli...

_____________________________

Pomagajte:

http://www.ringaraja.net/clanek/podprite-mamico-janjo-pri-posvojitvi-dvojcic_3182.html

http://www.facebook.com/home.php?sk=lf#!/pages/Zbiranje-podpisov-Za-otrocka-gre/135343546502939?ref=mf

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?